Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Basszuskulcs! Nem emlékeztem, hogy ki is Akazawa (frizura alapján azonosítom a szereplőket a sorozatban ^^'), erre amikor utánanéztem, nem belefutottam a létező legnagyobb spoilerbe. Shit! :wwall:
Akkor most örülök, hogy jól tippeltem fentebb. :3
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nem, nem Akazawa adatlapján futottam bele a spoilerbe. :wink:
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Nem, nem Akazawa adatlapján futottam bele a spoilerbe. :wink:
*disappointed* ::hoo::
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

http://www.nijiirohotaru.com (a zöld pötty hozza be a trailereket)

Ez tök jól nézne ki, ha nem lenne ilyen béna a karakterdizájn. De azért érdekel.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta: A '83-as jelenség tuti, hogy azért szakad félbe, mert meghalt a plusz személy, de szerintem nem olyan volt, akit már említettek a szalagon.
Én úgy emlékszem azt mondta, csak ketten haltak meg a túrán. A osztálynaplóban is csak a két név augusztus 9-én szerepelt. A többi spoilert majd utána elolvasom.

Csak azoknak, akik nem néznek Nymphogeart.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

scineram írta:Csak azoknak, akik nem néznek Nymphogeart.
Ezzel meggyőzni akartál minket, hogy mégis nézzünk, vagy lebeszélni? XD Nálam a második kategóriába lett.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ember, találj egyetlen hibát ezen a képen!
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

scineram írta:Ember, találj egyetlen hibát ezen a képen!
A minigunok, amiknek a csöve óhatatlanul össze fog akadni ha elsüti őket, vagy az éppencsak természetellenesen széles terpesz, amitől a jobb oldali épület is meggörbült...?

Egyébként ha ez ajánlás volt akkor megtette a hatását, mert a cím+kép alapján a jó értelemben vett "lulzy shit" kategóriába esik. :D
Kép Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Én úgy emlékszem azt mondta, csak ketten haltak meg a túrán. A osztálynaplóban is csak a két név augusztus 9-én szerepelt.
Nem hiszem, hogy hazudott volna a srác a szalagon, elvégre kerek perec kijelentette, hogy a csaj a saját ijedtsége miatt csúszott le a hegyoldalon. Akármi is történt, az már a hegy lábánál történt, épp ezt kezdte el mondani, amikor beragadt a szalag. Viszont ebben az esetben lehet, hogy nem is arról van szó, hogy megölte a plusz személyt, hanem valami egészen mást tett. :?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

scineram írta:Csak azoknak, akik nem néznek Nymphogeart.
Dat Quailty! :wwall:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Another ep 10. Minden részt zárjunk cliffhanggerrel megoldás bizonyos szempontból kezd az agyamra menni. Én általában szeretem magamnak elspoilolni a dolgokat bármiről is legyen szó, de valahogy Anothernél az elején nem botlottam bele spoilerbe, és elhatároztam, hogy ezt most kivételesen spoiler nélkül fogom végignézni (99%-ban sikerült is, semmi major spoilerbe nem botlottam még)... és most a falat kaparom. Akarom az utolsó két részt most. >.< (BTW baka-tsuki is belekezdhetne most már komolyan a fordításba, mert mindenképp el akarom ezt a művet olvasni is.)
Amikor az elején a szalagról megtudták, hogy meg kell ölni az extrát, első gondolatom az lett, hogy mégis csak a főhős vagy Mei lesz az extra és akkor nagy drámai módon fogja majd az egyikük megölni vagy nem megölni a másikukat. De rész végeből most már biztosan tudjuk, hogy nem, ők élnek. Mondjuk ez a mindenki Misaki dolog imho kicsit gáz, de ez van, kellett az elején a ködösítéshez. Mivel fentebb sikerült ugye elspoilolni, hogy nem is a vöröshajú csaj (de akkor az ő emléke a srácról mire van?), akkor viszont következő tippem a Moshizuki vagy nem tudom, hogy hívják a nagyon üke módon viselkedő művészlélek srácot. ... Ja és mindezektől teljesen függetlenül, a bennem elveszett silent-moe fanboy kisszívét még mindig erősen megdobogtatja a Mei. XD
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Cruel Angel írta:Amikor az elején a szalagról megtudták, hogy meg kell ölni az extrát, első gondolatom az lett, hogy mégis csak a főhős vagy Mei lesz az extra és akkor nagy drámai módon fogja majd az egyikük megölni vagy nem megölni a másikukat. De rész végeből most már biztosan tudjuk, hogy nem, ők élnek.
Azért én erre nem vennék mérget, legalább ami Mei Misakit illeti. Kérdés, hogy amit Misaki az üvegszeméről elmondott, miszerint képes érzékelni a holtakat, igaz-e. Valahogy túl egyszerű számomra, hogy Misaki már tudja, hogy ki az extra személy. Hazudhatott is, hogy Sakakibara gyanúját eloszlassa saját bűnösségével kapcsolatban. Sajnos pont a végén volt megint egy cliffhanger, így nem hallhattuk a nevet. Ráadásul furcsa volt Akazawa álma is, miszerint korábban már találkozott volna Sakakibarával, pedig a fiú végig állította, hogy azelőtt még soha nem járt az iskola városában, ha ez igaz, akkor ez Sakakibara ellen vallana.
A magnószalagról végülis semmi olyasmi nem derült ki, amit eddig az előző részekből ne tudtunk volna, miszerint ha megölik az extra tanulót, megszűnik az átok.
Úgy vélem, hogy próbálnak összezavarni minket a végén, hogy még véletlenül se sejtsük az igazságot. Mindenesetre elkezdődhet egy pánikszerű öldöklési hullám a diákok között a saját túlélés érdekében. Úgy tünik, az utolsó két rész még véresebb lesz, mint az eddigiek.

Brave10 Ep. 10:

Szerintem jó epizód volt, visszatértek az első néhány rész cselekményéhez. Az Iga ninják félelmetes ellenfeleknek bizonyulnak, eddig Saizouék vesztésre állnak velük szemben. Csak nehogy Isanami mentse meg őket démoni erejével tehetetlen dühével, remélem, ennél eredetibb megoldást láthatunk majd. Szerettem volna többet hallani a főurak beszélgetéséből és megtudni, kik állnak a ninják mögött, és mi köze mindehhez Leyasunak. De még van két rész, remélem, választ kapunk erre a kérdésre is.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Another ep. 10
Milyen retardált asztmás utazik el úgy, hogy nem visz magával pótpipát!? Mondjuk legalább nem ő volt a nap halottja... bár még a kövi részben elpatkolhat.
Mei szeme meg nekem kicsit asspullnak tűnik. Jó, utalt már rá korábban is, hogy különleges, de akkor miért nem használta eddig? Szerintem elég fontos infó lett volna, ha tudják, hogy ki a plusz ember az osztályban. Remélem erre majd kapunk valami ésszerű magyarázatot.


gilas: Szerintem tuti IsanamiI fogja megmenteni a többieket, legalábbis az előzetes erre utalt. Ha viszont szerencsénk van, akkor arra talán kapunk választ, hogy ki áll az Iga nindzsák mögött, bár mérget erre se mernék venni. ^^'
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Another ep. 10
Mei szeme meg nekem kicsit asspullnak tűnik.
Az. Kapott is érte a fejemben egy fekete pontot a sorozat. Reméljük, hogy legalább jól lesz használva. ... De minimum elvárom, hogy legalább valami értelmes magyarázatot kapjunk, hogy miért is van.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ozuma ep. 1
Az első rész bejövős volt. Mondjuk kicsit Naushika utóize volt helyenként, és komoly összegben mernék fogadni, hogy a Hayami Shou által szinkronizált álarcos rosszfiú valójában a főszereplő elveszett bátyja lesz. ^^'
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Corot »

Hayami Sho??? ::jeye:: Na ebbe muszáj belenéznem!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ő bizony, méghozzá negatív szereplőként... vagy legalábbis jelenleg úgy néz ki. ^^

Another ep. 11
Istenem, ezt a rész végigröhögtem... ami egy horror/thriller esetében nem annyira hízelgő. XD Mindenki hirtelen, mindenféle átmenet nélkül átment pszichóba, de akik nem, azok is totál gyengeelméjűként viselkedtek, kb. mint egy átlagos baltásgyilkosos tinihorror hullajelöltjei. Ja, persze baltásgyilkos is volt, ami ugye kötelező kelléke a vidéki szállodáknak. :vigyor:
A halálnemeket még a korábbiaknál is fullretardabbak voltak, a kedvencem a csaj volt, aki kvázi megfojtotta saját magát, meg a másik, aki nagy gyilkolási buzgalmában kivetődött az ablakon és jógapózba merevedve törte ki a nyakát. XD
Misaki meg tényleg megérdemelné, hogy kicsinálják, mert ő a legretardáltabb az egész bandából. A haverjai azon tanakodnak, hogy vajon az emeletről lelökött srác volt-e a plusz, és nem szól semmit, pedig tudja az igazat! Inkább kivárja, hogy átmenjen Battle Royal-ba az osztály. *facepalm*
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mariko írta:Another ep. 11
Istenem, ezt a rész végigröhögtem... ami egy horror/thriller esetében nem annyira hízelgő. XD Mindenki hirtelen, mindenféle átmenet nélkül átment pszichóba, de akik nem, azok is totál gyengeelméjűként viselkedtek, kb. mint egy átlagos baltásgyilkosos tinihorror hullajelöltjei.
Nekem a kedvencem az volt, mikor főhősünk felvetette, hogy "Válljunk szét." Mert amikor valaki leszúrogat másokat, meg felgyújtja a konyhát a legjobb ötlet, ha nem vagyunk együtt.
Meg a tanárnő halálosan komoly arccal: "Nem ölhetitek meg az osztálytársatokat."

Eeegen... ez a rész nem a sorozat fénypontja volt az biztos.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Cruel Angel írta:Eeegen... ez a rész nem a sorozat fénypontja volt az biztos.
És akkor még finom voltál. :vigyor:

Brave 10 ep. 11.
OK, azt hittem, hogy már csak az uncsi nagy végső harc lesz hátra, erre benyomtak egy lányregényt a kétes nemű pszichó vöröskével. :vigyor: Komolyan szeretném már tudni, hogy most akkor ő nő vagy férfi (szerűség). XD
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Rengeteg idiótaság valóban ebben a részben. Kitartok egyelőre amellett, hogy Akazawa az Another, de ha nem, akkor poén lenne, ha az egyik 10. részbeli hulla lett volna, és csak fölöslegesen öldökölnének.

Nisemonogatari finálé - Platinum szépen lett ez az arc lezárva. Az sajnálatos, hogy tinédzser Kiss-shot alázását nem láttuk, de Koyomi újabb nagy verést kapott, miközben reflektált azon, mit is jelenten neki a családja. A tengerparti zárókép meg gyönyör volt. Szóval ő is levágatta. Azért Kaiki is nagy fasz volt, azt mondta, nem ismeri Kagenuit, pedig egy klubban voltak egyetemen. Nálam a best villain esélyese idén.

Moretsu Pirates 10-11 - valahogy három rész alatt kurvára felpörgött, alig bírtam követni a rengeteg történést. Nem egy kis lófasz ez a hajó, amit kerestek, ráadásul komoly politikai jelentősége lehet. Chiaki meg Marika szerepben HNNNGGGH volt rendesen.

Nymphogear 11 - szóval FÍnenek istennel van baja, és Bábel tornyáért szeretne bosszút állni. Meg persze világuralmat. Ehhez pedig a Holdat kell leágyúzni. Zsír! Kedvenc tsundere Chrisünk azonban közbeveti magát a hattyúdalával. Neki nem akármilyen rakétái vannak. Vajon hogy alakul a legelső jelenetben előrevetített jövő?

Aquarrion EVOL 10-11 - miközben mikage mindenki érzelmeivel szívózik, Amata és Mikono annyira közel kerül, ami már Zessicának sem poén. Most féltem őt nagyon. Alicia és Amata kapcsolatára is fény derült. Bárcsak felébredhetne még szegény nő. Jin meg kézfogással gattaiozik. Bármennyire is fájdalmas lenne, azért megnézném, milyen az, amikor valakit visszavisznek a világukba, aki ezt nem bírja el.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Corot »

Hiiro no Kakera Ep.1

Most kicsit zavarban vagyok, mert úgy tudtam, hogy ez az anime majd csak áprilisban kezdődik, de úgy tűnik ingerenciát éreztek arra, hogy bedobjanak valamiféle előzetes, "bemelegítő" epizódot. Az otome játékokból készült eddigi adaptációk annyira nem nyűgöztek el, a Hiiro első epizódja alapján ez a történet ígéretesebbnek tűnik elődeinél.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, elővetítés volt. Mondjuk rám erős altató hatással bírt, ráadásul a főhős csaj már most nem szimpi, úgyhogy nem jósolok neki túl nagy jövőt. ^^'
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Little Busters! anime bejelentve! :thumb:

Végre valahára! Jó sokáig tartott, de végre ezt is adaptálják ::^_^::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:Little Busters! anime bejelentve! :thumb:

Végre valahára! Jó sokáig tartott, de végre ezt is adaptálják ::^_^::
Finally! ::hehe::
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én annyit tudok, hogy évek óta az egész Internetsen mindenki csak ezért rinyált. Úgyhogy megnézni biztos fogom. Pedig az összes többi Key adaptációt kihagytam.
Kép
Válasz küldése