Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hitagi rövid hajjal?
Kanbaru hosszúval és még mellé smexy is?
A fanservice még mindig NYAM?

DO WANT~!

(Ez meg az én fanboi-énem volt. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nyugodtan, a light novelt is félig ez adja el. XD (Mármint a fanservice. XD) Most mintha jobban rámenne a Shaft is, persze a művészkedős hülyeség ott van mellette, de pl. azt néztem, hogy a "kinzókamrás" rész is benne lesz. :D (Majd meglátjátok, melyikre gondolok. XD) Ja, és szerencsére a dalok még mindig elég pofásak, remélem a háttérben hallható szám opening vagy ending lesz. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:(Amúgy "megtérés" alatt pontosan mire gondolsz? XD)
A fanservice beállása megrémített. Remélem továbbra is csak incselkedik Koyomival, egyébként megmarad csőbuzinak. Talán Hitagit akarja féltékennyé tenni, de annak nem sok értelme lenne. Túl sokat magyarázok bele egy előzetesbe. Azok sose jelentenek semmit.

De érdekes, hogy Shinobu kimaradt belőle teljesen, ha jól látom.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaa, vagy úgy! :D Neeem, nyugi, nem hiszem. :) Az a kép simán lehetett valami képzelgés Araragi részéről, kellően perverz hozzá. XD Szóval ahogy mondod, a trailerből még nem tudhatjuk biztosra. :) (Bár én igazából a mai napig gondolkodom, hogy Kanbaru most "csőbuzi" vagy biszex -e? XD Azért a Bake-ben is ott volt az a jelenet, amikor felajánlkozott Araraginak, hogy megkaphatja a testét, ha cserébe "békénhagyja" Senjout. Persze erről is lehetne vitatkozni, hogy az trollkodás volt -e a részéről, vagy komolyan gondolta.)

Shinobut én sem láttam, de remélhetőleg őt meglepinek szánják. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na, NAA? A Yomiko megszólítás odavert, de az már csak hab volt a tortán. Bakemonogatarihoz képest pedig sokkal visszafogottabb volt a rendezés. Talán jövő héten Sengokuhoz is odaérünk. A túszejtés dolog számomra még rejtély, de Hitagiból kinézem az ilyet.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nah, ep1 impressions:

- A túszejtés tuti Senjou műve. Akkora In Character szituáció, hogy simán. :D
- Az OP nekem nem jön be. A zene olyan kis langyos-semmilyen, de a többi részét se vitték túlzásba, az meg egyenesen böki a csőrömet, hogy a nagy része Hitagi zuhanásából állt. Ez a Nise, könyörgök, nem a Bake! Egyszerűen nem itt van a helye ennek az OP-nak.
- A fanservice megítélésével egyelőre várok, szal, ami volt is, az inkább Tsukihi-szerviz, a hugicák meg annyira nem érdekelnek... ^^"
- A párbeszédek még mindig rulzanak.
- Valahogy hiányoltam a 'Vörös' és 'Fekete' jeleneteket, noha sok értelme már a Bakében sem volt, de itt jön elő, hogy annyira megszokta már ezeket az ember, hogy óhatatlanul is követeli őket. xDD
- Shaft is still Shaft, értem ezalatt azt, hogy a gráf/animáció kettős továbbra is GWAAH~~. *O*
- Az egész cucc még mindig nagyon ott van hangulatra.

Summa summarum: MOAR. NEXT EP. NAO!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A többi dologra majd reagálok, miután lekaptam a részt (már ha van normális subbal), viszont a túszejtős részhez annyit, hogy a regényben ki is mondja Araragi, hogy Senjou ütötte le, és vitte oda, csak az okot nem. (Legalábbis ott a kínzás közben még nem mondja el... XD) Ha ez így nem derült ki az animéből, akkor Shafték már megint ködösítenek... (És amúgy ja, rohadtul in character, Senjou életveszélyes, nem véletlen, hogy nem értem a fanboyait, és akkor sem kéne, ha fizetnének érte. XD Van egy olyan fétis, hogy "femdom", meg van Senjou, aki már annál is durvább. :dirr:)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:(És amúgy ja, rohadtul in character, Senjou életveszélyes, nem véletlen, hogy nem értem a fanboyait, és akkor sem kéne, ha fizetnének érte. XD
Pontosan így vagyok vele én is, már ami az "akkor sem kéne, ha fizetnének érte" részt illeti. :3 Így animében (= fikcióban) imádom, meg minden, de, ha a valóságban is létezne hasonló csaj, és netalántán pont engem szúrna ki, hát olyan messzire menekülnék előle, amilyen messze csak lehet. xD Kábé, mint Yuno. :D

Btw ami van hozzá felirat, az Commie és Háribó-subs. Én utóbbival néztem és nem volt vészes, viszont valami gg-félének azért örülnék.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, közben én is megnéztem az első részt.
Junchi írta:- A túszejtés tuti Senjou műve. Akkora In Character szituáció, hogy simán. :D
Ez amúgy egész okés lett, bár tényleg nem konkretizálták annyira, mint a regényben, de ki lehetett találni, hogy Senjou vitte oda. (Azért kérdezte tőle egyébként, hogy "nem fáj a tarkód?", mert ott ütötte le. XD) Aztán, hogy a rabság hirtelen hogyan vált át arra, hogy Araragi otthon felébred, az elég WTF, de szintén a regényben benne van, hogy elvileg most arra flashbackel vissza, hogy mivel érdemelte ki, hogy Senjou szadizza. XD
Junchi írta:- Az OP nekem nem jön be. A zene olyan kis langyos-semmilyen, de a többi részét se vitték túlzásba, az meg egyenesen böki a csőrömet, hogy a nagy része Hitagi zuhanásából állt. Ez a Nise, könyörgök, nem a Bake! Egyszerűen nem itt van a helye ennek az OP-nak.
Nekem sem, a zenével még nem is lenne bajom, de ilyen sziluettfesztivált utoljára Pierrotéknál láttam. Azért ennyire nem kéne spórolni az opening animációjával, ráadásul tényleg olyan, mintha fogták volna a Bake Staple Stable OP-ját, meg az első rész zuhanós Senjou képeit, és megcsinálták volna ugyanazt, csak most sziluettekkel. Már csak az vigasztal, hogy remélhetőleg majd itt is kétepizódonként változik a zene/animáció, bár azt akkor sem értem, hogy miért Senjout rakták így rögtön az elejére. (Jó, oké, a fanboyok leginkább miatta ülnek le a TV elé, de azért...)
Junchi írta:- A fanservice megítélésével egyelőre várok, szal, ami volt is, az inkább Tsukihi-szerviz, a hugicák meg annyira nem érdekelnek... ^^"
Az egyelőre mondjuk úgy, hogy "korrekt", végülis a Bake-ben sem szálltak el annyira, talán volt úgy háromepizódonként 1-1 "durvább" jelenet, de annyi. :D Azt a színvonalat tartják. XD
Junchi írta:- A párbeszédek még mindig rulzanak.
Ja, azok tényleg jók voltak, és most még úgy-ahogy követték is a regényt. (Persze pl. azt a két mondatot kár volt kihagyni, amikor Araragi beszól Tsukihinek az öltözködése miatt, mert amúgy poén. :vigyor: ) A kínzós rész lehetett volna picit hosszabb, nem annyira jött át, hogy Senjou milyen szadista, de ennyivel még kiegyezem.
Junchi írta:- Valahogy hiányoltam a 'Vörös' és 'Fekete' jeleneteket, noha sok értelme már a Bakében sem volt, de itt jön elő, hogy annyira megszokta már ezeket az ember, hogy óhatatlanul is követeli őket. xDD
Na azokat én baromira nem, és örülök, hogy elhagyták őket. XD Így is kezdett megfájdulni a fejem a rész első felében lévő gyors váltások miatt, szerencsére az iskolás rész után már nem ugráltak úgy a képkockák.
Junchi írta:- Shaft is still Shaft, értem ezalatt azt, hogy a gráf/animáció kettős továbbra is GWAAH~~. *O*
Jaja, az is rendben volt szerencsére, bár azért hozzáteszem, hogy annyira én sosem voltam elájulva az animációjuktól, mert (legalábbis a Bake-sorozatban) észre lehet venni, hogy amikor nem az a pár látványos jelenet van, akkor ott spórolnak, ahol nem szégyellnek, lásd az openinget is, vagy pl. többször feltűnt, hogy Hachikujival dumálnak, és Araragi fejét direkt orrtól felfelé mutatják, ezáltal a száját nem kell meganimálniuk. :dirr: Szóval így azért könnyű megoldani, hogy minden részben legyen egy pár másodperces "APÁM, A LÁTVÁNY! O_O" jelenet. XD Szóval a diavetítő-feeling is visszatért, de a képek legalább tényleg szépek. XD
Junchi írta:- Az egész cucc még mindig nagyon ott van hangulatra.
Igen, főleg a rész lezárása tetszett, ott a kép + zene nagyon kellemes volt. :)

Összeségében eddig nekem jobban tetszik, mint a Bake (legalábbis határozottan jobban, mint mondjuk a Bake első része), köszönhető ez annak, hogy nem volt annyi képvillódzás, "feliratok a pofádba!" jelenetek, meg nagyon elszállt álművészkedős hülyeségek, mint elődjében. Persze azért 1-2 dolog befigyelt, pl. kétlem, hogy Araragiék alsó szintje a házban úgy nézne ki, mint egy múzeumi képkiállítás, ott szerintem Shafték megint nem bírtak magukkal, de még így is fogyaszthatóbb az egész epizód, mint Bake-ben az az over the top hülyéskedés, amit az első részben levágtak. (Persze biztos is az is benne van, hogy nem ért az egész annyira felkészületlenül, szóval pl. a szembe írt feliraton, meg a boltban megvásárolható szerelmen már csak megvonom a vállam, némileg megszoktam ezt a mindfuckot. XD) Valahogy az egész olyan nyugisabb lett, és ahogy már fentebb írtam, mintha egy fokkal jobban ráfeküdtek volna a párbeszédek adaptálására is.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Már csak az vigasztal, hogy remélhetőleg majd itt is kétepizódonként változik a zene/animáció, bár azt akkor sem értem, hogy miért Senjout rakták így rögtön az elejére.
Eegen, szal, ha már 'Karen bee' (amúgy ez rohadtul tetszik, hogy folytatódik tovább az "akt csaj + megszálló állatka" címsorozat :3), akkor nyomhattak volna neki valami személyre szabott OP-t, bár gondolom erősebb prioritást élvezett a fanok felcsigázása, és ezért döntöttek végül Hitagi mellett. Valszeg a köv epizód már az ő OP-jával fog futni (vagy nem, Shaft-ék kiszámíthatatlanok).
Titkos írta:Az egyelőre mondjuk úgy, hogy "korrekt", végülis a Bake-ben sem szálltak el annyira, talán volt úgy háromepizódonként 1-1 "durvább" jelenet, de annyi.
Na igen, csak érted: nem mindegy, hogy ki kapja a fanservice-t. :D Ami ebben volt szerviz, az Tsukihi, meg némi Mayoi, de ők meg annyira nem izgatnak. Hitagi-Kanbaru-Hanekawa szervizt akarok! :3 (Kanbarura meg most baromi kíváncsi leszek.)
Titkos írta:bár azért hozzáteszem, hogy annyira én sosem voltam elájulva az animációjuktól, mert (legalábbis a Bake-sorozatban) észre lehet venni, hogy amikor nem az a pár látványos jelenet van, akkor ott spórolnak, ahol nem szégyellnek, lásd az openinget is, vagy pl. többször feltűnt, hogy Hachikujival dumálnak, és Araragi fejét direkt orrtól felfelé mutatják, ezáltal a száját nem kell meganimálniuk.
Ez mondjuk igaz, akkor legyen csak a grafika. (De az kiemelten. :P)
Titkos írta:Persze azért 1-2 dolog befigyelt, pl. kétlem, hogy Araragiék alsó szintje a házban úgy nézne ki, mint egy múzeumi képkiállítás, ott szerintem Shafték megint nem bírtak magukkal
Az a szoba amúgy tisztára úgy nézett ki, mint a Maria Holic (Shafték másik animéje) OP-jában az a terem a sok létrával, meg színes szarral (csak itt kevesebb volt a színes szar). :D
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Oh, Kanbaru service-ból nem lesz hiány, abban biztosak lehettek.
Egyébként népszerűségben Nadeko viszi talán a pálmát, Senjougahara csak második, és Mayoi a harmadik, legalábbis az egy nagyobb poll alapján, amit láttam.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta: Aztán, hogy a rabság hirtelen hogyan vált át arra, hogy Araragi otthon felébred, az elég WTF, de szintén a regényben benne van, hogy elvileg most arra flashbackel vissza, hogy mivel érdemelte ki, hogy Senjou szadizza. XD
Na így már van is nagyon csekély értelme az első (nulladik) jelenetnek. :D
Junchi írta:Eegen, szal, ha már 'Karen bee' (amúgy ez rohadtul tetszik, hogy folytatódik tovább az "akt csaj + megszálló állatka" címsorozat :3), akkor nyomhattak volna neki valami személyre szabott OP-t, bár gondolom erősebb prioritást élvezett a fanok felcsigázása, és ezért döntöttek végül Hitagi mellett. Valszeg a köv epizód már az ő OP-jával fog futni (vagy nem, Shaft-ék kiszámíthatatlanok).
Nem is szerepelt Karen, annyira nem gáz. Főleg ha esetleg némi spoilert is szerettek volna bele rakni. Mayoi is inkább az ED-ben lévő pózolás miatt aggódott inkább. :)
BSW írta:Oh, Kanbaru service-ból nem lesz hiány, abban biztosak lehettek.
Egyébként népszerűségben Nadeko viszi talán a pálmát, Senjougahara csak második, és Mayoi a harmadik, legalábbis az egy nagyobb poll alapján, amit láttam.
Milyen poll volt, japán vagy internetes? Nem mindegy.
Bár Mayoi a top 3-ban, inkább japánnak tűnik.


És még valami, ha valaki ezután le tsunderézi Senjout, akkor végleg csalódom az animés közösségben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kdanni 2012.01.09. 22:58-kor.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Persze japán poll volt.
Nemzetközi pollon a top 10-ben nem lenne Mayoi :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

BSW írta:Egyébként népszerűségben Nadeko viszi talán a pálmát, Senjougahara csak második, és Mayoi a harmadik, legalábbis az egy nagyobb poll alapján, amit láttam.
Különben ez tényleg így van, akit érdekel, részletesebben is olvashat róla itt, angol nyelven: http://www.japanator.com/ren-ai-circula ... 3408.phtml

Engem spec nem lep meg az eredmény, I mean, elég elfogadható otaku/lolicon indok, ami elhangzik benne Sengokura. Én ugyan nem kedvelem túlságosan, de azt el kell ismerni, voltak egészen jó pillanatai is (nem, nem a 10. részre gondolok).

Mayoi harmadik helye ugyanaz, mint Sengokué, viszont yeey, Kanbaru legalább beelőzte Shinobut. :D (Mondjuk így is WTF egy olyan karaktert ötödiknek megszavazni, aki a) egy büdös szót nem szól, b) airtime-ja is kábé annyi, mint mondjuk Hitagi apjáé. xD Jó, tudom, loli-dominancia, meg minden, de akkor is... Meg ez elvileg exkluzív Bake poll volt, szal még csak azt sem lehet ráfogni, hogy ott a Kizu/Kiss-shot.)

Hanekawa helye imho mindenképp előrébb lenne, de itt ütközik ki leginkább, hogy a HC-otakuk nem a kétoldali légzsákokat részesítik előnyben. (De azér' nehogy már ne dobjon semmit a ceca szerviz... >___>)

A többi oké. Jó, persze, Araragi helye nyilván előrébb lenne (sokkal), de továbbra is kulcsszó a 'HC-otaku' és ők nyilván nem azt fogják nézni, hogy a hímfőszereplőre hogyan és milyen módon tudnak szavazni. :3

Nálam amúgy:
1. A három érett csaj,
2. Araragi + Oshino,
*gap*
3. Sengoku,
4. Mindenki más. :D
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Egyébként az, hogy lolik igazán nem indok arra, hogy dominálnak. Mindig is kevesebb volt a loli fan, mint aki az érettebb lányokat szereti japánban is.
Mondjuk Nadeko azért nem mondanám hogy loli, úgy határvonalon áll valahol.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

BSW írta:Egyébként az, hogy lolik igazán nem indok arra, hogy dominálnak. Mindig is kevesebb volt a loli fan, mint aki az érettebb lányokat szereti japánban is.
Akkor mondj egy okot, hogy miért előzte be Shinobu Hanekawát. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Az a szoba amúgy tisztára úgy nézett ki, mint a Maria Holic (Shafték másik animéje) OP-jában az a terem a sok létrával, meg színes szarral (csak itt kevesebb volt a színes szar). :D
Kösz, már tudom, honnan volt olyan ismerős... XD
Kdanni írta:És még valami, ha valaki ezután le tsunderézi Senjout, akkor végleg csalódom az animés közösségben.
Fú, emlékszem, egész tanulmányok születtek arról, hogy akkor ő most tsundere, yandere, coodere, vagy mi a fene pontosan. XD Én maradok annál, hogy az S&M-ből ő az S, Araragi az M. XD
Junchi írta:Különben ez tényleg így van, akit érdekel, részletesebben is olvashat róla itt, angol nyelven: http://www.japanator.com/ren-ai-circula ... 3408.phtml
OK, ez durva. Azt eddig is tudtam, hogy a hc otakukkal enyhén szólva nem egyezik az ízlésünk, de hogy az én karakterlistám pont a fordítottja az övékének, azon azért lestem. XD De komolyan:

1. Hanekawa. Mert a maga módján fun, nem olyan szadista, mint Hitagi, és lehet csak a fanboy mondatja velem, de az ő arcja dobott talán legnagyobbat a sztorin. (Főleg, hogy ugye a probléma végig ott volt, de a fináléra hagyták a megoldást.) Tudom, hogy a legtöbben Araragihoz hasonlóan friend zone-olnák, de én imádtam. A neko-énjéről meg nem is kell semmit mondanom, az úgy win, ahogy van...:3

2. Oshino Meme. OK, ez a pali méltatlanul le van húzva. Persze most lehet mondani, hogy a coolos pózőrködésen, meg a tanácsadáson kívül szinte mást nem is csinál, de a többi karakter sem túl aktív, csak legfeljebb őket többet látjuk a képernyőn. Egy ilyen "langyos" folyású sorozatban ő szerintem bőven ott van a toppon, és a beszólásait is imádtam. XD (Bár ha jól emlékszem, természetesen az ő szövegén is nyirbáltak az animében, de még így is átjött a stílusa, sőt, talán ő volt az a szereplő, aki egy az egyben "átjött" a könyvből a sorozatba. :D) Erős a gyanúm, hogy ha teszem azt, Oshino nő lenne, feljebb került volna a szavazáson, csak ahogy Junchi is mondja, HC otaku pollal van dolgunk...

3. Kanbaru. Ez egy überfun karakter, igazából messze az ő arcján röhögtem a legtöbbet, egyszerűen az egyik legszórakoztatóbb szereplő, több élet van benne, mint Hanekawában, ugyanakkor nem viszi annyira túlzásba a dolgokat, mint Senjou, és rajta azért látszik, hogy 99%-ban trollkodik, az más kérdés, hogy Araragi van annyira perverz, hogy még az ilyen szexuális poénjait is elsőre bevegye. XD

A többiek már eléggé "összefolynak" ezután. Senjoutól sosem voltam oda, vannak fun pillanatai, de inkább a regényben, ez most animés szavazás, és a sorozatban pont az zavart, hogy valahogy mintha egyik irányba sem merne igazán elmenni a szereplő. Nem lehet eléggé paraszt (ami fun lenne XD), mert akkor szegény otakuknak meghasad a szíve, ha viszont túl sokszor lenne kedves, az megölné a jellemét, így ellavírozgat a középúton, de épp ezért nem volt tőle túl sok emlékezetes jelenetem. (Meg ugyanaz a bajom vele, mint Araragival: túl flegma mindkettő. A beszélgetéseik néha akkora élvezetet okoznak, mintha két filozófus szabadbölcsész eszmecseréjét hallgatnám, és az animében mintha még direkt ebbe az irányba is vitték volna el a dolgot. A szerelmük is szinte "Twilight" szinten mozog, ugyan bemondják tök monoton hangon, hogy "aishiteru" vagy "suki", de nem nagyon érzem, hogy ez ott is lenne, mivel érzelmeket csak elvétve fedezek fel mindkettőnél.)

Mayoitól elsőre "féltem", hogy nagyon lolifanservice lesz, és emellett még egy idegesítő tsundere is, de szerencsére kiderült, hogy inkább csak Araragi pedo vagy paraszt kirohanásai ellen reagál agresszióval, ami teljesen érthető, mert a gyerek "enyhén" túlzásba viszi szegény csaj zaklatását. :dirr: Szóval ő végülis egész "normálisnak" mondható, de szintén semmi extra, és az arcok közül is az övét találtam a legunalmasabbnak.

Nadeko dögunalmas, van pár moe jelenete, de ezen kívül mintha ott sem lenne, ő tett hozzá a legkevesebbet az egész sztorihoz, már ha egyáltalán.... A pollt elnézve lehet, hogy pont arra született, amivé végül vált is: otaku-csalinak.

Shinobu pedig egyenesen egy vicc a Bakés formájában. Én Kiss-shotot nagyon bírom, de kb. nem is tudom egy karakternek kezelni kettőjüket, annyira különböznek. Szóval van egy poénos, szarkasztikus, külsőre 30-nak kinéző dögös vámpírnő, akiből csinálnak egy 5-6 éves forma néma lolit? Way to go, character development! :dirr: De komolyan, meg sem szólal, és az egész sorozat alatt kb. annyi értelme volt, hogy kétszer kihúzta Araragit a szarból. (Kanbarunál közvetve, illetve a legvégén a Chuck Norris-os rugásával.) Ezen kívül ha nem is szerepelne, kb. ugyanúgy lejátszódott volna minden a sorozatban. A némaságát egyébként nem tudom mire vélni. Attól, hogy testileg visszafejlődött, szellemileg még nem kellett volna, legalábbis ideális comic relief karakter lehetne, és Memével kórusban cseszegethetnék Araragit, miközben tanácsokkal segítik. XD

És végül Araragi... Nem tudom, nála is az van, mint Senjou-nál: szódával elmegy, de hogy miért van mindenki úgy oda tőle, hogy épp csak azt nem mondják, hogy "No #1 male harem lead!", azt nem értem. Láttam már nála poénosabbat (Tomoya - Clannad), kedvesebbet/normálisabbat (Rito - To Love Ru), és coolabbat is (Tenchi - Tenchi Muyo). Jó, az átlag töketlen háremhősök tengeréből kiemelkedik, de azért nem annyira, hogy a szokásos hülyeségeiket levetkőzze:

1. Iszonyatosan flegma. Sőt, ebben még túl is tesz töketlenebb társain, mert szinte egy elpirulást, vagy mosolyt nem látunk az arcán, csak néz a világba azzal az emófrizurás fejével, mint akinek az élet minden perce fájdalom, vagy legalábbis mintha non-stop be lenne nyugtatózva. Tényleg, mintha csak sodródna az eseményekkel. Szó szerint egy egész hárem próbálja előre "tolni", de ő mintha az egészhez olyan Johhny Bravo-s "Yeah, whatever..." stílusban állna hozzá, és közben ötlete sincs, mit kezdjen az életével. (OK, ez már a Nise, de basszus, két csaj magántanárkodik vele felváltva naponta, kivéve vasárnap? :dirr: JUST WOW! XD És ez csak egy példa volt, de a gyerek mintha nem lenne teljesen tisztában azzal, hogy mennyire ki van nyalva a.... XD Most vagy nem fogja fel, vagy nem örül neki, vagy annyira egoista, hogy szerinte ez neki jár. XD)

2. Perverz. Ráadásul alattomos módon, mert elsőre nem mondanád meg róla, sőt, pl. az erősebb Senjou-val nem nagyon mer kekeckedni, ellenben egy kis Mayoi-zaklatás a nyílt utcán szinte napi program nála. :dirr:

3. Rettenetesen gyenge felfogású. És itt most nem arra gondolok, hogy hülye a sulihoz, azt Senjou is mondta, hanem arra, hogy pl. egyszer nem villant be neki, hogy vajon Hanekawa nem csak barátként tekint rá, pedig szvsz eléggé egyértelmű volt a dolog. (Vagy megint a Nise-ből vett példa, de ide passzol: a húgának kell neki elmagyaráznia, hogy a telefonbeszélgetés alapján Nadeko jobban örülne, ha egyedül menne át hozzá... XD) Ez számomra megint csak azt bizonyítja, hogy Araragi elég antiszoc, és az érzelmekkel hadilábon áll, főleg, hogy még a húgaival sem jön ki túl jól.

4. Az arca helyenként meglepően nagy, és nem mindig értem, hogy mire fel. Szerintem Senjouval azért illenek össze, és értik meg egymást ilyen jól, mert mindkettőjükben van egyfajta egoizmus, legfeljebb Araragi jobban titkolja, vagy nem mindig meri kimondani, ami épp az eszébe jut. (Ez a része a novelben jobban átjön, ahol ugye ő a mesélő, és minden gondolatát halljuk.)

Mindezek ellenére nem utálom Araragit, voltak jó húzásai a sorozat folyamán, de valahogy azt sem látom, hogy annyival jobb lenne egy átlag "háromhősnél", inkább csak másabb/flegmább.

Így visszanézve elmondhatjuk, hogy kb. pont a főszereplő páros érdekel a legkevésbé, ellenben van pár kedvencem, akiket otaku körökben nem tartanak sokra. XD
BSW írta:Egyébként az, hogy lolik igazán nem indok arra, hogy dominálnak. Mindig is kevesebb volt a loli fan, mint aki az érettebb lányokat szereti japánban is.
Az lehet, csak nem hc otaku körökben. :lol: Legalábbis ha ez ember végignézi, hogy mire van kereslet, vagy mi megy 2chanon, eléggé azt látja, hogy "their pedo level is over 9000!", hogy stílusos legyek. XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóóóóóóval végülis csak megérkeztünk Nadekohoz. Szegény csaj próbálkozott is, NAGYON.
Utána meg jöhetett a következő háremtag, ha már unatkozik. Suruga be is vetette magát, de a kurva könyvek mindig útban voltak. Mint a torta. Leszbikussága érdekes módon nem jött még elő. A moleszterálós Mayoi fej viszont a rész fénypontja lett!
Közben ŐKarensége is betoppant, de a fanszervízből valahogy kimaradt, egyelőre. Én türelmes vagyok. De a saját openingje már meglett!
Ahhoz hogy miért is rabolta el Hitagi, nem kerültünk közelebb, vajon az egész sorozat ennek az egy napnak a története lesz, ahogy odáig eljutott? A zenékre most jobban figyeltem, nagyon jól adták a hangulatot.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Szóóóóóóval végülis csak megérkeztünk Nadekohoz. Szegény csaj próbálkozott is, NAGYON.
Azt hittem túlzol, de nem, tényleg az egész ottlétnek olyan "oh, just fuck me already!" hangulata volt, Nadeko nem győzött fetrengeni Araragi előtt, és a ruha is állandóan lecsúszkált róla, az meg kész röhej volt, hogy még Araragival is levetette a pólóját. XD Persze utána jött a társasjáték, de Nadeko később újra próbálkozott a Twisterrel. XD (Amiből szemét módon semmit nem láttunk, csak hogy már hazajöttek a szülők. Kíváncsi vagyok, hogy vajon ez a light novelben is így volt -e.)
scineram írta:Utána meg jöhetett a következő háremtag, ha már unatkozik. Suruga be is vetette magát, de a kurva könyvek mindig útban voltak. Mint a torta. Leszbikussága érdekes módon nem jött még elő. A moleszterálós Mayoi fej viszont a rész fénypontja lett!
Jajj, ez utóbbin én is majdnem felröhögtem, az hatalmas volt. XDDDDDDD És ugye akkor most megint az a nagy kérdés, hogy Kanbaru megrapelte -e Araragit. Bár mivel pont ott lett vége az epizódnak, valszeg soha nem tudjuk meg. XD Amúgy hozta a formáját, még mindig képes bármikor hülyére venni Arát, bár most azért a végén Ara eléggé visszatrollkodta, de meg is bánta rögtön.
scineram írta:Közben ŐKarensége is betoppant, de a fanszervízből valahogy kimaradt, egyelőre. Én türelmes vagyok. De a saját openingje már meglett!
Ja, szerencsére az OP/ED továbbra is win. :) Magával a résszel sajnos már nem voltam ennyire megelégedve, a múlt heti úgy néz ki, csak a bemelegítés volt, mert ismét visszahoztak minden hülyeséget, amiért a Bakét utáltam: kapkodó vágások, fekete képernyők belökdösése az ember arcába, valamint a sok WTF kép, pl. most a könyvvízesés szivárvánnyal. Emellett az egész epizód eléggé unalmas volt, én gondoltam, hogy miután a legtöbb természetfeletti lényt a Nise-re már elintézték, ezért nem lesz annyira érdekes, de hogy két epizód úgy teljen el, hogy Araragi gyakorlatilag csak körbelátogatja a csajokat, az kissé gáz. (És még nem is végzett, mibe, hogy a következő részben jön Hanekawa és Senjou, meg ismét valamelyik húgi, és el is fog rájuk menni a 20-25 perc megint, anélkül, hogy bármi érdemleges történne?) A Bake-ben is talán csak akkor unatkoztam ennyire, amikor a Mayoi arc ment, és három epizódon át egy játszótéren voltak, meg az utcán mászkáltak. OK, Kanbaru fun volt, de valahogy ő is viccesebb volt a Bake-ben, bár merem remélni, hogy a Nise-ben nem most láttuk utoljára. (Karenhez még annyit, hogy úgy bírom, hogy sem Nisioisin, sem a Shaft nem tudja eldönteni, hogy akkor most méh, vagy darázs. XD A cím alapján méh, de ha jól emlékszem, a light novelben is egy darázs az illusztráció, az anime openingjében meg kb. minden létezőt a képünkbe vágtak, aminek fullánkja van. XD)
scineram írta:Ahhoz hogy miért is rabolta el Hitagi, nem kerültünk közelebb, vajon az egész sorozat ennek az egy napnak a története lesz, ahogy odáig eljutott? A zenékre most jobban figyeltem, nagyon jól adták a hangulatot.
Ezen én is gondolkodtam, sajnos ehhez a részhez már nincs angol fordítás, így nem tudom, hogy mi lesz a továbbiakban (1-2 infót fórumról igen, de annyi). Az tuti, hogy nem egyetlen napról fog szólni a Nise (vagy ha igen, akkor ez egy NAGYON eseménydús nap lenne... XD), azt viszont el tudom képzelni, hogy mondjuk csak a sorozat legvégén jutunk el időben Araragi elrablásáig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2012.12.11. 16:11-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

OH MY FUCKIN', KANBARU! *___________*

Még csak belepörgettem, majd este nézem meg, de úgy érzem, már megérte. :D
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Nem semmi volt Kanbaru a részben, de szerintem Nadeko mindent vitt. Még az ízlésesség határán maradtak a fanservice-ával, de mégis álleejtősen erotikusra sikerült. =)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bakker, úgy látom, nagyon beindultak az események. :)
Úgy látszik, nem fogom tudni tartani az elhatározásom, hogy csak akkor fogok bele egy sorozatba, ha már véget ért, vagy ha max 1-2 rész van még hátra...

Egy kis érdekesség.
Gyanítom, hogy ez a monogatari-sorozatot jelenti. Nem csodálom, óriási sikere van Japánban a szériának.
Viszont ez azt jelenti, hogy a Zaregoto továbbra sem készül el. :(

Már érdekesebb hír (szerintem), hogy - gyaníthatóan a siker miatt -, Nishi készül további kötetekkel.
A címek:
Tsukimonogatari
Owarimonogatari
Zokuowarimonogatari

Vicces, hogy lesz még a vége után is folytatás. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anubys 2012.02.01. 20:42-kor.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nagyon durva volt a harmadik részecske. Ettől az arctól kirázott a hideg, Miki Shinichiro tökéletes volt. Maga a jelenet pedig a körítéssel együtt, a zene, a hátterek, a hangulat, iszonyat nyomasztó volt. Legalábbis én majd beszartam tőle, jobban mintha horrort néznék. Az elrablásra is fény derült, az Akirás betoppanás nem volt semmi. Alakulnak a dolgok, nagyon.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ep4

H-HA-HANEKAWAAAAAAA~~~~ *_______*

F*ck you, Shaft! Mindig tudod hogy vegyél le a lábamról.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: BSW »

Egyetértek. Csak éppen engem Shinobuval sikerült levenni a lábamról.
Egészen őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen beszédes.
Válasz küldése