Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem egyik Majmok bolygója film se nyerte el különösebben a tetszésemet. Láttam a régiek közül is párat meg a
Tim Burton féle hajszárítósat. ^^'
A mordályos nyul írta:ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSVISZONT linkelték --->>>ezteztezteztezt<<<--- a videót, és nézzétek 2:25-től (nézhetitek az egészet is, de ezt a részt nagyon!) Szóóóóval... Robert Downey Jr. gyakorlatilag leimprózta a teljes Vasember 1-et....... ::are:: Huuuuuuuuuuuhhhhhhh! Nagggyon komoly! Asszem teljesen jogosan állítja magáról a fickó, hogy "Én vagyok Vasember", mert kábé. :D Úgyhogy azt is újra kell néznem, aztán hivatalosan is beállok a RDj-fanok közé. :D (Meg az impró miatt tartozik ide, hogy Bill Murray filmeket is kellene néznem. Filmeket kellene néznem <- asszem ez a fő megoldás a bajomra...)
Nemár!? :shock: Akkor nem véletlen, hogy ekkora arc lett a a filmben Tony. XD
Ja és... Robin Williams :cry:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Nekem egyik Majmok bolygója film se nyerte el különösebben a tetszésemet. Láttam a régiek közül is párat meg a
Tim Burton féle hajszárítósat. ^^'
"Hajszárítós"? XD Lemaradtam valamiről? XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Miért, most nem úgy néz ki? XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Belekotyogok. Utánanéztem ennek a maszk-mizériának.
Wikipédia a 1968-es fimről írta:The film was groundbreaking for its prosthetic makeup techniques by artist John Chambers
Szóval igen, ez akkor nagyon menőnek számított.

A másik, hogy nézegettem, és az az érzésem, hogy nem maga a maszk volt gagyi, hanem a mozgása volt életszerűtlen. De szerintem ez teljesen érthető, ha ráhúznak a fejedre egy olyan cuccot, ami a szádnál eleve kidomborodik, akkor azt igen nehezen tudod mozgatni. A 2001-es filmben másképp alkalmazták az anatómiát, és nem a szájrészt domborították ki a majomszerűség kedvéért, hanem az orr vonalának felhasználásával érték el ezt a hatást, így a színész a saját száját mozgatta, azért volt olyan aprólékos a mozgása. És igen, valószínű, hogy a maszkkészítés technikái is finomodtak, elég valószínű, hogy jobb (vékonyabb, érzékenyebben mozgó) anyagokat használnak manapság, mint 50 éve.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Miért, most nem úgy néz ki? XD
Engem ez még egy morzsaporszívóra is emlékeztet. :lol:

Titkos, köszi a részletes beszámolót, szerintem meg fogom nézni, mert ezek alapján tényleg nincs semmi köze se a régi filmekhez, se a 2001-es borzalomhoz. XD

Ja igen, Robin Williams. :( Bár nem voltam akkora rajongója, azért szerettem pár filmjét. Amikor kiderült a halálhíre, újra megnéztem a Holt költők társaságát, amit először 14 éves koromban láttam. A topic igazából pont megfelelő, mert szerintem jó film és az egyik kedvencem Robin Williamstől. Most, hogy huszonéves fejjel újranéztem, sokkal több mindent értettem meg belőle, mint korábban. Hiába, azért 9 év sokat számít, főleg ha komolyabb filmről van szó. Igazából teljesen meg tudtam érteni a főszereplőt és bár sokan írták, hogy a vége szerintük hülyeség, mert kvázi azért lett öngyilkos, mert az apja nem engedte játszani a színdarabban. Van egy olyan érzésem, hogy mélyebben nem gondoltak ebbe bele, mert egyrészt nem árt ismerni a kort, amiben játszódik, illetve a szülői nyomás elég frusztráló tud lenni. (Saját példám is van, lássátok az offtopicot, amit az egyetemmel kapcsolatban írtam még korábban.) Érdekes módon a szüleimnek nem tetszett a film. :-P
Érdekesnek találtam Mr. Keating oktatási módszerét, de egy egyrészt abban az évtizedben egyenlő volt a lehetetlennel, ráadásul pont egy olyan iskolában, ahol a szabályok jelentették az alappilléreket. Nem csoda, hogy végül úgy végződött az ő története is, ahogy. Persze a változás szikráját elindította, később egy másik tanár is elkezdett más módszereket használni az órán. Nekem nagyon bejöttek a gondolatai, amiket mondott, ez a kedvencem, most meg is osztom veletek: "Mennyire nehéz megőrizni önmagunkat a többiekkel szemben! Látom a szemükön, hogy most azt gondolják: "én nem léptem volna ütemre", de jusson eszükbe, hogy akkor miért tapsoltak? Mindannyian igényeljük, hogy elfogadjanak, de higgyék erősen, hogy a meggyőződésük egyéni, a sajátjuk, még ha a nagy többség emiatt rossz szemmel néz is magukra, még ha a nyáj azt bégeti is: "neeem heeelyeees"!" Ezt magamon is észrevettem többször, szóval van benne valami.
A karakterek közül leginkább a két főbb diákszereplő volt emlékezetes Neil és Todd, illetve a nagyon lázadó csávó, aki kissé túlzásba esett. Meg persze Mr. Keating, őt egyből megkedveltem, amint megjelent.
A zenék tetszettek, mindig a megfelelő hangulatot adták át. A látványról nagyon nem tudok mit mondani, lévén ez nem valami sci-fi, fantasy vagy akciófilm, hanem dráma, ahol ez nem számít annyira.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Én tegnap rábukkantam egy igazi gyöngyszemre, ami igaz történet alapján készült. A film címe Kegyetlen jel.

A történet röviden: 1968-ban és 1969-ben egy sorozatgyilkos egy amerikai kisvárosban különös kegyetlenséggel végez több fiatal párral a kocsijukban. Majd betelefonál a rendőrségre, sőt, egy levelet is mellékel (ebben leírja a gyilkosságok részleteit), és egy titkosírással írt szöveget. Azt mondja, amennyiben megfejtik az írást, megtudják, ki is ő. Ám ha egy bizonyos idő alatt nem fejtik meg, újabb tizenkét fiatalt fog megölni. A város persze felbolydul, a rendőrség tehetetlen, nem jutnak sehová.

A film érdekessége, hogy a történet igaz, a gyilkost pedig sosem kapták el. A mai napig nem tudják, hogy ki ő és pontosan miért tette, amit tett.

A film egyébként nagyon tetszett, annak ellenére, hogy igazából nincs vége, hiszen az ügy sosem zárult le. Az alakítások nagyon jók, a hangulat végig borzongató, érezni a feszültséget, ahogy a gyilkos először csak a fiatalokat, majd már a gyerekeket is fenyegeti. És persze tipikus hely, egy amerikai kisváros, ahol évek óta nem történt semmi, erre jön egy brutális gyilkosságsorozat, ami felrázza az embereket. Nagyon tetszett a nyomozó figurája, igazi zsaru, aki bármit megtesz, hogy elkapj a gyilkost, miközben nem veszi észre, hogy a családi élete darabjaira hullik. Valamint ott a sikerre éhes újságíró, akinek csak a szenzáció számít, és nem fél senkit sem besározni. A gyilkos figurája is nagyon érdekes, akinek ugyan nem látjuk az arcát, de mégis tudjuk, hogy ott van, él, lélegzik, cselekszik. Lehet találgatni, ki lehet ő, de választ ugye nem kapunk. Én mindenkinek ajánlom, aki egy jó kis borzongató filmre vágyik.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És mi lett a titkosírásos szövegekkel? Jól félretették, hogy most már úgysem aktuális? Én azt tartanám logikusnak, hogy nyilvánosságra hozzák, hátha valaki lelkes ifjú tehetségnek sikerül megfejteni.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Azt hiszem, a mai napig nem sikerült megfejteni. De a pasas Zodiákusnak hívta magát, és a filmben egyes szimbólumok igencsak hajaztak az állatövi jegyekre. De hogy miért nem hozták később újra nyilvánosságra a titkosírással írt szöveget, kész rejtély. Erről az illetékeseket kéne megkérdezni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Talán várnak valamiféle elévülési időre, esetleg a hozzátartozóknak kell hozzájárulni, és valamelyik nem tette. Háhh, és csakazértsem guglizok rá! :hammer:
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A mordályos nyul írta:Talán várnak valamiféle elévülési időre, esetleg a hozzátartozóknak kell hozzájárulni, és valamelyik nem tette. Háhh, és csakazértsem guglizok rá! :hammer:
Hát, a hozzátartozók meg az életben maradt két áldozat hozzájárult a filmhez. Persze mind a helyszínt, mind a szereplők nevét megváltoztatták. Ez mondjuk érthető is. Meg hát ugye, ennyi idő után ki akarná még bolygatni a múltat. Éppen elég lehetett, hogy a filmet leforgatták, hiszen az is régi sebeket szakított fel.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ja, értem, ha a filmhez hozzájárultak, gondolom nem pont a titkosírásos szövegek nyilvánosságra hozását fogják elgáncsolni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:Miért, most nem úgy néz ki? XD
LOL, végülis... :lol:
Rui-chan írta:Ja igen, Robin Williams. :(
Ne is mondd, számomra az augusztus kész Trónok Harca vagy Shingeki volt, annyi számomra kedves színész halt meg, mint amennyi szereplő ezekben a sorozatokban szokott. :( Kb. úgy nézett ki, hogy: első hét - Bajor Imre, második hét - Robin Willams, harmadik hét - Richard Attenborough. T____T
Rui-chan írta:Igazából teljesen meg tudtam érteni a főszereplőt és bár sokan írták, hogy a vége szerintük hülyeség, mert kvázi azért lett öngyilkos, mert az apja nem engedte játszani a színdarabban. Van egy olyan érzésem, hogy mélyebben nem gondoltak ebbe bele, mert egyrészt nem árt ismerni a kort, amiben játszódik, illetve a szülői nyomás elég frusztráló tud lenni.
Meg:Szerintem nem is feltétlenül azért lett öngyilkos, mert abban az egy darabban nem engedte az apja játszani, hanem hosszútávon körvonalazódott előtte az egész élete. Ugye pont előző este veszekedtek, ahol az apja elmondta, hogy milyen jövőt szán neki, illetve az is nyilvánvalóvá vált számára, hogy sosem lesz elég bátorsága ahhoz, hogy dacoljon vele. (Hiszen hiába ígérte Mr. Keatingnek, hogy beszél majd az apjával a színdarabról, végül arra is titokban ment el, amikor Keating később rákérdezett nála, látszott a srác fején, hogy neki is hazudik. ^^") Ebből a szempontból már közel sem tűnik szerintem hülyeségnek a vége. Max azt lehetne felróni a srácnak, hogy más is járt már úgy, hogy nem az lett a foglalkozása, ami álmai munkája lett volna, mégsem ölte meg magát miatta, de ez már gondolom olyan dolog, hogy embere válogatja.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mulholland Drive

Lássuk, hogyan is állok eddig Lynch munkásságával: a szar-briliáns arány 1:1 (Radírfej:Elefántember). Az MD természetesen most elbillenti a mérleg karját, méghozzá a jó irányba, bár azt azért jegyezzük meg, hogyha az Elefántember az 1 kilogrammos tömeg, akkor ez jobb esetben is "csak" 500 grammos.

Az MD egy orbitális mindfuck. Az egyik legnagyobb, amit filmben valaha is láttam, pedig a hátam mögött van már jónéhány. Ugyanakkor nem pont úgy és olyan formában, ahogy azt szeretem. Sajnos. Szal még a mindfucknak is van egy határa: amíg intelligens marad és funkció-gazdag, addig superb, de ha átlép egy határt, akkor masszív katyvasz-bullshit matériává válik. A Mulholland ez. Egy lineáris folyású WTF, ami egy kulcsmomentumnál átvált a tér minden pontja felé tartó GIGAWTF-be. Erősen artistic, miközben a kohézió elkeveredik valamerre. Közben egyre nagyobb dózisban kapjuk a Lynch-féle... betépett showt. Sok mindent bele lehet magyarázni, kezdve az alternatív valósággal, az álommal, a bűnhődéssel vagy azzal, ahogy az ember életének utolsó perceiben lepereg előtte az egész élete. Nekem mondjuk ez a legszimpatikusabb, az én értelmezésem erősen efelé húz, de ez is csak egy ingoványos talaj. Mert itt semmi nem biztos. Kéne még vagy két revaccs, és akkor merném azt állítani: igen, felfogtam belőle dolgokat. (Kis adagban nagy adag kritika és fricska is egyben a hollywoodi filmgyártást illetően, amiért thumbs up.)

Hatásos, de nem mestermű. Zseniális, mégis MEHH. MEHH, mégis zseniális. Helyenként nyomasztó (de mint atom), helyenként álomszerű. De a 145 perc alatt egyszer sem unalmas. Nem mellesleg Naomi Watts élete alakítását nyújtja benne.

7 (fölé, kicsit komorabb hangulatomban) vagy 7 (alá, kicsit üdébb kedvemben)/10
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az útvesztő
Nem tudom ki volt az, akit azt írta, hogy a Shingeki no Kyojinra hajaz az előzetest, de nagyon találó hasonlat volt, mert a a film végén kb. annyi kérdésünk marad, mint az SnK első szezonja után. XD Egyébként nekem tetszett a film, csak hát egy regénytrilógia első kötetéből készült és nagyon folytatás után kiállt. Mondjuk ha minden igaz már dogoznak rajta. Addig is marad a regény, aminek a második kötete a hónap végén fog megjelenni.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Sherlock Holmes nevében

Nos, nem hittem, hogy egy mai, magyar ifjúsági film tetszhet, de kellemesen csalódtam benne. Már egy ideje szemezgettem a filmmel, de ismerve az utóbbi 10-15 év magyar filmipar termékeit, elég nehezen szántam rá magam, hogy letöltsem, és megnézzem. De nem bántam meg, sőt! Magyar filmhez képest egészen jól sikerült, még a szereplőket is jól sikerült összeszedni. Bár azért látszik, hogy a gyerekszereplők még nem éppen gyakorlottak, de ügyesen megoldották a dolgot (bár azért némi túljátszás megfigyelhető), a történet is érdekes, bár a vége kissé gubanc, de ettől eltekintve simán nézhető. Az effektek is szépek lettek, kihozták, amit kevés pénzből ki lehetett. Persze, a sztori magyar filmhez méltóan elég lassú, de hát nem is várhatunk mást. A környezet viszont gyönyörű, a karakterek is a helyükön vannak. Én ajánlom legalább egyszer megnézni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Mariko írta:Nekem egyik Majmok bolygója film se nyerte el különösebben a tetszésemet. Láttam a régiek közül is párat meg a
Tim Burton féle hajszárítósat. ^^'
Hideg rázás váltott nálam is a régi film az újba bele se néztem... Pedig Sz.Gergő dicsérte ezerrel.

Lucy-t látta valaki ? Nekem tetszett bár kissé túlzásba estek itt ott a készítők...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mariko írta:Az útvesztő
Nem tudom ki volt az, akit azt írta, hogy a Shingeki no Kyojinra hajaz az előzetest, de nagyon találó hasonlat volt, mert a a film végén kb. annyi kérdésünk marad, mint az SnK első szezonja után. XD Egyébként nekem tetszett a film, csak hát egy regénytrilógia első kötetéből készült és nagyon folytatás után kiállt. Mondjuk ha minden igaz már dogoznak rajta. Addig is marad a regény, aminek a második kötete a hónap végén fog megjelenni.
A vicces az, hogy nem én. :vigyor: Egyébként YouTube-on nem csak az anime videók alatt parasztok az emberek, hanem a filmeknél is. A film trailerénél simán lespoilereztek pár dolgot a könyvből, szóval azóta óvatos vagyok. Kíváncsi vagyok rá nagyon, de még nem találtam belőle olyan mozis verziót, ami nem spanyol hanggal van meg. :dirr:
ViharTáncos írta:Lucy-t látta valaki ? Nekem tetszett bár kissé túlzásba estek itt ott a készítők...
Aham, csak erről a filmről nem ebben a topicban beszélnék. Igazából olyan rossz se volt, inkább középszerű. Hasonló témában tudom ajánlani a Csúcshatást, ami jóval "reálisabb", már amennyire itt lehet.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta: Aham, csak erről a filmről nem ebben a topicban beszélnék. Igazából olyan rossz se volt, inkább középszerű. Hasonló témában tudom ajánlani a Csúcshatást, ami jóval "reálisabb", már amennyire itt lehet.
Ja köszi az ajánlást érdekesnek tűnik ez is. :)

Rávettem magam a Transformers IV is... tudni kell rólam ,hogy nagyon szeretem még mindig a képregényeket s High Moon Studio két játékát ami tökéletesen vissza adta mit jelent ez a polgárháború ami több százezer éve zajlik. De Micheal Bay-ből egy 2. Uwe Boll lett ... teljesen kiüresedett giccsekkel teli bár jobbára látványos művet tett le az asztalra de amit Sokkolóval és Mogorvával tett azt sose fogom megbocsájtani neki. Összességében nem tudom hogy szeressem vagy utáljam e érte. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:
Mariko írta:Az útvesztő
Nem tudom ki volt az, akit azt írta, hogy a Shingeki no Kyojinra hajaz az előzetest, de nagyon találó hasonlat volt, mert a a film végén kb. annyi kérdésünk marad, mint az SnK első szezonja után. XD
A vicces az, hogy nem én. :vigyor:
Ha jól emlékszem, Ayla írta ezt, de egyébként amikor a trailerben először látunk egy nagy falat (és asszem ekkor még nem is tudjuk, hogy az igazából egy labirintus legszéle), akkor nekem is az ugrott be egyből, hogy "OMG, A FAL!" XDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan írta:Hasonló témában tudom ajánlani a Csúcshatást, ami jóval "reálisabb", már amennyire itt lehet.
Számomra az egy felejthető film lett volna, ha nem lett volna tele plothole-okkal (ami még a kisebbik rossz) ÉS nem lett volna felejthetetlenül elszállva a mondanivalója. :evil: KiDomestosozva: nyugodtan használj csak szánalmas kis önmagadon mindenféle doppingszert, amitől minden előző felhasználó tönkrement, de főhősünk ki tudja játszani (lololol), és ha nincs káros mellékhatás, akkor nincs is az egésszel semmi gond. És régen láttam, de úgy emlékszem, elég zavarosan lett a nagy üldözési jelenetből hirtelen taktikai győzelem és egyben erkölcsi vereség (legalábbis szememben).
[/offtopic]
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hoppá, hát én ebbe nem láttam bele túl sok mondanivalót, lehet ez volt a szerencsém. :dirr:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem biztos, hogy akartak bele mondanivalót rakni, de az, hogy miket tesz a főhős, és erre mi a környezete válasza, mindig egy állásfoglalás a készítők részéről.
Lehetett volna ilyesmi a vége, ha például nem happyendként van beállítva a dolog. Vagy lehetett volna olyan vége, ami valahogy azt hangsúlyozza, hogy mégiscsak a saját erőnkből elért dolgok értékesek. De így a film kvázi azt sejteti, hogy powerup nélkül esélytelen a főhős... Az Ember? Ez nem valami naív shounen-fight varázserő. Vagyis talán mégis, mert néha azokról is kiderül, hogy menten elnyelik a főhőst, de az asspull ereje általában megmenti őket. Hát, kábé itt is ez történt, de itt még a Barátságot meg a Világot sem kellett megmenteni, hanem a szánalmas senki hős szánalmas seggét. Egyszerűbb volna, csak simán gyenge film lenne, nem erkölcsileg elmarasztalható. :?

Szerk: Jobban belegondolva, lehet ez a készítők véleménye/álláspontja/világlátása, viszont én akkor csak heves egyet-nem-értésemet fejezem ki.
Ja, és persze lehet a főszereplőből negatív figura a végére, ha ennek fényében mutatja be a film.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hozzá kell tennem, hogy ezt a Lucy után néztem meg és ebben az "agyunkat jobban használjuk" témában szerintem sokkal jobbat alkottak. Előzőnek még inkább "értelmesebb" mondanivalója volt, ha több százalékát használod az agyadnak, akkor isten leszel, majd eléred a végső formádat, ami egy fekete pendrive. ^^" Meg a csaj a végén már érzelmileg akkora nulla lett, hogy egy csomó ártatlan embert is feláldozott, mert nem volt képes kinyírni a maffiafőnököt még a film közepénél. Plusz az tipikus Luc Besson film, vagyis muszáj volt Párizs utcáin 50 autót egymásnak ütköztetni. :dirr:
Nekem a Csúcshatásból annyi jött le, hogy óvatosan kell bánni a csodaszerekkel, illetve a pénzügyi világ olyan, hogy oda senki nem a tehetsége miatt jut be, hanem kell hozzá közvetítő eszköz. Az, hogy főszereplő a végén ki tudta kerülni a szer hatását nekem nem tűnt fail-nek, akkor tényleg felhúztam volna a szemöldököm, ha egyből ő lesz a kivétel, mert az tényleg asspull megoldás. Egyébként olyan szempontból nekem nem volt szimpatikus a csávó a végére se, mert ugyan olyan manipulatív és számító lett, mint a többi pénzes ember. Végül is az nincs megírva sehol, hogy az újonnan szerzett hatalommal tisztességesen kell bánni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Amélie csodálatos élete

Sweet mother of God, folyékony halmazállapotúvá váltam ennek a produkciónak a zsenialitásától. Vannak filmek, ahol már az első 5 perc után megtudod állapítani, profi kezek készítették. Az Amélie ilyen.

A narrálás elsőre levett a lábamról, amit gyorsan követtek az elegáns vágások, majd a színvilág, a környezet, a hangulat és... el is röppent a 120 percnyi játékidő. Egyedülálló élmény - ehhez még csak hasonlót sem láttam eddig, már legalábbis, ami a hangulatot illeti. Nagyon franciásra vették a figurát, amin tovább dob az érdekes műfaj-kavalkád: egy "kicsi" románc, némi társadalomkritika, egy csipet jófajta(!) humor és némi gyermeki fantázia.

A karakterek láttán elsőre az "ezek köztünk élnek!" gondolatsor fog bevillanni (persze néhol kissé boostolva, de ennyi művészi szabadság bárkinek kijár).

Ezeken kívül az Amélie a változásról és annak hatásiról mesél, az élet szeretetéről és egyáltalán mindarról, amik fölött esélyesen tovasiklunk a mindennapi teendőik sűrűjében. Mindezt a zseniális Audrey Tautou alakításában, akinél jobbat erre a szerepre valsz akkor sem találtak volna, ha hirtelen egy másik emberi fajt fedeznek fel az univerzum túlsó oldalán.

Kimondottan ajánlom azoknak, akik - hozzám hasonlóan - szeretnek a filmművészet kevésbé ismert, európai szellemiségű tavacskájában is evezgetni. És bár ritkán teszek ilyet, de külön kiemelném még a magyar szinkront. Látszott, hogy érzéssel és valódi alázattal nyúlt ehhez a filmhez mind a szinkronrendező, mind a színészek.

9 (fölé)/10
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

:goodpost: Nem is tudok mit hozzátenni. Talán csak annyit, hogy az OST nagy kedvenc!
Válasz küldése