Puella Magi Madoka Magica

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

anubys írta:Jóféle cosplay :D
Én meg egyenesen gyűjtöm a cosplayeket, hogy fogalmat alkothassak, hogy nézhetnek ki a karakterek "valójában" :D
A történeteket meg logikával és reális fizikával akarom megvalósítani :hammer:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már elég sok cosplayes képhez volt belőle szerencsém, szólj, ha esetleg érdekelnek és összevadászok többet is. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

legjobb magical shoujou -s anime ever ! imho
Kalafina - Magia ---> EPIC, "realisztikus" történet-ahoz képest h magical s.(Mami -san hirtelen elveszti a fejét ?! :O
kiváló mű
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ez mekkora egy poén. XD (3. rész spoiler!)

K-On: Cute girls eating cake.
Madoka: Cute cake eating girls.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Madoka movie 3

AA-ról átkopipasztálva a véleményem.

Hát, hol is kezdjem...

A film maga rettenetesen pozőr, hatásvadász és nem több, mint egy kiadós fansimogatás, hogy a Sayaka×Kyouko fanboyok jól lakjanak, ahogy a Homuratardok, via yuri subtext, is megkaphassák a maguk kis fanservice-parádéjukat.

Ettől függetlenül nem mondanám szükségszerűen rossznak. A hozzáfűzött reményeket mondjuk nem igazán váltotta be, de az átlag "milk the franchise" filmekhez képest azért valamelyest jobban teljesített. Az első fele például kimondottan jó. Tette, amit tennie kellett, csak úgy repült a műsoridő. A csúcs a Homura vs Mami harc volt - azt helyben vissza is pörgettem, annyira jól össze lett hozva. Aztán jött a második óra és a lelkesedésem valahogy exponenciális csökkenésnek indult. A sztori végső soron arra futott ki, hogy Homerun önző kívánsága egy új világ képében manifesztálódjon, Charlotte szükségtelenül került bele, Kyuubey szerepe meg annyira fájdalmasan erőltetett volt, hogy azt leírni nem lehet.
Valahol az is elég ironikus, hogy Madoka, a címszereplő kapta kvázi a legkevesebb írói figyelmet, ami azért elég gáz...

Szintén nem jött be ez az agyoneffektezett, "agyonSHAFTelt" grafika, szal ami a sorozatban egészséges és ideális, azt itt túlzásba vitték. A másik, amit már a sorozatban sem szerettem túlságosan, az az egész animét átható pszeudo-szimbolizmus. Eltúlozták ezt is.

Ami viszont most is csúcskategóriás volt, az a zenei alapanyag és a seiyuu-gárda (Chiwa Saito továbbra is zseniális).

6/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Igazából nekem meg copypaste még innen az "Animeajánló..." topicból. Novemberben leszedetem a CamRip-et és az előzetes véleményem nem sokat változott, igazából csak BD minőségben néztem meg, vagyis a grafika jobb.

Mahou Shoujo Madoka Magica Movie 3: Hangyaku no Monogatari

Reakcióm: ööö... és megint csak ööö... :weh: Igazából nem tudom, hogy Urobuchi szívott valamit (biztosan nem békepipát), vagy begombázott, esetleg keverte ezeket, de azt sem tartom kizártnak, hogy az agyára ment a Gargantia és a Psycho-Pass. Kicsit olyan érzésem van, mint a 3. Eva Rebuild filmmel kapcsolatban volt. Mintha meg akarták volna mutatni, hogy ők tudnak jobbat, nagyobbat, összetettebbet, meghökkentőbbet, stb. csinálni, viszont beletört a bicskájuk. Igen, csalódott vagyok, mert nem erre számítottam. Az előzetes alapján mondjuk sokat nem lehetett sejteni, csak annyit, hogy Madoka és Sayaka is visszatérnek, illetve volt egy jelenet, ahol Homura fejbe lőtte magát. A végkifejlet az, ami nem tetszett benne. Mellesleg a "zsírkrétás, firkált" jeleneteket mintha túlzottan erőltették volna, mert az addig rendben van, hogy Shaft, viszont a sorozatban pont az tetszett, hogy megtalálták az egyensúlyt a két világ között.
A szereplők eléggé megváltoztak, ha most kéne sorrendet állítanom, nagyon elütne attól, amit a sorozat után megalkottam. Behoztak egy új karaktert is, csak azt nem értem minek, amikor alig kapott szerepet. Aki panaszkodott, hogy Mami keveset szerepelt és egyáltalán nem tudta megkedvelni, fogalmam sincs itt mit fog mondani Nagisáról. Pedig annyi lehetőség lett volna benne, kár hogy nem használták ki.

Az első két film tetszett, mert tulajdonképpen azok voltak a reboot-ok, míg ez az új rész már folytatásnak számít. Tehát ez a sorozat lezárása után játszódik, nem annak az újragondolása. A két filmet csak összevágták a sorozatból, új zenéket raktak alá és még jobban felturbózták a grafikát, szóval annyira nem hiányzott volna, ha kihagyják. Ekkor jött a bejelentés, hogy érkezik még idén a 3. film, ami az új idővonalon fog játszódni. Ugyan azt akarták eljátszani, mint anno a sorozat 10. részében, vagyis csak a végére áll össze az egész. Az új karakter tényleg csak arra kellett, hogy Mami-nak is legyen párja, mivel szó szerint semmit nem csinált az egész film alatt. Sayaka és Kyouko pedig már-már yuriba átcsapó jeleneteket kaptak, nem szeretem, ha ennyire erőltetik ezt a fajta fanservice-t. Homura pedig egyenesen WTF kategória lett, amit nem értek, hiszen a mozifilmekkel pont, hogy árnyaltabbá akarták tenni a karakterét. Nekem erősen az jött le, hogy még jól meg akarják fejni a rajongókat, hiszen 2011 óta mit sem vesztett a népszerűségéből.

Értékelés: 6/10
Junchi írta:Az első fele például kimondottan jó. Tette, amit tennie kellett, csak úgy repült a műsoridő. A csúcs a Homura vs Mami harc volt - azt helyben vissza is pörgettem, annyira jól össze lett hozva. Aztán jött a második óra és a lelkesedésem valahogy exponenciális csökkenésnek indult.
Nekem egy picit túl cukormázas volt az első fele, amolyan vérbeli mahou shoujo-t próbáltak összerakni, pl. csoportos átváltozás vagy cuki beállások, de a sorozat ismeretével ez furán jött le. A Homura vs. Mami tényleg elképesztő volt, látszott, hogy nagyon odatették magukat a készítők. A végső felismerésig kicsit vontatottan jutottak el, de ettől függetlenül a végső harc is ütött rendesen. Amúgy van egy olyan fura érzésem, hogy ennek még közel sincs vége...
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Az eleje nekem szintén mázas volt, aminek abban látom a célját, hogy kilógjon a lóláb, arra tényleg jó volt (ja, meg a cake song is bejött :lol:). A közepét erősen élveztem, Homura igazságkeresése a Mátrixban tényleg érdekes és hatásos volt. A Homu vs Mami harc szintén látványos (bár hülyeség miatt robbant ki), és az új Sayakát is egész megkedveltem. Hiába, a tapasztalat meg az évek :D Homulilly kifejlődése és megjelenése szerintem zseniális, pszeudo-szimbolizmus ide vagy oda.

Nagisa WTF-elemnek volt jó, meg persze a fanoknak dobtak egy csont. Valaki azt boncolgatta, hogy az is a fanok kedvéért volt, hogy a sorozat történetében először mind az öt lány egy csapatban küzd. Na várjatok csak...... :LOL:

A vége az bennem is csalódást keltett első nézésre. Sőt, most se tartom jó befejezésnek. Inkább egy zavaró tüske. Ha itt a vége, azzal semmit se értek el, csak belerúgtak egy addigra jól felépített karakterbe, akkor már jobb lenne az utolsó kábé 20 percet elfelejteni. Egyébként nagyjából azt is teszem... egy szerencséjük, hogy ordít, hogy Homura belülről kaparja az üveget. Csak nem kéne az a sok hülye yandere-pofavágás, szerintem hiteltelen. Ha egy kicsit megkattant (márpedig ez simán belefér) még racionális indokot is találna arra, amit tett. Amúgy meg sajnálom szegényt (változatlanul a kedvencem), ahogy ottmaradt a pusztában a sorozat végén azok után, amiken keresztülment, meg amit aztán kapott, az tényleg durva.

Arra mindenesetre jó volt a harmadik film, hogy újra nekiálljak írni...
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

alvaro írta:Arra mindenesetre jó volt a harmadik film, hogy újra nekiálljak írni...
Nekem meg arra, hogy újra elővegyem (majd) valamikor a sorozatot és felidézzem, miért is kedveltem 2011-ben meg. :3
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Double Puella / Walfas

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Azt hiszem, ide pont passzol :D
Életem első TeCső videója, eldolgoztam rajta jó néhány napot...
Walfasban (olyan... Touhou legó-szerűség), a Madoka-sztori egy más nézőpontból.

http://alvaro84.deviantart.com/journal/ ... -458546361

Igyekszem megfelelően félreértelmezni a dolgokat :drop:

De nem is. Csak egy kicsit stilizáltam :D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

alvaro írta:Arra mindenesetre jó volt a harmadik film, hogy újra nekiálljak írni...
Az első 2 új fejezet el is készült annyira, hogy kitegyem őket DA-ra (meg az a kis aranyos, Vonnegut-beütésű előzetes :D)... apropó, van valami jó kis magyar oldal, ami ilyesmivel foglalkozik? Gondolom, ha vannak itt Madoka fanok, tudok még nekik érdekeset mutatni. Nagyon szeretem a másképp-faktort, meg a sorozat szellemiségét, miszerint nincs ingyenebéd, meg szeretem a pofátlan tudományos trollkodást is, amire azért szintén vonatkozik a fenti szabály... és bár a magyar szöveggel eléggé korlátozom a közönséget (egyszer lefordítom angolra is, de megírni épp elég magyarul) szerintem biztos van, aki ezt is megérti :D

Szóval Girls of Science Era ~ Egy tudós kor lányai 1-4 és 9/i:

http://alvaro84.deviantart.com/gallery/ ... E-magyarul
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára alvaro 2014.08.03. 14:19-kor.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Revaccs után majdnem frissében továbbra is azt kell mondjam, a Madoka egy zseniális darab. Ugyan voltak dolgok, amik csak most másodjára szúrtak igazán szemet (a célon túllőtt Madoka sírás-rívás, a kissé kapkodott, NGE-wannabe utolsó rész és az Inkubátorok célja az entrópia mögé bújva, amiről a készítőknek fingjuk nem volt, hogy mi is; szerencsétlen Clausius fogná a fejét, ha még élne...), de ezek inkább csak apróságok, elhalványulnak az erények mellett.

Mondjuk ezúttal sem a karakterek voltak a fő motivációs tényezők (még akkor sem, ha egyébként Sayaka egy egészen jól megírt szereplő, és azért HomuHomu se rossz), hanem a szürreális, avantgárd-szerű látványvilág, a sztori-vezetés, a briliáns OST és a Fausti "világkép". Mint olyan, aki mindig is rajongott Goethe eme remekművéért, egy igazi csemege ez a cucc, ahol a mahou shoujo jelleg igazából csak egy köntös. Az abszolút boldogság keresése és elérése, ami csak egy pillanat műve (lásd Mami, Sayaka), amit rögvest a lejtőn való száguldás vált fel a teljes kétségbeesés felé. Kyuubey tényleg megadta azt, amire a lányok vágytak, de ennek bizony ára van. Komoly ára. Itt jön be pluszként az a pszichológiai töltet, ami bár faék egyszerűségű, de mindvégig jól felhasznált, sosem válik hatásvadásszá, sosem rágják direkte az ember szájába és valahogy mindig sikerül különböző tálalásban felszolgálni: Feláldoznád a lelkedet/az emberségedet egyetlen kívánságért cserébe? Hiába, Urobutcher ekkortájt még értette a dolgát.

A másik, ahogy a nézőt az elején az orránál fogva vezeti: a megtévesztő OP, a még félrevezetőbb ED, a karakterdesign (jó, mondjuk ez permanens), az ártatlannak tűnő, mahou shoujókban kötelező állatka és az akkori színvilág elhiteti, hogy csak egy újabb standard MG sztori van készülőben. Ugyanakkor vannak árulkodó jelek a darkybb hangulatra, csak jól elrejtve: a falra felvésett idézetek a Faustból vagy a nyitójelenet dialógusa. Mindez a Kajiura Yukitól megszokott muzsikával megtámogatva.

Long story short, méltó helye van a kedvenceim között.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: scineram »

Na szóval, ősszel megnéztem végre a harmadik filmet is. Igazság szerint már az első kettővel sem voltam kibékülve, mert a történet sorozatként működött kitűnően. Folytatásra pedig egyáltalán nem volt szükség. Így nem is vártam sokat a Rebelliontól. Persze nem is tetszett. Számomra nem elfogadható, ahogy az alkotók elárulták HomuHomut. A sorozat végének szembeköpésének tartom. Ezzel együtt próbálták az odavezető utat a lehető legkonzisztensebben bejárni. Ez amennyire lehetett sikerült is, a többi karakterek is megkapták az őket megillető szerepet, így nosztalgia szempontjából sem volt utolsó, ahogy animáció tekintetében sem. A Homu-Mami fight nem volt semmi, már a sorozatban is érett, de mint mondtam, jól nem végződhetett ez az egész. Így a pénzharácsoláson túl csak sajnálni tudom.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Őszintén megmondom mást vártam ettől a sorozattól, főleg amilyen híre van, de azért Urobuchi jó ajánlólevél volt hozzá. Komolyan azt hittem valami EL-szerű gurofestben nyomják majd a drámázást a lolik, erre nagyonnem :D Szvsz marha jól össze van rakva a cucc, és bár a moe karadesignnel engem is ki lehet kergetni a világból, azért elég nyilvánvaló hogy direkt "trollkodásból" és "beetetésből" választották ezt a képi világot. Meg ugye alapból mahou shoujonak van felvezetve, csak igazából a külsőségeit leszámítva marhára nem az. Mivel ez a hetem a Madoka jegyében telt, idepötyögöm ami eszembe jutott.

A megvalósításról: a moelolit már említettem, viszont ami tetszett hogy Shafték szürreális-művészkedős hülyeségeit egy másik dimenzióba helyezték, így nem volt zavaró, sőt! Az animációval néhol voltak problémák, Yuki Kajiura viszont egész egyszerűen zseniális OST-t rakott össze, a Sis puella magica-t már nemtom hányezerszer hallgattam meg az elmúlt héten, és az ending szintén TOP. Ami még tetszett, az a hétköznapi jövőbeli világ, főleg az iskola.

Mivel szerintem már mindenki látta, valamint nagy újdonságot sem mondanék a mahou shoujo műfaj dekonstrukciójáról szóló eszmefuttatásomal, így csak pár gondolatomat írnám le, szigorúan inkoherensen. Sokat kifehérítettem, de lehet hogy maradt még benne spoiler, úgy olvassa mindenki. kicsit fáradt vagyok ma este, lehet nem vettem észre mindet.

Kevésnek tartottam a 12 részt, főleg abból a szempontból, hogy 2 karakterre, Mamira és Sakurára nem igazán volt elegendő idő. Mami megjelenik, aztán a harmadik részben elveszti a fejét, szerepelt 2 epizódot, remek. Tipikusan az a húzás amikor úgy írnak ki egy karaktert, hogy egyszerűen nem tud lesokkolni a halála mert nem volt idő eléggé megszeretni, megismerni, stb... A Mami death scene annyiban volt váratlan, hogy szó szerint nem számított az ember arra hogy az ilyen habruhás moe-animében ilyen húzást eljátszanak (najó én valami hasonlóra azért igen, mert egyszerűen kikerülhetetlen volt az a sok infó ami az elmúlt 4 évben kijött erről a cuccról, de amikor először adták akkor azért elég nagyot üthetett). A másik meg Sakura, aki nekem eléggé kilóg ebből a cuccból, lévén semmi értelmes szerepe nincs, valamint arra megintcsak nem volt elég idő hogy Sayaka nagy barátnőjévé váljon, így szintén nem tudott akkorát ütni az a rész, amikor magát feláldozva elintézi Sayakát. Magyarul ha csak Homura, Madoka és Sayaka szerepel a sorozatban, az is elegendő lenne javarészt... Persze, oké, Mami szerepe az volt hogy jó látványosan kivégezhessék.


Amúgy én voltam az egyetlen aki nem tudta sajnálni Sayakát? És nem, nem azért mert Kyubey átverte (ami viszont csak féligmeddig igaz, mondjuk úgy hogy "nem bontotta ki az igazság minden részletét" , hiszen Mami példájából tudta, hogy mi vár rá amikor megkötötte a szerződést), hanem azért amit a Kyosukével való kapcsolatában leművelt. Szó szerint eladja a lelkét a srác érdekében, DE UTÁNA MÁR NEM MENNE ODA HOZZÁ SZERELMET VALLANI BASSZUS!!4444 ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Ez a szintű autizmus annyira triggerel, hogy arra szavak nincsenek. Ráadásul nem illik a személyiségéhez egy ilyen húzás. Sőt Hitomi teljesen korrekt volt vele, megmondta hogy tudja hogy szereti, meg eddig is gondoskodott róla, így ad neki egy nap előnyt, és ha nem kell neki a srác, akkor majd ő is bepróbálkozik. Nem él a lehetőséggel, utána meg jön a nagy sírásrívás-kétségbeesés, "jajjmiértelme az életemnek így". -_-""" Tipikus "jajjdeszerencsétlenné kell tenni a lányt" plot-device, kb az egyetlen amin kiakadtam, mert Urobuchi nem szokott ilyen egyértelmű eszközökkel élni. Ennél jóval nagyobbat ütött volna ha Kyosuke elutasítja, vagy mondjuk a metrós jelenetben ő lett volna az egyik srác akit Sayaka kihallgat...

Madoka szerepe viszont szvsz teljesen jól volt felépítve, főleg hogy egyrészt a 10. epben megkaptuk flashbackben, hogy ő bizony már elég régóta benne van az iparban, csak a jelenlegi világvonalon (sekaisen, nem véletlenül használom ezt a szót ^_^) nem tart még ott hogy szerződést kössön Kyubey-el, másrészt pedig zseniális húzásnak tartom, hogy a címszereplő a legvégéig nem is megy bele a varázslólányos játékba. Kicsit sok volt a sírásrívás amit leművelt, de itt legalább volt ok az angstre, nem műdrámázásról volt szó. A végéről majd később.

