Mit hallgatsz éppen?

Zenék, együttesek
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nagyon kellemes ír muzsika.
Daoirí Farrell - Van Diemen's Land
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Katana »

Howling-ot a Tenshi no 3P-ből.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Egy egészen jó industrial metal bandát fedeztem fel a napokban, ajánlom a zsáner kedvelőinek figyelmébe: Neurotech - Antagonist.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A madarunknak saját telefonja van, amin kap zenét, és hallottam egy Suzi Quatro számot, ami megtetszett, de nem tudom a címet. Szóval ráálltam a csajra és a glam rockra. Suzi Quatro - Devil Gate Drive
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Ricz írta: 2018.01.18. 18:31 A madarunknak saját telefonja van, amin kap zenét, és hallottam egy Suzi Quatro számot, ami megtetszett, de nem tudom a címet. Szóval ráálltam a csajra és a glam rockra. Suzi Quatro - Devil Gate Drive
Na, egy érdekes zene. :D
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Ready Player One kapcsán futottam bele pár zenébe, szóval azokat hallgatom jelenleg.

Rush: Tom Sawyer
Depeche Mode: World in My Eyes Ennek van egy Remix verziója is.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Kis társasjátékozás (Gremlins Inc. és 100% Orange Juice) közben P. Mobil-estet tartottam ezen a végen:
Rocktóber
Miskolc
Honfoglalás
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Passarella Death Squad - Just Like Sleep

https://www.youtube.com/watch?v=FeNF2aB_FGU

Múltkorjában végignéztem a Hellblade: Senua's Sacrifice c. interaktív játékfilmet (vagy hogy nevezzem az ilyen lineáris third person időtöltő szoftverterméket? - egyébként minden kritikája ellenére szeretem az ilyesmit), és ennek ez a szám a legnagyobb hozadéka. Beleborzongok, ahogy felidézi az utolsó nagy harcot, ahol ez szólt a háttérben. Íráshoz is jó háttér, alkalmazom is mostanában, kiválóan passzol a Sírrabló és a Halál Angyalában történő kedves dolgokhoz :drop:
Avatar
Yuuki Asuna
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.02.02. 15:01
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Yuuki Asuna »

Anime, manga, japán és rajzos blogom
asunasketchbook.com
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem igazán esetem ez a zenei stílus, de ezt itt ni valahogy veszélyesen eltalálták és szabták az ízlésemre.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Munkába menős / munkából jövős playlistem állandó szereplői újabban:
Lost Horizon - World Through My Fateless Eyes
Lost Horizon - Denial of Fate
Lost Horizon - Welcome Back

Bevallom nehéz ezeket hallgatva betartani a sebességkorlátozásokat :p
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Még két szám egy új felfedezettől, a Falconertől :)

Falconer - Man of the Hour
Falconer - Vargaskall
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Flame »

Én az elmúlt napokban Lindsay Sirling-re vagyok nagyon rácuppanva, zseniális és aranykezű leány szerintem a hegedűjével (és kis érdekesség róla amit véletlenül fedeztem fel, Assasin's Creed III. zeneéire is őt kérték fel )...
https://www.youtube.com/watch?v=jvipPYF ... KYXuc2rUZA
Avatar
.TEX.
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2018.02.08. 11:16
Nem:
Tartózkodási hely: BP.

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: .TEX. »

Nem tudom ki szereti innen Goa stílust de szivárvány színű gombák alatt jól lehet stesszt levezetni. (segéd anyag nélkül persze)

Psy Trance -> Techno Barbarian -> Walame - Omiki
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ha már csütörtökön koncert, épp ideje elkezdenem hangolódni a régi kedvenc Rhapsody nótákkal :D. Az egyik előzenekar meg egy új formáció, a Beast in Black lesz, akikkel tök véletlenül ismerkedtem meg még azelőtt, hogy bejelentették volna őket. Ezt a számot hallottam tőlük először, nekem már kicsit talán túl popos, de az énekes hangja megfogott és pont olyan felpörgetősnek tűnik, amilyennek egy előzenekarnak lennie kell. Azért azt be kell vallanom, hogy ezt a számukat pár hétig azzal a tudattal hallgattam, hogy biztos valamelyik énekesnővel duetteznek XD. (Ja, és ha már úgyis animés fórum, megjegyezném, hogy a banda nevét és az album jó pár számát a Berserk manga ihlette :D.)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Napok óta PHP-zek, mintsem fordítok vagy bármi más, de ez meg is látszik azon, amit hallgatok...

Cruachan: Blood for the Blood God
Arkona: Yarilo (kis tavaszvárásnak, ha már a szláv népvallás tavaszistenéhez szóló dal)
Thy Catafalque: Alföldi kozmosz
Van Canto: Kings of Metal (Manowar cover)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi szülinapjáról már némileg lecsúsztam, úgyhogy akkor ebbe a topicba rakom most ezt. :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Legends of Tomorrow filler epizódjában (ami egyébként zseniális, bárcsak máshol is ilyenek lennének a fillerek!) volt egy szám. Kerestem egy darabig, de végre megvan, szóval egy ideje ez megy ismétlésen.

A másik, hogy az AMV-s topicban említettem, mostanában Ruelle számait is megkedveltem. Abszolút kedvencem a Live Like Legends. Először kissé furcsának találtam a hangszínét, de hamar megszoktam.
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Foma »

Na, egy pár hétre jól eltűntem, de egyszerűen behavaz a munka, meg már ide alig jut időm eljutni. Közben rákaptam a francia zenékre. Az egyik új kedvencem:

https://youtu.be/7X9kpHB7Aow
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nem tudom, hogy miért hallgatom, de valamiért tetszik is, meg nem is.
Nebelung - Palingenesis (teljes album)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Vree »

"Wicked" teljes soundtrack, különösen a "What Is This Feeling", "Dancing Through Life", "Defying Gravity", ""No Good Deed" című számot, utóbbit tegnap ismétlésben több tucatszor is. :)

Illetve valakitől láttam Sora no Kiseki the 3rd OST-t használni egy házi videóban, és most élvezem a "Recluse Cube" és "Crimson Stigma" betéteket. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vree írta: 2018.03.26. 14:20 "Wicked" teljes soundtrack, különösen a "What Is This Feeling", "Dancing Through Life", "Defying Gravity", ""No Good Deed" című számot, utóbbit tegnap ismétlésben több tucatszor is. :)
Wow, ezt hallgatja rajtam kívül valaki idehaza? :lol: Amúgy a két középső nekem is nagy kedvencem, különösen a "Defying Gravity", ami kb. maga "A" Wicked. :) (Btw, ezt egyszer előadta itthoni conon egy csaj a színpadon Elphabának öltözve, persze pont csak a végére értem oda, mert "mindig csak az a kurva karaoke...", vagyis ez utóbbi miatt azon a conon is lemaradtam a performance cosplayről. :dirr:) De amúgy ebben az összes dal meglehetősen "catchy", aki esetleg alapból rühelli a musical műfaját, azzal talán a Wicked segítségével meg lehetne szerettetni. XD
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2018.03.26. 16:20
Vree írta: 2018.03.26. 14:20 "Wicked" teljes soundtrack,
Wow, ezt hallgatja rajtam kívül valaki idehaza? :lol:
Jelen :D... nálam a Defying Gravity, az I'm not that girl és a For Good a nagy kedvencek, de igazából az összes szám baromi jó :D. Egyébként szerintem elég népszerű idehaza is, legalábbis azok között, akik nemcsak azokat a musicaleket ismerik, amiket idehaza is bemutattak. Néhány musicales rendezvényen egyébként szoktak belőle előadni számokat, a For Goodnak még magyar változata is van (persze nem hivatalos, mivel nálunk nem játsszák, de ezt pl. pont hallottam élőben az egyik Musical pluszon).
Egyik ismerősömmel amúgy annyira a fanjai vagyunk, hogy már komolyan elgondolkodtunk azon, hogy elmegyünk Londonba megnézni XD (persze Idina Menzellel lenne az igazi, de ő már nem játssza Elphabát :(... míg ő sokak számára Elsa a Jégvarázsból, addig nekem már örökre Elphie marad :D).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mit hallgatsz éppen?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Leara írta: 2018.03.26. 18:50Egyébként szerintem elég népszerű idehaza is, legalábbis azok között, akik nemcsak azokat a musicaleket ismerik, amiket idehaza is bemutattak. Néhány musicales rendezvényen egyébként szoktak belőle előadni számokat, a For Goodnak még magyar változata is van (persze nem hivatalos, mivel nálunk nem játsszák, de ezt pl. pont hallottam élőben az egyik Musical pluszon).
Mondjuk musicales körökben lehet. :) Csak úgy feltűnt, hogy pl. míg egy Macskákról valszeg jó eséllyel az is tudja, hogy eszik-e vagy isszák, aki amúgy nem nagy musicales, addig ezt általában nem igazán ismeri idehaza az átlagember. (Jó, az is igaz, hogy sokszor nem a legjobbakat promózzák, pl. engem tökre meglepett, hogy a Producereket nálunk is adták és én ezt véletlenül tudtam meg egy havertól, akinek meséltem, hogy "lol, srácok van ez az amcsi musical, nem fogjátok elhinni, hogy mi a sztorija, blablabla..." XDDD, míg pl. emlékszem, hogy mondjuk a Rómeó és Júlia mennyire fel volt hypolva, pedig szerintem az annyira nem volt fun, vagy érdekes, mint mondjuk egy Wicked vagy Producerek. :)) Mondjuk ezt most úgy írom, mintha valami nagy musicales lennék, pedig egyébként nem, csak ahogy a Hearthstone-nál írtam, hogy volt benne valami, ami megfogott, úgy itt is az van, hogy ha kellően érdekes, vagy lol az alapsztori, akkor elkezd érdekelni. XD
Leara írta: 2018.03.26. 18:50Egyik ismerősömmel amúgy annyira a fanjai vagyunk, hogy már komolyan elgondolkodtunk azon, hogy elmegyünk Londonba megnézni XD (persze Idina Menzellel lenne az igazi, de ő már nem játssza Elphabát :(... míg ő sokak számára Elsa a Jégvarázsból, addig nekem már örökre Elphie marad :D).
Igen, igazából ott az volt a gond, hogy ebben is cserélődtek már a színészek és nem mindig a legjobb színész játszotta épp az adott karaktert. Pl. Elphabából tényleg Idina a legjobb, Glindánál viszont úgy voltam, hogy valahogy aki Idina mellett volt, ő annyira nem játszotta jól, mint az egyik későbbi színész. (Jó, a nevüket nem tudom, ennyire nagy fanja azért nem vagyok a shownak. ^^" XD) Amúgy mivel ebből nincs még hivatalos DVD kiadás, itthon meg ne játsszák, én annyit tudtam tenni, hogy lettorenteztem egy relatíve élvezhető kézikamerás változatot. ^^" (Amit mondjuk még nem néztem végig, de a sztorit kb. ismerem már így is. XD) Amúgy nálam vicces volt ez az egész Idinia - Elphaba - Elsa hármas, mert nálam így "fordítva" jött át. XD Először arról hallottam, hogy van ez a Wicked nevű musical és abban Elphaba. De nem tudtam, hogy konkrétan ki játssza, csak mindenki dicsérte, meg láttam belőle egy kiló fanartot, meg minden. XD Aztán kijött a Jégvarázs, ahol mondogatták, hogy "fú, Idina Menzel!", elsőre néztem, hogy "Miért, az kicsoda?", aztán kiderül, hogy a Wicked főszereplője, jaaa, mondom, oké, így már világos. XD Amúgy magát a Wicked musicalt meg az AMV Hell révén ismertem meg, a Defying Gravity-t berakták az Akira azon jelene alá, amikor Tetsuo lazán az égbe löki Kanedát lézerfegyverestől-törmelékestől. XDDD Ezen elsőre jót röhögtem, majd utána úgy döntöttem, hogy rá kéne keresni a dalra, mert amellett, hogy tök vicces volt ilyen formában, tetszik is. :D Btw, AMV Helleseknek is nagyon bejöhetett, mert újra is hasznosították egy későbbi epizódjukban. :lol:

Edit: 1. Na, meghallgattam a For Good fenti magyar változatát, szép lett, pláne, hogy "csak" fanmade. :)

2. Közben beugrott, hogy miért kár, hogy nálunk ezt a musicalt nem játsszák: mert az eredeti regényt bezzeg kiadták. :P (Ami szvsz sokkal kevésbé lett jó, mint a musical, valahogy pont a "szív" hiányzik belőle, bár mivel még egyiken sem rágtam át magam teljes egészében, ezért addig nem próbálnék mélyelemzést csinálni róluk. XD)
Kép
Válasz küldése