Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Úúú, már bejelentő PV is van hozzá? Egészen tetszenek a főszereplő gyerekek hangjai. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^ Érdekesnek tűnik az anime. Mivel a Banana Fish két szezonos lesz, várható volt, hogy a téli szezonnál előbb nem fogják indítani. Remélem az animében is megtartják a rajzstílust, mert nagyon bejön.

Poénból ránéztem AniCharton az őszi szezonra, hátha kerültek már be oda is animék. Néztem egy nagyot, amikor szembe jött velem az Ingress, mint cím. Gondolkodtam, gondolkodtam, vajon honnan ilyen ismerős. Aztán egyszer csak beugrott, a Niantic előző játéka, a Pokemon Go-sok mindig szokták írni, hogy aki játszik az Ingress-szel, küldjön be portálokat, hátha átteszik Pokestopnak. Fogalmam sincs egy alapvetően mobilos, területfoglalós játékból hogyan fognak animét kihozni.

Tudom, korábban azt írtam, addig nem nyúlok egy ujjal sem a Tokyo Ghoul:re-hez, amíg nem kaptam rá bizonyítékot, hogy jobb lesz, mint a korábbi sorozatok. Aztán mégis rávettem magam és eddig egész kellemes csalódás. Sasaki kedvelhető és érdekes a másik szemszögből nézni az eseményeket. Az animáció sokkal jobb, plusz nem takarják ki a képernyő felét, ha vérengzés van. Persze az idegesítő karakterek itt is felbukkannak, olyankor kissé csökken a lelkesedésem, de alapvetően kibírható ez a része. Egyébként a helyén kell kezelni a cuccot, bár seinennek van címkézve, sokkal inkább shounen.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Rui-chan írta:Remélem az animében is megtartják a rajzstílust, mert nagyon bejön.
Az idáig megjelent karakterrajzok bizakodásra adnak okot. :D

Golden Kamuy ep. 8: A Touken Ranbu animék után melegséggel töltötte el a szívem, hogy Hijikata-san nem feledkezett meg Izuminokami Kanesadáról. :') A Hisoka-wannabe viszont kicsit ijesztő volt.

Nil Admirari no Tenbin: Kíváncsiságból elolvastam előző héten az anime alapjául szolgáló VN összefoglalóját, így a legújabb, 8. részben meglepetések már nem értek, cserébe viszont viszolygok szinte az összes férfiszereplőtől... Remek. :knife:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nézegettem a nyári chartot kicsit ma, hátha lesz valami nézhető, de ezúttal sem akadt meg túl sok mindenen a szemem...

A Kaiji spin-offot (Chuukan Kanriroku Tonegawa) mindenképpen, illetve a tavaszról nyárra átrakott Chio-chant, hátha valami vállalható kreténség lesz.

A többi nope, nagyon max a Banana Fish, merthogy ennek - állítólag - valami hű-de-velős sztorija van, de erre még alszom párat.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nálam Banana (retro adaptáció), SnK3 (Eruri hájp), Yama no csajok3 (kirándulós cukiság) tuti.

Egyebek talán (pl. új Free)... majd meglátom. Beérném mondjuk most csak a fenti hárommal.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Részemről a nyári szezonból a Shingeki 3, az Overlord III (ha már az első két évadot megnéztem), a Chio-chan, a Back Street Girls (rossz ötletnek tűnik, de egy próbát talán megér), a Banana Fish, a Hanebado! (ha tényleg tollasoznak, és nem gagyi ecchi lesz belőle), a Free! 3 és a Gintama legújabb évada van tervben. A Kyoto Teramachi Sanjou no Holmes és a Tsukumogami Kashimasu is mérsékelten érdekesnek tűnnek, ezekbe is belenézek majd. Marad tavaszról a HeroAca 3, a S;G 0, a GeGeGe no Kitaro, illetve a Kakuriyo no Yadomeshi. Nem fogok unatkozni. :'D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Részemről ezek lesznek a nyári szezonosok közül.

Banana Fish: Az egyetlen, ami miatt húzom a számat, hogy a '80-as évekből áttették a mai világba a settinget. Maga a történet és a karakterek érdekesnek tűnnek, plusz a műfajban (shoujo! o.O) eddig nem sok hasonlót láttam. Beleolvastam a manga első fejezetébe, de inkább kivárom az animét.

Lord of Vermillion: Egy kezemen meg tudom számolni eddig hány olyan játékon alapuló animét láttam, ami jól sikerült, mégis adok ennek egy esélyt.

Shingeki no Kyojin S3: Gondolom ezt nem kell részleteznem. XD

Tenrou: Sirius the Jaeger: 10 év késéssel élem ki a tinilányos-vámpíros-vérfarkasos időszakomat. :D ^^" A Devils Line-nál csak jobb lehet...

Free S3: Ezt egyelőre talonba teszem, annyira nem hoz már lázba.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Részemről ez a nyári egy uborkaszezon lesz.

Egyfelől a Kaiji-spinoffot, a Chuukan Kanriroku Tonegawát céloztam meg, meg a tegnap indult FLCL Progressive szeptemberben jövő folytatását a FLCL Alternative-t. Ezen kívül talán követem még a Diabétesz Cím The Anime Happy Sugar Life-t és a Satsuriku no Tenshit, mert nincs kizárva, hogy be kell álljak az utolsó pillanatban lektorálni ezeket.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Shingeki 3, Banana Fish, Kaiji spinoff, Gintama, talán Free... kb. ennyi, talán 1-2 sorozatot még hozzácsapok, ha valamit nagyon dicsérnek. Legalább lesz időm régebbi animékre (oké, mindig ezt mondom, aztán úgyis elcseszem valami mással az időmet XD).

