Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Dragon Ball Super:

Rávettem magam, hogy legalább akkor már, ha anno elkezdtem, nézzem is végig. Nem rossz, nem rossz, de már nem nagyon van meg benne az a régi, igazi Dragon Ball feeling.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Debilman - Why, Baby 1-5

Habár az előző oldalakon szépen lebeszéltetek majdnem kollektíven erről, viszont a napokban egyik offline ismerős révén mondjuk úgy, kénytelen voltam elkezdeni, aminek az lett az eredménye, hogy ledaráltam rögvest 5 részt belőle.

Egyelőre nem sok mondandóm van róla, már azt leszámítva, hogy... nem. Nagyon nem. Idegtépően, fájóan, erőszakosan NEM! (Szakavatottabbak meg kitalálhatták már annyiból is, hogy a címét átköltve kezdtem a posztot, amit jellemzően olyan animéknél lépek meg, amik felhúznak valahogy...)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Devil May Cry Baby

Az elsőtől egészen a nyolcadik részig azt mondanám, stabilan hozza a 2/10-et. Az egész sztori olyan, mintha egy 13 éves hülyegyerek írta volna, aki épp ismerkedik a vérszexerőszak "style over substance" cuccokkal. Az OST-t leszámítva (ami viszont végig rulz, főleg a D.V.M.N.) semmi értékelhetőt nem találtam benne.
Aztán jön az utolsó két rész, és a 2/10-ből szépen 4/10 lett. Nem tudom, de nekem ez a két epizód volt az, ami úgy igazán betalált: a kilences főleg azért, mert végre normális volt a pacing, a dráma, a karakterizáció, ráadásul a gore-nak is volt végre értelme és nem öncélúsággal vegyített hatásvadászatnak éreztem. Az utolsót pedig azért, mert nagyon jól átjött ez az apokaliptikus világvége hangulat, volt EPIKSÉG, az OST pont a legjobb formáját hozta, és nem kicsit End of Eva (bár az itt felhasznált vallási motívumoknak és a szimbolikának több értelmét láttam, mint ott) érzés kerített hatalmába (+ Berserk, már ami az Akira - Gutts és Ryou - Griff párhuzamokat illeti). Nem tudom, hogy ez végül is Yuasa saját agymenése volt-e, hogy elkészítse az önnön szájízére faragott EoE-t vagy a manga is ilyen, de nekem bejött. Az érdemi tartalmat is csak ebben a két epizódban sikerült felfedeznem.

Máskülönben szerintem arról van itt szó, hogy Yuasa épp egy háromirányú megfelelési kényszerét láttuk élesben kibontakozni ezzel a sorozattal. Egyszer szeretett volna megfelelni önmagának - a Devilman Crybaby sokszor hozta a Kemonozume stílusát és védjegyeit, ami ugye a rendező legelső tv-s sorozata volt. Aztán megint csak magának ÉS a közönségnek, hogy elkészíti a számára is szívügy Devilman adaptációját, persze a maga sajátos elképzeléseivel. Végül pedig csak a közönségnek, elsősorban az amerikai piacnak (ugye ezt nagyban magyarázza a Netflix jelenléte), innen ez a sok pszeudo-intellektuális "tartalom" és ultra-hatásvadászat.

Szóval OST és utolsó két rész ide vagy oda, ez az anime imo csapnivalóan rossz, egyértelműen a rendező legelfuseráltabb, legtrehányabb próbálkozása.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Arata Kangatari

Nos, ezt az animét, ahogy láttam divat szidni, divat lepontozni, pedig első látásra nem is olyan borzalmas. Nem értem, sokaknak mi bajuk van vele, de nekem bejön így első rész alapján. Aztán majd meglátjuk. Érdekesek a karakterek, a világ, ahová Arata pottyant és persze a bizalom kérdése is igencsak fontossá válik, ha jól láttam.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Hogy érted azt, hogy "divat" szidni? Beszél róla egyáltalán valaki? Olyan jellegtelenül volt pocsék, hogy már mindenki rég elfelejtette. XD
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Risa írta: 2018.03.17. 21:11 Hogy érted azt, hogy "divat" szidni? Beszél róla egyáltalán valaki? Olyan jellegtelenül volt pocsék, hogy már mindenki rég elfelejtette. XD
Én még nem láttam, és szerintem annyira nem gáz, mint ahogy emlegetik. Egyébként meg elnézést, hogy nekem más a véleményem. :)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Androsama írta: 2018.03.19. 08:57
Risa írta: 2018.03.17. 21:11 Hogy érted azt, hogy "divat" szidni? Beszél róla egyáltalán valaki? Olyan jellegtelenül volt pocsék, hogy már mindenki rég elfelejtette. XD
Én még nem láttam, és szerintem annyira nem gáz, mint ahogy emlegetik. Egyébként meg elnézést, hogy nekem más a véleményem. :)
Annak idején szezonosként néztük, és szezon végén kb. egyszerre írtuk le sokan a véleményünket róla, azóta nem nagyon került elő ez a téma, ezért nem tudta szerintem Risa értelmezni ezt a divat szidni jelenséget. Őszintén szólva, ha belegondolok, nem ez életem legborzalmasabb animés élménye, de ami megmaradt így évek távlatából az az, hogy unalmas volt, unalmas karakterekkel és tényleg jellegtelen. Így aztán én például nem is szoktam emelgetni, ha csak konkrétan erre rá nem kérdeznek

Egyedül a másvilági Aratára emlékszem jól és arra, hogy a főhős picsogása helyett értelmesebb lett volna egy jelenkori Arata spin-offot csinálni. Mert az az Arata körökkel veri életrevalóságban a kinevezett főhőst és így érdekesebb lett volna azt nézni, hogy egy tűzrőlpattant fiú hogyan oldja meg az új életét, mint 12 résznyi tök fölösleges sírás-rívással kitölteni a műsoridőt.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Tsuritama

Befejeztem már bő egy hónappal ezelőtt, de csak most jutottam el odáig, hogy le is írjam röviden a gondolataimat róla. Sosem hittem volna, hogy a horgászás lehet ennyire szórakoztató, izgalmas és szívmelengető elfoglaltság. A főszereplő közel sem problémamentes a sorozat elején, de éppen emiatt annyira jó nézni, ahogy fokozatosan kilép a saját árnyékából az új barátai és a horgászás segítségével. Egyébként szerintem az anime egyik legnagyobb erénye, hogy a jellembeli változásokat nem erőltetik, nagyon finoman oldják meg, így természetesnek hatnak, és ez érvényes mind a négy főszereplő karakterfejlődésére. Az egyetlen dolog, ami annyira nem tetszett, az az emberek túl laza reakciója a történtekre a végén.
Nagyon kedves, könnyed sorozat volt, köszönöm az ajánlást, Jucuky! :) Erős 7/10.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Mahoutsukai no Yome

Most, hogy vége, én is nekiláttam és az első 10 részen már túl is vagyok. Nekem nagyon tetszik, megfogott az egész, van hangulata, ráadásul a mitológiai rész is érdekes. Mindig is szerettem a brit mitológiát, de az északi sem áll távol tőlem. Szóval ez nálam már jó pont. A karakterek is szerethetőek, érdekesek és aranyos Elias és Chise kapcsolata, bár Ruth is nagy kedvenc. A grafika is szép, az opening+ending pedig gyönyörű. A manga is tervben van egyszer.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Tsushima Maru: Sayonara Okinawa: A film az egyik első olyan anime ami a II. Világháború idején játszódik. A story lényege, hogy a japánok felkészülnek Okinawa ostromára ezért több hajóra is civileket pakolnak fel és próbálják őket kimenekíteni a leendő frontról. Az egyik ilyen hajó a Tsushima Maru volt. A film egy kis általános iskola diákjait mutatja be, hogy ők, valamint tanáraik és a szeretteik, hogyan küzdenek meg a helyzettel. Mivel ez egy dráma. ki lehet találni a hajó és így a rajta utazok sorsát is. Számomra a film tetszett, bár az utolsó 10 percet én már feleslegesnek éreztem.

Hadashi no Gen és Hadashi no Gen 2: Hiroshima és atomtámadás. Nagyon nem könnyű filmek. Különös képen az első. Számomra az igazán megdöbbentő, hogy a sugárzás hogyan és miképpen hatott az emberekre. Akik rögtön meghaltak talán szerencsésebbek voltak, mint akik napokig szenvedtek. A filmben egy valamit igazán nem értettem, hogy ha egyszer már papucs készítők voltak akkor Gen miért járt mezítláb?
A második film számomra legmegdöbbentőbb jelenete az volt, amikor az amerikai katonák úthengerrel törték össze a csontvázakat, hogy így nyerjenek plusz helyet a tömegsírokban. Azt megértem, hogy az atomcsapásért nem kérnek bocsánatot, na de ez? Szerencsére a film összeségében inkább pozitív irányba mutat.

Oshin: A történet egy reggeli tévé sorozatból készült. Az eredeti élőszereplős sorozat közel 50 évet ölel fel Oshin életéből. A film természetesen nem dolgozza fel az egészet, mindösszesen a korai éveket eleveníti fel. A történet szerint a kislány egy nagyon szegény paraszti családba születik bele, fő élelmük a jégretkes rizs. Miután a tél kemény és az anya újból terhes lesz a kis Oshint apja „eladja” egy favágó vállalkozónak pár zsák rizsért. A kis lánynak itt aztán nagyon kemény élete van, miután lopással vádolják meg elszökik. Végül egy katonaszökevény veszi magához és a tél folyamén tanítgatja írni és olvasni. A tél elmultával haza megy a lány, de az apja újból munkába küldi. Itt egy nagyon módos kereskedőhöz kerül, ahol a nagymama felfedezi, hogy a kislány tudd olvasni, így különös elbánásban részesül. Szinte családtagnak számít. Így a film nem tűnik nagyon durvának, de azért nem egy móka és kacagás a történet. Nagyon kemény és néha könyörtelen is példú: az anyuka terhes lesz, de nem szeretné a babát ezért a tél közepén belemegy a folyóba, hogy történjen aminek történnie kell. Akik idilliként festik le a vidéki életet mondván egy kicsi munkával szerény, de tisztes megélhetése lehet valakinek nagyon ajánlanám nekik ezt a filmet.

Windaria:
Az egyik legjobb fanatsy film, amit láttam. A moziból kiderül, hogy nem mindig azok győznek, akik oldalán az igazság van. Valamint a szerelemről is komoly leckét add a film. Akik szeretik a fantasy témát és vagy kedvelik a nem hagyományos befejezéseket azoknak erősen ajánlom a filmet. A film férfi főszereplőjének Izunak Toru Furuya adja a hangját, míg a férfi mellékszereplőnek Kazuhiko Inoue kölcsönöz hangot. A rendezői székben Yuyama Kunihiko ült be és itt a bizonyíték, hogy tudott ő filmet is csinálni még mielőtt elment volna a Pokémon univerzumban hülyéskedni. A zenéje pedig számomra kifejezetten bejövős volt.

