Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Már nem aktuális, lezárt, és régóta nem frissülő témák gyűjtőhelye.
Lezárt
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ismét eltelt egy év, ezért ismét eljött az ideje az évértékelő témának.

Részemről idén is nagyon jó dolgokat láthattam, megvolt a 10+ anime szezononként. Nameg májusban Japánban volt alkalmam végiglátogatni a Saki helyszínei közül egy csomót Nagano környékén. A lényegre térve pedig, három animét szeretnék kiemelni 2011-ből:

Puella Magi Madoka Magica - az Evangelion óta nem volt olyan anime amit a rajongók ennyire kielemeztek volna, és arra is nagyon ritkán volt példa (a Ghibli művek kivételével ofkoz), hogy egy animével ne csak a kifejezetten animés magazinok foglalkozzanak. Nagyszerű anime amelyre érdemes időt fordítani, velem idén már számtalanszor előfordult, hogy órákra elmerültem a Puella Magi wikiben úgy, hogy csak valami triviális dolog megkereséséért indultam.

Hanasaku Iroha - a PA Works szülinapi sorozata, amelyet vasárnap esti főműsoridőbe engedtek a TV-ben. Ennek megfelelően ez az anime nem engedhette meg magának "a Blu-Ray kiadásra majd helyrehozzuk" típusú animációt. Csodálatos vizuális élmény volt, egy egészen szorakoztató coming of age sztorival.

Jewelpet Sunshine - képek alapján a többség egy legyintéssel elintézi ezt a sorozatot, pedig a beltartalma GÉNIUSZ. Szombat délelőtti gyerek anime, de eközben tele van zakkant felnőtt humorral, plusz a zenei szerkesztője jól irányzottan szúrja be hollywoodi blockbusterek zenéjét olyan jelenetek alá, amikor az adott film kliséjét használja a rendező. Mellékesen megjegyzem ez az anime meggyőzőtt Hirano Aya tehetségéről azzal, hogy eljátszotta a sorozatban a Flashdance-t és a West Side Story-t is úgy, hogy közben egy rózsaszín macska a karaktere.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Én ezzel mondjuk még vártam volna (mármint a thread-nyitással), szal jópár cucc karácsony környékén fog csak kifutni a mostaniak közül és azért azok erősen befolyásolhatják egy-két ember véleményét/döntését (főleg a befejezések).

Maa, nálam mondjuk nincs ilyen veszély, szal kalkulálgattam ezt-azt és nagyjából van is egy végleges kép a fejemben, bár a részletes "évítéletet" majd blogon lövöm el valami bejegyzés formájában.

Na de: Az év legjobbja nálam egyértelműen a Steins;Gate, ezen egy másodpercig sem gondolkoztam. Minden benne volt, amit szeretek animékben, a rendezés qrvajó, a karakterek zseniálisak, a plot, a zenék, a befejezés, EVERY FUCKIN' THING! Minden kétséget kizáróan a _legnagyobb_ animés élményem és mint olyannak, az "év animéje díj" csak egy gyenge kis jutalom.

Ezen kívül ami mindenképp szót érdemel, az a Madoka (= zseniális), az AnoHana (= hogy kell angst-parádéval megfűszerezett mesterművet alkotni), a Fate/Zero (elbaszott tizedik rész ide vagy oda) és a Kaiji S2 (mert Kaiji).
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Egyértelműen az Usagi Drop volt az ide kedvencem, annyira aranyos, bájos szívet melengető volt, és közben még valamilyen szinten reális is tudott maradni. Szorosan a nyomában Steins;Gate következik, amit majdnem nem néztem meg, pedig óriási vétek lett volna kihagyni.

Meg persze voltak jó folytatások is, mint a Kaiji 2 meg a Natsume Yuujinchou 3. ^^
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Bárki bármit is mond, nekem személy szerint nagyon betalált a Madoka. Korszakalkotó élmény volt, hogy végre valami alkotásra sarkallt.
Nagyon kellemesre sikerült a Steins;Gate, voltak epic pillanatai, és az opening(zene) is emlékezetes.
A Mawaru Penguindrum még folyik, meglátjuk, mi lesz a vége. De a hangulata nagyon ott van egy ideje. Már megint egy sorozat, amit szürreális marhaságként kezdek nézni, aztán teljesen magával ragad...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2011.12.24. 22:34-kor.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Dragon Ball... öhm akarom mondani, szóval azaz érdekes helyzet állt elő, hogy idén nem sok olyasmi jött ki, ami szerény személyemet igazán lenyűgözte volna. Brave 10-ből várnám, hogy majd lesz valami. =)

Az ideiek közül Madoka volt az amit végignéztem és valami értékelhetőt mutatott fel, ámbár továbbra is túlzásnak tartom a felhajtást ami körülötte van. Szép volt, érdekes, de nálam nem lett belőle NGE 2.0 Hozzáteszem, azt is képesek sokan nevetségesen túlelemezni.

