Jormungand

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én special azt sajnáltam, hogy kb még plussz 3-4 résszel le lehetett volna normálisan zárni az első szezont, nem pedig így semmi valódi csattanó nélkül.
Nem mondom, h a kedvenc animém, lesz de a top 10-ben tuti, h benne lesz!
-OJ- írta:többnyire a komolyan vehetetlen, kisstílű vagy egyenesen bohóc ellenfelek miatt.
Igen ebből a szempontból hiba volt ilyen "elvont" és sokszor nagyon ostoba ellenfeleket berakni, de mondjuk azzal viszont nem értek egyet, h egyesek arra panaszkodtak, h Koko csapata, túl gyorsan kivégzi az ellenfeleit. Most nem azért de ha egy fegyverkereskedőre folyamatosan vadásznak akkor mit vártok, h majd barátságot köt az összes jött ment bérgyilkossal, aki a fejére pályázik....azért nem kéne összekeverni ezt a "klasszikus anime" történetekkel, ahol miután megpróbált valaki megölni rögtön utána puszipajtások leszünk.
Én személy szerint ezért is tartottam, jó lépésnek amikor azt a bérgyilkos csajt asszem Chinatsu kivégezték, mert így legalább nem billent a mérleg a már megszokott és unalmas oldalára.

Szóval ha másért nem legalább ezért tetszett, ha már az akciózás főleg a késes jelenetek aránytalanul eltúlzottak voltak néha. (Főleg a Valmet félék)

Végezetül az első sorozat valóban nem volt olyan nagy dúrr, de a mangát olvasgatva lehet, h egész jó irányba halad ez a történet.Főleg Koko tervére leszek kíváncsi ugyanis annál a rakétakilövésnél, azt mondta, h hamarosan a világ örökre megváltozik, és hát ez valljuk be ez elég érdekesen hangzik. :)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ne aggódj, én nézem összel a folytatást. Bár nem lesz az epic opening. De remélem Loco marad.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

scineram írta:Ne aggódj, én nézem összel a folytatást. Bár nem lesz az epic opening. De remélem Loco marad.
Bár nem annyira Loco mint az előző volt, de azért ment a kedvencek közé..Szerintem még így is ezredévekkel veri a szokásos ratyi tömegszériás animék openingjeit...XD

Ja és ha már témánál vagyunk...Elkezdtem nézni a második szezont, és találtam valami nagyon XD-t!
http://kepfeltoltes.hu/121016/jormungan ... es.hu_.png

Gyerekek ez a háttér csak nekem olyan ismerős? :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Annyira nem szép, mint az Accel Worldben, de valóban elég ismerős :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:Annyira nem szép, mint az Accel Worldben, de valóban elég ismerős :D
LOL, nekem is pont ez jutott eszembe róla. XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kár, hogy elvileg Prágában vannak és az ezt megelőző képen az ottani Károly hidat mutatták ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A következő sarkon meg befordul és ott lesz előtte az Eiffel-torony. :D XD (Amúgy akartam is kérdezni, hogy helyszínileg stimmelnek-e az épületek, vagy csak random bevágtak háttérnek mindenfélét a jól kinéző fajtákból, de akkor az utóbbi. XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta:Kár, hogy elvileg Prágában vannak és az ezt megelőző képen az ottani Károly hidat mutatták ::^_^::
Hát, mit ne mondjak, ez a híd is inkább a Lánchíd és a Brooklyn híd édes gyermeke.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Volt már valaki Prágában? Mert én hasonlót el tudnék képzelni, ez eléggé nem hasonlít Budapestre. Ilyen híd bárhol lehet.

A plot meg úgy tűnik sűrösödik. Nem gondoltam, hogy áruló van az A-Teamben.

És a Time to Attack maradt, http://youtu.be/P3ALwKeSEYs
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Okké, a 14. rész után már rohadtul komolyodnak a CIA-s szálak. Nem tudja a jobb kéz, mit akar a bal, az agy meg nem akarja megállítani. Koko meg a japán kutatóval is kavar. Nagyon elkezdtek építkezni az első felében megalapozottakra. Már alig várom, hová vezetnek az utak.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

15.rész

Bookman 'muhahaha' nevetése :twisted:

Nagyon faja volt a rajtaütésből kialakult lövöldözés, a főszereplők ugyan nem de az ellenfél szépen kapdosta be a golyókat :cool: Hex és R kölcsönös fejlövéseik is szépek voltak, csodálom hogy Hex életben maradt, de gondolom a látcső megfogta a golyót és csak az üveg szúrta ki a szemét.
R nem volt ilyen szerencsés, de más kiút úgysem maradt a számára, még ha Koko pillanatnyi gyengeségét kihasználja is egy darabig.

Koko visszavágója pedig brutális, de a maga nemében gyönyörű volt, ahogy az egész környéket szétbombáztatta :cool:

TOTAL OVERKILL

Remélem Book Man nem ténylegesen látta azokat a szellemeket, a saját épelméjűsége érdekében :drop:
Bár,
Kép
Csak lazán! erről a Tropic Thunder vége jutott eszembe :LOL:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

19.rész

Nagyon jó epizód volt. Ki nem néztem volna (mostantól Crazy) Willieból, hogy ugyanúgy körözik mint Kokot és hogy ennyire a munkája megszállottja :D
Jót mulattam, mikor Jonah már a közelébe sem mert menni, miután megismerte a múltbéli tettet, ugyanakkor mostantól biztosan nem fog ellógni egy angol órát sem :drop:
A Nazar fickó is nagy arc volt, mikor a végén kiderült, mindvégig csak azért volt ott hogy azt az angol fickót elrabolja :shock:
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

-OJ- írta:Willieból, hogy ugyanúgy körözik mint Kokot és hogy ennyire a munkája megszállottja
Azért nagyon jól tolta, valljuk be hogy a zsenik általában mind megszállottak, ez a bombaszakértőkre is igaz csak nézd meg a bombák földjén-t abban is egy hasonlóan állat EOD-s a főszereplő.
-OJ- írta:ugyanakkor mostantól biztosan nem fog ellógni egy angol órát sem
Legalább tanulni fog a gyerek, ha nem akkor jön C4! :D
-OJ- írta:A Nazar fickó is nagy arc volt, mikor a végén kiderült, mindvégig csak azért volt ott hogy azt az angol fickót elrabolja
Ja sunyi volt az arc de gondoltam, h lesz egy ilyen csavar benne. + Ne felejtsük megemlíteni, h milyen faszán szarrá lőtték az amcsi zsoldosokat. (akik szerintem a Blackwater alteregói akartak lenni. )

Perfect Order 8 rész:
-Végre kezdenek beindulni a dolgok, mert már nagyon kíváncsi vagyok, h mi az a terv amin ennyire dolgozik Koko. Bár szerintem nagyon 3. világháború és apokalipszis szaga van a dolognak.
-Jó volt a vacsorás tárgyalás is amin összeeresztették Karen-t a Mildo nevű állattal.Komolyan ezt be kéne venni a kommunikáció-üzleti tárgyalás címszó alá!Legalább egy kicsit feldobná az unalmas prezentációs tárgyalásokat és még erősítené is a koncentrációs képességet is a tárgyaló feleknél! :vigyor:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

20.rész

Koko és Miami úgy ködösítettek, hogy semmi hasznos infót nem tudtam kivenni a beszélgetésükből, és szégyen szemre ennek a HGG-nek sem tudtam megérteni a lényegét. Minek kellenek ehhez műholdak, és ők fogják furikázni a magánhadseregeket, vagy mi? :shock:

Egyedül a Curryvel tartott üzleti vacsora tetszett, ahogy ők vígan megvitatták a világ dolgait, miközben Milde és Karen laposra verték egymást :lol:



21.rész

Ebben sem történt sok minden, de jó kis felvezető volt a következő epizód Navy SEAL-es támadásához.
Legalább a mekis találkozóból kiderült, hogy Kokoék valószínűleg egy quantum számítógép feltalálásával fogják megváltoztatni a világot, már csak az a kérdés, hogyan?
Jót nevettem, mikor az CIA a milliós műholdakat arra használta, hogy az onsenbe kukkoljanak :thumb: Schokolade pedig elmehet szabira és felszedhet pár kilót :drop:


22.rész

Koko szépen kiiktatta a Predatort
Mertem feltételezni, hogy a SEAL egység valami brutálisan kemény ellenfél lesz, erre csak rohangáltak mint a fejetlen csirkék és nem találtak el senkit - Lutz hátsóján kívül :LOL:
Ráaádul tényleg attól visszavonultak, mert elszállt a GPS? Nincs náluk egy papírtérkép vagy legalább egy iránytű???
A lövöldözés jó volt, de ez a fajta csavar elég nevetségesnek hatott.