Ja, és ha már itt vagyok: végül mégis belekezdtem az Amanchu! 2. évadába, bár nem voltam elájulva az elsőtől. Gondoltam, jár neki még egy esély, hisz anno az Aria se tűnt nagy számnak az első évad alapján, aztán idővel csak megszerettem. Nos, az Amanchunál ez nem történt meg, bár vannak jó pillanatai, de most derült ki, hogy az előző szezonja valószínűleg úgy ahogy volt, borzalmas adaptáció lett. Miért is? Mert ott egy olyan sorozatnak tűnt, ami tényleg a búvárkodással foglalkozik, míg ebben a másodikban kb. egy rész ha volt erről, ráadásul azóta bejött egy csomó természetfeletti cucc. Oké, mit is várhatnék az Aria mangakájától, állítólag a mangában már az elejétől kezdve jelen voltak ilyesmik, de attól még az animében baromi hülyén jött ki, hogy kb. egyik pillanatról a másikra kezdték el ezeket bedobni, mert időközben rájöttek, hogy nem tudják mindig kikerülni :D.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Lassan közeledünk a szezon végéhez, itt egy kis helyzetjelentés:

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen: 22 részes elvileg az anime, ebből eddig 21 ment le, és egyáltalán nem úgy néz ki, mintha egyetlen epizódban le lehetne zárni a bonyodalmat. A sok üresjárat és a csigatempóban csepegtetett információcseppek után ugyan végre beindult a történet, de már túl későn. Előfordulhat, hogy a valódi lezárást csak OVA-k formájában kapjuk meg (ezt támaszthatja alá az is, hogy eredetileg 26 részes sorozatról szóltak a híresztelések). A lassú tempónak azért előnye is akadt, egész sok és aranyos Syaoran × Sakura jelenetet kaptunk.

Gegege no Kitarou (2018): Nem rossz, csak annyira nem is izgalmas, mint azt az elején reméltem. Nagyon repetitív: legtöbbször a részek első felében bemutatják a heti konfliktust, majd a másodikban Kitarou (ritkábban Neko Musume) egy rövidke harc után mindent megold. Amint elrugaszkodnak egy kicsit a Monster Youkai of the Week formulától, máris érdekesebbé válik az anime. Talán éppen emiatt az eddig látott epizódok közül nekem a szellemvonatos tetszett a legjobban.

Kakuriyo no Yadomeshi: Aoi gyermekkori megmentőjével kapcsolatban sokkal okosabbak még nem lettünk (továbbra is Jóképűoni és Rókakoma tűnik a legvalószínűbbnek), de legalább szépen lassan javul a kapcsolata Jóképűonival. Szinte már túl jól alakulnak a dolgok, biztosan kiderül majd valami disznóság hamarosan, ami szétválasztja őket.

Mahou Shoujo Ore: Be kell vallanom, a 10. rész fordulatára nem számítottam, pedig már megtanulhattam volna, hogy ebben a sorozatban senki és semmi nem az, aminek látszik. :'D

Wotaku ni Koi wa Muzukashii: Szép és jó, remekül elszórakozok rajta, csak egy kicsivel több romantikát elviselnék a fő páros között, elvégre járnak, vagy mi... Szerencsére jövő héten talán pont ezt a problémát orvosolják majd. :3

------
Ufotable-anime készül a Weekly Shounen Jumpban futó Kimetsu no Yaiba című mangából. Az első néhány fejezet alapján standard démonölős shounennek tűnik, szerintem teszek majd vele egy próbát.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

annarancs írta: 2018.06.04. 21:16 Gegege no Kitarou (2018): Nem rossz, csak annyira nem is izgalmas, mint azt az elején reméltem. Nagyon repetitív: legtöbbször a részek első felében bemutatják a heti konfliktust, majd a másodikban Kitarou (ritkábban Neko Musume) egy rövidke harc után mindent megold. Amint elrugaszkodnak egy kicsit a Monster Youkai of the Week formulától, máris érdekesebbé válik az anime. Talán éppen emiatt az eddig látott epizódok közül nekem a szellemvonatos tetszett a legjobban.
A régebbi iterációk is hasonló sémát követtek, bár ott mindig volt valami nagyobb ív a háttérben. Valami most is megmutatkozik ebből egy-egy jelenettel, de még nem fűzték összébb sem. De ha ugyanaz a séma lesz most is, akkor egy darabig nem fogjuk látni, hogy mire és hova fut ki. Személy szerint emiatt gondolkodok azon, hogy pihentetem, részeket halmozok, és majd később letolom inkább egyben vagy legalábbis nagyobb adagokban.

Gyakorlatilag én most félszemmel nézem a sorozatot, pont emiatt. Mint mikor a DBZ-t néztem újra évekkel ezelőtt, akkor is a fillerrészek inkább zajfogónak mentek a háttérben. Mert nem voltam kíváncsi arra, hogy két sztoriív között milyen szerencsétlenségek árán tanul meg Goku vezetni mondjuk. A régebbi iterációit meg csak azért követtem szemmel is, mert nem volt hozzá felirat. Ennek ellenére mondjuk nagyon már nem is rémlenek, csak általánosságban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen finálé: Egyelőre nem találtam semmi hiteles infót a folytatásról, Kero-chan viszont a rész végén enyhe utalást tett rá, hogy nem ér itt véget a Clear Card-hen adaptációja. Remélem, hogy így is lesz, mert legalább egy velősebb mozifilm vagy 4-5 OVA kell ahhoz, hogy kerekké váljon a történet, ugyanis ez az utolsó epizód nem zárt le semmit. Ha csak a mangát akarták népszerűsíteni, arra bőven elég lett volna 12 rész is... Egyébként szép és aranyos volt az anime, csak a csigatempó bosszantott benne (meg most ez a "Ha kíváncsi vagy, mi történik Sakuráékkal, olvasd el a mangát!" befejezés). 6/10
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Néhány szóban az eddig befejeződött szezonosokról:

