Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ó, köszönöm a lehetőséget. :3 Akkor legyen a Glass no Usagi. Ami az elérhetőséget illeti, nyaa-n nincs fent, csak raw, de akinek van BakaBT-je, onnan letöltheti felirattal. Ha nincs, vagy nem akarja valaki onnan letölteni, akkor maradnak a borzalmas streamelős oldalak. Talán ez volt a legjobb amit találtam. A reklámok tiltásához használjatok uBlock Origin bővítményt, ne AdBlock-ot. :wink: Bár elvileg pop-up reklámok nincsenek ezen az oldalon.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

December: Wings of Honneamise

Igen, murvára elmaradtam vele, régóta adós vagyok (decemberben akartam megnézni, július lett belőle). Úgyhogy ennek kapcsán tömör leszek.

A film Romhányi "Tétova teve ódáját" idézi: van egy lendülete, de az is elég szakaszos, egészen a teve fohászáig, ami voltaképp az utolsó 15 perce a mozinak, ahol a sok "te" és "ve" szótag miatt pattog a ritmus, mint a megvadult EKG-tű. Azt se tudja, hogy mit kezdjen magával, mit kíván elmesélni, rengeteg az aprócska üresjárat, akármelyik oldalról nézed. Viszont, amiben vitathatatlanul nagyon erős, az a világépítés és a karakterfejlődés bemutatása. Előbbi főleg mintha a századeleji elképzelésekből és Verne Gyula fantáziájából született volna, némi korszerű beütéssel. Viszont olyan aprólékosan kidolgozták, hogy nem csak a nyelvek különböznek, vagy épp a világvallásokból és mítoszokból összegyúrt itteni vallás elég egyedi képet mutat, de még az evőeszközök is egyedire vannak megcsinálva. Utóbbinál meg ugye a főszereplő, Lhadatt karaktere, aki az apatikus nihilből kap motivációs erőre a cherchez le femme erejével, amivel végül is mozgásba és lendületbe hozza a társait az űrprogram sorsával. Mondjuk azért azt is megmutatják, hogy mennyire álságos ez, mert így is megpróbál rámászni a lányra egy ponton, ahol csak egy kicsi hiányzott ahhoz, hogy ne fajuljon nemi erőszakká. De a vallás így is elkezd szerepet játszani a gondolataiban, és voltaképp emiatt egy komoly mondanivalót fogalmaz meg a film csattanójában. Csak ez nem viszi el teljesen a hátán a film 2 óráját. És a csattanó sem üt kellőképpen, és egy olyan kérdésre ad választ, amit igazából fel se tettünk, meg nem is nagyon merülhetett fel korábban.

Szeptember: Glass no Usagi (Üvegnyuszi)

Ezt rég láttam, de igyekszem összeszedni az emlékeimet, minimális gondolataimat róla. Merthogy nem igazán affinitást arra, hogy újranézzem. Bár annak idején 8 pontra értékeltem, az idő múlásával inkább 5-re vagy 4-re tenném le. Ugyanis háborúellenes mozifilmként baromi gyenge. Az első fele arányaiban nézve rendben is van, de aztán eléggé pfft... Merthogy a nagy háborúellenesség nem jön át, a konfliktus kegyetlensége abban kulminálódik, hogy halál meg árulás, illetve elfeledkezik a saját sztorijáról, céljáról, címének alanyáról is, ráadásul totálisan feloldoz a vége, amit nem szabadna (bár hozzátéve, hogy a szereplők eléggé mehek, és nem igazán tud kialakulni velük egyfajta ráhangolódás, hogy átérezzük a felszínesen prezentált bajaikat, valahogy nem meglepő, hogy kicsit elbizakodott abban, hogy muszáj egy lépést tennie). Ennyi. A nagy szenvedés háttere úgy van elnagyolva és azzal se kezdenek igazából semmit, hogy fájdalmassá teszi a második felét nézni. Az üzenet botegyszerű, amit akár a South Parkos Macky bácsi is elmondhatna: "A háború rossz, értem?"
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Szeptember: Glass no Usagi

