Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^A mangái csapnivalóan rosszak szerény véleményem szerint. Valamelyiknél az art gázos, míg a másik egyszerűen csak izzadságszagú, a harmadik meg... nem az igazi.

Én azt mondom, anime. 12 rész, viszonylag gyorsan le lehet tudni és abban minden benne van. (Meg amúgy is, a Madoka valahogy nem az igazi az OST nélkül. :3)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

MangáI? Hogyhogy többesszám? Vagy az anime volt előbb?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jah, van több mangája is és igen, az anime volt előbb. :3
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Akkor a kérdésemre a válasz egyértelmű, csak valamiért azt hittem, az anime a feldolgozás, köszi! :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:^A mangái csapnivalóan rosszak szerény véleményem szerint. Valamelyiknél az art gázos, míg a másik egyszerűen csak izzadságszagú, a harmadik meg... nem az igazi.
+1 Kb. ugyanezt akartam írni, csak kissé finomítva, a "bőrlehúzások" szót használva, de ja. XD Amúgy az ilyen "anime original után adtunk ki egy vagy több mangát" dolgok ritkán veszik ki jól magukat. Hasonló volt a Mai HiME manga (kb. az anime megcsúfolása/lekoppintása, és még jól össze is csapták), az Esca mangák (WTF, külön shoujo, meg shounen verzió, amikor az anime pont uniszex volt?), és gondolom az sem véletlen, hogy bár létezik Cowboy Bebop manga, valahogy messze nem hallunk róla annyit, mint az animéről. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Most néztem:
Yu-Gi-Oh Bonds Beyond Time Movie - Abridged
Így egyértelműen megérte megnézni azt a filmet! :LOL:
Mindenkinek ajánlom, aki szerint a YGO bőrlenyúzásokra totál semmi szükség, és szeretik a random utalásokat. (Pl. Thundercats...) A folytatások ismerete gyakorlatilag nem szükséges, sőt, az első sorozatból is elég csak az alapszituációt/főbb szereplőket ismerni.
Ha valakit érdekel:
http://www.youtube.com/watch?v=-wu5xfzbY2E

LittleKuriboh For The Win!!!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2012.06.03. 08:48-kor.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

X

Három rész után dobva, elásva, elégetve úgy, hogy még az írmagja se maradjon meg. A Kai-Doh-Maru óta nem láttam ennyire dögunalmas valamit, mint most ez. De persze nem csak ez a gond, hohó, van ám itt minden, mi szem-szájnak NEMingere!

Először is: Suwabe Junichi miért beszél úgy, mint egy homokos? Másodszor: CLAMP. Jájj, egyszerűen nem bírom a designjukat. Harmadszor: Nem fogott meg SEMMI, de így ahogy mondom, semmi ebben az animében. A karakterek iszonyat egysíkúak; még a legkisebb szimpátiát sem ébreszti bennem egyik sem. A főhős a szokásos, tizenkettő-egytucat mogorva bishi, aki nem beszél senkihez, nem közeledik senki felé, elvan a kis problémáival, még a gyerekkori barátját is nagy ívben kerüli, ami mondjuk érthető, hisz ellenkező esetben oda lenne a kúlos imázsa, a fujoshik egy része elpártolna és máris kevesebb lenne a DVD/merch eladás és hát az milyen már. A karakterek arcáról érzelmeket leolvasni képtelenség - mindenkinek van egy konstans pofája, amit vágnak ítéletnapig, de csak és konkrétan azt az egy fix ábrázatot látjuk tőlük. Aztán van egy rakat sztereotip bishounen (a már felemlegetett "SRSBSNS-kúlcsávó", a gondoskodó onii-san, a genki bishi, a menő bishi, sőt még strici[!!] is van, akiről még meg is jegyzi az egyik karakter, hogy tényleg úgy néz ki xDDD) + a nagyjából hozzájuk passzoló nőstény-gárda, egy meglehetősen MEHH-alapszitu és 101% színtiszta DULLNESS!

Ahogy MyAnimeListen is írtam: Just NO!
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Junchi: Semmi? Még a zenéje sem? Pedig azt szeretni szokták.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Junchi: Miért kezdtél bele? XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Corot írta:Junchi: Semmi? Még a zenéje sem? Pedig azt szeretni szokták.
Az OP esetleg. :D De a background music olyan átlagos volt.
Cruel Angel írta:@Junchi: Miért kezdtél bele? XD
Mondo valamelyik mostani számában volt róla egy cikk, az egész meghozta a kedvem hozzá. Persze fel voltam készülve, hogy bishounenek = OMG, de azért megszoktam még őket is tűrni, ha jó a körítés/plot/akármi.

Arra viszont nem számítottam, hogy a "valóságban" ez majd ennyire semmilyen és unalmas lesz. ^^"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tengen Toppa Gurren Lagann
Több éves stagnálás után... harmadszori nekifutásra, hogy most akkoris tovább tudom nézni és nem bőgök.... sikerült!! Persze bőgtem, mint állat, de végignéztem! ISTENI VOLT. Remélem mihamarabb vége a vizsgaidőszaknak és kezdem előlről :D :D És remélem egy kisvagon pénz is pottyan, hogy befejezzem végre a 3 éve húzódó Yoko cépém...

Ao no Exorcist
Ahhoz képest, hogy filler.... egészen jó volt! Kár, hogy nem néztem meg anno amikor kijött. Pozitív csalódás. Régen volt ilyen. :) Túl vagyok az OVÁn is és én leltem egy olyat, hogy 10 epizódnyi Special van. Ez igaz? Ha igen, hol?!!! :D

Panty and Stocking
Másodjára is megnézve :D :D

ez az én vizsgaidőszakom, a k*vaéletbemár tanulni kéne....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Corot »

Ayla írta:Ao no Exorcist
...Túl vagyok az OVÁn is és én leltem egy olyat, hogy 10 epizódnyi Special van. Ez igaz? Ha igen, hol?!!! :D
Én 11-ről tudok és Animeaddicts oldalán megtalálod az összeset.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszi, Corot! : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Inu x Boku SS

kivégezve. Valahogy nagyon eltaláltam mit kell most nekem nézni.... nyár kezdete, tavasz vége, új életfejezet, Kuroshitsuji-hiány.... satöbbi, satöbbi. Ha nem lennék pont olyan helyzetben mint a kiscsaj nem néztem volna tovább a 3. résznél mert semmitmondó az egész. De így... jólesett animében nézni a nagy k betűs életet. :D És még heppi end is volt. Mostmár csak remélem a legjobbakat és próbálok visszatérni a vizsgaidőszakba XD

Terítéken a többé-kevésbé közeljövőben:
Hiiro no Kakera, Sakamichi no Apollon, Chihayafuru
Yurumates 3D, Gakkatsu
Sankarea, Haiyore! Nyaruko-san, Boku wa Tomodachi ga Sukunai
Recorder to Randoseru <-- erre kíváncsi vagyok nagyon.
Brave10 <-- Ono D ::daisuki::
Another
Black Rock Shooter
UN-GO

Mi az amit mondjuk napoljak későbbre és mi az ezek közül ami MUST? :D (igen, átböngészem az újabb animék listáját és ezeket szemeltem ki) Esetleg mi az ami kimaradt? Jormungand nem az én műfajom, azt már sokat ajánlották, azzal ne gyertek :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:Mi az amit mondjuk napoljak későbbre és mi az ezek közül ami MUST? :D
IMHO és szubjektív: Sakamichi no Apollont hozd előre, a BRS-t, Anothert és Brave10-t meg leghátra. :D

Vagy nézzél Steins;Gate-et, ha már így szóba jöttek a (viszonylag) friss cuccok. IIRC neked bejött a Madoka, meg a Mirai Nikki is, szal ezért is bátorkodom ajánlani. :3

(Az gáz, ha már csak egyetlen beadandóm van hátra és letudom vele a félévet, de én helyette inkább fórumozok?)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayla írta:... Esetleg mi az ami kimaradt?
Fate / Zero. 'nuf said.

Amúgy Another nem lett volna rossz, ha az utolsó előtti részben nem cseszték volna el az egészet.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:
Ayla írta:... Esetleg mi az ami kimaradt?
Fate / Zero.
Well said.

Neked meg ott van még a LoGH. (Egy korábbi posztban említetted, hogy szóljunk, ha jön a nyár, mert pótolni szeretnéd. Hát most szólok. :D)

/EPIC_MEMORY
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Köszönöm a tanácsokat!
Steins;Gate-el eszi a fejem az öcsém már egy ideje, de kb úgy vagyok most vele, hogy amíg ő nem nézi meg a TTGL-t addig énsem ezt XD

LoGH?.... mért nem emlékszem és semmire.... ez: http://myanimelist.net/anime.php?id=820 ?

a Fate-cuccokkal is le vagyok maradva egy ideig nem is tervezem, hogy nekikfogok XD Pedig tudom, hogy jó...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta:LoGH?.... mért nem emlékszem és semmire.... ez: http://myanimelist.net/anime.php?id=820 ?
Azt Cruel Angelnek írtam. :3
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ayla: Hiiro no Kakerát messzire kerüld, kivéve ha a Hakuoukit szereted, akkor talán találsz benne értékelhetőt, de egyébként kész kóma. Az Anothert meg csak akkor nézd meg, ha szereted a horrorparódiákat, mert a végére abba megy át.

BTW: Aki hozzám hasonlóan viccesnek találta az Another utolsó részeit, annak ajánlom figyelmébe a Tucker and Dale vs Evil című mozit. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Anime ajánlót szeretnék kérni!

A viszonylag újabb animék (elmúlt egy-két-három? szezon) közül szeretnék elkezdeni valamit rawban, nyelvgyakorlási célból. Olyat keresek, ami:
  • elég meh ahhoz, hogy biztos ne akarjam inkább felirattal élvezni
  • elég semleges ahhoz, hogy ne legyen gáz, ha a fele szöveget mégsem értem
  • nem túl bonyolult nyelvezetű, tehát nem is nagyon történelmi, nem is túl politikai/technikai/nagyonfantasyblabla/stb.
  • ne legyen benne olyan veszettül hadarós karakter, mint mondjuk Poemi
Legutóbb a Dragon Crisis-t néztem így, kicsit fantasyblablás volt, de egyrészt tűrhető szinten, meg nem volt annyira sztoribavágó ahhoz, hogy kár legyen, hogy nem értem. Ezzel szemben a Fractalnak pl. nem tett jót hogy így kezdtem el, mert még a japán felirattal együtt sem teljesen állt össze a kép(bár csak 7. részig jutottam), szóval majd előröl kezdem feliratosan.

Lehet hogy fura kéréseim vannak, de bármilyen ajánlatot szívesen fogadok. :D (Bár a nyári szezonból a Koi to Senkyo ránézésre jó választásnak tűnik...)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nem tudom, miért, de nekem a Kaidan Restaurant (2009) jutott az eszembe. Ilyen kis "gyerekműsor", lényegében szellemes "horror" mesék. A meséket itt köbö készpénznek lehet venni, én arra számítok, hogy amolyan "japán folklór gyerekeknek" típusú cuccról van szó (Edit: jobban megnézegetve, van ebben minden... kikimóra, amit akartok :D). Anno, amikor kijött, elkezdtem, láttam tán másfél részt, de nem fogott meg annyira, hogy FÚÚÚÚ NÉZEM IS TOVÁBB, viszont egyszer újra előveszem, mert egyébként egy olyan felső-közép kategóriásnak tűnik.
Kis ízelítő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2012.06.04. 18:50-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na, máris tanultam egy új szót, az én fejemben eddig a "kaidan" egyértelmű hozzárendeléssel volt kötve a lépcsőhöz. XD ::japtoun:: ^^;;;;
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Japánban? Egyértelmű szó-jelentés hozzárendelés? Hah! XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Steins;Gate-el eszi a fejem az öcsém már egy ideje, de kb úgy vagyok most vele, hogy amíg ő nem nézi meg a TTGL-t addig énsem ezt XD
Helyes-helyes! :cool: Az általad felsorolt címekből amúgy én a Sankareát ajánlom. :)
Kép
Válasz küldése