Ellenszenves animeszereplők

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Várd csak ki a végét, egy idő után elég szép kis szappanopera kerekedik ki belőle. :roll:

Hachi nálam ott kalapálta el végleg magát, amikor választania kellett Nobu és Takumi között, és neki az a Takumi kellett, aki a monogámiát még hírből sem ismeri. Kell a jó? Nem kell! Kell a rossz? Két kézzel kap utána! Ő tipikusan az a karakter, aki egyfolytában a saját nyomorát súlyosbítja, aztán meg emózik, hogy neki milyen rossz. Mondjuk ugyanez jó pár másik szereplőről is elmondható ebben a sorozatban. Igazából már egy jó ideje csak arról szól a manga, hogy mindenki mennyire szenved, pedig a problémák 70%-át megoldhatnák azzal, ha néha kommunikálnának is egymással, és nem csak magukba fordulva depiznének. Már ott tartok, hogy gyakorlatilag alig van olyan szereplő, akit ne fejeltem volna már le szívesen egy-két zseniális húzása után.
Az a gond, hogy ezt sajnos nem tőled hallom először, többen is mondták, hogy a kötetek előrehaladtával látványosan leesett a színvonal. :( Pedig szerintem ezért a mangáért nagyon kár, volt benne potenciál bőven. Most még elvagyok vele, de ha tényleg ilyen béna lesz (ráadásul ahogy írod, kb. mindenki "Hachivá fog változni"), akkor tényleg örülök, hogy ezt csak kölcsönkéregetve olvasom, és mégsem kezdtem venni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Most, hogy immár másodjára tolom a Fate Stay Night-ot, rájöttem, hogy Shirót még jobban utálom, mint mikor először néztem az animét... ^^"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg, őt miért utálják ennyien? XD Még nem láttam az animét, de többen mondták, hogy vagy kifejezetten ellenszenves nekik, vagy minimum lefárasztja őket a hülyesége. XD Túl töketlen? (Csak mert ez utóbbi jellemző "betegség", ha olyan visual novelből/erogameből készül anime, ahol eredetileg a játékos bújik a főszereplő bőrébe.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ó, hát az pofon egyszerű. :3

Töketlen, jellemtelen, sablonos, unalmas karakter, aki ugyan az utolsó pár részre összeszedi magát, de ez azonban vajmi kevés ahhoz, hogy szimpátiát akár csak bolhafing méretben is érezzek iránta. (+ nem is érdemli meg Saber-t. De ez utóbbi inkább csak fanboy érv. :P)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Shiro buta és végtelenül naív. És ezek mellé töketlen. Én (pl. Péterrel ellentétben) nem vagyok egy DBZ fanboy, de Son Goku is buta és végtelenül naív, de legalább mindig pillanatok alatt átlátja, hogy kit kell megagyalni és akkor megagyalja. Nem emózik, nem mond álszent dumákat. Odamegy. Megveri. Shiro ezt nem teljesíti. Félre értés ne essék, nem gáz ha valaki töketlen, de akkor legalább ne legyen buta/naív. Nuff said.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm, értem a problémát. XD Tényleg, lehet kérdeztem már, de ha most úgyis aktuális: az a híres "People die if you kill them!" mondat tényleg elhagyta a száját, vagy csak egy elcseszett sub eredménye? (Gondolom láttátok már ezt a Shiro-s demotivational posztert.) Csak mert ha valóban azt mondta, akkor ez az egyik legnagyobb "stating the obvious" mondat, amit valaha hallottam. XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Benne van :vigyor:
Önmagában tényleg LOL, de Ő is pontosan azért említi, mert alap dolog :wink:

Egyébként nekem semmi bajom nem volt vele. Az anime főhősök többsége, nemtől függetlenül, ugyanilyen naív és ostoba ideológiákat képvisel, aztán mindig csak akkor harcolnak amikor már végképp szükség van rá.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Cruel Angel írta:Én (pl. Péterrel ellentétben) nem vagyok egy DBZ fanboy, de Son Goku is buta és végtelenül naív, de legalább mindig pillanatok alatt átlátja, hogy kit kell megagyalni és akkor megagyalja. Nem emózik, nem mond álszent dumákat. Odamegy. Megveri.
Fanboy? Ajánlom egyszer beszélgess majd V3g374 nevű emberkével a DBnetwork-ről, ha akarsz HC Dragon Ball fanboyt látni. =D Gokut illetően korrekt a vélemény.

Hogy On is legyek, azt hiszem Naruto még mindig messze a legidegesítőbb, utána jön rögtön Black Star.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Benne van :vigyor:
Önmagában tényleg LOL, de Ő is pontosan azért említi, mert alap dolog :wink:
Na igen, akkor ezt inkább a fanok fordították ki, mert ha csak azt az egy mondatot nézi az ember önmagában, tényleg úgy néz ki, mintha Shiro GYP-s lenne, de amikor utána hozzáteszi, hogy "That's the way it should be", akkor látszik, hogy okkal mondja.
Péter írta:Hogy On is legyek, azt hiszem Naruto még mindig messze a legidegesítőbb, utána jön rögtön Black Star.
Amúgy Black Starra többen mondták, hogy hasonlít Narutóra, sőt, hogy egy szimpla N-klón, de nem tudom, én őt valahogy bírtam, még ha nem is volt a kedvenc karim. XD Hogy miért, azt YouTube-on tökéletesen összefoglalták: "When Black☆Star says shit's gonna go down, it means shit's gonna go down. When Naruto says shit's gonna go down, it means he gonna try, fail and then cry over Sasuke's dick like the rest of his fangirls." Hát kb. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hasonlóság nos van valamennyi köztük, de kétségtelen, hogy Black Star jobb/fogyaszthatóbb mint Naruto, mert Naruto kábé olyan mint a csajok oldalán Chibiusa, eszméletlenül irritáló minden amit mond, csinál. Na meg Naruto szvsz nem is néz ki ninjának, bár ez a legtöbb Narutos karakterre is igaz. YT komment tetszett. =D

Team Rocket-et mondják még sokan idegesítőnek, de ők inkább csak unalmasak lesznek szerintem.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:"When Black☆Star says shit's gonna go down, it means shit's gonna go down. When Naruto says shit's gonna go down, it means he gonna try, fail and then cry over Sasuke's dick like the rest of his fangirls." Hát kb. XD
LOL, de igaz! XD

Engem egyébként mindkettő ugyanannyira irritált.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk igaz, hogy én a magyar Soul Eater-t néztem, ahol Black-nek király hangja van, mert a japánt az ő esetében is jól elcseszték, avagy "má' megin' egy nyekergő női hang", amiről épp most írtam a manga topicban, szóval a japán hangjával el is hiszem, hogy legalább kétszer irritálóbb. (Fú, emlékszem, egyszer meghallgattam a character songját, vallatni lehetne vele...)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az az igazság, hogy én is magyarul néztem a Soul Eatert, a Narutót mondjuk japánul, de egyik karakternél sem a hangjával volt a bajom, hanem a jellemével. Mondjuk alapból nem bírom ezt a fajta "akkor is én leszek a legerősebb, és bizonyítom, hogy mit érek!" típusú shounen hősöket. ^^
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Én japánul láttam csak, de nekem semmi bajom nem volt BrackStar 'Ki Ha Én Nem?' jellemével és rikácsoló hangjával. Szerintem poén karakter, és nem is erőltették annyit - főszerepben lehet, már sok lett volna belőle.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Mondjuk igaz, hogy én a magyar Soul Eater-t néztem, ahol Black-nek király hangja van, mert a japánt az ő esetében is jól elcseszték
Az még semmi, hallgasd meg az angolt, mert az még rosszabb. XD

Japán hangja a legtöbb shounen főhősnek gagyi, Gokunál is máig sokkal jobb a Magyar, vagy az Angol.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Az még semmi, hallgasd meg az angolt, mert az még rosszabb. XD
Áúcs. :dirr: Ok, ez már tényleg no comment. XD
Péter írta:Japán hangja a legtöbb shounen főhősnek gagyi, Gokunál is máig sokkal jobb a Magyar, vagy az Angol.
Neki talán a német hangja tetszett a legjobban. :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sasaki Yui az X-Menből előkelő helyre került a listámon. Az állandó angstoláson és a dolgok konstans elcseszésén kívül mást nem nagyon tudott produkálni...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Most, hogy lassan végzek a LoGH-revaccsal, gondoltam, elnyomok itt egy thread-necrót, mert van egy-két karakter, akik enyhén szólva is képesek talán minden jóérzésű animefannál kicsapni a biztosítékot:

- Job Truniht: Lássuk csak? Kétszeres hazaáruló, tipikus "mindent a hatalomért" politikus, aki mindig ahhoz a rendszerhez húz, amelyikben jobban kitudja használni az embereket és emellett irritáló, mikor épp nyalizik a felsőbb hatalmaknak. DIE!
- A Terraist bagázs: Lazán kinyílt a bicska a zsebemben, valahányszor tervet szőttek és sajna az elgondolásaikat szinte mindig siker koronázta... :/
- Lang és a hozzá hasonló nyalizós görények: "mindent a hatalomért". Épp mint Truniht.

