Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Itt lehet kérdezni, ha nem megy, nem érted, elakadtál, vagy egyéb kérdésed van.

Szeretsz hülye kérdéseket feltenni?

Igen
67
41%
Nem
18
11%
Nemigen
22
14%
Hülye kérdés...
55
34%
 
Szavazatok száma: 162

Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nagyonszépen köszönöm! : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szerintetek helyrejön még valaha az animevilag.hu?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Junchi »

MAL csak nálam nem jön be?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem, nekem se jön be. Biztos megint elszállt náluk valami.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nálam sem, majd helyrejön :)

Kérdés: elég sokszor bukkan fel olyan karakter, akinek három szeme van. Nem tudja valaki, hogy esetleg egy (vagy több) "létező" mitológiai lényre vezethetők-e vissza? Sajnos magamtól nem sikerült megoldanom a kérdést, persze lehet hogy azért, mert tényleg nem volt ilyen lény.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:Szerintetek helyrejön még valaha az animevilag.hu?
Kétlem, pedig legelőször még ott kezdtem el fórumozgatni, de miután elnéptelenedett, a társaság is szétszéledt. Most 1-2 éve mondogatták, hogy készülnek a "feltámasztására", de valahogy már engem sem érdekelt annyira, hogy újra visszaszokjak rá, meg ahogy hallom, nem is nagyon sikerült a dolog. ^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Két hülye kérdés.

Az egyik azokhoz, akik értenek a külföldről történő csomagfogadáshoz.
OKÉ, akármilyen ciki, megkérdezem! Lehet abból gáz, ha NDS játékokat adok fel magamnak otthonra Japánból? Vettem egy párat, és lehet jobban kijönnék hely szempontjából, ha a könyvescsomagjaimban utaznának, pláne a Ni no Kuni, ami extrasok helyet foglal a különleges doboza miatt. Mondjuk a normál dobozúakat inkább összepakoltam egy dobozba, meg kiszedtem a borítót, így doboz nélkül kevesebb helyet foglalnak. Vám, akármi, akármiért beleköthet-e, vagy esetleg túl értékes rábízni a postára...? Adtam már fel full könyves csomagokat, amiből már érkeztek is meg (bár az egyiket újracsomagolták útközben, remélem nem az volt, hogy gyenge volt a doboz a 10 kiló könyvnek, mert máshogy nehezen küldeném haza a többit...)


MÁSIK kérdés. Képfelismerős. Nem tudja valaki, hogy ez miből van?
Kép
Csak annyi a biztos, hogy valami ázsiai (asszem japán) RPG-ből.

Előre is köszi!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

szerintem simán postázhatsz, annyi, hogy jobb kicsit odafizetni, hogy ajánlott vagy valami hasonló legyen. Azt is ajánlom, hogy dupla dobozba tedd a kicsikéket ^^ Én legalábbis paranoiás vagyok e téren.

Vám meg minek lenne elvileg létezik olyan hogy nemzetközi posta ahhoz meg csak nemzetközi bélyeg kell. Lehet van interkontinentális is, de szerintem ezt te már jobban tudod.
----
Nekem is van kérdésem:

Ezt a fegyvert kéne reprodukálnom: http://www.gamewallpapers.us/wallpapers ... atasha.jpg

Ha valaki kisegítene egy olyan képpel amin talán darabokban is van a cucc, akkor könnyebb lenne az életem, mert egyelőre azt sem tudom, hogyan keressek rá.

Sokat segítene az őszi cépémen......
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én azt mondom, inkább az egyenruhát reprodukáld.
Előre is köszi!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

scineram írta:Én azt mondom, inkább az egyenruhát reprodukáld.
Előre is köszi!
...ember... őt cosplayelem az őszi conon és....

¬_¬

---
ja, bocs, hogy itt még ezt nem fecegtem el? ^^" ::jbow::

Szerk. a projekt ejtve, mert Dragunov nélkül és paróka nélkül nem csinálom meg. : (

De ha van valakinek Dokuro-chan-hoz való parókája, vasárnapi connapra kölcsönbe azt nagyon megköszönném.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kérdés: ha google mailem van, sehogy sem tudom azt beállítani ha mozzilát használok akkor is felbukkanjon a kisablak jobboldalt lennt: önnek egy új mailje van szöveggel?

Mert ugye most nem engedi az opciót, azt írja ki updateljek chomera. Nem lehet letölteni a mzillához van gmailhez valamirt hogy ne kelljen chromeot használjak?

(megj. van chromeom, de az másodrangú és az a helyzet hogy több mailcemet kell figyeljek egyszerre és azon már elhasználtam úgymond egy másik gmail opcióját ehhez a pop-uphoz).
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

sajn nem, mert az egy nem teljesen szabályos/szabványos része htmlnek. Google meg jobb szereti a saját böngészőjét mint a másét. Ez van. Esetleg utána kereshetsz, biztos van kismillió asztalba épülő miniprogram ami jelzi neked h jött leveled gmailre.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És az hogy van, hogy a google háttere random változik húgomnál (pedig elvileg nem állított rajta semmit... legalábbis random változást biztos nem) én meg legfeljebb egy statikusat tudnék beállítani?

Nekem volt egy Mail Notification programom linuxra, és működött egy évig, de most meggárgyult, úgyhogy jobb híján letöröltem. Már úgyis túl sok mailt kapok ahhoz, hogy pittyogjon itt nekem vagy akármi, meg van vagy 200 elolvasatlan levelem. (Nem sürgős, de bizonyos szempontból meg értékes).
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Operában van integrált mail kliens, és dob is fel értesítést, és az értesi területen is ott egy levél az ikon fölött ha van még olvasatlan ikon. De biztos vannak mail kliensek amik tudnak a háttérben futni, pl thunder bird, ha már a fire fox mellé kell. Se biztos vannak minimális kiadásban is amik nem fogyasztanak sok erőforrást.

Bár én nem direktben a gmailről szedem a leveleket, mert oda járatom a levelező listákat is, azokat a leveleket aminek én vagyok a címzetje egy szűrő forwardolja egy másik címre, és az opera csak azokról értesít. :D
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, Steins;Gate-et próbálok nézni, és a Steins;Sub féle verziót szedtem le, mert Anidb-n az kapta a legmagasabb pontot, de amikor megpróbálom lejátszani a videót, feliratok helyett csak négyzeteket látok. Mi lehet a baj?
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:OK, Steins;Gate-et próbálok nézni, és a Steins;Sub féle verziót szedtem le, mert Anidb-n az kapta a legmagasabb pontot, de amikor megpróbálom lejátszani a videót, feliratok helyett csak négyzeteket látok. Mi lehet a baj?
Általában kódolási- vagy fontprobléma szokott lenni, de angol szöveggel aligha fordul elő ilyesmi :o_O: Passz. Pedig a Steins;Gate az jóság. Mivel próbáltad lejátszani?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Mariko

Steins;Sub-ék kiadták a sorozatot avi-ban is, szal, ha minden kötél szakad, próbáld be azzal. :3

De amúgy, amit alvaro is írt: "Mivel próbáltad lejátszani?"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

CCCP + Media Player Classic kombóval próbálkozok. Először én is fontproblémára gondoltam, és utána is néztem a dolognak, találtam is többféle Steins;Gate fontcsomagot, amiket telepítettem is, de az sem segített. :(
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:CCCP + Media Player Classic kombóval próbálkozok. Először én is fontproblémára gondoltam, és utána is néztem a dolognak, találtam is többféle Steins;Gate fontcsomagot, amiket telepítettem is, de az sem segített. :(
Ebben a formában passzolom, de a Media Player Classic / Home Cinemát tudom ajánlani - semmilyen kodekpakk nem kell, sőt ajánlott, hogy a gép sose lásson kodekpakkot (mondjuk egy ffdshow-t tartok, biztos, ami biztos, de egyébként az MPC/HC tartalmaz majdnem mindent, beépítve), mert azok eléggé ellenőrizhetetlenül felraknak minden marhaságot. A CCCP mondjuk egy kulturáltabb darab. Most, hogy nézem a dokumentációját, abban is az MPC/HC van már. Nagyon helyes. Basszus, mindjárt leszek egy steins!sub részt, hogy lássam a probléma tárgyát élőben...

A doksiban a gyanús rész most nekem a VSFilter, mert az belenyúl a feliratokba, ha engedélyezve van, illetve "átfolyik" rajta a lejátszott anyag, arra irkál rá. Tényleg, ezt használod, vagy az MPC/HC belső feliratozóját?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A VSFilter tölti be a feliratot, a Media Player Classic nem is lát feliratot a videóban. :weh:

De ne fáraszd magad tovább a dologgal, mert Junchi tanácsát követve azóta leszedtem a hardsubos avi verziót. ^^
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mariko írta:A VSFilter tölti be a feliratot, a Media Player Classic nem is lát feliratot a videóban. :weh:

De ne fáraszd magad tovább a dologgal, mert Junchi tanácsát követve azóta leszedtem a hardsubos avi verziót. ^^
Én meg közben megnéztem MPC/HC-val probléma nélkül, volt fölirat. Én javaslom, csak jobb minősége lehet, mint egy SD XVID-nek... ráadásul a softsub kettő az egyben: ha az megvan, megvan a raw is :cool:

Annyi még, hogy az MPC/HC-n kell egy kicsit konfigolni, hogy ki tudja tenni őket a képre: view/options/playback/output, itt kell beállítani egy **-gal jelölt renderert, amit a redszered/kártyád támogat. Nálam ez az EVR custom, XP alatt a Haalit használtam, illetve a VMR9-et, ha DXVA-t is akartam (videokártya dekódoljon, ne a CPU). Más asszem nem is nagyon kell hozzá.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Mariko »

OK, próbáltam még szórakozni a Media Player Classic beállításaival, de nem jutottam előrébb. :( Egyébként más softsubos mkv-t simán le tudok játszani, csak valamiért ezt nem.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Butáskodik nálam a MAL, és nem sikerül rájönnöm, hogy miért. :S A http://www.downforeveryoneorjustme.com/ szerint működik az oldal, és ha jól értettem, Titkos is fel tudott rá lépni, de én már napok óta nem, pontosabban talán tegnap este egy rövid időre, de az el is múlt. :S
Ötlet?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@mordályos: Hmm... csak azon a gépen? csak azzal a böngészővel? csak azzal az operációs rendszerrel? Ha van otthoni lanod próbáld meg másik gépről is a hálózatodon belülről. Ha megvolt, akkor már esetleg lehet gondolkodni rajta, hogy hol a hiba.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Egy-két (értsd 'sok') hülye kérdés...

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Se más gépen, se más böngészővel nem megy. Más oldallal viszont nem volt gondom. A pár napja történt modem-újrabeállítás lehet csak egyetlen oldalra ilyen hatással?
Válasz küldése