Lupin III 2. sorozat (16-50)
-Most csak azokat a részeket emelem ki, ami valamiért érdekesebbek.
18. rész: A rész érdekesége, hogy bemutatnak egy széfkészítőt aki régen úgy reklámozta magát, hogy mackói feltörhetetlenek. De miután Lupin-nak mégis sikerült csődbe ment. Mindösszesen arra akartam felhívni a figyelmet, hogy Lupin nem mindig annyira jó fiú, mint ahogyan látszik.

23. rész: Itt egy kicsit visszatekintük a múltra és kiderül, hogyan is jött össze I. Lupin és XI. Goemon Ishikawa. Történt, hogy egyszer Tanegashima szigetére egy kis versenyt hirdettek meg. Hivatalos volt rá John Silver, Ching Shin, Ali Baba, Stepan Razin valamint Billy a kölyök és a már említett XI. Goeman. Bár mindenki hozhatta magával a sleppjét (ha volt), de a kitűzött kincset, csak egyedül lehetet megszerezni. I. Lupin nem vett részt a játékon simán megvárta, hogy Goeman őse megszerezze azt, hogy majd aztán tőle lopja el azt. Így aztán Geoman papa úgy döntött, hogy aki ekkora spíler azt érdemes követni és ez a kapcsolat immár három generáció óta tart.

34. rész: Ez a rész még Lupin szemmel is elborult volt. A komplett Lupin kompániát rabul ejti egy titkos csapat mely vezetője egy Kamilla nevű hölgy. És most tessenek figyelni – a hölgy maga Jézus Krisztus iker testvére, aki vámpir. Igen egy halhatatlan zsidó vámpír banda garázdálkodik Japánban. Szerencsére Lupinék legyőzik őket.

37. rész: Csupán azért megjegyzendő, mert ez volt az első rész, ahol kommunista országban tevékenykednek a csapat tagjai.

40. rész. Történelmi epizód, mert itt lehetet látni először Fujiko melleit fedetlennül.

41. rész. A csapat tagjainak egy jeti, egy sellő és egy sárkány testrészeit kell begyűjteni. Ezt így nem kommentálom.

46. rész. A részben androidok szerepelnek, akik az epizód végén a tervezőjük ellen fordulna kés megölik azt. Nem gondoltam volna, hogy ilyen témát is tudd boncolgatni a Lupin.

50. rész. Megtudjuk, hogy Lupin-nak volt egy régi szerelme Kornélia (1950-1973). Aki úgy halt meg, hogy egy golyó elé vetette magát, amit Lupin-nak szántak.

Bár a sorozatban az egyes részek közt nincs sok közös pont, volt két rész, ami azért összefüggött. Ezek a 25. és 26. részek voltak. Madridban Jingen szerelmes lesz a egy flamenco táncosnőben, aki teljesen magába bolondítja a férfit. Közben Barcelonában Lupin-t foglyul ejtik és elmondják neki, hogy a Földközi-tenger alján van egy tengeralattjáró, amiben Hitler titkos öröksége van és szerezze meg azt.
Ez idő alatt Jingen szerelme elmeséli, hogy veszélyben van az élete, mert valaki meg akarja ölni és arra kéri, hogy iktassa ki a gazembert. Lupin-nak pedig azt az utasítást adják, hogy egy másik tolvajt kell megölnie, aki szintén Hitler hagyatékra pályázik.
Mind Lupin mind pedig Jingen elmegy a megadott helyre, ahol elkezdnek egymással párbajozni. Hamar ráönnek, hogy egymás ellen lövöldöznek így gyorsan eljátsszak a halálukat. Mint kiderül, Jingen barátnője és Lupin elrablója egy párt alkotnak. Jingen dönt: megöli a szerelmét és annak társát.
Természetesen Lupin bandának a figyelmét felkeltette a Hitleres ügy ezért elkezdik megkeresni a tengeralattjárót. Hogy merre süllyedt el a hajó egyedül egy volt náci teszt tudja, aki Nyugat Berlinbe lakik. Kisebb kalamajka után megtalálják az öreg tisztet és sikerül behatárolni, hogy hol süllyedt el a hajó. Amikor kimentik a ládákat a tengeralattjáróról akkor derül ki, hogy
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

iskariotes írta:akkor derül ki, hogy
Mi derül ki? :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Áhh a wordből rosszul másoltam be sorry. :hammer:
hogy, Hitler gyerekkori rajzait und bizonyítványait tartalmazza a koffer. Lupinék persze vissza dobják a vízbe mondván nem kincs, hanem csak kacatok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Arc the Lad

Nos, végre eljutottam odáig, hogy nekilássak a Mahoutsukai no Yome után. Nekem bejön eddig, bár nagyon az elején tartok még, de egyáltalán nem zavar sem a látványvilága, sem maga a történet. Érdekes ez a modern korban mágia, szörnyek meg egyéb, szóval mindenképpen folytatom még. A karakterekről eddig nem tudtam még meg túl sokat, de majd gondolom idővel minden kiderül. Annak idején amikor nálunk adták, nem tudtam megnézni – nem volt nekünk A+ nevű adónk a csomagban –, így végre most tudom pótolni a hiányosságot.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Shoujo Shuumatsu Ryokou

Minden komponensében egy magas kvalitású remekmű, reflexből módosítanék azon a korábbi álláspontomon, hogy a Made in Abyss a 2017-es év legjobbja. Erőlködés nélkül agyonveri.

Menet közben szinte mindenféle érzelmet és gondolatot sikerült kiváltania, kívülről hatásos (főleg a zenei anyag - ilyen OST 10 évente készül csak egy), belülről tartalmas, miközben mindvégig szórakoztató, atmoszférában és cinematográfiában szinte hibátlan. (Főleg az utolsó epizód, mikor a fotókat, meg a videókat nézik vissza... hát az valami egészen elképesztő!)

Be is fejezem gyorsan a nyálverést, és adok inkább rá egy 9/10-et, meg egy kedvenc-státuszt bökök mellé, mint afféle ráadás. (Ég is a pofám rendesen, hogy egészen eddig nem is vettem róla tudomást.)

Thumbs up továbbá a készítőknek, hogy hagytak a sztoriban kérdéses pontokat, így legalább tudtam teóriákat gyártani. Nem is egyet.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2018.04.26. 07:00Néztem még a KonoSubát, pár sort lehet későbbiekben pötyögök róla.
Arra majd kíváncsi lennék, mert (igaz, pusztán csak az S1 alapján, S2 ugyanis még mindig csak "planned"-en van nálam ^^") nekem az anno tök kellemes meglepetés volt, valami vérgagyi, tucathárem/isekai köpedelemre számítottam, a szokásos moe-behatással nyakon öntve, aztán ehhez képest kaptam egy némileg "modern Slayersre" (asszem Dodgers használta ezt rá, de szvsz találó) hasonlító, fantasy-vígjáték sorozatot. :D Jó, persze a szokásos fanservice elemek azért megvoltak benne, érezhetően hárem irányba megy a cucc (sajnos, pedig S1-ben pont az jött be, hogy inkább olyan Kazuma és a három csaj kapcsolata, hogy szimpla haverok is lehetnének és valahogy ez így pont elég is volt nekem XD), illetve a Slayers hasonlatot se a kúlos, sárkányos-démonos szálra értsétek, hanem inkább a könnyedebb, viccesebb, úgymond "filler" Slayers részekre, viszont ettől még egy valóban szórakoztató, vicces karikkal/poénokkal operáló darab volt, szal én sokkal rosszabbra számítottam, mint amit végül kaptam tőle. :) (Mondjuk azért zárójelben megjegyezném, hogy ha a sorozat nem is, a fandom ismét "zseniálisan" degenerált volt. Szal itt egy sorozat, ami bővelkedik helyzetkomikumban, jól megírt poénokban/karikban, stb-stb., erre az átlagotakunak az egészből annyi jött le, hogy "LOOOL, MEGUMIN, EXPLOSION, MICHAEL BAY!!!!44444", hát na, gratulálok fiam, ezért tart téged cikinek egy egész társadalom. :P XD)

Amúgy én eredetileg anno még a megnézése után terveztem egy afféle "KonoSuba megapost, ha már meglepő szinten bejött"-jellegű irományt, csak aztán ez elmaradt, azóta eltelt vagy két év, már a teljes S2 is végig kijött azóta, szal bocsi, de lehet ebből végül csak annyi lesz, hogy ha Surci ír róla valamit, majd arra reagálgatok. ^^" XD
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

ReLIFE

Annak idején ajánlották nekem ezt a sorozatot mondván, hogy tessék, itt van egy anime, ami Japán egyik nagyméretű társadalmi jelenségével foglalkozik, és arra próbál is adni valamilyen választ. Akkor én el is kezdtem nézni ezt, de pár rész után dobtam, most viszont a napokban ledaráltam a 13 részt, meg azt a 4 OVA-t, amely az idén jött ki hozzá, hogy lezárja a történetet. Egyébként ez egy manga adaptáció, a manga pedig engem sosem érdekelt, úgyhogy csak arról tudok nyilatkozni, hogy ez egy közepes/rossz anime, és hogy miért lett az.

A cselekmény baromi karcsú: a japán kormány nagy pénzeket fektet olyan projektekbe, amelyeknek a célja, hogy a NEET fiatalembereket visszahozzák a társadalomba, és az egyik ilyen projektnek a lényege, hogy egy rendkívüli pirulát adnak a NEET tesztalanynak, aki ettől újra felsős gimnazista külsőt kap, és ezután be is rakják őt egy középsuliba egy évre. Ez alatt az év alatt fizetik minden kiadását, és ha jól sikerül a program, akkor egy állást biztosítanak neki a végén, viszont fontos – elmondják az elején a tesztalanynak -, hogy amikor lejár az egy év, akkor a többi diák az iskolából el fogja őt felejteni, csak ő fog emlékezni az így szerzett tapasztalatokra. A főhősünk, Kaizaki pedig egy 28 éves csávó, aki nem talál munkát, kétségbe van esve, tehát ő kiválasztott lesz erre a kísérletre.

Ennek az ötletnek a pirulás és más technikai részén lendüljünk át, nyilván teljesen életszerűtlen, és egyébként rendesen aláássa a cucc hitelét, de van egyéb alapvető és súlyos aggályom is ezzel kapcsolatban. Először is én kurvára ellenezném, hogy egy 28 éves csávót berakjanak a 16-17 éves gyerekem osztályába, főleg úgy, hogy azokat az emlékeit aztán törlik majd, amelyeket közösen él át vele. Tehát kezdjük itt, hogy a tudtomon kívül ne tegyék semmilyen szociológiai kísérletnek a részesévé a gyerekemet, és semmiképpen se baszkurálják meg a memóriáját. Ráadásul csak az egyszeri animenézőnek nem fog azonnal leesni, hogy ebben az osztályban már van egy másik tesztalany is (a hősnő, csak hogy ne kerüljük a forró kását), sőt, rajtuk kívül még vannak felnőtt mentorok is, akik szintén beépülnek a tesztalannyal együtt az osztályba, hogy figyeljék a fejlődését. Szóval engem kiakasztott például az a jelenet, amikor elmegy az osztályból egy kisebb társaság egy fesztiválra, majd ott csinálnak egy közös képet, és azon látszik, hogy a társaságnak pont a fele 28 éves felnőttekből áll.

Aztán az is hamar kiderül, hogy Kaizaki egyébként teljesen normális, kissé persze éretlen, mint általában a generációjába tartozó férfiak, és tulajdonképpen kurvára nem illik bele ebbe a projektbe. Neki tényleg csak annyi a problémája, hogy nem tud munkát találni, és így a baráti kapcsolataiból is kezd kizuhanni, de nem azért nem talál munkát, mert béna lenne, hanem mert érte őt egy nagyon rossz tapasztalat, majd trauma az első munkahelyén, amely miatt felmondott 3 hónap után, és ez Japánban egy végtelenül szar ajánlólevél. Szóval az ő esetében akár ki is lehetett volna hagyni ezt az egy éves próbatételt, és egyből segíthették volna álláshoz jutni.

A hősnő, Hishiro azonban már ideálisnak tűnik, hogy részt vegyen ebben a kísérletben. Hasonló karakter, mint a Kimi ni Todoke hősnője, viszont Hishiro érzelmi intelligenciája még annál is fejletlenebb. Aztán nem tudom, hogy ez az anime hibája, vagy tényleg ennyire rossz a helyzet, amiért ez a nő teljesen szürke. Minimális magyarázatot kapunk arra, hogy miért lett ilyen a személyisége, és egyáltalán nem mutatják meg azt, hogy egyébként ő mit szeret csinálni, mivel töltené szívesen a szabadidejét és mondjuk mi az, ami őt fel tudja bosszantani. Annyit tudunk meg róla, hogy nagyon szorgalmas, nagy alázattal végzi el a feladatait, és nagyjából ennyi. Egyszerűen totál szürke szegény, még az sincs megmagyarázva, hogy miért szerelmes első látásra Kaizakiba, illetve elvileg azért, mert csodálja benne, hogy ilyen ügyesen barátkozik, de hát ilyen srácból szokott lenni még pár az iskolában. Hishiro látszólag nem lóg ki a középiskolából, ugyanis teljesen gyermeki lélek, hiába van a 20-as éveinek a végén, barátai egyáltalán nincsenek, több mint valószínű, hogy szűz, egyszóval tulajdonképpen még el sem kezdte az életét. Ez pedig egy sokkal összetettebb problémára mutat rá, aminek csak egy szelete az, hogy munkanélküli, és ezt egyébként (nagyon helyesen) az anime is belátja, hiszen Hishiro leszimulálja azt, hogy miért hibás a ReLIFE program. Egy ilyen 30 éves nőn nem fog segíteni az, hogy pár tizenévessel összebarátkozik, főleg, hogy ezek a barátságok véget érnek, amikor letelik az egy év, sőt, a szerelem is hiába talál rá, mert el fogja veszíteni a Kaizakival kapcsolatos emlékeit is.

Kaizaki pedig úgy szeret bele ebbe a Hishiroba, hogy aranyosnak tartja, hogy egy középiskolás ennyire töri magát azon, hogy barátokat szerezzen! Meg persze nagyon okos, nagyon helyes lány ez a Hishiro. Nem is tudja meg róla, hogy ugyanolyan 30-as NEET, mint ő! Tehát most komolyan ez az anime játssza el a szociológiai mérnökösdit? Erősítsük meg még jobban a japán 30-as szüzekben azt, hogy csak akkor fogják egy férfi figyelmét felkelteni, ha a maguk esetlen módján gimis kiscsajnak adják ki magukat? Bravó. Ezért érdemes volt belevágni ebbe az animébe. Megint egy japán szerző, aki semmit nem ért meg a japán társadalom problémáiból.

Viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy legalább egy fontos témát bedobott a mainstream animék közé, valamint én egyébként el tudom nézegetni ezeket a slice of life sorozatokat, a már említett Kimi ni Todoke-t is végignéztem. Kár, hogy az animáció is nagyon spórolós volt, szóval ez nálam a legnagyobb jóindulattal is csak 4.5/10 pontot ér.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Ayakashi: Japanese Classic Horror
Kezdem tényleg úgy érezni, hogy nem nekem valók a japán horrorok... legalábbis anime formátumban nem. Az Ito Junji Collectiont legalább végig tudtam röhögni, mert nevetséges volt, erről viszont ez nem mondható el... az első két arc felejthető, hamar unalomba fulladtak és inkább drámának tartom őket. Egyedül a Bakeneko arc volt kiemelkedő, és való igaz, hogy csakis emiatt kezdtem el nézni, hogy utána folytathassam a Mononokével :D. Kusuriuri volt az egyetlen igazán érdekes szereplő az egész sorozatban, de ez azt jelenti, hogy a 11 részből mindössze 3 volt, ami igazán értékelhető. Végül 6/10-et adtam rá, de ha a Bakeneko sztori nem lett volna, akkor simán rávágom a 3 pontot. Még annyit, hogy amilyen eszméletlen pocsék volt az opening, annyira szépen sikerült az ending (legalábbis a szám, az animációban ott sincs semmi kiemelkedő).
Azóta el is kezdtem a Mononokét, eddig 5 részen vagyok túl és nagyon bejön, de erről majd később a saját topicjában, ha befejeztem :D.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Fune wo Amu

Kéttel történt csereügyletem második darabja (huh jól elhúztam decembertől, ezvan...) volt ez a cím. Nem rossz, nem rossz... de nem is jó szerintem, és főleg nem adott semmi olyasmit, amit mondjuk a Rakugo ne prezentált volna sokkal jobban (még ha a drámai vonalat ki is vesszük belőle).

Szóval egy anime a szótárkészítésről. Már csak azért sem akartam visszadobni, amikor felmerült ez a sorozat, mert tényleg érdekelt, mivel lehet kitölteni az erre szánt 11*20 percet + anno jóóóó sok japán nyelvészet órát végigültem, amiket meglepő módon eléggé élveztem is, lássuk tud-e mutatni valamit a témában: sajna e téren nem sokat.

Azt sejtettem hogy a szókészlet összeállításának grandiózusan aprólékos munkája fogja adni a keretet, de ebből legtöbbször csak az irodai pepecselést szemlélhettük. Kár, mert amikor a szinonimákról, az azok által hordozott jelentésárnyalatokról, jelentésváltozásokról vagy hasonlókról volt szó, mindjárt felkaptam a fejemet, de ez mindössze 4-5 alkalommal, ha előkerült... Azt viszont jól szemléltették, mennyire nem profitábilis, inkább közcélú munka ez, sőt kicsit még a politikának odaszúrtak (ha állami finanszírozású lenne a kiadás, bizonyos kifejezések esetén az ideológiai töltet elkerülhetetlen lenne, ami viszont nem felel meg a teljes objektivitásnak).

A szereplők oldaláról kissé ismét gondban vagyok, mert főszereplőnk, Majime egészen a 7. részig kifejezetten irritált, bár tény hogy hitelesen adta az antiszoc, erre a munkára egyébként tökéletesen alkalmas balféket. Annak már korántsem örültem annyira, ahogy a nőkhöz való viszonyát kezelték, gondolok itt arra,
SPOILER
a mikor Nishioka mindenkinek kikiabálja, hogy főhősünk bizony még érintetlen.
Na nem mintha nem lett volna evidens, de egy bizalmastól-baráttól némileg több diszkrécióra számítana a néző. A másik meg Kaguya, akinek karakterétől többet (úgy egyáltalán: valamit) vártam, helyette csak egy sima plot device-ként szerepel végig, mint Majime love interestje. Azt gondolom mondanom sem kell mennyire kiakasztott,
SPOILER
amikor a cuki, de amúgy totál gáz szerelmeslevél + 0 ismeretség után az önálló és független személyiségnek felvezetett Kaguya leokézza vele a randit. Ez így nem, mert semennyire nem életszerű, hogy egy ekkora balf...ácán csak úgy megkapjon egy ilyen nőt. Vártam volna hogy majd ahogy telik az idő, úgy halad a kapcsolatuk, de a 8. eptől felfelé már házaspárként állnak előttünk. Ezt így hogy? Sokkal hitelesebb lett volna, ha a 7 évvel későbbi Majime jön össze vele, mert akkor, bár megmaradt az introvertált énje, már láthatóan felnőtt a feladathoz mind projectvezetőként, mind főszerkesztőként, mind tudósként.
Szal ez a része nagyon nem jött be, Nishioka és a kis csöcsi barátnője Remi között ezerszer jobban működött a dolog akár sima párként, akár családként, pedig negyedannyit nem voltak a képernyőn. A többiekről sajnos nem tudunk meg túl sokat, bár az valahol érezhető volt hogy
SPOILER
Matsumoto-sensei nem fogja megélni a munka befejezését.


Kissé csalódott vagyok, mivel adott volt, hogy a téma milyensége miatt a szereplőknek kellett volna elvinniük a sorozatot, de ehhez (talán az egy Nishiokán kívül) kevésnek bizonyultak, továbbá nyelvészetből sem kaptam annyit amennyit szerettem volna. Ennek ellenére értékelem az igyekezetet, és ezerszer inkább ilyeneket lássak a Noitaminában mint a Kabaneri-féle szutykokat. A karadizájnok kellemesek, az opening szintén bejött.

6(alá)/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta: 2018.04.25. 21:04 reflexből módosítanék azon a korábbi álláspontomon, hogy a Made in Abyss a 2017-es év legjobbja. Erőlködés nélkül agyonveri.
Ezt azért messze nem állítanám, főleg az OST tekintetében, de tényleg remek darab műfajában.

Az atomikus véglényekkel beszélgetéstől azért agyfaszt kaptam, na!
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

scineram írta: 2018.05.15. 23:00 Ezt azért messze nem állítanám, főleg az OST tekintetében
Azért erre, meg erre igencsak nehezen tudtak a hallójárataim nemet mondani, az Abyssban viszont nem emlékszem hasonló színvonalú kompániákra (függetlenül attól, hogy annak is indeed erős OST-je van). És bár nyilván nem saját szerzemény, de Chopin Noctrune-je mindig jöhet, pláne, hogy egy alapból rohadt erős jelenet alá sikerült berakniuk. (Nem is tudom, hányszor néztem már vissza az utolsó epizódból azt a szkínt, valami félelmetesen zseniális.)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Boku no Hero Academia

Nem találtam topikot ehhez az animéhez, pedig nevetségesen felkapott cucc. Látta ezt innen valaki, most fut a harmadik évad?

Az a történet, hogy a Föld lakosságának 80%-a valamilyen szuper képességgel rendelkezik, a gyerekeknél körülbelül 4 éves kor körül előjön ez a dolog, és a szuper emberek között is vannak szuperebbek, a szuperhősök. Tényleg ennyi az új világnak a magyarázata, és van benne a főhősünk, Midoriya, aki mindenkinél jobban felnéz ezekre a szuperhősökre, azonban "szegény" az embereknek abba a szűk rétegbe tartozik, akiknek nincsen képességük.

Mindenekelőtt azért tartom nevetségesnek, hogy ennyire felkapott lett ez a sorozat, mert semmi újat nem hoz be a shounen kategóriába. Egy teljesen középszerű mese a kis emberről és a nagy álmokról, amit látszólag ártatlanul kezel, és értem, hogy mit akar elmondani, de én mégis azt látom, hogy itt azért vannak súlyosabb aggályok, amiket innentől spoileresen fogok kifejteni.

Midoriya példaképe All Might, aki voltaképpen Superman amerika kapitányos jelmezben és állandó Mr.Hollywood mosollyal, a sors össze is hozza a két szereplőt az egyik gonosztevő miatt, és közben All Might meglátja Midoriya srácban a tökéletes hős alapanyagot, majd elárulja neki a titkát, hogy ő is úgy kapta a képességét, amit - mit ad isten - át is akar adni valakinek, mert éppen az utódját keresi egy sajnálatos körülmény miatt.

Szóval miért is "szegény" Midoriya srác, mert ezt nem győzi a sorozat kihangsúlyozni, hogy ez a gyerek minden létező megaláztatást és sorscsapást kiáll azért, hogy csak azért is szuperhőssé válhasson? Elárulom, hogy messze nem az ő helyzete a legszomorúbb ebben a világban, ugyanis vannak itt olyan sorsok, mint például az egyik neves hősé, Cementoszé, aki ytong téglaként kénytelen élni (előfordulhat, hogy véletlenül felcseréltem a képeket), mióta előjött a képessége. Vagy itt van az akadémia igazgatója, aki egy nagy egér, a lány, aki lehet, hogy aranyos kislánynak született, de gusztustalan lett. És még sokáig lehetne folytatni a sort, a lényeg, hogy messze, messze nem a képességnélküliség a legkeményebb sors ebben a világban. Mi lett volna akkor, ha az említett Cementosz megy oda a főhősünkhöz lelkesen, hogy "Fiú, lenyűgözött a lelkesedésed, látok benned lehetőséget, hogy nagy hőssé válhass, mit szólnál hozzá, ha én átadnám neked a képességemet?!", akkor már ugye elgondolkodik a néző, hogy mit is válaszolna Midoriya helyében? Például ezt, hogy "Hú, most jut eszembe, hogy nincs még kész a biosz házi, holnap dolgozatot is írunk matekból, de esetleg ha adsz egy telefonszámot, akkor visszahívhatlak valamikor..." Szóval ez az első gondom, hogy nem tetszik a képességeknek a fétise, amit előad ez a cucc, és főleg az (árja)hős All Might iránti rajongás. Mert mindezen túlmenően érzek a cuccban némi gyarmati mentalitást is: véletlenül sem a saját, japán kultúrát vegyítik az X-Mennel, hanem tolják szemérmetlenül az amcsi mintákat. (Szegény Cementoszról még annyit, hogy egyébként neki is All Might a példaképe. :cry:)

Továbbá durván félremegy a cucc valódi üzenete, mégpedig az, hogy hogyan is valósíthatná meg a nagy álmait Midoriya ebben a világban. Meggyőződésem, hogy egyáltalán nem kellett volna megkapnia All Might szupererejét, és még úgy is hasznos lehetett volna! (Ezt a cucc is egyébként annyiban érzi, hogy Midoriya komoly megkötésekkel tudja egyelőre használni a képességét.) Arra gondolok, hogy van a srácnak több füzete, amelyekben az évek során mindent feljegyzett az ismert hősökről és gonosztevőkről, és elemezte is őket ezáltal, vagyis adva van, hogy ő lehetett volna az akadémiában az a srác, akinek nincsen ugyan képessége, de ennek ellenére hasznos tag, mert mondjuk ő az ész a csapatban. Szóval mennyivel szebb lett volna, ha megmutatja ez a történet, hogy az abszolút kis ember is képes helyt állni ebben a világban, és hogy így is érdemes küzdeni az álmokért, ha valóban nagyon akarja valaki.

Aztán van egy ilyen párbeszéd, amikor mennek az iskolabusszal edzésre:

"- Bakugo’s always mad, so he doesn’t seem like he’ll be popular, though.
- What the hell! You wanna fight!
- See?
- We haven’t known each other that long, so it’s amazing that everyone already knows his personality is crap stepped in sewage.
- What’s with that vocabulary, bastard! I’ll kill you!"

Ennek a beszélgetésnek a végén mély megbotránkozással jegyzi meg az egyik csaj, hogy: - What a vulgar conversation. Azt kell tudni erről a csajról, hogy ő kurvának öltözik, amikor mindenki felveszi a szuperhősjelmezét, és természetesen az egyik jelenetben el is játsszák vele az "elszakadt a ruhám a harcban, fedetlenek a melleim, de szerencsére a mellettem lévő csaj takargatja a lényeget" jelenetet. Ezt most csak azért hoztam fel példaként, mert általában ezek a szar animék is úgy néznek ki, hogy a dialógusok és egyes szituációk 10-12 éves gyerekeknek a felfogóképességét célozzák meg, aztán van benne némi 14-16 éves fiúknak az izgatása, és 16-18+-os gore jelenetek a harcokban, főleg a végén. Nagyon nem szeretem ezt a zavart, mert én azt gondolom, hogy egyébként egy 12 évest se etessenek ostobasággal, mert a gyerek az nem hülye, hanem csak egy életkori szakaszban van, ahogy a 14-16 éves is. Ja, amit még fontos tudni az előbb említett csajról, hogy az a képessége, hogy nem szerves tárgyakat tud teremteni! Jézusom, akkor miért a harctéren van? Ez a csaj végtelen módon segíthetne az emberiségnek ezzel a képességgel, de ő inkább béna bandázásokban vesz részt hülye hősökkel... :drop:

Még több mindent akartam volna írni, de rájöttem, hogy így is túl sokat töprengtem a cuccon. A második évadot már nem fogom megnézni. Mindezek ellenére adtam az animére 5 pontot, ami szerintem korrekt ahhoz képest, hogy a legjobb shounent, a Fullmetal Alchemist: Brotherhoodot 9 pontosnak tartom.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Az elmúlt hetekben a Hoozuki no Reitetsu került nálam terítékre. Egyszer régen már megnéztem belőle az első részt, de akkor nem fogott meg. Most sem nyűgözött le különösebben a kezdés, de folytattam, és ez egy jó döntésnek bizonyult. :D
Igazából a sorozat [fekete] humora eléggé ízlésfüggő, néha nagyon betalál, máskor kevésbé, de szerencsére nem csak ezzel akarják eladni a történetet. Nagy a hangsúly a japán (és olykor a kínai) folklóron, ez is érdekessé teszi az animét, de a legjobb benne mégis a karaktergárda, elsősorban a főszereplő, Hoozuki. Be is került a kedvenc karaktereim közé, annyira lenyűgöző. :D Nem írok róla semmit, mert csak elfogultan ömlengenék, de ő viszi a hátán a sorozatot. Társadalomkritikából sincs hiány. Külön tetszett, ahogy az első évad endingjét beleszőtték a történetbe.
Ha véletlenül valaki kedvet kapna hozzá, az első évad után ne hagyja ki az OVA-kat, mert új szereplőket mutatnak be benne, akik aztán később is feltűnnek, de már ismert karakterekként (ráadásul szerintem az OVA epizódok a legviccesebb részek közé tartoznak, kár lenne lemaradni róluk).

Mivel beértem a Hoozuki jelenleg is futó évadát, a LoGH-ba pedig még nincs merszem belekezdeni, valami új, könnyed sorozatot kerestem, így ma a Sengoku Basara első részét tekintettem meg.
Surci írta:zseniális fight-comedy
Hááát, őszintén szólva az első epizód alapján ez az anime az a kategória, amiből megnézek egy részt, aztán szépen csendben eltüntetem minden nyomát, hogy valaha is dolgom volt vele, de bízok az értékelésedben, és folytatom. :'D Egyébként kell a teljes élvezethez történelemtudás is, vagy anélkül is befogadható?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Surci »

annarancs írta: 2018.05.21. 15:20 Hááát, őszintén szólva az első epizód alapján ez az anime az a kategória, amiből megnézek egy részt, aztán szépen csendben eltüntetem minden nyomát, hogy valaha is dolgom volt vele, de bízok az értékelésedben, és folytatom. :'D Egyébként kell a teljes élvezethez történelemtudás is, vagy anélkül is befogadható?
Ez tipikusan feeling-anime, ha nem érzel rá-kapod el a hangulatát, akkor nem sok mindent fog nyújtani. Engem rögtön berántott, mert amolyan "TTGL a szamuráj-háborúk korában"-szerű CUCC annak minden kellékével, és egy pillanatig nem veszi magát komolyan. Azért nem árt ha nagyjából tudja a néző, ki kicsoda a főbb karik közül, persze nem a teljes életrajzukat, csak hogy nagyjából milyen szerepük volt a japán történelem ezen időszakában.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

annarancs írta: 2018.05.21. 15:20Egyébként kell a teljes élvezethez történelemtudás is, vagy anélkül is befogadható?
Halovánnyi, amit bőven összeszedsz más ezt a kort középpontba tevő darabokból. A történelmi hűség nem erőssége, de nem is amiatt feelinges. Konkrétan így épül fel:
- első évad: Oda Nobunaga egyesítési kísérlete;
- második évad: Toyotomi Hideyoshi egyesítési kísérlete;
- mozifilm: az első sekigaharai csata (1604).
A folytatását nem tudom, a harmadik évadot nem láttam.
De ezek csak, amiket megidéz, mert amúgy egy musou játék adaptációja, ahol annyi a cél, hogy vagy egy folyosókkal és arénákkal teli pályán, pár hőssel, meg százával özönlő egyszerű gyalogosokkal, aztán csépelj, mint az őrült. (Mondjuk, ennek eleget is tesz, mint adaptáció. Bár szerintem az első évad még jó volt, aztán lejtmenet.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm az infót mindkettőtöknek! Majd gyorsan átfutom ezeket a történelmi eseményeket, mert ugyan találkoztam már velük rengetegszer animében, de gyakran "felturbózzák" őket, így nem bízok meg annyira az így megszerzett tudásban. xD
Válasz küldése