A Szentjánosbogarak sírja, a Kono Sekai no Katasumi ni és a Szél támad is kimaradt nekem eddig sok más a témával foglakozó japán alkotás mellett, így mostanáig legfeljebb közvetve találkoztam a II. világháborúval és a következményeivel az animékben (Rakugo, Joker Game). Megrázó volt a film első fele, noha azért akadtak drámai túlzások is (pl. mikor a főszereplőnő az édesanyja és húgai halálának éjjelén felriad). Egészen jól tűrte amúgy a lány a megpróbáltatásokat, de szerencséje is volt, mert rendes emberekhez került, akik a saját gyermekükként gondoskodtak róla. Meg is jegyeztem magamban, hogy milyen irreálisan kedvesek ezek a vidékiek, erre véget ért a háború, ideiglenesen a rokonság vette a szárnyai alá a leányzót, cselédként kezelték... kicsit erőltetettnek tűnt ez a szál. Az amerikaiaknak is elég hirtelen bocsátott meg, illetve az sem derült ki, hogy végül fel tudták-e éleszteni a családi vállalkozást. Ricz jól összefoglalta a problémákat, szóval nem ragozom túl. 5/10
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Augusztus: Hirune Hime: Shiranai Watashi no Monogatari

Shoujo car műfaj megteremtésének lehettünk a szemtanúi. Legalábbis én így értelmeztem a filmet. A főszereplő lány gyakorlatilag műszaki analfabéta. Azonkívül, hogy tudd sms-t és posztolgatni semmilyen gyakorlati/elméleti tudása sincs a technikáról. Ő saját maga gyalog közlekedik és míg a fiúknak tárgyi segítségre van szükségük, hogy képzelni tudjanak addig Kokonenak erre nincs szüksége, ő álmodik. Szemlátomás még nem nőt fel, plüssével alszik és az olvasás is nehezére esik.
De bármennyire is próbál távol maradni a technikától ezt nem tudja megtenni. Az egész lakás tele van szórva autóalkatrészekkel, az apjának pedig a legfőbb szerszáma egy tablet. A lány ezért a környező világot lefordítja egy mahou shoujo nyelvre. Így az autókból sok van, amik ráadásul rondák is. A lecserélésük társadalmi elvárás, az érzelmeket felül írja a racionalitás. A vállalati igazgatók a modern világ királyai. Senki nem választotta meg őket, pozíciójukba sok esetben megingathatatlanak. Vagyunk több mint amit Ali Baba és a 40 rabló eltudd képzelni.
Magát a lányt – vagy inkább a komplett női nemet(?) – a férfiak elzárva tartják a világtól. Üveg kalaitkába zárják. De nem a lány védelmében sokkal inkább saját magukat védik ez által. Védik saját hatalmukat és a felépített kis világukat. Ha egy nő varázsol, akkor boszorka, ha férfi akkor mágus. Nem véletlen, hogy az álombéli lánynak a segítője egy kalóz lesz és nem egy herceg.
A gonoszt a király katonái egységbe tömörülve harci alakzatban akarták megtörni. De a győzelmet végül egy magányos harcos hozta el, aki szerelme utasítását követte.

Maga a se nem volt rossz se nem volt jó, grafikailag elment, zenéje nem volt. Így egy hatost adok rá.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szeptember: Glass no Usagi

Igen a film valóban nem a műfajának a csúcsa. De szerintem nem is akart az lenni. Mivel a film nem felnőt közönségnek készült így nem kellett végtelenül kifacsart etikai/morális problémák elé állítani a nézőit. Ahogyan a halált sem kellett több variánsként is bemutatni.
A film gyerekeknek készült nekik pedig szerintem pont elég sok lehet az a tény, hogy apa és anya meghal plusz a kis lánytestvérek. Ennél többet nem kell bemutatni – még. Az üzenetet, miszerint a háború csúnya dolog jól át jön számukra. Amúgy nem is tudom, hogy itthon mikor készült az utolsó háború ellenes gyerekeknek szánt film.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Mit nézünk októberben?
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Majd holnap rittyentek valamit a filmről, a héten nem volt erőm, gomen... (Majd szerkesztem ezt a hozzászólást.)

Októberre visszaadom neked, válassz te, úgyis van ötleted. :) De választhat iskariotes is, mert ő már rég volt..
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Válasszon iskariotes, valóban régen volt már. :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ohh köszönőm!

Catrin trollkodása óta készülök a válaszcsapásra, szóval kegyetlenkedéshez nem kell sok vér.

Az első alkotás lenne a leghosszabb. A címe pedig Tsumiki no Ie úgy tessék nézni, hogy ez egy Oscar díjas kis film.
A második kis film ez. A gyenge grafikát feleteti a történt komolysága. Akit ez a téma komolyabban is érdekelne ezt a könyvet ajánlom.
Ez a film nálam úgy tíz pontos ahogyan a GitS. De az Animatrix Neo Reneszánsz részéhez hasonlóan nem szoktam gyakran nézegetni mert erősen felkavar.
Végezetül pedig egy cuki kis zenés filmecske.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A linkjeim a videókra vezetnek.

A 4-ből 2-t már láttam, és azokból is a Tsumiki no Ie volt az, amelyik jobban megmaradt és tetszett is. Engem legalábbis jobban megkapott, mint a Pendulum, és inkább mondanám azt emiatt 10/10-es és meghatározóbb élménynek. Eleve a tematika és a mondanivaló jobban átjön, hogy tovább lépni, nem leragadni.

A Furiko esetében (újranézve, hogy pontosan melyik is ez a kisfilm) tömören annyi a véleményem: a japán életvitelre írt első tíz perc a Fel! c. filmből. Lassan építi fel, emiatt eleje elég vontatott, több figyelmet kap a fiatalságuk, mint a középkorúság, onnantól kissé összecsapottabb, nagyobb vonalakban mutatja az életüket, ami odáig egy erős 7-esnek elég, de +2 pontot a végén a remekül belőtt zene ad hozzá, amitől már tényleg torokszorító tudott lenni. Viszont ettől még a vége erősen közhelyes szerintem az idő megállítani akarásával, és a "hagyd rá, mert ez a dolgok rendje" szembeállásával. Ebben pedig bizonyos értelemben élesen ellentéte valahol a Tsumiki no Ie-nek is utólag belegondolva.

A NInja & Soldier pedig.. elég fura volt. Egyfelől ott a nindzsánk, akit ölésre képeznek ki felnőttkorában, aztán ott a gyerekkatona, aki meg már ölésre van kényszerítve. Aztán elmesélik, hogy kvázi hogyan lesznek a pszichopata gyerekkatonák, amitől a nindzsánk elkezd kételkedni, és a kongói kis srácból is előbb-utóbb előtör az eltűnt gyerekkor és a helyzetből kitörés utáni vágy. És elég nehéz hova tenni az egészet, és nem a téma miatt (ami végett úgy érzem, hogy mintha kicsit nekem szántad volna ezt a művet, lévén szeretem az ilyesmit), hanem inkább a megvalósítása. Az valahogy sokat ront az összképen. Nem az, ahogy kinéz, hanem ahogy fel van építve, és ahhoz képest megtámogatva. Egyszerűen nem tud magába invesztálni, pedig csalogat. Így jobbára egy 6/10-re futotta.

By Your Side... Kedves, aranyos, de annyira nem jön át, hogy mi is akar lenni pontosan, amíg meg nem látod a videó végén a kiírást. Ez is egy bő 6 pontos kis szösszenet, amiből mindent kihasznál vizualitásra, a zene kellemesen nyugtató, andalító, bár az én ízlésemhez már a nyálas kategóriába zuhan. Persze, nem lehet minden gyerekholmi alatt egy Hevisaurus (lányok, lessetek bele: ilyen a "gyermek-heavy metál") vagy egy 100 Folk Celsius (amit még a toleranciaértékeimen belül mozog), világos, és ha már tematikailag nézem, nem is érződik annyira giccsparádénak, mint a Blossom.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Vessünk ide pár korábbi impressziót, mielőtt elszáll megint egy hónap.

Az Isk által linkelt rövidekből a Furikót, meg a Tsumikit láttam, mindkettő tetszett, nagyjából hasonló okok miatt: ahogy képesek voltak megragadni egy melankolikus hangulatot, egy nosztalgikus érzést és egyfajta zaklatottságot, amit az idő múlása okoz. Mindezt egyetlen kiejtett szó nélkül.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

A Tsumiki no Ie-t már láttam korábban, akkor 8 pontot kapott (most nem néztem újra és nem is bírálom felül), a Furikót megnéztem 7 pont. Nem sokat tudok hozzátenni az előttem leírtakhoz.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

iskariotes írta: 2018.10.07. 20:29 Catrin trollkodása óta készülök a válaszcsapásra, szóval kegyetlenkedéshez nem kell sok vér.
Nem akarok részt venni a soron következő esélyesek között, ezért nem nyilatkozom a lentieknél bővebben, de jaja, úgy fair, hogy én is megnézem a tőled jött kegyetlenkedést a horrorgyurmás szenvedésedért cserébe, ha már ilyen rövidek.XD

Tsumikit anno láttam, hangulatos, szerintem az a legjobb az itteniek közül.
A nindzsás szerintem durva volt. Ez jó válasz a horror-gyurmákra (btw, láttam azóta a láncfűrészes cseléd nulladik epizódját, azt is imádtam!XD)
A Furiko megoldása is tetszett, de nem ragadott kellően magával.
A plüssös pedig szerintem nem lett elég hatásos.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Milyen jó dolgom van, már lényegében mindent leírtatok előttem. :D Megnéztem én is a rövidfilmeket, és nekem is a Tsumiki no Ie tetszett leginkább. A Ninja & Soldier témáját tekintve erős, de egy picit túl erőszakosan akarja lenyomni az üzenetét a torkomon. A Furiko esetében is hasonló a problémám, plusz tényleg közhelyes kissé a befejezése, így utóbb már a háttérben szóló Muse-számra terelődött a figyelmem. Szerintem a By Your Side sem rossz, hiszen a célját teljesíti: felhívja rá a figyelmet, hogy a födrengés/tsunami után nem áll helyre az élet egyik pillanatról a másikra.
Ricz írta:Hevisaurus
Ehhez mit kell szívni? :D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Megnéztem a másik kettőt is. A nindzsás elég (?túl) erős, a plüssös nem jön át. Megnéztem a Blossom-ot is, az valóban jobb.
Ricz írta: 2018.10.08. 13:10 egy Hevisaurus (lányok, lessetek bele: ilyen a "gyermek-heavy metál")
LOL, ez a finn Alma zenekar? XD Dalszövegfordítás, ha érdekel valaki és nem keresett még rá. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mivel úgy tájékoztattak, hogy tomboló néptömegek követelik, hogy végre válasszak ezért megteszem. Ahogyan elnéztem Ricz volt régen, szóval ha nem túl nagy kérelem akkor te válasz.

Egyedül a By your side-ról akarok írni. Nem tudom számomra olyan szomorú, hogy a kis játékok várják haza a gazdájukat, hogy újra együtt lehessenek és boldogan együtt zenéljnek. De ez soha nem fog bekövetkezni, és ami duplán szomorú, hogy nem értik miért.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Szerintem, ezt nem gondoltad át kellőképpen. :dirr:

Akkor az én kihívásom legyen az, aminek a betétdalát gyerekkorom óta fújom eredeti nyelven, holott egy árva mukkot nem tudok koreaiul. A vállalkozó kedvűeknek, merészeknek és nem utolsó sorban a mazochistáknak: Byeolnala Samchongsa, a koreai animációs ipar "aranykorából". :dirr:

LINK, vagy aki akarja, Addicts-on is megtalálja az eredeti VHS-minőségű képpel.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Ricz írta: 2018.11.05. 19:09 Szerintem, ezt nem gondoltad át kellőképpen. :dirr:

Akkor az én kihívásom legyen az, aminek a betétdalát gyerekkorom óta fújom eredeti nyelven, holott egy árva mukkot nem tudok koreaiul. A vállalkozó kedvűeknek, merészeknek és nem utolsó sorban a mazochistáknak: Byeolnala Samchongsa, a koreai animációs ipar "aranykorából". :dirr:

LINK, vagy aki akarja, Addicts-on is megtalálja az eredeti VHS-minőségű képpel.
Hmm. Érdekes. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szóval ez az ízé 1979-ben készült el, csak jelzem a The Castle of Cagliostro is ebben az évben készült el meg a magyar Ludas Matyi is. Szóval, hogy a világ más táján hol tartottak akkoriban az animáció terén.

Nem az a baj, hogy pofátlanul és mértéket nem ismerve lopkodtak össze mindent a kis Samsung gyártók, hanem az, hogy még így sem tudtak semmit letenni az asztalra. Nem a gyerekeket tekintették butának, hanem az egész animációs műfajt gunyolták vagy inkább sértették meg. Mit akartak ezzel elmesélni? Mire akartak tanítani? Ki volt a célközönség? Egyébként is miért?

Az animáció bűn, nem művészi értelemben, hanem büntető kategória szemmel. Ez akkora bűn, hogy még Aang sem tudná ezt megbocsájtani. Nincs olyan szezonos anime gány rajzolás ami ne tudná megverni ezt a mozit. Egész egyszerűen nem tudom kinek állhatot érdekében ezt elkészíteni. Talán Észak Koreai ügynökök szabotázs akciója volt.

A történet meg valahol a baromság - hülyeség - értelmetlen trió közt imbolyog. Viszek magammal esernyőt mert az űrben esik az eső? Atyaúristen! Ne már! A deus ex machina által előteremtet robot meg így hogy? Az űrben tanyázó pók és a random űrvonat amiben cowboy utazik? Vatdőfak!? Mi ez? Ja igen a "magyar" verzsönből kihagytak pár percet ami miatt nem tudjuk meg, hogy a prosti vörös rúzst használó csaj hogyan is tér vissza az életbe, de mindegy is.

Időközben eszembe jutott mire jó ez a bigyula. Ha valakit leakarsz szoktatni az animézésről arra pont jó ez a film.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ezek szerint ledobtam mindenkinek az atombombát. Ilyen kihullást még a Fallout univerzuma se látott. :dirr:

Na de, mondjuk úgy, hogy én már kívülről fújom ezt az "animációs csodát" (annyiszor láttam, hogy csoda, hogy nem vágta haza a jó ízlésem), így újra se kell nézni. De ne higgyétek, hogy visszaemlékezni akármelyik percére nem fájdalmas. Nem, tényleg nem az. Csak előbb hagyom, hogy az asztalra kötözzenek, egy felmosó ronggyal az arcomon, és arra öntsék folyamatosan a vizet...

1979 a gyerekek éve volt. Amelyik gyerek ezt akkor láthatta, az szerintem úgy volt vele, hogy bárcsak ne lenne. Többek közt azért is, mert erre egész biztos kitérnek a Genfi Egyezmények is, olyan szinten emberiség és emberiesség elleni bűntett a holmi. De szaladjunk is át rajta: történet. Lényegében a klasszikus "mentsük meg a hercegnőt" felállás földönkívüliekkel, akik történetesen emberek, és csak hébe-hóba látsz nem emberi földönkívülit. Mario ugyanezért sok-sok kastélyon keresztül cipelte az erekcióját, azt is keserves kínok közt, számtalan ellenféllel és falbontással, de hőseink akkor májerek, hogy különösebb gond nélkül bejutnak, sőt, ki. Ráadásul nem is akárhonnan, hanem a univerzumszerte rettegett banditák tanyájáról. Teljesen hihető. De hogy a Gyerekek Bolygóján a főnök egy nagy szakállú vénember legyen? Ide a rozsdás bökőt, hogy pedofil az öreg.

Hangok.... Hangok... *kihúzza a füléből a 100-as szöget* He?

A látvány... Azt hiszem, ez az oka annak, hogy szemüveget kell viselnem.

Na és, hogy mi mindent lopkodtak össze? Párat összeírok, amit felismertem.
SPOILER
A hercegnő = Peach avagy Toadstool hercegnő {a proti piros rúzsos a la Iskariotes}
A magyar verzió kivágott jelenetének egésze = Space Battleship Yamato (1973/1977), az iscandari Starsha üzenete
A Gyerekek Bolygója = a Gondos Bocsok felhővilága
A nagy szakállú öreg = a Volt egyszer... sorozatok örege
A gyerekek hajója = összeolvasztva Harlock eredeti 1978-as Arcadiája, kicsit a későbbi újragondolt változat, az Odin napvitorlás, és a Yamato űrcsatahajó egybegyúrása.
A robot = tulajdonképpen olcsósított C-3PO
Az űrvonat = Galaxy Express 999, abból is a Föld-Androméda közt utazó 999-es járat
A felrobbantott rablóbanda hajója = egy klingon űrhajó
a denevérrabló banda egyik kapitánya = Phantom F. Harlock miután megharapta egy vámpír (bár még mindig jobb, mintha a két lábon járó diszkógömbök lettek volna a Tvájlájtból)
A rablóbanda halálfejes jelvénye = egy az egyben Harlock eredeti pólómintája, változtatás nélkül (későbbi iterációkban már cipzáros bőrpáncél az a póló).
a földönkívüliek a vonaton = valamelyik régi rajzfilm halembereire emlékeztetnek (mint a likelt új iterációs Scooby-Doo képen)), de elég általános atlantiszi halember alakok. De megkockáztatom a Fekete Lagúna szörnyét is.
a küklopsz = ha ebből nem esik le az Odüsszeiából Polüphémosz senkinek...
Ha még felismert valaki valamit, ki vele. Az összes ekkortájt készült koreai animációs mű tökéletes alany egy ivójátékra.
iskariotes írta: 2018.11.29. 23:11 A történet meg valahol a baromság - hülyeség - értelmetlen trió közt imbolyog. Viszek magammal esernyőt mert az űrben esik az eső? Atyaúristen! Ne már!
És micsoda csoda esernyő a földi! Az energianyaláboktól is megvéd, hárítja azt. Nincs mese, a Távol-Keletről kell esernyőt vennünk ezek után. Ott legalább nem spórolnak az anyagköltségen, mert még bárki nyakát is átszúrhatod vele ott, ahol a csigolyája lenne, és úgy, hogy aztán ki is nyílik (Another, 05. rész).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

November: Byeolnala Samchongsa

Köszönöm ezt a csodás élményt, Ricz! >.< Ez az alkotás ékesen példázza, hogy miért találták ki a korhatár-besorolást: ha minden vackot megnéz lefekvés előtt a gyerek, ilyeneket fog álmodni...
A film számomra tényleg egy álomra hasonlított. Teljesen váratlanul, a logikára és a fizikára fittyet hányva követték egymást az események, számtalan össze nem illő (lopott) elem mosódott össze egy nagy katyvasszá. A főszereplők irreálisan könnyedén menekültek meg a vészhelyzetekből, a végén pedig még lelkiismeret-furdalásuk sem volt amiatt, hogy esernyő nélkül taszították le a vonatról a gonoszt (és ha elered az eső???)...
Az AA-n fellelhető verziót néztem. Le a kalappal a hangalámondó előtt, sokkal elviselhetőbbé tette a szövegével ezt a hosszú órát (néhány sora egyenesen kiált a mémesítésért). :'D
3/10
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Csak kérdezem Ricz, hogy nem lenne-e kedved átadni a stafétát Annarancsnak?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Vártam pár napot (legkésőbb holnapig), hátha befut másik vélemény is, de ezek szerint csak ti ketten voltatok olyan merészek. Úgyhogy ja, az idei utolsó kihívás Annarancsé.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm. :) Igaz, hogy néhányan már látták a fórumozók közül, de decemberre a Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou (Maquia: When the Promised Flower Blooms) című relatív friss filmet néztem ki (már egy ideje nyaggatnak a megnézésével, én pedig magammal rántok mindenkit! :twisted:). Jó szórakozást hozzá!
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Ezt érdekel, de a torrent kommentek alapján a felirat nem túl jó. Van aki szerint még decemberben lesz hivatalos kiadás.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése