Maoyuu Maou Yuusha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Kép

Kód: Egész kijelölése

Ez a történet ott kezdődik, ahol más kalandok rendszerint véget érnek. A Hős hosszú utazása már a végéhez közeledik. Hátrahagyva harcostársait maga ront be a démonok kastélyába, hogy ott megmérkőzzön és végső csapást mérjen a Démonkirályra, ezáltal véget vessen a több évszázados háborúnak.
A trónteremben azonban egy gyönyörű nővel találkozik, aki a DémonkirályNŐként mutatkozik be a Hősnek, és esze ágában sincs megküzdeni vele. Épp ellenkezőleg, a segítségét kéri abban, hogy együtt vessenek véget a háborúnak de oly módon, hogy az mindkét fél számára elfogadható legyen.
Miután a Hős végighallgatja a Démonkirálynő magyarázatát, miszerint az emberek önmaguk legnagyobb rosszakarói, illetve hogy a háború nélkül az éhínség, a munka nélkül maradt harcosok fosztogatásai, valamint az állandó belviszályok csak még több áldozathoz vezetnének, a Hős beadja a derekát, és szövetségre lép a Démonkirálynővel egy szebb jövő érdekében.
Így kezdődik kettejük közös utazása.
Író: Touno Mamare
Műfaj: Fantasy, Kaland, Vígjáték, Romantikus
Light Novel Megjelenése: 2010 - (5 kötet)
Anime Kezdés: 2013 Január - Március
Stúdió: ARMS
Epizódok száma: 12

MAL, ANN, Előzetes 1, Előzetes 2



Férfi főszereplő szinkronja: Fukuyama Jun (Spice & Wolf - Lawrence)
Női főszereplő szinkronja: Koshimizu Ami (Spice & Wolf - Holo)
Rendező: Takeo Takahashi (Spice & Wolf)
Szerkesztő: Naruhisa Arakawa (Spice & Wolf)
Art Director: Toshihiro Kohama (Spice & Wolf)
Color Designer: Hitomi Sano (Spice & Wolf)

Ez elég biztató :thumb:


1.rész

Az Opening képileg nem rossz, de ezt a számot sem fogom meghallgatni többet, az biztos :drop:
Az Ending már jobb volt, igaz csak illusztrációs, de a zene jobban illik a sorozat hangulatához

Nem tudom az eredeti LN-ben pontosan mi van, de az első beszélgetésüket többé kevésbé jól lefedték, a helyszíni változtatások pedig kimondottan az anime előnyére váltak. A mangában az egész beszélgetés, elejétől a végéig a trónteremben zajlik le, itt viszont végigsétáltak a palotán és beültek egy szobába, miközben az őket érintő részeknél kiugrottak a többi karakterre, hogy az ő sorsukon keresztül mutassák be az adott társadalmi réteg helyzetét.
A dakimakurás emléken hatalmasat nevettem, ahogy a levehető szarvakon is :lol:

Fukuyama Jun és Koshimizu Ami pedig ezúttal is hozzák a formájukat, őket végig öröm lesz hallgatni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2013.01.05. 12:42-kor.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Filóztam azon, hogy nekiesek, csak úgy kíváncsiságból, de bakker, már megint Fukuyama Jun?! Abból a pasasból nekem egy életre elég lett, pedig olyan ki tudja milyen sok animét nem is láttam tőle.
Fene egye meg, elolvasom a nevét, és már hallom, ahogy Rürűs nyomja a melodrámát. Ugh. Nyílik a bicska a zsebemben. Két karaktere volt, akiket elviseltem, az egyik, már amennyit láttam belőle, Watanuki (xxxHolic) volt, mert passzolt hozzá az a fejhang, a másik Gauche Suede (Tegami Bachi) volt, de lehet ő is azért, mert viszonylag keveset szerepel. Meg szimpatikus a kari.

Ezt leszámítva még mindig érdekesen hangzik, olyan, mint egy fordított Wakusei no Samidare.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Amikor először hallottam erről a sorozatról, egész érdekesnek tűnt, de aztán megláttam a karakterdizájnt... Most komolyan, ha olyan felnőtt témákat akarnak megvitatni benne, mint a közgazdaságtan, akkor nem tudtak volna felnőtt szereplőket rajzolni hozzá? A hullámzó csöcsökről nem is beszélve. ^^'

Sárkánybaby: Fukuyama Jun a transzvesztitákban jó. XD Grell volt az eddig az egyik legjobb szerepe, amit láttam, de most a Ixion Sagában se rossz Mariendale-ként. A shota hangjától viszont a hideg kiver.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Fukuyama itt is a 'Watanukis' hangszintjét használja, nem a mély Lelouchost :drop:


Képek alapján én sem voltam megelégedve a karakterrajzokkal, de mozgásban már sokkal jobban néznek ki, sőt még az animáció is meglehetősen igényes lett.
Ennyi mellringás pedig belefér. Így sem tolták állandóan az arcunkba, talán kétszer volt igazán szembetűnő

A sztori pedig kimondottan jó.
Persze kérdés, az animeben mennyi jön át belőle, de az Opening képei alapján kb mindent le akarnak fedni :shock:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: scineram »

Már a szereposztáson is érződik, hogy nagyon a Spice&Wolf után szeretnék nyomatni. De engem nem igazán győzött meg egyelőre, igaz, főleg csak a két főszereplő dumált. De nekem kicsit sok volt a militarista gazdaságpolitika. Nagyon remélem, a törött ablak is hamar előkerül. A dudák képünkbe nyomása sem legjobban vette ki magát. Viszont az animáció legalább sima és szép volt. De semmi komolyabb következtetést nem tudok levonni egy részből. Mondjuk a dakimura és a fejpánt legalább vicces volt.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

2.rész

Szerintem pont elég időt szántak a cselédek bemutatására. A Főcseléd különösen mulatságos volt a meggondolatlan köszöntésével, de ennyiből is látni hogy Maou ellene nem fog nyerni :drop: És a fiatalabb cselédet is sikerült már most kellően árnyékolni, remélem később sem fogják elhanyagolni a szerepeltetését. A három tanoncra már kevesebb idő jutott, de ennyi elég is volt rájuk, és a gazdálkodás magyarázata is bőven érthető volt. A romantikus pillanatot is díjaztam, ez a rész sokkal aranyosabb volt itt mint a mangában.

És a fanyalgóknak: most még mellringás sem volt ::^_^::
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én például örömmel nyugtáztam, hogy nem tolták pofámba a fanszervízt. Határozottan előrelépésnek éreztem így ezt a részt. Az világos, hogy a történet szempontjából erősen egy középkori feudális háttére pályáznak némi eltéréssel, így meidos. Az erős akaratú főcseléd jó karakternek tűnik elsőre, bár a két szökött szolgával való bánásmód nem volt túl szimpatikus. A románc is mintha haladt volna az interrupcióig, remélem, nem fognak vele sokat baszakodni a jövőben, az igény megvan rá.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

3.rész

Hiába telt el három(és hat) hónap és halad jó úton a gazdálkodás, a románc tényleg semmit nem haladt előre. Nem csodálom, hogy a Főcseléd egyre jobban megunja a szerencsétlenkedésüket. Haszontalan Húsi pedig ismét elemében volt az elválási rituáléval kapcsolatban B)

Ezúttal kitárgyalták a hitbéli kérdéseket, ismét a mezőgazdaságot, politikát és háborús feleket (szerencsére nem fogják kivágni a Jégtábornokot sem, pedig tartottam tőle).
Sawashiro Miyuki pedig tényleg kiváló választásnak bizonyult...Lovaghölgy(?) szinkronjához. Máris érik a Hős vesztét okozó szerelmi háromszög, ami a Varázslónővel kiegészülve még négyszög is lehet :thumb:
És végre előkerült a badass Berserker páncél is :cool:
Így viszont mintha kihagyták volna azt a részt, mikor Lovaghölgy is a faluban van velük.
Nekem legalábbis úgy rémlik, több idő telt el a mangában, mielőtt Hős útra kelt volna a páncélban.


4.rész

Várható volt. hogy Lovaghölgy tombolni fog, mikor megtudja hogy Hős már rég továbbállt, mire ő odaért a faluba. De legalább akadt valaki, aki átvette a tanoncok fizikai képzését.

Fiatal Kereskedő nem sokat köntörfalazott a lánykéréssel, holott még azt sem tudta kibe zúgott bele. Szerencsére ezt a szálat nem fogják ennél tovább vinni, ezért nem kell szerelmi háromszögektől tartani - főleg nem két kandúrral :p Nem mintha a többi nőnek lenne esélye a Démonkirálynő és Hős közé furakodnia.

Mindenesetre Hősnek nem kellene ennyit váratnia Démonkirálynőt, aki így kénytelen továbbra is a dakimakurájával aludni :lol:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én viszont örülnék, ha a Kereskedőajánlatából több jönne ki. A Hős egész eddig lófaszt se csinált a Démonkirállyal azon túl, hogy elutasította. Jó, volt egy majdnem csók, de azóta már határozottan elzárkózott tőle, még búcsúzáskor is. A Lovag érzelmeiből meg nem lesz semmi, mert ő is pont olyan lúzer, mint a Hős.

Egyébként amilyen gyorsan telik az idő a sorozaton belül, kicsit jobban is informálhatnának róla. Így elég nehezen követhető néha.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

4. rész
Hős uraság nagy volt, amikor előmászott a ládából, kicsit túl szép, hogy igaz legyen ez a nagy világmegmentős terv, ellenben amikor minden hülye lény rátalált, hát az eléggé rá vallott. :D Bár Démon-sama szerelmes belé, mégis jobb, ha egy kicsit csípkedi magát, bár gondolom a központi bájgúnár nyalása inkább csak alakoskodás volt. A házvezető libát meg valaki kicsinálhatná már, nem mintha neki olyan mozgalmas lehetne a szerelmi élete. :knife:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: scineram »

6. Nem egészen úgy alakult a visszafoglalás, ahogy Mao tervezte, de így is jól jártak az emberek. Legalább a lovag megmutathatta, hogy miért is volt a csapatban, amit Mao megölésére küldtek. Arra azért kíváncsi lennék, Mao honnan szerzi azt a sok találmányt és tudást, amivel a békét akarja megvásárolni.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: scineram »

Szóval le is zárult a grandiózus történet. Arra azonban csak utalás szintjén kaptunk választ, hogy honnan volt Maonak az a hatalmas tudása. Emellett pár szereplőről szinte semmit sem tudtunk meg, elsősorban a varázsló csajra gondolok, ami pedig igen érdekes lehetett volna. Végülis a háborút sikerült elkerülniük, és a gazdasági bajok is nagyjából helyrehozták, így kifejezetten nem mondanák elkapkodottnak, noha ki tudja, hány évet ölelt fel a történet. De legalább végigvitték, és korrektül le lett zárva, bár Mao és a hős kapcsolatáról itt is elmondhatom mindazt, amit a Sakurasounál. Pláne hogy a lovag csaj is ottvan még a képben. Továbbra sem vagyok hajlandó hozzászokni az ilyen kiforratlan románcokhoz. Azt még el kell mondani, hogy nagyon éredmes ezt a Spice & Wolfhoz hasonlítgatni. Ezt sokan megtették az elején, és erre az alkotók is igencsak rájátszottak, de itt egy sokkal nagyszabásúbb, világmegváltó sztoriról van szó, amit nagyjából végig is vittek. Karakterdinamika tekintetében viszont hagyott kivánni valót maga után, ezért korántsem lesz annyira emlékezetes. Legtöbbet a Meido csaj fejlődött, Tomatsu alakítása zseniális volt. Mivel lezárult, legalább folytatásra nem kell várakozni.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

scineram írta:Mivel lezárult, legalább folytatásra nem kell várakozni.
Hurrá, ez zárt, kerek, kvázi eredeti anime. Ilyet is ritkán látni manapság. Szóval rákérdezek: Én még nem vágtam bele, érdemes? Mennyire érdemes?
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Maoyuu Maou Yuusha

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Azért ez messze van a lezártságtól, bőven lehetne folytatni :LOL:

Cruel Angel írta:Én még nem vágtam bele, érdemes? Mennyire érdemes?
Ugyanolyan, mint a Spice&Wolf.
Ha az tetszett, és nem bános a középkori környezet/társadalom/politizálás/kereskedés részletesebb bemutatását, akkor tetszeni fog.
Válasz küldése