Akame ga Kill

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Akame ga Kill

A napokban sikerült bővítenem azok táborát akik maguk mögött tudhatják az AgK-t, és habár valamivel gyorsabban sikerült ezt kiviteleznem mint azt vártam volna, ennek oka pedig több helyen is keresendő pláne azután amikor ténylegesen rájöttem, hogy nem csak a múlt héten dúló "hirtelen jött szabadságom" volt az oka annak hogy olyan gyorsan tudtam volna haladni vele. Cinikusan persze ráfoghatnám hogy mégsem erről van szó és mégiscsak annyira magam alatt voltam hogy szó szerint bármivel ellettem volna, de annyira hipster nem vagyok hogy csak a népszerűsége miatt hordjam le jobban a kelleténél, így most, a sorozat második fele után is azt gondolom hogy az AgK a maga módján egy viszonylag szerencsés csillagzat alatt született. Nem olyan csillagzat alatt mint amikor térdre borul az ember és örül hogy ilyesmi megláthatta a világot, hanem olyan csillagzat alatt amikor egy totálisan bűnrossz valamit várna el az ember, de helyette olyasvalamit kap, amit jobban el tud viselni, vagy másképpen mondva nem megy neki a falnak annyira. Maga a jelenség már csak azért is furcsa, mert az AgK alapjáraton bármelyik "tiniknek úgyis csak ez kell..." jellegű manaszórás céltáblája is lehetne, mivel ebben aztán tényleg minden benne van ami a sztereotíp, "anime a zisten" vérpistike felmagasztalhat: sablonos és egyszerű-mint-faék szereplőgárda, különösebb odafigyelést nem igénylő és a gyomrot abszolút kímélő sztorivezetés, és ami a fő, van annyi vér/szenvedés/kivégzés/"badass"/elhalálozások hogy azon bárki jóllakhat aki szerint ezek tesznek egy sztorit komollyá, felnőttessé. Ilyen szempontból az AgK mögött álló koponya *nagyon* jól tudja hogy ennek a bizonyos rétegnél milyen gombokat kell megnyomni ahhoz hogy a végeredmény vonzó legyen, mert egy bizonyos fokú gonoszkodási faktorral fogalmazhatnék úgy is, hogy az AgK olyan mintha egy fanfices rájött volna hogy a rajzfilmek is tudnak erőszakosak lenni, és ebben a mederben haladva összerakna egy olyan fanficet ami nagyon felnőtt, nagyon komoly és nagyon laza, csak éppen a hemoglobinistvánok nem feltétlen fogják annyira értékelni mint a vérpistikék. Ami nem is meglepő, hiszen az AgK talán egyik ordas nagy hibája hogy beleesik abba a tipikus betegségbe amikor elvileg bárki, bármikor meghalhat akárhogyan, "csak" közben az a bökkenő hogy úgy igazán súlya nincs semminek ami javarészt az anime attitűdjének tudható be, ami a kelleténél jobban idézi meg az említett fanfices mentalitást. Persze én sem várom el azt hogy minden egyes animében, vagy akármiben túltengjen az eredetiség, de az AgK ilyen szempontból túl óvatosan játszik, érződik rajta hogy a sztori nem mer, vagy nem is akar egy olyan, magához képest igenis merész és kísérletező jelleget felvenni, ami azt eredményezi hogy elvileg az AgK világa kegyetlen lenne mint a vídia (és egy szempontból az is), de amolyan "shounenesen" vídiás - ez még véletlenül sem a Berserk világa, inkább egy durvább aktuálisantrendishounené. Egy olyané, ahol a "politikai" háttér kimerül a "gonoszazempájör" minél jobban szemet (át)szúró ábrázolásában, és egy olyanban ahol elvileg történnek halálozások és azok elvileg drámaiak is, de a végeredmény mégiscsak egy "whatever".

És valahol pont ez a "whatever" az, ahol az Agk szerencsésebb csillagzata tetten érhető: csűrhetem-csavarhatom azt napestig hogy szerintem mennyire kommersz, "trendi", és pehelykönnyű iparosmunka a sorozat amiről szerintem egy-két év múlva úgy el fognak feledkezni róla hogy a helye se füstöl, de ahogy az azt előző AgK-s kommentemben is írtam, a sorozat még ennek ellenére sem tud annyira rossz lenni hogy az ember ténylegesen elcsapja vele a gyomrát: van amikor az embernek inkább olyasmire van szüksége ami szinte semennyire sem terheli meg és nem kell a szereplők motivációit, gondolatmenetét állandóan észben tartani és a későbbi tapasztalatokat "beépíteni" azokba, az AgK pedig ilyen szempontból pozitívra tudja fordítani a hátrányát. Úgy igazán, őszintén nem vádolnám meg azzal hogy szórakoztató lenne mert annyi színtiszta erényt nem érzek benne, inkább mondanám úgy hogy egy "egynek elmenő shounenes gorefestnek" megteszi a sorozat, és az élmény talán jobb is marad ha így közelíti meg az ember, nem pedig olyasminek amitől sokat vár és végül nem azt kapja. Ez mondjuk a másik véglet szempontjából is igaz hiszen én abszolút nem ültem le elé pozitív elvárásokkal, és az a negatív felfelé tudott görbülni annyira hogy egy közömbös, de filléres időtöltésnek fogjam fel a sorozatot. Ez egyrészt betudható annak hogy a White Fox ha nem is kiemelkedő, de a célnak bőven megfelelő és QUALITY-től nem igazán szenvedő vizuális porciót adott a sorozatnak és a szinkronszínészgárda se mutatott fel különösebben rossz munkát (és igen, az AgK is egy olyan cím ami +1 rovátkát ad Hanazawa Kana amúgy sem kutyafüle hosszúságú munkásságához), de az érdem azé is hogy habár a szereplőgárdától nem is voltam elájulva, de például a Jaeger csapat nagy része élből szimpatikusabb volt mint a Night Raid shounen-klisésEBB parádéja (leszámítva Najendát és Susanoo-t, de utóbbi ugyebár nem igazán számít embernek), és ahogy írtam, az országos klisék és nem-eredetiség ellenére se voltak annyira idegesítőek hogy a videofájl bezárását fontolgassam, bár azt nyomatékosan hozzáteszem hogy egy raklappal kevesebb shounen "humor" nélkül is túléltem volna a kalandot. Ezt már az előző AgK-s hozzászólásban is írtam, de továbbra is jó pontként könyvelem el azt hogy a sorozatban nincsenek úgy igazán OP, mindent túlélő Übermensch szereplők, a szereplőkhöz való "hozzánövés" hiánya ellenére is legalább ott van az a faktor hogy itt tényleg bárki, bármikor meghalhat. És ha már a szerencsés csillagzatról van szó, a sorozatot túlnyomórészt 3-5 epizódos pakkokban néztem, és valahol itt is tetten érhető az anime minőségének kettőssége: ez aztán tényleg egy olyan habkönnyű sztori amiből több részre van szüsége ahhoz hogy az embernek megteljen a jelképes gyomra, az pedig már más kérdés hogy ez részben annak tudható be hogy a sorozat maga nem igazán fajsúlyos valami, de végső soron ez azon a kérdésen csapódik le hogy a pohár félig tele van-e, vagy inkább üres. Ehhez a kérdéshez nem kapcsolódik szigorúan, de a magam módján azon jól szórakoztam, hogy a sorozat annyira próbálja bizonyítani a "felnőttségét" hogy minden rész címe egy "Kill the [epizód tárgya]", és egyébként ez is hozzájárult ahhoz hogy az AgK-ra úgy tekintsek rá, mint kezdő apuka aki egyből kiszúrja hogy a fiacskája egy kissé füllent ahhoz hogy az érdemeit nagyobbnak láttassa.

Végső soron emiatt is vagyok gondban a pontozással: egy 5/10-hez annyira van benne "jobb gyorsétel" faktor hogy egy kicsivel többet érdemeljen, ellenben egy 6/10-hez nem elég merész vagy legalább próbálkozó, így inkább maradok egy 5.5/10-nél és úgy tekintek a sorozatra, mint egy olyan címre amely abszolút érdemes a felhozatalra ha éppen a "hype-olt címek mennyire parasztvakítóak" mederben csordogál egy diskurzus, de azért nem egy ördögtől való valamiről van szó.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Dodgers, egy kérdésem lenne, mert láttam 2 hosszabb hangvételű értekezést is írtál erről a csodáról: nem érezted RETARDÁLTNAK ezt az izét? Nem, itt most nem arról beszélek hogy tele van shounen klisékkel, vagy hogy egykaptafás karakterek vannak benne, esetleg idióta a humor vagy rossz a rendezés, hanem az összkép szempontjából. Eszemben sincs befolyásolni a végítéleted, meg ismeri is mindenki az álláspontomat ezzel kapcsolatban, csak én ott tartok hogy ennél még a Natúró is komolyanvehetőbb volt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:nem érezted RETARDÁLTNAK ezt az izét?
(Bár nem nekem lett feltéve a kérdés, de ezt most közkincsnek veszem. :3)

Úgy általában? Simán. A többi shounenhez képest? Aligha. Szal nem to'om, de én a nagy shounen-fanboi korszakomban kvázi az ÖSSZES ilyen szutykot letoltam és igazából semmivel nem retardabb, mint a többi, sőt ennél egy Beelzebub, Toriko vagy Fairy Tail kétszázszor gázabb (imho). Persze nem tagadás, voltak a sorozatnak még shounen-mércével mérve is hatalmas, arcpirítós baromságai (Esderp szerelmes Tocumiba, Seryu harcstílusa, az utolsó két rész úgy ánblokk), de még mindig nézném ezt kétszer újra, mint azokat a szutykokat, amiket a Pierrot vagy a Toei stúdió nyomkod ki magából.

Dodgers verdiktje szerintem helytálló. A mangától elvonatkoztatva én is egy 5/10-et adtam volna rá (alsó hangon).
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Surci írta:Dodgers, egy kérdésem lenne, mert láttam 2 hosszabb hangvételű értekezést is írtál erről a csodáról: nem érezted RETARDÁLTNAK ezt az izét? Nem, itt most nem arról beszélek hogy tele van shounen klisékkel, vagy hogy egykaptafás karakterek vannak benne, esetleg idióta a humor vagy rossz a rendezés, hanem az összkép szempontjából. Eszemben sincs befolyásolni a végítéleted, meg ismeri is mindenki az álláspontomat ezzel kapcsolatban, csak én ott tartok hogy ennél még a Natúró is komolyanvehetőbb volt.
Abban a tekintetben értem mire gondolsz hogy a sorozatnak megvan a sajátos, vagy inkább éretlen és hatásvadász megközelítése a humor és a komolyság párosításáról, de szerintem megvan a bizarr erénye, akár bája a maga C-Z kategória közötti módján. Nem hibáztatok senkit ha valakinek a sorozat túlzottan infantilis edgy marhaság, mert amúgy azért nem sok választ el attól hogy ne köpködjem tele vitriollal és azon morgolódjak hogy mekkora egy parasztvakítás az egész, mert egyébként semmiben sem különb bármelyik nagyonaktuáliséstrendi shounennél, vagy akár az edgefest nagy klasszikusánál, az Elfen Liednél. Példának okáért a sorozat bizarrsága mentett meg attól hogy nem menjek falnak a "hárem" faktortól: Leonét nem számolom bele mert ő csak marhult, Esdeath-et pedig azért nem mert nála annyira bizarr a "gödörbe esett vak ló" jellegű románc hogy az inkább elnevetgélésre sarkallt, de Mine és Chelsea már annyira a hordó alját kaparták színvonalban hogy egy kevésbé működő sorozatnál egész sorokat tudnék írni arról hogy vajon melyik papírmasé lenne a Best Girl az átlag AgK fannak, és ugyanilyen szituációban arról is tudnék regélni hogy Tatsumi mennyire "jól" követi az átlag shounen főhős kliséjét akibe úgy zsonganak bele a menyecskék hogy annak sok meggyőzési faktora egyébként nincs. Vagy arról hogy egy ennyire edgy és vérgőzös sorozatban mégis hogy szorul bele egy tipikusan animés "poénkodás" az itteni meleg szereplőt illetően, miközben a halált, a szenvedést nem veszi komolyabban mint egy tinédzser aki szerint ezek "felnőttes" és "kúl" dolgok (függetlenül attól hogy otrombább cenzúra egyszer sem volt a sorozatban). Vagy arról, hogy a sorozat elég rugalmatlanul kezeli a jó és a rossz fogalmát, és például a "jó" oldalon nincs olyan szereplő aki csak azért akarna forradalmat mert a harcban, a káoszban látja az élet értelmét, miközben a "rossz" oldalon épp hogy van olyan kivétel aki nem elmeháborodott szadista vadállat, hanem érződik hogy valahol emberséges elvek alapján teszi azt amit. Vagy arról, hogy miért van 9/10 esélye annak hogy ha egy civil feltűnik egy jelentetben, azt már nem fogja túlélni. Vagy arról, hogy szinte nincs olyan szereplő akinek a motivációjában ne lenne jelen a "meggyilkolták a barátomat/apámat/satöbbit" motívum, csak hogy még jobban vágjon az az edge.

A sort napestig lehetne folytatni, de a lényeg az hogy habár valahol egyetértek abban hogy az AgK egy "kissé" retardált sorozat, de annyira azért nem tűnik ki az átlag, méltánytalanul felmagasztalt stuffok közül hogy különösebben szemet szúrjon. Az holtbiztos hogy ennél vannak jobb sorozatok amelyek jóval több elismerést és ismertséget érdemelnének, de annyira a legaljának se érzem hogy akár egy Naruto is jobb legyen nála. Továbbra is fenntartom hogy a sztereotíp newbie anime fant az AgK-val gond nélkül lehet azonosítani, de ami engem illet, nekem megvolt vele a bizarr 24x30 percem mégha abból szerintem két hónap múlva már semmire se fogok emlékezni.
Kép Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ugyan én még nem láttam a szóban forgó sorozatot, de így látatlanban azt már most megelőlegezném neki, hogy ez is egy amolyan tipikus "rágógumi sorozat", amire a Dodgers által már említett egyének (Én csak hype huszároknak hívom őket.) előszeretettel ráharapnak, megrágják, majd kiköpik, és azonnal elfelejtik, amint elment az íze, és jön a következő. Ergo, szokásos éves hype.

Ezért is nem sietek vele, mert minek? Úgyis ott van még onnét, ahonnét ez jött. =)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Befejeztem az Akame ga Killt.

Olyan izé volt ez. Tele volt érdekes dolgokkal amit rosszul használtak ki vagy NEM használtak ki.
Tele volt olyan karakterekkel akik ordítanak egy cosplayért, DE már nem is tudom hogy hívták őket.... :/ Jó, Esdeath még így is csalogató, de nekem az ilyen hibbantak a gyengéim :D
Olvasgattam itt a bejegyzéseket róla, mindenki innen lehúzta a sárga földig, nekem csak az nem esett le, hogy akkor miért néztétek végig ha olyan gyilkolnivalóan szar? :D Nem látom a logikátokat, fórumtársaim. Minek ölni a drága, értelmes animékre kiéhezett agysejtjeiteket egy ilyennel? :D

Én egy 7/10-est adok neki, pont azért mert láttam már ennél szarabbat is, meg sokszor élveztem, csak átírtam volna. Említettétek a mangát. Szép? Az igazán kielégítő? :) Mint mondtam, gyengéim a cuki gore hibbant szereplő cosplay <3 De mielőtt végleg felkerülne a listára akárki innen, nekem több kell, mint amit az anime adott.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy ja, innen egy csomóan azért kezdték el, amiért pl. anno én is a Cross Angét: mert sikerült mind a fanoknak, mind magának a sorozatnak eleinte "megvezetnie" a nézőket, hogy ez valami komolyabb, átlagnál jobb cucc lesz. Nem tudom őket hibáztatni, mert bár nekem az Akame kimaradt, mondom, cserébe pont így jártam a CA-val. Az más kérdés, hogy mivel az Akame esetében már "fel lettem vértezve" azzal a tudással, hogy ez bizony egy "gagyifest" lesz, ezért lehet, hogy a maga debil módján nekem majd még tetszeni is fog. XD Szal ott van pl. a Junchi által említett "Justice Bitch", aki elvileg nagyon szemét karakternek íródott (legalábbis láttam ilyen "2014 karakterei, akiket meg akartunk volna fojtani" listán XD), de szerintem én az összes jelenetén szénné fogom röhögni magam, épp ma láttam pl. egy gifen, hogy ennek valami plüsskutya a fegyvere, amiből bármit elővarázsol, többek között egy komplett tankot is. :lol: Bazeg, ez még fantasy környezetben is igen "erős" húzás, nem tudom, hogy fogom ezek után komolyan venni. XDDDD (De ha jól rémlik, a "stukker van a torkomba építve" húzás is tőle származott. XD) Plusz még hozzá jön ez a "non-stop váltogatom a moe és az animáció által teljesen eltorzult fejemet". XDDDD És ez egy szereplő, de az egész gárda ilyen, max másfajta kreténségekkel operálnak. XD Ahogy láttam, lesz itt "macskanő", akinek az a "harci formája", hogy cicafüleket növeszt és úgy harcol, aztán valami folyamatosan nyalókát szopkodó csaj, aztán ott van a zöldhajú, akiről azt sem tudom, hogy fiú-e vagy lány, de valami damilos-fejhallgatós ürge, mint a Kill la Kill-ben az a "számteches" csóka és akkor még ott van a két sereg "vezetője" is: Akame, aki ilyen Shanába (Shakugan no Shana) oltott Saeko (HOTD), legalábbis külső alapján, vele szemben pedig ott a fanboykedvenc Esdeath, aki tényleg nem egyéb, mint egy "nácidomina". XDDDD (Btw, mintha többen is kérdezték volna, hogy miért mindenki Esdeath-fan. Hát, most elnézve a két tábor vezetőjét, nem azért, de már pusztán dizájn alapján is egyből az utóbbihoz igazolnék, pedig nekem nincs is domina fétisem, de a nácibitch még mindig jobban mutat, mint ez a teljesen generic "húgom lehetne" Akame, aki elvileg itt valami rendszert megdöntő brigád fejeként, vagy legalábbis main charactereként akarna funkcionálni... XDDD) Szal én már készítem a popcornt, ez annyira debil lesz, hogy egyszerűen előbb-utóbb látnom kell! XDDD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akame ga Kill

Aaaaand done!

Hol is kezdjem…?

Mikor 2012-ben dobtam a Blöccs mangát, megfogadtam, nem kívánok több shounen-fight cucchoz nyúlni, since olyannyira elegem lett az egészből, olyannyira kiismertem ezt a „műfajt”, hogy egyszerűen már nem találtam benne semmi szórakoztatót, semmi decensebb értéket, elegem lett a klisékből, a karaktereknek beállított papírmasékból, a tizenéves fanboykákból, meg az inzultálóan rossz sztorikból. Utána szép és jó volt minden, egy másodperc erejéig sem merült fel a hiányuk vagy éreztem volna égető kényszert azzal kapcsolatban, hogy elővegyek újra akár egyet is.

2014-ben aztán elkészült az Akame ga Kill manga anime-adaptációja, aminek teljesen ad hoc mód adtam egy esélyt, bár ezt a döntésemet elég gyorsan megbántam, lévén az első részek pocskondiázásában igencsak élen jártam. Dobni is akartam, de aztán valamiért mégis ott ragadtam, majd túléltem az animét és „elkezdtem” a mangát (az 53. fejezetnél kapcsolódtam be). A többi már történelem, meg amúgy ennyi elég is lesz a személyes mesedélutánból.

Eljött hát a vége, a 78. fejezettel végre teljessé vált ez a saga is, és bár a véleményem nagyon vegyes összképet mutat, konklúziónak mégis azt kell valljam, megérte ezt az elmúlt 2+ évet arra áldozni, hogy havi szinten követtem ezt a mangát. A „megérte” jelző ugyan meglehetősen kevés és inkább csak személyesen felnagyított elemek összképe, de ez még mindig a szubjektív értékelés kategóriája, úgyhogy igazán csak az számít, mit találtam benne én vonzónak és… noss, kevésbé vonzónak.

Amit rögtön ki is emelnék mindjárt, mint pozitívumot, az a manga tempója. Igaz ugyan, hogy egy havi megjelenésű cuccról beszélünk, de tudjuk nagyon jól, ez még önmagában nem jelent semmit, relevanciája csakis akkor lesz, ha a szerző ténylegesen tudja, mit is akar épp elmesélni, mekkora terjedelemben és mennyi infót kíván egyszerre bedobni. Na, ez az a pont, ahol az Akame az esetek nagyobb részében igencsak remekelt. Nagyon ritkán éreztem csak azt, hogy nem haladunk semerre, mindig volt valami látható cél kijelölve, amit, ha nem is túl komplex módon, de megközelítettünk, majd elértünk, effektíve komolyabb időhúzást és reumásabb tempót talán csak az utolsó arc-ban véltem felfedezni.

Ami viszont ennél is lényegesebb, hogy legyenek itt bármekkora ordas hibák (mindjárt ki is térek rájuk), végső soron azt kell mondjam, az AgK egy szórakoztató manga. Ezen megállapításon sokat dob a kimondottan csini artwork, a változatos képesség-arzenál, és a tény, hogy bár alapvetően ennek a cuccnak sem kell átmászni a szomszédba fárasztó shounen-klisékért, mégis megvolt az a pár plusz löket, amit eddig nem nagyon tapasztaltam ennél a műfajnál (bár lehet nem pont a prominens (lol’d) képviselőiből kéne kiindulni, mint referencia, de annyi baj legyen). Az egyik a mindenki által felemlegetett plot shield-mentesség, amivel ugyan átesett a szerző egy idő után a paci túloldalára (nyergestül), de valamelyest megbocsátható, főleg, hogy a vége felé meg pont arra jött rá, hol hibázott és ez még valamennyire orvoslásra is került.

A másik, hogy végre egy olyan sáunen, ahol a románc, mint olyan, nem csak egy, a legutolsó fejezetben bealibizett valami, hanem menet közben alakulgatott több couple is. Ugyan a
SPOILER
Tatsumi × Mine szál különösebben nem érdekelt, vérfrissítésnek viszont üdítően hatott.
A befejezés nekem külön bejött – ennél
SPOILER
bittersweetebb konklúziót keveset láttam eddig, hogy az összes túlélőnek cipelnie kell egy-egy terhet a vállán (talán élete végéig), de legalább megtalálták egymás mellett a saját kis boldogságukat.
Ennyit a dolog rózsaszín részéről, váltsunk feketébe, lévén van itt miről beszélni. Kezdjük mindjárt a számomra legnagyobb lórúgással, a world buildinggel, ami egyszerűen katasztrofális. Nem elég, hogy félelmetesen inkonzisztens az egész AgK-világkép (lőfegyverek kontra kardok vagy páncélok vs iskolai egyenruha), semmi nincs igazán lefektetve, pár kivételtől eltekintve egyetlen szabály sincs világosan kimondva vagy megalapozva, a világ lóg a levegőben: Mikor alakultak meg az egyes frakciók például? Mióta tart Honest zsarnoksága? Mi van a környező országokkal? Mi a rosseb szerepük volt a danger beasteknek? Erősen az volt a gyanúm, hogy a szerző elképzelt magában egy világot, de valahogy kifelejtette a koherenciát, helyette minden ötletét felírta egy-egy papírszeletre, azokat bedobta egy cilinderbe, majd mindig húzott egyet, amire neki vagy a plotnak épp akkor szüksége volt. Szóval igen, az azért elég gyorsan leesett, hogy Takahiro nem valami kompetens író, van még hova fejlődnie, bár itt talán sokat magyaráz, hogy a fickó többnyire VN-ekben utazott eddig.

Újabb súlyos hiba a karaktergárda. Rémesen felszínes, közhelyes és érdektelen szereplők alkotják a csapat 90%-át, különös tekintettel a Night Raidre, akik a protokoll shounen főhősök (Tatsumi, Akame, Mine) és/vagy szatellit karakterek és/vagy mémek (Bulat mint a kötelező homo, Lubbock a perverz buttmonkey, Najenda az előírt vezető, Leone a 100% fanservice, meg volt még valami Sheele meg Chelsea nevű plot device) mintapéldái. Közülük egyedül Akame volt az, aki minimálisan érdekelt, de ő is csak a legvégére.
A Jaegerek már jóvalta érdekesebb és korrektebb karakterei voltak ennek a cuccnak, legalábbis náluk legalább érződött, hogy valami szürke moralitás játszik azért ebben a cuccban, nem minden csak fekete és csak fehér, úgyhogy én szívesebben nézegettem volna őket gyakrabban, mint a 12 éveseknek gyártott Night Raides bagázst. Kurome és Wave pedig külön emlékezetesek lettek számomra, főleg előbbi.

Végül a mindenki által szidalmazott Caps Lockos EDGE is kerüljön napirendre, mert ez mellett képtelenség csak úgy szó nélkül elmenni. Szóval igen, kedves Takahiro, a kevesebb néha bizony több lett volna. Ami külön bosszantóvá teszi, hogy sokszor SEMMI ÉRTELME nem volt ennek az öncélú, hatásvadász brutalitásnak, csak, hogy jól megbotránkoztassa vele az olvasókat (legjobb példa erre a
SPOILER
Shit Wild Hunt esete Bols családjával).
Ettől nem lesz sem komolyabb, sem érettebb egy manga, sőt inkább csak nevetségesebb és ostobább. (Kivéve, ha nem 12 éves edgelord az olvasó, de az „sajnos” távolról sem vagyok.)

Sokat agyaltam a verdiktet illetően, hogy végül merre billenjen a mérleg az 5 és 6 pont között, de úgy voltam vele, egye meg a fene, legyen a jobbik score. Az animére anno 4-et adtam és azért azt hozzá kell tenni, hogy a manga még így is kilométerekkel jobban teljesített , mint amit az adaptáció valaha is produkált, úgyhogy legyen a végső értékelés is olyan, ami ezt a differenciát valamelyest tükrözi.
Válasz küldése