Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Dunno, szerintem nem volt olyan vészes a Claymore anime-original utolsó 2-3 epizódja. Jó, persze, facepalm-kategória így is, pláne a manga ismeretében, de hála a jó égnek az előtte lévő 23 mangahű(!) epizód bőven kompenzálja a dolgot.

Ami viszont igazi hányás, azok a Gantz anime-original dolgai a végéről. Gonzo, MEHH... >__>
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

sallylla írta:A Baccano!-t pedig érdemes elkezdeni, nekem speciel sokkal jobban bejött mint az úgymond hasonszőrű (szvsz nemigen van a két anime egy súlycsoportban :drop: ) Durarara!!, ez utóbbi, mint ahogy azt Sárkánybaby is említette, már számomra is túl szappanoperás és hatásvadász volt.
Ti nem sok szappanoperát láthattatok, ha ez már kiverte nálatok a biztosítékot. :vigyor:
Egyébként nekem is jobban tetszett a Baccano!, mint a Durararara!!, de azért azért az utóbbi se rossz, csak egyszerűen mainstreamebb, nem hiába lett felkapottabb.
sallylla írta:Egyébként jól vettem ki az animéből, hogy Reki az előző életében öngyilkos lett, azért volt "elátkozott"? Tetszett, de a cliffhanger miatt ez is csupán 7.5/10
Igen, jó vetted le, Reki a vonat elé sétált és öngyilkos lett. :( Egyébként szerintem nincs semmiféle cliffhanger a történet végén. A szereplők bejárták az útjukat, a jellemfejlődésük végbement, az élet pedig egyszerűen megy tovább. ^^
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Mariko írta:Ti nem sok szappanoperát láthattatok, ha ez már kiverte nálatok a biztosítékot. :vigyor:
Úgy szappanoperás a dolog, hogy igazából nem ezt vártam. A Baccano! nagyon... laza volt, annak ellenére, hogy olykor nagyon durván mentek benne a horror jelenetek. Azért ahogy Claire leharapja Czeslaw ujjait, meg benyomja valaki fejét a sinek közé, az elég durva volt (bár visszaemlékezve inkább undorítóan jó, legalább is az utóbbi). Nem ment benne olyan nagyon a szarkavarás, meg ezek a klisés "azért bonyolódik a sztori, mert nem vagyok képes őszinte lenni a barátommal/szerelmemmel" húzások. A Baccanoban ilyen nem volt, és lám, enélkül is lehet egy igazán jó sztorit összehozni. És volt benne minden. Szerelmi szál is vagy négy, akció, humor, horror, nemlineáris történet, természetfeletti, főgonosz, antihős, bishounen, bishoujo, minden. Hülyén hangzik ez, tudom, de valami ilyesmit vártam a Durararától is, ha már ugyanaz az író. Sajna csak félig kaptam meg.

(Mielőtt valaki belekötne az írós kijelentésembe: Ono Fuyumi. Tőle még nem láttam kiábrándítót. Igaz, még nem is láttam minden regényét.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hogy régi adósságot törlesszek, elkezdtem egy klasszikust.
Neon Genesis Evangelion
Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Mirai Nikki

En is megneztem ezt a remekmüvet. Az elsö 22 resz tetszett is, mert egyetlen idösikban jatszodtak. A naplohordozok mind örült, pszichopata gyilkosok voltak, ezert öket nem sajnaltam, hogy Yukiek legyilkoltak öket. Viszont Hinataek likvidalasa Yuki reszeröl sulyos baklöves volt, ök nem rendelkeztek semmifele szuper kepesseggel, es csak segiteni akartak Yukinak. Yukit nem tudtam megkedvelni, vegig egy nyafogo, gyengelelkü srac volt, a pszichopata Yunot sem zartam a szivembe, aki valogatas nelkül mindenkit megölt, aki Yuki (es a sajat) utjaban allt. Az utolso 3 resz kicsit homalyos volt nekem, magyarazatot kernek valakitöl. Ezek szerint

Yuki es Yuno megvaltoztattak a multat, igy jött letre a masodik es a harmadik vilag? A harmadik vilagban eszerint a haboru le sem zajlott, mindenki el es virul, az elsöben pedig Yuki egyedül maradt mint az uj Isten. De mi van a masodik vilaggal?

8/10

Ozuma

Megneztem ezt a 6 reszes sci-fit is, összessegeben nem volt rossz, de sok kerdest nyitva hagytak. Kik voltak a modositott lenyek es mi lett a sorsuk, miutan Maya segitsegevel Ozuma ujrateremtette a termeszetet?

7/10
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én a negyedik mondatot is kifehérítettem volna. :wink: Amúgy ha kérdéseid vannak, azt érdemes a sorozat saját topicjában feltenni, ott már beszéltünk ilyesmiről.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ozuma
Tetszett az oldscool hangulata és karakterdizájnja. A férfi főhős mondjuk tipikus hülyegyerek volt, aki több bajt okozott, mint amennyit megoldott, de cserébe a kapitány nagyon szimpatikus szereplő volt. Kár, hogy csak ilyen rövidre fogták a sorozatot, ez a világ megérdemelte volna, hogy jobban kibontsák, és így sajnos a vége is elég összecsapott lett. Kap egy 8/10-et a kapitány miatt és mert vajszívem van.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mondjuk ha valaki random belenézett, rohadtul nem látszott, hogy miért Sam lenne a főhős. Szinte alig csinált valami értelmeset. Nem tudom, mennyire hű mangaadaptáció, de tény, kicsivel több kifért volna belőle. Bár nem sokkal. De a klónozásos alaptörténet igen érdekes volt, az nem teljesen világos, mi köze volt ennek a háttérvilághoz. A posztapokaliptikus elsivatagosodásnak, vajmi kevés szerepe volt azon túl, hogy homokos scifibe ültesse a klasszikus tengeralattjáróvadász sztorikat. De a lulzy momentumok ellenére bőven megérte a jó kérdésfelvetés és az oldschool hangulat miatt. Meg mert nem húzódott sokáig.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Mondjuk ha valaki random belenézett, rohadtul nem látszott, hogy miért Sam lenne a főhős.
Ez mondjuk igaz. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Un-Go Episode 0: Inga-ron
A TV sorozatból nagyon hiányoltam valamiféle keret- vagy háttérsztorit, de itt most végre megkaptam legalább az utóbbit. Akinek tetszett a sorozat, annak mindenképpen érdemes megnéznie.
7/10
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Amíg vártam arra, hogy tudjam csinálni az amúgy sürgős teendőimet (de basszus, nem kaptam meg hozzá, ami kell...), befejeztem a Black Rock Shooter-t.

Hú, hát a koncepció és a mondanivaló is nagyon tetszett *________* és lehet én vagyok túlérzékeny, de bizony a vége sírós volt.
Azonban a megvalósítás elég sok kívánnivalót hagy maga után. :?
Eleve tele van teljesen egyértelmű időrendbeli... öhm... furcsaságokkal, amikre meg sem próbáltak magyarázatot adni, vagy utalni valami magyarázatra. Aztán hogy a tanácsadónéninek egyáltalán mi a frász volt a célja... mintha a fele körül pálfordult volna, vagy "Ó, én igazából végig jót akartam", csak nem derült ki, hogy az addigi tettei miben is szolgálták a jó célt, ami... nem tudjuk mi. Annyi biztos, hogy az ő ténykedése kavarta fel a nem teljesen álló vizet, csak sajnos nem sikerült megalapozni a tetteit rendesen.

Á, szóval sajnálom, hogy sántít a cucc. :( Pedig amúgy nem volt rossz. De újra akarom majd nézni, hátha úgy világosabb lesz az eleje is.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mordályos: igen, azt kétszer kell megnézni, úgy a jobb. Állítólag lesz folytatás. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, kiváncsi vagyok, hogy mit lehet rajta folytatni, szerintem elég jól le lett zárva. O_o
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

van új gonosz még meg white rock shooter aki a black másik fele vagymi vagy az alteregója... komplikált egy cucc ez.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én azt hittem, White Rock csak a játékban szerepel. Nekem végülis mindegy, ha értelmesen meg tudják csinálni. ^^"
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mariko írta:Un-Go Episode 0: Inga-ron
A TV sorozatból nagyon hiányoltam valamiféle keret- vagy háttérsztorit, de itt most végre megkaptam legalább az utóbbit. Akinek tetszett a sorozat, annak mindenképpen érdemes megnéznie.
7/10
Abszolút. Ráadásul hű maradt a sorozat mondanivalójához, az utazó filmes Shinjuro is telitalálat, de a cinizmusa már ott megvolt. Az érdekes volt, hogy nem is így hívták, Kaishonak köszönheti a nevét. Mondjuk a barlangos jelenetek meglepően brutálisak voltak, ilyen erőszakosra nem számítottam.
A mordályos nyul írta:Amíg vártam arra, hogy tudjam csinálni az amúgy sürgős teendőimet (de basszus, nem kaptam meg hozzá, ami kell...), befejeztem a Black Rock Shooter-t.

Hú, hát a koncepció és a mondanivaló is nagyon tetszett *________* és lehet én vagyok túlérzékeny, de bizony a vége sírós volt.
Azonban a megvalósítás elég sok kívánnivalót hagy maga után. :?
Eleve tele van teljesen egyértelmű időrendbeli... öhm... furcsaságokkal, amikre meg sem próbáltak magyarázatot adni, vagy utalni valami magyarázatra. Aztán hogy a tanácsadónéninek egyáltalán mi a frász volt a célja... mintha a fele körül pálfordult volna, vagy "Ó, én igazából végig jót akartam", csak nem derült ki, hogy az addigi tettei miben is szolgálták a jó célt, ami... nem tudjuk mi. Annyi biztos, hogy az ő ténykedése kavarta fel a nem teljesen álló vizet, csak sajnos nem sikerült megalapozni a tetteit rendesen.

Á, szóval sajnálom, hogy sántít a cucc. :( Pedig amúgy nem volt rossz. De újra akarom majd nézni, hátha úgy világosabb lesz az eleje is.
Nekem az volt az érdekes, hogy mennyit értek el a magyarázatokkal, amiket próbáltak adni. Az OVAban meg sem próbáltak feneket keríteni a két világ kapcsolatának a látszólagoson túl, mégis úgy éreztem, azt jobban értettem, akármit is jelentsen ez. Talán egy újranézéssel tisztább lenne. A sensei meg tényleg fekete lyuk volt számomra is.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nemtom, nekem elég jól átjött a kapcsolat a két világ között. :weh: Nem volt zökkenőmentes, az igaz. Az is tud működni, ha a nézőre bízzák a dolgok kitalálását, de ha egy olyan rövidke történetről van szó, mint az OVA, az sokakat inkább csak összezavar. Nekem az Ova sokkal inkább tűnt a BRS-fanhullám gyors meglovaglásának, és az emberi világ csak kifogás volt arra, hogy lássuk a két huke-hősnőt egymás ellen harcolni. (Amellett, hogy engem nagyon megragadott a történet ::jtears:: )
Biztos hogy ezek benne vannak a tévésorozatban is, de egy kicsit több esélyt adtak azoknak a nézőknek, akik nem kapnak fangörcsöt pusztán attól, hogy BRS szerepel.

Nekem amúgy Yomi alakja jobban tetszett az ovában. (Lehet más is, de azt ki kéne előbb leltározni XD )
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: gilas »

Record of Lodoss War Ova

Egy lélegzetelállítóan izgalmas fantasy anime volt, kár, hogy csak 13 részes. Felvonultatta a nyugati fantasy kultúra összes ismert elemét (mágia, elfek, törpék, sárkányok, boszorkányok stb.), a harcok is izgalmasak voltak, a karakterek szerethetők voltak (különösen Deedlit és Parn). Egyedüli probléma a grafika volt, mivel az anime elég régi (1996-os, ha jól emlékszem). Mindenkinek ajánlom, aki szereti a Gyűrűk Urához hasonló fantasy műveket.

8/10

Escaflowne

Érdekes sorozat volt, mechaként indult, de bőven találhatók benne romantikus elemek is, némi természetfeletti elemekkel megspékelve. A legszimpatikusabb karakterek Van Fanelia, Allen Schezar és Millerna hercegnő voltak számomra. Hitomit nem kedveltem,a túlságosan nyafka természete miatt. Ami kevésbé tetszett, az Atlantisz legendája volt, egy kicsit erőltetettnek éreztem, hogy a tudatukkal anyagot tudtak teremteni. És Dornkirk sorsmódosító masinája is kicsit erőltetett volt. Jó pont viszont, hogy nem voltak egyértelműen gonosz és jó szereplők, még a negatív karakterek (Dilandau, Dornkirk) is rendelkeztek némi pozitív tulajdonságokkal. Összességében nem volt rossz.

8/10
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

gilas írta:Record of Lodoss War Ova
Egy lélegzetelállítóan izgalmas fantasy anime volt, kár, hogy csak 13 részes.
Van folytatása is (Chronicles of the Heroic Knight (TV) és egy pár OVA) :wink:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ez most OFF lesz, de haloványan belefér...

Nézegettem annak a bizonyos F*P-nek a választékát (unatkoztam; furcsa, hogy elfogytak a beadandóim :D) és láttam, hogy fent van az Urusei Yatsura.

Egyszer már elakartam kezdeni, de akkor valahogy nem volt kedvem torrentet keresni és ez az alternatíva valahogy nem ugrott be.

Na mindegy, lehet kivégzem a nyáron (ez az egyetlen 100+ részes cucc, amit még nem láttam, de érdekel).

ETA:

Cowboy Bebop

No végignéztem!

Elöljáróban annyit, hogy én és a Bebop sosem szimpatizáltunk úgy igazán egymással. Annoanno, mikor adta az A+, nem foglalkoztam vele, nem érdekelt, ami leginkább annak tudható be, hogy az ilyen space cuccok sosem voltak az eseteim. Egy pár hete viszont úgy döntöttem, adok neki még egy esélyt, úgysem volt semmi egyéb, amit nézhettem volna (már ami így régebbi).

Így a 26. ep után azt mondom, megérte újra bepróbálni, noha le kell szögezzem, túlzottan nem lettem elragadtatva.

Sokkal jobban díjaztam volna, ha a Spike-Vicious-Julia szálra jobban rámennek és nem csak 5 részt kap az egész. IMHO ezek voltak a cucc legEPICebb részei, különös tekintettel az ötödik epizódra, ami valami hihetetlenül zseniális érzékkel lett összerakva. De ez nekem kevés... Lehetett volna ez a szál az egész cucc gerince, és ha mondjuk nem is mind a 26 epizód foglalkozik vele, de legalább a fele. Jó, tudom, a CB-nek a hangulata, meg az epizodikus jellege az, ami meg kell fogja a népeket, de engem spec ezerszer jobban érdekelt volna az említett hármas közös története. Na nem arról van szó, össze lehet puzzle-özni, hogy mi is történt, amit mondjuk mindig is szerettem, de ide valahogy több kimondott szó kellett volna. Vagy akár több belső monológ: Gyak bármelyik epizód alkalmas lett volna arra, hogy Spike egy kicsit rendbe tegye a dolgait. Így olyan az egész, mintha a múltja egy részét a lelki szőnyege alá söpörte volna... A vége meg valahogy nem az igazi, túl gyorsan lerendezték a dolgot. (De ez csak én vagyok.)

Ami pozitívum és a ratingjét nagyban fölnyomja, az a GOD-tier grafika-animáció kettős, a zenék (az ötödik részben játszott Green Bird szám annyira szééép... *_____*) és a sorozat humora. Az Andy-s epizódot pölö sikerült egy-az-egyben végigkuncognom, de ezen kívül is voltak még jó pillanatai a sorozatnak.

Lényeg a lényeg, nem volt rossz cucc, nem bántam meg, hogy végignéztem, noha számomra a Gungrave marad ebből a gunfighting-betrayal-noir "műfajból" az etalon.

7,5/10
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Junchi: Még nem láttad a Bebopot? Meg vagyok döbbenve. Az ötödik részben volt a templomos jelenet, igaz? Azt imádtam, a Gungrave liftes jelenete mellett a másik kedvencem, ahogy Spike lezuhan a templom ablakából és képkockánként megjelennek múltja darabkái.

Egyébként szerintem a Bebopnak pont az a lényege, amit te konkrétan hiányoltál belőle. Az összes szereplőnek (kivétel talán Ed) a múltja határozza meg a "jelenlegi" életét de Spike az egyetlen közülük, aki ezen képtelen túllépni. Ő már nem tudja helyrepofozni az életét, valószínűleg nem is akarja, nincsenek céljai, csak él bele a világba.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Ez most OFF lesz, de haloványan belefér...
Miért lenne off? :) Végülis arról írsz, hogy épp mit nézel/néztél/fogsz nézni, gondolom nem csak az aktuális szezon sorozatai kerülhetnek ide, arra úgyis ott van az "új animék" topic.
Junchi írta:Nézegettem annak a bizonyos F*P-nek a választékát (unatkoztam; furcsa, hogy elfogytak a beadandóim :D) és láttam, hogy fent van az Urusei Yatsura.

Egyszer már elakartam kezdeni, de akkor valahogy nem volt kedvem torrentet keresni és ez az alternatíva valahogy nem ugrott be.

Na mindegy, lehet kivégzem a nyáron (ez az egyetlen 100+ részes cucc, amit még nem láttam, de érdekel).
Do it! :D Kb. az egyetlen "hiba", amit fel tudnék róni neki (ha keresnem kéne egyáltalán valamit XD) az az, hogy eléggé epizodikus, de ha ez nem zavar, akkor hajrá, nagyon fun sorozat, ha az ember ráérez a karakterekre. :) Mondhatjuk, hogy ebből "nőtt ki" a Ranma 1/2 később, de persze stílusban azért van akkora eltérés a kettő között, hogy egymástól függetlenül is élvezhetőek legyenek. (Amúgy ja, a "régi szép idők", amikor a 30 gigás torrentjét szedtem, és az még nem is tartalmazta az összes epizódot... XD) Az mondjuk fura volt, hogy anno még én ajánlottam be az sorozatot, hogy fel kéne tölteni kedvenc FTP-nkre, mire dióhéjban valami olyasmi választ kaptam, hogy nem lehet kérésre mindenki kedvenc random sorozatát felnyomni, főleg, ha ilyen marha hosszú, aztán valamivel később mégis elkezdték, szóval nem igazán értem, de a lényeg, hogy nekem is kellemes meglepetés volt, amikor fent találtam. XD Btw, erről jut eszembe, még úgy 70-80 rész nekem is hátra van a végéig, anno kissé ráuntam, de egyszer feltétlenül befejezem majd, ez tényleg egy kötelező klasszikus. :D Te meg ha végeztél vele, majd feltétlenül írj róla valamit (vagy akár nézés közben is "félúton"), kíváncsi leszek, rád hogy hat, meg a reklám sem árt neki. XD
Junchi írta:Cowboy Bebop
Fura, valahogy teljesen abban a tudatban éltem, hogy te ezt már rég láttad végig, és nagyon imádod is. XD Btw, amit írsz, az szerintem teljesen igaz, bár engem zavarni nem zavart, igazából úgy voltam vele, hogy "érdekes lett volna egy olyan sorozat, ami jobban ráfekszik hármuk kapcsolatára, de végülis így sem volt ez rossz, sőt", szóval hiány nem maradt bennem, de így tényleg egy epizodikus cuccot kaptunk, ami időnként érintette Spike múltját. (Kb tényleg úgy 4-5 részig és még ezek sem egymás után jöttek, hanem elszórva a 26 rész során.) De ahogy mondod, az animáció, karakterek, zene, meg főleg a hangulat nálam nagyon elvitte a vállán az egész sorozatot. Spike háttérsztorijából igazából azt nem értettem, hogy: Anno ez a lelépés hogy is ment? Ugye Spike és Vicious voltak egy csapatban (igazából már itt sem értettem, hogy ez már akkor a Red Dragon volt, vagy egy másik bűnbanda, esetleg akkoriban még jófiúk voltak?), Julia pedig V nője volt. A dolgok akkor fordultak rosszra, miután Spike "elszerette", és gondolom mindketten annyira tartottak V-től, hogy inkább leléptek előle. A kérdés, hogy miért nem szöktek el együtt? Vagy ha nem együtt szöktek meg, Spike miért nem próbálta később megkeresni? Ahogy Corot is írja, ő volt az, aki nem volt képes elengedni a múltját, nekem viszont épp ezért volt fura ez a tétlenség, hogy csak teng-leng, de nem próbálja helyrerakni a dolgokat. Ha épp valamelyik bolygón összefutott Juliával vagy Vicious-el, akkor persze történtek dolgok, de ez kb. totál random módon működött, sem a nőt nem próbálta megkeresni, sem V-t kicsinálni az évek alatt. De ugyanez igaz fordítva is, ahhoz képest, hogy V mekkora haraggal viseltetett mindkettő iránt, kb. csak akkor akarta megölni Spike-ot, ha kis túlzással szembe jött vele az utcán, de egyébként elmaffiáskodott magában, és mintha tojt volna a másik kettőre nagy ívben. Jó, még asszem Juliára rá lehet fogni, hogy félelmében elrejtőzött, és inkább mindkettőjüket kerülte, mint hogy megint valami balhé robbanjon ki miatta, de a két fickót ebből a szempontból tényleg nem nagyon értem. Ahogy Junchi is írja, Spike kb. a szőnyeg alá söpörte a múltját, nem "rakta rendbe", viszont azt sem lehet mondani, hogy nem érdekelte volna a dolog, mert akkor őt sem izgatná már Julia, ehelyett pedig elég volt csak meghallania a nevét, és egyből rohant utána. Szóval valami CB-szakértő nyugodtan világosítson fel, hátha elsiklott a figyelmem valami fölött, meg az is igaz, hogy nem tegnap láttam a cuccot.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Titkos: Szerintem nincs egyértelműen benne, hogy mi történt pontosan, vagy csak túl rég láttam ahhoz, hogy emlékezzem. Az biztos, hogy Vicious és Spike a Red Dragonnak dolgoztak és nagyon jó barátok voltak, egészen addig, amíg Spike össze nem jött Juliaval. Nyilván ezen Vicious bepöccent (hiszen a legjobb barátjáról és a nőjéről szólta fáma) és az én meglátásom szerint afféle választás elé állította Juliat. Sőt meg is fenyegethette... illetve ugye az utolsó részekben, amikor Julia és Spike újra találkoznak, a csaj egy pisztolyt tart Spikera és valami olyat mond, hogy már korábban meg kellett volna tennie (ha jól emlékszem)... Szerintem Julia nem akartak, hogy Spikenak valami baja essen, ezért lelépett és miután ő elment, Spikenak sem volt oka tovább ottmaradni. Később Spike azért nem kereshette Juliat, mert szerintem azt gondolta, hogy Julia mégis Vicious választotta (volt egy jelenet, ahol Spike egy nagy virágcsokorral áll és várakozik... de hoppon maradt). Persze ez mind csak az én meglátásom és homályos emlékeim a sorozatról.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Corot írta:Junchi: Még nem láttad a Bebopot?
Titkos írta:Fura, valahogy teljesen abban a tudatban éltem, hogy te ezt már rég láttad végig, és nagyon imádod is. XD
Akkor összekevertetek valakivel. :D (Egyébként van még egy-két ilyen alapmű, amit a mai napig nem néztem meg, mert mondjuk annyira nem is érdekelnek/nem az eseteim, ilyen pölö a Wolf's Rain is.)
Titkos írta:amit fel tudnék róni neki (ha keresnem kéne egyáltalán valamit XD) az az, hogy eléggé epizodikus
Az epizodikusság az ilyen hosszú sorozatoknál nem szokott zavarni, meg eleve Gintamán edződtem. :3 (És azért ott is volt nem is egy borzalmasan gyenge rész/szakasz.)
Titkos írta:Te meg ha végeztél vele, majd feltétlenül írj róla valamit (vagy akár nézés közben is "félúton"), kíváncsi leszek, rád hogy hat, meg a reklám sem árt neki. XD
Ha bejön, feltétlenül írni fogok róla. ; ) (És ahogy nézem, elkél neki a reklám, szal nem is tudom hányszor láttam ezt a címet a hazai site-okon egyáltalán megemlítve. Rólad tudtam, hogy komálod, de úgy kábé ennyi. Környékben élő IRL ismerőseimnek is említettem pár hete, de fingjuk nem volt róla, pedig hozzám hasonlóan azért ők is néznek szinte mindent.)

Ami a CB-t illeti: Igazából mondom, nekem az volt a legfőbb gondom vele, hogy két véglet közt vergődött úgy az egész. Voltak a hangulatos-paródiás "filler" részek és volt a fősztori. És a kettő valahogy ütötte egymást. Most akkor vagy legyen az, hogy viszi az egyik szálat és akkor csak azt, vagy lehetőleg megpróbálja egy egészséges arányban adagolni a kettőt, de így, hogy a főszálra summa 5 epizód jut, az azért MEHH, főleg, hogy engem pont az érdekelt volna a legjobban. Persze kilehet tölteni találgatással, hogy akkor most mi-hol-merre, ami mondjuk jó dolog, de itt valahogy annyira sok minden maradt üresen/megválaszolatlanul, hogy az inkább kedvét szegi az embernek (legalábbis az enyémnek).

Aaami a spoileres dolgokat illeti: Igazából az van, amit Corot is ír: Spike és Vicious a Red Dragonnak dolgoztak, ez 100, szal közel sem voltak jófiúk vagy ilyesmi. Ezt az is megerősíti, mikor az ötödik részben mondja is Vicious, hogy "Spike, ugyanaz a mocskos vér folyik benned is, mint bennem", mire Spike "én azt már elfolyattam mind", ergo új életet kezdett, hátrahagyva a szindikátust, Vicious-t, Juliát, meg a múltját úgy általában. És ezeken mondjuk rágódhatott volna kicsit többet is. Nem azt mondom persze, hogy wangstoljon végig x+n részt, de a fillerek közben is ellehetett volna lőni egy-két ilyen belső monológot, mert így nekem mondom, olyan volt az egész, mintha a múltja csak egy nagyon kis darabkájára emlékezne vissza újra és újra, a többi pedig megy a szőnyeg alá, holott látszott, hogy messze terjedelmesebb az egész Spike-Vicious-Julia-szindikátus szál. Ráadásul a fillerek alatt Spike végig a menő, laza csávó, akiről meg nem mondanád, hogy terjedelmes és sötét múltja van, amin képtelen túllépni (ennek ellenére nagyon bírtam a karakterét, pláne a gombás epizódban :D).

Szal... jah, én a Bebopot egyfajta csalódásként értem meg. A Gungrave IMHO sokkal jobban kezeli ezt a témát. Ott végig a Harry-Brandon szálon van a hangsúly, messze súlyosabb az egész és még a rendezés is klasszisokkal jobb. A vége meg úgy zseniális, ahogy, míg a CB-ben egyszerűen csak elkapkodták a dolgot.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem is sok klasszikust és kihagyhatatlanságot be kell pótolni...

Viszont most egy olyan kérdésem lenne:
Madoka: manga vagy anime? Van-e valami előnye-hátránya egyiknek a másikkal szemben? Gondolkodom, hogy valamikor el kéne kezdenem, de nem tudom, melyik verzió legyen. (Bár lehet egymás után is, bár az nem biztos hogy mindig működik)
Válasz küldése