Jonah egész jól kezelte a fürdőben kialakult szituációt. Mégiscsak gyerek még :oops:

Koko terve már érdekesebb volt, és némiképp számítottam is rá, hogy ha már egy új világ építéséről beszéltek, ahhoz előbb le kell rombolni a régit. De tényleg megszűnik a légiközlekedés csak azért, mert elszállnak a térképek? Attól ugyan miért esnének le a gépek?
Jonah csak a második tippem volt arra, aki fegyvert ránt a terv hallatán, Lutz után.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Koko terve természetesen Loco, de őt ezért szeretjük. Nagyon örültem ugyanakkor Jonah reakciójának, elvégre őt részben emiatt is tartották. Ő az a csapatban, aki a legtöbb emberség és józan ész megmaradt fiatal kora ellenére. Black is próbált volna felszállni a vonatra, de ekkora őrültségre ő sem számított. Alig várom, hogy lesz ez az egész lezárva két részben.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

23.rész

LOL, Jonah úgy elbizonytalanodott, hogy összezavarodottságában inkább beugrott a vízbe és kiúszott a partra. Aztán beállt Kasperhez, hogy ugyanazt csinálja, mint amit eddig, de persze majd rájön, hogy ez nem vezet sehová. Kicsit lassú a srác, nah :drop: A többiek szerencsére gyorsabban kapcsoltak és átlátták Koko tervét ::^_^::

Nem semmi bemutatót tartottak Bookmannak a Jormungand képességeiből :shock:
Ez egy mesterien összerakott bevetés volt, és nem is csodálkozom, hogy ezek után inkább megadta magát a pacák :thumb:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

24.rész

Most komolyan, ennyi volt az egész befejezés? Igaz, hogy a sorozat az elejétől a végéig olyan semmilyen volt, se nem izgalmas, se nem pörgős vagy érdekes, de tényleg ez a legjobb befejezés, amit össze tudtak hozni? Jonah tett egy jó nagy kitérőt, és közben eltelt két év míg végiggondolta mit akar tenni (nem kicsit lassú a srác) majd különösebb indok nélkül visszament Kokohoz és 'áldását adta' a Jormungandra, amiből persze mi nem láttunk semmit.
Ami talán jobb is, mert amit Koko előadott, hogy szerinte ettől majd az emberek magukba szállnak, ha elveszítjük a repülési képességünket, színtiszta baromság volt, vagy inkább vágyálom. Először is, a regionális repülés térképek nélkül is megmarad, csak a nemzetközi szűnik meg. Másodszor pedig abban nagyobb igazság van, amit Kaspar mondott, hogy a légi helyett majd a szárazföldi harcokra költenek több pénzt a hadseregek, de a háborúk ugyanúgy folytatódnak. És ugyan miért hátrálna meg Azerbajdzsán elfoglalásától egy szárazföldi hatalom, mint a Szovjetunió, ami az USA beavatkozása nélkül akár egész Európát is elfoglalhatja



Nem volt egy nagy eresztés ez a sorozat. Az animáció és a rendezés rendben volt, és a hangulata is hibátlan. De a történet egy nagy nulla. Jobbára csak húzták az egészet két évadon át, míg bemutatták az összes szereplőt, akik ettől függetlenül ugyanúgy felejthetőek maradtak később is. Semmivel nem kerültek közelebb a nézőhöz, dehát erre nem is volt szükség, hiszen a komolytalan összecsapások során egy percig sem kellett aggódni értük. Az akció jelenetekbe semmi izgalom, látvány vagy ráció nem szorult, olyan rosszul voltak kivitelezve, hogy még a filozofikus, ködösítésekkel teli beszélgetéseik is érdekesebbek voltak. A második évad során a lufi folyamatosan eresztett lefelé, a befejezéshez érkezve pedig teljesen kifogyott belőle a levegő. Különösebb bonyodalom nélkül szépen véget ért az egész, Koko jobbára csak eszmei győzelmet aratott mindenki felett, a kérdésekből pedig semmi nem lett megválaszolva :knife:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem is nagyon fura volt a befejezés, de legalább hű maradt a sorozathoz. Ahogy Jonah megmondta, Koko és a világ is teljesen megőrültek, és végül őt választotta. Persze a halálos ítéletüket is aláírták, úgyhogy szükségük is lesz minden segítségre. Az is tetszett, hogy itt a végén mennyire Kasper volt a középpontban. Nagyon bírtam, amikor Koko csúnyán nézett rá, mert a képébe mondta az igazságot, és hogy őt bizony nem hatotta meg az elképzelés. Úgy tudom, az utolsó panelig hű mangaadaptáció készült, úgyhogy azt már nem is szükséges elolvasni, de azért mégis belenéznék. Mindenesetre nekem nagyon kiemelkedett Iwasaki Taku zseniális OSTje.
Kép
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Sajnos nekem ebben a hónapban nincs sok időm, így majd februárban írom meg, hogy én hogy értékeltem a sorozatot.
De addig is pár érdekes kép a témához:
http://kepfeltoltes.hu/130107/artjormun ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130107/aB5bh_www ... es.hu_.jpg

Tanulság = Aki jól tud rajzolni, az veszélyes az egyes sorozatok image-ére! :D

Végül egy kép egy értékelésről valaki olyantól, aki szeret fotoshop-ozni! (nem én) XD
http://img855.imageshack.us/img855/8806 ... andwge.png
Avatar
gilas
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.08. 04:43
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: gilas »

Jormungand:Perfect Order

Elég gyenge eresztés volt ez a sorozat. Ugyanaz volt a problémám vele, mint az elsövel: egy-két markáns karakteren (Koko, Jonah, Velmet, Kasper) kívül a leftöbb karakter olyan semmilyen volt, inkább a felejthetö kategóriába taroztak. Az elsö három epizód még tetszett, mert még valamennyire átlátható volt a cselekmény, azt hittem, az egész sorozaton a CIA-Koko ellentétet viszik végig. Az egyedüli markáns negatív szereplö talán Hex volt a szadizmusával. Ráadásul R halálával azt reméltem, hogy az összecsapások is realistikusabbak lesznek, de sajnos a folytatás nem ezt igazolta. Sajnos a 4. résztöl a színvonal rohamosan esett, egyre-másra jöttek az érdektelenebbnél érdektelenebb ellenfelek, és az összecsapások is egyre irreálisabbá váltak. Sok volt a fölösleges duma is, ami inkább ködösítette a helyzetet, mintsem hogy fényt vetett volna a cselekmény okaira. Koko Jormungand-terve is végig homályos maradt a számomra. Tényleg azt hitte, hogy kvantumszámítógépekkel, müholdakkal véget vethet a háborúknak, miközben megbénítja a légi közlekedést? Találó volt erre Kasper válasza, hogy ez csak a szárazföldi összecsapások számát növelné, és a fegyverkereskedelem sem szünne meg.
Összességében gyengébb volt, mint az elsö sorozat, ezért csak 6 pontot tudtam adni rá.

6/10
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Jormungand

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

na ez egy ku*vajó anime volt. meg merem kockáztatni h a Black Lagoon -nál is jobb.
a hangulat, a történet, a karakterek, a zene, a látvány. nálam csillagos ötös. :wink:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Jormungand

Te jó ég, csak azt tudnám, hogy ezt mi a frászért néztem végig? Jesszus, 4 nap az életemből amit senki nem fog visszaadni... Na de ha már túlvagyok rajta, írok róla pár gondolatot, bár nem lesznek túl hízelgőek. Amire számítottam: Fegyvernepper - az anime. Amit kaptam - WTF is this baromság?

Karakterek: nincsenek. Ill. egy van, mégpedig a Koko Hekmatyar nevezetű hölgyemény (LOL ez a név, eléggé vigyorogtam minden alkalommal amikor kimondták, és szerencsére elég sokszor mondogatták :D Persze ez csak nekem vicces, talán azért mert magam is matyar vagyok, igaz nem Hek, hanem csak olyan mezei, de akkoris poén volt hogy hótkomolyan így hívnak egy szereplőt XDDDD). Naszóval ő egy fegyverkereskedő, aki a testőreivel utazgat a világban, és mindenféle üzleteket köt. Na itt álljunk meg egy szóra. Elve nem valami illegális fegyverdílerről beszélünk, hanem egy multinacionális konglomerátum tulajdonosának lányáról, és a vállalat fő profilja a logisztika, emellett meg bizniszelnek mindenfélével. Na mármost nekem ott bukik a dolog, hogy aki egy milliárdos gyereke, az 20évesen miért nem a Harvardon vagy Oxfordban bújja a könyveket üzletelés helyett? Persze, akkor nem lenne anime, lépjünk tovább. Mivel nem illegális bizniszről van szó, mi a frászért állnak le maffiózókkal, szabadcsapatokkal, el nem ismert államokkal meg mindenféle szutyadék gerillákkal üzletelni, amikor a kövi epizódban teljesen legitim kormányokkal tárgyalnak nagy tételekről? Baromira nem diszkredittáló... Haladjunk. Mivel Koko biznisze felkelti a CIA figyelmét is, mindenféle idiótákat ügynököket küldenek rá, akik képtelenek lekapcsolni, amikor kisezer bizonyíték van a kezükben... WTF? Szal ez a milliárdos cégörökösnő-felvezetés nemgyengén hazavágja az egészet, mi a frászért csinálna ilyen háttérrel ilyesmit bárki is? Ja igen, van egy titkos terv amihez szükség van pénzre. Nyilván csakis illegál bizniszekből lehet összeszedni rá a lét, ha már amúgyis multimilliárdosok vagyunk, jah... De ezt se értem, a cég cuccaival kereskedik, a profitot meg ő egyszemélyben vágja zsebre? Túl sokat agyalok ezen a hülyeségen, pedig ez még csak az első bekezdés... És ami még fura volt, az Koko hangja és ruhái. Tipikus genki iskoláslány seiyuu-t kapott, amivel hát... nem igazán a felnőtt karakter benyomását erősítette, a másik meg a rakottszoknyás rucik. Tudom, persze, fanszervíz, de akkor is, itt egy kőkemény arms dealerről van szó elvileg. A kosztümös cuccok jók voltak. Karadesignokról annyit hogy a kissé ovális arcok és széles szájak nem igazán jöttek be, de amúgy nem zavaró.

Csapat többi tagja: Jonah, tizenéves gyerekkatona, so sad past, csendes, és nem szereti a fegyvereket. Kb ennyiben ki is merült a személyisége, ja és Koko legközelebbi társa, ami kimerül abban, hogy a csaj folyamatosan rá van akaszkodva - szerencsére nem ecchi módon azért, de hogy mire fel, máig nem értem. Többiek: semmi, még a nevük se maradt meg, csak annyi, hogy: gyerekek, itt mindenki PROFI. De ne úgy képzeljétek el hogy átlagosan profik, mint egy kommandós vagy akár egy Delta Force-tag, neeeem... Hozzájuk képest IS VÉRPROFIK. A mesterlövészük simán leszed bárkit, akinek csak a kisujja látszik ki a fedezékből, a bombaszakértő úgy is felrobbant bármit ha egy kiskanálból és egy csomag gumicukorból kell bombát építenie, a többiek meg simán lenyomvák a Navy Seals-t. Ja és NAGYON jó bajársak, ezt nem felejtik el hangsúlyozni MINDEN EGYES alkalommal, kb ezzel ki is merült a kapcsolatuk. Huh. Koko nerd tudósbarinőjéről se derül ki sok azon kívül, hogy elég elszállt, nemszereti a háborút, ellenben a pillangókat igen, ami azé elég gáz, főleg hogy fontos szerepe lenne a végkifejletnél.

Sztori: WAT. Az első 18 (!!!!!!!!!!) részben baromság of the (two) week(s)- szerű epizódokat kapunk, ahol mindenféle hülyébbnél hülyébb veszélyesebbnél veszélyesebb helyzetekbe keverednek hőseink, de ugye mivel VÉRPROFIK, simán vesznek minden akadályt, legyenek azok bérgyilkosok, maffiózók, túl nagyképű szabadcsapatok, maguktól elszállt ügynökségek, akármik. Fentebb már említettem, hogy Hekmatyar (LEL) kisasszony nem veti meg a törvénytelen üzelmeket, ennek ellenére hajlamos a sötét oldalról érkező vevőit likvidálni, ha nem úgy áll a szemöldökük, ahogy az neki tetszik - ezeknek a húzásoknak nyilván nincs visszhangjuk az alvilágban-gerillák között, stb.. mert rendszeresen újra és újra a megrendelői között találjuk őket -_-"""""" Na jó, legyen, lássa a néző hogy nem a rosszfiúkkal vagyunk, csak a gond az hogy a sorozat háromnegyedében a világon SEMMI értelme nincs ezeknek az akcióknak a végső terv szempontjából. Nincs az hogy valami tervet segítő tudóst vagy technológiát rabolnak el, vesznek át vagy valami, egyszerűen szétlőnek mindent/mindenkit és pá. Lapozzunk.

Akció: ha már a sztori olyan amilyen nem létezik, legalább élvezzük magát az eksönt, kommandósok, katonák, ügynökök, mindenki egyszerre hat fegyverből tüzel, legalább ezek a részei csak nem olyan gázok. Hát de, ha lehet ez a része a leggázabb, mert basszus ilyenkor esik le, hogy a VÉRPROFIK attól vérprofik, hogy a szintén vérprofi ellenfeleik totál bénák. Komolyan, nem tudom mikor fejezik már be annak a baromságnak az alkalmazását ilyen cuccokban, hogy fedezék nélkül, nyílt terepen, sőt egymással szemben állva nem tudják eltalálni egymást a VÉRPROFIK? XDDDDDD Olyan borzasztó nagy kihívás lenne odarajzolni egy fedezéket, ami mögül tüzelnek? Nem kell hogy odaragadjon mindenki és állóháború bontakozzon ki, ami bár életszerű, de a 14 éves seinen korosztály hamar el tudja unni, úgyhogy lehetne fedezéktől fedezékig ugrálni is. LOL egyik kedvencem az volt, amikor a bérgyilkosduó állt a nyílt placc közepén, fedezék semmi, de képtelenek voltak eltalálni őket gépfegyverrel ketten is a VÉRPROFIK közül. Na, szereznek egy rendőrségi golyóálló pajzsot, oké. Erre a harmadik VÉRPROFI már a hátukba került, teljesen tiszta célpont mindkét idióta, de hiába van nála fegyver, nem tudja elintézni őket, mert három lövésből nem találja el egyiket se, aztán a csaj észreveszi, és HIRTELEN ODAFORDUL A PAJZZSAL, így a veterán vérprofi közli, hogy innen képtelenség kilőni őket, mert FEDEZÉKBEN VANNAK ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!! Ilyen alkalmakkor már én is fegyver után akartam nyúlni, hogy megszabadítsam magam szenvedéseimtől... És van még! Mert a kedvenceim a kreténebbnél kreténebb ellenfelek voltak. Pl. a fenti bérgyilkosduó, akiknek az eredettörténete is csodálatos: ugye a bérgyilkosok arról híresek, hogy diszkréten dolgoznak. Erre a fenti duó vezéregyénisége, a pirosinges úrienber úgy indít, hogy egy operában, előadás közben kéne kiiktatnia a célpontot, így mi sem természetesebb, mint első lépésként fejbelőni az áriát éneklő színésznőt, majd, hogy még kevésbé hívja fel magára a figyelmet, elkezd mindenkire tüzelni a nézőtéren lent, VÉGÜL a páholyra is fenn (addigra már van vagy 30 hulla, akinek közük nincs az egészhez), mivel a célpontot a balfasz testőrei addig képtelenek voltak kimenekíteni a helyszínről. Túlélő a későbbi társa, a csaj, akire akkora hatást gyakorolt rá az úriember művészi önmegvalósítása, hogy inkább beáll hozzá követőnek. WAT. De van még ilyen bőven, pl. másik bérgyilkostrió, loli szadista csajjal, és egy másik fogyatékossal, aki folyton egy maszkot visel, és akkor se veszi le ha egymás között vannak, vagy CIA-s elmebeteg szadista ügynökcsaj, aki a nyílt utcán fényes nappal rengeteg ember szeme láttára agyonlöveti az őt igazoltató rendőröket (egyáltalán nem lesz külpolbotrány az USA-val....) vagy egy másik bérgyilkoscsaj, aki derékra tekert, övnek álcázott katanával támad a célpontra... Ha megjelent valami iskoláslánycuccba bújtatott új női szereplő, meg se kellett szólalnia, már tudható hogy ez is egy bérgyilkos, itt mindenki bérgyilkos, főleg aki 18 év alatt nőnemű. -_-"""""""

