Mit hallgatsz éppen?

Zenék, együttesek
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: 2017.09.01. 18:39 Alvaro, ezt neked küldöm, ha már tetszett a Ripni Kalinke.
Köszönöm :)

Nem ért ám fel odáig, bár hangulatos az alap, valahogy hiányzik belőle a sodrás, amit a Ripni Kalinke hoz. Egyébként annak megkerestem a szövegét (így még pánszlávabb, hogy egy bolgár népdal lengyel folkmetál banda általi feldolgozása :D) és semmi átütő nincs benne, mondhatni nem mond semmit, de azért egy jó kis csakazértis feeling van benne.

A csodás lengyel névsort viszont megcsodáltam most is :vigyor:

(Találtam már jó dolgokat itt az aoi-s ajánlók közt, és nem csak zenéket.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

alvaro írta: 2017.09.10. 06:44Nem ért ám fel odáig, bár hangulatos az alap, valahogy hiányzik belőle a sodrás, amit a Ripni Kalinke hoz. Egyébként annak megkerestem a szövegét (így még pánszlávabb, hogy egy bolgár népdal lengyel folkmetál banda általi feldolgozása :D) és semmi átütő nincs benne, mondhatni nem mond semmit, de azért egy jó kis csakazértis feeling van benne.
Igen, az Othalannak van egy feelingje. Ugyanezen a lemezen (Po krańce gór) vannak még jó számok (pl. Maledicantur, Czarnobóg), illetve ez a szám a Youtube-on eléggé torz, a stúdiós változat sokkal tisztábban hangzik. A Lysa Góránál szinte a számba van a vidéki hangulat, a Ripni Kalinkén nem tudom nem elképzelni, ahogy az asszonyok énekelve táncolva kaszálnak, ami életveszélyes mutatvány, de na, mindent a magam szórakoztatására. :)

Ha kéred, szívesen megosztom mindkettő lemezt veled, stúdióminőségben.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Kis bemelegités az Earthbound fesztivál elött. =^.^=

Pineapple X-Press - Audiomatic & Phaxe (Ranji remix)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz, írtam privit! Jó, nekem se szokott eszembe jutni, hogy ránézzek :drop:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

alvaro írta: 2017.09.18. 18:23 Ricz, írtam privit! Jó, nekem se szokott eszembe jutni, hogy ránézzek :drop:
Olvastam. Összeraktam, csak elég sok minden zajlik, így a feltöltésre egyelőre nem maradt idő. :drop:

És hogy ne legyen off: kicsi visszavettem a metálból a kedvenc Kajiura Yuki lemezem kedvéért.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hammerworld ajánlása alapján:

Whispered - Samurai metal:
https://www.youtube.com/watch?v=Fo9z_rwdmC8

Black Therapy:
https://www.youtube.com/watch?v=GAu1Qj_ih0g

(Utóbbit különösen Surcinak ajánlom :) )
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hikari írta: 2017.09.22. 21:35 Hammerworld ajánlása alapján:

Whispered - Samurai metal:
https://www.youtube.com/watch?v=Fo9z_rwdmC8
Erről eszembe jutott az Undead Corporation, akiknek Touhou feldolgozásait hallgattam egy időben, és kicsit nézegettem a műveik közt a Tecsőn.

https://www.youtube.com/watch?v=M1vbLCWPQe8

Most kellemes hatást tettek rám. A nyúlra félve néző kisgyerek, meg az énekes csaj, akiről valamiért az a benyomásom, hogy egyébként jó állása meg egy kamasz lánya van, aki frissen vasalt iskolai egyenruhájában félrehúzódva furcsán néz a kicsit kattant "metál anyura", hogy miért nem nőtt be a feje lágya, hogy délutánonként összejár a bandával és érthetetlen zenéket nyomnak :vigyor:

Lehet, hogy ennek semmi köze a valósághoz, de jól szórakozok rajta :thumb:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én most egyszerre kezdtem el átrágni az idei termés egy részét, és némiképp újrafelfedezni pár régebbi együttest.

Accept: Blind Rage (2014) - német heavy metál. Hát, elég mehtasztikus lemez a Blood of the Nations (2010) és a Stalingrad (2012) után. Az album első pár száma jó, de aztán ellaposodik.

Accept: The Rise of Chaos (2016/2017) - Na, ez már jobban odacsapott, mint az előző, nem első hallgatásra lesz tetszetős. Elég sok számot már a tavaszi Sabaton koncert előzenekaraként lenyomtak erről a korongról is, aminek most örültem.

Arch Enemy: Will to Power (2017) - Hát, eh. Most mondhatnám, hogy tipikus Arch Enemy lemez, de az nálam azt jelenti, hogy nagyon erősen kezd, de az utolsó 2-3 számra már azt éri el, hogy az órámat nézem, hogy mennyi van még vissza a korongból. Sikerült pár kifejezetten súlyos számot írni, azokat a jövőben asszem szívesen fogom hallgatni.

Bathory - Újrafelfedeztem a zenekart, és arra kellett rájönnöm, hogy a nosztalgia nem csak az emlékeket szépíti meg, de a hallást is. KOnkrétan, nem emlékszem, hogy ilyen zajos, nyomott és tompa lett volna a kazettafelvétel gyerekkoromban. Az első pár lemezen a szövegből se értesz semmit, aztán amikor már elvikingesedtek már úgy kristályosodott, de a tompa hangzás miatt nem volt az igazi. Az énekesről sokszor az az érzésem, hogy ő tulajdonképpen egy macska, akit a vízbefojtás közben nyúznak épp, úgy visít, süvölt olykor éneklés címén. A Nordlandot fogom talán a legszívesebben hallgatni. A korábbi számaik se rosszak, de azokon érződik a kopottasság, és technikailag rájuk férne egy remasterelés.

Borknagar: Winter Thrice (2016) - Egész jó kis albumot raktak össze, amit hallgatás során értékel az ember, azon kívül elég nehezen tudja felidézni. Írom ezt úgy, hogy már negyedjére ment végig, és a címadó dalon kívül más nem igazán ragadt meg.

Marilyn Manson új lemeze - Kíváncsiságból szedtem le, hogy lássam milyen irányt vett fel a Golden Age of Grotesque bulizós indusztriális vonulata után. Hát... Teljes mértékig felejthető, lassú album lett, ami kábé egyből Delete gomb általi halállal halt.

Satyricon: Deep Calleth Upon Deep - Nem tudom megfogalmazni rendesen, de valamiért érzem, hogy betalált a lemez, azonban nem érte el azt a szintet sem, hogy maradéktalanul szeressem. Az olyan számok a korongról, mint a Dissonant, To Your Brethren in the Dark szerintem gyakorta visszahallgatott lesz.

Spire: Tume Veel - viking, folk metal. Kifejezetten jó, pörgős dallamokkal operál. Egyetlen hibája számomra, hogy rövid a lemez.

Thy Catafalque diszkográfia - egy magyar avantgárd black metál banda Makó környékéről. Az első lemezek eléggé hagymaszagúak, és nagyon nem találja a saját hangját. Viszont a későbbi lemezek, mint a legutóbbiak (Meta, Sgúrr) már viszont elég fura élmények. Fura a szó legszorosabb értelmében. Hol black metál, hol nem, másutt vikinges, folkos, középkoros beütésű, vagy csak egész egyszerűen pszichedelikus. A szöveg meg olyan, mintha egy szabadbölcsész-esztéta írná. A Sgúrron érződik a leginkább, mikor a szinte révületbe átcsapott instrumentális zenében egyszer csak egy női hang elkezdi magyarázni a víz fizikai jellemzőit, hogy miként alkot kristályszerkezetet hópiheként, milyen geológiai besorolása van az által, hogy egyszerre folyékony vegyi oxid és kristályrácsos kőzet hópihe formájában, vagy mi a szösz, mert úgyse nagyon fogsz oda figyelni, de ettől a Wikipédia felolvasáson a szám közepén meg végképp leolvad az agyad. Egyszerűen nem tudom, hogy zseniálisan troll vagy wattafak...


Végighallgatásra vár: Borknagar diszkográfia, Cradle of Filth: Cryptoriana (2017), Heaven Shall Burn: Wanderer (2017), Paradise Lost: Medusa (2017), SepticFlesh diszkográfia, Whitechapel diszkográfia.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hikari írta: 2017.09.22. 21:35 Black Therapy:
https://www.youtube.com/watch?v=GAu1Qj_ih0g

(Utóbbit különösen Surcinak ajánlom :) )
THX kedves főnökasszony, és csak azért most köszizem, mert amikor postoltad belehallgattam, és tetszetős volt, úgyhogy le is szedtem ezt, meg a másik albumukat is, benyomtam a playlist aljába, és azzal a lendülettel el is feledkeztem róla. A héten viszont eljutott odáig a tracklist, és meg kell mondjam durván ráálltam, és persze itt is meg kellett hallgatni párszor mire sikerült rákattanni, de mostmár kedvenc számaim is vannak róla, nem is kevés.

Úgyhogy ha hangzásban valami ehhez hasonlót (+ Childrenhez, Kalmah-hoz hasonlót) találnál/találnátok, postoljátok pls.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Előkapartam a régi kazikat és lemezeket a 9. lemezig bezáróan. (Számomra addig élt és alkotott a zenekar. A mai indusztriális beütésű kocsma rock, amit tolnak valóságos siralom.)
Akela - Nekik mondd!
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Katana »

Full Metal Panic The Second Raid Opening - Minami kaze
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Multiplayer mellé tolva:
Akela - Fekete Bárány
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

A zenét szeretem, de a leírásodat nem nagyon értem. :)

De akkor már én is megosztok egy zenét. Mostanában nagy kedvencemmé vált, és be is raktam telóra csörgőnek.

https://youtu.be/9msmCgJdr24

A számról annyit, hogy az Assa című 87-es film záró száma. Ez kultfilm az oroszoknál. Az énekes meg Viktor Coj, a Kino együttes frontembere.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Foma írta: 2017.11.09. 20:54
A zenét szeretem, de a leírásodat nem nagyon értem. :)
Nyugi, értenéd, csak ehhez a játékkal is játszani kell és úgy jön át teljesen az élmény. :D Szóval ez a zene a Heroes of the Storm "Volskaya Foundry" nevű pályájának elején szól és a pályát tényleg úgy lehet lefesteni, mintha raknál bele egy kicsit a cári Oroszországból, hozzákevernél még egy adagot a gyártelepes-termelős kommunizmusból, majd az egészre ráhúznád az Overwatch közeljövős-feelingjét. Szal képzelj el egy komplett hó és jég borította várost, ahol ilyen sztereotip kucsmás-szőrmés ruszkik lövöldöznek plazma-kalasnyikovokkal, a háttérben olyan Téli Palotára hajazó épületeket látni, de közben egy bazi nagy gyártelep az egész és még pluszba olyan mechákat irányíthatsz, amik kb. Godzilla méretével vetekednek. :D Na és ezt a feelinget szerintem a zenében is sikerült nagyon jól visszaadniuk. XD

Edit: LOL, naná, hogy a post elküldése után esik le, hogy nem is alvaro, hanem Foma postolt, én meg itt magyarázom neki az OW-s Volskayát, amikor ő is játszik vele... XD Mindegy, ez olyan igazi "Titkos-pillanat" volt, ahogy Surci mondaná. XD (Majd tudatosítom magamban, hogy most már két "kékcsajos" avatáros emberünk van, Fomának a Kuboból, alvaronak meg a szokásos Homura-segéddémon, vagy mi a fene lenne az... XD)
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2017.11.10. 05:45
Foma írta: 2017.11.09. 20:54
A zenét szeretem, de a leírásodat nem nagyon értem. :)
Nyugi, értenéd, csak ehhez a játékkal is játszani kell és úgy jön át teljesen az élmény. :D Szóval ez a zene a Heroes of the Storm "Volskaya Foundry" nevű pályájának elején szól és a pályát tényleg úgy lehet lefesteni, mintha raknál bele egy kicsit a cári Oroszországból, hozzákevernél még egy adagot a gyártelepes-termelős kommunizmusból, majd az egészre ráhúznád az Overwatch közeljövős-feelingjét. Szal képzelj el egy komplett hó és jég borította várost, ahol ilyen sztereotip kucsmás-szőrmés ruszkik lövöldöznek plazma-kalasnyikovokkal, a háttérben olyan Téli Palotára hajazó épületeket látni, de közben egy bazi nagy gyártelep az egész és még pluszba olyan mechákat irányíthatsz, amik kb. Godzilla méretével vetekednek. :D Na és ezt a feelinget szerintem a zenében is sikerült nagyon jól visszaadniuk. XD

Edit: LOL, naná, hogy a post elküldése után esik le, hogy nem is alvaro, hanem Foma postolt, én meg itt magyarázom neki az OW-s Volskayát, amikor ő is játszik vele... XD Mindegy, ez olyan igazi "Titkos-pillanat" volt, ahogy Surci mondaná. XD (Majd tudatosítom magamban, hogy most már két "kékcsajos" avatáros emberünk van, Fomának a Kuboból, alvaronak meg a szokásos Homura-segéddémon, vagy mi a fene lenne az... XD)
Ettől függetlenül a cári motívumot nem hallom ki a zenéből, de még a Volskaya témában sem érzem azt a cári miliőt. Oké, hogy ott a könyvtár, ami egy kastély, de inkább a posztszovjet 90-es évek hangulatát ébreszti bennem.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

ViharTáncos írta: 2017.11.19. 10:47 Epicness level over 9000 :D
South Park: Phone Destroyer | Mystical Menu Theme
::jsmile::
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Így Malcolm Young emlékére:
https://youtu.be/etAIpkdhU9Q
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Foma írta: 2017.11.20. 04:52 Így Malcolm Young emlékére:
https://youtu.be/etAIpkdhU9Q
jó öreg ACDC :)

Ivan Torrent - Before I Leave This World
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Mostanában eléggé elszoktam a zenehallgatástól. Akkor is inkább Sia-t hallgattam, így elkopott a metál iránti érdeklődésem. Köszi az emlékeztetőt, hogy ne hanyagoljam. :)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

"Új év, új élet, csak vegye meg
valaki végre a nyúlkrémem!"

Omega - Babylon
Omega - Gammapolisz 1.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése