Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Cruel Angel írta:Gundam Seed - Remastered edition
Én készséggel elhiszem neked, hogy az animáció minősége sokkal jobb (bár a Winges mecha animációkat nem sok Gundam sori múlta felül), de ez az új karidesign valami borzalom. Barátnőm mindig nagy fanja volt a Hisashi Hirai animéknek (GS, GSD, Fafner, Mugen no Ryvius, Heroic Age, stb), így ha nem is a karidesign imádata ragadt rám, de ismerem kívül-belül, rendesen hozzászoktam, és ez az új (így az összehasonlítós blogbejegyzés után) szar.
Kérlek, cáfold meg, hogy nem változott.
Kérlek.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sárkánybaby írta:
Cruel Angel írta:Gundam Seed - Remastered edition
Kérlek, cáfold meg, hogy nem változott.
Kérlek.
Nekem nem tűnt föl, hogy látványosan változott volna.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Cruel Angel írta:Gundam Seed - Remastered edition
Ha majd kijött az egész Blu-Rayen, akkor én is szépen újranézem, a DVDripeket pedig dobhatom is ki :thumb:
A javítások nagyon biztatóak :cool:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:
Cruel Angel írta:Gundam Seed - Remastered edition
Ha majd kijött az egész Blu-Rayen, akkor én is szépen újranézem, a DVDripeket pedig dobhatom is ki :thumb:
A javítások nagyon biztatóak :cool:
Hát a torrent amit leszedtem azt hazudja magáról h BD rip.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk így a hosszabb képsorozatot elnézve azt már "laikusként" (nem néztem soha egyetlen Gundam-et sem) is látom, hogy a karakterdizájn valóban változott némileg. ^^"
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Cruel Angel írta:Hát a torrent amit leszedtem azt hazudja magáról h BD rip.
Helyesbítek, mert látom már kijött az egész BDn is,
megvárom míg a [sage] befejezi az angol feliratozását (most kb a felénél tartanak).
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

-OJ- írta:Helyesbítek, mert látom már kijött az egész BDn is,
megvárom míg a [sage] befejezi az angol feliratozását (most kb a felénél tartanak).
Igen, bár elég lassan haladnak. (Utolsó rész amit kiadtak asszem még ősszel volt, nem?) Plusz ők annyival jobbak mint a hivatalos angol felirat ami a BD-n volt?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

-OJ- írta:
Cruel Angel írta:Gundam Seed - Remastered edition
Ha majd kijött az egész Blu-Rayen, akkor én is szépen újranézem, a DVDripeket pedig dobhatom is ki :thumb:
A javítások nagyon biztatóak :cool:
Na így sokkal bíztatóbban néz ki a dolog.
Már csak azt kéne kitalálni, hova húzom le. Ha ezt összehozták, feltételezem a GSD sem várat magára sokáig. Ennyi helyem összesen sincs.

Kár, hogy egy csúnya hibát benne hagytak. Flay-t. Óóóóóóóóóó, azt a manipulatív ribancot de utáltam. Jó, mondjuk ő csak a hatodik a "legutálatosabb Gundam karakterek" között.
Akit érdekel: Amuro Ray (0079) -> Katz Kobayashi (Zeta) -> Shinn Asuka (GSD) -> Heero Yui (Wing) -> Relena Darlian/Peacecraft (Wing) -> Flay Allster (Seed)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Sárkánybaby írta:Kár, hogy egy csúnya hibát benne hagytak. Flay-t. Óóóóóóóóóó, azt a manipulatív ribancot de utáltam. Jó, mondjuk ő csak a hatodik a "legutálatosabb Gundam karakterek" között.
Nekem ő volt a kedvencem az egész sorozatban. Messze a legemberibb karakter az összes szereplő közül :vigyor:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Sárkánybaby írta:Kár, hogy egy csúnya hibát benne hagytak. Flay-t. Óóóóóóóóóó, azt a manipulatív ribancot de utáltam. Jó, mondjuk ő csak a hatodik a "legutálatosabb Gundam karakterek" között.
Igen, Flay egy manipulatív ribi. Remastered edisönbe pillanatnyi/flashback bevágások szintjén a speciol edition múvikba lévő némileg explicitebb jeleneteket is betették, had legyen már első ponttól egyértelmű, hogy mekkora egy * a csaj. Emellett ő szeintem nem egy hiba. Kira érzelmi hullámvasútja messze unalmasabb lenne nélküle, márpedig személy szerint a személyes dráma miatt szeretem Seedet. Szal igen, kell a manipulatív ribanc. (A "misztikus" jelenet halálakor viszont továbbra is némileg facepalm worthy.)
Sárkánybaby írta:Akit érdekel: Amuro Ray (0079) -> Katz Kobayashi (Zeta) -> Shinn Asuka (GSD) -> Heero Yui (Wing) -> Relena Darlian/Peacecraft (Wing) -> Flay Allster (Seed)
Zeta végignézése nekem kínszenvedés volt anno, és a teljes sztori gyakorlatilag azonnal ki is esett a fejemből, szal Katzhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, h ki az. XD Amuroval viszont nem tudom mi volt úgy isten igazából a bajod. (Tegyük hozzá '79 gundam is elég rég volt már, h láttam és sosem volt az sem nálam kedvenc pozicióban.) .. viszont a többiekkel mélységesen egyet kell értenem. Főleg Shinn... A karakter, akit annyira utált mindenki, h kénytelenek voltak a készítők visszahozni a régi főszereplőket főszereplőnek és Shinnt a "gonosz" oldalon hagyni.

