Offtopic

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

napi out of context (Ottani Kontextusból Kiemelt) kép

http://tldranimu.net/wp-content/uploads ... .00.00.jpg
"Kérlek, bocsásss meg a nagyapámnak...Meg ennek a táncoló mókusnak a fejemen"
(vagy lehet, hogy a mókus a nagyapa? Nem tudom)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Megint teljesen eltűntem és nincs időm fórumozni, bár el nem felejtettelek titeket:
íme itt egy blogom, melyre felkerülnek a dán kultúrás tapasztalataim.
Láv és písz:

http://hesstegdk.tumblr.com/
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

"Ahonnan én jövök nem szokás panaszkodni, csak ha segítségre szorulsz, mert te már mindent megpróbáltál."
-> Ezzel gondolom nem Mo.-ra utalsz? :D
Mert mi elvileg híresek vagyunk a panaszkultúránkról, azaz hogy a "bonding" (időjárás, földrajz stb. helyett) elsősorban azzal történik, hogy kölcsönösen elmondja mindkét fél, hogy szxr az élet, hogy mutassa, neki se "jobb" a másiknál.
Sztem téves, hogy egy ilyen beszólást itthon jobban díjaztak volna, max. barátok között megengedett.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Érdekes blogbejegyzés :). Ez itt Norvégiában is megállná a helyét. Amúgy így 4 és fél év után már meg tudom érteni, sőt, értékelni is tudom ezt a fajta "nem dumálunk bele egymás dolgába" kultúrát, ami itt is van. De nem könnyű ráérezni és megérteni, főleg betartani :p
Amúgy Mo-n annyira beleivódott mindenkibe, hogy kéretlen "jótanácsokat" oszt egyfolytában vadidegeneknek, (sajnos igen gyakran személyeskedésig fajulva), hogy ott ez már alap "kedvességnek" számít. Más országokban viszont az az alap, hogy kéretlenül nem adunk tanácsot, mert azzal beleszólunk a másik életébe, megmondjuk, mit csináljon, és ehhez nincs jogunk egy másik felnőtt emberrel szemben. Ez van, szerintem ez az álláspont is érthető. És valóban, néha az együttérzés a lehető legtöbb, amit tehetünk. Úgyhogy I feel your pain. This sucks. :p
Viszont más országban el kell sajátítani az ottani életszemléletet és kultúrát, ha az ember boldogulni akar. Megfigyelni, megérteni, alkalmazkodni. Nem ítélkezni. Szerintem.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Egyetértek veled, Hikari. Azzal nem értek egyet, hogy eddig még egy olyan felnőtt dán emberrel sem találkoztam aki ugyanígy észrevenné az én álláspontomat és ne venné támadásnak, hiszen tudja, hogy másik kultúrából jövök, mellékelve a későbbi kiközösítést. Másfél éve élek itt, ebből 8 hónapja vagyok együtt ezzel a társasággal a másikkal pedig 11 hónapot laktam együtt, mégis mindenhol nemhogy az idő elteltével jobban felfogták volna a dolgokat, hanem egyre messzebbről lökték belém a kést. Hiába tudták, hogy vendég vagyok, eszem ágában sincs beilleszkedni, annyi udvariasság nem szorult beléjük, hogy ők illeszkedjenek egy kis nemtörődömséggel legalább, de nem hátbaszúrással. Megjegyzem én azért illeszkedek udvariasság szinten, de ilyen és ehhez hasonló esetekeben a puszta probélma-megoldás/jószándék hamarabb üt be :D Bocsánat :D

Amúgy nem magyarországi magyarra gondolok. Míg ott elég eltérjedt a: ki tud jobban felvágni neki mivel szarabb -féle bonding, addig Erdélyben és szó szerint idézek két-három ismerősöm reakciójából is: Aki hülye, az haljon meg :D volt a reakció illetve a mit picsogsz, ha szart sem teszel? :D és a: szegény kislány, bántják a nagyok <-- ugye egy kb 22 éves srácról beszéltem aki önálló. (ez esetben a legutolsó komment sértésnek számít).

Bejegyzésből az sem derül ki, hogy az öcsikéről korábban hallottuk, hogy milyen ügyes, okos, talpraesett és, hogy a bátyja milyen szerencsésnek érzi magát, hogy az ő öccse nem olyan szeleburdi anyámasszonykatonája, mint a mai fiatalság :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Ayla írta:másik kultúrából jövök
Lehet, hogy megorrolsz, de szerintem kár ezt az eltérő kultúrára fogni. Ezt sokkal inkább sorolnám az elemi udvariassághoz, és valószínűleg mások is ilyen szempontból fogják díjazni; épp ezért nem is várható el, hogy ezeket a "kulturális" fiókodba rakják.

Magyar ember, aki nem közeli ismerősöd, jó eséllyel 1-az-1-ben így reagált volna, mint a srác.

Biztos, hogy a "közeg, ahonna jöttem", nem abból jön, hogy az egy bizalmasabb, családiasabb közeg (ahol megengedhetőbb az enyhe udvariatlanság vagy bizalmaskodás), nem abból, hogy másik ország?

(Saját tapasztalat alapján egyébként sokkal nagyobbak az ember-ember(típus) közti különbségek/hasonlóságok gyakran jelentősebbek, mint a nemzet-nemzet közöttiek)

Nekem is van egy húgom, akinél felnőtt korában is megmaradt a "dackorszak", és TŐLE mondjuk nem lepődöm meg egy ilyen "na-majd-én-megmondom-mindenkinek" leosztáson: őőő nem cicózik, neki elég az, hogy erkölcsi igazsága van, megmondja a tutit :D és persze mindig "meglepődik", ha az alany megsértődik rá a modora miatt, mikor pedig ő csak az igazat mondja, de úgy érzi, hogy neki akkor is igazsága volt, és a világ neki így kerek, úgyhogy ráhagyjuk: legyen neki. :D Nyilván nem mindenki "érett" hozzá, hogy rájöjjön: mit csinál rosszul, amikor lekezel másokat.

Ugye feltételezni, hogy te jobban megértesz egy helyzetet, mint azok, akik ténylegesen benne vannak, és aztán ítélkezni fölöttük, ez elég durva sértés, kultúrától függetlenül.

Sikerült megtudnod végső soron, hogy a srác miért nem akart a szobatársával beszélni? Szerintem nem.
Részben nekem úgy, tűnik, nem is jutott eszedbe megkérdezni, hanem pár mondat alapján úgy tekintetted, hogy
1. megértetted a problémát 2. megtaláltad a megoldást, = azaz kompetens voltál a témában tanácsot adni és ítélkezni.
Én nem érzem, hogy akár az 1., akár a 2. valóban teljesült volna.

Apró-cseprő bosszúságot említeni ugye még nem automatikusan 1. 1st world problem 2. segítségkérés.

Mondjuk, ha megemlítem, hogy azért vagyok fáradt/bosszús, mert sokat szenvedek a melóval, nem automatikusan azt jelzem, hogy gyere és szervezd meg nekem (hogy is tehetnéd? pláne ha még én se boldogulok vele könnyen?). Ez csak jelzés az én részemről, hogy bízom benned, és meg merem osztani veled az apró fájdalmaimat, a te részedről meg, hogy érdekel, hogy mi van velem.
Ugye ezekre ha vár egyáltalán valamit az ember, az valamiféle biztatás, vagy együttérzés, vagy legalább jóváhagyás, hogy tudomást vesz a nehézségeidről.
Úgy lereagálni, hogy "biztos csak magadnak csinálod a bajt" ugye nem szép.
Szal itt mintha félre lett volna értve az egész dolog jellege kapásból.

(Amúgy, pl. idős nénikkel előfordul, hogy valaki "panaszáradattal" támad, azaz rögtön egy hosszú sztorit ad elő valamilyen sérelemről, akár akarod hallani, akár nem, de ugye ez más téma, itt nem erről van szó.)

ha megnézzük a beszélgetést:

"- Közös a szobátok is, nem csak a lakás?
Ő: - Nem, van saját hálószobám.
Én: - Tehát neki is van saját szobája?
Ő: - Igen.
Én: - És nem csak ott cigizik, hanem mindenhol?
Ő: - Hát igen, nagyon zavaró - mondá bánatos félmosollyal."


Itt szerencsétlen megkönnyebbült :D, hogy a hirtelen faggatózás végső soron csak a probléma tisztázása volt, és talán csak arra akartad kifuttatni, hogy dohányozhatna a sz.társ a saját hálójában is, tehát megérted a problémáját. De hát nem hagytad, hogy sokáig örüljön. :D

"Én: - Megkérted, hogy csak a szobájában cigizzen? Mert téged ez zavar?
Ő: - Nem. -lelassulva."

->persze, hogy lelassul, ha valaki ilyen számonkérőn ráripakodik.
Ugye itt rögtön adod neki a forgatókönyvet:
Állj elé, intézz hozzá "ultimátum"ot...

Eleve nem biztos, hogy megfelel ez az ő habitusának ez a fajta megközelítés.
(Én pl. biztos nem így állnék hozzá, ha jó kapcsolatot áll szándékomban ápolni valakivel, akivel együtt élek, hanem más módját választanám.)
Másrészt a részleteket sem ismerjük. Ugye eleve nem az volt a szándék, hogy felkér, hogy oldd meg neki a problémát, tehát nem is lettek a körülmények ismertetve.

Én: - És meg fogod kérni akkor, most?
Ő: - Hát, nem. -semmitmondó mosoly insert here.


Erre valóban nem lehet máshogy reagálni, ha valaki beledumál az életedbe, és aztán megkérdei, hogy követed-e a tanácsát.

Also, nem tudom, jól értelmezted-e a választ.
Nem azt mondta, hogy "de jó fej vagy, kisütötted, mit kell tennem, de akaratgyenge vagyok hozzá".
Azt mondta: "borzasztó kellemetlenül érzem magam és szeretném kivonni magamat". (Esetleg: "megpróbáltál tanácsot adni, de baromira nem sikerült". Ugye nem mond az ember ennyire elutasító "nem"-et, ha nem teljes elutasítást akar kifejezni. Még maga is zavarban van tőle, de egyszerűen rá van kényszerítve.)

Ha esetleg megosztotta volna veled a részleteket, itt már elvetted a kedvét.
Csak azért mondom, mert itt mintha úgy értelmezted volna, hogy minden lehetésges ellenvetést megkaptál, pedig csak simán azt jelezte, nem kívánja veled megtárgyalni.
vendég vagyok, eszem ágában sincs beilleszkedni
Pedig sajnos ez a vendég kötelessége, nem az ott élőké. :I
Ha azt látnám, hogy valakinek még X hónap után is problémát okoz
Rómában mint a rómaiak" elvet követem.
és szó szerint idézek két-három ismerősöm reakciójából is
A barátaid persze hogy ezt mondják, hiszen ezért a barátaid. (hogy támogatólag lépjenek fel.) Ismeretlen harmadik felet szidni nem kerül semmibe, nálad viszont jó pontot szereznek vele, hiszen te nyilván örülsz, hogy a pártodat fogják.

Az már ugye a köv. szint, amikor az ember rájön: nem feltétlen az szolgálja a javát, aki yes-man-ként mindig csak egyetért vele...:p
---
Amúgy, nyilván lehetett ennek ezer kontextusa.
Mondjuk lehet, hogy egy lusta, kényelmes srácról van szó, aki meg tudná ezt oldani magának, és mindig csak töketlenkedik, és hogy az ember végre egyszer beszól neki, egyenesen dícséretes/kívánatos.
De nem hiszem, hogy ennek az országhoz köze lenne.

Jó eséllyel esetleg már meg is orroltál rám, hogy miért koptatom a számat. :D (Bár megjegyzem: egészen más dolog kvázi-udvariasan megpróbálni valamit lekommunikálni, a sráccal pölö működött volna, hogy finoman adod be neki az ötletet.)

Én elvileg akkor járok el "társalgásilag" legóvatosabban, ha azt mondom: mennyire igazad van, tök gáz ez a dán srác stb.
úgy veszem, hogy a blogbejegyzésnek felhetetőleg NEM az a tanácskérés az értelme, hanem hogy szimpátiát találjon.
Ezzel abszolút nem szolgálom a javadat persze, de az udvariasságnak eleget teszek.
Kettes megoldás, hogy próbálom udvariasan beadni a valódi gondolataimat.

Sráccal ugyanez a helyzet. :D Vagy egyet lehet vele érteni (és passzolni a probléma lehetőségét), vagy olyan módon megközelíteni, hogy közben nem vét az ember a szabályok ellen.

Mondjuk történhetett volna valahogy így:

"Fogadok, hogy nehezen jöttök ki a szobatársaddal, biztos egy valódi skót." (nevetés)
"Nem, nem, igazából egész jól kijövünk."
"[Akkor mi a #&@ért nem tudtok megegyezn...ööö] "Akkor valami más oka van, hogy nem szívesen érintitek a dohány-témát?"
"Háát...izé." (kínos mosoly)
(laza nevetés) "Ja, ha zavar akkor nem fontos. Csak gondoltam, biztos van valami oka, ha ennyire zavar." (->ugye, ha valaki vonakodónak tűnik valamiről beszélni, akkor illik jelezni, hogy nem sértődsz meg, ha megtartják maguknak. /10ből 9szer úgyis elmondják, ha kedves vagy velük./
"Ha én lennék, a helyedben, én biztos szólnék miatta. Ki nem állhatom a dohányfüstöt. De persze értem, ha jobb a békesség." /-> ugye magadról beszélni másik jó trükk, ha vki nem akar magáról. Ill. a végén itt is fontos jelezni, hogy nem akarsz ráerőltetni valamit./

Itt igazából két kimenet lehetséges:
miután annyi feladott labdát dobtam neki: céloztam rá pl. hogy a békesség miatt nem akar vele dumálni stb. -> ha más az oka, itt biztos kijavít, ill. finoman megérzi, hogy ha nem beszél, akkor én esetleg félreértem a helyzetet, amit nem akar stb. ...szóval vagy elmondja, hogy igazából mi a problémája, vagy leesik neki, ha VALÓBAN csak az akarat hibádzik, hogy szerintem túl gyenge ebben a kérdésben (ugye elvileg ezt akartad közölni vele, de ezt így meg tudtad tenni anélkül, hogy megsértetted volna);
VAGY kínosan érzi magát, nem akar beszélni róla, mire én gyorsan új témát javaslok (pl. "mi van X-ékkel?") -> cserébe, hogy kínos témához hoztam.

Ezek szerintem univerzálisan alkalmazható stratégiák, országtól függetlenül.

Én amúgy anno még gyerekként abszolváltam és azóta is sikerrel alkalmaztam egy házassági tanácsadó könyvből a leckét, ami így nézett ki:

Hazajön a feleség, miután 3 órán át állt beragadva a dugóban.
A férj lelkesen elkezdi neki magyarázni, hogyan lehetett volna 2 órás kerülővel hatékonyabban megkerülni a forgalmat.
A könyv arra figyelmeztet, hogy nem feltétlen a tanácsra szorul rá ilyenkor valaki, a feleség feltehetően arra vágyik, hogy valami ilyesmit mondj neki: "Képzelem, milyen rossz lehetett ott egyedül"...

UI: Titkos, Surci után most megpróbáltam még vkivel megutáltatni magam ;p
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egyetértek, hogy nem feltétlenül országfüggő. Én is voltam már olyan helyzetben, hogy letolást kaptam hogy nem csináltam valami alap dolgot, miközben az illető meg azt nem látta, ami szerintem alap. Neveltetés, közeg, egyéni látásmód stbstb mind belejátszik legalább annyira, mint a tágabb kultúra.
Vree írta: Itt igazából két kimenet lehetséges:
miután annyi feladott labdát dobtam neki: céloztam rá pl. hogy a békesség miatt nem akar vele dumálni stb. -> ha más az oka, itt biztos kijavít, ill. finoman megérzi, hogy ha nem beszél, akkor én esetleg félreértem a helyzetet, amit nem akar stb. ...szóval vagy elmondja, hogy igazából mi a problémája, vagy leesik neki, ha VALÓBAN csak az akarat hibádzik, hogy szerintem túl gyenge ebben a kérdésben (ugye elvileg ezt akartad közölni vele, de ezt így meg tudtad tenni anélkül, hogy megsértetted volna);
VAGY kínosan érzi magát, nem akar beszélni róla, mire én gyorsan új témát javaslok (pl. "mi van X-ékkel?") -> cserébe, hogy kínos témához hoztam.
Vagy egyáltalán nem fogja az adást egyáltalán mert ő emígy van huzalozva. Ilyenkor az ember három dolgot tehet:
- Elfogadja hogy ez már csak így működik.
- Nem fogadja el és frusztrálja önmagát vele.
- Előbb-utóbb összevész az illetővel egy bagatell hülyeség miatt.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ayla írta:Azzal nem értek egyet, hogy eddig még egy olyan felnőtt dán emberrel sem találkoztam aki ugyanígy észrevenné az én álláspontomat és ne venné támadásnak, hiszen tudja, hogy másik kultúrából jövök, mellékelve a későbbi kiközösítést. Másfél éve élek itt, ebből 8 hónapja vagyok együtt ezzel a társasággal a másikkal pedig 11 hónapot laktam együtt, mégis mindenhol nemhogy az idő elteltével jobban felfogták volna a dolgokat, hanem egyre messzebbről lökték belém a kést.
Ez viszont érdekes... Mivel gondolom angolul beszélsz velük, még az is lehet, hogy az eltávolodás oka, hogy nem a saját nyelvükön beszélsz. Itt legalábbis sokkal inkább emberszámba veszik azt, aki nem angolul, hanem norvégul beszél.
Amúgy dánokkal nem sok tapasztalatom van, néhánnyal találkoztam, de hiába hasonlít a nyelvük, szavaik a norvégra, egy szót nem értek belőlük. (norvégok szerint úgy beszélnek, mint akinek egy krumpli van a szájába). Ráadásul az első autóvezetés vizsgámon dán volt a vizsgáztató, és meg is buktatott, azóta se tudom, miért, mert nem értettem mit mond XD.
A norvégok pedig mindig azt mondják, hogy "hát a svédek, azok kicsit furcsák. Bezzeg a dánok! azok kedves emberek!"
Háát, ezek után nem tudom.. :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

X'D én lenni zen. De annyira lol volt, ahogy ezt a kívánalmát Titkos múltkor előadta, hogy nem tudtam kihagyni. Mindenesetre hajrá! :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, kicsit az Oscarról, legalábbis, ami most jobban idevág, azaz NAGY gratula az Agymanóknak. Ugye a Marnie was There-rel vetélkedett a csodaszép szoborkáért, viszont én erősen a manóknak szurkoltam, ugyanis százezerszer jobban megérdemelte, mint a Marnie, ami szerintem több sebből is vérzett, meg egyáltalán ÉN az Oscar-díj gondolatát sem vetettem volna fel vele kapcsolatban. Ez kicsit enyhítette a tavalyi csalódásomat, mikor az a fájdalmasan bárgyú és középszerű Hős6os kapta a díjat és nem a Kaguya-hime.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Jaja, tényleg megérdemelték a manók a díjat. :)
A zinternet pedig felrobbant, ugyanis Leo DiCaprio végre megszerezte az Oscart, ami miatt már a fél világ szurkolt neki. (Ha nem az egész.) Ezt a filmjét ugyan még nem láttam, viszont szerintem bőven volt olyan alakítása, amiért korábban is megdobhatták volna az arany szoborral.
Az Arany Málnát a Szürke, valamint az új Katasztrofális Fantasztikus Négyes kapta és valahogy egyiken se lepődtem meg. :drop:
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Oscar reakcióim:
1. Gratuláció a Saul fiáért. Nagyon szorítottam neki, hogy behúzza ezt a szobrot is, aki még nem látta a filmet annak nagyon ajánlom. Ha esetleg nem szívleli a történelmi kort akkor csak próbáljon oda figyelni az operatöri megoldásra és a hang effektekre.
2. Agymanók rules :D
3. Ennio Moricone végre megkapta azt a szobrot ami már évtizedek alatt már kiérdemelt többször is. Szóval Leonardo legyen csak boldog, hogy ilyen hamar megkapta és nem kellett még várnia olyan 20-30 évet mint mondjuk az olasz zseninek vagy Scorsese-nek.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rui-chan írta:40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)
(...)
Ami még eszembe jutott, a Karigurashi no Arietty, mint az egyetlen olyan Ghibli film, aminek sajnálom, hogy nincs folytatása. Tudom, az alap regény is csak ennyiről, viszont tökre örülnék, ha lenne második része, ami arról szólna, hogy 5-10 év múlva újra összefutnak a szereplők. Szerencsére a fanfiction írókat megihlette, de inkább egy canon történetet szeretnék látni.
A regény egész sorozattá nőtte ki magát, hátha megleled neten. :)
Wikipedia írta:The sequels are titled alliteratively and alphabetically: The Borrowers Afield (1955), The Borrowers Afloat (1959), The Borrowers Aloft (1961), and The Borrowers Avenged (1982).
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mordályos nyul írta:A regény egész sorozattá nőtte ki magát, hátha megleled neten. :)
Wikipedia írta:The sequels are titled alliteratively and alphabetically: The Borrowers Afield (1955), The Borrowers Afloat (1959), The Borrowers Aloft (1961), and The Borrowers Avenged (1982).
Köszi, utána fogok nézni! :)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dupla post, bocsi! Látszik, hogy újra a megszokott aktivitás van jelen a fórumon. ^^"

Ahogy Titkos is írta fentebb, a fórum olcsóbb, mint a pszichológus, szóval elsírom a mai "élményemet". Tagja vagyok egy animés figurákkal foglalkozó facebook csoportnak, ahová mindenki feltöltheti az új szerzeményeit, tapasztalatait vásárlással kapcsolatban, az eladó dolgait, stb. Nagyon jó kis közösség, szeretek oda írni, mert tényleg tiszteletben tartjuk a másik véleményét. Sajnos pár hónappal ezelőtt már volt gond az egyik taggal és a mai nap szintén előadta magát. Valaki feltöltötte a februárban érkezett figuráiról egy fényképet, erre rögtön jött a megjegyzése, hogy biztos kőgazdag az adott illető. Aztán tovább folytatódott, mert szerinte tök fölösleges porfogókra költeni ennyi pénzt és kvázi hülyének titulált minket. Ami a legrosszabbul esett, hogy állítása szerint ő is gyűjtő, vannak figurái. Egy teljesen avatatlan embertől elnézem az ilyen hozzáállást, mert külső szemlélőként tényleg furcsa lehet. Viszont, aki benne van, az miért akar mások pénztárcájában turkálni? Ennyire jól esik neki, hogy belerondít az örömünkbe? Igen, a figura gyűjtés drága hobbi, spórolni kell rá erősen, főleg Magyarországon, ahol kis túlzással egy orvos rosszabbul keres, mint más országban egy takarító. Egyébként már az is felöltött bennem, hogy csak úgy belépett a csoportba, nincs is figurája és trollkodni akar.

Szerk.: Kilépett a csoportból.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^ Akkor ez gyorsan megoldódott, de totál trollnak néz ki ahogy így leírod vagy túlzott féltékenység kombinálva némi okos vagyok mentalitással (akarva vagy akaratlanul) leplezett önbizalomhiánnyal/önsajnálattal, ami kötekedésre motiválja. :roll:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ez ilyen embereknek általában elég súlyos személyiségi vagy mentális gondjaik vannak a vernyákolásuk az esetek 80% nem is az adott félnek szólnak.
Egyszerűen haragudni vagy gyűlőlni akarnak valakit valamiért (pl: jobb valamiben vagy egyszerűen jól érzi ) és irritálja hogy mások nem főnek az ő kis saját poklában.

Nem szabad őket komolyan venni vagy erősen ráfokuszálni a problémájukra úgy hogy az személyes tartalmú legyen. Általában hamar megtörnek vagy elmenekülnek vagy el kezdenek nyafizni. Vagy egy 3. alattomosabb csoportjuk is de azok elég ritkák.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Random #elegemvan (na jó, nem mintha ez komoly problémát okozna, csak... ehh)

Amikor tele van a Facebook falam vadidegenek kisbabáival.
miért
Ismerősök kisbabáit elnézegetem, tök jó, gratulálok nekik, yey, mindenhol kisbabák potyognak, wow.
Azonban az ismerősök is kommentálnak lájkolnak az ő ismerőseik babás fotóira - na, király lenne, ha ezeket már nem kapnám meg.

Egy ideális Facebook élmény során haladó szűrőket* lehetne beállítani, pl:

Kód: Egész kijelölése

exclude postType = 'photo' IF uploader NOT IN 'Friend' AND post CONTAINS keyword = (pocaklakó, trónörökös, megszületett);
és ha már itt tartunk,

Kód: Egész kijelölése

filter by keyword = ('műköröm', 'nem fogod elhinni', 'nem hittem a szememnek', 'gazdikereső'); 
Illetve amint integrálják a google képfelismerőt, egyből beállítom, hogy szűrje a virágcsokrokat. Meg a műkörmöket.

*Tapasztalt adatbázisbűvészek nézzék el nekem a szakmaiatlanságomat.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Facebook, ajjajjaj... Nekem ezekből a kedvencem az "akik kibeszélnek a hátammögött bekaphassák"-szerű megosztások. Azt hinné az ember hogy huszonéves korra már kinőnek ezekből, de nem, 30+-os ismerőseim is nyomják ezerrel. Nem tudom, miért gondolják azt egyesek, hogy ők olyan fontosak, hogy mindenki más folyton róluk beszél (főleg a hátuk mögött)? Ya és persze Tibi atya, mint a prosztóság csúcsa + pénzbevonzó manó-buddha-elefánt-négylevelűlóhere, amit osztani kell mert nagy pénz áll a házhoz ha megteszed *facepalm* 70-es IQ felett hogy hihet valaki ilyesmiben? Lehet hogy megint túlbecsültem az enbereket, és ennek a fele a reális.... De legalább már a migránstéma lecsengett szerencsére, akkor kénytelen voltam 5-6 embert blokkolni, mert egyfolytában ezzel volt tele a falam. -___-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igazából ezt én is a "paraszt, de hatékony" módszerrel szoktam megoldani, vagyis nemes egyszerűséggel amelyik ismerősöm nem bír leállni a számomra érdektelen hülyeségek sorozatos postolgatásával, azt egyszerűen unfriendelem, vagy minimum beállítom, hogy ne lássam a postjait. :D Amúgy épp kb. egy hónapja csináltam nagytakarítást, aminél csak annyi szabály volt, hogy azokat törlöm:

-akikkel semmilyen személyes kapcsolatom nincs már (vagy soha nem is volt, csak anno jófejségből vettem fel őket, mert az ismerősöm ismerőse voltak)

-akik mindenféle idegesítő baromságot nyomatnak sorozatban (egy 30-on felüli pasast elhagyott a nője, mire 15 éves Pistikét meghazudtoló módon kezdve felváltva nyomatni a "minden nő kurva", illetve a "bosszúm úgyis utoléri, aki ártott nekem" dumákat, ezeket én úgy két hétig tűrtem, aztán töröltem a francba XD)

-akiknek eleve a stílusa is irritál (volt egy hülye drama queen csaj, pl. képes volt amiatt vinnyogni, hogy az anyja által teljes egészében számára elkészített reggeli miért hűlt ki, mire ő felébredt...jesus)

-akik empátiára képtelenek és folyton csak magukról vinnyognak, mert másnak ugye rajtuk kívül nem is lehet problémája (SW-buzi srác, aki szintén halálos fenyegetéseket nyomat mindenkinek az első héten, amíg ő nem látta a filmet, de utána lazán elkezd spoiler fanartokat postolni...)

-aki nekem már túl sok (creepy babákat, saját belét evő kannibálos rajzot, meg mindenféle elfajzott hülyeséget kirakó illető, aki úgy definiálta, hogy neki ez a "művészet", meg ő ettől olyan elvont/alter/hipszter/stb., hát oké, de ugye nem baj, ha UNFRIEND? :D XDDDD)

-aki civilben egy félős nyomi, de Face-en éli ki a trollkodós, szemétkedős hajlamát, hogy legalább ennyi "elégtételt" vegyen a világon (aztán persze nyafog, hogy az utcán megint beszólt neki valaki, hát na, erre mondják, hogy "karma is a bitch" :D XD)

Na, ezeket mind töröltem, a 200-ből maradt valami 100 alatti ismerős, de ők legalább tényleg hasznosak, mert vagy bírom őket, vagy ha annyira nem is vagyunk közeli barátságban, de legalább szórakoztatnak. XD Néha persze random is történnek dolgok, pl. egy ürge majdnem egy évig normális volt, erre elkezdett egy ideje levágott játékbaba-fejet, meg kötélre fűzött állkapocscsontot kirakni, ráadásul mindenféle indok nélkül, na mondom, látom eddig bírtad te is, megy a ban, ijesztgessél/undorítsál mást. Persze nem vagyok azért annyira szőrösszívű, maradhattak azok, akik:

-hülyeségük mellett azért képesek "hasznot" is hajtani (pl. hardcore hungarista hülyegyerek, de mivel legalább annyi poénos anime képet/gifet is kirak, mint amennyi Kárpátia számot linkel, ezért maradhat XD)

-hülyeségüket képesek profi módon fokozva, már-már "showmani" magasságokban előadni (egyik fazon, aki nekem csak ilyen "ismerős ismerőseként" jelenik meg, baromi jó összeesküvéselméleteket nyomat, tudtátok pl. hogy az egész mostani civilizációs állapot egy idegen faj ördögi terve? :D XDDDD)

-akiktől esetleg még tanulhatok is valamit, nem csak a baromságot okádják magukból

-akikkel már nem vagyunk kapcsolatban, de azért még érdekel, hogy mi lesz velük XD

Szóval nálam ez bevált, persze lehet, hogy szerencsém is van, mert én még egy virágos/műkörmös/babás dömpinggel "támadó" ismerőst sem kaptam ki. XD
Surci írta:Facebook, ajjajjaj... Nekem ezekből a kedvencem az "akik kibeszélnek a hátammögött bekaphassák"-szerű megosztások. Azt hinné az ember hogy huszonéves korra már kinőnek ezekből, de nem, 30+-os ismerőseim is nyomják ezerrel. Nem tudom, miért gondolják azt egyesek, hogy ők olyan fontosak, hogy mindenki más folyton róluk beszél (főleg a hátuk mögött)?
Lásd a szintén legalább 30+-os fazon, akiről most itt írtam. :D Olyan drámázást rendezett, hogy bármelyik drama queen nő állva tapsolt volna hozzá. :D A legjobb, hogy még az egyik témában érintett fazon be is írta neki, hogy azért ez nem kizárólag úgy volt, hogy "meghülyült" a nője és lelépett a barátjával (vagy valami ilyesmi, az a lol, hogy konkrétan persze le nem írná, hogy mi történt, de a "showműsort" azért nyomatta belőle hetekig...), de ez az ürgét nem izgatta, gyakorlatilag minden "érintettnek" megígérte, hogy levadássza őket, meg ilyesmi. XD (Sőt, még valami fazon rá is írt, hogy "szólj, ha jöjjünk a haverokkal, bármikor kész vagyunk egy verésre", meg ilyenek. XDDDDD) Amúgy az egész fazonhoz annyi közöm volt, hogy egy csoportban voltunk közösen tagok, szal ezt úgy képzeld el, mintha benne lennél valami Facebookos anime csoportban, ahol felvenne téged egy fazon havernak, majd utána elkezdené nyilvánosan nyomatni ezt a "vendettát", mintha ez az összes ilyen randomba felvett ismerősét érdekelné... XD

Az "önsztárolás" meg a másik ilyen hülyeség, amikor lefotózza, hogy mit eszik, ötpercenként "jelent" magáról, hogy "most a buszon vagyok...most leszálltam...." stb. KIT ÉRDEKEL? XD (Azokat, akik Facebook-állapotod alapján törnek be, őket viszont nagyon! :D XD Ne röhögjetek, volt ilyen eset! XD)
Surci írta:Ya és persze Tibi atya, mint a prosztóság csúcsa
Azért nem semmi, hogy egy alkoholista papra írt mém mostanra annyira kinőtte magát, hogy Pesten már saját kocsmája van.
Surci írta:De legalább már a migránstéma lecsengett szerencsére, akkor kénytelen voltam 5-6 embert blokkolni, mert egyfolytában ezzel volt tele a falam. -___-
+1 (Mondjuk persze poilitikai postok így is vannak mindig dögivel, még mindig el tudok ámulni azon, hogy amúgy érdeklődési körben egymástól mennyire távol eső emberek ugranak fel mind a bandwagonra, ha "téma van".)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ó, én nem egy embertől kapom a babákat, hanem a sok barátnak a legalább ugyanannyi ismerősétől felváltva és kisebb-nagyobb időközönként. Egyik nap X ismerősétől, másik héten meg Y lájkolta az ő ismerősét.

Az viszont már neccesebb, amikor van egy relatíve közeli ismerősöm, tehát amúgy érdekel, mi van vele, de nem győzöm letiltani a látogatott csoportjait, pl:
- WeLovePuppies
- Doggie Love
- We are Dog Moms
- Állatmentők
- Ebmentők
- *Mentsük meg az árva kutyusokat!!!*
- Állatbarátok
- Friends of Dogs
Nem tudom, hogy mennyi kutyás oldalt lehet hatékonyan követni egyszerre, de hogy hatékonyan letiltani nem lehet mind, az biztos.
Én unfriend-elni nagyon ritkán szoktam, csak Unfollow, meg Hide all from XY. Az izomból Attack on Titan spoilerezők pl. Hide all-t kaptak.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Csatlakoznék Titkos probléma kezelési módszeréhez én 30 embert szórtam ki napokban s további 10 állítottam le a követését.

De van egy lány ismerősöm akivel egy pohár sör fölött remekül lehet értekezni minden féléről egy kegyetlen r1b1nc de pont ezért bírom a fejét mert remek csípős humora van. Ő úgy csinálja fel vesz gyakorlatilag mindenkit akivel össze fut utána folyamatosan szórja ki a "not fun" vagy inaktiv tagokat a profiljáról, ő szerinte szórakoztató tevékenység...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:...ő szerinte szórakoztató tevékenység...
Végülis épp a héten láttam valami kimutatást, hogy átlagosan a magyarok még az amcsiknál is többet Facebookoznak, szal csak alátámasztja a statisztikát. :dirr:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Jó, hogy emlékeztettetek, miről maradok le faszbuk híján.
Cserébe ma felmentem, és emlékztetve lettem, hogy holnap curry nap. :thumb:

ITT A FÓRUMRENDŐRSÉG!!
Mindenki azonnal térjen vissza a topikjába!
Titkos írta:Mivel tudtommal nincs "animék, amik nem készültek el" topic
Vree írta:anime baromságok:
/implied vore, Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
-->Új animék - frissen, ropogósan =)
Catrin írta:Hm, én pont fordítva érzem. Ok, lehet, hogy a 00 és Wing fanok nyafiznak rá, de szumma szerintem még mindig a Seednek (+ az alap UC unvierzumnak) van a legnagyobb hájpja és ez is sikerült a legjobban. Mármint ha nem nézzük a folytatását, a Seed Destinyt, mert azzal együtt már más a kép, bár szerintem még úgy is több a 90-es évek egyformán unalmas szériáinál vagy a legújabb gyenge próbálkozásoknál.
Plusz totál off és szubjektív, de nálam valami ilyesmi a sorrend:
6. Wing, Fighter G, ZZ
5. Build Fighter, SD Force
4. Victory, Zeta, After War, Seed Destiny
3. Első
2. Turn A
1. Seed
-->Gundam - UC; SEED, meg ami még van
Titkos írta:Nem tudom, hogy milyen úton-módon, de az eredetileg 2D-s, japán cuccból mostanra egy japán-koreai-amcsi koprodukciós CGI TV sorozat lett.
Jaaa, hogy ez nem is anime! Pedig az egyik régi PV nem is nézett ki rosszul.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Face-t főleg hirdetős felületnek használom, benne vagyok egy rakás animés eladós csoportban és úgy próbálkozom a figuráimnak új gazdát találni. Ezen kívül AnimeLand chat főhadiszállás is ott van, egyszerűbb a közös beszélgetésben programokat szervezni (plusz olcsóbb, mint telefonon XD). Viszont az animés klubokat messziről elkerülöm, elég az, amit néha lefotóznak és elküldenek nekem. :dirr:

Nekem főleg általános iskolai, gimis osztálytársaim vannak bejelölve és most már kollégák is. Animéseket vissza szoktam igazolni, mert általában vesznek tőlem valamit, aztán pár hónap múlva szépen törlöm őket. XD Pár hónapja töröltem néhány embert, de kb. 10-et rostáltam csak ki, a fent említett okok miatt. Most, hogy így jobban belegondolok, az oldalakat is ki kéne szelektálnom, amiket követek.
Kép
Válasz küldése