Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos, megértelek szakdoga terén. Én vártam a tavaszt, szóval mostmár meg az jön.

Amúgy akit érdekel sztalkoljatok Twitteren: https://twitter.com/runningrame mert a beszélhetnékem továbbra is megmarad, csak éppen az AOI instant gombra nem klikkelek oly sűrűn.

Ha már off...
Mit tudtok a CISPAról? Kell menjünk maholnap megint utcára tüntetni? Internetes izéket már aláírtam.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nem tudlak stalkolni, mert ahhoz twitter account kéne :?
Sőt, a Skype címedet se tudom.
Nem baj, ha kell, elérlek devarton vagy itt. Jó esetben :D
Terveztek valami jópofa rendezvényt valamikor? Ha már off, legyen kövér :vigyor:

CISPAról semmit se tudtam. De előbb a Sybil Systemmel kéne valamit csinálni, nem? :hammer:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

alvaro: igen, devART 100%, hogy elérsz. :)

Hehe, ha minden jól megy az Anivárról olvashattok a következő Mondóban. Maholnap elküldöm a cikket, remélem beleférünk.

Máskülönben Váradon éppen nagyonfullosan restaurálják a Sas Palotát, szóval a Diákszövetség be volt zárva több, mint egy hónapig, így kocsmameetjeink voltak. Hál' istennek, ennek jövőhéttől vége.
Április 6-án lesz a farsangról elmaradt Cosplay Party.
Április 27-én lesz az Otaku Unleashed - The 5th Element -erről olvashattok a Mondóban, ha összejön.
Június 8-ra került egyelőre a 6. Japán Piknik. De ez még olyan messze van, hogy ezen a dátumon kívül más nincs is meg belőle.

Mi az a Sybil System?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ilyen Psycho Pass-os dolog. Mindenkit figyelnek, mérik és értékelik a lelkiállapotukat, és ha bárki kilengésveszélyes, megy rögtön terápiára vagy elkülönítőbe. Látens bűnöző sem maradhat! Azt is eldöntik, hogy ki milyen pályára a legalkalmasabb. Bár nem tudom, azon az egy-két tucat élő rendőrön kívül van-e még munka, amit nem gépek végeznek :LOL:

A többit meglátjuk. Jó lenne felbukkanni, részt venni, meg városnézni, sőt egy kicsit tovább is menni, mondjuk a Bihar-hegységig. Vagy ilyesmi.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Nyul, nincs véletlenül valami hangul szövegbevitelt támogató progid? Valami olyami, mint mondjuk a japánnak a JWPce? (Nem kell ennyire mindentudónak lennie, de szövegszerkesztésre azért legyen alkalmas.)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem csak a linuxra való nemtudomhogyhívják van, de azt utálom, mert nem lehet vele értelmesen írni. :( Az alapértelmezett windowsos bevitel elvileg normálisabb... Lehet nekem is valami külön szerkesztőprogramot kellene feltelepíteni, addig meg marad a Google translate.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egy dologban nem értek egyet: hogy mégis miért kellene Obi-Wan-ra erőltetni egy szerelmi szálat. Jah, hogy amerikai a srác?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Érdekes volt bár nem mindennel értettem egyet de tényleg jobb film lett volna így. ::^_^::
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Tegnap nagyon belelovalltam magam a dologba, úgyhogy egy disszertáció következik. Előre elnézést mindenkitől.

Ha jól sejtem, a két legellentmondásosabb része a videónak a szerelmi szál és a Sötét Oldal csábítása. Érvelnék a kettő mellett, bár nekem sem jön be a dolog teljes egészében. (Bennem van az, hogy Obi-Wan nem egészen főszereplő, így ha sok minden húznak rá, az már nagyon Gary Stu.)
Nem emlékszem, hogy ebben a vidiben mondta a srác, vagy egy másikban egy másik fickó, de úgy kellene egy akármilyen előzményt/utózmányt elkészíteni, hogy ismerős elemeket tartalmazzon, de mégis különbözőeket. A fenti két téma (de főleg a Sötét Oldal) éppen klappol. Luke szerelmes volt Leiába, de nem le(het)ett belőle semmi. Én (és azt hiszem, sokan mások) szeretem úgy magyarázni, hogy egyrészt elmúlt az érzés, másrészt mivel a húga, így ez egy tabu kapcsolat lett volna. Szemben Lukas Gyuri nézőpontjával, aki azt mondta, hogy Luke a jedi cölibátus miatt nem kezd ki Leiával. (Ez annyira WTH, hogy az már fizikai fájdalom.) Erre lenne párhuzam a főszereplő Obi-Wanra épített szerelmi szál (meg hát Amerika, kell egy ilyen bele :-P), még akkor is, ha a nagyja az agonizálás lenne, szabad-e vagy sem. És jöhetne az, hogy Anakin beleszeret Padméba, a harmadik részre elcsábítja, de itt is olyan jellemet és drámát lehetne kanyarítani a második részben, hogy ihaj: Míg Padmé és Obi-Wan egymással vannak elfoglalva, Ani azzal, hogy vajon mennyire etikus lecsapni a legjobb barátja kezéről a nőjét. Obi-Wanból kinézek egy olyat, hogy "bros before hoes", valamint túl gyenge lenne a kapcsolat (félreértett érzelmek, Padmé az első részben lényegében gyerek, szal még a gyerekszerelem is belefér), és a harmadik részre szakítófélben lennének. De akkora már Anakin túlságosan elkeseredett, kell neki a csaj, sőt talán már háromszög is van.
Itt Anakin elveszett egy csatát saját maga, és az érzései ellen. Itt nem is a szerelemről magáról lenne szó, hogy az bűn lenne, hanem a következményeiről. Palpi valszeg meglátogatná, igérne neki fűt-fát, de a sötét oldal egy kicsit később.
Ezzel szemben Obi-Wan győztesként került volna ki a dologból, nem nyomná a lelkét bűntudat vagy harag, mert elvarrt minden szálat. Legalább is Padmé irányában.
Persze az eredeti trilógiában nem erre mentek rá, de Padmé kell az előzménybe, és még ha Obi-Wan is a főszereplő, akkor is ő lesz annak az oka (de legalább is annak része), hogy Anakinbnól Vader lesz. Meg bakker, az ikreket nem Anakin tüsszenti ki magából.

A Sötét Oldal egy megmérettetés, amin Luke is keresztülesett, erre lenne, illetve hát lett volna Obi-Wan elcsábítása. Viszont benne erősebb lenne a világos oldal, mert sokkal határozottabban áll a lábán, sokkal biztosabb a saját hitében (értsétek jól), mint Anakin. (A fenti Padmé szálat is ezért tudná gond nélkül lezárni.) Ani viszont támadható a kis szerelme felől, és Palpatin ezt a második részben ki is használná. Azt tudom elképzelni, hogy A második rész Obi-Wan megmérettetése lenne, mennyire erkölcsös és tisztességes, miközben pedig kedvenc uralkodónk próbálná maga mellé állítani. Közben persze látnánk egyéb, kisebb-nagyobb nyomással bíró eseményeket, bemutatnák Obi-Wan és Anakin barátságát, Maul jönne, kavarná a kakát, persze zajlanának a fenti szerelmi szálak, klónok, ki tudja még mi. Szerintem a három órás vetítéstől sem kellene megijedni, pakolni bele mindent, ami fontos, és logikus.
Ide azt tudom még elképzelni, hogy Obi-Wan leszedi Mault, de előtte már összecsaptak párszor, és minden egyes alkalommal látjuk a változást a hősünkben, a végén pedig úgy szelné ketté tetovált arcú barátunkat, hogy kifejtené a császárnak: ez a dolga volt, már nincs benne harag vagy keserűség halott mestere miatt.
Ja, a rész végére... megvilágosult. Békét talált.
Palpi eközben rájönne, hogy nem is Kenobit kereste, és Anakin felé fordul. Én ezt úgy valósítanám meg, hogy a második rész végén a záró képsorok egyikében látnánk a kettőt egymás társaságában... és ennyi. Nem tudnánk, hogy mit mondott a császár a jedinek, nem tudjuk, hogy az hogy reagál, egyáltalán, nem tudnánk, hogy pontosan hányadán állnak egymással... de azt tudnánk, hogy MÁR van valami, hogy LESZ valami. Foreshadowing, de csak egy rövid pillanatra.

A harmadik rész arról szólna, hogy az immáron meglett jedi mester, a belső békéjét felépítő Obi-Wan még elvarrja a megmaradt szálakat (Padmé), de rájönne, hogy hoppá, a legjobb barátjával nincs minden rendben. Kevesebb időt töltenek egymás társaságában, mintha titkolózna, meg úgy általában, valami nem stimmel. A bevezető váltakozna aközött, ahogy Obi-Wan tehetetlenül figyelné Anakin változását, és ahogy Anakin valóban változik Palpatin keze alatt. Rákoncentrálnánk Skywalker és Padmé kapcsolatára, ahogy Obi-Wan próbálja menteni a menthetetlen barátságát Anakinnal, és ahogy minden szétesik körülöttük.
Ez bemutatná hogy Anakin hol tért le az útról, amit a jedik kijelöltek neki, bemutatná a két szereplő hasonlóságait (ugyanolyan problémkkal néztek szembe), és különbségeit (de mindketten máshogy reagáltak ezekre a problémákra). Itt igazából Obi-Wan is megbukik, hiszen nem tudja visszaterelni a baráját a megfelelő irányba, de kap egy esélyt, hogy "egyenlítsen" (legalább is saját elvárásaival szemben): figyelheti és vigyázhatja a galaxis utolsó reményét, Luke-ot. De ez már a vége.

A két további filmnek ez adná a gerincét, ez lenne a fő dráma. Persze ez így nem elég, kell bele a töltelék, ami hasonlóan fontos. Kell a klónháború, ha más nem, azért, mert Obi-Wan emlegette a negyedik részben. Kell a harmadik rész csatája, ahogy Palpi megkoronázza magát. De emellett nem kell bele olyan ki tudja milyen sok karakter. Az egy dolog, hogyha az utolsó hordárnak is neve van, de a nézőt nem szabad túlterhelni ennyi információval. Elég, ha a fenti drámát megemészti. De ennek nagy része inkább technikai és történetvezetési dolog, nem effektíve a történet.
A 4-5-6-os rész lényegében űropera, ettől szerintem egyáltalán nem kell eltérni. Hősi csatákat kell tenni bele, érzelmekkel teli jeleneteket, mindegy az, hogy vad csókolózást vagy még vadabb veszekedést, de érzelmeket.
Ide akár melodráma is jöhet, bár irtózok tőle. A politikai értekezéseket minimálisra lehetne csökkenteni, elég annyi, amennyiből összerakjuk, mi történik.
Nagyon fontos, lényeges információkat nem csak emlegessenek, hanem fejtsék is ki. Ne higyjék, hogy minden néző mindent tud, mert az egy kalap fos. Példának okáért: a prófécia, és mit jelent az, hogy egyensúly az Erőben. Az ilyen lényegi dolgokat nem offscreen kéne megtudni az embernek, az isten szerelmére!

Persze sorolhatnám, mit hogyan lehetne még csinálni, de akit érdekel, az innen kezdődően megnézheti az első két film összesen durván 16x10 perces nagyon kimrítő kritikáját: http://www.youtube.com/watch?v=FxKtZmQgxrI
Nagyon tanulságos, tényleg.

Visszakanyarodva a kisesszém elejére: itt jelenne meg a sokszoros párhuzam: Mindkét trilógia Anakinról szól. Az első a bukása, a második a felemelkedése. Két, hozzá nagyon közel álló, és valamilyen szinten hasonló karakter szemén keresztül mutatnánk be az eseményeket. A két trilógia között ez a párhuzam. Az előzmény tragikusabb a bukás miatt, az "utózmány" reménnyel tölti el a nézőt a feloldozás miatt. Ez szolgálja a különbséget.
Luke a 4. részben egy kalandra vágyó, naiv parasztgyerek, az ötödikben a győzedelmeskedő hős, a hatodikban a bölcs mester. A fönt vázolt trilógiában Obi-Wan ugyanez lenne (bár a megvalósítás kicsit más). A két főhős között itt a párhuzam. Azonban Obi-Wan nem érné el a célját, hogy megmentse Anakint, a munkáját Luke venné át, és fejezné be. Ez a különbség.
Ezen kívül a két főhős és Anakin között is párhuzamot lehet húzni a saját trilógiájukban. És különbségeket is.

Úr isten, milyen epic lett volna.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sárkánybaby 2013.03.27. 22:05-kor.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Már csak azért sem "támogatom" Obi-Wan gyengéd érzelmeit, mert elvileg nem az van, hogy egy "rendes" jedi nem lesz szerelmes? (Mondjuk elfelejtettem, hogy mondanak-e ilyesmit az eredeti trilógiában, de mindegy.) Tehát Anakin egy kivétel, mondatni egy "rossz jedi", de legalábbis érzelmileg alkalmatlan. Ha általános lenne az, hogy a jedik csak úgy hébe-hóba szerelmesek lesznek, akkor csoda, hogy ilyen ritka volt a sith - mert gondolom nem lesz szerelemtől automatikusan a sötét oldal rabja (meg nem csak attól lesz), de jelentősen növeli a kockázatot. Azt meg pláne nem szívesen gondolja az ember, hogy Obi-Wan érzelmileg alkalmatlan, még akkor is, ha fiatal volt.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

>>Sárkánybaby
casual

>Obi-Wan szerelmi szála
Ő azért hős, mert nem csak, hogy megérte a varázsló kort, de még annak a többszörösét is
>nem kell sok karakter
Hogy méred le az erőszinted, ha nem az alapján milyen részletesen ismered a kevésbé fontos karaktereket?
>sokszoros párhuzamok
DEEPfag
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Már csak azért sem "támogatom" Obi-Wan gyengéd érzelmeit, mert elvileg nem az van, hogy egy "rendes" jedi nem lesz szerelmes?
Na igen, azt elfelejtettem megemlíteni, bár eszemben volt, hogy ha nem az official forrás emlegeti az Obi-Wanra épülő szerelmi szálat, akkor majd megteszi a félhivatalos. *köhm* Jedi Apprentice *köhm* Mondjuk az egy idő után mérhetetlenül felbosszantott, hogy minden második jedinek nője van, és ezért a sötét oldalra járnak teadélutánozni.

Amúgy nem, az eredeti trilógia semmit nem mond a cölibátusról, de nézd, Luke a köztársasági jedikhez mérve ősöregnek számított, amikor elkezdte a tanulmányait. Ha más nem is, neki legalább új rendet kell létrehoznia, új szabályokkal.
Aztán a föntebb linkelt videó gazdája a Klónok támadása végén rákérdez: hogy van az, hogy Obi-Wan, mint a jedik egyik képviselője, mosolyog, nevet, bosszant, ingerült, olykor magán kívül van dühében... de nem szerethet? A padawankodás olyan, mint a gyereknevelés, és szerintem nincs olyan szülő, aki ne akarná legalább egyszer megfojtani a kölykét egy kanál vízben. Szóval ez okés, de a szerelem nem? Szóval igazából a jedik éreznek haragot, ó hogyne éreznének, de tudják kezelni. A szerelem mitől más? Aki nem tudja kezelni a szerelmet, az a haragot sem! A téma körüli táncolás nekem mindig is egy szar plothole volt, amit úgy-ahogy elviselek. Szigorúan csak előzményként, mert Mara Jade-Skywalker egy oltári csaj, és nagyon szurkoltam neki meg Luke-nak. XD

Najó, oké. Most tényleg. Szerintem az embernek éreznie kell MINDENT, vagy legalább is majdnem mindent, hogy egy egészséges világképet ki tudjon alakítani. Ha szomorú, akkor könnyebben tudja magát szomorú emberek helyébe képzelni. Ha boldog, meg tudja érteni, az emberek miért akarnak boldogok lenni. Szóval azok, akik a galaxis békefentartói... az űrbuddhisták ne akarnának odafigyelni az érzelmeikre?! A buddhisták is képesek a szerelemre, csak kicsit másképp, sokkal önzetlenebbül. Nem lenne ez egy szép cél a jediknek?

Szerelem reggel, szerelem délben, szerelem estre azt a rohadt csaptelepet. :mad:

Kdanni: thanks, I guess, bár nem nagyon értettem belőle sokat. :mrgreen:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Obi-Wan úgy jó ahogy van sztm az ellenfeleivel voltak gondok. Ő Jedi az etalon egy lovag a fényből pár db. hibával pont.

De mondjuk ott van Mace Windu aki félig meddig a sötét oldal erejét is használta a harcok során mégse tért át soha. Ez is egy érdekes szál lehetett volna. Vagy esetleg Grevious tábornok személye is nagyon kidolgozatlan volt ő egy élő rémálom volt a Jedik és közt. számára tucatjával mészárolta őket sokszor puszta kézzel ,fél galaxis végig tarolta droid seregeivel. Egy ilyen félelmetes ellenfél azért kiérdemelhetett volna több figyelmet is.


BTW: Most fejeztem be a RED VS BLUE 10 évadát nagyon kevés ilyen jól kidolgozott sorozattal találkoztam eddig ami abból indul ,hogy két páncél ruhás fazon unatkozik a tetőn. :thumb: És ilyen jó befejezése van. ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bár az Aoi és a Mangazin is egy szenvedős hulladék úgy két-három napja (a központi szerver döglődhet megint...) és betölteni is lassan tölt, ennek ellenére mégis megpróbálok postolni a témában, mert nagyon belementünk itt az SW-be. XD Előrebocsátom, hogy én azok közé tartozom, akik igazából élvezték az előzménytrilógiát is. Persze, vannak hibái, persze, lehetett volna jobb sokmindenben, de azért a rakás hulladéktól messze van és szvsz bőven élvezhető és ott van benne az SW feeling. A srác videóját is megnéztem és van pár jó ötlete, de úgy vettem észre, hogy neki az volt a fő gondja, mint az SW fanok egy részének: zavarja, hogy az új trilógia nem a régi "remake"-je. OK, hogy kellenek bele hasonlóságok a régivel, de amit ő ír, az sokszor egy az egyben lefedi a New Hope sztoriját. ("Amidalát is kelljen már megmenteni, mint anno Leiát. Legyen már benne egy Obi-Amidala-Anakin szerelmi háromszög, mint amilyen volt a New Hope-ban Luke-Leia-Han." stb.) Egyszerűbb lenne a srácnak újranéznie a New Hope-ot és minden vágya teljesül. :vigyor: Én úgy éreztem, hogy pont annyit átfedés volt a két trilógia között, ami megadta az érzést, hogy nem valami totál más filmsorozatot nézek, viszont nem éreztem azt, hogy a régi trilógiai újrafeldolgozását nyomják le újra a torkomon és csak a látvány lett jobb. Pl. asszem szintén a srác mond valami olyasmit, hogy Obi "bénázhatna" még az elején, mint anno Luke, hogy ne daráljon már rögtön olyan profin, mint Qui-Gon. Én meg: De miért ne? Luke-nál érthető volt, hogy az elején még magában sem bízik teljesen, mert tök új volt neki ez az egész jedi, Erő, stb. dolog, de Obit elvileg kiskorától kezdve a jedinek képezték, el is várom akkor, hogy 20+ évesen már úgy nyomja, mint egy vérprofi. XD

Aztán mi volt még? Ja igen, a Sötét oldal. Ez lehet csak az én headcanonom, de Obi nálam mindig egy olyan jedi volt, akit szinte meg sem kísértett a Sötét oldal. Szokták mondani, hogy "az ember életében legalább egyszer kipróbálja a cigit, már csak kíváncsiságból is". Ennek ellenére nem egy olyan emberrel találkoztam már, akiket egyáltalán nem izgatott a dolog. Obit ugyanígy képzeltem el mindig, csak a Sötét oldallal. Úgymond "annyira jedi", hogy még csak meg sem kísérti a dolog, mert tudja, hogy abból semmi jó nem származna és tökéletesen jól érzi magát a világos oldalon, mert semmiben nem szenved hiányt. Ez az "Obi szerelmes lesz, ráadásul pont Amidalába" hülyeség kb. ezt rombolná le.

Ja igen, ha már itt tartunk: Luke és Leia. Nekem a filmek alapján teljesen úgy jött le, hogy nem volt ő konkrétan szerelmes a csajba, max tetszett neki és aztán ez az érzés hamar el is múlt, ahogy ő egyre inkább belemerült a jedi dolgokba, Leia és Han meg összemelegedtek közben. Ahogy te is írod, a cölibátusról szó sem esett a régi trilógiában, azt pedig, hogy tesók, az utolsó film fele körül tudja meg, ergo addigra már kialakulhatott volna valami hatalmas szerelem, ha annyira bele van zúgva, de kb. mintha még úgy is jött volna le nekem, hogy "Hú, hát jó, hogy a tesóm, mert Hannal már amúgy is olyan jól elvannak, engem meg annyira már úgy sem érdekel és így legalább nem kell magyarázkodnom, hogy miért nem hajtok már rá úgy másfél film óta." XDDD A másik meg: Luke túl jófiú ahhoz, hogy belerondítson a dologba, ha látja, hogy Han és Leia milyen jól elvannak. XD Oké, a legelején még vonzza a dolog, hogy "mentsd meg a szép hercegnőt!", de ő konkrétan épp dögre unja magát a Tatuinon és minden vágya, hogy világot lásson, illetve, hogy beálljon a Lázadókhoz. Ha R2 nem egy szép nőt, hanem mondjuk egy 40-es, rosszarcú (de amúgy Lázadó körökben elismert hős) fickót mutatott volna neki és ő kér segítséget, akkor is rohan megpattanni, mert végre meglett volna az ürügye, hogy elhúzhasson otthonról. XD

Persze voltak jó ötletek is a srác videójában (pl. hogy Mault tényleg kár volt már az első film végén kinyírni), de összességében nem vagyok benne biztos, hogy ha az ő verzióját csinálja meg Lucas, az annyival jobb lett volna. ^^" Ja és csak egy adalék: nem tudom mit van úgy mindenki kiakadva a látványos fénykardpárbajokon az új trilógiában, meg hogy "úristen, Yoda is harcolt!". Kb. pont ez volt az a két dolog, amit anno 10 évesen hiányoltam a régiből. :-P (Vagyis ez így nem teljesen igaz, mivel ott azért meg volt magyarázva, hogy Yoda már miért nem harcol, meg hogy olyan kevés jedi maradt, hogy velük nem lehet arénát megtöltő látványkardpárbajokat lenyomni, na de pont erre van a prequel. XD) A srác meg csak ne nyavalyogjon, hogy "Lucas megadta a népnek a fanservice-t!", mert az ő változata ugyanúgy csöpög a "átlag amcsi fanservice"-től, lásd szerelmi szál meg "remake"-elt sztori, amiket fentebb írtam.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nekem elég volt elolvasni novelláitokat ahhoz ,hogy leapadjon a témával kapcsolatos érdeklődésem a nullára. (nincs több kérdésem :) )

Nem rég tettem föl ezt Do not track me nevű progit a böngészőre. (pedig jobb lett volna előbb) Nos 20. óta össze szedtem 2852 tracking pontot. ::^_^:: . Gugli meg a Media Mind nagyon szorgalmas Double Click inkább a youtube-n vadászik de a legpofátlanabb a facebook szinte minden nagyobb oldalon ott leselkedik a piszok.

Kicsit ijesztő így netezni hogy 1-5 információ halász ugrik rám minden kattintásnál. Mondjuk szinte mindig ugyanazok de akkor is bosszantó. Most már inkább maszkolom a email-em is ....

Nektek van ilyen jellegű tapasztalatotok? (hál aoi-nak itt nincs egy se)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Sárkánybaby írta:Kdanni: thanks, I guess, bár nem nagyon értettem belőle sokat. :mrgreen:
Csak finoman érzékeltetni szerettem volna, hogy van más célközönség is. :D
Ráadásul ez a része veszi a filmből készült akciófigurákat és fénykardokat.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

JimRaynor írta:Nem rég tettem föl ezt Do not track me nevű progit a böngészőre. (pedig jobb lett volna előbb) Nos 20. óta össze szedtem 2852 tracking pontot. ::^_^:: . Gugli meg a Media Mind nagyon szorgalmas Double Click inkább a youtube-n vadászik de a legpofátlanabb a facebook szinte minden nagyobb oldalon ott leselkedik a piszok.
Ezek mire vadásznak? Mihez kezdenek a nyomkövetési információval? Modnjuk én még a sütiket sem kapcsoltam ki. Az a fontos, ahova egyszer bejelentkeztem, ott úgy is maradjak.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

scineram írta:Ezek mire vadásznak? Mihez kezdenek a nyomkövetési információval? Modnjuk én még a sütiket sem kapcsoltam ki. Az a fontos, ahova egyszer bejelentkeztem, ott úgy is maradjak.
Akik tényleg rosszat akarnak, mindent kikapcsolva, és elfedve a nyomaidat is tudnak követni. És egy mezei user nem nagyon izgatja őket.
Ezeket használva csak inkább hamis biztonság érzet lesz emberben.
Azonkívül a sütik bármire használhatóak, leginkább arra használják, hogy ne kelljen minden oldalán beírni a jelszavad egy sitenak, és a kedvenc animés témád várjon ott. Igazából kulcs-érték párok, egy azonosító, és mellette tetszőleges szöveg.
És persze akkor itt lehet tárolni azt az infót is, ami alapján beazonosítanak.

A nyomkövetést lehet paranoiásan, és lazán is megközelíteni. Tök jó mert a blogomon, megjelent a statisztikáknál, hogy a látogatásokat hány külön látogató tette. (Bár így megtudtam, hogy nincs egy yandere látogatóm, aki mindennap egyedül végigolvassa az összes oldalt. Vagy lehet, csak elrejti magát?) Viszont ezentúl sokra nem tudom használni az infókat.
Fészbooknak meg követni kell mindenkit, hogy lájkok jó helyre fussanak be. De a fészbooknak pont ez a célja, hogy mindenki lássa minden mozzanatod, vagy nem?
Arról nem tudok a téma, mennyire hatékonyan működik a reklámiparban, hogy tudnak-e célzott reklámot küldeni, mert mindig blokkolom a reklámokat, ha egy minimális mégis maradna arra kifejlesztettem szelektív érzékelést, és átnézek rajta. Ha valahol így is marad valami rikító, idegesítő reklám, inkább át megyek máshova.
Valakinek van ilyen élménye? Mit tudom mondjuk impotens, és jött is neki a viagra reklám.


Ennyit látnak ha minden ki van kapcsolva: http://fingerprint.pet-portal.eu/
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tudom ,hogy van jó oldala is a dolognak de mellé legalább 5 rossz társul nem kívánok adatott megosztani reklámozó cégeknek sem pedig azt hogy pénzé tehessék azokat. Rossz indulatú betörésekhez persze nem jó de egy fricska a nagyobb adat gyűjtő cégeknek és érdekes is hogy honlapon hány kereső bot figyeli a mozgásod...

Fész meg csak ne keresgéljen nem érdekel ,hogy milyen szolgáltatása. Eddig is idesietett a mély torok nézegető felépítésével.

Scineram: Tracker pedig nem vadászik és az ellene létező progi nem védekező program hanem a rólad lévő információ gyűjtést akadályozza meg.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ó Disney, te aljas féreg... -________- (Amúgy lefogadom, hogy Lyukas Gyuri köthetett volna velük olyan szerződést is, hogy csak az SW filmek jogait kapják meg, nem a teljes céget mindennel együtt, de szokása szerint az öreg beleszart az egészbe...) Mondjuk az SW játékok nem is érdekelhetnének kevésbé, viszont: "Moving forward, the company that brought forth such gaming classics as Grim Fandango, Sam & Max and The Secret of Monkey Island will only be a shell whose name is used to license games." Bizony, ráadásul pár éve kaptak egy normális cégvezetőt, aki ezt az irányt szerette volna újra felfuttatni, lásd a kiadott új Monkey Island rész, meg az MI 1-2 felújított változata, de ezek után ennek már lőttek. :( (Ami meg még kell tőlük, azt most kell megpróbálni levadászni, mert aranyáron lesznek a cuccok, mivel gondolom nem gyártják őket után.)

Edit: Ha már ilyen panaszkodós post lett úgyis: imádom, hogy a Firefoxban pont közvetlenül a böngészősávot lenyitó gomb mellé kellett pakolni a "kedvencelős" csillagot, nem is tudom hanyadjára járok úgy, hogy véletlenül mellényomok, aztán mehetek be a könyvjelzőim közé törölni azt a random oldalt, amit véletlenül sikerült így beleraknom. :?
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Erről én is hallottam, Redditen ez az egyik dolog, amitől paprikás a népek hangulata (a másik meg a tahó Microsoftos fickó). Kezdek kételkedni abban, hogy a Disney egyáltalán tudja-e, hogy mit csinál. Értem én, hogy nem játékfejlesztők, de Lucas sem az, mégis ment a Lucas Arts szekere. Meg komolyan, egy sikeres (de mindenesetre ismert és elismert) céget csak így bezárni... főleg annak fényében, hogy a LA egy csomó SW játékot készített (a Jedi Academy forrását kitették netre, ez milyen tök rendes már, mi anno nem kaptuk meg a TRAE kódját, csak a textúrákat). Star Wars játékokat, aminek a filmjét a Disney átvette. Ezek ennyire nem akarnak a játékokkal kasználni? Ez pont olyan, mintha a Disney-t megvenné mondjuk a Square Enix, és bezáratnának minden Disney Land-et. (Mivel Disney-ék nem nagyon gyártanak plö figurákat, meg ilyensmit, szerintem ez lenne hozzá a legközelebb.) Ez egy annyira nagyon gyenge marketing húzás volt, hogy csak lesek.
Titkos írta: Edit: Ha már ilyen panaszkodós post lett úgyis: imádom, hogy a Firefoxban pont közvetlenül a böngészősávot lenyitó gomb mellé kellett pakolni a "kedvencelős" csillagot, nem is tudom hanyadjára járok úgy, hogy véletlenül mellényomok, aztán mehetek be a könyvjelzőim közé törölni azt a random oldalt, amit véletlenül sikerült így beleraknom. :?
Használj Operát, annak nincs lenyitható böngészősávja. :mrgreen:
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mi az a lenyitható böngészősáv, és miért jó az? Én firefoxot használok, de lövésem nincs róla, mi a fene ez :weh:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na, ezzel ellesztek egy darabig. :mrgreen:
Kép
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Egy napon belül vagy 3-szor, 4-szer futottam bele valami Inuyashával kapcsolatos dologba. Ez egy isteni jel?
Mivel, és honnan folytassam? Láttam az első 104 vagy mennyi részt.
(A mangának lehetne reális esélye. Szerintem az anime vissza kerülne az örök on-holdra.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Válasz küldése