Kyubey: Mint említettem volt szerencsém hallani már pár dolgot előzőleg is erről a cuccról, és meg kell mondjam nem lepődtem meg a kis rohadék szerepén, viszont a módszerein már annál inkább. Mindenesetre remek húzás volt a kvázi főgonosz szerepébe helyezni, mindezt úgy, hogy igazából nem is gonosz (ugye nincsenek érzelmei), hanem neki ez az egész csak munka. Olyan mint egy házaló ügynök (Homura meg is jegyzi, hogy ő ebben -csodákban- utazik). Már az elejétől fogva gyanús volt a sunyi vigyorával, főleg hogy MINDENÁRON tukmálni akarta a szerződést. Jópár éves üzletkötői tapasztalattal a hátam mögött rögtön kiszúrtam, mert ilyen erőszakosan csak azok nyomják a dolgot, akiknek nem tiszták a szándékaik - a valóságban is így van ez egyébként :D - de azon már azért a pofám is leszakadt, amikor már egy tortát akart kívántatni Madokával a szerződésért cserébe. Szal ideális főellensége volt ennek a sorozatnak, valóban egyfajta fausti Mephisto, és egyben a világot rendező nagy törvényszerűségek megjelenítője - és ezzel is válik világossá, miért is kívánta Madoka azt amit, és miért nem lehetett semmiféle kisszerű vagy önző kívánsággal feloldani az egész Mahou shoujo-Witch problematikát, valamint miért is volt törvényszerű Homura bukása - hiszen Kyuubei-ék által volt mindez a természet és a történelem menetébe kódolva. A másik pedig, ami szintén "életszerű", hogy ami túl szép ahhoz hogy igaz legyen, az NEM IGAZ.

És meg is érkeztünk Homurához, aki a kedvencem lett ebből a sorozatból, mindezt úgy hogy egyáltalán nem indult valami szimpatikusnak, legfőképp amiatt, hogy a jégkirálynő-szereppel együtt egyértelműen látszott rajta hogy tudja, mi folyik itt, de egyszerűen képtelen volt, vagy nem is akarta normálisan átadni az információt. Amikor Sayaka kezdett elborulni, eszembe jutott hogyha normálisan előadja amit tud, és nemcsak utalások szintjén, akkor Sayaka se ugrott volna bele Kyubey játékába, de akkor már késő volt. A másik meg, hogy az egy Madokán kívül mindenkivel elutasító, sőt ellenséges, főleg Sayakával, és ezt nem nagyon tudtam hova tenni. - és most se tudom, mert a többi csaj ugyanúgy z ismerőse volt mint Madoka, mégis egyedül ő számított neki. Viszont a 10. ep (legjobb az egész sorozatban :D ) szépen helyretette az ő karakterét, és egy rész alatt olyan jellemfejlődést mutattak be, amihez sok animében 12 rész is kevés szokott lenni. A Walpurgis fightot és később a moziban a Mamival lenyomott harcot nézve mindig eszembe jutott hogy még Madokánál is sokkal bénábbnak és szerencsétlenebbnek indult, aztán most meg... :D Legjobban az tetszett, hogy igazából az időpajzson kívül nem volt "varázsfegyvere", így rendes, valóban létező lőfegyverekkel és robbanószerekkel kellett megtanulnia harcolni. De ezzel együtt is az időmanipuláció miatt messze neki van a legdurvább "varázshatalma", aztán ha ehhez hozzávesszük a nonstop, kvázi évekig tartó lőfegyveres gyakorlatot, meg az alapból a Mahou Shoujoknak juttatott extrém fizikai képességeket (többszáz méteres ugrások, emberfeletti sebesség, sokkal ellenállóbb test, stb...), akkor egy valódi harci gépet kapunk, aki előtt tényleg nem áll meg senki a világon - ennek ellenére folyamatosan elbukik, hiszen pont az a mechanizmus okozza törvényszerűen a vesztét, amitől a hatalmát is kapta. Nem tudtam nem észrevenni a Kőkapus párhuzamot: Homurin el akarja téríteni a tragikus végkimenetelű világvonalat, ezért számtalan alkalommal utazik vissza a múltba és éli át újra azért, hogy barátját, Mayukát megmentse a tragédiától. Csak míg a Kőkapuban Okarin maga alakítja a sorsát, addig Homurán a világának törvényszerűségei miatt csak a csoda segíthetne - de ő már elhasználta a maga csodáját (btw a Walpurgis afféle 1%-divergenciagátló valami lehet ebben a világban, hiszen nincs reális oka annak hogy Homu minden alkalommal elbukjon ellene, mégis képtelen legyőzni, pedig a végén már tényleg MINDENT bevetett amit el lehet képzelni). Viszont áldozata nem hiábavaló: minderre szükség volt ahhoz, hogy Madoka kívánsága végül teljesülhessen. Nem véletlen hogy a jelen, "utolsó" világvonalban megyünk végig a történeten, mert ez Homura utolsó ciklusa, többé már nem indítaná újra az időt, ennek végén jönne a kétségbeesés - de mind információból, mind a világvonalak összekötéséből származó erőből mostanra áll rendelkezésre annyi, amennyi alapján Madoka meg tudja hozni az egyedüli "helyes" döntést, amivel végül feloldja a Mahou Shoujokat súlytó végzetet, és maga lesz a világot irányító körforgás.

Nekem tetszett a vége, őszintén szólva hasonló, ám mégis darkosabb endingre számítottam, azzal együtt hogy Homu lesz az aki valami módon mégiscsak feláldozza magát Madokáért. Szerencsére nem ez történt, és enyhén End of Evangelionos, keserédes végkifejletet kaptunk, végül (Homut kivéve) valahol mindenki, ha nem is jól, de jobban járt mint az eredeti univerzumban, Madokami pedig mint a hégeli Világszellem (LOL) "őrködik a történelem folyamatai felett" :D Mintha ezek az új "démonok" nem lennének annyira durvák mint a boszik voltak, Kyubey-ékkel is partneri a kapcsolat immár az eddigi élősködő-gazdatest viszony helyett. Bár a lélekkövek ezután is elsötétülhetnek, és ugyanúgy meg kell őket tisztítani, ebben a világban mintha ez kissé könnyebb meló lenne. Homura elvesztette az időpajzsát, ám helyette valami angyalszerű hatalmat kapott, és a legvégén az a dark angelwing amit dobott azért elég kemény volt. Mondjuk az a darkwing már jelezte hogy kezd elborulni, viszont talán Madoka emlékével így is megbirkózik a nehézségekkel. De teljesen jó volt ez az END, minden szál lezárva, és bár nincs fullhepiség, mégis egy pozitív üzenetet közvetít.

Most 9/10, de lehet hogy később feljebb húzom ^_^

Na és akkor a mozi.

Egyrészt egyetértek a többiekkel, tök felesleges volt folytatni, mert teljes END-et kaptunk. Mondjuk annyi a szerencse hogy ugyanúgy Urobuchi jegyzi a scriptet, csak hát ilyenkor már jön a rókabőrnyúzás, és ezt sajna érezni is lehet ezen a movie-n. Minden plotbeli hiányossága, erőltetettsége és szarráSHAFToltsága ellenére nem mondanám rossznak, csak a sorozat számomra éppen hogy teljesen kielégítő endingjének megerőszakolása az, ami lehúzza a szememben. Már akkor éreztem hogy itt valami gikszer lesz amikor megjelent Sayaka és Homu az időpajzzsal ("Hé, neked nem fekete szárnyakkal kellene csapatnod, kisangyalom" - bár másrészről meg örültem is, mert baromijó az a képesség). Na remek, valaki elcseszte az egészet és újabb időugrást generált - ami eleve felesleges, mert Madokamit akkor se tudná megkerülni. Szerencsére nem ez történt, de ahogy fentebb Junchi is írta, Kyubey-ék szerepe annyira erőltetett volt hogy rendesen besírtam rajta - vissza akarják csinálni az egészet csak Homu múltbeli beszámolójára és jelenlegi "haldoklására" alapozva. LOL nemár. Jaigen, Homu nem tudott túljutni Madokán, és ez még valahol érthető is, csak ha ez az alapkonfliktus, akkor két végkimenetele lehet a dolognak: Madokami elviszi Homut ugyanúgy ahogy a többi Mahou Shoujo-t - és így Kyubey-ék nyernek, mert ezzel megbizonyosodnak a létezéséről, és később manipulálni-kiiktatni is ki tudják majd (Urobuchi ezt az END-et akarta végső lezárásnak, bár nemtom hogy azt mennyire gondolta végig, hogy akkor logikailag így az Inkubátorok nyernek, vagyis sehová nem jutottunk a 12rész +1 mozi alatt). Vagy pedig az, amit végül kaptunk, hogy Homu felülemelkedik az Inkubátorokon, és kvázi szintén Istenné válva ő lesz a "felügyelője" annak hogy az inkubátorok többé ne szólhassanak bele semmibe az Univerzumban - viszont ezzel együtt elég önző módon elutasítja Madoka kívánságát is, ráadásul Madoka "emberi lényét" kiszakítja Madokamiból annak akarata ellenére. Folytatás 99% hogy lesz, mivel a mozi utolsó 10 percét épp ezért íratták át a producerek. Persze felmerül a kérdés, hogy megint minek, mert bár egy fokkal keserűbb a szám íze most, azért én megelégszem a jelen helyzettel is, ahol Homura a világszellem, és egyébként minden rendben a világban, csak Madoka nem tud magáról. Csak nemtom hová lehet már ezt fokozni, kétszer alakult át az univerzum, mi lesz itt majd, galaxisokkal dobálóznak mint a TTGL-ben? Ez nem az az anime. Pedig Homu megmondta Madokának hogy nem kizárt hogy egyszer majd egymás ellenfelei lesznek, és ez tudvalevő, hogy mit jelent egy animében :D

A végére még annyit hogy engem nem zavart a movie-ban ez a yandere-Homura vonal, sőt- régebben éppen azon sírtam hogy úgy megnéznék egy rendesen megírt yandere-szereplőt, aki nem az a sablon Yuno-Shion-Lucy-stb idióta elcseszett otakupan-tengelyen mozog, erre tessék. A fő gondom a mondvacsinált storyline volt, mert Homura ilyentén hozzáállása eléggé adta magát már a sorozat alatt is, amikor kb. egyik csaj se érdekelte soha csak Madoka, pedig őket is ugyanúgy ismerte. Szal kissé többet éreztem én ebben a "passionate female friendshipben" Homura részéről már akkor is, bár ott még elég kuudere-vonalon mozgott a dolog, de a mozi konkrétan egy mondatban összefoglalható: KARMA MAY BE YOUR BITCH, BUT YOU ARE MY BITCH. Valahol nem is csodálkozom ezen, mert elvileg nem valami tini-akogare már ez a részéről, hiszen nem is egykorú Madokával - Urobutch asszem azt nyilatkozta hogy kb 100 timejumpot hajtott végre, namost az azt jelenti hogy 22 éves a csaj -, meg az alatt a 8 év alatt nem csoda hogy "kicsit" belehülyült ebbe az egészbe. De a lényeg hogy a személyiségéből nem lóg ki, így nem is érzem azt amit fentebb scineram írt, hogy "elárulták volna az alkotók Homurát".

Hozzáteszem van 1-2 dolog ami még mindig nem világos teljesen, de első nézésre ezek jöttek le, úgyis revaccsolni fogom nem is olyan soká, aztán majd megint írok jó kis wall of texteket.

Kedvenc jelenetek:
- Sayaka vs Sakura
- EP 6 Madoka ledobja a hídról Sayaka Soul Gem-jét, Homura pedig rohan megszerezni.
- Amikor Homura kínozza, megöli, széttapossa, szadizza, szétlövi, stb... Kyubeyt - szerencsére van egypár, de így se döglik meg elégszer a kis patkány
- Homura vs. Mami - NINCS OLYAN JELZŐ AMI KIFEJEZI ENNEK A JELENETNEK AZ ÓSZOMSÁGÁT. Nem spoiler, az is megnézheti aki eddig nem látta volna az animét.
- Homura vs. Walpurgis - na ezt is láttam már vagy 30szor.
- EP 10 en bloc
- EP 11 eleje, amikor Homura elmondja Madokának ki is ő.
- Minden alkalom amikor Homura megállítja az időt
- Minden alkalom amikor Homura
- HOMURA

Jólvan, Homuratard lettem.

Ps. még a végére benyomok egy tegnap+ma esti csetlogot :D

EszZé: mondj már valami fasza animét
EszZé: de valami olyat ami komoly, most végeztem a school rumble-el, kicsit elég a viccből
EszZé: olyan kéne mint a múltkor a psycho pass, az király volt
Surci: mit szólnál olyanhoz amiben a fausti mephisto mesterkedése megteremti a hegeli világszellemet?
EszZé: ez valami elvont filozófikus izé? ha fasza meg komoly meg olyan pszihópasszos akkor jöhet
Surci: ezaz
Surci: https://thecajunsamurai.files.wordpress ... a-cast.jpg
EszZé: LOL mik ezek a varázslókislányok? XDD ez most komoly?
EszZé: még ilyen mókusuk is van vagy mi a szar az a fehér izé :D
Surci: madoka magica, nem hallottál még róla?
Surci: mivan, régebben aszondtad hogy szeretted a sailormoont
EszZé: akkor 13 éves voltam ember
EszZé: akkor jó volt, elment
EszZé: te meg mostanra buzultál be?
Surci: soha után jön az első... csak nyomassad, király lesz
EszZé: ez? nemár, miez a baromság
Surci: nem mondom el, nézzed megfele, tudod hogy sose ajánlottam szart
Surci: yojouhanra is rábuzultál pedig ott is a grafikán pampogtál félórát
Surci: figyi, nyomd le a 3. részig, aztán ha nemérdekel dobhatod
EszZé: najóvan, bár nehezen hiszem hogy ez valami nagy megváltó izé lenne
Surci: csak nyomassad

------- 2 óra múlva -----

EszZé: vagyy?
Surci: ya
EszZé: aztakurva ez most komoly? kajak kinyírták a csöcsicsajt? előjött az a szovjet rajzfilmhernyó és rendesen leharapta a fejét?
Surci: neked úgytűnt hogy túlélte? :D
EszZé: hát de most érted miez? kislányok ott varázsolgatnak aztán meg rendesen kinyírják őket?
EszZé: a kis fehér görény nem mondta hogy ez ilyen játék
Surci: naigen, mondjuk úgy hogy remek politikus lehetne belőle, ígérgetni viszont tud rendesen :D
EszZé: naja
Surci: üt mi?
EszZé: ja mostmá tovább nézem, meglátom milesz benne
EszZé: a feketehajú csaj az tud valamit mi?
Surci: nemmondommeg, nézzed

----------- ma este --------

EszZé: vagy?
Surci: ya, mivan
EszZé: egyre durvább ez a cucc, a kis patkányt meg rendesen megtaposnám
Surci: látom kyuubey új rajongót szerzett
Surci: nem vagy egyedül, Palpatine kancellárhoz hasonló népszerűségnek örvend worldwide
EszZé: 7. ep vége, majd holnap folytatom, most megyünk inni
EszZé: szerintem be is fejezem, eddig marhajó
Surci: mondtam én
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2015.10.18. 14:59-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nos, korhű rajzát adtad annak, hogyan lepődik meg és "tér meg" valaki, akire lehet hatni ezzel a sorozattal. Magam is kicsit hasonlóan tettem, mint az idézett ismerősöd, bár a 3. rész nem lepett annyira meg, de azért megjegyeztem, hogy ezt bizony nézni fogom. Ami miatt igazán nagy királyságnak kiáltottam ki anno a Madokát, az Sayaka útja volt lefelé és az, ahogyan leért. Megértem, hogy hülyeségnek tartod azt, amit csinált, mert az is - viszont én meg azt értem és érzem, ahogyan és amiért csinálta, vagyis hát - nem csinálta. Az ember nem mindig működik logikusan, és ami az ő viselkedéséből kiviláglik, az bizony ismerős (off, de a foglalkozásos topikban is megértem azokat, akiket te nem, sőt, bennem is van egy jó adag, csak én jobbára csöndben vagyok, illetve amikor nem, akkor is más a szövegem, mint a tipikus tagoké.)

A lényeg a lényeg, hogy engem itt rántott be a sorozat, és az alant álló résszel teljes mértékben egyetértek:
...
- Minden alkalom amikor Homura megállítja az időt
- Minden alkalom amikor Homura
- HOMURA
:D

A magam részéről szívesen veszem a future wall of texteket, lévén magam is wall of texteket írok Madoka témakörben, csak merőben más megközelítésben. Nekem óriási inspirációvá lett, amit láttam, és még évekkel később is hat. Sőt... Vezérfonal lett, amire fölcsavarok mindenféle hatást, ami azóta ér :D

Walpurgis legyőzhetetlensége nekem annyiban piszkálta a csőrömet, hogy nem hittem el :D Nálam Homura le tudja győzni. Meg is bánja :knife: Hiába a 10. rész, azért sikítottam, hogy mondja már el szerencsétlen valahogy, mert így semmire se jut... A legborzongatóbb részek egyike, mikor végre bevallja Madokának, mi folyik. Félig-meddig azt is, hogy mit érez. Madoka pedig azon a ponton már hisz neki. Végül teremtettem egy világot, ahol elmondja, és megmutatja, és hisznek neki.

Az Inkubátorok pedig a Rebellion után azok lettek a szememben, akik soha nem adják fel. Nem úgy, ahogy egy "hős", hanem egyszerűen csak tapintatlanul tudományos módon. Közben meg irtó rövidlátóak, ami valahol emberien komikussá teszi őket, pedig annyira szeretik hangsúlyozni, hogy nem értik az embereket... Ami egyébként elég nagy hiba, ha már velük dolgoz(tat)nak.

Van bennem egy adag Urobuchi-senseiből, hogy még azt is ki kellett forgatnom, amit ő írt, de egyszerűen muszáj volt. Ha már van hatás-ellenhatás, vannak következmények, van egy enyhe próbálkozás, hogy (ál)tudományosak legyünk, miért ne legyen ez az egész erősebben ilyen? Mi történne, ha...?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta:Szívesen venném ha a topicjában kifejtenéd ezt részletesebben. :D
Akkor itt is vagyok. Először is szeretnék referálni saját irományomra, a Girls of Science Era ~ Egy Tudós Kor Lányai 9. fejezetében (Rigid Paradise ~ Megdermedt mennyország) Kyouko "szemüvegén" keresztül már bemutattam, hogyan is gondolom ezt a "Homura már megint megszívta" dolgot.

( http://alvaro84.deviantart.com/art/GOSE ... -491223361 )

Az első alkalomról nem írok ott, így fogok majd itt. Szóval azt mondod, Homura elérte a célját. Hát... azt mondom, értelmezés kérdése. Én azt gondolom, hogy egyáltalán nem így érezte. Éveken át küzdött, hogy megmentse Madokát attól, hogy szerződjön az Inkubátorokkal, újra meg újra nekifutott, "félhivatalos" források szerint közel százszor (én az igen szimpatikus 96-os számot választottam a sorozat idővonalának megjelölésére). És bár a végén Madoka tényleg talál egy kiutat a csapdából, amiben vannak, mégis hogyan? Csoda, hogy szegény Homura nem tépte azt a samponreklám haját, mire a végére ért a világokon kívüli jelenetnek. Mert mit is tett Madoka? Feláldozta a saját emberi létét a Cél érdekében. Szóval akárhogy is kapart éveken át egy helyben szerencsétlen Homura, egy valamitől tényleg képtelen volt megmenteni őt: a saját önzetlenségétől. Felszívódott, fél-létet választott, hogy mindenkit (nem utolsó sorban Homurát!) megszabadítsa az elkerülhetetlen sorsától. Mondhatni, hogy átrugdalja a világot az 1%-os határon. És Homura ott marad egyedül, nem tud semmi mást, mint mágikus lányként harcolni, egy idő után kételkedve Madoka létében és a saját ép elméjében (joggal!), Mamiéval vetekedő magányában pedig már mindegy, csak beszélhessen róla valakivel (mielőtt az egyetlen Madokára emlékező elme végképp megtébolyodna, ezzel mintegy végleg eltüntetve őt a világból), kikottyantja Kyubeynek az előző világ és Madoka áldozatának történetét. Persze ettől nem javul semmi, ő tovább csúszik lefele a lejtőn, aztán egy nap az Inkubátorok látják, hogy itt az idő a kísérletre, amivel igazolhatják vagy cáfolhatják ezt a furcsa, romantikus elméletet a lélekkövek abnormális eltűnéséről. Hiszen nem arra tervezték őket...

És már itt is a Rebellion. A kísérlet részleges sikerrel járt, Madoka létét igazolta a Kaptártudat. Cselekedni viszont nem marad lehetőségük, hiszen Homura kiterjeszti rájuk a hatalmát, amit mágikus lányként és boszorkányként már alaposan kiismert. Közben visszaadja Madokának az emberi életét a családjával. Ez egy fontos pont, a sorozat elején ő maga is rájuk hivatkozik, amikor Madokát próbálja elrémíteni a kívánságtól. Madokának valóban fontos a családja (van miért, neki tényleg jó családja van) és a barátai, sőt még Homura is azzá válik, és tökéletesen igaz, amit a virágos rétes jelentben mond, hogy fájdalmas lenne neki otthagyni őket. Igaz ugyan, hogy Homura úgy kérdezett, hogy ez a válasz adódjon, és Madoka nem tudja, amit istenként igen, de ott és akkor tökéletesen megállja a helyét, amit mond. Homura itt tudat alatt már sejtheti, mit is fog tenni. És lőn - Madoka az új lány az osztályban, vidáman csomagol a régi-új otthonában a régi-új szüleivel...

Homura pedig meg van győződve, hogy kettejük között áthatolhatatlan fal húzódik, és egy nap ellenségek lesznek. Szerintem ugyan téved, hiszen nehéz Madoka ellenségének lenni (körülbelül annyira, mint Steven Universe ellenségének), de hogy nem boldog, az teljesen biztos. Az a tánc az utolsó jelenetben, a székes-szakadékos befejezéssel egy olyan valaki gesztusait mutatja, aki tetteti, hogy boldog, de belül már alaposan kaparja az üveget. Ő saját maga elzárta magát Madokától, akit csak addig tud megmenteni (és "magának" megtartani), amíg tudatlanságban tartja. Ha megpróbálna közel kerülni hozzá, azzal 102 százalék, hogy újabb és újabb veszélyes emlékeket provokálna benne. Így folytonosan erőszakot kell tennie Madoka elméjén, már maga sem tudja, kinek az érdekében. Hazudik neki, és közben hazudik saját magának. A frusztrációját pedig az Inkubátorokon vezeti le, de ettől se érzi magát csöppet se jobban. Mire jó büntetni egy ellenséget, akinek fogalma sincs, miért bűnhődik?

Láttam már olyan irományt, ahol olyan rossz volt a világ igazgatásában, hogy az kezdett szétesni körülötte. Én megelégedtem annyival, hogy ő maga kezd szétesni. A világ meg megy a maga útján, bár időnként Akuma Homura mindent visszacibál egy kezdőpontba, ahogy az első világban megszokta, ahányszor csak jóvátehetetlenül tévútra ment egy-egy újabb kísérlete...

Lehet, hogy zavaros, lehet, hogy balladai homály borítja, de ez az, amit most hirtelen (egy nap alatt) össze tudtam szedni.

szerk. A fejezet címe pedig minden további nélkül lehetne Unk és Boaz Mitakiharában. Miközben írtam, újra meg újra eszembe jutott Vonnegut marsi hadserege a Titán szirénjeiből...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

Értem mire gondolsz, és valószínűleg azért van nézeteltérés köztünk, mert máshogy értelmezzük a tragikus hős vagy tragikus sors fogalmát. Eleve az hogy a végén már volt választásuk, hogy a kezükben volt a döntési lehetőség amivel befolyásolhatják a sorsukat, és éltek is vele a szabott keretek között, már sokban árnyalja a képet.

A sorozatról: az "1% alatti" világvonalaknak messze tragikusabb volt a végkimenetele, mint az utolsónak. Igazából csak a rossz és a kevésbé rossz között lehetett választani, végül pedig Homu tevékenysége következtében, tényleg az utolsó pillanatban sikerült azt a kvázi egyetlen kevésbé rossz döntést meghoznia Madokának, ami az egyetlen kiút lehetett. Mert máshogy nem igazán tudtak volna ebből kikeveredni, és még az ilyen "fél-lét" (bár ki hogy értelmezi, azért egy isteni entitást nem igazán neveznék fél-létnek :D) is messze jobb, mint a másik opció - a halál. Mégpedig mindkettőjük halála, mert ha Madoka nem azt kívánja, amit, akkor mindkettőjüknek annyi. Persze, nem egy happy end, de messze jobban jártak mindketten, mint az előző, közel 100 világvonalon. Ha Homura lélekköve végül ki is merül, nem válik boszorkánnyá, de Madokát is megmentette, ami az előzőekhez képest siker.

A mozi: itt pedig az a különbség, hogy Homunak volt választása. Itt ő dönthette el, hogy "rendet rak"-e maga után, vagy elvaporizálódik Madokamival a moeloli-mennyországba. Az előbbit választotta, viszont ő meg úgy írta át az Univerzum törvényeit, hogy nemcsak Madokát "helyezte vissza" belé, de az Inkubátorokat is kiiktatta. De ez csak afféle mellékzönge, hiszen a lényege az döntésének az az önző kívánság - amiért én végképp nem kárhoztatom, félre ne érts, mert teljesen érthető az egész - hogy végül is egy kvázi-biztonságos világot teremthessen Madokának -annak akarata ellenére. Nem véletlenül törölte az emlékeit. Innentől kezdve meg elég nehéz tragikusnak éreznem a sorsát, elvégre egy mindenható isteni entitásról van szó, aki arra kényszeríti rá az akaratát, akire akarja (lásd Kyubey, de ugyanúgy az "áldozatai" között van Madoka és a lányok is). Hogy ez mennyire jó nekik, az más kérdés. Nekem a mozi utolsó jelenete eléggé inkább arról szólt hogy tisztában van azzal hogy a tette maximálisan Madoka akarata ellen való, de amíg nincs belőle gond, addig nem érdekes az egész. Persze valahol azért tudja, hogy egyszer majd lesz ebből probléma, de azt igyekszünk elkerülni, amíg tudjuk, addig meg élvezzük egy kicsit sokéves keserves munkánk gyümölcsét.

Én ugyan csak az eredeti kánon (sorozat+mozi) alapján írtam amit írtam, viszont ahogy jelenleg állnak a dolgok, épp amiatt lesznek majd egyszer ellenségek, hogy Homu szembement Madoka akaratával. Érdekes különben, hogy a Dark Orb születésénél Homura az "ai" szót használja, ami "(oda)adó szeretetet" jelent, és nem szerelmet, mint a "koi". Jelen esetben ez egy nagyon veszélyes dolog, ugyanis tipikusan az "én szeretlek téged, ezért én tudom a legjobban hogy mi a jó neked"-féle önző, yandere-típusú szeretetről van szó. Egyébként Homunak pont ez az önző ragaszkodása Madokához a legnagyobb erőssége, de egyben hibája is, ez alapján hozza az összes döntését, és nem valami elkerülhetetlen sorsszerűség miatt - fent említetted hogy Homu direkt úgy kérdezett a réten, hogy az legyen a válasz, ami, az összes cselekedetét ez motiválja, stb.. Szal innentől meg a saját tetteinek következményeivel kell szembenéznie, hiszen immár hatalmában áll úgy alakítania a világot, ahogy neki jólesik. Btw én azért is bírom ennyire Homurát mert ő aztán minden, csak nem valami hibátlan, jólelkű, önzetlen lányka. Már a sorozatban is pont elég "dark" volt a személyisége a jégkirálynő-szerepen túl is, a moziban meg aztán végképp. Szvsz marha jól megírt karakter, akinek a motivációin, cselekedetein, emberi kapcsolatain sokat lehet agyalni. Legjobb karaktertípus, na :D

Szal nemtom érted-e mire gondolok, amikor azt mondom hogy nem tartom tragikus hősnek: a sorozatban nem volt hiábavaló a fáradozása, és épp emiatt sikerült átrúgni az 1%-os vonalon az összes univerzumot. A moziban meg egyszerűen már ő írja a szabályokat, mégpedig elsősorban a saját érdekeit figyelembe véve. Egy tragikus hős általában pont attól tragikus, hogy NEM tud tenni a sorsa ellen, bárhogy próbálkozik.
alvaro írta:samponreklám haját
LOL ezen nevettem :D Amúgy bírom ahogy dobálja a haját, ahogy Madoka befonja neki a réten, ahogy fújja a szél egyre erősebben, ahogy egyre idegesebb lesz QB-re a moziban. Még a hajának is fanja vagyok :D

Ezt a fanfic-edet meg elolvasom már egyszer, mert amit linkeltél elolvastam, és nem rossz, csak nem tudom hová tenni egyenlőre, az elejéről kellene kezdenem.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta:A mozi: itt pedig az a különbség, hogy Homunak volt választása. Itt ő dönthette el, hogy "rendet rak"-e maga után, vagy elvaporizálódik Madokamival a moeloli-mennyországba. Az előbbit választotta, viszont ő meg úgy írta át az Univerzum törvényeit, hogy nemcsak Madokát "helyezte vissza" belé, de az Inkubátorokat is kiiktatta.
Na ez az a pont szerintem, ahol épp hogy nem választhatta, hogy részt vegyen a mennyei teapartyn. Ennek oka pedig saját maga: tudta, hogy azzal további veszélynek tenné ki Madokát, aki a kívánsága értelmében a jövőben (már amennyiben az ő esetében az idő értelmezhető) is minden egyes lányért el fog jönni, végtelen számú lehetőséget adva az Inkubátoroknak a próbálkozásra. És ő látott más lehetőséget, még ha saját magát be is mocskolja vele: ő lesz az, aki Madoka akarata ellenére fogja őt megvédeni. Elég ellentmondásos szerep, de amit és ahogyan tett, nekem minden betegsége ellenére sem fér bele a jól bejáratott yandere-dobozba. Ő egyedi karakter, és kész! De írtál valami értelmes, valódi okot, amitől odahelyezhető - csak olyan társaságba keveredne, ahova nem való :D

Azzal sem értek teljesen egyet, hogy ő írja a szabályokat. Igen, van egy pont a történetben, ahol ezt teszi, ahogy az Madokával is előfordult egyszer. De úgy tűnik, utána mindketten a saját maguk által felállított szabályokat kénytelenek követni, mintha azok túlnőttek volna rajtuk. A kauzalitás visszavág. Homura világa pedig érdekesebb, mert itt már testben is jelen vannak, nem csak afféle karmikus erőként, aki csak akkor testesül meg, amikor valakit el kell vezetni a világból.

Egyébként töröm a fejem egy újabb változatán ennek a felállásnak, ahol Homurának egészen más szerepe van (hiszen a múltja is más, lásd MGC/GOSE). Ott igyekszem kitérni ezekre a "szabályos" dolgokra is, ami már a GOSE/13-ban is ott lóg a levegőben (bár abban az az elméletem is benne van, hogy ők a saját világukhoz kötődnek, azon kívül tényleg senkik és semmik). Nagyon jó példa erre a(z új) Doctor Who 9/5. része, felujjongtam ezen a beszédén "a másik" időutazónak. Idézem:
A Doktor mondta, nem pedig írta: I can do anything!
There's nothing I can't do. Nothing.
But I'm not supposed to.
Ripples, tidal waves, rules...
I'm not supposed to.
De ahogy örültem, hogy a sok hihetetlen happy end között egyszer végre veszíteni látom a Doktort, akkor felgyulladt benne a láng, és csinált valamit, ami aláásta az egészet :wwall: Na, ez az, amit nem akarom, hogy ezek a lányok megtegyenek. Tegyék helyre QB-t, néha borítsák föl a világot, tegyék jobbá, de hogy tökéletes legyen, azt nem hiszem el. Urobuchi-senseinél ettől mondjuk nem kell nagyon tartani :vigyor:
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

alvaro írta:Na ez az a pont szerintem, ahol épp hogy nem választhatta, hogy részt vegyen a mennyei teapartyn. Ennek oka pedig saját maga: tudta, hogy azzal további veszélynek tenné ki Madokát, aki a kívánsága értelmében a jövőben (már amennyiben az ő esetében az idő értelmezhető) is minden egyes lányért el fog jönni, végtelen számú lehetőséget adva az Inkubátoroknak a próbálkozásra.
Hát választani választhatta volna - csak hát nekünk evidens hogy miért is nem választotta. Ettől függetlenül a döntés szabadsága megvolt - ahogy akkor is megvolt, amikor eldöntötte, milyen keretekkel teremti újjá a világot. Na ez az, ami a sorozatban nem volt meg Homunak azután, hogy leszerződött Kyubey-el. Ahogy most Madokának nincs meg. Ezért nem is tartom tragikus sorsú karakternek, hiszen nem önmagán kívülálló okok miatt került a jelen helyzetbe a mozi végén, ahogyan Madoka sem a sorozatban. Sayakával kapcsolatban meg annyit, hogy az ő mentségére azt mindenképp fel lehet hozni hogy nem volt tisztában minden szerződési feltétellel - viszont azért a Kyosuke felé el nem mondott vallomással maga is elég nagy hibát követett el, ami végül oda vezetett, ahová. De Madoka és Homu a feltételekkel is tisztában voltak, vagyis TELJES döntési szabadsággal rendelkeztek.

Ezt kifelejtettem, pedig egy nagyon fontos utóirat: Homura kívánsága teljesült. Hiszen pont arról szólt, hogy ő akarja megvédeni Madokát, és bár ez a sorozatban nem jött össze, a moziban viszont úgy sikerült mindezt elérnie, hogy az Inkubátorokat is kiiktatta. Hogy ezt Madoka akarata ellenére teszi - hát ez van, önző egy csaj, de a karakterébe teljesen beleillik. Itt kissé eltér a véleményünk, de az utolsó jelenetben szvsz a teljes győzelmét hirdeti ki az inkubátorok felett - úgy teljesült a kívánsága ahogy anno ezt Ő akarta - és nem úgy, ahogy Kyubey.
alvaro írta:minden betegsége ellenére sem fér bele a jól bejáratott yandere-dobozba. Ő egyedi karakter, és kész! De írtál valami értelmes, valódi okot, amitől odahelyezhető - csak olyan társaságba keveredne, ahova nem való
Eszemben sincs nekem beleszuszakolnom semmiféle idióta sablonszerepbe - épp ezen RAGE-eltem a "szar animék" topicban, amikor az új EVA-moziban Asukát azért nyomták bele a tsundere-skatulyába, mert a régi sorozatban néhány erre a típusra emlékeztető megnyilvánulása - és mellé kismillió másik, ami miatt nem kerülhetne bele. Homuval pont ugyanígy vagyok, semmi keresnivalója ilyen Lucy-, Shion meg Yuno-féle tizenkettő-egytucat idióták között. Csak nem tudtam nem észrevenni, főleg hogy olyan régen megnéznék egy ilyen karit, és olyan jó szerepet lehetne rá írni, hogy nem is értem eddig miért nem tette ezt meg senki. Ezért szeretem Urobuchit, ő tud mélységet adni egy karakternek, főleg ha odateszi magát.
alvaro írta:Urobuchi-senseinél ettől mondjuk nem kell nagyon tartani
Sajnos én meg pont ettől tartok, ugyanis a mozi után Urobuchi úgy nyilatkozott hogy kiszáll a Madokából, aminek nagyon nem örülök, mert a Psycho-Pass 2. évadában sem vett már részt íróként, és hát olyan is lett, amilyen. Az első sorozatbeli karakterek nálam elviszik a hátukon, de az új ploton és szereplőkön NAGYON érezni a hiányát. Viszont a moziban már benne volt, és filler létére jobban sikerült mint a teljes 2. évad. Szal csak remélni tudom, hogy bárki kapja is meg a Madoka 2-t, nem fog semmi karakteridegen baromságot írni a lányokra, és az inkubátorokat is elfelejthetnék ezután, már a moziban is épp elég erőltetett volt a szerepük. Azt viszont remélem hogy Homu időmanipulációs hatalmát megtartják valamilyen módon, mert azt nagyon bírom ^^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hátő... Mindig félve gondolok erre a hipotetikus "Madoka 2"-re. A Rebellion végül (szerintem) jól sült el, akárhogy is (vagy éppen mert) kifordította az előző részek lezárását. Meg egy kis nyelvöltés is van benne a rajongók fele, nem csak simán a fanbázis vágyainak szolgai teljesítése :thumb: De hogy innen mit csinálnának... Ha pedig a Mester tényleg kiszáll, hát... Talán az lesz az a folytatás, amit egész egyszerűen ignorálni fogok világépítési törekvéseim során. "Nem kánon" - ez lesz olvasható a címkén, amit ráragasztok.

Egyébként máshogy értelmezzük Homut, ez már biztos, de abban elég jól egyet értünk, hogy vannak hibái, és épp ezek a hibák teszik érdekes és szerethető karakterré.
Ezt a fanfic-edet meg elolvasom már egyszer, mert amit linkeltél elolvastam, és nem rossz, csak nem tudom hová tenni egyenlőre, az elejéről kellene kezdenem.
Hát, a 9. fejezetnél kezdve nem is biztos, hogy minden egyértelmű lesz :lol: De az is benne van, hogy mennyire fanja Madoka is Homura hajának :D Szóval részemről +2 :lol:

(Ráadásul ez már eleve folytatása a régebbi írásomnak, de semmi gond, mindkettő itt az aláírásomban, ha érdekel angolul, úgy is fel van töltve, én pl. szeretem összehasonlítani mások írásait két nyelven, többön sajna nem tudom, de mivel az is ritka, hogy valaki két nyelven írja meg "ugyanazt", ezért az is ritka, amit így vesztek.)

(Kissé megnyomtam a "tudományos" (idézőjel nemvéletlen) szálat, ha Kyubey azt mondja, entrópia, én Sayakaként vagdalkozva esek neki, a Fringe miatti kötelező fantasztikus elemeken túl is, még ha helyenként csak metaforák is, nesze nektek: buborék-univerzum, Hawking-sugárzás, eseményhorizont, gravitációs kollapszus, JIT fordító, vöröseltolódás (debasszus, valami kell legyen az időhatáron, mert EUV-ben töksötét van...), zárt időhurok, a végén még a Schwarzschild-sugár kifejezést is sikerült elsütni - egyáltalán nem lett hard sci-fi, de keményebbnek szántam egyszerű fikciónál. Személyes kedvencem még a Casu Marzu :twisted: A hangulatról nem is beszélve, a 13-15 és 18. rész szerintem igazán méltó egy Madoka sztorihoz, még Kyoukóból is sikerül kihozni az igazi forrófejű énjét, pedig nagyon sempai modo az elején :knife: )

Note. Juteszembe. Mikor Homu szerződött, lövése nem volt a feltételekről. Azt látta, hogy vannak ezek a fantasztikus lányok, akikre felnézhetett, és van olyan ellenség, aki még őket is legyilkolta. Ő pedig nem hagyhatta, hogy az első emberi lény, aki valaha egy jó szót szólt hozzá (most talán túlzok, talán nem, ki tudja?), és akibe titkon talán bele is szeretett, csak így pakk, semmivé legyen. A boszorkányos részletek neki is később derültek ki, ahogy újabb és újabb dolgokat próbált és látott.

Note2. Érdekes egyébként, hogy az erősen stilizált rajz miatt simán lehet eltérően értelmezni a karaktereknek még a külsejét is. Én marhára sajnálom, hogy nem tudok rajzolni, nagyon megpróbálnám összehozni a gárdát, főleg a történetemben szereplő idősebb változatukat. Hú de milyet kaptam, mikor egyszer azt találtam írni, hogy Kyouko szerintem nem cérna (azt fenntartom Homurának), és véletlenül se kövér (pedig sokat eszik, jaj!), inkább izmos lehet :D :D :D Persze kiderült, hogy a vitapartnerem hülye, mert barakott egy képet egy iszonyúan profi testépítőről (olyan, hogy már rossz ránézni), hogy "ilyen egy izmos lány" és egy screenshotot az animéből "és ilyen Kyouko". Köszönjük, Emese :thumb:

Note3. Meg ott ez az "Ai", amit most örülök, hogy megvilágítottál nekem, mert akkor meg tök egybevág azzal, amilyennek Homurát lefestettem magam előtt. Ez a "Madokáért bármit" hozzállása nem csak olyan irányba csaphat át, mint a Rebellion végén tette, hogy a saját érdekében(?) elnyomja, hanem épp ellenkezőleg is... Rumiberri a "hősöm" a fanfic-írók közt, és ahogy Homu külsejében, ebben is megtaláltuk vele a közös nevezőt, azt hiszem... Kár, hogy legfeljebb havonta váltok vele egy pár üzenet... Mindenesetre ez is erősen benne van a történetemben.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Tűkön várt érdekesség volt nemrég az évfordulós "Madogatari" videó, amiről nagyjából annyit lehetett tudni, hogy valami tervezett madokás cucchoz lesz köze, vagy se. Iszonyúan lusta vagyok lefordítani az egészet, de valahogy így fest az eleje:
Madoka & Homura - What is happiness?
Madoka - May’s bright sunshine.
Homura - A warm family.
Madoka - Sunny-side up eggs for breakfast.
Madoka & Homura - But, there is none of that in Heaven.
Madoka & Homura - What is happiness?
Homura - Being called by anyone.
Madoka - Being able to call anyone.
Homura - Being taken into account by anyone.
Madoka & Homura - Not a single one of those things are available to God.
Homura - A Lizard Girl thought to herself that she pitied God very much.
Madoka - So the Lizard Girl tore God into half and took away one part from Heaven to bring it to Earth.
Homura - Even something so cruel can be a gentle shining light, and to meet amidst of darkness is… too dazzling.
Madoka & Homura - Mi a boldogság?
Madoka - A májusi nap ragyogása.
Homura - Egy szerető család.
Madoka - Tükörtojás reggelire.
Madoka & Homura - De ezek nincsenek a mennyországban.
Madoka & Homura - Mi a boldogság?
Homura - Ha valaki szól hozzád.
Madoka - Ha szólhatsz valakihez.
Homura - Ha számítasz valakinek.
Madoka & Homura - De Istennek ebből nem jut semmi.
Homura - Egy gyíklány egyszer nagyon megsajnálta Istent.
Madoka - Ezért a gyíklány kettőbe szakította Istent és az egyik felét a Mennyekből a Földre rántotta.
Homura - Még az ilyen kegyetlenség is lehet gyengéd fénysugár, amit ha megpillantasz a sötétségben... belekáprázik a szemed.
Ami vicces benne, hogy "Lizard Girl"-nek titulálják benne Homurát. A többi része kicsit sem vicces, és személy szerint úgy értelmezem, hogy kifejezetten extrémebb változata annak, amit én szoktam belelátni a Rebellion végi tetteibe: ezen szöveg szerint nem egyszerűen megvédeni akarja szerelmetes istenét, meg vele lenni, hanem egyenesen boldoggá akarja tenni. Erről még a kívánsága se szólt :)

A gyíklány azért érdekes, mert ahol korábban a szimbolikáját elemezték, mindig szalamandrát emlegettek, de aztán ahogy a fanok műveiben megelevenedett, nyilvánvalóvá vált számomra, hogy az a kissé szemtelen fürge kis fekete izé egyszerűen nem lehet egy hideg és lassú kétéltű. Sőt, ennél tovább is mentem, a Reptilia klád tövéről jóval feljebb emeltem a tekintetem, amikor elgondoltam, milyen is lehet Mei, Homura lélekkő-hordozó familiárisa. Coming soon :thumb:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Junchi »

We Princess Tutu now?

Egyébként ez is az a sorozat, amiből imho totálisan felesleges bármiféle folytatást kreálni, de hát ismerjük az üzlet diktálásait...
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Junchi írta:We Princess Tutu now?

Egyébként ez is az a sorozat, amiből imho totálisan felesleges bármiféle folytatást kreálni, de hát ismerjük az üzlet diktálásait...
Bennem most is van némi félsz ha folytatásról van szó. Ez, amit láttam, nem nagyon áll össze nekem történetté. A Rebellion mindfuck volt és a világ nagy léptékű megpiszkálása, de nem szeretném, ha galaxisokkal dobálóznának, akkor se, ha tütüben teszik. Videót nem nagyon tudok linkelni, attól tartok, de azért próba:

https://www.youtube.com/watch?v=pR7n1ShhxxQ

Lehet, hogy mire bárki elolvasná, le is szedik. Láthatóan valami testüregben kicsempészett változat, ferdén, beégve, alig hanggal.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nahát, és ezekről itt nem volt semmi! :( Pedig reméltem.

1. Kislányokkal azért jó szerződést kötni, mert ettől a szótól nem asszociálnak azonnal az "apróbetűs rész" kifejezésre. Bár azért előbb-utóbb azért csak rákérdezhettek volna, hogy miért is ilyen fontos/jó ez Kyuubee-nek. Ez már zavart, amikor még bőven nem tudtam, mivé fog ez kisülni.

2. Walpurgis. Minden boszinak van egy kiindulópontja. Miért is nem próbálta meg Homura egyszer sem csírájában elfojtani a dolgot? Vagy valamilyen információ fölött elsiklottam?
Nincs véletlenül valami kis OVA, 5perces epizódokkal Homura kalandjairól? Lehetne benne vegyesen vicces, elgondolkodtató meg komoly mellékszál, apró szösszenetek, amik az anime fő vonulatára nem lennének nagy hatással, simán nézném. Abban lehetne ilyen megelőzési nyomozás.

Persze lehet, hogy pont a harmadik Walpurgis után tett igéretet Madokának, és utána már csak arra az egy feladatra koncentrált, hogy a szerződéskötést megakadályozza.

3. Homura képessége aránytalanul kilógott, és szerintem igazságtalan volt, de nem úgy, ahogy elsőnek gondolhatja az, aki ezt a mondatot elolvassa.
A többi varázslány szerződési csomagjában a következők voltak:
- a kívánságuk teljesülése
- a kívánságuk jellegéből adódó mágikus képesség
- munkaeszköz!! (fegyver)
- és néha valami extra is, pl. Mami szalagjai.

Nomármost lehet azt mondani, hogy Homura a második pontból kettőt is kapott, de mi a szöszt kezdhetne munkaeszköz nélkül? Főleg, hogy a kívánsága szerint meg akarja tudni védeni Madokát, és azt boszorkányok ellen fegyver nélkül elég necces. Megoldotta, de nem világos, hogy erre az elemre miért volt szükség. A többiek fegyverének sem volt semmilyen logikai kapcsolata a kívánságukkal, szóval Homura pisztolyai is ugyanúgy lehettek volna mágikusak.

Bár lehet, hogy a negyedik pontból is jutott neki, ha már úgy repkedett (vagy ugrott? nekem repülésnek tűnt) az első rész elején is, illetve mágikusan vezette a vonatot, vagy teherautót, vagy mi volt az. Ha jól rémlik, az a képesség sem tűnt fel előtte.
Szóljatok rám, ha rosszul emlékszem! :(

Ha eszembe jut még valami, akkor még írok, de ezek az aktuális szőrszálhasogatásaim, amiktől amúgy még marhára tetszett a cucc.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Puella Magi Madoka Magica

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:1. Kislányokkal azért jó szerződést kötni, mert ettől a szótól nem asszociálnak azonnal az "apróbetűs rész" kifejezésre. Bár azért előbb-utóbb azért csak rákérdezhettek volna, hogy miért is ilyen fontos/jó ez Kyuubee-nek.

Hát ugye arról van szó, hogy "ki gondolta volna róla", hiszen az egész úgy indul, hogy a gonosszal kell harcolni, amihez tök menő szupererőt is kapnak, ráadásul még egy kívánságukat is teljesíti - nyilván annak tudták be a dolgot hogy QB a "jó" ügynöke, neki a gonosz boszik elintézése a fontos. Később pedig ő maga mondta el hogy mi a helyzet, amikor egyre több "furcsaság" derült ki a Mahou Shoujo-k "működéséről". Én Homurát nagyobb hunyónak tartottam ebben, mert ha az elején mindenről beszámol a lányoknak, akkor egyikük sem dől be Kyubey-nek, de később, a flashback epben kiderült, hogy próbálta már többször is, de sosem hallgattak rá, nem hittek neki, stb... aztán itt, a sokadik világvonalon már nem is foglalkozott ezzel.
A mordályos nyul írta:2. Walpurgis. Minden boszinak van egy kiindulópontja. Miért is nem próbálta meg Homura egyszer sem csírájában elfojtani a dolgot? Vagy valamilyen információ fölött elsiklottam?
Nem siklottál el semmi felett, Walpurgisról valóban nem sok infó van, összesen annyi, hogy ő nem egy különálló boszorkány, hanem egy sok-sok boszi "fúziójából" létrejött entitás. Hogy ezek miért álltak össze, hány boszi alkotja, stb... ezekre nincs válasz. Btw egyértelműen plot device, hogy legyen ami megakadályozza Homura tervének sikerét minden univerzumban, és Madoka az utolsó világvonalakon azért válik Mahou Shoujová, hogy megmentse Homut Walpurgistól. A másik meg, hogy nem tudom mennyire sebezhető fizikai fegyverekkel. Egy átlag boszit simán el lehet intézni velük, ezt látjuk többször is. De hogy Walpurgishoz mi kéne még, azt nemtudom... Mert a végén már tényleg MINDENT bevetett ellene, tornyokat döntött rá, föld-föld rakétákkal lőtte ki meg vagy 20 tonna TNTvel robbantotta fel, és még csak meg se tudta karcolni... Szal ha ki akarná iktatni Walpurgist azt max azelőtt tehetné meg hogy "összeálltak", azaz az összes alkotóelemként funkcionáló boszit el kéne intéznie - de hogy honnan jöttek ezek, mennyien vannak, arról szerintem Homunak sincs infója. Emellett Homu időutazási képességének van egy korlátja, csak azt az 1 hónapot tudja megismételni, amit Madokával töltött annak haláláig (Walpurgis felbukkanásának napja). Szóval nem is biztos hogy elég lenne rá ez az idő akkor sem, ha tudná az "alkotóelemek" tartózkodási helyét. Az sem biztos hogy egyáltalán legyőzhető, hiszen csak annyi tudható, hogy régebben is felbukkant már, de hogy kiiktatták-e, arról nem esik szó. Persze felmerül a kérdés hogy akkor hová lettek ezek az előző Walpurgisok... Lehet hogy ha "kitombolták" magukat, egy idő után újra különválnak. De ez puszta spekuláció a részemről, mert innen felmerül a kérdés hogy akkor miért nem viszi le Madokát Homu valami pincébe és kötözi az ágyhoz addig míg Walpurgis el nem vonul, vagy "rabolja el" és repül el vele a Kanári-szigetekre addig... :D Szal innen látszik hogy Walpurgis egy plot device. Van egy jó blogbejegyzés is erről, de nem akarom linkelni addig míg nem láttad a 3-as mozit (vagy nem jelzed hogy nem zavar a spoiler), abban is vannak ilyen túlgondolt fejtegetések, egyrészük reális, a többibe bele lehet kötni, de mindenesetre érdekes, főleg hogy Homu jellemének sötét oldalát elég szépen megvilágítja.
A mordályos nyul írta:Nincs véletlenül valami kis OVA, 5perces epizódokkal Homura kalandjairól? Lehetne benne vegyesen vicces, elgondolkodtató meg komoly mellékszál, apró szösszenetek, amik az anime fő vonulatára nem lennének nagy hatással
Sajna nincs, pedig de jó lenne... Simán megnézném szegény Homu bukásait a majd' 100 világvonalon :D Amolyan 10. ep extended verzió lehetne, nem bánnám ha megcsinálnák egyszer.
A mordályos nyul írta: Főleg, hogy a kívánsága szerint meg akarja tudni védeni Madokát, és azt boszorkányok ellen fegyver nélkül elég necces. Megoldotta, de nem világos, hogy erre az elemre miért volt szükség. A többiek fegyverének sem volt semmilyen logikai kapcsolata a kívánságukkal, szóval Homura pisztolyai is ugyanúgy lehettek volna mágikusak. Bár lehet, hogy a negyedik pontból is jutott neki, ha már úgy repkedett (vagy ugrott? nekem repülésnek tűnt) az első rész elején is, illetve mágikusan vezette a vonatot, vagy teherautót, vagy mi volt az. Ha jól rémlik, az a képesség sem tűnt fel előtte.
Hát a kívánsága neki is teljesült, és a pajzs maga is fegyver, már olyan értelemben hogy azért az idő manipulálása elég erős ütőkártya. A lányok közül az ő fegyvere messze a legerősebb. Továbbá azért nem támadófegyver, mert maga a kívánság is védelemre vonatkozott (ez nem hivatalos infó, de nekem elég egyértelműnek tűnik). Amúgy meg szvsz azért volt rá szükség, hogy ezen keresztül mutassák be, hogy a kis nebántsvirág gyenge Homurából hogy lett ilyen iszonyat durva harci gép. Ez még a sorozatban annyira nem is jön elő, mint a moziban, az ominózus Mami vs. Homura EPIC FIGHT SCENE-ben (nyugodtan megnézheted akkor is ha még nem láttad a mozit, nem tartalmaz spoilert, csak 3 percz VEGYTISZTA ÓSZOMSÁGOT). Visszatérve a képességekre, ezeket a nagy ugrásokat az összes Mahou Shoujo megkapja az alapcsomag részeként, lásd Mamit a fenti jelenetben, vagy Kyoko-t amikor lelép a Sayakával folytatott első harc helyszínéről. És igen, valóban képes telekinézist alkalmazni, amivel azt a benzintankert vezette, vagy a rakétavetőket használta a Walpurgis-harcban (nem tudom hogy a többieknek megvan-e ez az erejük, szerintem nincs, mert akkor már valami módon előkerült volna). Szal elég DURVA cuccokat kapott Homura, arról nem is beszélve hogy az időpajzsba végtelen mennyiségű és nagyságú cuccot képes tárolni, mert pl. azt a rakétavetőt, amit telekinézissel előhívott a víz alól, na azt valahogy oda kellett vinnie, és gondolom nem alkatrészenként szerelte össze egy hónap alatt, bár még ezt is kinézem belőle...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése