Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

A rengeteg szinkronos anime, meg néhány a feliratos érából azért hiányzik, mert már lejártak a jogaik? :)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

....és kitöltötte az, aki nem hogy szinkronos animét nem néz, de manapság egyáltalán semmilyet sem. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Raisu »

scineram írta:A rengeteg szinkronos anime, meg néhány a feliratos érából azért hiányzik, mert már lejártak a jogaik? :)
Nem, azok a listák a teljesség igénye nélkül készültek. :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én tegnap este gyorsan kitöltöttem, de ma reggelre jutott eszembe, hogy az egyik kérdésnél hülye általános blablát nyomtam, anélkül, hogy a véleményemet normálisan leírtam volna! :shock:
Ha felhasználhatod, akkor ide pótlom!

Véleményem arról, hogy meg kell-e hagyni a -san -chan stb tagokat:

Ha a szereplők nem japánok, ha a történet nem japán környezetben játszódik, akkor szerintem semmiképp! Egyébként pedig megfontolható.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Én inkább meg se próbálom. Nem is nézek szinkronos animét (nincs is tévém, zsákbamacskát meg nem veszünk :drop:), meg a kérdőívek nagy, ősi ellenségeim. Túl alapos akarok lenni, rájövök, hogy a válaszok nem fedik le az én esetem, vagy 2 lehetőség közé szeretnék válaszolni félúton, vagy látom, hogy hibás következtetést fognak levonni a válaszomból... és az eredmény csak az, hogy rengeteg időbe és stresszbe telik a végén egy állítólag gyors és egyszerű kérdőív :drop:
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Véleményem arról, hogy meg kell-e hagyni a -san -chan stb tagokat:

Ha a szereplők nem japánok, ha a történet nem japán környezetben játszódik, akkor szerintem semmiképp! Egyébként pedig megfontolható.
Ez nekem jó irányelvnek tűnik. Egyébként japán szereplőkkel én használom őket magyar szövegben. Ha a japánok használják nagyon külföldi környezetben, az nekem ugyanúgy furcsán hat, mint ha én nem tenném japánokkal. De amire mindig, mindig vicsorogva ugrok, az az a nyugati szokás, hogy direkt megfordítják a japán neveket. Ja, meg a magyarokat is. De az NEM úgy van vaze... vagy hagyják békén, vagy csináljanak teljes átültetést (lásd a hobbitok nevei a Tolkien-magyarításokban), amit általában nem lehet, de az oda se figyelünk megfordításoktól borsódzik a hátam. Pláne, mint pl. a Touhou esetében, ahol eleve vegyesen fordulnak elő szereplők nevei, és a végén a wikiben is összevissza kevernek mindent, azt se tudni már, ki hogyan kezdte...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: anubys »

Kitöltve a kérdőív. Ha meglesz az eredmény, azt is közzé tehetnéd majd itt. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Jelentem kitöltöttem, bár némiképp bajban voltam vele, hisz se Magyar szinkronosan nem nézek animét, se az Animaxot nem szoktam nézni. =D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mondjuk én is a 2006-2010 intervallum alapján töltöttem ki. Azt tudom, hogy van rajta anime, mert láttam Narutot műsorújságban. De volt az elmúlt két évben új anime premierje?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát tavaly voltak azok a Marveles borzalmak, meg ősszel a Dragon Ball GT, szóval értékelhető anime premier nem volt. :vigyor:
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kitöltöttem én is bár viszonylag kevés anime-t láttam magyarul... ::^_^::
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Köszi mindenkinek! :)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az elmúlt 2 napom nagyon szar volt, de jött egy hír, és egy pálfordulással minden gyönyörűségesen szép lett!

Juuni Kokki japán wiki (mert hirtelen ez volt az első, amit csekkoltam):
2012年4月、シリーズの刊行元が講談社から新潮社に移籍されることが発表され、7月以降、既刊の新装版も順次刊行されることとなった。
A nyelvre kevésbé fogékonyak számára ez azt jelenti, hogy a kiadási jogok átkerültek a Koudansha-tól a Shinchousha-hoz, akik júniustól kezdve minden kötetet szépen újra kiadnak (a Mashou no Ko-t is), új borító, miegymás. Állítólag megjelenik majd egy nagyobb terjedelmű sztori is, ami igazán nem ártana végre. :D És igen! Yamada Akihirot továbbra is alkalmazni fogják, mint illusztrátort, kíváncsi vagyok, mit kezd a sorozattal így bő tíz évvel később.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Pali bácsi beszédét meghallgattátok? :) Valahol azért igaza van az öregnek. Az bánásmód amit "egyesek" meg engedtek maguknak a teremben az nem államférfihoz volt méltó... Mintha büdös tahó kamaszok csoportja lenne.

http://www.delmagyar.hu/belfold_hirek/e ... l/2272379/
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:Mintha büdös tahó kamaszok csoportja lenne.
Igazán nem értem, mit vártál.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Sárkánybaby írta:
JimRaynor írta:Mintha büdös tahó kamaszok csoportja lenne.
Igazán nem értem, mit vártál.
Elnézést ,hogy idealista vagyok. ^^
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

JimRaynor írta:Elnézést ,hogy idealista vagyok. ^^
Nem az idealizmussal van gond, az kivételes esetekben nagyon is jól működik. A gond a politikusokkal van.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sárkánybaby írta:Az elmúlt 2 napom nagyon szar volt, de jött egy hír, és egy pálfordulással minden gyönyörűségesen szép lett!

Juuni Kokki japán wiki (mert hirtelen ez volt az első, amit csekkoltam):
2012年4月、シリーズの刊行元が講談社から新潮社に移籍されることが発表され、7月以降、既刊の新装版も順次刊行されることとなった。
A nyelvre kevésbé fogékonyak számára ez azt jelenti, hogy a kiadási jogok átkerültek a Koudansha-tól a Shinchousha-hoz, akik júniustól kezdve minden kötetet szépen újra kiadnak (a Mashou no Ko-t is), új borító, miegymás. Állítólag megjelenik majd egy nagyobb terjedelmű sztori is, ami igazán nem ártana végre. :D És igen! Yamada Akihirot továbbra is alkalmazni fogják, mint illusztrátort, kíváncsi vagyok, mit kezd a sorozattal így bő tíz évvel később.
Gondolom, ez a ln-re vonatkozik. Megnéztem és angolul sajnos csak az első négy kötet van kint és mivel a Tokyopop publikálta, így a folytatásra is igen alacsony az esély sajnos.
Japánul pedig szerintem már csak jó, ha 4-5 kanjit felismernék...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nekem megvan a teljes sorozat, a Mashou no Ko-val együtt, csak az a két YomYomban publikált rész nincs. (A YomYom olyan, mint egy manga antológia, csak nem mangák, hanem light novellek, meg ilyenek vannak benne.)
anubys írta:Japánul pedig szerintem már csak jó, ha 4-5 kanjit felismernék...
Mert asszed én olyan sokat tudok? Tudja a gépemen a fordító progim. Najó, igaz, azért 5-től jóval többet ismerek, de durva lenne azt állítani, hogy azt a sok kanjit, amit tanultunk, mindet tudom...
És azért egy olyan regényről beszélünk, amiben a politika, meg egy teljesen más kultúra kap kiemelkedő szerepet. Tömör gyönyör. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Megint én.

Megvan a Mangazinos pályafutásom legjobb hibaüzenete:
"Adatbázis hiba: MySQL server has gone away"
Na, ki megy utána? XDDDDD

Valamint SB mai agysejtpusztító körútja: Tara Gillespie - My Immortal (gyengébbek kedvéért: ez egy HP fanfic)
Ez olyan szar, hogy komolyan nem tudom eldönteni, hogy sírjak-e vagy nevessek. Megy a vita, hogy a csaj, aki írta, létező, non-troll személy-e (túlságosan sok dolog támasztja ezt alá), vagy valami marha, aki ezzel a baromsággal szórakoztatta a jónépet (ezt meg minden más támasztja alá). Komolyan nem lehet eldönteni, hogy ez direkt ilyen szar, vagy egy Meyert is porba alázó (ez nem vicc) tinilány keze közé véletlenül internet került... És én eleinte azt hittem, hogy tuti az uóbbi... de... nem biztos már. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

The Harpist busking at College Green in Dublin

https://lh3.googleusercontent.com/-FdB3 ... Dublin.jpg

Ez a kép engem lenyűgözött valahogy ... Európa tényleg elsüllyed?

Pfu mit találtam !

Olyan futó verseny ahol zombik elöl kell menekülni . :D

Én biztos mennék. ::^_^::

http://runforyourlives.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sárkánybaby írta:Mert asszed én olyan sokat tudok? Tudja a gépemen a fordító progim.
Jobb szeretem a gördülékeny élményeket, angolul sem szoktam olvasás közben szótárazni, itt pedig csak a szótárazás közé esne be némi olvasás. Nem tudom, pl google translate milyen szinten áll a japánról angolra fordítással...
Na mindegy, a lényeg, hogy én inkább megvárom a hivatalos angol kiadást, vagy ha nem lesz, akkor egészében kimarad az életemből. :( (Hozzáteszem, hogy így is van nem kevés olvasnivalóm.)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nálam ez az ördögi kör.
Azért van ilyen nagy angol szókincsem, mert nagyon sokat olvasok angolul, manapság feliratos filmet is felirat nélkül nézek (najó, a Fertőzést nem, mert azért az orvosi szakszavak még nem mennek annyira).
Viszont a japán szókincsem kicsi. Többet kéne olvasni. De azt meg szótárazni kell. Ha ódzodok a szótárazástól, soha nem lesz szókincsem. Ez ilyen egyszerű. Ez nem az a nyelv, amit pusztán hallás után meg lehet tanulni.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:Hát tavaly voltak azok a Marveles borzalmak, meg ősszel a Dragon Ball GT, szóval értékelhető anime premier nem volt. :vigyor:
Múltkor láttam a Pengéből 1 részt... hát, jobb mint a Naruto, vagy a Vampire Knight, de talán egy fokkal jobb a Marveles adaptációknál. Amúgy a Gits SAC-et kivéve így hirtelen egyetlen olyan anime se jut eszembe az Animaxról, amire nyugodt szívvel rá merném mondani a "minőségi" jelzőt. Persze ebbe belejátszik az is, hogy a nézőközönség igényei leginkább a Naruto Shippuden, a Beelzebub és a Katekyo Hitman Reborn között mozognak. :vigyor:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Valószínűleg ismeritek Simont... http://www.youtube.com/user/DumaRagu?feature=g-hist nos, imádom és lol igen, eljött az idő amikor beszólt az animéseknek XD Miszerint nincs jogunk beszólni Youtube-on amikor az kitörli az AMVinket....

Hátigen. Erről nagyonsokat lehetne vitatkozni....

Egyrészt mert tényleg jogsértő, de elvileg nem addig amíg a készítő pénzt nem szerez belőle, bár ez függ a felhasznált animék és zenék jogvédettségétől, hogy ők hogyan határozzák meg.

Másrészt szerintem ez is egy külön műfaj és ,,művészet" nem pedig koppintás. Mert a vágáshoz is jól kell érteni egy jó AMVhez sokmindenre szüksége van az embernek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése