Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Több olyan OP is van a mostani szezonban, ami a decensebbek közé tartozik, de az eddig látottak közül nálam a Mitsuboshi Colors OP-je a viszi a prímet, mert ez a fajta energikus, aranyoska dal, és a szereplőket jól leíró, a zenével konkrétabban harmonizáló viselkedésüket használó animáció tesz róla, hogy jól indítson el egy olyan sorozatot, ami valahol a Yotsubato és a Kids' Next Door találkozásánál leledzik.

Közben pedig elkezdtem bepótolni azokat a címeket amiket tavaly sikerült elhanyagolnom, aminek a második állomása most az ACCA, egy olyan OP-vel amiből hatalmas mértékben árad a stílus vizuálisan, zeneileg pedig egy nagyon jó lendülettel bíró jazzes szám ami igenis mer egy kis kakaót adni a mixbe, és nem elégszik meg a szokásos "puccosabb" stílussal.
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

ACCA opening *.* Bizony, a tavalyi év (egyik) legjobbja! :thumb:
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Megmondom őszintén, nem ezt a fajta openinget vártam volna az ACCA-tól, de nem panaszkodom az biztos. :D Sokkal komótosabb/"urasabb" stílusra számítottam már csak a grafikai stílus miatt is, ehhez képest azóta szerintem harmincszor újranéztem már azt a szerencsétlen OP-t, és csak remélni tudom, hogy a többi 2017-es lemaradásom behozása sem fog számottevően rosszabb/gyengébb OP-kat felmutatni, mert a Madhouse nagyon odatette ezt az OP-t. Hasonlóan az OPM openingjéhez ha már itt tartunk, mégha természetesen hatalmas eltérés van a két sorozat között.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Még csak a sorozat felénél járok, de máris ráfüggtem a 2003-as Kino no Tabi endingjére, olyan gyönyörű a dal. <3
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A Violet Evergarden is kapott egy gyönyörű openinget. Lélegzetelállítóan szemet gyönyörködtető másfél perc az egész. Én csak ámultam és bámultam.

https://www.youtube.com/watch?v=lkye0rMdjrE
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Úgy tűnik, engem könnyű egy-egy jobb számmal lenyűgözni (gondolom ehhez nagyban hozzájárul, hogy ritkán ugrom át a főcímdalokat), most a Tsuritama OP és ED tetszett meg. :D
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

annarancs írta: 2018.02.14. 22:13 Úgy tűnik, engem könnyű egy-egy jobb számmal lenyűgözni (gondolom ehhez nagyban hozzájárul, hogy ritkán ugrom át a főcímdalokat), most a Tsuritama OP és ED tetszett meg. :D
És, ha megfigyeled az opening szövegét, akkor feltűnhet, hogy mind a négy főszereplő nevét beleírták a szövegbe, ami szerintem olyan aranyos dolog volt. ::jsmile::
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Jucuky írta:ha megfigyeled az opening szövegét, akkor feltűnhet, hogy mind a négy főszereplő nevét beleírták a szövegbe
És tényleg, ez eddig fel sem tűnt. Milyen jó. :D
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Katana »

A Mahoutsukai no Yome Opening 2 Elég jó lett.És a Fate/Extra Endingje.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Tavaly futott a Spiritpact című, BL beütésű, kínai képregényen alapuló sorozat. Bár én kedveltem a sorozatot és a vagány, nagyszájú, eleven főhős fiút, tény, hogy a sorozatnak voltak hiába és ezek egyike, hogy néha botrányosan trehány volt a grafika.

Holnap hivatalosan kezdetét veszi a kínai vetítéssel a második évad, holnapután pedig követi ezt a japán szinkronos kezdés, amihez közreadták az openinget és endinget. Az eredeti műben most egy remek sztoriszál következik, és nem tudom, fog-e a sorozat grafikai színvonala is ennyit javulni, de hogy az opening és az ending most gyönyörű lett, az biztos.

Mivel BL-ként számontartott sorozat, noha semmi konkrét nem történik a fiúk között a két videóban, csak azoknak ajánlom a megtekintését, akik nem idegenkednek a meghittebb férfixférfi kapcsolattól
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Flame »

Én is nagyon ritkán ugrom csak át az opokat, és az olyan opal, ami érzelmes és igényes nagyon meglehet fogni...

https://www.youtube.com/watch?v=oAXrRWLKzko
https://www.youtube.com/watch?v=-hA4na_3jT0
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak tegnap eset le a két forintos nálam, hogy a Conan Nazo openingje eleje megegyezik a Lupin-nak ezzel az openingjével.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akkor szezonkezdésnek itt is van a Hoozuki OP, az a balladás/ódás nyitány... majd a szokásos pokoli buli, áhh, akkora poén. :D Kedvencem talán az a jelenet, ahol a banyák pózolnak, te jesszus. Az ending se rossz, 53. másodpercnél a sátán könnyei, mint OPED kliséXDXD, majd a menő, Enmát égető Hoozuki a végén.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Lássuk, mi nem lett még linkelve ide vagy a friss, ropogós topicba...
Az új Cardcaptor Sakura opening hozza a szokásos magas színvonalat. Úgy tűnik, hogy népszerűek még a táncos főcímek, ebben a szezonban a kissé lagymatag Nil Admirari no Tenbin és a Saiki Kusuo no Ψ-nan képviselik ezt a vonalat. A Last Period op/ed-je fülbemászó, pedig nem is annyira az én ízlésvilágom.
A kedvencem eddig talán még mindig a WotaKoi és a Kakuriyo no Yadomeshi főcímdala.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Androsama írta: 2018.04.15. 09:42 Cutie Honey Universe

Hát, én nagy CH-fan vagyok, de ez valahogy nekem nem nagyon jön be. A grafika kifejezetten csúnya, az opening nem tetszik, a történet so-so. És a több meztelenkedést, ecchit és yurit láttam az első részben, mint az eddigi összes látott animémben. Még nem tudom, folytatom-e. ::z::
Ezt az animét már ott elcseszték, amikor volt pofájuk ezzel az openinggel kiadni. Jó, oké, így önmagában persze nem egy rossz szám, de a klasszikus Honey-dalhoz nem nyúlunk! Ezt is fanoknak kellett "megjavítani", hogy vállalható legyen. :lol:

Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD Mondjuk UverWorldéket amúgy is bírom Bleach OP 2 óta, de most megint bizonyítottak. :D Mondjuk az a vád némileg találó a klipjével szemben, hogy mintha helyenként olyan "out of sync" lenne az egész, de máskor meg rohadtul betalál, lásd ahogy pl. All Might pont a "DREAMING!"-nél csap egy krátert a földbe. XD (Btw, lassan még lehet ezt is felveszem a planned listámra, ez most már durván coolnak néz ki, szal itt még értem is a hype-ot. :D Emlékszem, amikor indult, afféle "ez lesz a Naruto utódja" dumákkal promózták, aztán ahogy haladunk előre, szerencsére egyre inkább kiderül, hogy köze nincs hozzá. XD A Weekly Shounen Jump amúgy továbbra is eléggé hülye, szal így a sikeres BnHA futása közben bemondanak egy ilyet a Black Cloverre, hogy "mi azt szeretnénk, ha ez lenne az újabb SJ hype-sorozat", hát lol, oké... XD

Ja, illetve igaz, hogy előző szezon, de elég sokat hallgattam még mostanában a Jackson 5 - I want you back című számát is Yuru Camp openingjét is. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta: 2018.04.26. 17:22Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD
...így hát szinte várható volt, hogy ennek lesz pont a full verziója valami fájdalmasan gagyi. :? De komolyan, emberek, mi ez? Nem szimplán arról van szó, hogy (Shingeki mintára) a TV size után jövő rész szinte olyan, mintha egy másik szám lenne, mert talán abban még ki is egyeznék (engem pl. anno a Shingeki openingek full verziói nem borítottak ki úgy, mint a legtöbb embert XD), hanem konkrétan ahogy az egyik kommentelő írta: "És ebben hol van az a rész, ami a TV size?" XD De tényleg, mintha Uverék csináltak volna két külön számot, az egyik a Boku no Hero Academia OP 3, a másik meg valami gépzene, hangtorzított, hét éves gyerek által összetákolt béna remix és ez utóbbit elnevezték "teljes változatnak". :dirr: Oké, most itt elpoénkodom, de amúgy ez most fájt, mint állat. :(

Edit: Aztán ebből is kénytelen az ember kikeresni egy fanmade verziót (mint a Cutie Honey Universe-nél a múltkor... XD), ami legalább úgy-ahogy javítja a canon dal hibáit. :dirr:
Kép
Avatar
Katana
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2017.01.15. 16:40
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Katana »

Hinamatsuri
Comic Girls

És talán a Caligula de ez picit elvont,és hasonlóan az új Tokyo Ghoul-hoz nagyrészt női részleg.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Megalo Box OP
Látványra semmi extra, de nagyon tetszik, hogy még magának a dalnak is milyen retró hangulata van.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Risa »

Titkos írta: 2018.04.26. 17:22Aztán ha már OP/ED-ek: az új Boku no Hero Academia openinget "csak" úgy 5-6-szor nyomom le napi szinten, mióta kijött... XDDD Mondjuk UverWorldéket amúgy is bírom Bleach OP 2 óta, de most megint bizonyítottak. :D Mondjuk az a vád némileg találó a klipjével szemben, hogy mintha helyenként olyan "out of sync" lenne az egész, de máskor meg rohadtul betalál, lásd ahogy pl. All Might pont a "DREAMING!"-nél csap egy krátert a földbe. XD
Igen, a dal meg a képsorok ritmusa valahogy nem mindig passzol össze, pedig tényleg jó kis szám lenne. (Bár szerintem a Sora ni Utaebát nem übereli.)

Viszont amelyik animének eszméletlen jól sikerült összerakni a klipet a dallal, az a Yowamushi Pedal. Igaz, hogy magától az animétől sokszor a falat kaparom (a legutóbbi részben 100 métert sikerült megtenniük full sprintben), de ez az opening nagyon király lett.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Oh, rég írtam ide! Kedvencem a szezonból még mindig a fent említett Hoozuki OP/ED (a WotaKoi kellemes még), és hozzá csapódott a S;G 0 ED is, annyira hatásos.

De amitől mostanság megint oda-vissza vagyok az a revaccs által felfrissített Macross 7 OST teljes egészében.

Továbbá haladgatok az Oniisama e-vel is, ami képileg elég visszafogott klipeket kapott, de az OP és az ED retro-shoujo dallama is totálisan fülbemászó. Utóbbit kicsit jobban kedvelem.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Az új szezonból még semmibe sem kezdtem bele, de Twitteren szembejött velem már n+1. alkalommal a Black Clover 3. openingje, megnéztem végül, és be kell valljam, egész kellemes [standard shounen főcímdal]. Szintén Twitteren találkoztam a nyári Back Street Girls openingjével, ami pedig ijesztően fülbemászó. >.<
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Hataraku Saibou OP-ED párosa nagyon cuki. ::^_^::
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Lassan rendesen elstartol a nyári szezon, így a Gintama elvileg utolsó történetívének második fele is folytatódik animében. Az új opening egészen szomorkás hangulatú (és nem csupán a csoportképek derp arcai miatt >.<). Egészen finoman elspoilerezi, hogy mire számíthatunk a folytatásban, a masszívan spoileres részleteket viszont egyelőre kihagyja, ezekkel feltételezésem szerint majd a történet előrehaladtával egészítik ki/módosítják a képsorokat.

A Kakuriyo no Yadomeshi új endingje egészen szép (persze pont erről nem találok most videót... ha valakit nagyon érdekel, a mai 15. részben 22:00-tól megy). Az új opening sem lenne rossz, ha nem lennének itt-ott kicsit furcsára megrajzolva a fejek benne...

A Hataraku Saibou opening tényleg jópofa. :)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Egyből berántott a MicsiHacsi OP-ja, látványban nagyon erős és ez az instrumentális szám is egy JAM. (Aláírásképem is ebből van.)

Az új szezonból a Banana FIsh-re leszek kíváncsi, remélem nem valami tucatopeninget kap majd.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Omg, az új Free! endingben már megint táncolnak! :'D Olyan sok szereplő lett hirtelen, hogy hajszín/frizura alapján már meg sem tudom különböztetni őket. xD
Válasz küldése