Wotaku ni Koi wa Muzukashii: Twitteren már húztam egy kicsit a számat, mert kevésbé fókuszáltak a romantikára, mint azt előzetesen reméltem, de ennek ellenére egy igazán élvezetes sol vígjátékról van szó, amely görbe tükröt tart az otakuk elé. Ráadásul nem csak az animéseket/mangásokat veszi elő, a játékosokról sem feledkezik meg a mű. A Koyanagi-Kabakura párhoz annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy látszik, hogy szeretik egymást, összeillenek, ugyanakkor ez a jelenet még mindig nem tetszik: néha bizony kell az embernek a megerősítés, hogy szeretik a vélt és/vagy valós hibái ellenére is, erre Kabakura pont egy ilyen helyzetben képtelen szépen szólni a szerelméhez? Ettől függetlenül nagyon kedvelem őket, de picit jobban szorítok a harmadik párosnak (cinnamon roll x cinnamon roll :3). 8/10

Hinamatsuri: A szezon talán legerősebb vígjátéka számomra. Az abszurd humort jól ötvözték a drámai és megható jelenetekkel. A három középpontban levő fiatal lány közül talán pont a főszereplő kapta a legkevesebb figyelmet, de ez nem feltétlenül baj, mert a másik kettő érdekesebb/szerethetőbb (egyelőre, a mangában nem tudom, mennyi karakterfejlődésen megy keresztül a főszereplő; az anime alapján nekem Hitomi lett a kedvencem). A rajzolás, az animáció kiváló, az arckifejezések egyszerűen zseniálisak, az aláfestő zenék is sokat dobnak a hangulaton. Ha valamibe bele kell kötnöm, akkor az a loli anyuka, különösebben nem hiányzott nekem, szerencsére nem is időztek rajta sokat. 8/10

Golden Kamuy: A mangája nem hiába díjnyertes. A sztori is egész jó, de a szereplők viszik a hátukon az egészet (minden oldalon akadnak érdekes és karizmatikus karakterek). Kár, hogy kissé Tesco gazdaságos adaptációt kapott (nem rossz a rajzolás és az animáció, de még lehet rajta csiszolni, főleg a CG állatokon; a manga arckifejezéseit viszont elvileg remekül eltalálták az animében). A sorozat humora is kiváló, nekem legalábbis bejött. Külön tetszik, hogy betekintést nyerhetünk a mű által az ainu kultúrába. 12 rész kevés erre a történetre, de ősszel érkezik a folytatás. 7/10

Mahou Shoujo Ore: Láttunk már mahou shoujo paródiát, de ez még azt is kiparodizálta. xD AA-n a lányok már mindent leírtak róla: történetben kissé sovány, poénokban annál testesebb műről van szó. Néha elég látványosan húzták az időt, hogy kitöltsék a 12 részt, ehelyett talán jobban kibonthattak volna néhány mellékszereplőt (vagy akár átváltoztathatták volna valamelyik férfit [nőnemű] mahou shoujóvá - konkrétan például a menedzsert megnéztem volna egy ilyen helyzetben, szerintem a háttere ellenére is, vagy éppen amiatt illett volna hozzá :D). Erősebb 6/10

Nil Admirari no Tenbin: A játéknak elvileg elég csapongó a története, ráadásul többször is megerőszakolják benne a főszereplő lányt (akár még az udvarlói is), ehhez képest egész tűrhető animét hoztak össze (a húzósabb elemek kihagyásával). Az átlagos otome adaptációk sorából viszont nem emelkedik ki a sorozat: a fő történetszálat végigviszik, valamennyire megismerkedünk a kérőkkel és a múltjukkal, viszont egyikükhöz sem kerül túlságosan közel a hősnő. Nem baj, így legalább megúsztuk a yandere öcsikét, aki a VN-ekben legszívesebben megtartaná magának a nővérét. :neutral: 5/10

Uchuu Senkan Tiramisù: Tele volt a szezon abszurdabbnál abszurdabb komédiákkal/paródiákkal, és szerencsére a Tiramisù is jól szerepelt. Még egy magamfajta, mecha animékben nem túl jártas (így a legtöbb paródiát fel nem ismerő) nézőnek is vicces volt a sorozat, szóval a műfaj rajongóinak igazi csemege lehet. Voltak laposabb pillanatai is, de összességében remekül szórakoztam rajta. Szívesen elnézegetném még 1-2 évadon keresztül. 7/10

Omae wa Mada Gunma wo Shiranai: 12 rövidke részben reklámozzák Gunma prefektúrát. A főszereplő talán az apja munkája miatt költözik ide (már nem emlékszem, de nem is érdekes), és megrökönyödve tapasztalja, hogy az itt élők bizony rengeteg dolgot másként csinálnak, ráadásul az idegeneket sem szívlelik. Minden különbségre/érdekességre próbáltak a készítők valamilyen (olykor elég erőltetett) poént építeni, nekem mégis az volt a legviccesebb, hogy a főszereplő furcsának, gyakran ijesztőnek találja az őslakos prefektúrabelieket és a szokásaikat, de közben nagyon könnyen beilleszkedik (azaz ő maga sem teljesen "normális" - ez főleg az utolsó részben nevettetett meg :'D). 4/10

Kakuriyo no Yadomeshi félidő: A főhősnő már teljesen beilleszkedett a fogadó dolgozói közé, Jóképűonival is egészen megbarátkozott, de még mindig rengeteg a megválaszolatlan kérdés a múlttal és a jelennel kapcsolatban. Nem baj, ezért két szezonos az anime, lesz idejük minden szálat kibontani. A rajzolás elég inkonzisztens, de túlélhető. Azért remélem majd a fontosabb [romantikusabb] jelenetek képi minőségére ügyelnek a jövőben... Olyan 6/10-et adnék rá az eddig látottak alapján, nem világmegváltó darab, de egészen kellemes.

Gegege no Kitarou (2018) félidő: 1-2 résszel le vagyok maradva, de valószínűleg pihentetem is a sorozatot a korábban már leírt és Ricz által is bemutatott okok miatt. Ez is olyan 5-6/10 körül muzsikál eddig (túl epizodikus nekem, de a technikai megvalósítása jó).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Szezonvégi összegzés...

Cutie Honey Universe - 6/10 - A mangákat leszámítva csak pár animét láttam a CH-univerzumból, viszont még így is elég középszerűre sikerült. Nem volt rossz, legalábbis nem akkora agyament baromság és félrekúrás, mint a Dororon Enma-kun Meeramera annak idején. Egy szolidabb Go Nagai anyaghoz képest még elég kellemes is lett, de igazán súlya az nincs, és hiányzik belőle még valami varázs.

Full Metal Panic! Invisible Victory - 6/10 - Amennyire tetszett az eredeti, majd a sötétebb második évad (a Fumoffu?! spin-offot nem számítva), úgy ez olyan "meh" lett. Most vagy én vártam túl sokat erre az évadra, és annyira kikopott a korábbi FMP-évadok élvezete, hogy már nem tudom önmagában kellően élvezni, vagy egyszerűen azóta annyi mindent láttam, hogy nem volt képes megugrani az ingerküszöbömet. Helyenként is csak karcolta. De az is lehet, hogy mindkettő miatt volt valamelyest csalódás ez az évad.

Gegege no Kitarou (2018) - 6/10 - A szezon végére én is pihenőre tettem, bár nem hiszem, hogy félidőnek kéne nevezni. Ugyanis nincs hír, hogy milyen hosszú lesz, és ugye a Toei csinálja, akik ritkán alkotnak rövidet. Pláne ilyen klasszikusból, csak ha nincs olyan alapos indokuk, mint volt az SMC-nél. Minden esetre elég epizodikus, nehezen áll össze a háttérszál, és nagyon erős a fókusz Kitarou-n a többiekkel szemben.

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Kaikou - 8/10 - Részletesen kiveséztem a topikjában, párhuzamba téve a régi adaptációval, így most egy "long story short" keretében álljon itt ez. Tetszett, hogy kicsit komolyabb hangvételt ütött meg, nem akart annyira mesélni, relatív viszonylatokban szép is lett, feszesebb és tömörebb az eredetitől. Ellenben ahol adott, ott közben vesztett is, és elég komolyan. Nem volt képes teljes mértékben felérni a régi első 16 részéhez, de még így is félpont különbséggel zárt ahhoz képest, ami azért becsületes.

Koneko no Chii: Ponponra Dairyokou - 3/10 - Nem Chii-vel van bajom, hanem ahogy ez kinéz. Még mindig azt mondom, hogy tartották volna meg a rajzos külcsínt, mert az aranyos volt, idézte a Tudománytár Gyerekeknek című ismeretterjesztő gyerekkönyvek illusztrációit minden téren, amit máig nyugodtan mutathatok meg az ifjabb korosztálynak anélkül, hogy törölgetnem kéne a véres könnycseppeket az arcukról. Meg az enyémről. De főleg az enyémről. Nagyon gumi és nagyon undorító a megvalósítása ennek az amúgy egész aranyos és kedves sztorinak. Szóval, ha választanom kéne erre az évadra, akkor lekapom inkább a polcomról a mangáját.

Lupin III: Part 5 - 8/10 - Lupin az Lupin. Még mindig szórakoztató, kifejezetten karakánabb és nyeglébb is lett a modernizációval együtt, ami nagyon jól áll a korábbi jellemével. És igazából ennyi a sorozat, egy igazi pure fun mulatság.

Steins;Gate 0 - 8/10 - A kezdeti döcögés és a disszonancia valahogy az S;G animuk velejárója lehet, mert ugyanez a tétovaság jellemezte az eredeti szériát is az első felében, amit majd követett egy komolyabb felütés, hogy aztán robogjon és gázoljon keresztül az agytekervényeken. Mivel már lelőtték nekem az egészet, hogy hova fog kifutni, így nem nyújt túl sok újdonságot, ennek ellenére még bírom és élvezem. Alapvetően a 8-ast a háttérinfók és a kihagyott részek ismerete miatt tartottam fenn, mintsem a sorozat érdemeként (akkor 1 pont vesztesége lenne).

Uma Musume: Pretty Derby - 5/10 - Ezt egy kis kamarakabaréban adom elő.
Koncepció: "Egy a mienkhez hasonló világban a múlt versenylovai paripalányokként újjászülethetnek."
Ricz (unottan, halkan): "Meh."
Koncepció: "Ecchiznek, cukiskodnak és aranyosak."
Ricz: (unottan, hangosan) "MEH."
Koncepció: "Egy csomó valósággal való áthallás van benne a tényleges versenylóról, a versenyeiről, a vele történtekről, meg minden."
Ricz (hangosan ásítva): "MEEEEEH."
Koncepció: "Mi bajod van? Hiszen jó lett, 7 pont felett zárt, majdnem 8-on a MAL-on!"
Ricz (Puzsér Robis tekintettel és hangvételben): "Nem szeretem a lóversenyeket, és nem is érdekelnek. Ez inkább szól Farkasházi Tivadarnak, mint nekem. Én ha lovat akarok b***ni, akkor kimegyek a tanyára. De addig is: *hanyatt szegi teljesen a fejét és unottan hangosan* MEEEEEEEEEH."
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Így teljesüljön minden kívánságom! <3

Igazad van, Ricz, a Gegege no Kitarou valószínűlg tényleg nem a felénél jár, mintha korábban olvastam is volna valahol, hogy 50+ részt kap...

Közben a nyári szezonos címek közül a Phantom in the Twilight piszkálja kicsit a fantáziámat, egészen neves szinkronszínészek szólaltatják meg a karaktereket. A történet a PV alapján valami gagyi vámpíros-vérfarkasos kliséhalmaz lesz, de egy próbát talán megér majd (bár olyan kellemes szórakozásra nem számítok tőle, mint a Vatican Kiseki Chousakan esetében előző nyáron xD).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A július 8-án visszatérő Gintamához végre jött ki értékelhető előzetes (már keringett pár napja egy rövidebb, nem túl jó képminőségű verzió is). A PV alapján megint takaréklángon, rengeteg állóképet felhasználva fogják meganimálni a kevésbé fontos harcokat (=várhatóan a sorozat 3/4-ét). Remélem azért, hogy a családi csata majd tisztességes animációt kap. :3
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Szezonos cuccokról:

Mahou Shoujo Ore

Szórakoztató baromkodás, bár szerintem bőven maradt benne kihasználatlan lehetőség. Gondolok itt pl. a másik mahou shoujo párosra, vagy akár a genderbend témára - ebből mindenképp több poént is ki lehetett volna hozni. Amúgy abszolút voltak benne zseniális elemek (Sakiék testfelépítése, a harcmodor, anyuci, Mohiro roppant buta arckifejezései, kikacsintások a nézők felé, váratlan fordulatok stb. - én is csak ismételhetném AA-ról a lányokat), de engem időnként rohadtul fárasztott. :'D Nálam így végül 6/10-re vizsgázott.

Devil's Line

Eh... Amikor a Tokyo Ghoul találkozik a Vampire Knighttal, de az eredmény még rosszabb lesz. :drop: Valamiért azt reméltem az elején, hogy kisülhet belőle valami (Anzai kawaii edgy-ségében volt valami vonzó), de ahogy haladtunk előre, teljesen ellaposodott az egész. A karakterek üresek, egyszerűen nem tud érdekelni, hogy mi történik velük, és a történet is ágazik ide, ágazik oda, hol a románc felé, hol az akció felé, hol a társadalomkritika felé(?), ami egyébként nem is lenne baj, de nem a szerző játékos kedvét és kreativitását érzem rajta, hanem a bizonytalanságot, és az "ezt már láttam valahol" fílinget. Az utolsó rész is elsietett és antiklimatikus, és igazából megoldást sem kínál.

Ugyan valahol értékelendő, hogy a karakterdizájn nem ment át totál valószínűtlenbe, és nincsenek zöld hajú, lila szemű egyedek, de az meg megint a másik véglet, hogy minden másodlagos szereplőnek ugyanolyan sötétbarna árnyalatú a haja, és egyformán jellegtelen az arca. Gyakorlatilag onnan tudtam őket megkülönböztetni, hogy az egyik Kamiya Hiroshi, a másik Sakurai Takahiro, a harmadik meg Hosoya Yoshimasa hangján szólalt meg. (Először csodálkoztam is, hogy ezek a mob karakterek miért kapnak ilyen ismert seiyuuket, aztán rá kellett döbbennem, hogy nem is mob karakterek. :'D) A grandiózus seiyuu-gárdát nem is értem, mert amúgy süt az animéből a... nem tudom szebben mondani: igénytelenség és gagyiság. 2018-ban szégyen egy ilyen vizuál.

Szerintem nem veszít sokat, aki nem nézi meg. 3/10.

Tokyo Ghoul:re

Ironikus módon nekem ez az évad tetszett eddig a legjobban, mert most legalább nagyrészt tartották magukat a mangához, és inkább csak apróságokat hagytak ki. Kb. pont eddig olvastam egyébként a mangát, aztán félretettem, mert nem igazán jött át, hogy Ishida mit akar ezzel a rengeteg karakterrel - érdekes, hogy mintha most az animében könnyebb lett volna őket követni. Ezzel együtt nekem még mindig nagyon homályos az írói szándék - pl. szerintem eszméletlen furán jön ki, hogy Uriének van a legtöbb belső monológja, holott talán még nem ő a főszereplő; meg azért nem ártana némi flashback arról sem, hogy ez az egész Quinx projekt hogyan is jött létre. Ja igen, Takizawa? Se a mangában, se az animében nem vágtam, hogy ő hogyan és miért... :?: Egyelőre rengeteg fehér folt van a történetben. Mivel reménykedem, hogy ezek a dolgok a mangában közben kiderültek, és az animében is ki fognak, kap egy jóindulatú 6/10-et a cucc, mert egészen szórakoztató volt, és a Quinx squad & mama Haise vonal szvsz nagyon aranyos volt. :oops: Aztán majd meglátom, mi lesz a folytatásban.

Btw valaki szólhatna Kobayashi Yuu-nek, hogy nem attól lesz hiteles a német kiejtése, ha úgy beszél, mintha épp a torkán akadt mochit próbálná kiöklendezni. XD

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Nagyon szórakoztató és aranyos anime, szívesen elnézegetném még pár szezonon keresztül. ::^_^:: Fiatal otaku felnőtteknek nagyon relatable, fiatal otaku pároknak meg gondolom, még inkább. A SoL-sága mondjuk jóval erősebb, mint akár a romantikus, akár a vígjáték része, úgyhogy aki romkomot akar nézni, az lehet, hogy picit csalódni fog. Őszintén szólva én is örültem volna valamivel több dokidoki pillanatnak Hirotaka és Narumi között, mert így néha tényleg olyan érzésem volt, hogy nem azért vannak együtt, mert annyira szerelmesek, hanem mert így könnyebb (I mean könnyebb, mint egyedül, vagy könnyebb, mint egy nem-otaku párral). Persze ez is lehet valid attitűd, de így már nem nevezhetjük különösebben romantikusnak. XD

A négy fő karakter mind szerethető, élő figura. (Mondanám, hogy micsoda szerencsés véletlen, hogy 4 otaku egy munkahelyen így egymásra talált, de tekintve, hogy az eddigi 4 munkahelyemből 4 munkahelyemen találtam animéseket, lehet, hogy nem is olyan különös. :lol: ) Kicsit sajnálom, hogy Naoyára és Kou-ra nem jutott már sok idő a végén, mert ők is nagyon helyesek. Ráadásul már most látom Kou fiússágában a potenciált, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy Naruék hogy fogják lereagálni. (Ennél már csak az lett volna szebb, ha tényleg fiú. :wink: )

A seiyuuk remekeltek, az opening vizuálja meg az egyik legcukibb dolog evör. 8/10.

Uchuu Senkan Tiramisu

Őszintén szólva én ezt jobban élveztem, mint a szezon másik paródiáját, a Mahou Shoujo Orét. Egyébként lehet, hogy ez engem minősít, mert az egyik kedvenc "poénom" az volt, ahogy Subaru kiejtette a száján, hogy COCKPIT. :'D Ja meg a nevek: Subaru és Isuzu Toyotavárosból :D (Vulgar hadnagyról nem is beszélve XD). Az idióta testvérpár nálam amúgy is nagyon betalált -- amikor az utolsó rész élet-halál szituációjának kellős közepén az egyik az elhasadt ruháját próbálta megvarrni, a másik meg a törésálló fólia buborékmentes felragasztásával volt elfoglalva, én szakadtam. XD

Szóval bár nem kenyerem sem a mecha, sem az űr sci-fik, roppant szórakoztatónak találtam. 7/10, és várom a folytatást.

Megalo Box

Jó kis sorozat volt ez, bár szerintem főleg a retró, gettós hangulat, zene és vizuál vitte el a hátán az egészet. Kicsit fájlaltam, hogy Joe-ról igazából semmit nem tudtunk meg. Mármint persze a jellemét, a dacos győzni akarását, kitartását elég jól megismertük, de semmi háttérsztorit nem kaptunk róla. Ahogy arra is kíváncsi lettem volna, hogy Yuurit pontosan hol és hogyan szedte össze Yukiko. Edzés volt, meg meccsek voltak, színvonalasak és izgalmasak, de ennél jóval többet is ki lehetett volna hozni a történetből.
Aztán tekintve, hogy minden epizód címében benne volt a "death" vagy a "die" szó,
SPOILER
én valami súlyos tragédiára számítottam a végén, ehhez képest nem halt meg senki, és mindenki boldogan él, míg meg nem hal. Innentől kezdve az egész kicsit hatásvadász szagú - bár végül is bele lehet magyarázni a farkas/kutya analógiát is, amire mondjuk az opening is épült.
De mindegy, alapvetően így is nagyon élveztem a sorozatot, és vártam minden héten. És volt néhány eszméletlen epic momentuma is. 7/10.

Ja igen, és az ég áldja Hosoya Yoshimasát. Az ilyen nyers, makacs, erős, de melegszívű karaktereket nála jobban senki se tudja eljátszani. <3

Rokuhoudou Yotsuiro Biyori

Ez egy nagyon kedves és wholesome sorozat volt, nem is számítottam rá, hogy ennyire tetszeni fog. ::^_^:: Már eleve a Rokuhoudou külső és belső tere eszméletlenül hangulatos és hívogató, az ételek és édességek nyálcsorgatóan gusztusosak, a négy pasi meg mind egy tüneményes fahéjas tekercs. <3 És még cica is van! A kis epizódsztorik is mind nagyon aranyosak voltak, persze nem voltak egyformán erősek, de mindegyik egy kellemes, otthonos hangulatba ringatott, a főszál pedig (már ha Sui és Yakyou eltávolodása annak tekinthető) azért a sorozat második felének adott némi diszkrét feszültséget, és az érdeklődésemet is fenntartotta. Kár, hogy ezt végül is nem zárta le kielégítően az anime, de gondolom, a manga még folytatódik. Nagyon szívesen elnézegetném még. 7/10.

És még a shipperek is megkapták az apróbb subtexteket. :3

Tada-kun wa Koi wo Shinai

Nekem ez nagyon nem jött át. A romantikus részét már százszor láttuk, és ez sincs túl ügyesen ábrázolva, a humora meg valahogy out of place. Szóval a két-három gagre épülő, erőltetetten vicceskedő japán mellékszereplők (Ijuuintől és Mamo-chan ripacskodó játékától rendesen forgattam a szemem, azt meg már meg se említsük, hogy Pin-senpai nem tudja beazonosítani Hinát :wwall: ) maximum egy paródiasorozatba illenének, de annak meg a főszála miatt nem lehet nevezni. Kicsit olyan, mintha a fő- és a mellékszereplők más-más animébe tartoznának. A larsenburgi mellékszereplők meg csak szimplán jellegtelenek.

Aztán engem zavar, hogy Teresa jellemét tekintve igazából egy japán lány. Sőt majdhogynem yamato nadeshiko. Persze az udvarias viselkedésére némileg ürügy lehet az előkelő származása, de olyan szinten nem kezd semmit a szerző a különböző kultúrák összeütközésével, kultúrsokkal és kommunikációs zavarokkal, hogy az már fájdalmas. Pedig ebben annyi, de annyi lehetőség lenne!

Szóval lényegében azt tudom mondani, hogy a sablonok és a kihasználatlan potenciál sorozata volt ez. 5/10, jóindulattal, a Nyanko Big által narrált (messze a legjobb) epizód miatt.

Yowamushi Pedal - Glory Line

Szerintem én lettem immunis - mert a sorozat nem javult, de ez az évad nem idegesített annyira, mint az előző. :'D Lehet, hogy kezdem elengedni az anime sport mivoltát, és inkább mint önmaga paródiáját szemlélem. Annak talán nem is olyan rossz. XD

Szóval sokadszorra nézzük ugyanazt. Megy az InterHigh, amit néha flashbackek szakítanak meg, de azok a kedves slice of life momentumok, amik az első évadot olyan szerethetővé tették, most már csak az omakékben lelhetők fel, nyomokban. Midousuji kimoi af. A tempó félelmetesen belassult: egészen elképesztő, hogy 25 rész egyetlen nap történéseit ölelte fel, és valahogy a főhőseinket is elvesztettük -- a Souhoku szinte alig szerepelt ebben az évadban. Az ellenfél karakterei egyre creepybbek, egyes jeleneteket a szekunder szégyentől szinte kínos volt nézni. Úgyhogy megpróbáltam paradigmát váltani, és humorral tekinteni az egészre. Így egy picit könnyebb volt végignézni. :'D

De. Most is volt két olyan kedves és gay epizód (a 16. és a 24.), ami megmelengette a szívemet, és legalább csak annyira visszahozta a lelkesedésemet, hogy ne hajítsam ki az egészet a francba. E miatt a két rész miatt kap egy 5/10-et.

Hoozuki no Reitetsu 3

Hozza a szokásos színvonalat, sőt mintha egyre jobb lenne, Hoozuki-sama kakkee, a többi karakter mókás, az opening frenetikus, de valami nekem még mindig hiányzik a 8-ashoz. Csak tudnám, hogy mi. :'D 7/10.

szerk.

Ja igen, bár még nem láttam az utolsó részt, a Saiki Kusuo második évada már most megkapja a maga 8/10-esét. Nem nagyon tudok írni róla, ezt látni kell. :D Konkrétan zseniális.

A Binan Koukou Boueibu valószínűleg egy erős 7/10-en fog zárni - bár gyakorlatilag megismétli az elődjének a plotját (és Kyoutarou is En-chan tovább lustított verziója), az új fiúk is olyan mókásak és szerethetők, hogy számomra élmény volt végigkövetni velük a sorozatot. Különösen szerettem Taishi fel-felbukkanó yankee múltját a beszédstílusában, és az aranyos beceneveket. Cuki volt, na.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Piano no Mori

Bár vannak gyengeségei, és a mangához képest messze nem ad át annyi érzelmet és belső gondolatot, vívódást, és bizonyos magyarázatok híján egyes cselekményelemek furcsán misztikusan hatnak, számomra ez volt a szezonkedvenc. Lehet egyébként, hogy csak elfogultságból. Mert az ilyen művektől hasít belém a fájdalom, hogy bár ez volt minden vágyam, nem volt lehetőségem rendesen megtanulni zenélni, és az ilyen művek szoktak rádöbbenteni újra és újra, hogy a klasszikus zenénél nincs csodálatosabb.

Az anime látványra sajnos roppant fapados. Bár nagyon hűen követi a manga dizájnját, és vannak gyönyörű képek (főleg az erdőről), de az animáció gyengécske, a komolyabb zenei betétek alatti CGI meg elég illúzióromboló. Az anime hosszabb traileréből kiderült, hogy a zenei rendezésen nem spóroltak: a szereplők zenéjét nemzetiségüknek és életkoruknak megfelelő zongoristák szólaltatták meg, ezért némileg megbocsátható, hogy a vizuál látványosan low-budget. Kai karaktere pedig olyan kedves és magával ragadó, elszántsága, bátorsága és közvetlensége - különösen az otthoni hátterét tekintve - csodálatra méltó, a zongorajátéka (és annak költői ábrázolása) meg valahogy boldogsággal tölti el a szívem.

Az anime ugyan még nem tart ott, de a manga nagyon szépen bemutatja, hogy a főbb karaktereknek mindnek megvan a maga keresztje, amivel valahogyan meg kell birkóznia a verseny során. Nagyon tetszett, hogy ezek a problémák bár első ránézésre nem egyforma súlyúak: van, akinek "csak" egy túlvédő és túlságosan kompetitív apa elvárásainak kell megfelelnie, és van, akinek súlyos tragédiák árnyékolják be az életét, de a szerző nagyon szépen bemutatja, hogy az adott egyénnek az életében a látszólag kisebb probléma is hatalmas akadályt jelenthet. Attól tartok, hogy a pszichológiai vonalra a második évadnak sem lesz elég ideje, de ne legyen igazam.

Nice touch, és szerencsére az animében is előjött, hogy sajnos a zenei versenyek esetében is számítani lehet a zsűritagok elfogultságára és korruptságára.
SPOILER
Ezért is volt hatalmas öröm számomra, hogy a manga végén mégis elismerték Kai unkonvencionális stílusának létjogosultságát.

7/10-et kap tőlem, mert lehetne sokkal jobb is (főleg így utólag, a manga ismeretében), de ezt vártam a legjobban minden héten. Annyira, hogy sokszor még az angol feliratot sem vártam meg. A klasszikusok kedvelőinek mindenképpen ajánlom.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Chuukan Kanriroku Tonegawa ep1

Te jó ég... Ha már a Kaiji is erősen rétegcucc volt, akkor ez a spin-off egy rétegcucc a rétegcuccokon belül, és még úgy is az, ha az ember azért képben van a Kaijival vagy Fukumoto munkásságával (függetlenül attól, hogy ennek nem ő a szerzője).

Maga az anime egyébként vígjáték, illetve önparódia, bár elég felemás lett a végeredmény. Voltak pillanatai, mikor megnevettetett, de félek, hogy ez a felállás hosszútávon nem fog működni, a narrátorból például már most elegem van, ahogy akcentusban affektálgat össze-vissza. A grafika szerencsére nem lett lebutítva (ugye ilyenkor bevett szokás ez), Tonegawa új hangja viszont nagyon nem passzol, pedig alapjáraton bírom Morikawa Toshiyukit, de ide nem volt épp a legszerencsésebb választás.

Van egy olyasmi sejtésem, hogy végig pengeélen fog táncolni ez a sorozat, illetve olyan szempontból fújok is rá, hogy egy ilyenbe öltek pénzt ahelyett, hogy animét készítettek volna FKMT valamelyik lezárt mangájából, mondjuk az isteni Kurosawából, ha már cameózott is anno a tag a Kaiji második openingjében. Úgy meg pláne nagyobb veszélyben van, hogy a másik cucc, amit kinéztem a szezonból (Chio-chan), szintén vígjáték, annyira meg nem az esetem a műfaj, hogy ennyit nézzek belőle, ráadásul egyszerre. Lehet párbaj elé állítom őket, aztán azt tartom meg, amelyik három epizód elteltével dallamosabban játszik.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Tavaszi szezon vol. 2:

Boku no Hero Academia 3rd Season félidő: ugyan fürdőruhás recap epizóddal kezdett, továbbra is egy színvonalas, gondosan elkészített adaptációnak tartom. Halad tovább az előző évadban lefektetett úton, azaz szépen lassan bontogatja a hősök és a társadalom kapcsolatát, miközben a karakterek építéséről sem felekezik meg. Továbbra sem ez a valaha készített legjobb shounen, de mindenképpen a jobbak közé sorolható. 7-8/10 környékére tenném.

Last Period: Owarinaki Rasen no Monogatari: Meglepően szórakoztató kis reklám/paródia, amely leginkább a mobage játékosok számára lehet igazán élvezhető. Én leginkább a régi facebookos játékok kapcsán tudtam átérezni egy-egy helyzetet. (Gondolom az anime alapját képező mobage kollaborációi nyomán) számos más franchise szereplői is felbukkannak a sorozatban (pl. Higurashi no Naku Koro ni). Ugyanakkor, mivel egy mobilos játék népszerűsítése céljából készült a mű, kapunk egy pure fanservice epizódot is, plusz van képük kijelenteni az utolsó rész végén, hogy ha érdekel a történet folytatása, játszanod kell a játékkal. xD 5/10

Hoozuki no Reitetsu 2nd Season: Sono Ni: Annyira megszerettem ezt a sorozatot, hogy a kissé laposabb befejezés ellenére is megadom rá a 8/10-et. Kicsit sajnálom, hogy Mustard-sannak (Karashi) nincs humanoid alakja, mert a személyisége alapján szerintem ő illik leginkább Hoozukihoz, remekül megértik egymást, de egy nyulat mégsem fogok shippelni egy démonnal, it just feels so... wrong. :drop: :drop: :drop:

Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV) 2: erős 8/10. :D

Risa beszámolói alapján utólag talán majd a Piano no Mori (TV) és a Rokuhoudou Yotsuiro Biyori kerülhet pótlásra tavaszról. Tervben van még a Hisone to Maso-tan és a Lost Song is, utóbbi egy barátom ajánlása.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2018.07.04. 08:20 Chuukan Kanriroku Tonegawa ep1

Te jó ég... Ha már a Kaiji is erősen rétegcucc volt, akkor ez a spin-off egy rétegcucc a rétegcuccokon belül, és még úgy is az, ha az ember azért képben van a Kaijival vagy Fukumoto munkásságával (függetlenül attól, hogy ennek nem ő a szerzője).
Nekem behozta a bugit (a "zawát"?) az idegeimre, és ha bejön 2-3 rész után is, akkor holt ziher előkapom a Kaijit.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Bejelentették az októberben kezdődő JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind vagy Vento Aureo) főszereplőinek szinkronhangjait, illetve egy rövid teaser videót is kaptunk. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2018.07.05. 17:31 Bejelentették az októberben kezdődő JoJo no Kimyō na Bōken: Ōgon no Kaze (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind vagy Vento Aureo) főszereplőinek szinkronhangjait, illetve egy rövid teaser videót is kaptunk. :D
Várjuk! :D Btw:

"Yasuhiro Kimura (Three Leaves, Three Colors) and Hideya Takahashi (Keijo!!!!!!!!, Anonymous Noise) will direct the anime..."

Ez már jó jel, lehet a japánok is látták ezt a videót? :lol:
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Rui-chan írta: 2018.06.03. 18:23 Lord of Vermillion: Egy kezemen meg tudom számolni eddig hány olyan játékon alapuló animét láttam, ami jól sikerült, mégis adok ennek egy esélyt.
Annyiban módosítanám a korábbi hozzászólásomat, hogy a Lord of Vermilliont parkolópályára teszem és megpróbálom helyette a Hataraku Saibout. :D Az a fehérvérsejt megvett kilóra. XD Emellett kéne valami lazaság, aztán ezt találtam az ízlésemhez legközelebb állónak. Az Egyszer volt... az élet francia rajzfilmet nem hiszem, hogy überelni fogja, de még bármi kisülhet belőle.

Uchuu Senkan Tiramisu
Hű, erről muszáj írnom, mert egy kezemen meg tudom számolni, eddig hány anime vígjátékon tudtam tényleg röhögni! Ez pedig pont ilyen volt. XD Szerintem akkor jön át igazán a poénok nagy többsége, ha az ember tisztában van a mecha cuccok sablonosságaival, vagyis tudja, mikor mit parodizálnak éppen. Persze anélkül is ütnek a dolgok a rendesen, csak akkor jobban. Amcsi vígjáték vonalon is olyanok jönnek be, mint a Csupasz pisztoly, Airplane, Nagy durranás, stb. A Tiramisu pedig ehhez hasonlót adott elő, szóval minden epizódon majdnem beestem az asztal alá a röhögéstől. Oké, itt is volt 1-2 olyan dolog, ami nem igazán volt kompatibilis a humorérzékemmel, de annyi baj legyen. A rövid részeknek köszönhetően pörögtek a poénok, egyik epizódot sem mondanám unalmasnak. Az OP-ED páros nekem felejthetőre sikerült és az aláfestő zenéket sem fogom nagyon hallgatni. Grafika szempontjából átlagos, hozza a 2018-ban elvért szintet. Bár itt pont nem kellett annyi mindent meganimálni, újabb plusz pont a 7 perces részeknek.
Itt még az sem zavart, hogy kvázi alig tudtunk meg valamit a világról és az epizódok sem függtek össze annyira.
Simán 8/10, egy esetleges folytatást tuti nézni fogok.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem elég lesz a Shingeki S3 a nyári felhozatalból, azt viszont rohadtul várom! :cool: A Tonegawán még gondolkodom, de annyira most nem érzem a késztetést, főleg hogy a tavasziakkal is el vagyok maradva.

Konkrétan egyet se fejeztem be a téli szezonból sem, a Kokkoku kukázásra került, a FranXXX-ot lenyomom ha már a kétharmadáig elvacakoltam vele, de egyre inkább MEH -__- A Sors/Szaft is talonba került, bár az még a könnyebbik fajta, attól csak a Szaftkodást várom, a többi része úgyis a szokásos hülyeség. :D Kőkapu Nulla meg akkor, ha kijött az egész.

Yaigen, ez a hír eléggé elsikkadt. A mangának vége, remélhetőleg itt is megkapjuk a zárást. Ha Cruel nincs is most, Ruival akkor is elnézegetjük.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése