Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megnéztem a 47 ronint én is. Letöltve. Mert erre nem adtam volna pénzt, az tuti! Igazából már régebben leszedtem egy normális mozis verziót, mert úgy voltam vele, hogy OMG, japános cucc, ide vele! Aztán valahogy szép lassan elsikkadt a megnézése, szóval amikor láttam, hogy elérhető belőle normális DVDRip, akkor úgy döntöttem, nem fogok szemrákot okozni magamnak, inkább nézem jó minőségben.

Hátööö... ez meg mi a rák volt? Mordályos kommentje alapján számítottam rá, hogy nekem se fog bejönni, de az még engem is meglepett, hogy ennyire kiakadtam tőle. Ha jól emlékszem még Titkos írta az FLCL kapcsán, hogy egyszerre untatta és bosszantotta a cucc. Nos, valami hasonló élményem volt nekem is ezzel a filmmel. Nagyjából 1 óra telt el a filmből, amikor rápillantottam a lejátszó számlálójára és meglepődve tapasztaltam, hogy még csak ennyi ment el a játékidőből. Eskü úgy éreztem, mintha már 2 órája szenvednék rajta. Szóval reakció: a fele még hátra van? :knife: Azért a Föld után még mindig viszi a prímet ilyen téren, azon konkrétan bealudtam, itt ezt nem sikerült elérni, úgyhogy egy hajszállal megelőzte azt a "csodát".
Az eredeti történetet nem ismerem, de ez talán jobb is így, mivel nem érzem azt, hogy meggyalázták az egészet. Kezdetben amúgy egy tök átlagos szamuráj filmre számítottam, aztán valamelyik előzetesben lőtték el a fantasy szálat. Ezzel nem lenne gondom, pl. a Sengoku Basara és a Nobunaga the Fool se éppen korhű sorozat, azonban ezeknek megvan az a pozitív tulajdonsága, hogy nem veszik komolyan magukat. Ez a film itt bukott bele, annyira görcsösen akart menőnek és szupernek látszani, de csak a szokásos hollywoodi látványos nyálat tudták előadni. Ha már a látványnál tartunk, az gyönyörű volt, olyan tájakat pakoltak bele, hogy csak úgy lestem. A harcok is kellően jól voltak animálva, bár ez a 300 2. részét se tudtam nálam menteni.
A karakterekről nagyon nincs mit beszélni, van a szuperharcos félig japán (Keanu-t csak nem lehet full japán csávónak eladni), a hős szamuráj vezér, a gyerek, a megmentésre váró hercegnő és a boszorkány. A többiek említésre sem méltók, próbálkoztak egy comic relief karival, de eléggé erőltetett lett. A végén egyébként meglepődtem, nem raktak bele happy end-et, Hollywood, mégis mi történt? Bár, ha az egész film rossz volt, legalább a befejezése legyen normális.
Pontozás terén hogy állna? Talán olyan 3-4 között, többet nem érdemel meg. És inkább a 3 pont felé billen a mérleg.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mivel már hárman is írjátok, hogy megnéztétek, rá kell kérdeznem: Én vagyok az egyetlen, akit már a trailer is elriasztott? XD Egyrészt tényleg ilyen "a misztikus ősi Japán egy amcsi szerint, aki még életében nem járt Hollywood-on túl"-feelingű volt az egész (szóval hogy is mondjam... "Dragonball Evolution" adaptációs-szint... XD), másrészt maga a sztori is ilyen "lol, ez most komoly?"-hatást keltett bennem. Kezdődik az egész az elcsépelt "a fehér, europid ember lesz a legendás harcos, aki győzelemre vezet minket!"-húzással, amitől helyből Utolsó szamuráj-utánérzés lett rajtam úrrá. Aztán ezt követte idióta pózőrködés, főleg a felemás (Manson... XD)-szemű boszorkányon röhögtem, elvégre akinek ilyen a szeme, az már csak gonosz lehet ugyebár... XD Majd a trailer vége felé még bedobáltak pár "over the top" akciójelenetet különböző japán lényekkel, de mindenféle értelem nélkül. Ilyen volt pl. a Mordályos által említett Kirin, vagy az én "kedvenc jelenetem", amikor a csaj sárkánnyá változik.

Keanu: Nem félek tőled! *fapofa és még csak meg sincs izzadva*

Csaj: Pedig kéne! *whoosss-huss, DÖGRONDACGISÁRKÁNYTÁMAD!*

Titkos a trailer végén: Köszönöm, egy élmény volt, legalább jelzik, hogy véletlenül se nézzem meg, eddig csak a Michael Bay filmek trailerjeivel voltam így, a legtöbb azért legalább megpróbál "átverni", de ezek egyenes fazonok. :D XD

De tényleg, belőlem ezt váltotta ki, az meg csak még jobban megijesztett, hogy amcsik fognak egy Japánban játszódó történetet megcsinálni. (Ha pedig azt is tudtam volna, hogy ez egy japán film remake-je, akkor az lett volna a harmadik intő jel. XD) Szóval részvétem az optimisták felé, akik mégis adtak neki egy esélyt. ^^" XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én csak Szirmai miatt néztem meg, nagyon is sajnáltam, amikor a Facebook-os szavazáson ez jött ki toronymagasan elsőnek. Én a következőkre szavaztam: Oldboy, Blöff, 500 days of summer.
És mondjuk jó lett volna, ha úgy igazán kibelezi, és kritizálja is, de valahogy nagyon elnéző volt vele.
Itt a videó Gergő előadásáról, ha valakit érdekel.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ezt mondjuk picit "félre-linkelted", de ez a videó is zseniális. :D
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rúgja meg a macska. :D
Hátha most sikerül: https://www.youtube.com/watch?v=Efxj25GzSJ4
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Keanu: Nem félek tőled! *fapofa és még csak meg sincs izzadva*

Csaj: Pedig kéne! *whoosss-huss, DÖGRONDACGISÁRKÁNYTÁMAD!*

Titkos a trailer végén: Köszönöm, egy élmény volt, legalább jelzik, hogy véletlenül se nézzem meg, eddig csak a Michael Bay filmek trailerjeivel voltam így, a legtöbb azért legalább megpróbál "átverni", de ezek egyenes fazonok. :D XD
Ezen jobban szórakoztam, mint magán a filmen. :lol:

Részemről azért adtam neki esélyt, mert tudtam, hogy úgysem moziban nézem meg (XDDD), szóval nem fogja 1.200 Ft-om bánni a részleges kíváncsiságomat. Ezen kívül manapság egyre kevesebb film érdekel, ami meg igen, az a sci-fi-fantasy-rajzfilm vonalon mozog és csak ritkán tér le róla. Gondoltam valami japános cucc lesz, némi fantasy elemmel, ami arra jó lesz, hogy 2 órára elfejtsem a közelgő vizsgaidőszakot és bámuljam a gyönyörű tájakat. Tényleg minimális elvárásokkal ültem le elé, de még ezt sem volt képes teljesíteni.
Azért egy picit az is bennem volt, hogy Keanu majdcsak elviszi a hátán az egészet, viszont ezzel eléggé mellélőttem, pedig amúgy szeretem az általa alakított karaktereket. A lelkem mélyén pedig reméltem, hogy ezúttal tényleg több lesz, mint egy Hollywood által elképzelt japán mitologikus film.

Az Oldboy feldolgozására már nem voltam kíváncsi, azt inkább kihagytam. Bár annak az eredetije se győzött meg nagyon, mondjuk lehet azért, mert Jakkerral együtt néztük, ő meg a végén összefoglalta a gondolatait: "Most elképzelem, ahogy Korea helyén egy hatalmas, füstölgő kráter van." XD Lehet, hogy elgondolkodtató film, de olyan szellemi állapotban voltunk, hogy baromira nem jött át és elkezdtük elpoénkodni. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Suspiria (Sóhajok)

Ezúttal egy olasz művész-horrort pécéztem ki magamnak, de már azt is bánom, hogy egyáltalán a sávszélet pazaroltam rá, az időmről már nem is beszélve. Pedig jónak tűnt, próbáltam megkedvelni, de nem ment. Nem volt félelmetes, nem éreztem a feszültséget, vagy azt, hogy bármit is megakarnék tudni benne. Sokszor inkább volt röhejes az egész, '77 ide vagy oda, de ami igazán felnyomta rá a bélyeget, hogy surreal cuccnak is marha gyenge volt. Oké, az épületbelső és a szobák designosak voltak, meg egy-két halál jól tükrözte a groteszkséget, de amúgy minden más nulla. Különösen a színvilág.

A színészi játék borzalmas, a rendezőt meg sokszor nem tudtam megérteni, hogy ezzel, meg azzal a jelenettel mégis mi volt a szándéka (pölö mikor rázoomolnak a csaj szájára, a zárnyitogatás vagy mikor hosszasan diskurálnak oda nem illő baromságokról).

Kissé értetlenül állok imdb viszonylag magas, 7,5-ös átlaga előtt, mikor ez legjobb esetben is max egy 3/10-zel lehet ekvivalens. Legalábbis IMHO.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Junchi írta:Kissé értetlenül állok imdb viszonylag magas, 7,5-ös átlaga előtt
Az IMDb is egy fanoldal, akárcsak a MAL, sz'al komolyan venni nem érdemes, mert az "átlag" nézők pontozzák a filmeket, az egyéni ízléseik alapján és lehet pont akkor betalált náluk valami, ami miatt feljebb értékelték. A nyitó hétvégén a Godzilla 9.6-os értékeléssel kezdett, most 7.2-n áll, ebből levonhatod a megfelelő következtetést. Horrorok terén nem vagyok otthon, valószínűleg ezt sem fogom megnézni, úgyhogy se megcáfolni, se megerősíteni nem tudom az értékelésedet.

Nekem meg nagy dilemmám van most a Transformers negyedik részével. Tegnap sikerült pofás orosz cam verziót szereznem belőle és egyből meg is néztem, mert hajtott a kíváncsiság. Külföldi és hazai körökben már porig alázták a filmet, amit megértek, lévén Bay bácsi megint hozta a szokásos formáját, ráadásul az emberek már így is elárultnak érzik magukat az előző 3 rész miatt. Azt előre le kell szögeznem, hogy a film baromi hosszú, 2 óra 45 perces, szóval aki moziban szeretné megnézni, készüljön fel, hogy igencsak el fog zsibbadni a hátsó fele a székben. XD
Csakhogy most sikerült olyan elemeket belerakni, illetve néhány dolgot kivenni, amik miatt szvsz jobb lett, mint az előző trilógia. (Azért hivatkozok rá így, mert anno olvastam valahol, hogy elvileg ez a történetszál is 3 részből fog állni.) Kezdjük azzal, hogy kb. fél óra telt el a filmből és már akkor jobban kedveltem az új főszereplőt, Cade-et, mint Sam-et valaha. Valahogy jót tett az egésznek, hogy nem egy pattogó kis tinédzser a főszereplő, aki csak azért lesz "katona", mert meg tud fogni egy alien kockát. Ezzel együtt viszont jött a rossz dolog, vagyis a kötelező csinos lány, Tessa, aki egyébként Cade lánya. Feltűnik még egy idegesítő kis emberke, de őt hamar magunk mögött hagyjuk, ami elég nagy szerencse, féltem, hogy végig fogja vinnyogni az egészet, mint anno a másodikban Sam szobatársa az egyetemről. Helyette mondjuk itt van Tessa, akit állandóan meg kell menteni és az apját tök semmibe veszi, ehelyett mindig rohan a pasija karjaiba. Aki egyébként egy gyáva kukac, de valahogy mindig úgy jön ki a lépés, hogy a csaj ne lássa az igazi személyiségét. Őket is lazán ignorálhatták volna, hogy csak Cade szerepeljen, mert őt roppant mód meg tudtam kedvelni.
Aztán amin még lehidaltam, hogy Bay bácsi képes volt ezúttal elhagyni a teljes amerikai hadsereget. :shock: Éppen ezért kénytelen volt a nagy hazafiasságát lobogó zászlók képében megjeleníteni. XD A hülye, gyerekes poénok ezúttal teljesen eltűntek, nincsenek pisilő robotok, magukat lesokkoló marhák, diskurzus a maszturbálásról, stb. Talán a hosszába is bele lehetne kötni, az első 30 perc amolyan felvezetés, azt le lehetett volna tudni gyorsabban is, de ugyanez volt a Hobbit esetében, amit mindenki körbeugrált, hogy milyen jó. Ja, meg a Godzillánál is 1 órát vett igénybe az egész felvezetése. Illetve mintha ezt a nagyon szigorú csak fekete és csak fehér világlátást picit próbálták összemosni. Most ugye az egész felállás úgy indult, hogy a Transformereket üldözik, nem számít Autobot vagy Decepticon az illető. Az emberek szövetséget kötöttek egy Lockdown nevű Transformerrel, aki segít nekik vadászni, cserébe Optimust kéri és ha ő megvan, békében elvonul a Földről. Emellett van még egy szál, ami egy tudósról szól, aki áttörést ért el a Transformereken végzett kísérletekkel és kiderült, hogy képesek ők is alakváltó robotokat építeni. Így születik meg Galvatron, aki még bekavar a sztoriba és pont emiatt nem lett lezárása a filmnek. Most jön a legfontosabb dolog, vagyis még valami, ami nagyon meglepett. A főgonosz, Harold Attinger, akinek végre meg lehetett érteni a motivációját, nem csak úgy ráhúzták a negatív szerepet, szóval tényleg láttam indokokat a cselekedetei mögött. Pont őt akarja megölni Optimus, azért amit a társaival tett a férfi és végül meg is teszi. Sokan kiakadtak, hogy milyen dolog már, Optimus ne öljön embert, mert egy ilyen pozitív hősre ez rossz fényt vet. Szerintem meg pont ettől lett jobb az egész, végre meg merték lépni, hogy a jófiú nem csak jó, hanem "megbotlik", "letér az útról" és még hasonló metaforák jutnak az eszembe.

Tényleg utálnom kéne a filmet, de nem tudom. Szerintem egy 6 pontot bőven megér, ami nálam már a közepesnél jobbat jelenti, vagyis inkább a jó filmek felé tendál, ám mégis ide írtam. Annyira meg vagyok hasonulva, mert tipikus amcsi baromság, viszont nekem bejöttek ezek az új dolgok és a kicsit merészebb húzások, plusz jó ötletnek tartom az emberi szereplők lecserélését.

Bevallom, nekem soha nem volt annyi bajom az első résszel, mint másoknak, tökéletes kikapcsolódásnak tartottam arra a 2 és fél órára, amíg néztem.

Ha már úgyis itt vagyok, akkor be copypaste-elem egy régebbi irományom a mostani Godzilláról.

Hát, erősen Hollywoodi nyál volt, sajnos. A leírások alapján számítottam arra, hogy végül mégse fog annyira tetszeni, mint amennyire kezdetben vártam ezt a filmet. Na jó, nyári popcorn mozinak bőven megfelel, viszont még annyi zúzást sem tudott produkálni, mint tavaly a Pacific Rim. A felvezetés közel egy óra volt, akárcsak a Hobbit első részében.
Utoljára a Világok Harca volt, amire azt mondtam, hogy oké, katasztrófafilm, meg minden, de mégis át tudtam érezni a helyzetet. Ott sokan pampogtak, amiért nem mutatták be a katonaság ellenlépéseit, de őszintén, pont lesz*rtam mit csinálnak a fegyveres erők. Ha egyszer lesz valami hasonló a valóságban is (elmélkedni szabad rajta, jó!), akkor úgyis civilként fogom megélni, több milliárd emberrel együtt. Szóval ez volt a nagy gondom a Godzillával is, hiszen főszereplőnk mi más lehetne, mint marcona (bár ez esetben inkább bárgyú) arcú baka, aki mindig az események sűrűjébe keveredik. Végtelen számú lövöldözés, a taktika bárminemű hiánya, amit igazából csak a végső Godzillla vs. Muto csaták tudtak megmenteni. A leginkább kiakasztó mégis az volt, amikor Kőagy őrnagy elkezdett pattogni, hogy nem nézheti tétlenül, ahogy Godzilla lerendezi a két Muto-t, mert az milyen dolog lenne már. Majdnem hangosan felkiáltottam, hogy "De igen, mert ha a természet erői nagyobbak, mint te és csak egy hangya vagy a gigászok harcában, akkor leülsz és csöndben figyelsz!". Vagy esetleg nem árt elbújni, még mielőtt felforrósodna a talaj a lábunk alatt. Szóval, kevesebb emberi szállal és több monszta harccal jobb lett volna.
Azért olyan 6 pontot megérdemel, mert a végére csak összehozták a feelinget, de ezen csaták nagy része sötétben játszódott. (Az eső mondjuk nem esett...)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(Kéne lassan egy "Milyen középszerű filmet láttál legutóbb?" thread...)

Need for Speed

Welp, sok elvárásom nem volt tőle, és még ha voltak is benne jól eltalált részletek, overall elég szegényes a végeredmény.

Először is a film feleslegesen hosszú. Hogy miért kellett ezt több mint két órásra elnyújtani, azt fel nem fogom. (Simán lelehetett volna csípni belőle, pölö az egész "megyünk Kaliforniába" utat, mert az aztán abszolút felesleges volt, bár igaz, akkor nem lett volna ZS-kat románc és az amerikaiak hőbölögtek volna...)

A másik, hogy az egész film tele van baromságokkal. Most nem feltétlenül arra gondolok, hogy a stáb minden egyes tagját kettessel rugdalhatták át fizikából, mert ez már a játékban is így volt (meg amúgy is, ilyen téren nem is vár realitást az ember egy NFS cucctól), hanem arra, hogy sokszor egyszerűen hülyének nézték az embereket. Most komolyan, a főhős megakarja bosszulni a legjobb barátja halálát, holott a nagy versenyzésükkel ők ugyanúgy kicsinálhattak volna bárkit? De jó, ez még a kisebbik dolog. Ennél sokkal jobban zavart pölö a fekete csávó és az a rettenetesen erőltetett szerep, amit írtak neki. Vicces, hogy az éjszaka közepén egy repülővel cirkál a város fölött, ami láthatóan senkit nem zavar, ráadásul mindenféle engedély nélkül. Aztán, amikor csak kedve tartotta, helikoptert szerzett, néha teljesen abszurd módon. A másik, amit nem értettem, hogy hogy a rákba értek előbb Kaliforniába a főhős cimborái azzal a tragaccsal, mikor MC-nk éjjel-nappal padlógázzal hajtotta a Shelbyt... (És valaki árulja már el, az a pucérra vetkőzés mégis milyen célt szolgált... >___>) A nonszensz csúcsa viszont az volt, ahogy mindig mindenki felajánlotta a millió dolláros kocsiját MC-nknek, holott a jutalom sokszor annak töredéke volt csak. Most komolyan, ezek nem gondolták át, hogy mi van akkor, ha a csávó netalántán összetöri a kocsit? Kedvencem az antagonista fazon felajánlása volt, aki reflexből ugrott egy kis jutalom zsebpénzre, DE három Koenigsegget csak úgy felajánlott versenyzésre. LOL.

Ezeken felül is a film egy orbitális közhely-kazal, tele a szokásos klisékkel: a nagyon gonoc "versenyezni akarok veled, mert csak" főellenfél, a "főhős kocsija legalább egyszer összetörik" dilemma, a "vagány" szövegeket toló barát, a végén a kötelező kimentős jelenet, mert megunhatatlan és még lehetne sorolni hosszasan. Jó, nem vártam a filmtől bergmani mélységeket, szellemes dialógusokat, meg egyebeket, de azért azt igen, hogy végig szórakoztasson. Ez utóbbira sajnos ritkábban került sor.

Voltak ugyanakkor jó dolgok is benne, pölö a versenyek kimondottan jók lettek. Carfagként külön díjaztam az utolsó összecsapást, ahol olyan járgányokat szedtek össze, mint a GTA Spano, a Sesto Elemento Lambo vagy a Saleen S7 (a McLaren P1 mondjuk továbbra is mehh), de az Agera R-es duel is megdobogtatta azért a szívem, szal ezért riszpekt. A másik, ami tetszett, hogy nem a szokásos, túlerőltetett, szőke bitch sztereotípiát választották meg supporting női karakternek, hanem kompromisszumot kötöttek: Oké, a csaj szőke, de karakterileg bőven visszafogott volt, sőt már-már szerethető. Ritkaság. Biztos jótékony hatással lehetett, hogy a csaj alapból brit volt és nem amerikai.

All in all, egyszer meglehetett azért nézni. Rossznak amúgy sem mondanám, inkább csak fájdalmasan középszerűnek, ekképp a végső pontszám is 5/10.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hős6os (vagyis a "Big Hero 6", tudjátok, a cuki felfújható robot, de még messze ő volt az egészben a legkedvelhetőbb karakter...de ne szaladjunk ennyire előre XD)

Nem, nem írtam el sem a címét, sem a topicot nem tévesztettem el, sajnos ezzel most alaposan mellényúlt a Disney és még pluszba fel is idegesítettek nézés közben, így hol ásítoztam, hol a főszereplő kölyöknek lett volna kedvem lekeverni egyet. Persze ez leginkább az iszonyú gáz forgatókönyv hibája volt és csak másodsorban a karakteré. (Spoilerek lesznek végig!)

Oké, szóval kezdődik a dolog ott, hogy ez egy Marvel képregény adaptáció. Az alap képregény fogalmam nincs, hogy milyen, de vagy azt, vagy ezt a filmet tuti valami "weaboo"-k írják/rendezik, mert ez a "japánkodás" már nekem volt kínos. Cseresznyefa a háttérben, technológia az egekben (de azért egy repülő robot még újdonságnak számít, lol...), a macskát Mochinak, egy szereplőt meg Wasabinak hívnak (a főhősünket meg Hiro-nak, az az HERO, az az DEEP, vágod...ja, nem, mert ezt már ellőtték egy sokkal jobb cuccban ), stb-stb. Értelemszerűen nincs bajom Japánnal, de röhejes volt ez a "majmolás", vagy akkor már játszódna Tokióban, ha ennyire szeretik, de ez valami fikciós város, meg ugye Amerikát is bele kell vinniük a sztoriba, ezért San Fransokyo a város neve...OMG.

Ezután elindul a klisészámláló. Főhősünk egy 12 év körüli kis hülyegyerek, aki persze igazából zseni, de eltékozolja tudását és egyetem helyett illegális robotharcokban vesz részt, illetve fogad rájuk. Már az első balhéban jól megvernék/megölnék (höhö, bárcsak! :3 XDDD), ha nem húzná ki jóval kedvelhetőbb bátyja a szarból. A forrófejű tini helyett ő 20+ évesként balhézás helyett inkább segíteni szeretne az embereken, ezért egy hazugság segítségével öccsét a következő balhé helyett saját egyetemi laborjába viszi, ahol bemutatja neki Baymaxet, a film mascotját és cukiságfaktorát, aki egyébként egy "robot-nővér". Mivel a srác robotmániás, ez máris elengedő érv neki arra, hogy hirtelen minden vágya az egyetemre való bejutás legyen, sőt, össze is rak a tudományos kiállításra egy olyan találmányt, ami kb. csak a Zöld Lámpások gyűrűjének erejével vetekedhet. (Értsd: mini robotok, amik együtt azzá állnak össze, amit csak elképzelsz.) Mivel túl jó lenne a film, illetve túl tápos a főhős, rá öt percre az egész épület felgyullad és az összes robot bennég. (Legalábbis azt hitték...DUM-DUM-DDDUUUMMM!) Kiderül, hogy nagy példaképük, az egyik prof még az épületben van és bár már rég lángol az egész és mindenki menekül, valamint Hiro is könyörög neki, hogy ne menjen be, a bátyja mégis berohan, csak azért, hogy egy Michael Bay-fokozatú robbanás az épülettel együtt végezzen vele. (Én értem, hogy kedvelte a fazont, meg minden, de ez szerintem egy nagyon olcsó plot-device volt, eleve látszott, hogy onnan már senki nem jön ki élve, na mindegy. Nem baj, ezek után hatvanféle módon lehetett rá utalgatni, hogy "én nem vagyok olyan, mint a bátyám, bezzeg ő, így meg úgy, blablabla...") Megjegyzem, a felvezetés elég hosszú volt, kb. az első fél óra arra megy el a filmből, hogy a srác bátyját bemutassák (de minek, ha úgyis megölik? gondolom, hogy megkedveljük előtte), illetve a kötelező cukiskodás a robottal. Nem akarom a film minden egyes percét leírni, legyen elég annyi, hogy mivel egy "nanorobotja" még maradt a srácnak és az "vonzódik" a többihez, így eljutnak "Mr. Kabuki" gyárába, ahol kiderül, hogy valaki bizony ellopta a "mindenható Zöld Lámpás" robotokat és sorozatban gyártja őket. Szupergonosz ellen pedig szuperhősök kellenek, így ahelyett, hogy a srác építene kétszer annyi mikrobit és visszavágna a manusnak (ebben semmi nem akadályozná elvileg...), inkább a nővér-robotból, meg a megboldogult bátyus egyetemi haverjaiból verbuvál egy hős-csapatot. (Ilyen "Bosszúállók - Tesco Edition"... XD) A gyerek amúgy tényleg elmehetne akármelyik shounen hősnek: forrúfejű, hiperaktív, nem egyszer idegesítő, mellé persze hol okoskodó, hol meg flegmázó és lazán embert is ölne, de arról majd úgyis mesélek, mert az egy "masterpiece" pillanata a filmnek. Ja igen, egyébként ez a film egyik nagy hibája: ha egy ilyen "kisköcsög" a főhős, azzal a célközönségen kívül mindenki más igen nehezen fog azonosulni. Vicces, hogy eddig beszélő sportkocsival, szörnyekkel, videojáték gonosszal, illetve jégkirálynővel ez mind-mind sikerült, de pont egy kamaszfiúval volt szinte lehetetlen. XD

Na, szóval ott tartottunk, hogy bejönnek az egyetemista haverok. Velük akad ugyan pár jó poén, de ők is eléggé a klisé kategórián belül mozognak. Wasabi, a feka haver, aki laza akarna lenni, de persze végigmajrézza a filmet (ilyen Chris Rock Disney változatban, bár még így is rajta röhögtem talán a legtöbbet, vagy lehet pont emiatt XD), GoGo, aki a darkos, kemény coolcsaj (amikor beszólt egy ilyet, hogy "csak keményen, légy nő!" kiakadt a feminizmusmérőm XD), Mézvirág, aki a cuki geek csaj lenne, de még ezt is elszúrták és inkább fárasztóan idegesítő lett, illetve Fred, a tökhülye képregénygeek, aki ha teleportálót lát, azt hiszi, hogy az átküldött tárgy van elvarázsolva és kb. csak azért kellett a filmbe, hogy legyen, aki a képregényes utalásokat nyomatja (bár azokból sem túl konkrétakat, pedig mióta a Marvel a Disneyé, jöhettek volna az oda-vissza és keresztbe utalgatások, de nem éltek a helyzettel, kár érte). Ja, illetve utóbbival volt a film kevés poénjainak az egyike, amikor kiderül, hogy az apja maga Stan Lee, bár ettől meg olyan Hihetetlen Család-feelingje lett a filmnek. (De addigra már nem zavar, mert ez úgyis mindenhonnan lop. XD) Egyébként még a srácokat egyedül nevelő nő volt szimpi, "természetesen" kb. három mondatot kapott az egész film során. :dirr: Szóval ott tartottam, hogy a srácok elkezdik felvértezni magukat. A cuccaik közül ugyan nem mindegyik nagy szám, de úgy összességében elég jó és használható dolgokat pakolnak magukra, sőt, az külön tetszett, hogy mindegyikük az egyetemen már amúgy is fejlesztgetett képességét vitte bele a páncélzatba, szóval a lézerrel vagdosós srác kap egy "protoss pszi-pengét" a kezeire, a kémikus csaj színes löttyöket és ragacsos gömböket használ, stb. Hiro viszont valamiért Baymaxet kezdi el tápolni (elvégre nővérből lesz a legjobb karatés...vagy valami ilyesmi XD), magának nem is nagyon ad semmit, csak egy olyan felszerelést, amivel meg tud tapadni Baymax hátán, amíg az Vasemberként repked az égen. Így továbbra sem csinál túl sok pozitív dolgot, illetve jellemzően a többi szereplő lopta el tőle a show-t. Gyorsan kapunk is egy Így neveld a robotod repülős montázst. A sárkányos filmben ez működött, mert sokkal jobban volt megcsinálva, illetve mert egy középkori vikingnek még tényleg élmény, ha az égen repked, viszont nem értem, hogy "Technolanden" miért kellett kb. öt percnyi játékidőt erre, meg a naplementébe való bámulásra áldozni.

De hogy a plot is haladjon, eljutnak Kabuki bázisára, ahol *gasp* kiderül, hogy nem a gonosz, korrupt milliomos a hunyó, akire végig gyanakodtak (tudom, róla még nem írtam, de annyira cheap "elterelő" karakter volt, hogy mindenki tudta, hogy nem ő lesz az... XD), hanem a prof, aki anno "bennégett" az épületben. Hoppá, hát kiderül, hogy nem, mivel a minirobotokkal körbevette magát, így őt nem emésztették el a lángok. Hiro megjegyzi, hogy ez igen szemét húzás volt, mivel a bátyja kvázi így miatta halt meg, hiszen berohant utána a lángok közé, amit a prof azzal nyugtáz, hogy "Az az ő döntése volt, nem rám tartozik..." Ezen hősünk úgy begőzöl, hogy Terminátor-módba kapcsolja Baymaxet (chipet cserél benne, kiderül, hogy kvázi azok a robot "személyiségei"), ami zseniális ötlet, mert egyrészt helyből meg akarja vele öletni a profot (egyből eszembe jutott, hogy "ezért nem szoktunk akaratos kamaszgyereknek életveszélyes játékot adni Karácsonyra" XD), másrészt majdnem a haverjait öli meg helyette, ők ugyanis megállítani próbálják, mivel nem azért szerződtek az Avengers-be, hogy embereket öljenek. Ezután Hiro még lecseszi őket, hogy "meglett" volna, ha ők nem szúrják el, majd otthagyja őket a szigeten. (Mák, hogy Fred burzsuj és a komornyik helikopterével ők is le tudnak lépni, a film másik jó poénjainak egyike, lassan ezeknek is a végére érünk, mert egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen volt a filmben, ami megint csak szokatlan egy Disney mozitól.) Jajj, de ki ne hagyjam már a prof indítékát, mert az is annyira hálivúdi, hogy feltétlenül meg kell róla emlékezni. Gonosz Multis egy szép napon feltalálta a Csillagkaput (komolyan, a külseje és funkciója is teljesen ugyanaz...) és mit ad Isten, pont a prof lánya volt a tesztalany, akin be kellett mutatni, de valami rendszerhiba miatt a csaj csak bement, de ki már nem jött. Így hát Multit meg kell ölni! (Milyen gyilkossági vágytól fűtött film ez egy Disney-hez képest, nem? XD) Az rejtély, hogy az öreg miért nem lépett korábban (elvileg valami Nobel-díjas robot-kutató) és miért egy 12 éves kölyök kiállításra szánt ötletét lopta el, mint "tuti fegyvert"? De ilyenekről nem beszél a film, helyette jön megint egy teljesen lélek nélküli, de kötelező "megtisztulás", ahol Hiro rájön, hogy nem a legjobb megoldás, ha helyből meg akarom ölni azt, aki felcseszi az agyamat és miután ezen túljutunk, már sietni is kell, mert a prof épp megtámadta Multit, ráadásul Csillagkaput nyitott a város fölött. (Mint kiderül, elég a nem tudom hány éve használaton kívüli, szétesett "gyűrűt" újra összerakni és máris újra működésbe lép, nem is értem O'Neill-ék mit szórakoztak itt holmi ékzár-kódolással, meg hasonlókkal minden indítás előtt... XDDD) Ja, itt szeretném megjegyezni, hogy ha már van egy szív és lélek nélküli és poénoktól mentes, viszont cserébe szuperhős-témájú film, akkor legalább abban reménykedtem, hogy az akciótól lerakom a hajam. Ehhez képest meglepően átlagos a látvány, Wasabi egy helyben állva vagdos, Mézeslány dobálja a golyóit (de félreérthető ez a mondat XD), Fred meg messze a leghülyébb képességet kapta, kvázi egy srác sárkányjelmezben, aki tüzet okád. XD Egyedül GoGo cucca érne valamit, na ott azért tényleg begyorsul a framerate (XD), de valahogy ő sem kapott elég screentime-ot. (Mondanám, hogy azért, mert az Baymaxnek kellett, de ez csak részben igaz, mert a repkedésben, meg egy kilőhető öklön kívül egyéb érdekes vagy látványos cuccai neki sem nagyon vannak.) Igazából a tréning montázson kívül összesen két harc van az egész filmben, ebből egy a gyárban (ami még nem is a legjobb, mert ekkor még olyan bénák a szereplők, hogy a képességeikkel inkább vannak egymás útjában, mint a gonoszéban), illetve a végső harc, de ott is csak kvázi "besegítenek", mert Baymax (és minimálisan Hiro) oldják meg a problémát természetesen. Nem elég a klisé, még egy kell: kiderül, hogy a prof lánya bizony még mindig él, csak a csillagkapu túloldalán van. A vicces az, hogy ez nem valami "kapu egy másik dimenzióba" dolog, hanem egy sima teleporter. Ergo ha csak az egyik van bekapcsolva, akkor vagy nem is kéne, hogy működjön, vagy ami átmegy rajta, az kb. atomi szinten meg kéne, hogy semmisüljön. Ehhez képest Hiróék belerepülnek, mint Tony Stark az alien hajóba a Bosszúállók végén (de tényleg, kapu a város fölött, meg minden... XD) és kiderül, hogy ha így "egyirányúan" mégy bele, akkor a kihányt vattacukrok világába jutsz (de komolyan, teljesen úgy néz ki... XD) és valóban ott van a lány is, aki valamiért hibernált álomba merülve ott lebegett eddig a vattacukorfelhőben. És a hullákból (vagy halottnak hitt szereplőkből) sincs még elég, meg persze kell egy kötelező könnyes búcsú is, ezért Baymax az öklével visszaröpíti Hirót és a csajt a mi világunkba, ő viszont ott marad kikapcsolt állapotban. Persze aztán kiderül, hogy a chipet előtte az öklébe rakta, amitől elvileg nem is működhetett volna, de mindegy, a lényeg, hogy így Hiro lazán csinál egy másikat. (Olyan "apróságokkal" nem törődve, hogy azért egy robot nem csak egyetlen chipből áll és hogy a bátyjának is valami 84 vagy hány próbálkozásába telt, mire tökéletesítette, de hát ő a helyi Szász Marci, így neki ez semmiség.) Így végülis a death count csak a bátyusra korlátozódik, de ha lesz második rész, majd ő is biztos visszajön szuperhősként. :dirr:

Szóval nem tudom, végülis egyszer meg lehet nézni, de ajánlani senkinek nem tudom jó szívvel, nekem kb. az év mozis csalódása volt, pedig nem egy filmet láttam idén és azok közül is többen szinte "kódolva" volt a bukás lehetősége (Hobbit 3, Dumb&Dumber 2, stb.), erre azok mind "átmentek", míg ez "megbukott", van ilyen. Ha valami tegnap alakult cég első rajzfilmes próbálkozása lenne, még lehet mondanám is, hogy "oké, egynek elment, még 2-3 film, aztán hátha "felnőnek" a színvonalhoz", de ez Disney filmnek elég szánalmasra sikerült, főleg úgy, hogy az Aranyhaj óta a filmjeiket úgy emlegetik, mint "második reneszánsz". (Tudjátok, az első volt a kilencvenes években, ami a Kis hableánnyal kezdődött és a Tarzannal ért véget.) Komolyan, IMDB-n így utólag megnéztem és jól írta az egyikük: "Dull and forgettable", illetve "No heart". Valóban ebből fakadtak a film fő bajai, ezekre "épült rá" a sok klisé, a kiszámíthatóság és az idegesítő baromságok. Nincs benne egy emlékezetes jelenet, karakter, poén és pláne a Disney-től főleg szokatlan, hogy hiába vannak itt potenciális halottak (még hőseink is egyszer majdnem autóstól fulladnak a tengerbe), semmi "súlya" a jeleneteknek, sem érzelmi, sem egyéb. Mintha valami füzet szerint haladtak volna, amiben benne vannak a "jó film hozzávalói", épp csak főzni nem tudtak volna. És mindezt úgy, hogy "A Rontó Ralph és a Jégvarázs készítőitől!", hát sírni volna kedvem...

Olyan 5/10, de ha figyelembe vesszük, hogy előtte miket készítettek, meg úgy mi lenne a "standard" Disney-színvonal, lehet lemenne ez 4/10-re is. És az a vicc, hogy nem is voltak nagy elvárásaim (cukiskodó robot + Marvel hősfilmek lekoppintása, de azért hozzáadva a szokásos "Disney-többlet"), de még azokat sem érték el.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ehh, szívás. :(

Maze Runner
Két okból fogtam neki. Az egyik, hogy haverok tárgyalták, és zavart, hogy kimaradok (FOMO-m van...), a másik meg, hogy egyik barátnőmet annyira kiakasztotta, hogy úgy éreztem, ezt nekem is látnom kell. :D
Igazából kábé erre számítottam. Totál érdektelen szereplők (bár "omg, ez a furifejű gyerek az igazábólszerelemből!!!"), elég értelmetlen sztori, és azok a "csavarok" a végén, keméééény. :hammer: Mondjuk szerintem barátnőm egy csomó olyan dolgot is plothole-nak mondott, ami szerintem benne volt a filmben, bár nem védem túlzottan a filmet, mert így is van elég a számláján.
Igazából útközben csak annyit gondoltam, hogy "Ennek az egésznek semmi értelme", de a végén a magyarázatok felfedik az összes plothole-t. Plusz az a "teleport"... Nem kezdem el felsorolni az összes gáz plothole-t, de az szépen kiderült, hogy az egész labirintusos mizériának semmi értelme nem volt. :drop:


De hogy ne álljunk meg a lejtő tetején:

Lucy
Nem is tudom, miért néztem meg. Talán az első oldalon volt a torrentkeresőben, plusz talán hallottam is félfüllel róla, meg emlékeztem rá, hogy a fórumon volt szó róla. Mindenesetre rossz ötlet volt.
Tényleg hasonló a Csúcshatáshoz, csak míg abban elsősorban a morális tartalom zavart, ebben csak minden más. De annyira, hogy 20 perc alatt kiakadt a kiakadásmérőm. Kezdődött egy meglehetősen gáz in medias res-szel, ami elég hamar korrekten izgalmas akcióvá nőtte ki magát, csak az a baj, hogy így igazából át is ugrottuk az előzményeket. Nem mintha butaliba Lucynek olyan nagy jelentőségű előtörténetet képzelek, de azért a "mit keres egyáltalán... kínában? vagy hol játszódik ez? Nem is beszéli a nyelvet. Hogy a szöszben jutottak oda, ahol kezdődik a film?" jellegű kérdésekre azért jó lett volna valami utalás, csak hogy ne érezzem úgy, hogy egy random Domino Day-be csöppentem. Aztán az a kupac szörnyen "tudományos" kis Tudtad-e?, amiket bedobáltak... ezek mindegyikét egy igen gyors guglival helyre lehetett volna igazítani. Állítólag mostanában a teszkóban nyomatnak olyan tényeket, amik nyomokban ugyan tartalmaznak igazságot, de úgy, ahogy elhangoznak, nem igazak.
Ezután kezdett átmenni az egész "sci"-fibe. Eredetileg tényleg nem tudtam, mit kezdtem el nézni, mert amikor a csaj elkezdett lebegni, kerekedett a szemem rendesen. Jött sorban a többi szupererő, ami a csaj megnövekedett agykapacitásából származott!!!!!44 Szuggeráltam magam, hogy "Dehát Peter Parkert is egy radioaktív pók csípte meg, ez miért is lenne rosszabb?", de akárhogy igyekeztem, nem sikerült meggyőznöm magam, mert nem volt egy olyan pont aminél azt mondhattam, hogy "Na jó, tegyük fel, hogy ezt még elfogadom" és aztán a film többi része varázslatos módon működni kezdett volna. Elég, ha csak arra gondolok, hogy a csaj végigsétált egy harminccentis kézifegyverrel a kórházban, és senkinek nem is tűnt fel. Emellett eltörpül az, hogy a csaj a semmiből tudott hirtelen kínaiul. (Bár ilyen szupererő nekem is kéne.) Miután már a világ minden titkát (pölö, hogy egy meg egy az nem kettő) is megtudta a semmiből, rájöttem, hogy a kínai még semmi nem volt.
Hogy ez milyen rémesen buta film volt, eszem megáll! Ott kaptam hülyét végleg, amikor bemondta, hogy "az "egy" az egy mértékegység", még szerencse, hogy öcsém résen volt, és elkezdte tolni, hogy "Akkor van olyan, hogy egy egy?" "Mi a váltószám?" ésatöbbi. Amikor bejöttek a dínók, majdnem elbőgtem magam a meghatottságtól, de mint kiderült, elsiettem, mert Lucy-vel, az """"""első nővel"""""" való találkozásra már nem jutott könnycseppem, pedig az azért igazán megrázó jelenet volt.
A másik bajom a kiegyensúlyozatlanság volt. Kezdetben a kórházban felhívja az anyját, és nem azt kezdi el mondani, hogy "ANYA, MENEKÜLJETEK, MINDJÁRT MEGJELENIK NÁLATOK A KOREAI KERESZTAPA!!!!!44444", nem, hanem macskákról dumáltak. (Nevetséges beszélgetés volt egyébként.) A végén meg mi a frásznak izguljak egy pisztoly miatt, amikor a célpont már félisteni szinten van. Nem. Nem gondolom, hogy bármi baja lett volna, ha belelőnek, akkor sem. És hogy miért nem ölte meg a csúnyabácsit, amikor megtehette volna... erre csak az írói elmeprobléma lehet magyarázat.

Az egyetlen jó pont az egészben a francia rendőr volt. Végig úgy volt vele, hogy "Mi a lópikula történik itt!?", csak úszott az árral, nem is tett úgy, mintha értené, hogy kettő meg kettő az végtelen. (Mert Morgan Freeman karaktere szuperokosan bólogatott az összes baromságra.) Plusz örülök, hogy a tipikus francia színész játszotta. De az a csók... az minek kellett? :knife:
Túl sok baj volt ezzel a filmmel. De bizonyos szempontból élmény volt, az tuti.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2014.12.27. 22:28-kor.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:Hős6os
Csak ilyen hozzádobott további információk, a forrásanyagról:
1. Így nézett ki a csapat. Külön kiemelném a képen Baymaxot a cuki robotot. Illetve mivel a fenti képen nem látható, ezért külön belinkelem Fredet.
2. Tokyoban játszódik.

Szóval ha bárki kérdezi, nem. Nem tervez(t)em megnézni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Csak ilyen hozzádobott további információk, a forrásanyagról:
1. Így nézett ki a csapat. Külön kiemelném a képen Baymaxot a cuki robotot. Illetve mivel a fenti képen nem látható, ezért külön belinkelem Fredet.
2. Tokyoban játszódik.

Szóval ha bárki kérdezi, nem. Nem tervez(t)em megnézni.
Igen, miután túlestem a film okozta sokkon, elkezdtem utánanézni a forrásanyagnak (illetve a film előtt/közben megjelent japán mangának, mert naná, hogy az is van belőle!) és ez az a hülye helyzet, amikor mindkét képregényváltozat verni látszik a mozifilmet, még úgy is, hogy a manga pl. eleve a filmet veszi alapul. Szal az eredeti Marvel képregénynél már a képek önmagukért beszélnek, egyszerűen ahhoz képest a filmet sajnos "eldisneyzték" és nem jó értelemben... A mangából ugyan csak a rövid "pilot" fejezetet tudtam angolul végig elolvasni, de már abban is több érzelem volt, mint az egész filmben együttvéve (pedig a manga meg érezhetően a tesók közti enyhe yaois fangirl-etetésre feküdt rá, de még így is jobb volt... XD). Illetve egy blogon mutogatott még egy csaj későbbi fejezetekből képeket, pl. érdekes (és egyben jóval értelmesebb) változtatás, hogy a srác bátyja nem lemmingként veti magát a lángok közé és nem így leli halálát, hanem a főgonosz már akkor felbukkan, amikor még él és öccsét védve nyíródik ki. Azért ez máris jóval értelmesebb és főleg megindokoltabb halál, mint az, hogy "visszamegyek a profért, aki valszeg már úgyis halott, még akkor is, ha az öcsém a pólómnál fogva próbál visszarángatni és közben ott van a szemében az a tipikus "érzem, hogy meg fogsz halni!" nézés".

A Marvel képregénnyel való összehasonlítás meg már végképp röhej, még Baymaxre azt mondom, hogy ő az egyetlen, akiből úgy "vettek el" dolgokat, hogy legalább közben adtak is hozzá (még ha ezzel totál másmilyen is lett az egész karakter), de a többi szereplő egy nevetséges klisé, kb. karikatúrái eredeti mivoltuknak. Jó is, hogy Fredet külön linkelted, mert ő így közröhej, kb. paródiaszámba megy. Oké, lehet, hogy a kötelező családbarát hangvétel miatt azért egy olyan óriásgyík kissé sok lenne a gyerekeknek, ahogy a képregényben kinéz, de lehetett volna csak egy picit finomítani rajta, nem pedig a szöges ellentétét megcsinálni és "szuperhősjelmez" néven adni neki egy farsangi Süsü, a sárkány-style cuccot, beépített lángszóróval, aztán kész. :dirr: (Komolyan, most belegondolva szerintem Bodrogi Gyulát beraknánk egy életnagyságú Süsü jelmezbe és fasírtot csinálna a gyerekből, ha emlékeztek, még belőle is jött a csillagszórós-füstös "láng", szóval azzal sem maradna adósa... :lol: )

Jó, lassan leállok, de ez a film volt az én idei "Akame ga kill" mozis élményem. :dirr:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igazából a filmet még véletlenül se terveztem megnézni, de ezt azért itt hagyom. :D Ha esetleg valaki mégis arra vetemedne, hogy megnézi, kíváncsi vagyok a véleményére. (Először a viccek topicba akartam linkelni, de talán itt jobb helye van.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én megnéztem az 50-et. Az első felén egész sokat nevettem, persze nem azért, mert viccesnek szánták volna. A második felén meg csak értetlenkedtem, hogy akkómostmiva'. De egy nagy náspángon kívül tényleg nem történik benne szinte semmi.

No, de amiért írok.

Terminator Genisys

Az elmúlt két hétben bepótoltam a mindeddig kimaradt Terminator-filmeket, ami a haverokkal való mozi miatt is aktuális volt. A röhejes harmadik és a "WTF volt ez" negyedik részről most nem beszélnék, maradjunk az aktualitásoknál.
Igazából nem mondanám rá egy-az-egyben, hogy rossz a Genisys (ami nem tudom, miért lett hivatalosan Genesis), de sok olyan negatív dolog volt benne, ami mégiscsak lefelé billenti a mérleget. De előbb kezdjük a pozitívumokkal.

A kép. Feltűnően szép volt, a színek, a beállítások, az egész rendezés elég kellemes volt, amire csak hab volt az effektek szépsége. CG-Swarzi is meglepően meggyőző volt, szóval minden elismerésem.

Az eleje. Á, nagyon tetszettek az újraélt, ám másképp zajló jelenetek az első filmből. Kár, hogy nem volt több, lehet, hogy legbelül nem bántam volna, ha többé-kevésbé azt követik, csak teljesen más formában, a megváltozott múlt hatására. :)

Internet-mobil-közösségi média téma. Mondhatnánk, hogy elcsépelt, meg újat sem mond, de igazából akármerre néz az ember, mindenhol aktuális, és mindinkább azzá válik, szóval nem lehet felróni, hogy a különböző médiumokban rendszeresen foglalkoznak vele.

A poénok. Meglepően sok volt benne, és bár kicsit az volt az érzésem, hogy egy steril laborban kikísérletezett precíz poéncsomagot osztottak szét a filmen, de az egész közönség nagyon élvezte, és én is, szóval nem lehet panaszom. A korábbi filmekből átemelt poénok feltartott hüvelykujj, mosoly stb. sem hatottak erőltetettnek.

Swarzi. Hozta a formáját, abszolút oké volt. :)

Sarah Connor. Az ő karaktere volt még a főszereplők közül, akit szerintem eltaláltak. Egy hangyányit a régi színésznőre is hasonlít a (talán csak általam belelátott) latina beütés ellenére, illetve a megváltozott múlt miatti másmilyen személyisége is logikus volt, erős női karakter. Persze bele lehet kötni, például a sablon feminista dumák még nekem is feltűntek, de igazából úgy voltam vele, hogy kinek a szájából lehetne hiteles, ha nem az övéből. Illetve néhol talán túl gyerekesen viselkedett a múltjához meg az első filmbeli karakterhez képest is. Annak jobban örültem volna, ha a frizuráját kicsit jobban 80-as évekesítették volna, de... ennyi még belefér.


Negatívumok:
Kyle Reese. Te jóságos ég, mégis, mit képzeltek!? Az még hagyján, hogy a régi színészre még csak távolról sem hasonlít a színész (se John-ra), ezt még bőven el lehet fogadni, illetve attól sem dől össze a világ, hogy nekem nem jött be az ábrázatja. No, de amit a személyiségével műveltek, az teljesen kiakasztott. Mégis, az állandó, kimerítő harcok során mikor volt ideje hisztis pi**ává nevelődnie? A folyamatos nyafogása és primadonnáskodása teljesen az agyamra ment, ilyen idegesítő és ütnivaló karaktert tényleg ritkán lát az ember. Majdnem, mint egy szegény, meg nem értett, tinikorban ragadt városi majom. És ő lett volna a hős? És ő nyerte el a hősnő szívét? Hagyjuk már. Ez a románc abszolút nem volt megalapozva, és csak a forgatókönyvírói erőltetés miatt volt képes megvalósulni. Árnyékát sem érinti az első film karakterének illetve szerelmi szálának. A Swarzival lefolytatott apa-udvarló kakastánc meg erőltetett és nevetséges volt.

John Connor. Bár nem volt olyan rossz szereposztás, mint Kyle esetében, azért örültem volna, ha a szüleire hasonlít, illetve... hát nem is tudom, nekem kicsit tenyérbemászó arca van. Nyilván nem arc alapján lesz valakiből sikeres katonai vezető, és nem is szép dolog elvárni az arc-sztereotípiák alapján történő szereplőválogatást... azért valahol mégis zavart a dolog. Világ problémái. :D Érdekes módon viszont Matt Smith-re hasonlított, aminek történetileg abszoolút nulla értelme van, mégis, ha valaki azt mondaná, hogy a két színész testvér, én simán elhiszem, még bólogatnék is, hogy milyen nyilvánvaló.. A szerepe meg... hát, leginkább olyan volt, mint egy fanfiction, azaz "Hé, mi lenne, ha valamilyen módon X-et és Y-t eresztenénk egymás ellen, akik amúgy normál esetben egy oldalon vannak?", szülő vs. tápgyerek, csak valakinek eléggé megtetszett ahhoz, hogy egy rakat pénzt is adott rá. Nem mondom, hogy hamvába halt ötlet, de haver lelkivilága összeomlott tőle. :D És meg is értem.

Az, hogy láthatóan még további folytatások is lesznek. Ezzel a Reese-zel? Inkább hagyjuk! :(



Látható, hogy a negatív oldalra nem is került olyan sok dolog, de Kyle az egészet elásta. Nagyon, nagyon mélyre.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jurassic Park 2 - The Lost World

Ennél rosszabb filmet nehezen találok. Mindenféle szentek és szűzek, de nagyon rossz film ez!!
Hogy lehet ilyesmit leforgatni? Hogy lehet ilyesmire pénzt adni? Hogy lehet az, hogy ENNYIRE NAGYON HÜLYE SZEREPLŐKet írjon valaki...
Végig imádkoztam, hogy haljon meg a nő. Aztán rájöttem úgysem fog, mert ő az egyetlen női főhős...

Aki nem látta az SOHA ne nézze meg. A sztori arról szól, hogy a Parkot létrehozó öreg beköpi négy év után, hogy volt Bé terv is, és ez azt jelenti ott egy sziget a másik mellett ahol szabadon élnek a dínók. Ilyen marhaságot is mond, hogy a ragadozók el vannak kerítve a növényevőktől. Pöersze. 4 év után. Emberi felügyelet nélkül. Hógyne. Meg ingyen cukorkát is oszt a tirex.
Na, de behívja a bőrdzsekis fazont, hogy menjenek már a szigetre és dokumentálják ami ott van, mert jaj de szép és hátha akkor hisz nekik a világ. Merthogy mindenki bolondnak hiszi az öreget, meg az egész túlélő bagázst. Az öreg a beszélgetés közben azt is elköpi: ja és a barátnőd aki paleontológus, már egy napja a szigeten van.

Ekkor bőrdzsekis hősünk megindul kiszabadítani a szigetről a csajt. Hagyta volna meghalni. MOndanom sem kell, bőrdzsekinek a lánya is odakerül, mert miért ne szökne már fel a hajóra?
Természetesen a szuperokos csaja összeszed egy tirex kölköt, mert jaj eltörött a lába, amit bevisz a táborukba *tépi a haját* és így tovább.
Kiderül, hogy a szigetet orvvadászok is látogatják. Persze a tirex előtt nincs különbség, így hőseink az orvadászokkal együtt küzdenek a túlélésért. Közben még egy pár nagyon, nagyon nagyon buta mellékszereplőt kapunk.
Jaj.

És ma este nézem meg a harmadik filmet, ami állítólag ehhez képest egészen jó lett.
Mindezt azért, hogy holnap moziban nézzük a Jurassic World-öt.

Oka volt annak, hogy én soha nem néztem meg a folytatásokat... miért nem hallgattam a tudatalattimra?

Pocsék.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ayla írta:Jurassic Park 2 - The Lost World
Gratulálok, Achievement Unlocked! :D
Ayla írta:Ennél rosszabb filmet nehezen találok.
Én most néztem meg a DNA című nagyongyenge förmedvényt, amit első megközelítésben valamiért olyan címmel hoztak ki a magyarok, hogy "Ragadozó 3". :D Mondanom sem kell, hogy köze sincs a Predator-univerzumhoz, bár lehet nyúlt belőle, mindenesetre ez a magyar cím baromi félrevezető. Jó, hogy már a Ragadozó 2 se volt egy hejde színvonal, de annak legalább pár pontja volt, amit pozitívumként lehetett értékelni. (Igaz, ha írtam volna róla véleményt, az ebbe a topikba ment volna. Abban is sajnáltam, hogy nem halt meg a nő.)
Ayla írta:Közben még egy pár nagyon, nagyon nagyon buta mellékszereplőt kapunk.
Te rájöttél, hogy ki az az Ajay, akit a végén siratott a vadászbácsi? :D Szerepelt az egyáltalán? Mi kinyilvánítottuk fantomkarakternek, aki valószínűleg jelenetkivágás áldozata lett.
Ayla írta: És ma este nézem meg a harmadik filmet, ami állítólag ehhez képest egészen jó lett.
Hahahahahaha! :D Mondjuk inkább, hogy hasonló szinten vannak. :D Amúgy a 4. részhez elég az elsőt ismerni, a két folytatás igazából nem sokat ad hozzá. talán csak a 3. a beszélgetős raptorokkal, de őszintén, az előzmény nélkül is elvan magának a 4.-ben.

Én a 4. rész mellett azért is néztem végig mindet, mert játszom a Lego Jurassic World-del, amiben mind a négy film benne van. Azt a játékot viszont ajánlom mindenkinek, főleg, ha találtok játszótársat is. Ketten egész jól el lehet vele lenni, és még a filmek gyenge részeit is sikerül poénokkal mentenie. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz, Mordályos! Köszi ^^

Amúgy, akkor nem csak én voltam hülye... gondoltam valahol én éppen fogtam a fejem, azért nem láttam a hapsit sehol korábban a filmben, vagy mert már 50x akartam elaludni közben... de akkor ezek szerint nem. :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ayla írta:Mindezt azért, hogy holnap moziban nézzük a Jurassic World-öt.
Az is jöhet majd ebbe a topikba :vigyor:

Mondjuk úgy mentem a moziba, hogy eye candyt fogok nézni. Azt meg is kaptam. Történetvezetést, következetességet, tudományos igényességet vagy bármi ilyesmit egyáltalán nem. Nem baj, én még ebből is vontam ki magamnak használható ötletanyagot :thumb:

(Egyébként tök érdekes lenne, ha egyszer az állatok úgy viselkednének, mint az állatok... Az elején még rendben voltak a raptorok (eltekintve attól, hogy igazából kopasz deinonychusok), aztán egyre kevésbé, de amikor megbeszélték egy nagyon távoli rokon faj egy egyedével, hogy "a kis színes kétlábúak a haverjaim, kösz, hogy együtt harcoltunk, most mennyé innen", na az nekem már nagyon sok volt... )
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

alvaro írta:
Ayla írta:Mindezt azért, hogy holnap moziban nézzük a Jurassic World-öt.
Az is jöhet majd ebbe a topikba :vigyor:
Nekem bejött a 4-es. Akciódús volt, rendben volt a történet dinamikája is. Tetszett, ahogy megpróbálták megmagyarázni, miért néznek ki úgy a dínók, ahogy, azaz hogy eleve más fajokból pótolták ki a genetikai állományt. Állítólag valami olyan indokot is mondtak, hogy azért, mert az emberek ezt akarják látni, de arról valamiért lemaradtam. Jó, persze, a genetika nem így működik, de ez még mindig sci-fi, nem pedig dokumentumfilm. Szerintem belefér.
Illetve az is tetszett, hogy egy csomó kérdést felvetett a genetikai módosításokról, illetve az állatkerti gyakorlatokról is. Bár Chrispratt érvelése gyakran túlságosan szélsőségesen naív volt, és még a film is támogatta azzal, hogy pár dologról megfeledkezett, a lényeg átjött. Nekem az volt kicsit sok, hogy Domino kiszedte magából a nyomkövetőt. Az oké, hogy emlékezett, hogy berakták, de ennyi erővel hamarabb is kiszedhette volna. Kizárt, hogy felfogja, hogy mire való.
alvaro írta:tudományos igényességet
Az valahogy túl ritkán jelenik meg a filmekben. :? Mi a jellemző?
1. A tudósok azt hiszik, hogy rettentő okosak, de igazából síkhülyék, és még a bot egyszerűségű főhős (na meg persze a néző) is jobban tudja náluk, mi a frankó.
2. A tudósok mindent csak elrontanak, katasztrófákat okoznak, illetve ha van katasztrófa, azt rosszabbá teszik.

De nekem egy kicsit mindig fáj, amikor tökéletes szakszerűtlenséggel járnak el bizonyos esetekben. Pl.
- Hé, találtam egy szuperfantasztikus régészeti leletet. Csak úgy felveszem és elviszem.
- Hé, találtam egy teljesen ismeretlen biológiai mintát. Csak úgy megfogdosom, illetve nekiesek és felboncolom.
Ugyan, minek is kéne mindenre kiterjedő képi és írásos dokumentáció az egészről, hogy mondjuk visszakövethető és értékelhető legyen a kísérlet meg az adatok? Pl, mit kezd egy lelettel, ha nem tudja bizonyítani, hogy honnan való? Meg semmi mást sem?
Értem én, hogy pörögniük kell a filmeknek meg a sorozatoknak, de... valahogy csak meg lehetne oldani.

Vagy esetleg másra gondoltál ezalatt?
alvaro írta:de amikor megbeszélték egy nagyon távoli rokon faj egy egyedével, hogy "a kis színes kétlábúak a haverjaim, kösz, hogy együtt harcoltunk, most mennyé innen", na az nekem már nagyon sok volt... )
A 3. film után? Mondjuk megtehették volna, hogy ezt a vonalat mégsem erőltetik annyira, de végülis pont erre lett kihegyezve a tetőpont.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:A 3. film után? Mondjuk megtehették volna, hogy ezt a vonalat mégsem erőltetik annyira, de végülis pont erre lett kihegyezve a tetőpont.
Lehet.... hogy jobban jártam, hogy a 2-3 nekem teljesen kimaradt? :lol:
A dromaeosauridák valószínűleg tényleg nem voltak síkhülyék (mint mondjuk a sauropodák), de azért álljon meg a menet :D

Tudod mit? A genetikai foltozgatás, meg az "ezt szeretnék látni" akár működhet is. A Raptorok filmbeli kinézetének úgyis pontosan ez az oka. Egy kicsit jobban hangsúlyozva (igen, tényleg mondtak valami ilyesmit egyszer valahol a filmben) simán megettem volna! Kár, hogy ennyi évet kellett rá várni. Ha még ChrisPratt is tudni látszott volna róla, ejj de szép is lett volna!

[Nem baj, nagyszerűen inspiráltak egy kis utánajárásnak, sok érdekeset olvastam és néztem azóta. A nagy népszerűségük ellenére sosem voltam egy "dinosaur person", de azóta már meg is találtam a helyét egy kicsi, tollas Raptornak a saját világomban...]

OMG, ezt a hozzászólást vagy tíz nekifutásra írtam meg...
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

alvaro írta: Lehet.... hogy jobban jártam, hogy a 2-3 nekem teljesen kimaradt? :lol:
Valószínű. :D
alvaro írta:Tudod mit? A genetikai foltozgatás, meg az "ezt szeretnék látni" akár működhet is. A Raptorok filmbeli kinézetének úgyis pontosan ez az oka. Egy kicsit jobban hangsúlyozva (igen, tényleg mondtak valami ilyesmit egyszer valahol a filmben) simán megettem volna! Kár, hogy ennyi évet kellett rá várni. Ha még ChrisPratt is tudni látszott volna róla, ejj de szép is lett volna!
Nem tudom, szerintem volt annyira hangsúlyozva, mint amennyire kellett. Chrisspratt-nek miért kellett volna tudnia róla? Valamennyit biztos tudott, de őt jobban érdekelték maguk az állatok, mint a készítésük.

Ja, még eszembe jutott egy furcsaság, amire más hívta fel a figyelmemet:
hogy érdekes módon Domino kifutója nem volt túlzottan bebiztosítva. A sima kis raptoroknak is volt zsilipes rendszerük, illetve már az egyes filmben is volt elektromos kerítés, itt meg semmi. Építettek egy magas falat, és remélték, hogy egy teljesen ismeretlen lény nem nő nagyobbra nála. :P
De ezeket leszámítva, nekem még így is tetszett. Még akkor is, ha a velociraptorok igazából csirkeméretűek voltak. :)
alvaro írta:["dinosaur person"]
Apropó
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:
alvaro írta: Nem tudom, szerintem volt annyira hangsúlyozva, mint amennyire kellett. Chrisspratt-nek miért kellett volna tudnia róla? Valamennyit biztos tudott, de őt jobban érdekelték maguk az állatok, mint a készítésük.
Csak gondoltam, hogy furán venné ki magát, ha mondják neki, hogy mi is lesz a munkája, megy, megnézi az állatokat, aztán reklamál, hogy ilyen lény márpedig nincs és nem is volt :D

De amúgy nagyon szívesen megnézném ezeket az állatokat élőben, olyannak, amilyenek ténylegesen voltak. Meg sok másfélét is. Anomalocaris pl. rulez :thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kéne már egy olyan topic, ami nem konkrétan rossz filmmel foglalkozik, hanem olyannal, amin részben tudtam szórakozni, de összességében valahogy nem az én ízlésem. (Igen, pont ilyen témacím kellene. XD)

Ted 2
Azt előre leszögezném, úgy ültem be a filmre, hogy nem láttam az első részét. :dirr: Haveri társasággal találtuk ki, hogy elmegyünk moziba és első ötletként ez merült fel, mint megnézendő film. Kicsit utána olvasgattam, de az igazság az, hogy kivételesen nem csak az időhiányra foghatom az előzmény kihagyását. Tudni kell, hogy a Family Guy alkotója áll emögött a film mögött is, szóval nagyjából lehet sejteni milyen a stílusa. Akik nem ismerik a Family Guy-t, most bajban vannak. :D Mellesleg azt se tudom nagyobb mennyiségben fogyasztani, általában 1-2 rész után már szívesen néznek valami mást. Volt benne 1-2 jó poén, amin tényleg tudtam röhögni, csakhogy összességében annyira nem élveztem, mint a társaság többi tagja. Azt mondják, hogy az első rész jobb, ami lehet hogy igaz, viszont én nem lettem nagyon meggyőzve. Persze lehet, hogy az én humorérzékemmel van valami baj, mert ezeken a betépős-f*szos vicceken sosem tudtam röhögni. (Kivéve, ha ezt kissé más köntösben tálalják, pl. Csupasz piszoly.) A Jurassic Park-os poén volt az egyik kiemelkedő jelenete a filmnek, így néhány nap távlatából szinte csak ennyire emlékszem belőle. Meg arra, hogy megint el kellett sütni, az okos csaj nincs képben a nerd témákkal. ^^" A szereplőket nem igazán kedveltem meg, talán azért, mert egyikőjüket sem éreztem elég közel magamhoz. Nem mondom, néha tökre hidegen hagynak a karakterek, mert más elviszi a hátán az egészet, viszont itt főleg rajtuk volt a hangsúly, mert vígjáték kategória. Szóval ez nem úgy volt rossz film, mint mondjuk egy Asylum "produkció", hanem a stílusa nem jött be.

Esetleg látta innen valaki az első részt? Nézzem meg azt is, hátha megváltozik az egész cuccról alkotott véleményem?
A mordályos nyul írta:Ja, még eszembe jutott egy furcsaság, amire más hívta fel a figyelmemet:
hogy érdekes módon Domino kifutója nem volt túlzottan bebiztosítva. A sima kis raptoroknak is volt zsilipes rendszerük, illetve már az egyes filmben is volt elektromos kerítés, itt meg semmi. Építettek egy magas falat, és remélték, hogy egy teljesen ismeretlen lény nem nő nagyobbra nála. :P
Ezt csak most vettem észre, de gondoltam akkor már válaszolok. Mondtak valami olyasmit, hogy a kifutó még építés/tervezés alatt van ezért kellett Chris Pratt, mert ő megmondja a tutit ezzel kapcsolatban. Bár az tényleg fura, hogy nem kétajtós zsilipet építettek alapból.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

A mordályos nyul írta:Vagy esetleg másra gondoltál ezalatt?
Hohohó, találtam valakit, aki sokkal szebben összefoglalta mint én bírtam volna, és közben újra is alkotta a filmet. Nekem tetszik...
I just feel like you could have had basically the same movie but tighter if instead of the plot being like “the public is bored of our old dinosaurs, build us a giant white velociraptor” it was “the public is bored of our old dinosaurs, build us T-Rex 2.0 to suit modern expectations″ so they splice in a bunch of birds to fill in the genetic gaps instead of frogs and make a giant, agile T-rex-of-Paradise to wow the crowds.

Then the conflict could be “wow shit, we didn’t account for how much faster and smarter bird dinos would be than frog dinos” And they’d have an excuse to throw in all sorts of bird behaviours like tool using or mimicry without breaking suspension of disbelief too much. Real life ravens absolutely understand how to bait traps and drop nuts on the road to lure squirrels into getting hit by cars, you could do a whole thing with 2Rex trying to lure people into places where other dinosaurs would trample or chomp them or whatever (and make the big finish with the Mosasaur that much more ironic). Instead of the whole “they put RAPTOR in her!!!” (no shit Sherlock) reveal where Indominus Rex becomes the new Alpha of raptor squad for like three minutes until it stops being useful to the plot, they could have better harder faster stronger Bird Rex figuring out how to mimic Chris Pratt’s raptor clicker and use it to give the raptors mixed signals to confuse them into attacking the people. Then at the end of the movie in the big showdown it’d be like T800rex VS T1000rex with the big clunky hometown favourite duking it out with the leaner, meaner new-and-improved replacement for itself. Kind of what it was already, but more personal because it’s just straight up glamourized movie rex for the seven year olds of today VS glamourized movie rex of the seven year olds 20 years ago.

Basically the same movie with the same amount of over-the-top stay-alive monster movie shenanigans, but you get to make feather dino people happy and bald dino people happy and it just irons some of those seams out AND you get a cool, colourful attention grabbing toy out of it that stands out on a shelf next to all the Jurassic Park clone brown lizard dinosaurs that every dinosaur toy manufacturer these days sells (without having to retire your old classic JP raptors and Rexes).
Innen: http://lostbeasts.tumblr.com/post/12641 ... d-have-had
Válasz küldése