Végül a 19. epizódban elkezdődik a fő szál, ami bár nem volt túlzottan felvezetve, még érdekesen is hangzott,
SPOILER
kvantumszámítógépek meg hasonlók (bár ahogy elnézem, az írónak nem sok fogalma volt arról mire lehet használni egy ilyen ketyerét, de ebbe nem akarok belekötni, mert a fő gond nem ez), sőt egy egész jó kis akciót is összehoztak, a sorozat történetében először nem volt teljesen baromság. Aztán Koko felvezeti a nagy tervet, amitől dobtam egy hátast, ti. a repülés megszüntetésével akar véget vetni a háborúknak úgy, hogy egyidejűleg tönkrevág minden repülésirányító rencert, hogy az adott pillanatban levedőben lévő repülőgépek mind lezuhanjanak, és így cirka 700.000 ember halála árárn deklarálja, hogy övé az égbolt. Tesója jelzi, hogy ez nem sokat jelent, mivel vizen és szárazföldön ugyanúgy megkapják az utánpótlást, legfeljebb drónok helyett majd egyéb kémmódszereket használnak felderítésre. Koko szerint meg nem, mer ennek működnie kell (kicsit se hülyeség...). Jonah meghallja ezt az elmebeteg hülye tervet, és lelép Kokotól, hogy aztán... 2 év múlva visszamenjen hozzá, majd kijelentse hogy gondolkodott, és arra jutott hogy.... most figyeljetek: ez egy baromság, de ő akkor is Koko mellett áll, mehet a tömeggyilkosság, END.
*EPIC FACEPALM*

Huh. Igazából nem is akartam ennyire lehúzni ezt a cuccot, mert egyértelműen én vagyok a hibás, amiért nem dobtam már a 2. epizódnál, amikor teljesen világos volt hogy mir fog kimenni itt a játék. Csak azt tudnám hogy ez mitől seinen? Mert konkrét headshotok vannak benne? A Shinkegiben élve eszek meg embereket vagy harapnak le testrészeket, az AgK!-ban is fröcsög a paradicsomlé és megy a csonkolás ezerrel, aztán mégis shounen. Vagy a követhetetlenül bonyolult sztori miatt? ROFL. Namindegy, az animáció és a hátterek jók voltak, meg egy teljesen korrekt kis openinget is sikerült összehozni, kár hogy az egész cuccnak a világon semmi értelme nem volt, pedig ezzel a settinggel még akár kezdeni is lehetett volna valamit... A saját hülyeségem miatt kap egy 4/10-et, bár nem hiszem hogy objektíven ennyit is érdemelne.

És még nem ért véget a móka, ugyanis revaccs következik, mégpedig FLCL. :knife: Megígértem pár ismerősnek, amikor a múltkor beleálltam egy vitába ezen a fronton, és konstatálnom kellett hogy úgy rühellem, hogy a felére nem is emléxem. Azzal nyugtatom magam, hogy csak 6 rész, csak 6 epizód... Azért egy üveg tömény és némi Xanax elő van készítve, mert nem lesz egy könnű menet, és egy baseballütő is, ha ennek ellenére szét akarnám verni Haruko-t a laptopot, de ezt már lenyomom ha meggebedek is.

Két kérdés: planned listen van a Black Lagoon, anno abból olvastam vagy 3-4 kötet mangót, és hát rendesen tele van hülyeségekkel az is (maid-bérgyilkos, shota-loli pár-bérgyilkos, tökömtudjamilyen bérgyilkos, sebhelyesarcú orosz csajmaffiafőnök, stb....), de aki látta az animét, maguk az akciók, és úgy a sztori milyen szinten mozognak? Van valami értelmük vagy az is csak durrbele a vakvilágba? Mert ha olyan mint a fenti Jormungand, akkor inkább már most droppolom.

A másik: csak ezért nem akarok postolni a szezonosba, de látom hogy páran nézitek a DRRR Ketsu-t. Csak 1 kérdés, több spoilerre nincs szükségem: így3-4 ep után mennyire dominálja a Kida-Mikado-Anri trió óvodás hisztije? Nagyon, vagy azért lehet nézni benne mást is?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése