Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Ha pedig már minőségi animáció, akkor az valahogy így néz ki.
Ó, ezt a kis rövidfilmet nagyon imádom, annyira édes! XD

Mondjuk azért szerintem nem igazán igazságos ezt a pár perces kis amatőr szösszenetet egy nagyobb stúdió által készült többrészes sorozathoz hasonlítani. A nagyüzemi animegyártásnál lehetőség sincs arra, hogy annyi energiát és időt fektessenek pár percbe, mint ennél a kis filmecskénél.

Baccano!
Nagyon különleges, egyedi hangulatú sorozat volt és mindemellett még intelligens is. Már a maga történetvezetést megért egy misét. Az események több szálon, több idősíkon és több helyszínen játszódtak, ráadásul összevissza ugráltunk közöttük, ami kicsit nehezen követhetővé tette, de ha az ember figyelt, akkor a végére tökéletesen kerek egésszé állt össze a sztori. Zseniálisan volt megírva a történet, na! Mindemellett az anime ügyesen ötvözte a különböző műfajokat is, a gengszterfilmeket vegyítette az urban fantasyval megspékelve egy kis akcióval és horrorral. A szereplők nevének megjegyzése mondjuk kihívás volt, mert piszkosul sokan voltak, pláne egy 13 részes sorozathoz képest, de mindenki igazi egyéniség volt, és még a legszélsőségesebb tömeggyilkos pszichopatáknak is voltak kedvelhető vonásaik. ^^
Több ilyen anime kéne!
10/10 (ment a kedvencekhez)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:A szereplők nevének megjegyzése mondjuk kihívás volt, mert piszkosul sokan voltak
Meg az sem segített, hogy mikor bemutattak egy karit, ugrottunk térben, és időben, oda és vissza.
Mariko írta:Több ilyen anime kéne!
Vagy a sztori folytatása/vége. :D
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, egy folytatásnak én is örülnék, mert úgy tudom, hogy a regények továbbviszik a történetet, de igazából így sincs túl nagy hiányérzetem a végét illetően, plusz nem is tudom van-e bármiféle reális esély rá.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Baccano!
Meg kéne már nézni nekem is. XD (+ "DAT OPENING!", avagy a Cowboy Bebop óta a legjobb énekmentes OP, amit hallottam. :))
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mariko írta:plusz nem is tudom van-e bármiféle reális esély rá.
Mondjuk úgy, hogy nem teljesített túl acélosan a DVD eladási listán. Még a Kodomo no Jikan meg a School Days is előtte volt az akkori listákon.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Akkor jó volt a megérzésem. :(
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

paTKany írta:Mondjuk úgy, hogy nem teljesített túl acélosan a DVD eladási listán. Még a Kodomo no Jikan meg a School Days is előtte volt az akkori listákon.
paTKany írta:Még a Kodomo no Jikan meg a School Days is előtte volt az akkori listákon.
paTKany írta:School Days is előtte volt
O_______O

Mind = Blown. Hülye japán banda... >_>

Ja, és Baccano = ZSENIÁLIS!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Mind = Blown. Hülye japán banda... >_>
Ja, nem akartam már megint én lenni az "aktuálisan beszóló" egyén, de ugyanerre gondoltam. Mondjuk ez választ adott arra is, miért készül egyre több gagyi cucc: úgy néz ki, valóban nagyobb rájuk az igény.

Tényleg, ha már így belementünk: most akkor a TV-s nézettség, a DVD eladás, vagy ezeknek a kombinációja dönti el, hogy mennyire életképes egy sorozat?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amennyire én tudom, a nemkéső esti műsoroknál a nézettség a mérvadó + kismértékben a DVD/BD eladások, a késő estieknél meg főleg az eladások számítanak és csak nagyon kis mértékben szól bele a nézettség. Plusz a merch-eladások mindkettőnél ugye.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:(+ "DAT OPENING!", avagy a Cowboy Bebop óta a legjobb énekmentes OP, amit hallottam. :))
Lol, akkor nem halhattál sokat. Vannak nagyon jók.
Mondjuk a Ghost Hunt op, ami bár látványilag nulla, de a zene fergeteges.
A barátnőm az Area 88-ra esküszik, meg kéne nézni.
Aztán állítom, hogy a Sentou Yousei Yukikate opzenéje is jó, ha az ember sikeresen eltekint az elején és a végén a zongorán való klimpírozástól.
Nem marad ki. Juuni Kokki op!
Tessék, lehet válogatni! Ez csak az, ami hirtelen az eszembe jutott, szerintem ha keresnék még, az általam látottak között, biztos találnék még.

Titkos írta:Mondjuk ez választ adott arra is, miért készül egyre több gagyi cucc: úgy néz ki, valóban nagyobb rájuk az igény.
Ez számodra nem volt eddig egyértelmű? Néha, ha eldurran az agyam, és olyan tisztítókörútra mennék, mint Frank abban a bizonyos God Bless America cö filmben. Egy gond van: hol kezdjem?
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Jelenleg a Needlesst nézem, a 19. részt láttam utoljára. Hát mit is mondjak, láttam már jobb akció sorozatot is. A főszereplők (Blade, Eve) Cruz kivételével szimpatikusak, de Cruz egyenesen az agyamra megy. A harcokban gyakorlatilag semmi hasznát nem veszik, mivel semmilyen különleges képességgel sem bír, de vészmadárkodni és okoskodni azt tud.Bárcsak kinyírta volna a testvére. A harcok nem lennének rosszak, ha nem 4-5 részen keresztül ugyanazok lennének az ellenfelek, a végtelenségig nyújtva ezzel őket. Ráadásul a harcok kezdetén hőseink reménytelen helyzetekbe kerülnek, súlyos sérüléseket szenvednek, aztán csodálatos módon megtáltosodnak. Az ecchi jelenetek viszont jók benne (Beautiful Girl ÍSquadron rulz), de a poénok néhol fárasztóak. Még 5 rész van hátra, ami gondolom a főhős és a főgonosz Adam Arclight közötti végtelenbe nyújtott harcnak lesz szentelve.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Ja, nem akartam már megint én lenni az "aktuálisan beszóló" egyén, de ugyanerre gondoltam. Mondjuk ez választ adott arra is, miért készül egyre több gagyi cucc: úgy néz ki, valóban nagyobb rájuk az igény.
Én se akartam beszólni, de ja. ::^_^::

Egyébként érdekes, hogy az ugyanazon szerző tollából származó, hasonlóan kusza történetvezetésű (na jó, kicsit azért visszafogottabb) Durarara! viszont elég szép népszerűségre tett szert.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:Egyébként érdekes, hogy az ugyanazon szerző tollából származó, hasonlóan kusza történetvezetésű (na jó, kicsit azért visszafogottabb) Durarara! viszont elég szép népszerűségre tett szert.
Érdekes, de engem a Durarara! annyira nem kötött le, mint hittem, hogy fog. Valahol ott álltam le vele, ahol a minekhívják szőke srác újra a sárgák vezére lesz. Itt azt mondtam, hogy ez nekem már nagyon szappanopera. Valahogy olyan hiteltelen volt, ahogy egy kis-közepes baráti társaságban ennyire sok kusza dolog történik, és ezt véletlenül sem lehet már a természetfeletti számlájára írni. Azért a Baccano-ban ott voltak a maffiózók, meg a halhatatlanok vegyesen, szóval az alap is más volt.
A fent említett húzás a Durararából nekem inkább egy "jaj mit tegyünk még bele a sorozatba, hogy ne fulladjon ki idő előtt" húzásnak tűnt, bár teljesen biztos vagyok abban, hogy ez így benne van a regényben is. Ettől a dolog csak még szomorúbb.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sárkánybaby írta:Lol, akkor nem halhattál sokat. Vannak nagyon jók.
Az is, meg a hallottak között is tényleg kevés volt az olyan, ami instant bejött, egyszerűen nekem ritkán fekszenek az "only music" openingek. A hardcore fanok most biztos nézni fognak, de szinte vége lett a sorozatnak, mire úgy-ahogy elkezdtem látni a szépet pl. a Trigun openingjében, legelső reakcióm pedig kb. az volt rá, hogy "Várj...ez most komoly?". (Pedig akkoriban még úgy néztem animét, hogy openinget és endinget szentségtörés volt nálam áttekerni, úgyhogy ha mondjuk napi 5-6 részt néztem, akkor a zene is lement ugyanennyiszer. XD) Vagy pl. hasonló volt a Tenchi Muyo OVA 1, mondjuk itt maga a dal is elég lassú/bealtatós, de ha legalább egy éneket mellédobtak volna, máris kétszer akkorát ütne.
Oké, ez tényleg fantasztikus volt, ment is egyből a kedvencekbe. :D
Sárkánybaby írta:A barátnőm az Area 88-ra esküszik, meg kéne nézni.
Szódával elmegy, de ez nem annyira tetszik. ^^"
Na, ez nekem olyan volt, mintha valami random zenére összedobáltak volna egy screenshot-, illetve jelenetgyűjteményt a sorozatból. ^^"
Sárkánybaby írta:Nem marad ki. Juuni Kokki op!
Ez meg olyan, hogy "éneket alá, és egész epic lesz :D", így annyira nem ütött ez sem, még ha szép is.

Na, de a Ghost Huntot még egyszer köszönöm, az tényleg zseniális volt. :D
Sárkánybaby írta:Ez számodra nem volt eddig egyértelmű?
Dehogynem, csak más dolog látatlanban fröcsögni az aktuális szezon plakátjait nézve, és megint más első kézből, konkrét sorozatok nézettségeit összehasonlítva szembesülni vele. (Szal ez kb. nekem olyan volt, mintha paTKany azt írta volna be, hogy az amcsi DVD eladások alapján az Eragon sikeresebb lett, mint a Gyűrűk Ura.) Meg ugye az sem mindegy, hogy azért készül egyre több gagyi sorozat, mert a japánok szimplán kezdenek kifogyni az ötletekből, vagy pedig a rajongók igénye tolódott el annyira "beteg" irányba, hogy a fent emlegetett fanservice cuccokat is többre tartják egy valóban igényes darabnál. (Mert oké, nekem is van 1-2 ilyen eyecandy/fanservice kedvencem, de egyrészt nem arról van szó, hogy azokon kívül mást nem is nézek, másrészt meg ha választanom kellene, hogy egy hangulatban/sztoriban megkapó darabot, vagy egy csöcsparádét vegyek meg DVD-n, valószínűleg inkább az előbbire voksolnék.)
gilas írta:Jelenleg a Needlesst nézem, a 19. részt láttam utoljára. Hát mit is mondjak, láttam már jobb akció sorozatot is.[...]
Csak egy random megjegyzés: jó látni végre valakit, aki nincs ettől a sorozattól oda meg vissza. :) Most már velem együtt ketten vagyunk. XD
Mariko írta:Egyébként érdekes, hogy az ugyanazon szerző tollából származó, hasonlóan kusza történetvezetésű (na jó, kicsit azért visszafogottabb) Durarara! viszont elég szép népszerűségre tett szert.
Tekintve a fentebb említett "rangsort", én már kezdem azt hinni, hogy a DRRR is csak azért jött be nekik, mert fangirlöknek bishounenfest, a fanboyok meg ugyan nem járnak olyan jól, de azért ott van nekik a szemüveges csaj, akinek szinte a homlokára van írva, hogy "hentai doujin alapanyag vagyok". :dirr: (Meg persze: "hawt woman on a motorcycle!!!444") Tényleg, ha már itt tartunk: az mennyire igaz, hogy a cím gépfegyverhang lenne? XD (Ha magyarra fordítanánk, kb.: "RATATATA!" XD) Vagy ez is csak egy fan-belemagyarázás?
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Tekintve a fentebb említett "rangsort", én már kezdem azt hinni, hogy a DRRR is csak azért jött be nekik, mert fangirlöknek bishounenfest, a fanboyok meg ugyan nem járnak olyan jól, de azért ott van nekik a szemüveges csaj, akinek szinte a homlokára van írva, hogy "hentai doujin alapanyag vagyok". :dirr: (Meg persze: "hawt woman on a motorcycle!!!444") Tényleg, ha már itt tartunk: az mennyire igaz, hogy a cím gépfegyverhang lenne? XD (Ha magyarra fordítanánk, kb.: "RATATATA!" XD) Vagy ez is csak egy fan-belemagyarázás?
Igazából a Baccanónak is hasonló volt karakterdizájnja, szóval abban is voltak bishik, ha úgy vesszük, viszont nem voltak benne középiskolások, ami kritikus pont szokott lenni a sikeres animéknél manapság, plusz BL subtext se volt benne. ::^_^::

A cím meg elvileg Dullalala! lenne, mert ugye az egyik szereplő egy fejnélküli lovas, egy dullahan. Legalábbis én ezt az elméletet olvastam. ^^
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Isekai no Seikishi Monogatari Ep4

Lassacskán, de haladunk vele Titkossal. Eddig vannak random andalgások a világban, megismerjük az akadémia felépítését (bár teljesen feleslegesnek érzem, de mindegy), vannak lányok, sokan, mellekkel (fontos!!!), ami alapvetően nem zavarna, de igazán örülnék, ha egy picinykét visszavennének a mellekből, meg az iskolai semmiből, és egy hangyányit több sztori is kerülne egy-egy epizódba. Főleg azok után, hogy az első részbe annyi információt sűrítettek bele, hogy nem győztük kapkodni a fejünket, hogy mi van, de azokat igazán azóta sem értjük, és nem is történik semmi érdemleges. (Lehet az első részt újra kéne nézni, hátha most már jobban összeállnak a dolgok) De legalább ebben a részben volt pár komolyabb cameo a Tenchi Muyou-ból.

Viszont, ami engem a leginkább arcmarásra késztet: KENSHI! WHY ARE YOU SO PERFECT!? De komolyan, már kezdem azt hinni, hogy ez a szereplő Kajishima saját Gary-Stu karaktere. Erényei: kedves, udvarias, okos, nagyon erős, simán leugrik több méter magasról, jól tud harcolni, ellátja magát gyűjtögetéssel-vadászattal, mesterszakács-módra főz, gyógynövényekből gyógyitalt készít (egy vadidegen világban...), hipersebességgel képes bármit megcsinálni, takarít, szerel, és persze még a Seikijin robotok vezetésére képes, pedig az ritka a férfiak körében. Kihagytam valamit? Esküszöm az a fura, hogy a szeme-haja nem különleges színű, bár lehet abban a világban a fekete ritka. Ezeknek a képességeknek egy része még érthető is, ha tudjuk, milyen környezetből származik, de könyörgöm, nem lehetne legalább egy valami hibája??? Légysziiiiiiiiiii! Ha a sok kis Twitard ezt tudná, tuti nem Edward Cullenbe lenne belezúgva, kivéve, ha a világfájdalom és önmarcangolás egy fontos szexepil.

Eddig is tudtam, hogy Tenchi Masaki az egyik legjobb hárem-főhős, de ezek után mégjobban meg vagyok erről győződve. És ahogy nézem tovább az Iseikai-t, annál inkább kedvem támad elővenni egy olyan Tenchiverzum-darabot, amit még nem láttam, mert (a Tokyo-t kivéve) ennél tuti jobb lesz, legalábbis az eddigiek alapján. :drop:

Egyébként azért kezdtük el nézni a sorozatot, mert egyrészt hallottuk hírét, hogy "az év animéje volt, csak senki nem figyelt fel rá, és oh so heavily underrated!!!", úgyhogy nagyon remélem, hogy a maradék részekben még fog valami értelmeset virítani, na meg azért, mert a Tenchiverzum tagja.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ez a cucc, nekem is felvagyon írva a listámra, épp csak erőm/időm/akármim nem volt még hozzá... ^^" De bepróbálni biztos bepróbálom (majd egyszer...), since I'm a big Tenchi fag. (Bár ezen a kijelentésemen mindig elgondolkodok, szal az első két, egyébként végtelenül zseniális OVA-n és a nem kevésbé zseniális No Need for Tenchi mangán kívül a többit nagyon nem komálom, kivéve a Tenchi Universe sorozatot, ami non-canon létére meglepően korrekt, cserébe viszont a többi sorozat és a förtelem a köbön harmadik OVA létezését erőteljesen tagadom. :D)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Eddig még én is csak a három OVA-t láttam, és bár nem utálom a harmadikat, határozottan sokkal gyengébb, mint az első kettő. (De őt például nagyon utáltam, mert az ő érdektelen sztorija vette el az időt minden mástól)

Amúgy az Isekai-ban is vannak karakteres női szereplők (bár van olyan, akit simán kipöckölhetnénk a sorozatból, és semmi különbség nem lenne), és remélhetőleg a vége előtt még összekapja magát a sorozat. :) Remélhetőleg most már csak akkor fogok róla írni, ha végignéztem, de Kenshi tökéletessége fölött muszáj volt siránkoznom kicsit. ^^"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A mordályos nyul írta:Ha a sok kis Twitard ezt tudná, tuti nem Edward Cullenbe lenne belezúgva, kivéve, ha a világfájdalom és önmarcangolás egy fontos szexepil.
A twitardok nem tudnak semmi! XD
Kép
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:
Mariko írta:Baccano!
Meg kéne már nézni nekem is. XD
Nekem is ajánlották már sokan a Baccano, Durarara duót, de eddig még nem tudtam rávenni magam, hogy megtekintsem. =)
Titkos írta:
Junchi írta:Mind = Blown. Hülye japán banda... >_>
Ja, nem akartam már megint én lenni az "aktuálisan beszóló" egyén, de ugyanerre gondoltam. Mondjuk ez választ adott arra is, miért készül egyre több gagyi cucc: úgy néz ki, valóban nagyobb rájuk az igény.
Nálam ez valamikor akkor kezdett körvonalazódni, amikor elkezdték ezerrel hypeolni az Airt és fajtársait. Viszont ezekre még azt mondtam akkor, hogy biztos csak én nem érzem a varázsukat, vagy az én ízlésemnek túl sok az emo, stb.

De amikor olyanok kezdték vezetni a népszerűségi listákat, hogy Haruhi, Lucky Star, K-On, Oreimo, MM, akkor már elég nyilvánvalóvá vált, hogy itt valami nagyon nincs rendben.

Egyébként nemrég megtekintettem a Guilty Crown nevű csodát... hát... maradandó élmény volt az biztos, igazából kevés olyan animét láttam, ami az ígértes alaphang ellenére, ilyen látványosan össze lett csapva. IG-től ennél sokkal többet vártam volna.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Másfél hónap után ismét sikerült végignéznem egy animét. :dirr:
Az elején nagyon nehezen fogyasztottam a Fullmetal Alchemist részeit, kb a 20. rész magasságában már gördülékenyebb lett, a 30. körül már egészen tetszett, majd úgy 40-től pedig már kifejezetten. Nem bántam meg, hogy nem az újabb verzióval kezdtem, gondoltam, ha már úgyis végignézem, megismerkedem az első változattal, hogy lássam, mit hozott ki a bones félig-meddig saját kútfőből. És egy-két apróságtól eltekintve abszolút pozitív az összkép, és szerencsére az első félelmem sem igazolódott be, hogy hazavágják az egészet az sd-poénokkal. Érdekes mód, a műfajok keverése itt végül jól sült el (nem úgy, mint szerintem a CG esetében).
8/10

És ha már végeztem a sorozattal, gyorsan sort kerítettem a movie-ra is, mert nagyon érdekelt, végül hogy végződik a történet, de ezt spec sehová nem tudtam tenni. Az animáció persze kiváló volt, de ettől eltekintve jóformán értékelhetetlen volt számomra.
4/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

anubys írta:Az animáció persze kiváló volt, de ettől eltekintve jóformán értékelhetetlen volt számomra.
4/10
Számomra nem csak jóformán volt értékelhetetlen, hanem teljes egészében. :D
Avatar
sallylla
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2011.04.19. 18:21
Nem:
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: sallylla »

A Baccano!-t pedig érdemes elkezdeni, nekem speciel sokkal jobban bejött mint az úgymond hasonszőrű (szvsz nemigen van a két anime egy súlycsoportban :drop: ) Durarara!!, ez utóbbi, mint ahogy azt Sárkánybaby is említette, már számomra is túl szappanoperás és hatásvadász volt.

Mostanában tudtam egy picit több időt szakítani animenézésre, mostanában ezeket néz(t)em:

-Nisemonogatari: közmegegyezés, hogy sokkal gyengébb, mint a Bake. Engem mondjuk már az előd sem nyűgözött le, ám arra legalább ráfoghatjuk, hogy összegészében szórakoztató, nem így erre. A sok fanservice még csak hagyján, az már korábban is volt, de nekem ezek a hugicák nem jöttek be, mint karakterek, pláne egy hogy rájuk lett helyezve a fő hangsúly. Maradjunk annyiban, hogy nem véletlenül kapta az anime az "Incestmonogatari" nevet. Azon a kefélős...khm akarom mondani fogkefélős jeleneten csak úgy forogtak a szemeim... ezt muszáj volt? Araragit az előző évadban bírtam, ám itt már nagyon nem, pontosan emiatt. Nagyon nem tetszett, ahogy rámozdult a húgaira. Tudom, hogy ez csak anime, de akkor is undorító! A grafika/zenék/animáció hármast leszámítva egyedül talán Shinobu volt értékelhető benne (gőzöm sincs miért, de valahogy bírom a csajt), meg az a pénzéhes, gőzömsincshogyhívják kuruzsló és kifújt. A Kizumonogatarihoz viszont ezek után/ellenére is nagy reményeket fűzök. Nálam mindenesetre: 6.5/10.

-Sengoku Basara: Nem szokásom történelmi animéket nézni, ez azonban tetszett. Eleinte mondjuk kissé nehéz volt megjegyeznem azt a sok helyszínt, meg nevet, de úgy a sorozat közepére szépen belerázódtam A grafika, a zenék meg az animáció ritka ütősek voltak (ezeket mondjuk kevés animénél tudják elrontani), mindez epic harcokkal, király karakterekkel megspékelve. A kedvencem gondolom mondanom sem kell, hogy ki lett (lásd jelenlegi aláírásom XD). Egyöntetűen imádtam a pszichopata kaszásbácsit, noha az a bizonyos utolsó jelenete, nos, hát eléggé...groteszk volt. :lol: Hibaként talán az anime rövidségét és az összecsapott végső harcot tudnám megemlíteni. Az előbbit különösen sajnálam, mert így nem vagy csak kevésbé tudták kibontakoztatni a szereplőket, s ezáltal kissé felszínesnek hatott az egész. Talán ez az oka, amiért nem lett kedvenc az anime, noha erre minden esélye meg lett volna, ám így csak 7.5/10.

-Haibane Renmei: Miután ezt megnéztem egy dolog lebegett a szemem előtt: több ilyen anime kellene! Valami hihetetlenül különleges, megfoghatatlan hangulat lengi körbe az egészet. A zenék csodálatosak, az endingje az egyik legszebb dal, amit valaha hallottam, karakterek aranyosak, noha jellemileg inkább csak Reki meg talán Rakka mondhatók kidolgozottnak. A végkifejlet nem csalt éppen könnyeket a szemembe, hiszen tulajdonképpen jól alakultak a dolgok, mivel Reki megváltást nyert. Az anime azonban számtalan kérdést, hagyott maga után. Engem személy szerint érdekelt volna, a két fős előtörténete, hogy mi van a városon kívül, illetve, mi vár rájuk a megváltás után? A válaszok hiányában úgy éreztem, mintha jómagam is be lennék zárva abba a csendes, álmos kisvárosba a haibanék közé. Vagy talán ez is volt a készítők célja ezzel a nyitott véggel? Egyébként jól vettem ki az animéből, hogy Reki az előző életében öngyilkos lett, azért volt "elátkozott"? Tetszett, de a cliffhanger miatt ez is csupán 7.5/10.

-Umineko no naku koro ni: Ritka az olyan anime, ami ilyen ambivalens érzéseket keltene bennem. Egyszerre imádom, ugyanakkor néhol már a falat kaparom tőle. Mindezt a pszicho-jelenetek miatt, amelyek néhol legalább olyan jók, mint amilyen szörnyűek máshol. Beato-t és Battler-t bírom, Rosa és Maria jelenetei pedig elgondolkodtatók. Grafikai téren nem jön be a sorozat, a karakterdizájn jobb ugyan a Higurashi-ban látottnál, azonban nem valami változatos (gondolok itt arra, hogy a loli Mariát leszámítva kivétel nélkül minden női szereplőnek nagy mellei vannak. Na nem mintha állandóan ezt figyelném, de véleményem szerint eléggé szembeötlő), zeneileg viszont kétségkívül pazar. Kíváncsi vagyok a végére, mert erősen kedvenc-esélyes az anime, már amennyiben a megfelelő oldalra billen a mérleg.

-Claymore: ennek is mostanában, így 15 megtekintett rész után kezdek ráérezni az ízére. Eleinte fel nem fogtam, hogy mit esznek ezen a szürke képi világú, középkori szörnyhentelős animén, de már megértem. Tényleg nem rossz sorozat, noha nem valószínű, hogy a kedvencem lesz.
Kép
TumblrMAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

anubys írta: És ha már végeztem a sorozattal, gyorsan sort kerítettem a movie-ra is, mert nagyon érdekelt, végül hogy végződik a történet, de ezt spec sehová nem tudtam tenni. Az animáció persze kiváló volt, de ettől eltekintve jóformán értékelhetetlen volt számomra.
Nem vagy egyedül.
De az animáció tényleg jó volt...
shiNIN
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.03.01. 19:45

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: shiNIN »

A Haibane Renmeit majd Alvaro kéri ki magának. Gigafan. Mondjuk én is látogatom az anime tiszteletére alkotott fórumot jópár éve, remek hely, remek emberekkel. Ott találkoztam nálam jóval idősebb animerajongókkal (én 35 vagyok) :)

A Claymore fantasztikus, egy ritkaság. A legtöbb anime klisékkel teli, jó esetben szórakoztató, sokszor szép, de feledhető.
Nagyon kevés kedvencem van. A Claymore egy közülük.
A manga sincs szebben rajzolva, sőt :D De az jobb. Az anime legvégét nagy ívben el kell feledni, iszonyú nagy baromság, a Blood+ vége volt még ilyen. Majd olvasni kell a mangát. Mint oly sok esetben, kibomlik, s egészen más szintre kerül, megjelenik egy érdekes twist...
A Claymore komoly mű, nem a hülyéskedős-irrealisztikus harcos animék egyike.

Most ennyi, igazából rajzolnom kéne.

Egyszer már be kellett szólnom valahova, sok hete regeltem, s azóta csak privizek valakivel :P
Válasz küldése