My Little Pony: Friendship is Magic

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Vagy... ez nagy összefüggőtörténet-középsőujj akar lenni? O__O Áh, nincs elég vér a pucájukban hozzá!
LOL, elképzeltem... XD

Hasbro: Úgy döntöttünk, mégis összefüggő sztorit csinálunk!
Brónik: AZ ANYÁTOKAT!
Titkos: Tökéletes! :D

XDDD

(Amúgy meg ja, úgysem merik meglépni...sajnos. :()
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

...és erről az egész alicorn dologról az jutott az eszembe, hogy ettől csak egy epicebb lenne: egy qilin/kirin.
Lehet válogatni:
http://fc04.deviantart.net/fs70/f/2011/ ... 4kwlyx.jpg
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8gx9 ... o1_500.jpg
http://th04.deviantart.net/fs71/PRE/f/2 ... 5975y8.png
http://fc03.deviantart.net/fs71/i/2011/ ... 4dw05a.jpg
http://24.media.tumblr.com/tumblr_m5lk1 ... o1_500.jpg

Ebben az a szép, hogy egy qilin felfogható egy szarvas és egy sárkány keresztezésének.
Kép
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az artok nem rosszak, de szvsz nem lenne túl nyerő ötlet Twilightból egy eddig soha nem látott fajt (mármint a canonban) kreálni. ^^" Akkor már inkább az alicorn. XD Persze új karakterként tőlem behozhatnának egyet (mint pl. anno Zecorát), bár ha választani kell, inkább a sea pony-kat kellene már valahogy színre léptetni, azokkal régóta "adósok" és amúgy teljesen adnák is magukat: a G1-ben is szerepeltek, az egyik legemlékezetesebb póni dal is hozzájuk köthető (amiből még brony remix is készült, pedig a fanok egy része rühell mindent, ami G4 előtti XD) és láttam is olyan fanartokat pl. hogy "Sea Pony Lyra", vagyis hogy a G4-es Lyrát rajzolták meg sea pony-ként. (LOL, most látom, a klasszikus dalnál is az a legfelső komment, hogy "nagyon szeretném őket látni a G4-ben". XD) A másik, hogy tengeres/kalózos rész még úgy sem volt, amiket egyrészt mindig imádok, másrészt klasszul bele lehetne írni a sea pony-kat is egy ilyen epizódba. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na meg a pónivilág felépítésébe is belepasszolna: ők lennének a felelősök a tengerekért(?), ahogy a pegazusok az időjárásért. Végülis egy évadnyitó/záró sztoriba simán beleférne egy tengeri kalamajka. :)

A kirint azért tartom valószínűtlennek, mert nyugaton egy elég ismeretlen lény, márpedig nyugatiak a célközönség; ráadásul némileg hasonló lény szerepelt is, legalábbis laikus szemmel nem lenne közöttük nagy különbség szerintem.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:ráadásul némileg hasonló lény szerepelt is, legalábbis laikus szemmel nem lenne közöttük nagy különbség szerintem.
Kire gondolsz amúgy?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Persze a qilinkedés nálam egy "fúúú dejó is volna" kategóriás dolog. Póni/sárkány keresztezés meg úgysem lesz. Sajna.
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:ráadásul némileg hasonló lény szerepelt is, legalábbis laikus szemmel nem lenne közöttük nagy különbség szerintem.
Kire gondolsz amúgy?
Discord. Én legalább is rá tippelek. A qilin egyébként valami ilyesmi: sárkány testű, őz lábú, szarvas szarvú, oroszlán fejű... meg amit még kitalálnak neki.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

A changelingekre. Igaz, azoknak légyszárnyuk van, de a kirin nem-ismerete miatt sokak számára nem lenne újdonságértéke szerintem.

Ezt arra alapozom, hogy amikor az észak-koreaiak felfedezték a nemtommelyik királyuk kirinjének a barlangját (OMG, bizonyíték!), akkor a nyugati sajtó híreiben mindenhol a unicorn/egyszarvú kifejezést használták (emiatt sokan ki is röhögték az észak-koreaiakat - bár nem teljesen alaptalanul), sőt, az egyik blog részletekbe menő leírást állított össze az egyszarvúakat övező hiedelmekről - a nagy kutakodásban csak az nem tűnt fel neki, hogy itt egy teljesen más lényről van szó. :hammer: Fel sem merült, hogy mi a szösz köze van a távolkeletieknek az európai középkor egyik mítikus állatához. Jah, hogy ott másban hittek? Aztmeghogy? :hammer:
Sárkánybaby írta:Póni/sárkány keresztezés meg úgysem lesz. Sajna.
Á, csak várd ki, amíg beérik a Rarity x Spike szerelmi szál! :D Olyan gyerekeik lesznek, mint Szamárnak és Sárkánynak a Shrekben. XD
(Bocs, tudom, ez már nekem is fájt kicsit XD)
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Hasbro nem tudom mit gondol az idősebb FiM fanokról, eddig nem volt semmi hivatalos véleményük. Viszont a hivatalos merchandise továbbra is szar, és cenzúrázták Derpy-t, úgyhogy vagy nem gondolnak rólunk jót, vagy csak még mindig nem ismernek el.
De ja, valszeg csak nem találnak ki szándékosan egy részt, ami mindent felborítana, csak ezért.

A seaponies dal jó :D meg Nitori rulz. De ne legyenek seaponyk, mert csak azért is kellene tengerközelbe menniük a mane6-nek, hogy egyáltalán interaktálni láthassuk őket. G1-ben se fordulhattak elő túl sűrűn.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Á, csak várd ki, amíg beérik a Rarity x Spike szerelmi szál! :D Olyan gyerekeik lesznek, mint Szamárnak és Sárkánynak a Shrekben. XD
(Bocs, tudom, ez már nekem is fájt kicsit XD)
LOL, elolvastam az első mondatot és kapásból a második ugrott be. XDDDDDDDD
amcsi írta:Hasbro nem tudom mit gondol az idősebb FiM fanokról, eddig nem volt semmi hivatalos véleményük. Viszont a hivatalos merchandise továbbra is szar, és cenzúrázták Derpy-t, úgyhogy vagy nem gondolnak rólunk jót, vagy csak még mindig nem ismernek el.
De ja, valszeg csak nem találnak ki szándékosan egy részt, ami mindent felborítana, csak ezért.
Derpy Hooves-al pont az volt, hogy a bróniknak akartak kedvezni, azért találták ki, hogy az egyik epizódban kapjon nagyobb szerepet és beszéljen is, de persze egyből kaptak egy kiló panaszlevelet/telefont, hogy "hogy találhattak ki egy ilyen pónit, ez sérti a fogyatékosokat, blablabla!" és ezért kellett utólag újraszinkronizálni, meg kicenzúrázni a nevét, de amúgy azt is csak az iTunes-os részben, a DVD-t is úgy adták ki, hogy a "normál" Derpy van rajta, szóval azért itt pont, hogy próbáltak velünk jófejek lenni. (Az már sokkal szomorúbb, hogy a Season 3-ban alig látni Derpy-t, baromira elrejtették a legtöbb esetben, úgyhogy a fenti ügy miatt szerintem most már még annyira sem merik majd mutatni, mint korábban. :()

A merchandise tényleg elég gáz, ezt aláírom, de gondolom úgy vannak vele, hogy azt tényleg elsősorban kislányoknak csinálják és nekik jó lesz így is. (Azért ne felejtsük el, hogy még mindig a sorozat van a merchandise-ért, nem pedig fordítva.)

Amúgy én úgy tapasztaltam, hogy eleinte valóban nem nagyon tudtak mit kezdeni brónikkal, meg voltak lepve (lássuk be, ez érthető), de elég hamar kapcsoltak. Ha annyira rühellnének minket, akkor nem lennének BronyCon-ok, ahová el szokott menni a fél szinkronstáb, meg ilyenek. (Max a 18 karikás cuccoktól kapnak hülyét, de azt megértem. ^^") Bár arra is kíváncsi lennék, hogy a Hasbro, mint cég, mennyire van benne a rajzfilmben/conokban. Lehet ők csak a merchandise résszel foglalkoznak és a sorozatot tök mások csinálják.
OMG, végre! :D Már nagyon kíváncsi voltam a japán verzióra. :D YouTube-on amúgy volt pl. olyan, hogy egy csaj csinált fanmade japán szinkront egyes jelenetekhez és ahhoz képest, hogy egyedül adta hat karakter hangját, nem is volt rossz, de azért a hivatalos változat mégis jobban érdekel. :) Volt is nála egy olyasmi komment, hogy "az igazi otaku a MLP-t is japán szinkronnal és angol felirattal nézi." XDDDDDDDD Én meg így a cikket olvasva majdnem megkérdeztem elsőre, hogy "szerintetek fogják subbolni?", aztán beugrott, hogy mivel már láttam az egészet angolul, talán csak emlékszem majd rá, hogy melyik jelenetben mit mondanak... XD (Meg igazából abban reménykedem, hogy ez is megy majd YouTube-ra a többi változat közé, ugyanis már kb. egy tucat nyelven fel van töltve a sorozat. XD) Fluttershy yay-je japánul = moe túladagolás. :3 XD Meg ahogy a cikkben is írják, úgymond "adta magát" a japán változat. XD Ja, meg a dalok! :D Azokra külön kíváncsi leszek. :D (Van valami infó arról, hogy hanyadikán indul náluk a sorozat? XD)

Edit: Ja, amúgy érdekes a cikknél lévő kép, mert tudtommal eddig még csak amcsiban adták ki a teljes szezont egy szettben és annak sem ilyen a borítója (szerencsére, mert ez elég gáz... XD), úgyhogy kíváncsi vagyok, honnan halászták ezt elő.
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nincs kedvem mindenre reagáni, úgyhogy tessék:
http://www.youtube.com/watch?v=dcRbf4N677w
(Az eredeti: http://www.youtube.com/watch?v=2yUDdJXNDEA)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Titkos írta: Derpy Hooves-al pont az volt, hogy a bróniknak akartak kedvezni, azért találták ki, hogy az egyik epizódban kapjon nagyobb szerepet és beszéljen is, de persze egyből kaptak egy kiló panaszlevelet/telefont, hogy "hogy találhattak ki egy ilyen pónit, ez sérti a fogyatékosokat, blablabla!" és ezért kellett utólag újraszinkronizálni, meg kicenzúrázni a nevét, de amúgy azt is csak az iTunes-os részben, a DVD-t is úgy adták ki, hogy a "normál" Derpy van rajta, szóval azért itt pont, hogy próbáltak velünk jófejek lenni. (Az már sokkal szomorúbb, hogy a Season 3-ban alig látni Derpy-t, baromira elrejtették a legtöbb esetben, úgyhogy a fenti ügy miatt szerintem most már még annyira sem merik majd mutatni, mint korábban. :( )
Szerintem érdemes megkülönböztetni maga a nagy Hasbro céget a Lauren Faust és társai stúdiótól, akik Hasbrotól kapták a megbízást bizonyos megkötésekkel, hogy megvalósítság a Friendship is Magicet (meg külön attól a megbízott csoporttól, aki felelős az MLP merchért). Ha nem lett volna Lauren Faust, lehet, hogy mégegy selejtes rajzfilm került volna a MLP franchise-ba.
Tudtommal ez a Derpy cenzúrázás egy beavatkozása volt a Hasbronak, aki normális esetben nem is nagyon törődik azzal, hogy mik történnek a stúdióban.
A Hasbro nagy középsőujja alatt is azt értettem, hogy ez egy esetleges új megkötése lehet Hasbrotól, hogy ennyire csesszék el ilyen extrém dolgokkal az utolsó részt (ami persze még mindig egyáltalán nem biztos, és inkább az a valószínű, hogy nem így van).
Ha így nézed, Hasbro nem nagyon tett bármit is, ami közvetlenül a bronykhoz kapcsolódna.

Japán MLP-vel kapcsolatban, először is linkelném az EqD hírt is, hogy az is itt legyen: http://www.equestriadaily.com/2013/01/m ... irmed.html

Ha már ez szóba jött, linkelnék egy érdekes cikket, ami még tavaly márciusban jött ki. Egy cikk arról, hogy miért nem nagyon hallunk semmit Japán bronyktól, meg mintha nem is lennének. Valójában vannak, csak kissét elrejtve a neten. Itt lehet olvasni:

http://efrpresents.everfree.net/on-the- ... ua-walker/

Amúgy nagyon izgatottan várom a japán szinkront, mivel a japánok nagyon jók abban, és hátha ezzel elterjed ott náluk is, ami úgy megduplázná az eddig, nyugaton létező awesome fanartok, játékok, videók és zenék számait, csak azért, mert Japán :D

EDIT: ja az is látszik, mennyire igényesek a japán szinkronszínészek, meg mennyire respektált dolog az, hogy ceremónikusan bemutatnak az eddigi bemutatott színészeken kívüli többit, mint meglepetést, és az emberek kíváncsiak is :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára amcsi 2013.01.24. 18:14-kor.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ohya~, Pony thread! Ide be kell szabaduljak. :D (Azaz, hogy be kéne, ha nem tartanék még mindig ott vele, ahol, bár legalább már S2 is levagyon szedve, úgyhogy ez néminemű haladás részemről...)

A japán verzióra mindenesetre nyomok egy - hogy stílusos legyek - "yay"-t.

-ETA-

Btw ez most MAL-on a profil képem: http://cdn.myanimelist.net/images/userimages/33473.jpg :3
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Megnéztem az első 2 részt (angolul) tényleg nagyon jók, ::^_^:: kicsit csavart a humora de jókat nevettem rajta valószínűleg nézem majd tovább is.

Mordályos grat a jubileumi hsz. mennyiséghez. :thumb:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Junchi írta: Btw ez most MAL-on a profil képem: http://cdn.myanimelist.net/images/userimages/33473.jpg :3
EZ OLTÁRI JÓ! :thumb:

Jim: Köszi szépen! Pár napja még néztem is, hogy valami különlegesnek kellene lennie az 1000. hozzászólásnak, de aztán elfelejtkeztem róla - ezzel a kommenttel meg el is rontom ezt a szép kerek számot. Na, majd legközelebb 1024-nél lesz jó. :D [/off]
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Junchi írta: Btw ez most MAL-on a profil képem: http://cdn.myanimelist.net/images/userimages/33473.jpg :3
Egyszerűen... zseniális! :)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

amcsi írta:Szerintem érdemes megkülönböztetni maga a nagy Hasbro céget a Lauren Faust és társai stúdiótól, akik Hasbrotól kapták a megbízást bizonyos megkötésekkel, hogy megvalósítság a Friendship is Magicet (meg külön attól a megbízott csoporttól, aki felelős az MLP merchért). Ha nem lett volna Lauren Faust, lehet, hogy mégegy selejtes rajzfilm került volna a MLP franchise-ba.
Ez így van.
amcsi írta:Tudtommal ez a Derpy cenzúrázás egy beavatkozása volt a Hasbronak, aki normális esetben nem is nagyon törődik azzal, hogy mik történnek a stúdióban.
Na, visszakerestem azt az Equestria Daily cikket, ahol részletesen beszámolt az epizód írója, hogy pontosan mi is történt, még közvetlenül a rész után, amikor megváltoztatták Derpy-t: http://www.equestriadaily.com/2012/02/a ... derpy.html

Tehát valóban a Hasbro nyúlt bele és változtatta meg, méghozzá elég undorító módon, az író megkérdezése nélkül, viszont ők is csak azután alakították át a részt, hogy levélbombák zápora zúdult a Hasbróra, a Hub-ra és az íróra is. Szóval azért ezt az idióta nézők provokálták ki, nem a Hasbro találta ki magától, hogy "arra gondoltunk, hogy kicseszünk a brónikkal, mert megtehetjük".
amcsi írta:A Hasbro nagy középsőujja alatt is azt értettem, hogy ez egy esetleges új megkötése lehet Hasbrotól, hogy ennyire csesszék el ilyen extrém dolgokkal az utolsó részt (ami persze még mindig egyáltalán nem biztos, és inkább az a valószínű, hogy nem így van).
Meg nem azért, de ennek még továbbra sincs így semmi értelme. Derpy-nél belenyúltak a dologba "a néző szava szent (és nem akarjuk, hogy ez az egész ügy árnyékot vessen a MLP franchise nevére)" alapon, de nem hiszem, hogy pusztán poénból arra utaznának, hogy szívassák a brónikat, akik amúgy lassan tényleg nagyobb bevételt jelentenek nekik, mint az eredeti célközönség. XD

Amúgy ha történetileg nézem ezt az alicorn Twilight dolgot, tényleg lehet annyi értelme, hogy Celestia valami olyasmit kérdez Lunától a Crystal Empire duplarész végén, hogy "Szerinted készen áll a következő próbatételre?". Illetve van ez a reklám, ahol pont Twilightnál mondják, hogy "...and one pony will discover her true destiny" és pont Twilightot mutatják. Persze ez lehet akármi más is, de ha tényleg 13 részes lesz a harmadik szezon, akkor már csak három epizód és kiderül. :D
amcsi írta:Ha már ez szóba jött, linkelnék egy érdekes cikket, ami még tavaly márciusban jött ki. Egy cikk arról, hogy miért nem nagyon hallunk semmit Japán bronyktól, meg mintha nem is lennének. Valójában vannak, csak kissét elrejtve a neten. Itt lehet olvasni:

http://efrpresents.everfree.net/on-the- ... ua-walker/
Köszi, ez tényleg érdekes volt! Amúgy már én is gondolkodtam azon, hogy miért ilyen "csendesek" a japán fanok (akármelyik másik ország fanjaihoz képest), de igen, ez némileg megmagyarázza a dolgot.

Ja és pár mondat különösen tetszett:
In the case of Fluttershy, she has been promoted to “Honorary Japanese” because of how she behaves.
Valahogy nem lepődtem meg. XD Az lett volna a fura, ha náluk nem Fluttershy a best pony. XD
Rainbow Dash is almost always subbed using male speech, making her a “Bokunoko” (僕の子), and Applejack speaks with a thick Osaka accent.
Na igen, így kell visszaadni egy karakter stílusát más nyelven! (Mondjuk ez persze még a fanok által feliratozott verzióról szól, valami azt súgja, hogy Japánban sem lesz annyira jó a hivatalos változat, mint a fanmade, bár ne legyen igazam. ^^")
amcsi írta:Amúgy nagyon izgatottan várom a japán szinkront, mivel a japánok nagyon jók abban, és hátha ezzel elterjed ott náluk is, ami úgy megduplázná az eddig, nyugaton létező awesome fanartok, játékok, videók és zenék számait, csak azért, mert Japán :D
Jaja. Bár azért azt csodálom, hogy szinte mindenki alapnak veszi, hogy a japán szinkron jó lesz. Tuti, hogy össze fognak szedni hat moe-hangú színészt a szerepre, viszont azért ott lesznek még az angol szójátékok, meg a fenti cikkben is említett kulturális eltérések, amiket azért szerintem nem lesz a legkönnyebb visszaadniuk, nem is beszélve a karakterek stílusáról. (Speciel a "déli" Appljackre én is maximum az oszakai akcentust tudnám elképzelni, Rainbow Dash meg tényleg "ore"-zza majd magát, vagy nincs igazság a Földön. XD) Meg ugye a legtöbbször mi animében hallunk Japán szinkront és ott evidens, hogy a saját terméküket igyekeznek nem elcseszni (ennek ellenére azért így is be-becsúszik 1-1 gyenge darab, lásd pl. Soul Eater vagy Tenjou Tenge), viszont kérdés, hogy egy nyugati rajzfilmmel is ez lesz-e a helyzet. (Egyik "seiyuu-szakértő" haverom pl. máris kiakadt, hogy az eddig beharangozott négy név számára totál noname emberek és hogy mi lesz így a sorozattal, bár szvsz ezzel még semmi gond nincs, ha amúgy jól játsszák majd a szerepüket. Meg így legalább nem fogjuk az előző szerepeikhez hasonlítani őket, meg is őrülnék, ha valami "otaku style" szinkronstáb állna össze, Hirano Ayával, Kugimiya Rie-vel, stb.) Na, de azért kívánom a fordítóknak/szinkronosoknak a legjobbakat! A facuccokra pedig én is nagyon kíváncsi leszek. (Ja, amúgy opening-szempontból az olaszok már feladták nekik a leckét rendesen. XD)
amcsi írta:EDIT: ja az is látszik, mennyire igényesek a japán szinkronszínészek, meg mennyire respektált dolog az, hogy ceremónikusan bemutatnak az eddigi bemutatott színészeken kívüli többit, mint meglepetést, és az emberek kíváncsiak is :D
Mondjuk lehet a "maradék" két hang nagyobb nevek lesznek, azért tartogatják őket a végére.
Junchi írta:Btw ez most MAL-on a profil képem: http://cdn.myanimelist.net/images/userimages/33473.jpg :3
Király! XD (Amúgy hasonlót már láttam anno még a Season 1 idején, csak azon Applejack és Big Mac voltak. XD)
JimRaynor írta:Megnéztem az első 2 részt (angolul) tényleg nagyon jók, ::^_^:: kicsit csavart a humora de jókat nevettem rajta valószínűleg nézem majd tovább is.
Ahogy ilyenkor mondani szokták: "Welcome to the Herd!" :)

És akkor pár link így a végére:

Wow... O__O Ez már tényleg cover a javából!

Equa Magi Fluttershy☆Magica XDDD

Ez pedig már az awesomeness netovábbja. Az animáció fanmade, a szöveg írásában Lauren Faust is közreműködött, a hangok pedig John De Lancie (Discord) és Tara Strong (Twilight), csak ezúttal saját maguk póni változatát szinkronizálják. XD (SB-nek különösen ajánlom, nincs benne spoiler, viszont eléggé Animániás stílusú, abban voltak ilyen dalba oltott "oktatófilmek". XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Ez megint sok, hogy hirtelen reagáljak rá, meg csak az uccsó videót néztem meg. Imádom ezeket a földön maradt hírességeket. Sok fanjuk van, istenítik őket, és ők nem élnek vissza ezzel. Tara Strong egyébként is bolond. Láttan egyszer egy videót vele, meg Grey DeLisle-lal (nempóni). Utóbbiról világos, hogy nem tiszta fialás, de Tara Strong még így is belealázta olykor a földbe. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: Equa Magi Fluttershy☆Magica XDDD
furuttaashii? ^^;
Ez WOW! :D Tényleg marha jó! De mi jellemző a hipsterbronykra? Az valahogy nem jött át, vagy nem jól figyeltem.
Jah, és a generációkat általában a játékok alapján szokták felosztani, és olyan szempontból a "lánysztereotípiás" sorozat még az első generációhoz tartozik, de ha csak a sorozatokat osztjuk fel, akkor végülis lehet másodiknak is venni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:furuttaashii? ^^;
Magyarul? ^^"
A mordályos nyul írta:De mi jellemző a hipsterbronykra? Az valahogy nem jött át, vagy nem jól figyeltem.
Én azt sem értettem, ők miért egy külön kategória. Ennyi erővel, akinek meg anno a G1 is tetszett, az lehetne retróbróni. XD
A mordályos nyul írta:Jah, és a generációkat általában a játékok alapján szokták felosztani, és olyan szempontból a "lánysztereotípiás" sorozat még az első generációhoz tartozik, de ha csak a sorozatokat osztjuk fel, akkor végülis lehet másodiknak is venni.
Igen, szerintem ott szimplán elszúrták a "beosztást", ami csak azért ciki, mert ha Lauren Faust is ott volt a szövegírók között és elvileg régi fan, ő sem tudta, hogy melyik sorozat hanyadik generáció? (A brónik folyton ugyanígy összekeverik, csak tőlük már megszoktam. XD)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hírek!

Alicorn-Twilight spoiler: A jövő heti részből kijött egy hivatalos screenshot a HUB Twitterjén, úgyhogy canonnak már tuti canon, kérdés, hogy milyen módon kívánják ezt beépíteni a történetbe, illetve hogy az alicorn formája permanens lesz-e. (Addig nem idegelem magam. XD) Btw, az alicorn "egy dolog", de rögtön hercegnővé is koronázzák? "RT to all of Equestria: everypony's invited to Twilight Sparkle's #PonyPrincess Coronation - 2/16" A másik verzió, hogy Cadence lesz a Crystal Empire hercegnője, most már "hivatalosan" is. Mondanom sem kell, az utóbbinak sokkal inkább örülnék és jóval több értelme lenne, bár őt sokan máris annak tekintik, szóval passzolom.

Más: A Season 3 most már tuti, hogy csak 13 részes lesz, jövő szombaton tehát véget ér. Senki nem tudja, hogy miért felezték most meg, bár suttognak egy mozifilmről (mármint, hogy most azért lett csak fele olyan hosszú a szezon, mert közben egy filmet is meg kellett csinálniuk XD), de egyelőre ez nem lett megerősítve vagy cáfolva hivatalos forrásból. A brónik amúgy már jóideje szerettek volna egy filmet, szóval ha hallgattak rájuk... XD

Illetve már kiderült, hogy tuti lesz Season 4, ismét 26 résszel. (Ezért is fura, hogy a harmadik miért volt csak 13.) Azt viszont még nem tudni, hogy ez a szezon mikor indul, szerintem majd szokás szerint ősszel, ahogy az összes többi is tette eddig, úgyhogy a 13 epizódot tényleg max akkor bocsátanám meg nekik, ha a nyár közepén kijönnek egy mozival. :-P (Vagy ha végre előmászik valaki a készítők közül egy értékelhető magyarázattal.)

Ja és egy apró adalék: A műsor jelenleg a HUB második legnézettebb sorozata. :D (Kíváncsi vagyok, melyik lehet az első. XD)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ez az utsó rész baromi jóra sikerült! Tele van dallal, dallal. És tele van jó poénokkal.

Az Alicorn Twilight dologban még mindig kételkedem, hogy jó-e ez a sorozatnak, hogy Twilightnak alicorn princessnek kell lennie. De egy twitter üzenet szerint a következő szezon első két része folytatja ezt az alicorn dolgot.
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

No betápoltam mind a 3 évadot ::^_^:: a uccsó rész furcsaságait leszámítva remélem tartja majd a színvonalat.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

És nekem is sikerült eljutnom odáig, hogy elkezdhettem a második évadot! (Végre láthattam Discordot, animálva. :3)
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, végre kinyomtam a harmadik évadot, mindegy, hogy a Digi mennyire ellenkezett.
Hát, srácok, ez az utolsó rész nagyon WTF volt.
Az egy dolog, hogy Twi alicorn lett, semmi bajom vele, sőt, igazából bejön (SB-nek szárnyfétise van), de ekkora plothole-t én még soha. Szóval... új varázsige -> alicorn -> koronázás? Nem értem a logikát! Azt még benyelem, hogy valami póni alicornná válik, de ezt a végtelenül gyenge magyarázatot a hercegnősködésre rohadtul nem értem. Őszintén nem lepne meg, hogyha a negyedik szezon első részében Twilight felébredne, vagy olyan főgonoszt kapnánk, aki ellen feláldozza az újonnan kapott szárnyait és koronáját. Talán ezaz: túl egyszerűen kapta ezt Twi. A cutie mark csere nagyon jó ötlet volt, de a probléma megoldása egyáltalán nem indokol ilyen nagy fehajtást. Ezzel az erővel, mikor a második szezon elején lekapcsolták Discordot, akkor egyenesen isteni rangra kellett volna emelkednie a Mane6-nek. (Apropó, ez kezdi furdallni az oldalam: hogy van az, hogy Celestia egy csomó dologban a csajok segítségét kéri... akiket a kedves nép rohadtul nem is ismer fel? Celestia aratja le a babérokat, vagy mivan?)
Ez a Disney-s megoldás nem tetszik. (Még mindig nem a szárnyakkal van bajom, mert az ószom.) És ha már Disney. Nagyjon jók voltak az évad énekei, de sokszor tűnt olyannak (főleg az első kettőnél), hogy minden apropó nélkül fakadnak dalra. Párbeszéd helyett mondjuk. Persze összességében kevés ilyen volt, de szerintem volt. Az Animánia jutott eszembe (ahol egy részben van annyi dal, mint egy Disney filmben), és az egyik rendező kommentje: mikor megtudták, hogy a dalokért több pénz jár, igyekeztek teletömni a sorozatot. Nem megy ez ki a fejemből. De különben is, kicsit olyan, mintha a harmadik évadra a Hasbro nem tudná eldönteni, merre is menjen a sorozat. Titkos írta, hogy most kapnak észbe, hogy folytatásosan kellett volna szervezni a dolgokat. Hát... igen. Nem lenne ilyen feltűnő, ha nem próbálnák beleerőszakolni a régebbi karaktereket az új részekbe (főleg Trixie meg Dircord ugye).

Bár nagyon szórakoztató volt az évad (úristen, 11-12-es rész! az a continuity!), de pár dolog nagyon összecsapottnak tűnt. Jó, bevallom, nem rágódnék rajta, ha nem ilyen lett volna a lezárás, de lehet, hogy ez az egész alapozás volt a filmnek. Mondjuk erre az alapra én nem építenék házat, az egyszer biztos.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése