Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Annak ellenére, hogy erősen ráizgultam az időutazós arcra elfelejtettem folytatni egészen a mai napig.
Nem kellet csalódnom.
Még az animax fórumon írtam a Bakemonogatariról, amit vissza olvasnék most. A Bakés Mayoi arkról írtam valamit, hogy az nem is Mayoi, hanem Araragi arc volt. És mennyire igazam volt, az ott szerzet jellemfejlődés nélkül a világ el is pusztulna. :D

Nadeko arc: Amit többnyire Nadeko ellen szoktak felhozni, az most mind felszínre tőrt. Nem véletlenül volt olyan amilyen. A spolerező történet mesélés, csak tovább erősítette, hogy nem a történet a lényeg. (És zárójeles megjegyzés: ez a Senjougahara a legjobb, semmi fanservice csak pár mondat és mégis hatásosabb mint bármelyik másik lány. (Továbbra is büszkén használom mint háttér a mobilomon.))
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

No, ezt akkor ide írom, aztán majd jöhet a kődobálás! :hammer: Átmásolom AA-ról, mert nincs kedvem újból megírni. ^^"

Én leszek a fekete bárány, mert nekem nem tetszett. Már anno a Nisénél kiveszett az egészből a varázs, amit a Bake nézése közben éreztem. Egyik folytatást vagy előzményt sem tudtam úgy megkedvelni, mint az első sorozatot. A Neko: Shiro végül is jó volt, bár a leszbi fürdőjelenetet nem tudtam hová tenni, mindkét lány annyira OOC volt közben, hogy majdnem lefejeltem az asztalt. Kanbarunál még oké, de amikor Senjou állítólag fülig bele van esve Araragiba, akkor ne próbálja az ágyába csalogatni Hanekawát, még ha csak a fanservice kedvéért van is benne a jelenet! :wwall:
A Kabukimonogatari a szezon csúcsa volt, megmondom őszintén, itt nagyon feltüzeltem magam, hiszen mind a cselekmény, mind a karakterek remekek voltak. Hachikujit legszívesebben agyonütném, amikor kezdi az irritáló viselkedését, viszont az alternatív idővonalon leesett az állam, amikor megláttam. Indiana Jones női változatát mutatták be, aki egy apokaliptikus világban próbál életben maradni, megjegyzem elég nagy sikerrel. Shinobu cuki volt, Kiss-shot viszont nagyon leharcolt állapotban szerepelt, sajnáltam szegényt. Érdekes volt az egész alternatív világ, amit létrehoztak és bár nem egy Steins;Gate magyarázatot kaptam, mégsem éreztem erőltetettnek az időutazásról, valamint az párhuzamos világról szóló elméletet.
Lényegében innentől azt hittem, hogy az awesome érzés huzatja majd leviszi a fejem, ehhez képest a többi történeten eléggé unatkoztam.
A Bake alatt Sengoku lett az egyik kedvenc szereplőm, csak sajnos a Nisében kezdték elrontani a karakterét, itt pedig sikerült majdnem megutálnom. Még a végére sem javított semmit a viselkedésén, szóval igyekszem elfelejteni, hogy kivé is vált.
Mintha az animációval is spóroltak volna, de ezt BD-re úgyis kijavítják, szóval nem fogok nagyon ezen lovagolni. Bár azon jót röhögtem, amikor Senjou és Kaiki a reptéren találkoztak, aztán egy fia embert sem rajzoltak oda. Közben meg ott pánikoltak, hogy nem fogják megtalálni egymást.Kuncog Legalább ilyen WC ikon embereket dobhattak volna háttérnek, mint a Penguindrum esetében. Az meg a másik, hogy Shinobu múltját kvázi egy szőttesen mutatták be, amin végigment a kamera. Sokan a Shingeki állóképein buktak ki, én meg ezen. És megint érződött a túlzott művésziesség, arról nem beszélve, hogy ha megállítottam volna az összes szövegnél a részt, akkor 20 helyett 30 perces lett volna. Na, kösz nem! Amit félig felfogtam, bőven elég volt.
A zenéket alig jegyeztem meg, az első és második ending közötti váltás csak jó későn tűnt fel, addigra már majdnem a harmadik jött. Az openingek közül csak az utolsót jegyeztem meg, ami zseniális lett volna, ha a Shaft nem esik át a ló túloldalára művésziesség címén.
Elég sokszor dupla annyinak éreztem egy részt, mint amennyi valójában volt. Az is előfordult, hogy 2-3 percenként rápillantottam a lejátszóra, hogy lássam mennyi idő telt el. Aztán sajnálattal tapasztaltam, hogy nem sokkal jutottam közelebb a végéhez.

Részemről ez 6/10, de a Hanamonogatarit azért meg fogom nézni. A Kizu is érdekel, főleg Shinobu miatt, mert ő a kedvencem és kíváncsi vagyok Kiss-Shotra.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Tetszett, hogy semmi köze nem volt ahhoz, amiről illett volna szólnia. Így érdekes volt számomra. De nagy negatívumként kiemelném, hogy egyáltalán nem volt semmi köze ahhoz, amiről illett volna, hogy szóljon.

Ciki, hogy egy középkorú férfi volt a legmoébb, de nekem tetszett a dolog. Kaiki for best girl! ;_;

Az értékelésnél apró problémám van. Nem emlékszem mindenre, és abba se vagyok biztos, hogy láttam minden részt. Mindenki máshogy számozta a sorozatot, és a recapokat.
Mindegy lehet nem is akarom, besorolni, a többi sorozat közé. Ez is egy olyan jó volt, szép volt, de egy szám nagyon nem mondaná el mit érzek sorozat.

A karakterekhez, annyit fűznék hozzá, hogy úgy vannak kitalálva, hogy sok minden az olvasó fantáziájára van bízva, ami szerintem nem rossz dolog, de így objektíven nehéz vitázni.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Kdanni írta:Tetszett, hogy semmi köze nem volt ahhoz, amiről illett volna szólnia. Így érdekes volt számomra. De nagy negatívumként kiemelném, hogy egyáltalán nem volt semmi köze ahhoz, amiről illett volna, hogy szóljon.
A karakterekhez, annyit fűznék hozzá, hogy úgy vannak kitalálva, hogy sok minden az olvasó fantáziájára van bízva, ami szerintem nem rossz dolog, de így objektíven nehéz vitázni.
Ezt a két gondolatot jól összehoztad. Eddig nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni magamnak a monogatarikkal való problémámat (bezzeg csúnyán... :vigyor: ), de talán ehhez áll a legközelebb. :D
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Hanamonogatari

Sasami-san OVA-ként: 9/10
Monogatari újabb darabjaként: -/10 (Már nem szenvedek azzal, hogy egy Monogatari sorozatot mással összemérjek.)

Sasami tetszett jó karakter volt, sőt túl jó is. Elvette a műsor időt a többi karakter elől. Szerencsére, olyan hangulatban tudtam megnézni, hogy nem érdekelt, hogy egy monogatari cuccot nézek, így kifejezetten élveztem.

Valamiért Kanbarut haloványnak éreztem. Túl rég óta volt hanyagolva, hogy így lássuk újra, lehet volna kicsit energetikusabb.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

OMG, emberek ezt is megéltük! :shock: Kizumonogatari első film 2016. január 8-án a mozikban. Azért az enyhén szólva is kicseszés, hogy 3 film fogja feldolgozni a light novelt. Ha még egy kicsit húzni akarják az agyunkat, akkor legalább annyi idő teljen el két movie között, mint az Evangelion esetében. :dirr: Amúgy Monogatari cuccból már csak erre vagyok kíváncsi, főleg Kiss-Shot miatt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Azért az enyhén szólva is kicseszés, hogy 3 film fogja feldolgozni a light novelt.
Ó, szóval a "Peter Jackson route"-ot követik! :dirr: Már előre látom:

Első rész: Egy váratlan vámpír

Második rész: Hanekawa "domborzatai"

Harmadik rész: Az öt hobós csatája

:lol:

Viccen kívül: ennek tényleg ilyen Hobbitra emlékeztető fejőstehén-szaga van, amikor egy két órás filmbe kényelmesen beleférő cselekményt elhúznak háromszor két órásra. ^^" A különbség az, hogy amíg a Hobbitban legalább vicces beszélgetések/jelenetek, illetve lélegzetelállító tájfelvételek szolgáltak "filler" gyanánt, itt ugyanezt valszeg a Shaft-féle álművészkedés fullra járatása, meg a "hű, de szexi!" (valójában többnyire gagyi) fanservice jelenetek sora fogja szolgáltatni. :dirr: Ha pedig tényleg "szemétkedni" akarnak, lehet, hogy ilyen egy, vagy több éves szünetekkel jönnek majd ki a filmek. :dirr: Persze én is meg fogom nézni őket mindenképp, mert igazából a Nekomonogatari Black/White páros mellett ezt az adaptációt vártam még nagyon, de ez így elég "meh..."-nek hangzik eddig, még úgy is, ha elfelejtjük, hogy már eddig is éveket csúszott a film az első bejelentéséhez képest.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Rui-chan írta:OMG, emberek ezt is megéltük! :shock: Kizumonogatari első film 2016. január 8-án a mozikban.
De meg ám, IT'S ON! Mindössze öt év csúszással. :lol: És ha már megkezdődött, először egy újranézés:

Tsukimonogatari - végre megérkezett a következmény, ami sok hősködés után kijárt már Araraginak. Mostmár muszáj lesz változtatnia ezeken a dolgokon, ha ember szeretne maradni. Emellett kiderült az is, Kagenui miért mindig a fejeken ugrál, Ougi pedig elég expliciten előlépett főellennek. De a fénypont számomra Yotsugi volt. Végre, VÉGRE megint mondta azt faarcal. :D Majd:

Owarimonogatari 1 - ez a dupla rész igen erős kezdés volt. Eddig nem sokat láttuk Koyomi régmúltjából, és nagyon jól volt megcsinálva ez a detektívesdi. Ougi hátborzongató stílusával erős ellen, hála Mizuhashi Kaori zseniális játékénak (mennyire más szerep ez, mint a GRiszáljad :dirr: )
A Sodachi csajra pedig kíváncsi vagyok, milyen lesz szemtől szemben. Nem nagyon volt még olyan személy a sorozatban, aki kifejezetten utálja Koyomit. (+ Inoue Marina ::daisuki:: )
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:[...]Hanekawa Tsubasa[...]Ez különösen Hanekawára jellemző, hiszen hiába van (vagy most már volt) szó olyasvalakiről, akit a maga módján kegyetlenül magára hagyott és megtört az élet, de mégis korát (és a saját szituációját) meghazudtoló módon tudott talpraesett, jó szándékú és segítőkész maradni, még akkor is amikor ilyen vagy olyan értelemben (aminek az egyes arcokban való megjelenését taglalni már erős spoiler kategória lenne, úgyhogy nem is megyek bele), de a legsötétebb óráit élte meg, és "békeidőben" is gyakorlatilag egyik napról a másikra, másoktól úgymond távol élt. Sosem gondolkoztam el azon, hogy melyik női anime/manga szereplő lenne alkalmas a "alapvetően kimondottan hasonlít Vashra a Trigun-ból, csak a zálien eredetet + bohóckodást leszámítva" körbeírásra, de Hanekawa speciel az a karakter, akire reflexből rámondám hogy "ja, ez a karakter tényleg Vash elveszett rokona lehetne". Bónusz, hogy a karakter maga nagyon jó példája annak, hogy a tökéletes waifu + osztályelnök (+catgirl) karaktertípust úgy is lehet ízeire szedni, hogy közben nincs olyan radikális irányba tolva a dolog, hogy az már átcsap az úgymond egyszerűbb "fogjunk egy karaktertípust és szimplán legyen valójában az abszolút nagyongonoszésszemétesetlegmégyandereis ellentétje annak" irányba, csak hogy meglegyen a sokk faktor és a "látjátok fiúk-lányok mennyire ügyes voltam hogy ki tudtam fordítani egy karaktertípust" arcoskodás az író részéről.
EZ! Igaz, mivel én nagyon szigorúan vettem a játék "csak egy karaktert választhatsz kérdésenként!" szabályát, szegényke az én listámról most ki fog maradni, de nem véletlen, hogy MAL-on összesen 10 kedvenc karit jelölhetsz meg magadnak az összes animéből és Hanekawa köztük van. A Monogatari sorozat "elSHAFTolt" adaptációja ellenére az összes olyan arcot megnéztem, ami Hanekawáról szólt (szal Bake végig, után a teljes Neko, illetve a Second Season eleje), mert miatta még erre a "szenvedésre" is hajlandó voltam. XD Amúgy ez a Vash párhuzam érdekes, mert sosem gondoltam így rá, de teljesen érthető, hogy ha "tudat alatt" is, de talán ez még egy plusz bónusz volt számomra megkedveléséhez, egyrészt, mivel ugye Vash-t is nagyon bírom, másrészt meg az eddigi "kedvenc férfi/női karid" választásaimról is lejött gondolom, hogy csupa olyan karaktert válogattam be a csapatba, akik készek voltak önfeláldozóan élni valaki másért, vagy valami eszmei "nagyobb jóért" cserébe. Igaz, ha Hanekawáról kellene negatívumot írnom, nála talán pont azt mondanám, hogy ő már ezt a "nyomd el a saját összes vágyadat, csak hogy másoknak jó legyen" dolgot annyira "over 9000" stílusban csinálta, hogy végül pont ebből származott minden baja (ugye a neko is ezért tudott rajta "fogást találni"), dehát na, senki sem tökéletes... :D (Persze ő próbálta pont ezt a képet - mármint a tökéletességet - sugározni mások felé, ami miatt megint mondhatnám, hogy nem annyira csípem, de ha belegondolunk, ez sem különbözik jobban Vash "hülyegyerek-álcájától". XD) Az meg már csak ráadás, hogy ott van a nekodémon "másik énje", ami nálam ilyen "cseresznye, az amúgy is fincsi torta tetején" kategória. :3

Ja, plusz hihetetlen (és egyben szomorú... :() az is, ahogy Araragivel alakul a kapcsolatuk. Eleinte Araraginak tetszik Hanekawa, de "jó szokás szerint" nem mer közeledni hozzá. Aztán megtörténik a Kizumonogataris incidens (amit a Shaft talán végre meganimál, mire unokáink lesznek... -___-), ahol Ara mint "a herceg, fehér lovon" megmenti a túszul ejtett Hanekawát, aki ekkor beleszeret, de ő sem mer közeledni hozzá. Azonban Arában a finálé végére (mivel részben Hanekawa segített neki abban, hogy vámpírból visszanyerje emberségét) kialakul egyfajta "soha meg nem fizethető tartozás" érzése a lány felé, ami kb. még pluszba rárak arra, hogy pláne nem meri bevallani neki az érzéseit, hiszen eddig "csak" "tökéletes osztályelnök" volt a csaj, most még pluszba "örökkévaló adósa" is lett a lánynak. Aztán jön a Neko sztorija, ahol továbbra sem esik le neki, hogy Hanekawa részéről pont a be nem vallott érzelmek vezetnek odáig többek között, hogy a macsek megszállja és továbbra is csak az lebeg a szeme előtt, hogy "meg kell mentenem Hanekawát, hiszen tartozom neki!". Majd következik a Bake, ahol ugye Senjou megjelenése még tovább bonyolítja a dolgokat, mivel ő nem töketlenkedik, hanem kitalálja, hogy mától ők Araragival egy pár. Ara az elején mintha még inkább csak ilyen "oké, járjunk, lol, why not?" stílusban menne bele a dologba, viszont Hanekawának ez már sok és megint elkezd belőle előjönni a neko, aki viszont ezúttal már nem az a "gonosz parazita", aki össze-vissza öldököl, hanem eldönti, hogy ha Hanekawa nem merte elmondani a srácnak a dolgot, majd ő helyette szembesíti a dologgal és kicsikarja belőle a választ. Persze ez nem történik meg, mivel Araraginak a sorozat végére esik le, hogy ő ekkor már Senjou-t szereti, a macsek viszont ezután kvázi hagyja magát legyőzni, hiszen a választ megkapta. (Amire viszont Hanekawa nem emlékszik, mivel ugye ő "alvó állapotban van", amikor a macsek irányítja.) Majd zárásnak ott van a Second Season nyitósztorija, ahol végül Hanekawa szerelmet mer vallani, majd szinte azonnal megkapja azt a visszautasító választ, amire a néző (és talán ekkorra már ő is) számított (nekem meg a szívem szakad meg :(), de így legalább végre pont kerül a sztori végére. "Szemét", de váratlan fordulat volt ez Nisiótól, ahogy megírta kettőjük kapcsolatát és hogy végül Araragi az "animés szabályokat felrúgva" nem az "első lánnyal" jött össze, akit a sztori bemutatott. (Mondjuk írták is többen, hogy ha nem megjelenési, hanem sztori szempontból kronológiai sorrendben olvasod az LN-eket, teljesen úgy jön le az elején, hogy "fix egyes, hogy ezek ketten össze fognak jönni", aztán ugye mégsem...) Fanboyként amúgy azzal vigasztalom magam mindig, hogy Araragi amúgy is túl perverz és pofátlan volt, Hanekawának simán a fejére nőtt volna, neki egy szadista Senjou kell. :twisted: Hanekawa meg találhat egy normálisabb srácot, vagy yuri end a nekóval, ha már a Second Season-ös sztorija is azzal zárult le, hogy ő "elfogadta a benne élő démon" és még a haja is felemás lett, kvázi "összeolvadtak". :3
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Aztán megtörténik a Kizumonogataris incidens (amit a Shaft talán végre meganimál, mire unokáink lesznek... -___-)
Mármint nem mentél el moziba az első részre? Hű, mekkora Hanekawa Tsubasa fan vagy te! :roll:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kyomimonogatari, anyone?

Három rész ment még csak le, de valahogy nagyon lelkes vagyok. Annyira a Bakemonogatarit juttatja az eszembe, hogy felér az egész egy nostalgia-trippel. Persze nem úgy, mintha elsőként tapasztalná meg az ember ezt a hamisítatlan Monogatari-stílust, de az interakciók, Oshino tanácsai, az Araragi-Hitagi és Araragi-Hanekawa dialógusok mind-mind nagyon azt az időszakot idézték, ahogy még a Staple Stable openinget is bevágták a második rész elé.

13 perc amúgy egy rész, és ONA, szal össze-vissza jönnek csak az epizódok és úgy igazából semmi nem történik bennük, de mégis remekül szórakozok.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Dettó.

Nem is figyeltem, hogy lesz, aztán mikor pár hete megláttam, nem is tudtam, akarom-e így hirtelen... de mivel csak 13 perc egy ep.. és igen! Eddig hozza a régi hangulatát. A Kizumono engem amúgy sem érdekel.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Megnéztem első részt. Maximálisan igaz a nosztalgiafaktor. Alátámasztja azt is, hogy Koyominak borzalmas a hosszútávú memóriája, ami a Sodachi Rejtvény lényege is volt.
Dodgers írta:19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet
Nekomonogatari Shiro - ötödik rész, ami
SPOILER
büszke birtokosa egy olyan szerelmi vallomásnak és elutasításnak (és "gőzkieresztésnek"), ami nem csak, hogy az egyébként shippingel nagyon ritkán foglalkozó személyemnek betalált, de egyben egy hatalmas testamentuma is annak, hogy nem csak Hanekawa kerekedett felül önmagán és tanult meg nagyon sok mindent, de egyben a franchise sem szégyellte elkezdeni szétkapni azt a hellyel-közzeli háremet, ami az azt megelőző harmincvalahány rész alatt felépült. És van egy olyan érzésem hogy kisebbségben vagyok azzal, ha azt mondom hogy a Bake 12. része mindehhez képest nem annyira említésre méltó.
Valóban egy nagyszerűen felépített történet tökéletes lezárása lett... volna, ha Oni-chan nem rondít bele az előzménybe. Szóval ezt a kevés ballépés egyikének érzem, hogy miután Tsubasa egyedül nem tud felülkerekedni a Tigrisen, megint jön Koyomi, és megmenti. Legalábbis az addig történtek alapján én tök azt vártam, hogy ezen a démonján neki egyedül kell majd túljutnia, hiszen tematikailag is így jött volna jól ki. Így bár a maga a vallomás nagyon erős és szívből szóló volt, a közvetlen előzménye engem eléggé zavart. Szerintem "helyesen" nem így kellett volna annak történnie.
Nem tudom, ti erről hogyan éreztek?
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

scineram írta:
Dodgers írta:19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet
Nekomonogatari Shiro - ötödik rész, ami
SPOILER
büszke birtokosa egy olyan szerelmi vallomásnak és elutasításnak (és "gőzkieresztésnek"), ami nem csak, hogy az egyébként shippingel nagyon ritkán foglalkozó személyemnek betalált, de egyben egy hatalmas testamentuma is annak, hogy nem csak Hanekawa kerekedett felül önmagán és tanult meg nagyon sok mindent, de egyben a franchise sem szégyellte elkezdeni szétkapni azt a hellyel-közzeli háremet, ami az azt megelőző harmincvalahány rész alatt felépült. És van egy olyan érzésem hogy kisebbségben vagyok azzal, ha azt mondom hogy a Bake 12. része mindehhez képest nem annyira említésre méltó.
Valóban egy nagyszerűen felépített történet tökéletes lezárása lett... volna, ha Oni-chan nem rondít bele az előzménybe. Szóval ezt a kevés ballépés egyikének érzem, hogy miután Tsubasa egyedül nem tud felülkerekedni a Tigrisen, megint jön Koyomi, és megmenti. Legalábbis az addig történtek alapján én tök azt vártam, hogy ezen a démonján neki egyedül kell majd túljutnia, hiszen tematikailag is így jött volna jól ki. Így bár a maga a vallomás nagyon erős és szívből szóló volt, a közvetlen előzménye engem eléggé zavart. Szerintem "helyesen" nem így kellett volna annak történnie.
Nem tudom, ti erről hogyan éreztek?
Nekem nem volt semmi gondom ezzel, legfőképpen azért, mert a jelenet szempontjából szvsz nem is az volt a legfőbb cél, hogy a Hanekawa-macska duónak teszem azt mindenáron egy Onizuka-féle suplexet kellett volna lenyomni a Tigrisen (akiről Gaen elhintette korábban, hogy egy amúgy is különösen erős démonról van szó), inkább azon volt a hangsúly hogy egyszerre legyen kihangsúlyozva az hogy mennyire világosodott meg az említett duó a saját személyüket illetően (Hanekawa ráadásul annyira, hogy a macska-mód ellenére fel tudott "ébredni"), és az, hogy ettől még mindig nem képesek szó szerint mindent egyedül megoldani. Persze, annak is simán lett volna értelme, ha teszem azt tényleg leyomják azt a suplexet a Tigrisen, de pont az volt az arc egyik lényeges pontja, hogy Hanekawa addigra 1000%-ig észrevette, hogy 18 év alatt mennyire beletörődött az "önálló", mindent magának megtartó, mindent elfogadó és mindennel egyedül megbírkozó életfelfogásba, ilyen szempontból pedig Araragi beugrója egyáltalán nem hatott zavarónak. Egyrészt passzoló megfordítása volt annak, hogy Hanekawa hányszor segítette ki Araragit ilyen-olyan formában korábban (pláne úgy, hogy Araragi szemszögéből Hanekawa simán lehetne a srác második anyja), másrészt olyan szempontból találó "utalás a kezdetekre" jelenet volt, hogy hiába barátkozott össze Hanekawa később Senjouval és Araragi hugaival, ha egyszer mégis Araragi volt lényegében az első, valódi barátja aki tűzön-vízen keresztül kitartott mellette (függetlenül attól hogy Senjou abból a szempontból kompetensebb barát volt, hogy Araragival ellentétben be tudta látni azt, hogy Hanekawa súlyosabb eset annál, minthogy működjön nála az Oshino fémjelezte "mindenkinek magán kell segíteni" mantra a szó szoros értelmében), és Araragi azt a hősiességet is demonstrálta, ami annak idején késztette Hanekawát arra, hogy egyáltalán kapcsolódni merjen valakihez, szóval ez is egy amolyan visszautalásos jelenet volt szerintem.

Ettől függetlenül megértem, hogy valakinek még így is gyengébbnek érződhet a jelenet Araragi jelenléte miatt, de ha csak nagy általánosságban nézném is az arcot, olyan szempontból is találónak tartom a jelenlétét, hogy a Tigris arc valahol egy "légy jó másokhoz, és a jutalmad sem marad el" szisztémára épülő sztori (úgy meg aztán pláne, hogy egy olyan karakter volt a főszereplő, aki mindig adott és sosem kért), ilyen téren pedig Araragi jelentős "állomás" volt, hiszen mindvégig szerette volna, ha Hanekawa rá támaszkodik - függetlenül attól, hogy ez az elejétől fogva meg is történt meg nem is, a maga nyakatekert módján.

(Bár ami Araragi hősiességét illeti, az a demonstráció egyáltalán nem ártott a karakterének, mert a Nise második arcja óta egyre inkább elfog az "ó basszus nemár" érzés akárhányszor olyasvalaki a dumapartnere, aki fizikailag fiatalabbnak néz ki mint Kanbaru, és valahol ez is közrejátszik abban, hogy a Monogatarit igazán akkor kedvelem, ha más szereplő csücsül a főszereplői székben. Ahogy ahhoz is, hogy hiába lennék 19-20 résszel lemaradva a franchise-t illetően, ha az S2 egyik-másik arcja után egy újból Araragi-exlúzív Monogatari inkább amolyan kettőt-fizet-egyet-kap utánérzés, és nem csak a Shaftra jellemző BD-s húzások az okai annak, hogy nem sietek bepótolni a lemaradást.)
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Nos kedves fandom egy óriási feladatot kaptok:
Én itt állok és kb. nulla információm van erről az egész *monogatari franchiseról. Ellenben viszont az apró, teljes egésszé abszolút össze nem álló információ morzsák alapján halványan de felkeltette az érdeklődésemet. Ám bátor nem annyira, hogy neki álljak ennek a kb. 60+ epizódos izének. Szóval challange, győzzetek meg. Miről szól ez? Miért érdemes elkezdeni? Mennyire függnek ezek össze? Mennyire kerek a vége, ha egyáltalán van vége? Ha nincs vége, miért nincs vége? Mi benne a jó? Mi benne a rossz? Mi benne a csúf? (Igen tudom, a Shaft :v) Spoilerek felőlem jöhetnek, sok esetben úgy szoktam belevágni valamibe h hallok/olvasok valami jó szaftos spoilert és az kelti fel az érdeklődésem. Hajrá! A nyertes markát plusz egy darab fórumos ismerős üti, aki megnézi a cuccot/cuccokat.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Úgyfest az itteni fanjai nem akkora fanok, hogy még egy nézőt szerezzenek neki.
Nos én nem vagyok nagy fanja, de válaszolgatok a kérdéseidre. Nem fogom megerőltetni magam (sőt, sarkítani fogok) és inkább elrettentő leszek (pedig szeretem annyira ezt franchise-t, hogy még cosplayeltem is belőleXD, de tudod majdnem ennyire utálom is), hátha majd a fordított pszichológia működik. Vagy nem. Nekem nem oszt nem szoroz a dolog, hogy kedvet kapsz-e, de írásra motiválók ezek a kérdések. :D

Szóval:
"Miről szól ez?"
Egy középsulis srácról, aki ahhoz, hogy ki tudjon látni a haja mögül folyton hátra kell csesznie a fejét a nyaktörés határáig. Mivel majdnem bishounen, így folyamatosan pózolhatnékja támad, amit olyan iskolában és városban tesz meg, melyben családján és háremén kívül nem lakik senki, továbbá vonalzóval rajzolt egyen bútorok, épületek és területek biztosítják csillogásához a hátteret. A feje tetején az egyik tincse külön életet él, hogy legyen benne valami érdekes. Már azon kívül, hogy egy vámpír loli van az árnyékában és hogy a környék összes nője is szeretné tőle megtanulni a nyakkitörés művészetét. Idővel bizonyossá válik, hogy a nyakkitörés a lányoknak sokkal jobban megy, így srácunk más dolgokat is szeretne velük tanulni. Természetesen mindegyikkel mást, mivel egyik sem annyira összetett nő, hogy több dologra alkalmas legyen. Jobb, ha egy nőben csak egy tulajdonság bontakozik ki ugyebár (na jó, itt lehetnék kicsit megengedőbb: legyen szó két tulajdonságról: mindegyik tud moe és tsundere is lenni. Valójában pedig mindegyik nő ugyanolyan a sorozatban: lökött, pszichó, egoista, túlagyalós, kiknek korukból fakadóan és a fiúhoz hasonlóan viszket odalent, ezenkívül tovább csoportosíthatók lolikra és nem lolikra). Jah amúgy epizodikus a cucc, de felfedezhető némi főszál is. És találunk még itt misztikumot, tiniproblémákat, filozófiát, a tiniproblémáknál kicsit nagyobbnak eladott problémákat, túlagyalt tiniblablákat dögivel. De lényegében itt is csak arra megy ki a játék: ki tud nagyobbat harapni a hím intimzónájából.
A Bake bemutatja a főcsajokat Arara(ra)gi életében (így hívják szerencsétlent, jah még Koyominak, Koyokoyónak is szokás), akiket egytől-egyig nem fogod elhinni: megment. Egy hős ugye? A körítés az, hogy valami misztikus náthától szabadítja meg őket, de valójában a saját elcseszett életüket próbálja feljavítani, ergo igyekszik csökkenteni a tinibajt (és a kedvezőtlen családi körülményeket) azzal, hogy "nesztek lányok, én itt vagyok nektek". Így már te is láthatod, hogy hősiessége megkérdőjelezhetetlen. A dolog azért indul jól, mert kapásból összejön az egyikükkel. Tényleg. Olyan normálisnak mondhatóan, ami az egész sztori alatt kitart. Így a többit elméletileg már csak barátként kezeli, ami a gyakorlatban már hagy némi kívánni valót maga után. Mindenesetre a nője ezzel tisztában van, és igyekszik néha büntetést adni, de szvsz még ennél is lehetne tökösebb.
A Nise arról szól, hogy Araragi nem csak a suliban, hanem otthon is hódít. A hugicák mindig azon settenkednek, hogyan mélyíthetnék el bátyussal a kapcsolatukat, aztán ez annyira jól sikerül, hogy perverzitásuk odavonz pár távolabbról érkező "gonosz" lányt is...
Aztán a Second Seasonben és a kiegészítő hülyeségeiben (Hana, Tsuki, Neko) ugyanezeknek a karaktereknek az újabb problémáin, pontosabban korábbi problémáik elmérgesedésén rághatjuk át magunkat. (Magyarul Araragi rákényszerül, hogy a farka mellett az agya eddiginél kicsit nagyobb részét is használja, ha nem akarja, hogy ösztönös mókája végleg véget érjen. Ez végül úgy valósul meg, hogy az épp nem problémázó lányok elvégzik helyette a még hiányzó agymunkát. Ne legyünk ennyire feministák: segítenek neki.) Hozzáteszem egyre darkosabb ábrázatot hoz a történet akár a karakterek, akár a nézők arcára. Aztán itt van még nekünk a "Final" Season is, amit ismét több darabban kapunk meg: Owari, Koyomi, kitudja még mi... Előbbiben újabb lányokkal a középpontban, mert új lányokból sosem elég, utóbbi pedig kitöltő epizód a korábbi csajügyekhez.
Ja és itt van még a Kizu is, mely azt szándékozik bevezetni, hogyan is lett Araragiból a város csillámvámpírja.

"Miért érdemes elkezdeni?"
Hogy walloftexteket tudj elolvasni egy pillanat alatt. Amúgy meg mert attól még, hogy standard hárem a tálalása, a dumái és az érdekesen sablonos (és hozzáteszem egész értelmes) karakterei egyedivé teszik.

"Mennyire függnek ezek össze?"
Mikor mennyire: Látszólag kevésbé, amúgy meg eléggé. Látszólag eléggé, amúgy meg kevésbé.

"Mennyire kerek a vége, ha egyáltalán van vége?"
Még nincs vége. Legalábbis animében. Így nem tudok nyilatkozni, de meglepne egy kerek zárás, pedig minden epizodikusság ellenére lehetne. A Final Season light novel már befejeződött, de elvileg érkezik még azon túl is újabb monogatari. Amúgy ha próbálkozol vele, akkor a Bakéval kezdd, ha az nem jön be annyira, hogy késztetést érezz a többire, akkor sem lesz hiányérzeted.

"Ha nincs vége, miért nincs vége?"
BIZNISZ

"Mi benne a jó?"
Hogy nem is annyira agyatlan fanservice sorozat, mint amennyire leírtam, legalábbis igyekszik ez ellen a látszat ellen tenni, több kevesebb sikerrel. De mikor épp kevesebbel, a fanservice akkor is annyira kreatív, hogy az már inkább jó, mint rossz. (Na jó, legtöbbször nem is akar más lenni, mint egy a szokásosnál okosabban eladott fanservice, szóval valójában a "nem agyatlan" tulajdonságai az igazi látszat.)

"Mi benne a rossz?"
Hogy nem akar elszakadni hárem táptalajától. Na jó, soroljuk még: hogy túl sok az újabb és újabb epizód, hogy túl sok a lány, hogy túl sok Araragi, hogy túl sokszor unalmas és érdektelen, ha nem kedveled őket.

"Mi benne a csúf? (Igen tudom, a Shaft :v)"
Természetesen, ugyanakkor amennyire csúf, olyannyira szép is. Ez a kettősség jellemző a karakterek kapcsolat-hálójára és személyiségére is.

És akkor most befejezem az önellentmondásos blablámat. További kellemes agyalást!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Catrin: Köszöntem a kimerítő összegzést. Őszintén szólva (talán nem túl meglepő módon) nem győztél meg. :dirr: Következő bátor jelentkező? XD
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Yep, nem is volt célom. :vigyor: A magam részéről tényleg nem ajánlom. :? Egyik ismerősöm anno megnézte a Bakét, ami azóta is kedvence, de nem akarja tovább nézni. Jól teszi, csak kiábrándulna. Jól láthatóan a nem kicsit túllihegett franchise-ok közé tartozik. De válaszolni jó volt. :vigyor:


Szerk. csak, hogy egy kicsit árnyaljam a képet: Kihagytam, hogy akad pár további pasi szereplő, akik érettebbek Araraginál, viszont így komolyabb balhékat nyújtanak, ami a cucc misztikus és nem annyira tinis vonalát szeretné erősíteni. Ha ezeket a pasikat kombinálják a jobb nők jobb pillanataival, akkor igazán élvezetes epizódok születnek, ami Araragit is kiragadja a háremköréből.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Cruel Angel írta:Szóval challange, győzzetek meg.
Oké, én is megpróbálkozok akkor egy tl;dr-rel:
SPOILER
Nézzed!

:dirr:

Nem, de most komolyan, a Monogatari az a franchise, amiről fölösleges egyetlen szót is írni, mert effektíve egy önálló stílus. Csakis te tudod megítélni, mennyire jön/jöhet be ez a fajta storytelling, visual directing és pszeudo-művésziesség és dialóg-központúság, amihez jah, kell egy kis merészség (de talán nem is ez a legjobb szó ide). Hamar látni fogod amúgy, hogy kell-e neked végül is vagy sem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

"Mi benne a jó?"
Túlmisztifikált, művészi hárem cucc.

"Mi benne a rossz?"
Túlmisztifikált, művészi hárem cucc.
:dirr:

Igen, pont az taszít benne, ami először megfogott és amiért egyáltalán belevágtam az egészbe.
Szerintem a Bakét érdemes megpróbálni, nekem az továbbra is nagyon bejön, minden hibája ellenére. Viszont a folytatásokkal, előzményekkel már koránt sem ilyen jó a viszonyom. A Second Season után abba is hagytam, szóval az újabb részekről semmit nem tudok mondani. A Kizut még várom, Kiss-shot miatt, aztán végleg lezárom a kapcsolatomat ezzel a franchise-zal.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Junchi »

FUCK. YES!!

Eddig épp csak bele-belepiszkáltam az LN-be, de most biztosan pótolom.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:FUCK. YES!!
Az bizony! Most végre kiderül, Titkos csak bullshitelt-e az adaptáció kapcsán. :dirr: Aztán éppen nem értem, miért 3 részben adnák ki, ha eredetileg azt hiszem 2 kötet volt.
Amúgy ez még csak a második LN gyűjtésem lesz a Haruhi után. Sajnos az FMP bezzeg nem jelent meg. :cry:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:FUCK. YES!!

Eddig épp csak bele-belepiszkáltam az LN-be, de most biztosan pótolom.
*kontrollálhatatlan őrjöngő üdvrivalgás* VÉGRE! *_____* Btw, jól értelmezem a szövegből, hogy a Bake első kötete ugyan csak decemberben érkezik, a Kizu viszont már megjelent? *_____* (Btw, az tetszett, hogy Nisio Japán szerkesztője tanácsolta, hogy inkább kezdjenek a Kizuval. XDDD Én is mindig azt mondtam, hogy bár az LN-t jóval kevésbé szoktam ekézni az animénél, de ennek az "ide-oda kavarom a sztorit" írási sorrendnek szvsz semmi értelme nem volt, lineárisan is ugyanolyan jól, sőt, jobban működik a történet.)
scineram írta:Az bizony! Most végre kiderül, Titkos csak bullshitelt-e az adaptáció kapcsán. :dirr:
Muhaha, a dokumentumok nyilvánosságra hozása után végre elszámoltathatom majd a Shaft-ot! :twisted: Amúgy meg így is van már legalább két tanúm, (Catrin, meg valaki más itt a topic hét oldalán, akinek a postját most nem kerestem vissza XD), hogy LN > anime. :D
Junchi írta:Aztán éppen nem értem, miért 3 részben adnák ki, ha eredetileg azt hiszem 2 kötet volt.
Valóban kettő, írják is, szal ezt a "bontást" én sem értem, bár felőlem oké, csak akkor legalább majd lehetőleg rendesen az "arcok" végén bontsák meg, ne mondjuk egy sztori közepén...
scineram írta:Sajnos az FMP bezzeg nem jelent meg. :cry:
Jó, ilyen címe legalább egy mindenkinek van, nekem pl. a Kämpfer, amiből még fanfordítás sincs. ^^" (Vagyis van, de hamarabb megdöglött, mint hogy egyáltalán odáig eljutott volna, ameddig az anime vége, nem hogy továbbvigye a sztorit... :( )

Na, a lényeg, hogy nagy az öröm, legalább Rumiko téglavastagságú, újra kiadott Ranma - IY duója, az "újraindult" D. Gray-man és a Shingeki mangák mellé most már ennek a gyűjtése is bejön majd. XDDD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Péter »

Cruel Angel írta:Szóval challange, győzzetek meg.
Röviden, ha szereted a rohadt unalmas, semmitmondó, semmiről sem beszélős, kamuművészkedős, magát elvontnak mutatni próbáló, kamu természetfeletti animukat, akkor ezt neked találták ki. Minden más esetben kerüld. :mosoly:
Catrin írta:Egy középsulis srácról, aki ahhoz, hogy ki tudjon látni a haja mögül folyton hátra kell csesznie a fejét a nyaktörés határáig. Mivel majdnem bishounen, így folyamatosan pózolhatnékja támad, amit olyan iskolában és városban tesz meg, melyben családján és háremén kívül nem lakik senki, továbbá vonalzóval rajzolt egyen bútorok, épületek és területek biztosítják csillogásához a hátteret. A feje tetején az egyik tincse külön életet él, hogy legyen benne valami érdekes.
Kihagytad az egyik legfontosabb tulajdonságát, hogy emellett egy tipikus puhapöcs, aki a modern anime "hősök" többségéhez hasonlóan, a végtelenségig képes tűrni a verbális és fizikai bántalmazás minden formáját, mert az olyan "cuki". :)

Amúgy nem egyszer láttam már, hogy az animu fanjai, pont a fentebb felsoroltakra hivatkozva mondják azt, hogy "ez adja meg a Bake ízét", "ezektől az apró nüanszoktól lesz ez igazán egyedi", "Nisio feeling" (ami amúgy sokkal inkább Shaft feeling), és a többi.
Catrin írta:Amúgy meg mert attól még, hogy standard hárem a tálalása, a dumái és az érdekesen sablonos (és hozzáteszem egész értelmes) karakterei egyedivé teszik.
Már akinek. Engem speciel rohadtul untatott, már az első részektől kezdve, és nem azért, mert sokat beszéltek benne, hanem mert sokat beszéltek benne, a nagy büdös semmiről.

Már a Hitagi arcot is eléggé untam, de úgy voltam vele, hogy oké, még eléggé az anime elején járunk, és az arc vége felé már elkezdett történni valami, hátha később majd más lesz. Nem akartam elhinni, de az utána következő Mayoi arc, képes volt kétszer olyan unalmas, és érdektelen lenni, mint az előző. Az ominózus játszóteres résztől, konkrétan minden bajom volt, pláne mikor a kanjikról kezdtek el dumálni.
Catrin írta:Hogy nem is annyira agyatlan fanservice sorozat, mint amennyire leírtam, legalábbis igyekszik ez ellen a látszat ellen tenni, több kevesebb sikerrel. De mikor épp kevesebbel, a fanservice akkor is annyira kreatív, hogy az már inkább jó, mint rossz.
Csak épp hiába próbál "kreatív" lenni, ha egyszer az, amit fanservice címen a néző elé tár, az az esetek 90%-ában, egyszerűen rém gyenge. S hiába próbáltak a későbbi szezonokban olykor durvulni, valahogy azokkal sem sikerült elérni, a kívánt hatást. Shaftéknak, egyszerűen nincs érzékük ahhoz, hogyan kell ezt jól csinálni.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Bakemonogatari, Kizumonogatari, Nisemonogatari, stb.

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Miről szól ez?
Az alapja az lenne, hogy 1% vámpír (mondjuk ez nekem a mai napig rohadtul WTF...) főhősünk más hasonszőrű természetfeletti átkokkal megvert hősnőkből "űzi ki az ördögöt" (vagyis az aktuális lényt). A probléma az, hogy ez igazából nagyrészt egy "alibi sztori", jut úgy minden szezonra 1-2 látványos fight, de nagyrészt dumálással megy el az idő. Szal a sorozat valahogy úgy kezeli a saját természetfeletti oldalát, mint a Twilight a vámpírmitológiát: bele-belekap ugyan, megkarcolgatja a felszínét, picit összekeni magát vele, de igazán nem merül el benne, nincs nagyon kidolgozva ez a része. Valójában az egészt egy dumálós slice of life háremcucc, csak egy picit "megbolondították" ezzel a természetfeletti szállal. Annyiból mondjuk érdekes ez a része, hogy (legalábbis az elején, a Bakében) az aktuális "szörny" mindig a csajok valamilyen lelki nyavalyáját használja ki, azért tud úgymond "fogást találni" rajtuk. De még így sem mennek rá erre túlzott mértékben, szóval mondom, leginkább pofázás tölti ki a műsoridő nagy részét.
Cruel Angel írta:Miért érdemes elkezdeni?
Az animét semmiért, vagy max csak azért, amiket már Catrin és Péter leírt róla. XD Jók az OP/ED párosok, illetve néhány jelenet értelemszerűen jobban működik animált formában, de kb. ennyi. A light novelt ellenben már nyugodtabb szívvel merném ajánlani, mert bár az sem egy világmegváltás, de az elShaftolt animével szemben az legalább tényleg vicces és kikapcsol. :)
Cruel Angel írta:Mennyire függnek ezek össze?
Elvileg ez egy hossszzzúúúúú, elnyújtott, de teljesen jól sorba rendezhető történet lenne. Gyakorlatilag viszont kis túlzással szinte egymástól függetlenül is nézhetőek az egyes sorozatai (annyira, hogy még az LN-t is összevissza sorrendben írta meg Nisio XD), bár persze azért nem árt ha nem is történeti, de legalább kiadási sorrendben nézni/olvasni, mert azért annyi utalás, vagy magyarázat mindig van a korábbi/későbbi eseményekre, hogy az ember ne legyen teljesen elveszve, hogy épp hol jár a sztori. De ez majdnem lényegtelen, mivel szinte teljesen epizodikus a cucc, általában egy sorozaton belül van azért valami nagy "átívelő főszál", de legtöbbször még 1-1 sorozat is kisebb "arcokra" oszlik és egy arcot le is zavarnak úgy max 2-3 epizódon belül.
Cruel Angel írta:Mennyire kerek a vége, ha egyáltalán van vége?
Szvsz semennyire nem kerek és jellegzetes "lezárása" sincs a cuccnak. Oké, 1-2 karakter sztorijára lehet mondani, hogy "na, most már ő érezhetően "révbe ért"", de kb. annyira van lezárva, mint egy amcsi sitcom. XD Gyakorlatilag szándékosan úgy van az egész megcsinálva, hogy ha Nisiónak épp kell egy kis plusz pénz, akkor akármelyik karakternek akármikor írhat 1-1 újabb sztorit. XD Egyébként ez még az LN-ben is zavart végig, hogy nem igazán érzem úgy, hogy a történetnek van bármiféle kerete, vagy hogy X-ből eljutottunk Y pontba, inkább olyan in medias res az egész cucc végig, mintha tényleg random szereplők random napjaiból csináltak volna egy animét.
Cruel Angel írta:Ha nincs vége, miért nincs vége?
Mert Nisio egy pénzéhes fószer, akinek nem elég, hogy még az egész "Monogatari Cikluson" kívül is van vagy 2-3 másik LN projectje, addig tejelteti a jó fejőstehenét, amíg szegény állat végleg meg nem döglik. :dirr:
Cruel Angel írta:Mi benne a jó?
-a seiyuuk (meg úgy a szereplők egészében véve, őket legalább eltalálták)

-a zenék (bár leginkább csak az OP/ED-ek)

-a legjobb nekomimi karakter, akit animében valaha láttam
Cruel Angel írta:Mi benne a rossz?
-az LN-hez képest elcseszett párbeszédek

-a fentiből következően nagyrészt unalmas és semmiről nem szóló beszélgetések/műsoridő

-fejfájást okozó villogó képek

-álművészkedés by Shaft (túlzásba vitt, értelmetlen grafikai megoldások és társaik)
Cruel Angel írta:Mi benne a csúf? (Igen tudom, a Shaft :v)
Na, kezdesz ráérezni. :D XDDDD
Cruel Angel írta:Spoilerek felőlem jöhetnek, sok esetben úgy szoktam belevágni valamibe h hallok/olvasok valami jó szaftos spoilert és az kelti fel az érdeklődésem. Hajrá! A nyertes markát plusz egy darab fórumos ismerős üti, aki megnézi a cuccot/cuccokat.
Így Catrin meg Péter után én is azt tudom mondani, hogy inkább nézz valami mást, jobban jársz. XD Vagy ha tényleg nagyon érdekel, akkor inkább az LN-t ajánlom, de őszintén szólva annál is tudok jobb kikapcsolódási formát. XD
Kép
Válasz küldése