Gintama 2 még fut, eddig bejövős, de véleményt majd akkor mondok róla ha be lesz fejezve.

Rewatch na ez már érdekesebb téma, de OFF lenne, szóval megspórolom a részletezést. =)
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: zebra »

Az idén az újdonságok rovására inkább az "elmaradásaimat" pótoltam, szóval ide nem sok mit tudok írni. :D

Kaiji S2: ezt már jó régóta vártam, és nem is csalódtam benne. A Bog arc persze nevetségesen túlnyújtottra sikerült, de annyi baj legyen. Egy Kaiji-volumenű animének ezt el lehet nézni. ::^_^::

Usagi Drop: nem ismertem a sztorit, nem olvastam a mangát (szerencsére?), egyszerűen csak a téma miatt kezdtem bele. Teljesen magával ragadott, ebből bizony el tudtam volna nézni legalább ugyanennyit - még anya is kipörgette az ajánlásomra. :D

Jahh, és az év egyik kis kedvence volt még számomra az igen erős bullshit-faktora miatt a Freezing is, aminek egy aranymálna mondjuk simán kijárna. :vigyor:

Eszembe jutott még két mozi, amik ha jól emlékszem, idén jöttek ki normális minőségben, felirattal, tehát a nagyközönség idén láthatta őket először, noha az egyik 2009-es, a másik 2010-es.
A Colorful és a Redline nagyon tetszettek, és igaz, nem 2011-es darabokról van szó, de azért megérdemlik, hogy megemlítsük őket is. :mosoly:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nekem:

Natsume Yuujinchou San
Fate/Zero
Tales of Symphonia: Tethe’alla Hen
Steins;Gate
Break Blade

Itt lehet is szavazni 2011 legjobb anime sorozataira. :)

http://elhaym.wordpress.com/2012/01/14/ ... -szavazas/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Mivel csak ezeket néztem meg és nem is törődtem a többivel, nekem egyértelműen a Sacred Seven és a Cardfight!!! Vanguard a nyerők.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Most már értem, hogy a Tiger & Bunny miért csak két movie-t kapott egy második sorozat helyett. Úgy tűnik a kutyának nem tűnt fel, hogy milyen zseniálatos dolog került ki a Sunrise kezei alól.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ha ez vigasztal, nálam a tavalyi év legnagyobb meglepetése volt. :3

Annyi klisé volt benne, mint három másikban együttvéve, mégis működött a dolog, na és miért? Mert a stáb NAGYON értette a dolgát.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na ja. De azért volt olyan, hogy jól pofánvágták a kliséket is. "Próbáltad kitapintani a pulzusom?!" PURE WIN. Meg olykor féltem, hogy sírós/tragikus drámába hajlunk át, meg hogy Kotetsu átmegy önrombolóba, de az egész epikus tragikomédia volt. Egyszerre néztem szájtátva-izgulva, aggódva-szomorúan, és sírva-röhögve. Nálam a tavaly év animéje határozottan ez. WANT MOAR OF THIS EPICNESS!
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sárkánybaby írta:Most már értem, hogy a Tiger & Bunny miért csak két movie-t kapott egy második sorozat helyett. Úgy tűnik a kutyának nem tűnt fel, hogy milyen zseniálatos dolog került ki a Sunrise kezei alól.
Én úgy tudom, hogy még nem tudni, miről fog szólni a két movie. Simán lehet, hogy lesz második széria is. Már csak azért is, mert a BD-t viszik, mint a cukrot.

Amúgy ha már itt tartunk, lehet, hogy érdemesebb lenne az off helyett önálló topicot nyitni neki... :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Puella Magi Madoka Magica

Egyértelműen. A többi csak halovány derengés mellette. Ez egy olyan anime volt ami nem csak 2011-re, de az elmúlt 5 évre is újat és maradandót alkotott.

Nagyon várom a filmet, OVÁt bármilyen folytatást vagy, ha jól tudom ugyanebben a világban más szereplőkkel más sztori van még...

Érdekes, amúgy mintha nem tombolna már annyira a fandom körülötte, mint mondjuk 3-4 hónappal ezelőtt. Máskülönben sok embertől hallom, hogy nehéz volt megnéznie mert olyan értelmetlenül kezdődik. Hát ezzel én is így voltam :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:Puella Magi Madoka Magica

Egyértelműen. A többi csak halovány derengés mellette. Ez egy olyan anime volt ami nem csak 2011-re, de az elmúlt 5 évre is újat és maradandót alkotott.
Kár, hogy ezen a fórumon mi fanok vagyunk kevesebben. ^^" (Vagy nem? Na várjunk csak: Te, alvaro, anubys, Péter, paTKany + szerény személyem. Hmm, akkor lehet mégse. :D Ha kihagytam volna valakit vagy pont ellenkezőleg: odaraktam, pedig nem is kellett volna, attól gome.)

Mindegy, abban egyetértünk, hogy a cucc zseniális.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi, a fórum 90%-a Madoka-fan, talán 2-3 ember ugrik be (magammal együtt XD), aki feladta már az elején, vagy megnézte, de nem jött be neki, szal nem panaszkodhattok. XD (Egyszer majd befejezem, csak momentán vannak jobb cuccok, és azokra sincs időm. :/)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:a fórum 90%-a Madoka-fan
Akkor legalább kellően kitudunk rekeszteni titeket.
...
..
.
:D

(Utolsó off voltam.)
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Nekem év animéje HxH volt. Mivel úgy rémlik nem is néztem mást. :vigyor: Lassan úgy érzem, hogy jobb lesz mint a régi sorozat. A kellően profi Madhouse animációnak köszönhetően és remélem nem fogják abbahagyni a felénél. Egyetlen negatívum az olykori cenzúrázott jelenetek.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Goofy írta:Nekem év animéje HxH volt. Mivel úgy rémlik nem is néztem mást. :vigyor:
Én ugyan három sorozatba merültem bele komolyabban a 2011-es szezonból (Nichijou, Madoka, HxH), de az eddigi részek alapján nekem is a HxH 2011 lesz a befutó. Az eredeti sorozatot nem láttam és a mangát se olvastam, de a remake igencsak felülmúlta az elvárásaimat, jól esett végre egy, a hangulatában a Yu Yu Hakushohóz hasonló sorozatba belenézni.

Amik közül néztem de még fejeztem be, az Usagi Drop és a Persona 4 közül egyértelműen az előbbit nevezném potenciálisan jobbnak, a Persona 4 látványosan beleesett abba a hibába hogy csak a játék fanjainak akar mindenáron kedvezni, miközben a jelenséghez újakat kihagyja a számításból a sietős tempó/felszínesség miatt.
Kép Kép
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: gilas »

Számomra egyértelműen a Steins;Gate és az Ao no Exorcist vtte el a pálmát. A Fate/Zero is esélyes, de inkább megvárom a második szériát, mielőtt végleg nyilatkoznék róla.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2011. év animéje(i)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én hülye eddig elfelejtettem nyilatkozni. Mondjuk hannyat vágni senkit sem fognak a címeim.

Az Év Animéje: Puella Magi Madoka Magica (ez könnyű volt!)

Legjobb Vígjáték: Yondemasuyo, Azazel-san
Legjobb Akció: Ben-to
Legjobb Dráma: Puella Magi Madoka Magica
Legjobb Fanszervíz Anime: R-15
Legjobb Sportanime: Ro-Kyu-Bu! (Moshi Koku Yakyu no Joshi Manager ga Drucker no Managemant wo Yondara szinte holtversenyben, de ezt mindenki utálja)
Legjobb Életvágás: Denpa Onna to Seishun Otoko (ajkak forradalma!)
Legjobb Krimi/Nyomozós: Un-Go

Legjobb Animáció: Nichijou
Legjobb OST: Puella Magi Madoka Magica- Kajiura Yuki
Legjobb Opening: Live For Life - Ben-to
Legjobb Ending: Resuscitated Hope - Gosick
Kép
Lezárt