És akkor, akik még az utóbbi egy-másfél évből beugranak:

- OUMA SHUU (Guilty Crown) - A GC alapból egy katasztrofálisan rossz anime, aminek egyike oka (az ezerből) OUMA SHUU karaktere. Az egyik leggázabb főhős, akihez az elmúlt évek során "szerencsém" volt.
- Kyuubey (Madoka) - Őt nem kell részletezni...
- Nakabachi Hakase (Steins;Gate) - Egy gusztustalan csúszómászó, aki apának meri nevezni magát. Az NGE-s Gendo egy földre szállt angyal, hozzá képest.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:- Nakabachi Hakase (Steins;Gate) - Egy gusztustalan csúszómászó, aki apának meri nevezni magát. Az NGE-s Gendo egy földre szállt angyal, hozzá képest.
Igaz is, jó hogy mondod, ugyanezt tudnám mondani Yukiteru apjára a Mirai Nikkiből. A fazonnak a nevét sem jegyeztem meg, mert annyira volt számomra "fontos" szereplő, de ugyanakkor szép példája az elvtelen, gerinctelen, gyáva, stb. karakternek, aki kb. mindenkit leszar és/vagy kihasznál, amíg ő mentheti a saját tetves életét. (Gendo legalább a "maga módján" badass. XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Jó, hogy mondod, mert valóban - ő volt tavalyról a másik aranyapa. :3
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: scineram »

De a végén mintha Yukki még meg is bocsátott volna neki.
Junchi írta:A GC alapból egy katasztrofálisan rossz anime, aminek egyike oka (az ezerből) OUMA SHUU karaktere.
Csak ha rossz szemszögből nézed.XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:aranyapa
XDDDD
scineram írta:De a végén mintha Yukki még meg is bocsátott volna neki.
De Yukkinak azért volt 1-2 idióta döntése a sorozat folyamán. (Sőt, a haterei szerint csak olyanok voltak neki. XD) Nekem komoly bajom nem volt vele, de azért erre a megbocsátós részre én is egy "Jó öcsém, te hülye vagy..."-al reagáltam.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:...azért erre a megbocsátós részre én is egy "Jó öcsém, te hülye vagy..."-al reagáltam.
Én egy arcpálmával, de a lényeg ugyanez :o_O:

De sok baj van ezekkel az anime-apákkal...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:De sok baj van ezekkel az anime-apákkal...
Na igen, sajnos nem lehet mindenki egy Akio. :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Ellenszenves animeszereplők

Hozzászólás Szerző: Péter »

Junchi írta:OUMA SHUU (Guilty Crown) - A GC alapból egy katasztrofálisan rossz anime, aminek egyike oka (az ezerből) OUMA SHUU karaktere. Az egyik leggázabb főhős, akihez az elmúlt évek során "szerencsém" volt.
Csatlakoznék az előttem szólóhoz, annyi kiegészítést téve, hogy ezen felül egy nagyon rossz Shinji klón.

Akik nálam felkerültek az elmúlt kábé 1 évben:

Misaki Mei (Another): Az anime maga se volt egy "mestermű", de amit Mei csinált, azzal simán kiérdemelte a helyét a legszemetebb karakterek között. Lucy legalább volt olyan rendes, és gyorsan, fájdalommentesen ölte az embereket, Mei viszont pont a passzivitása miatt lesz rosszabb tőle. Ő ugyanis "csak" hagyta (és ha lehetett, végignézte) hogy a halálra rémült/életükért küzdő osztálytársai szépen, sorban elhullnak. Az empátia legkisebb szikrája sem volt meg benne. Ráadásul végig ott volt nála a megoldás, de eltitkolta, minden jel szerint szándékosan.

Cassandra (Dragon Age anime): Vajon mit lehet kihozni egy olyan karakterből, aki az elbaltázott 2. részben intro only volt? Mágusgyűlölő angry warrior girl klisét, aki kis p*csa tőrrel öl sárkányt, Rosarios Moka módra rúgja le a nehéz páncélos lovagokat, és ha valakit a kardjára tűz, azzal 10 méteren át képes rohanni. :LOL:
Kép
Válasz küldése