btw kezdünk nagyon offba menni XD lehet h át kéne most már a beszélgetés egy részét dobni gundam/mecha témába? XD
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Hatsukoi Limited

Meglepő jó volt, sőt a saját műfajában egyenesen nagyszerű!!!
És ez a műfaj nem az ecchi, ami tényleg csak elvétve fordul elő benne és akkor is max a bugyivillantásig megy el, hanem egy igazi Romantikus animeről van szó.
Persze a szereplők 13-15évesek, ezért nem életre szóló örök szerelmekben gondolkodnak, inkább az első fellángolásokat mutatja be a sorozat, amelyek közül több csalódással végződik ahogy az az életben is gyakran előfordul. Éppen ez az anime nagy érdeme, hogy viszonylag reálisan mutatja be ezeket a kapcsolatokat, amelyek között vannak szimpla fellángolások (bár megjegyzem, szerintem ezek voltak az anime leggyengébb részei - gondolok itt a szeles Ayumi, de különösen Yamamoto egy nyalókából eredő szerelmi problémáira) és lassan de biztosan érő románcok is, miközben még az ilyenkor felbukkanó felesleges tiniangstot is sikerült mellőzni. A végére pedig összehoztak egy egész jól kidolgozott, felnőtté válásról szóló történetet.
Technikai szempontból sem találtam benne semmi kivetnivalót. A többnyire neves szinkronhangok mind jól teljesíttek, a rajzolási stílus tökéletesen illett a hangulathoz, és a zenéket is jól válogatták össze - az Ending különösen tetszett.

8/10

Aki szereti a romantikus animeket, az mindenképp nézze meg! Nem mindegyik lány szerelme marad emlékezetes, de akad köztük pár szívmelengető történet.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

^Szemeztem már vele, mert sok jót hallottam róla, de most majd mindenképpen belenézek.
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Sword Art Online
Még "újkorában" kezdtem el nézni, de az első három epizód után inkább úgy döntöttem, hogy megvárom a befejezést, és majd egyben tudom le. Azóta aztán gyűltek a tapasztalatok és vélemények a neten, így bevallom, a kezdeti lekesedésemet egy kicsit lejjebb adtam és a legrosszabbra is felkészültem. A negatív vélemények ellenére pozitívan csalódtam a sorozatban. Az viszont igaz, hogy túlhyepolt, mint a nyavalya, meg vannak benn WTF "fejem fogom" fordulatok pl. papás mamás az erdei házban, a közepén végül megszakad a játék és egy újban folytatják - az egész olyan széttöredezett, mintha két hasonló sorozatot illesztettek volna össze, ezek ellenére egy nézést megért, de nem fogom egyhamar ismét végigzongorázni. :hammer:
7/10.

Area no Kishi
A Kuroko no Basuke után ismét volt bizalmam a sportanimékben, s noha azért annak nem ért a nyomába, elég jól elszórakoztam a sorozaton. A főhős srác a szokásos "semmiben sem emelkedem ki" nyápic figura, de az elején ötletesen megoldották, hogy végül visszatérjen a focihoz. A mérközések főlleg az első felévóben tetszettek, a félidő után már a 37 rész ellenére is úgy tűnt, hogy kifogynak az időből, és túl sok mindent összezsúfoltak. A meccsek rövidek és elkapkodottak voltak, még ha nem is ért mindegyik egy külön epizódot. Egy tapasztalatnak jó volt.
7/10.

Steins Gate
Annyian áradoztak már erről, hogy nem hagyhattam ki. Hát mit mondjak, a mostani kínálatban tényleg kiemelkedő, de vagy nagyon túlértékelt, vagy én vártam tőle különösen sokat, de azért én egyes részeknél húztam a szám. Először, amikor Okarin már ezerszer ugrott a múltba, hogy megvédje Mayurit, és már a 3-4 rész is erről szólt, azt már kicsit soknak éreztem. Meg komolyan, csak annyi volt az egész ügy lezárása, hogy át kellett verni Makise halálával a másik Okabét és minden meg is oldódott? Én valahogy komolyabb dolgot vártam megoldásként. Makise sokszor említette, hogy egy személyre is nagy hatással lehet az időugrás, (pl. akár ki is törlődhet a világból) ennek ellenére ezt nem használták ki. Persze voltak tragédiák, de azt egyébként is megoldották a végére.
8/10.

Kuroko no Basket NG-shuu Specials 1-4.
Bár Kuroko szerepelt benne a legkevesebbet, néhány ökörködés tetszett, főleg, amikor Kise örült, hogy neki is sikerült leszakítani a palánkot, na meg Kagami Muttleys beröhögése mindent vitt. :LOL: Az egész egyébként olyan, mint amikor a film végén a stáblistába belevágják az elrontott jeleneteket.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Maria Holic

Nem volt rossz, de azért a végére sajnos rá kellett jönnöm, hogy annyira jó sem, igazából tipikus példája annak, hogy miért szoktam ritkán slice of life-okat nézni, illetve, hogy miért nem merek lassan nem-hypolt címekbe belekezdeni. Az alaphelyzet tényleg vicces és igazából Mariya, Kanako, meg néha még Matsurika az, akik feldobják, rajtuk kívül persze vannak még szereplők, de ők azok, akik vagy alig lépnek túl a szokásos sztereotípiákon (yandere-hajlamú íjjász csaj, tsundere, stb.), vagy jók lennének, de indokolatlanul keveset szerepelnek (Mariya ikertesója, akinek van kemény két jelenete, vagy a pap, aki tök poén a maga hülye módján, erre van pofájuk az utolsó két részben előhozakodni vele...), vagy csak szimplán WTF-ek (aki megmondja nekem, hogy a kolilolinak és kutyájának milyen érdemi szerepe volt a sztoriban, azt meghívom egy csokira/sörre). Ráadásul ezekkel a karakterekkel nem is igazán tudtak mit kezdeni, a feltűnésükkor volt valami lelki problémájuk, azonban azt rendszerint hamar megoldották, így a továbbiakban random statisztaként lézengtek a sztoriban, poénjuk nem nagyon volt, ők voltak azok a szereplők, akik egy fighting animében csak azért léteznének, hogy a harctér széléről szurkoljanak a főhősnek, viszont mivel ez slice of life, ezért szókincsük kimerült a "milyen szép napunk van ma!", illetve a "Muti, te mit hoztál ma ebédre?" mondatokban.

Ahogy már írtam, nem volt ez rossz így sem, de tényleg azt érzem, hogy vagy az alapmanga volt rémgyenge (igaz, keveset láttam eddig belőle, de amúgy az alapján igen...), vagy az anime rendezője nem igazán brillírozott, mert az első pár rész valóban zseniális, utána viszont igen hamar "elkopnak" a poénok (tekintve, hogy ugyanazokat ismételgetik nagy részben), és csak 1-1 epizód erejéig jön vissza az "oké, ez tényleg király volt!" érzés. Meg lehet csak én vagyok így ezzel, de egy olyan alapfelállástól, hogy "a trap srác & a leszbikus csaj kalandjai a lánykoliban", egy kicsivel azért több fanservice-t vártam volna, akár csak verbálisan is. :-P

A poénok között tényleg voltak nagyon jók (főleg, amikor már jöttek a negyedik falat áttörő fajták, bár úgy vettem észre, ezekből is az utolsó részekben voltak a legjobbak), viszont volt egy csomó önismétlő is, vagy olyan, ahol epizódokon keresztül építették fel a csattanót és végül piszok gyenge lett. (Aki látta: "Mit rejteget a loli az ajtó mögött, amit nem szabad kinyitni?" Gondoltam, hogy nem szellem lesz és azt csak kitalálta, de nekem volt kínos a végén, amikor kiderült. Ja és mi ez az "Isten vagyok!"'? Ha Haruhi-utalás, akkor elég gáz, ha meg saját poén akar lenni, akkor nem igazán ütött.) Mondjuk az viszont tök kellemes meglepetés volt, hogy Shaft animéhez képest végre céllal/értelemmel bírt a legtöbb WTF-ábrázolás is, még a Kanako képzelgésekor hatszázadjára elővett klasszikus shoujo dizájnt és hasonló képi poénokat is sokkal jobban bírtam, mint mondjuk a Monogatari sorozatokban elkövetett spontán agymenéseket. Illetve kivételesen ez ismét egy olyan anime volt, ahol a főszereplők a legnagyobb arcok, így legalább elmondhatjuk, hogy 90%-ban Mariya és Kanako szemétkedéséből/képzelgéséből áll a poénok nagy része, amik a legtöbbször tényleg ütnek. :D Az OP bemutatja, milyen, amikor Shafték nagy adag LSD-t nyomnak magukba, az ED viszont nagy, ezzel a retró-játék feelinggel nagyon megfogott, ráadásul a képek és események epizódonként változnak, így érdemes minden rész végén megnézni. :D

Úgyhogy igazából aki bírja a slice of life-ot, röhögni akar és az sem zavarja, hogy az epizódok kb. annyira kapcsolódnak csak egymáshoz, mint mondjuk a Rém Rendes Családban, az nyugodtan nézze végig. Nálam sajnos csak 6/10 lett, úgy éreztem, hogy messze nem használták ki az alapszituban rejlő lehetőségeket. (Igen, tudom, hogy van egy Season 2, majd arra is sort kerítek egyszer, de érzésem szerint további "epizodikusság a köbön" részek várhatóak egy újabb 12-es csomagban.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^IMHO a második évad még az elsőnél is pocsékabb (leszámítva a LoGH cameót : P), legalábbis kénytelen voltam dobni a fele környékén, szal erősen arra lettem figyelmes, hogy kezdek agyilag súlyosan leépülni mellette.

Egyébként ez valamiféle paródia (is) akart lenni (az Oniisama e egyértelmű céltáblája volt, a Maria-sama ga Miteruról már nem is beszélve), más kérdés, hogy még annak is elég gyenge lett. :/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Egyébként ez valamiféle paródia (is) akart lenni (az Oniisama e egyértelmű céltáblája volt, a Maria-sama ga Miteruról már nem is beszélve), más kérdés, hogy még annak is elég gyenge lett. :/
Ja igen, gondolkodtam rajta, hogy beleírjam-e a postomba, hogy esetleg azok is elkezdhetik a sorozatot, akik kedvelik az ilyen "all-girls school" animeparódiákat, csak aztán beugrott, hogy speciel a Girl's High ugyanebben a témában sokkal viccesebb és reálisabb is, szóval ők inkább azt nézzék meg. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mielőtt bárkit nagyban befolyásolna Titkos véleménye a Maria Holic-ról, az jó, ha észben tartja, hogy Titkos nem szereti, és szerintem nem is nagyon érti a slice-of-lifeot. Pedig ebben ráadásul annyi agyament őrültség volt, hogy kissé erőltetettnek érzem ebbe a kategóriába sorolni.
Titkos írta:yandere-hajlamú íjjász csaj
Róla te akartad kitalálni, hogy yandere, mert nem volt fény rajzolva a szemébe, de leszámítva azt a rövid ideig tartó lelki problémáját egy alapvetően vidám, kedves lány volt.
Titkos írta:aki megmondja nekem, hogy a kolilolinak és kutyájának milyen érdemi szerepe volt a sztoriban, azt meghívom egy csokira/sörre
Ők emelték még tovább a WTF-szintet a sorozatban.
Titkos írta: Ráadásul ezekkel a karakterekkel nem is igazán tudtak mit kezdeni, a feltűnésükkor volt valami lelki problémájuk, azonban azt rendszerint hamar megoldották, így a továbbiakban random statisztaként lézengtek a sztoriban, poénjuk nem nagyon volt, ők voltak azok a szereplők, akik egy fighting animében csak azért léteznének, hogy a harctér széléről szurkoljanak a főhősnek, viszont mivel ez slice of life, ezért szókincsük kimerült a "milyen szép napunk van ma!", illetve a "Muti, te mit hoztál ma ebédre?" mondatokban.
Szerintem én többet nem nézek veled slice-of-lifera akár csak kicsit is hajazó animét, mert marhára nem bírtál vele mit kezdeni, hogy vannak normális életet élő normális emberek a néhány őrült mellett. :-P
Titkos írta:egy kicsivel azért több fanservice-t vártam volna, akár csak verbálisan is.
1. Kanako folyamatos képzelgése és verbális leírása mi volt?
2. Tegnap már kifejtettem a véleményemet a fanservice-ről...
Titkos írta:Ja és mi ez az "Isten vagyok!"'?
Az azt akarta jelenteni, hogy ő a koliban a mindenható, és az ő szava szent, és nincs apelláta senkinek, és bármilyen eszközhöz folyamodhat, ha valaki ellenszegül.
Titkos írta:az epizódok kb. annyira kapcsolódnak csak egymáshoz, mint mondjuk a Rém Rendes Családban
Több olyan probléma is volt, ami több epizódon át húzódott, és nem csak a "mi van az ajtó mögött". Jah, hogy arra már nem emlékszel? :-P

A High School Girls-ről meg te is tudod, hogy nagy kivétel a műfajában.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Mielőtt bárkit nagyban befolyásolna Titkos véleménye a Maria Holic-ról, az jó, ha észben tartja, hogy Titkos nem szereti, és szerintem nem is nagyon érti a slice-of-lifeot. Pedig ebben ráadásul annyi agyament őrültség volt, hogy kissé erőltetettnek érzem ebbe a kategóriába sorolni.
Nem tudom, ezen mit kellett volna "érteni", szerintem szimplán gyengébbre sikerült, mint amit ki lehetett volna hozni a témából. Műfajtól függetlenül léteznek olyan sorozatok, amik látszólag többet "ígérnek" az elején, mint amennyit végül teljesítenek ebből a végére. Meg ezt miből szűrted le? Abból, hogy most speciel jött egy slice of life, ami szerintem gyengén muzsikált, miközben előtte meg volt legalább két másik, amik közül az egyik tetszett, a másik pedig kifejezetten kellemes csalódás volt? (Utóbbi egyébként pont a K-ON volt, amiről szintén lesz majd egy leírás, csak hogy izguljanak a többiek... XD)
A mordályos nyul írta:Róla te akartad kitalálni, hogy yandere, mert nem volt fény rajzolva a szemébe, de leszámítva azt a rövid ideig tartó lelki problémáját egy alapvetően vidám, kedves lány volt.
"Sótlan", akarod mondani... :-P Mint a két főszereplő kivételével majdnem mindenki ebben a sorozatban. (Amúgy meg amit leművelt abban a "féltékeny vagyok a másik csajra, mert a barátnőmmel lóg" epizódban, ott azért szerintem megvillant a yanderizmus.)
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:egy kicsivel azért több fanservice-t vártam volna, akár csak verbálisan is.
1. Kanako folyamatos képzelgése és verbális leírása mi volt?
2. Tegnap már kifejtettem a véleményemet a fanservice-ről...
1. Az vicces volt, de azt is igen nehezen variálták. Ha nem kedveltem volna a karaktert, tuti elunom a perverzségeit már a sorozat első felében.

2. Én meg arról, hogy bár valóban a történet rákfenéje lehet a fanservice, azonban mivel itt sztori nem nagyon volt, elrontani sem lehetett volna nagyon mit. (Btw, amúgy fanservice minden sorozatban van többé-kevésbé, kíváncsi vagyok, hogy a Code Geass eladásai hogyan muzsikáltak volna, ha a szereplőgárda nem bishounenekből és bishoujokból áll. Megjegyzem, azt elcseszte a fanservice? Nem, még jobb lett tőle, pedig ott tényleg lett volna mit tönkrevágni.)
A mordályos nyul írta:Az azt akarta jelenteni, hogy ő a koliban a mindenható, és az ő szava szent, és nincs apelláta senkinek, és bármilyen eszközhöz folyamodhat, ha valaki ellenszegül.
Azt hittem, valami mélyebb jelentése lesz, ha már macskafülek nőttek a fejéhez... ^^" (Ja, jut eszembe: igen, azóta is zavar, hogy nem derült ki, hogy mi az a piros macskaszerű bizbasz...)
A mordályos nyul írta:Több olyan probléma is volt, ami több epizódon át húzódott, és nem csak a "mi van az ajtó mögött". Jah, hogy arra már nem emlékszel? :-P
Ami nem csoda, mivel a legtöbb karakter nem tudott meghatni és az sem, hogy sekélyes, alig megírt jellemüket úgy próbálják szerethetővé tenni, hogy pl. az egyik elmeséli, hogy meghalt a kiskutyája és a szülei meg azt hazudták neki, hogy elszökött, vagy mit mondott... (Pontosan már tényleg nem emlékszem rá, de az a mese kb. példa is lehetne, hogy "na ilyet nem találunk ki", animés főgonoszoknál szoktak hasonlókat ellőni, amikor valahogy meg kell magyarázni, miért is olyan szemét a karakter). Azok a jelenetek pedig amúgy is elég WTF-ek voltak, mivel a megszokott ökörködést hirtelen lelki drámázás szakította meg, de persze ettől sem lett jobb egyik karakter sem, szóval sok értelmét nem láttam a dolognak. (Csodálom, hogy a dokinő meg az osztályfőnök nem dobtak be valami hasonló sztorit, bár persze valamit hagyni kellett a második szezonra is... :dirr: ) A "mi van az ajtó mögött" azért maradt meg a leginkább, mert különösen gázul sült el.
A mordályos nyul írta:A High School Girls-ről meg te is tudod, hogy nagy kivétel a műfajában.
Az tény, de akkor írhattam volna mondjuk Nodamét is, kétvállra fekteti ezt a sorozatot, humorban, meg slice of life-ban is. Na, az pont egy olyan sorozat, ahol reális élethelyzetekből csináltak vicceket és jól vette ki magát a dolog. Vagy írhatnék Nanát, oké, az nem vígjáték, de keményen "life" és ameddig láttam (vagyis olvastam), az sem volt rossz. És még hány másik címét tudnék írni, ha valóban rendszeresen néznék slice of life animéket, mert én hiszek benne, hogy azért ennél messze jobb darabok is születnek a műfajban. (Bár nem tudom észrevetted-e, hogy jellemzően a sport és slice of life sorozatokat szokták sokan kerülni, ergo ez szerintem nem annyira az én hülyeségem, mint inkább az, hogy a japánok ebben a műfajban ritkán tudnak igazán emlékezetes darabokat alkotni. :-P ) A Mariában próbálták az amúgy sótlan élethelyzeteket feldobni ilyen természetfeletti/WTF elemekkel, de még így sem volt annyira vicces, hogy úgy fél nap után az ember úgy érezze, hogy akármi hasznosat is adott volna neki a sorozat. (Speciel amúgy a Haruhitól ugyanezért félek, bár az még messze van...)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: Nem tudom, ezen mit kellett volna "érteni"
Természetesen a káoszelméletet!
Titkos írta:Ja, jut eszembe: igen, azóta is zavar, hogy nem derült ki, hogy mi az a piros macskaszerű bizbasz...
Az volt a topologikus entrópia!
Titkos írta:Műfajtól függetlenül léteznek olyan sorozatok, amik látszólag többet "ígérnek" az elején, mint amennyit végül teljesítenek ebből a végére.
Fandomtól függetlenül léteznek olyan nézők, akik néhány előzetes infó alapján úgy felspannolják magukat, hogy csoda, ha a nézendő/olvasandó cucc megüti az elvárásokat.
Titkos írta:a másik pedig kifejezetten kellemes csalódás volt? (Utóbbi egyébként pont a K-ON volt, amiről szintén lesz majd egy leírás, csak hogy izguljanak a többiek... XD)
Szóval fanservice kell? :P
Titkos írta:a legtöbb karakter nem tudott meghatni és az sem, hogy sekélyes, alig megírt jellemüket úgy próbálják szerethetővé tenni
Nekem úgy tűnt, hogy szándékosan sarkítják ennyire a jellemeket, tényleg mintha Kanako különbejáratú dating-otome-simje lenne.
Titkos írta:(Speciel amúgy a Haruhitól ugyanezért félek, bár az még messze van...)
Kötelez rá bárki? ^^; Hagyd a csudába, ne szenvedtesd magad. ;)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én spec 3 ponttal dobtam a Maria Holic című remekművet, egyszerűen azért, mert már az alaptéma, alapkoncepció önmagában olyan volt, hogy ebből inkább nem kértem. =) Szerintem ez nem "megértés" kérdése, hanem ízlésé.

Sword Art Online - Ahogy lenni szokott, amekkora hype övezte, olyan pocsék is volt. Az alapötlet nem volt rossz, de ami az 1. rész után jött, az minden volt, csak nem koherens. Az egyik részben még itt vagyunk, a rákövetkezőben már valahol teljesen máshol, 10-20 szinttel magasabban, teljesen új mellékszereplőkkel, akik jellemzően ugyanolyan semmitmondóan szívódnak fel az éterben, ahogy feltűntek. A főszereplők, még náluk is rosszabb cipőben járnak. Egy dolog, hogy nincs bennük semmi egyediség, de még csak nem is stílusosak. Kiritonak kábé annyira állt jól ez a hős lovag szerep, mint ha SD Makoto akarna Gutsot játszani. Ráadásul a SAO után jön az ALO, ami valójában csak egy filler arc.

Külön fekete pont jár mindemellett azért, mert az anime bár azokat szólítaná meg, akik képben vannak szerepjátékokkal, ennek ellenére pont ők lesznek azok, akik nem hogy több értéket, hanem épp hogy még több hülyeséget fognak benne találni. Például, hogy játékmechanika, mint olyan, nem is létezik. A skillek terén pedig még egy átlag shounen fight is nagyobb következetességet képes felmutatni.

Utólag nézve, lehet kicsit túl szigorú voltam vele, de 2/10-et dobtam rá végül.

Gakuentoshi Varanoir (School City Valanoir) – Még csak nem is hallottatok róla? Nos, nem csoda, mert kábé azon ritka animék közé tartozik, amit még a leghardcoreabb otakuk is katasztrofálisnak tartanak. Spec olvastam kommentet olyan Japán emberkétől, aki egész konkrétan azon gondolkodott, miközben nézte, hogy kiveszi a DVD-t a meghajtóból, és eltöri.

Igazi quality chaos, amihez képest a Pierrot, Deen animéi, igazi látvány orgiák. 2002-es létére, gyakran a 82-es animék képi világát se hozza. Ja és van benne 3D, de az kábé olyan, mint ha egy 10-éves beletüsszentett volna a 3Ds Max-ba, aztán véletlenül lementette volna, egy super nintendo képességeihez igazítva a renderelés minőségét. =D

Az egyetlen anime, ami kiérdemelte nálam a 0/10-et. Egy rosszabb van ennél, de az már nem Japán anime, hanem Kolumbiai utánzat. :vigyor:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta:Szerintem ez nem "megértés" kérdése, hanem ízlésé.
Mielőtt félreérted: nem arra utaltam, hogy ezekben mélyebb mondanivalót kellene keresni, hanem hogy Titkos a slice-of-life-fal, mint műfajjal nem nagyon tud mit kezdeni: hogyan kellene nézni, vagy mire jó egyáltalán. Vagy hogy kell-e neki.
És hogy ez rányomja a bélyegét a véleményére, amit jó, ha figyelembe vesz az, aki a vélemények alapján dönti el, hogy megnéz valamit, vagy sem.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Ráadásul a SAO után jön az ALO, ami valójában csak egy filler arc.
Sőt, utánaolvasgatva a light novel sztorijának, ez megy végig. Mindig bemennek egy újabb játékba, de míg az elején érthető volt, hogy a SAO-ban csapdába esnek, az ALO-ba pedig Asuna miatt kell ismét beloggolni, addig roppantul kíváncsi lennék rá, hogy a további MMORPG-k világába miért is mennek be. Az ő helyükben az egész SAO/ALO balhé után kiköltöznék valami lakatlan szigetre, mert annyira elegem lenne az összes online és technikai dologból. :lol: Az meg külön lol, hogy a nem tudom hanyadik (talán már ötödik) játékvilágban ellövik azt a "baromi nagy fordulatot", amit én már a SAO-ban vártam volna ("ha már klisé, legyen kövér" alapon), nevezetesen, hogy a játékban másképpen telik az idő, mint a valóságban.

Amúgy mindenezek ellenére (mármint, hogy hiába néztem bele több részbe is, valahogy éreztem, hogy ez nagyon nem fog elkapni, mert semmi hangulata nem volt, valamint több olyan ember is mondta, hogy elég gyenge lett, akiknek adok a véleményére), előbb-utóbb majd ezt is el akarom kezdeni rendesen az elejéről, aztán meglátom, hogy meddig jutok benne, mert a Naruto, Elfen, K-ON, Haruhi, stb.-k mellett ez is egy olyan darab lett, amit a hype miatt egyszerűen nem tudsz megkerülni. Múltkor is meeten csak kimondtam a sorozat címét, és még folytatni sem tudtam a mondat többi részét, mert azonnal egy hatalmas ordítást hallottam két asztallal odébb, ami azt közölte velem: "FÚ, AZ NAGYON JÓ, NÉZZED!!!444". Egy ilyen ajánlatra nem lehet nemet mondani. :D XD És persze csodák mindig vannak, a K-ON sem volt olyan rossz, mint vártam tőle, ezek után bármi megeshet. :D
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos, én úgy vagyok vele, hogy MMORPG-ről szóló animét csak akkor vagyok hajlandó megnézni, ha a minimum Half Prince színvonalat hozza. Azt olvasni kb olyan, mint haverokkal játszani. Meg bírom abban a csavart, ami vicces módon szöges ellentéte a nagy átlagnak: Itt nem ragad benne az ember a játékban, hanem fellázadnak az NPCk. Azért elég kényelmetlen lehet, hogyha szembe jön veled egy, és rá kell jönnöd, hogy öntudatra ébredt...
Én nem láttam/olvastam a SAO-t, így kérlek javítsatok ki, vagy világosítsatok fel: nekem olyan, mintha abban a játék valóságát valóságként kezelnék. Ezt most jól megaszondtam. Mondok példát. Plö a fent említett Half Prince-ben egy csomó jó MMORPGs dolgot eldarálnak (helyesen használva). Van benne bejlődés (jellembeli is, bár én itt a szintekre gondolok), statok, bossok, kasztváltás, skillek, fegyákról értekezés, várak és ostromok, PVP, PK, respawn, NPCk, whisper (a chat)... és ki tudja még mi minden, olyan igazi jó MMO szaga van. Amit a SAO trélerekből meg társaikból láttam, az a dara, a fantasy és az angst volt. Jó, persze, értem én, nagyon szar az, amikor az ember belehalhat a játékba, de ha csak ez van kidomborítva, akkor bakker minek az MMORPGs körítés mellé? (Biztos azért, hogy a sok kocka felkapja a fejét.) Úgy értem, ezzel az erővel lehetne egy középkori (vagy fantasy) kolosszeum, ahol a főmufti abban leli gyönyörét, hogy foglyai egymást szeletelik. Helyből nem kell az MMO vonal. Tessék? Hogy nem eléggé megfogató? Akkor legyen az, hogy valaki egy kemény irodai munkai nap után lefekszik aludni, és a kolosszeumban kel föl.
De javítsatok ki, hogy vannak játékbeli dolgok is.

Junchi: achievement-hez grat! :mrgreen: Mondjuk állítom, még mindig az a legjobb, amikor Mangazin rászólt Titkosra, hogy túl hosszú a post. XD Ott még nem tartasz. XD
Clannadhoz meg: nekem az első sorozat tetszett, pedig bármi, ami ilyen vizenyős szemekkel néz rám, a kukában landol. Az After Story-nak is egyszer nekikezdtem, szerintem az első részig juthattam. Mivel ez volt alulról öt éve, és még mindig nem fejeztem be, így levonható a lelkesedés. Fura ez, mert igazából tényleg tetszett az első, de az, hogy nem vetettem rá magam teljes testsúlyommal a második szezonra, az azt hiszem jelent valamit.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az elmúlt két hétben bepótoltam egy legendás romkomot.

Toradorable - sok tekintetben kiemelkedő a műfajában. Már az egész alapfelállása elválasztotta a legtöbb románctól, ahogy Tigris és Sárkány egymást próbálták másokhoz közelebb jutni segíteni. De ami igazán meglepett, hogy ezen nem is léptek túl pillanatok alatt, hanem az egész sorozat a két hányatott sorsú egyén egymásratalálásáról szólt. Persze a végállomás az első jelentben már előre lett vetítve, és azt is kevés sorozat modhatja el, hogy az első kilencven másodperce is megindító. Ami igazán kiemelte, hogy kevés szeretnivalóbb főszereplőpárossal talákoztam. És nem csak ők, az egész szereplőgárda is nagyon erős. Amennyire szerelemről, annyira barátságról is szól a történet. A végére még a családoknak is komoly szerep jut. Amikor a sok kimondatlan dolog felszínre kerül, vagy félreértés feloldódik, sokszor nagyon ütős jelenetekben történik, és gyakran igen váratlan irányban. Nagai joggal sokak egyik kedvenc rendezője, egyedül Taiga viharbeli eltűnése nem volt kellően hihető. Végülis egy nagyon szép és önálló lezárást kaptunk, nem szomorú, de nem is nyálas, pont amilyennek lennie kellett a történet végén.

Következőnek a Kurenait kezdtem el.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A Kurenai az nagyon jó! Csak ne ess abba a hibába, mint én, hogy "jaj, hogy ennek light novel/manga az alapja, essünk neki!", mert abból nem sül el sok jó dolog. A Kurenai azon ritka esetek közé tartozik, ahol is az anime nagyságrendekkel jobb, mint az alapanyag. Nekiálltam a mangának (ami szorosabban követi a light novelt, mint az anime), és nagyot koppantam. Arra vártam, hogy kapok még több Murasakit, de csak egy klisés háremet kaptunk, ahol úgy elaprózódtak a szerepek, hogy Murasakit hónapokig nem is láttam. Egy idő után dobtam is a kukába az egészet.
Viszont az anime... az anime az jó. Esküszöm nektek, ilyen jó hatévest én még soha nem láttam (itt a seiyuu munkára tessék gondolni).
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése