Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Bocsánat, ha ennyire megrázó élmény volt a Zombieland Saga, viszont nem hiába írtam, hogy én is guilty pleasure sorozatként tekintek rá. xD
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én eleve terveztem belenézni, mert zombik, de ha már zombis vígjáték, meg zombik földje, akkor két esélyes a dolog: vagy ez vagy ez... De ott, hogy az egész átment idolcuccba, kapásból 3 pont mínusz, mert...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

annarancs írta: 2018.10.05. 19:40 Bocsánat, ha ennyire megrázó élmény volt a Zombieland Saga, viszont nem hiába írtam, hogy én is guilty pleasure sorozatként tekintek rá. xD
Nah ezt abszolút értem, annak teljesen jó, csak rá kell hangolódni egyedi humorára. Olyan mint nekem az Illya :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már a bűnös élvezeteknél tartunk: Mivel kiesett a szezon egyetlen valamennyire is felcsigázó darabja (RErideD), így lehet bátorkodok nyitni a Goblin Slayer felé. Ránézésre tökéletesen olyan, mint az Akame ga Kill volt, szóval esélyes, hogy ebben is találok valami olyan komponenst, ami miatt talán megéri követni.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

A mostani szezonba való belekezdéssel egy kicsit várok még, mert -természetesen- hiába fejeztem be ma azt a három nyári cuccot amivel a leginkább lépést akartam tartani (Hataraku Saibou/Grand Blue/Harukana Receive), ha közben eszembe jutott, hogy van vagy öt olyan másik cucc, amit ugyancsak be akarnék fejezni (köztük az Asobi Asobase és a Chio-chan Tsuugakuro, amik amennyire kissé langyosan indultak, olyannyira meg tudtak nevettetni hajnali háromkor egy enyhébb italozós este után), úgyhogy most csak két cuccal próbálkoztam be, azt is csak azért, mert körülöttük látszik meglenni a szélesebb véleménytárház jelensége.

Azokból a Zombieland Saga volt az első amivel próbálkoztam, és ide a rozsdásbökőt, de szvsz *most még* egyáltalán nem mondanám gázos cuccnak: az első pár percben mondjuk nem tudtam eldönteni hogy miként is kellene rá tekinteni, és a főszereplő kiscsaj/MAMORUMIYANO menedzser jelenete is lehetett volna egy kicsit feszesebb, de az epizódvédi koncert volt annyira nonszensz hogy legyen egy közepes adag reményem a cuccban. Mondjuk az ED előtti jelenet egy kissé aggaszt, mert meglobogtatja annak a lehetőségét, hogy ez is egy olyan idol cucc lesz, ami egy érdekesebb csavarral indít aztán szépen ellaposodik, de remélem nem erről lesz most szó.

Annál is inkább, mert a Goblin Slayer hellyel-közzel hozta azt a papírformát amire számítottam, vagyis egy Z kategóriás hentelde egy ZS kategóriás horrormozi szituáció felvázolásának képességével, de olyan szinten hogy még a hentai örökzöld klisé is megvan, ami kapcsán egyrészt röhej, hogy a MAL PG-13 besorolással listázza (ami azért is vicces, mert valamivel direktebb cuccról van szó mint az AoT vagy az Akame ga Kill), másrészt hiába lenne egy picit biztató az epizód végi jelenet olyan értelemben, hogy hátha egy kicsit balanszosabb világképet fog mutatni a cucc, ha egyszer valószínű az a jelenet nem sokat fog érni a writing szempontjából (értsd: ott akkor tényle egy kicsit biztatóbb képet adna a cuccról, de elég valószínű hogy a lehető legfelszínesebb értelemben volt íródva), és továbbra is marad a ZSZ kategóriás hentelés. Azt semmiképp se mondom, hogy a Zombieland egy félreértett cucc lenne, de a GS esetében holtbiztos, hogy nem kell kesztyűs kézzel bánni a negatív jelzőkkel.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, Goblin Slayer ep1

A rész vége után meg kellett nézzem, jól láttam e, hogy LN a forrás, és nem a 13 éves Tarou-kun tízórai szünetben összehozott fanfictionje, de akkor jól emlékeztem. Szal igen: ez annyira szar, hogy már tényleg szórakoztató. :D Mondjuk kérdéses, hogy a guilty pleasure-ből a "pleasure" része meddig fog kitartani, de a "guilty" szinte biztosra veszem, hogy végig.

Már eleve ez a felállás is, hogy kalandorok, akiket még kategorizálni is kell, meg klánokba tömörülnek, meg anyám kínja... tisztára olyan, mint ezek a tucatgagyi isekai cuccok és wannabe-MMO-k, csak hát az a bökkenő, hogy ez valami "valós" fantasy-világ, szóval vagy az lesz, hogy a végén kiderül, tényleg egy játékot játszottak csak, vagy ennyire "csúcskategóriás" a writing és "jöhet minden a közösbe" alapon megy itt minden.

Egyedül az lepett csak meg, hogy nem cenzúráztak szinte semmit, bár a lényegen nem változtat: Brutális, hogy mekkora fansimogató fétis-fellegvár az egész, csak éppen a betegebb kevésbé megszokott és perverzebb kevésbé visszafogott fajtából.

Na mindegy, dumb funnak egyelőre megteszi, aztán majd meglátom.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Goblin Slayer ep1

Nem egészen ilyenre számítottam, de nézéshez megteszi. Már alapból is dark fantasy témájú sorozat is rég volt, hát még ha hozzá csapjuk az adaptációkat... (*háttérben nyöszörög a 2016/2017-es Berserk félholtan*) Egy pillanat... (*felkapja a fokost és hangos puffanások, sikítások, fröccsenések zaja a háttérben, és egy tompa "Maradj szépen megdögölve!"*) Szóval... Ja, ebből a szempontból rég nem volt anyag, se gore-ból... Így azt a kevés is valami most. GP. Guilty pleasure, az egyszer biztos, ami jó lesz minden pénteken/szombaton egy szar hét lefutása után.

Okoshiyasu Chitose-chan ep1

Hát... Nem egy túl bonyolított darab, még animációra se. Elég egyszerű a rajzolása, viszont szép. Sztori meg tényleg annyi, hogy a kis pingvin Kiotót járja és a lakóival való kapcsolata milyen (értelemszerűen megvesznek érte). És már ezzel merem mondani, hogy a jelen szezon egyetlen valamire való értelmes sorozatává lett (a folytatásokat nem számítva, mert azokba bele se kezdek, az előzményeiket se követtem).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Uchuu Senkan Tiramisù II ep. 1-2: Továbbra is kellemesen vicces. Jó látni, hogy az alma nem esik messze a fájától: az egész Ichinose család bogaras, csak mindegyik tagja egy kicsit másként. :D

Jingai-san no Yome ep. 1: A nagyjából 3 perces epizód felét az opening vitte el, a maradékban pedig nem derült ki a történetről, szereplőkről, a sorozat világáról semmi, ami meggyőzött volna róla, hogy nekem ezt néznem kell.

Zombieland Saga ep. 1: A korábbiakban leírtakhoz csak annyit tennék hozzá, hogy ha az idolkodásra koncentrálnak a bugyuta zombis poénkodás helyett, akkor én is hamar lemorzsolódok.

Gakuen Basara ep. 1: Még nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e, amit láttam. Akinek már hiányzott, ahogy a főszereplők érzelmektől túlfűtve egymás nevét ordibálják, az fellélegezhet. >.< Kellett jó néhány perc, mire visszarázódtam a franchise hangulatába (nem segített, hogy a harmadik évadot még nem láttam, így akadt néhány ismeretlen(?) szereplő is), de a végén már nevettem, amikor a büdös kölkök betörték az igazgató ablakát. x'D Talán még az eredetinél is jobban illik ez a középiskolás felállás a karakterekhez, annyira gyerekesek. Az ending dal egészen kellemes.

JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze ep. 1: A p4 erősebben kezdett nálam, de ezzel sem volt baj, hozta a szokásos JoJo minőséget/hangulatot. Ebben az évadban az olasz maffia kerül majd középpontba. GioGio-ról első ránézésre nem mondtam volna meg, hogy csak 15 éves. Sem opening, sem ending nem volt még, szóval kíváncsian várom, milyen számokat választanak.

Goblin Slayer ep. 1: Not my cup of tea.

Gaikotsu Shotenin Honda-san ep. 1: Már rögtön az első rész görbe tükröt mutatott a fujoshiknak (és omg, pont egy Gintama doujinshit tudtak beletenni :'D). Az animáció kissé fapados, de jól áll a sorozatnak (utoljára a Poputepipikkuban láttam hasonlót). A szinkronszínészek kiváló munkát végeztek. Ígéretes anime.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na belekezdtem a szezonos GP-kbe:

Gakuen Basara: Nem lett volna ez rossz, csak előkerült az S3/Movie hülyesége, amikor az ÖSSZES létező karaktert szerepeltetni akarják, így aztán nem jut kellő idő a fő(bb) karikra. Remélem ez csak amolyan felvezető baromság volt, és a többi rész egy-egy kretén konfliktusra lesz kihegyezve, pl. ez a baseball-foci szembenállósdi jó lett volna, ha nem jelenik meg a többi idióta. Na majd meglátjuk. Az pozitív hogy Oda Nobunaga mint démoni igazgató kapott szerepet (el is intézte a hülyegyerekeket, és még csak ki se kellett jönnie az irodájából! :D). Szal voltak jó pillanatai amin nevettem, de egyenlőre inkább erőltetett mint poén. Remélem javul.
annarancs írta: 2018.10.09. 13:31 nem segített, hogy a harmadik évadot még nem láttam
Ne is nézd meg, szörnyű. Ill. ha már mindenáron képben akarsz lenni a szereplőkkel, akkor inkább a Movie-t ajánlom, az is 2/10, csak 4 óra szenvedés helyett letudod másfél órával. De nagyon rossz. >_<

Goblin Slayer: Ez viszont jó lesz Berszark-pótléknak, szétröhögtem magam. :D Eleve ahogy indít:
Junchi írta: 2018.10.08. 10:05 Már eleve ez a felállás is, hogy kalandorok, akiket még kategorizálni is kell, meg klánokba tömörülnek, meg anyám kínja... tisztára olyan, mint ezek a tucatgagyi isekai cuccok és wannabe-MMO-k, csak hát az a bökkenő, hogy ez valami "valós" fantasy-világ
EZ!!!! Annyira idétlen hogy elmondani nem tudom, ráadásul halálkomolyan adja elő magát az egész. :D Ajánlom hogy tartson ki a komolykodós-véres hangulat, máshogy nem lenne FUN. Btw jó volt olvasni a tizenéves fanok reakcióit az első epizódra (OMG DORAMAH!!!) , talán még nagyobbat mókáztam rajtuk mint magán az epizódon. Jó lesz ez :D

Részemről ennyi, maradt még a Shingeki S3, amit hétről hétre követek ugyan, de valahogy olyan "MEH-who cares...?"-kategóriába kezd átcsúszni, nem csoda hogy nem igazán érzek ingerenciát a postolásra. Sose hittem hogy ilyesmit leírok a Shingekiről... :roll:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Időközben (és egy jó kis betegségnek köszönhetően) volt most időm/kedvem tovább szemezgetni a mostani szezonból:

- Tensei Shittara Slime Datta Ken: első körben nettó el lehetne könyvelni a szokásos adag sótlan, az SAO hullámát meglovagló isekai LN adaptációnak, de szvsz itt most másról van szó egy jó adag bizonyos szintig, kezdve azzal, hogy a főszereplő egy 37 éves fazon aki a "varázsló" (=30+ évesen is szűz) léte ellenére nem egy búvalvágott savanyú uborka, amit csak tovább fokoz az, hogy tényleg érződik az író rajongása a JRPG-k irányába. Az SAO1-nél a mai napig hülyén veszi ki magát az, hogy nem tudja eldönteni hogy végülis MMORPG-ről vagy tényleges fantasy világról van szó, ahhoz képest a Slime világa sokkal jobban hajaz egy tényleges fantasy világra, ahol a varázslatok/képességek JRPG-szerűen vannak jelen és fejlődnek ki, arról nem is szólva, hogy tényleg érződik az, hogy egy JRPG-t akarna mímelni a sztori világa. Eleve a főszereplőnek sem hobbija a videojátékozás (amint észreveszi hogy milyen játékszerű a világ, úgy reagál rá mint egy számára ismerős, de nem a napjai részét képező valamire), az OST elég nagy része mímeli az NES-es chiptune zenei jelleget, és *most még* nincs jelen az a fajta beleazarcodba hozzáállás, ami az MMORPG-ken alapuló cuccokra tipikusan jellemző, plusz a humor sem megy el negatívan LN-es irányba. Ja, és a rendezés sem rossz ahhoz képest, hogy az epizód nagy része expozíció volt (amit ügyesen azzal is oldottak meg, hogy az AI/istenség/akármi jelenetei elég stílusos vizualitásokkal volt megdobva), szóval kellemesen csalódtam a cuccban ahhoz, hogy kíváncsi legyek a folytatásra. Na meg arra, hogy az epizód eleji jelenettel mit kezdenek később, mert elég "tökös" húzás volt szerintem pont arra a történelmi eseményre utalni.


- Uchi no Maid ga Usizasugiru!: avagy a kurrens szezon (egyik) Doga Kobo adaptációja, ráadásul azzal a rendezővel/stábbal amelyik bizonyított is nálam korábban, ami nem is baj mert előre érzem, hogy fogok még ezzel szívni egy pár kört, pontosabban amiatt, hogy a "lolicon" kifejezés milyen értelemben kerül használatra nagyon sokszor. Maga a sorozat is használja a kifejezést, de a szó tisztább értelmében, mert a kérdéses lolicon egy ex-vadászpilóta huszonéves csaj aki mellesleg odavan az aranyos kislányokért (de nem a szó 18+ értelmében) és csak ezért vállalt házvezetőnői munkát egy háztartásban, és a furábbnak/ízléstelenebbnek tűnő elszólásai jóval közelebb állnak egy komikusan eltúlzott hadseregmániás katona/nemkatona fanoskodásához. Ennek ellenére a humor még nem forrta ki magát igazán ahhoz, hogy eldöntsem hogy a Doga Kobo név ellenére is akarnám-e hosszabb távon nézni a cuccot (annak ellenére, hogy a rendezés- és animációbeli hozzáértésük itt is látszik), de inkább az fog jobban bezavarni a sorozat alatt, hogy mennyire rögzült bennem a lolicon fogalom *olyan* értelmű használatának tapasztalata az évek során. Amúgy szerintem a vak is látná, hogy a sorozat nem a 18+ fanservice felé akarná vinni a dolgot, de yeah, jó néhányszor kell majd emlékeztetni magam arra, hogy nem *olyan* értelemben akarják tálalni a fangirlösködést a kicsajszi irányt.


- SSSS.Gridman: avagy a kurrens szezon Trigger baklövése, pontosabban lehetne ha nem lett volna ez a nyitány olyan amilyen. Míg eddig szinte az összes Trigger nyitány harsány és energiával teli volt, a Gridman veszi annyira komolyan a tokusatsu eredetet, hogy az epizód nagy része tényleg a "mindennapok" jegyében teljen, míg a tokusatsu jelenet ha eredeti nem is, de hiteles mindenképpen legyen. A "mindennap" egyébként tényleg érvényes, mert annak még a hangzásbeli ábrázolása is jobban emlékeztet a EVA-FLCL éra Gainax-ára mint az összes eddigi Trigger próbálkozás, amit csak erősít az, hogy se Imaishi, se Nishigori nincs jelen ebben a projectben. Ahhoz mondjuk kell egy bizonyos mértékben tokusatsu fannak lenni ahhoz, hogy az epizódvégi harc kedvelhető legyen, de mindenképpen díjazandó szerintem, hogy a szörny designja jól utánozza a régi tokusatsu cuccok kissé ügyetlen szörnyeit, és a mozgása is inkább emlékeztet egy maskarában trancsírozó színészére mint egy tényleges szörnyre, szóval az elkötelezettség mindenképpen ott van a stáb részéről. Azt továbbra se tudom, hogy meddig fogom ezt nézni, de ha a felénél nem esik szét, mint az összes eddigi Trigger cucc, akkor már hatalmas előrelépésről van szó. Ennek kapcsán egyébként kicsit vicces, hogy hány Trigger-fan temeti a stúdiót emiatt a cucc miatt, azzal megspékelve, hogy ennél még a FranXX is jobb rendezéssel bír, mert nem tudom eldönteni hogy melyik véleménnyel ne értsek egyet először.

Nem kifejezetten új tapasztalat mert láttam már ennek az első részét, de ahogy telik az idő, annál inkább érzem hogy a Goblin Slayer lesz nálam a következő SaeKano, vagyis az a fajta cucc, amelyiknek van egy-két potenciálisan NAGYON megragadó eleme (GS esetében a Doom-szerűség és a régimódi RPG-kre hajazó világ, mert kutakodás után mindkettőből találtam eleget), de az összes többi alkotóelemmel eléggé meg kell küzdeni, és hát a GS első része is ugye olyan volt amilyen. Azzal kapcsolatban viszont találtam meglebegtetést arra, hogy nem 1:1-ben ez a fajta stílus fogja jellemezni a cuccot, amit őszintén szólva nem is bánnék, mert a manga egy-két random paneljéből tényleg érződik a Doom-szag (főleg a 2016-os rebooté, az nagyon jól vitelezte ki ezt a "halálosztó kibelez minden monsztát" vonalat), viszont az is igaz, hogy még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy azért érdemes lesz-e követni a GS akármelyik inkarnációját, mert néha-néha elővehető hentfesztnél így sem nézek ki többet, de ha már egy kicsit több lesz, mint egy Elfen Lied-szintű gyökérség, már akkor előrébb lesz az impresszív-o-meteren.


Egyébként nem tudom, hogy nyári cuccokról való írás mennyire fér bele az új animés topikba, ha az ember kezdi utolérni magát egy pár cuccal, de mostanában sikerült haladnom az Asobi Asobase/Chio-chan no Tsuugakuro/Planet With/Yuragi-sou no Yuuna-san négyessel, amelyekről csak rövidebben értekeznék:

- Asobi Asobase/Chio-chan (7 rész): ezt a kettőt egybeveszem, mert alapjában véve hasonlítanak egymásra (nem egyszer szokatlanul durva poénok "egymással nem egyszer szemét, de amúgy igaz barátok" baráti körökkel előadva), de amíg az AA az abszurdista stílus felé hajlik el, addig a Chio-chan inkább a mindennapi érzés átadására megy rá, és az utóbbi számára ez ad egy bizonyos fokú lépéselőnyt amellett, hogy konzisztensebb is a minőségét tekintve. Az AA-t mindenképpen viccesebbnek mondanám ha a minőségének legjéről van szó, mert az a gyengéd és shoujo-szerű vizuális stílus keverve azzal a görénységi faktorral és hülyepofavágással egy tényleg említésre méltó keveréket alkot, de kevésbé pörög olyan gyakori fordulatszámon mint amennyit ki lehetne hozni a témából, így ha még így is kellemes cuccról van szó, a Chio-chan mégis rendszeresebben tartja fennt azt a hangulatot amit a legeket képező jelenetekben reprezentál. Úgyhogy inkább a Chio-chan felé hajlok a melyik-tetszik-jobban kérdésben, de mind a két cucc jóféle komédia.


- Planet With (4 rész): továbbra is egy karakterközpontúbb Getter Robo/TTGL, megspékelve egy sajátosan "animés" hangulattal és jóval kevésbé teketóriázós tempóval. Előbbi azért, mert hiába egy mangaka írta ezt az anime original sztorit, látszik rajta hogy mennyire bele van szerelmesedve a kora-közép 2000-es évek animés vonalába, szóval a nem egyszer szándékosan komikusan eltúlzott de mégis komolyabban vehető, a sztori elején jó pár dolgot rejtélyként lebegtető sztoriról van szó, aminek a tempóját jól példázza, hogy a negyedik rész felért volna egy szezon közepi epizódnak, és már most eltávolodik a jó és rossz oldal fogalmának szó szerint vételétől, mert mindkét oldalt ugyanolyan egyenlőséggel kezeli. Ilyen szempontból látszik mondjuk, hogy az író + a JC STAFF évekig ült ezen a projecten, de nem is baj, mert kis túlzással ez a cucc jobban megörökíti a TTGL személyiségét mint bármelyik eddigi Trigger próbálkozás.


- Yuragi-sou no Yuuna-san (3 rész): akkor is, és most is azon a véleményen vagyok, hogy ez lehetne effektíve az ecchik Boku no Hero Academia-ja, mert ahhoz a cucchoz hasonlóan továbbra is eléggé tartja magát a stílusbeli kötöttségekhez ahhoz, hogy eredetiséggel semmiképpen se lehessen megvádolni, de azzal se, hogy rosszul mondaná fel a leckét, mert nem teszi. Olyan szinten, hogy a Yuragi inkább érződik egy kora 2000-es mangának amelyet az alkotója valamiért annak idején nem adott ki, mert nettó el tudnám képzelni egy 2002-es charton, és nem csak azért, mert a főszereplő nem egy "béta", de nem is predátor srác. Ecchinek így is ecchi a cucc persze, és van annyira bugyuta hogy bizonyos fokú kompromisszum nélkül infantilisnek hasson, de ha az megvan, akkor szerintem továbbra is egy decens kis cuccról van szó, mert érződik hogy a mangaka hangsúlyt akar fektetni a szereplők jellemére annyira, hogy ne csak fanservice fodderek legyenek, mégha ez most leginkább Yuunán és Chisakin jelenik meg (meg a főszereplő Furuyán, de ő ritkán lenne fanservice fodder ugye).
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tit Spotting Goblins ep2

Na jó, ennél a jelenetnél szó szerint felnyerítettem. Szegény csaj... azt hittem, ki fog esni az ablakon a mellek súlya miatt.

11/10 OBJECTIVE FUN RIDE FOR SURE! :D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akkor én most jövök ömlengeni a Mo Dao Zu Shi nevű gyönyörűségről, mert ugyan már másfél hete befejeztem, de ma néztem meg angol felirattal is az utolsó részt, ami így MÉG EPIKSÉGESEBB lett. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, veszélyesen hatásos és menő az egész, Wuxian karaktere, a kínai szövegek és zenék nálam függőséget okoztak, ééés még a teljesen korrekt és kellően, de nem idiótán brutális hentelés is cenzúrázatlanul megy benne. De a démon kultiválós/zombis szál mellett végül lett az egésznek egy magával ragadó klános-bajtársias mélysége. Igazából csak a BL részt spórolták ki a cuccból, mert amúgy alapból az lenne, de ez ne ijesszen el senkit, mert ez az elvileg csajoknak készült bishifeszt sokkal nézhetőbb, mint a shounen akciók, akár japán, akár kínai fronton (igazából nem gondoltam volna, hogy pont egy BL lesz ennyire WOW).
Nálam megy az év animéjének a Wotakoi mellé. Pedig az első pár résznél azt se tudtam, mi a halál van ezekkel a karakterekkel, és ezzel a "tucat-fantasy-démon" körítéssel, de egy idő után minden egyes rész csak azt hozta ki belőlem, hogy ez egyszerűen csak EEEEPIIIIIICWIIIIIIIIN!

Durván szerencse amúgy, hogy pont egy ilyen jól animált kínaiba kezdtem bele, persze itt is vannak minimálisan fura mozgások és cg használatok, de sokkal emészthetőbben működnek a gyönyörű hátterekkel és karakterekkel.

Írtam róla a magazinba is még szeptemberben, azt bemásolom, hogy itt is nyomot hagyjon (sőt, azt mondom, ebből a cuccból egy revaccs alkalmával még kedvencem is lehet + példának hoztam rá a leírásnál ilyen Hakuouki izét, hogy érthető legyen a bishi mérték, bár ez szerencsére nem hárem, na de a lényeg, hogy annál ezerszer jobb és menőbb ez a cucc!!!!!), szóval sorry, ha önismétlő lesz a blabla!

Jah, és azt mondtam már, hogy van benne egy kibsdujdrfkttt epikkkk nőci is (btw, most ugrott be, hogy ezt már linkeltem ide korábban), még ha csak mellékszerepben is, de AHHHAHAHAHHHHHAHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHH

Kár, hogy sztereotip módon mindegyik csajszi nagycsöcsös, a pasik pedig halálegyformánszépfiúk, de nem ez a lényeg, szóval blablabla:

Először van dolgom teljes mértékben kínai anime sorozattal (vagy ahogy ők hívják donghuával), és eddig nagyon pozitív meglepetés! Ráadásul itt még japán szinkronos változat sem készült, így az eredeti, kínai szinkronnal élvezhetjük, ami szintén pozitív csalódás. Gyönyörű látvány, magával ragadó, jól komponált hangulat, menő karakterek, zseniális zene, egyszerűen színtiszta élvezet! Persze nem hibátlan, amire mindjárt rá is térek, de ha valaki vágyik egy tradicionális köntösű, mégis divatosan távol-keleti hatású, szórakoztató anime sorozatra, az ne habozzon megismerni a kínaiak munkáját.
Miről is van szó? Attól függetlenül, hogy szinte minden részben valamilyen akciót, összecsapást, különböző démon (többször zombi) ölést láthatunk ez egy bishounen cucc, ami elméletileg (mert gyakorlatilag ez az évad eddig szinte semmit nem mutat), még boys love is, tehát inkább a hölgy nézőknek kedvez. Én mégis azt mondom, hogy a kalandjának, a látványának (+ a bishi fiúk mellett néhány gyönyörű és karizmatikus nő is feltűnik) és a folyamatosan kibontakozó konfliktusainak köszönhetően eléggé uniszex darab. Utóbbira remek példa az a háborús közeg, amit egy-egy rész felvillant, mintha a Hakuoukiba némi Kingdomot oltottak volna… csak hogy érezzük, milyenek is lehetnek a kínai harcos bishounenek. Amellett, hogy szépek, na és persze kiválóan, kitartóan, összedolgozva irtják az ellent, egyben változatosak is, bár mély karakterábrázolásokra egyelőre nem kell számítani (azóta ezt kicsit cáfolnám, azért elég összetett lett a végére három karakter, bár még bőven van mit mutatni belőlük). Felelősségteljesek, provokálóak, komolyak, mókásak (néha tsunderék és moék is, de visszafogott értelemben), és persze szimpatikusak vagy irritálóak. A két főszereplő teljesen ellentétei egymásnak, de jól tudnak együtt harcolni, és egyre jobban kiegészítik egymást, még ha a műfaj ígérte vonzalom nagyon kezdetleges is közöttük. Ez eddig arra korlátozódik, hogy a laza, kissé infantilis, de elképesztően magabiztos Wei Wuxian hecceli a merev, kimért, sértődékeny Lan Wangjit, aki látszólag gyűlöli ezt, de minden néző tudja, hogy valójában vonzódik Wuxianhoz. Kettőjük működő (ám eddig minimálisan tálalt) kémiáján túl a különböző démonűző klánok karakteri, konfliktusa és drámája is egyre érdekesebbé, sőt, sokszor a főszereplőknél hangsúlyosabbá válik, ami könnyedén a képernyő elég szegez.

De ennyi áradozás után, nézzük a hibáit:
- Végső soron ez egy pofonegyszerű, démonölős, egymással háborúzós történet, aminek az úgymond “slice of life” része és az időnként felvillantott komplexebb világképe igazán az érdekes. Csak utóbbiból van sajnos kevesebb. A másik hangsúly elvileg a BL romantikán lenne, ami szintén réteg cuccá teszi, de ezen a téren is van még mit kidolgozni.
- Minden karakter arca (sokszor frizurája) ugyanúgy néz ki. 1-2 fejvágás jellegzetes, de egyébként ránézésre semennyire sem változatosak, szinte csak a ruhájuk és a hangjuk különbözteti meg őket. (Oké, kvázi ritkább az az anime, amire ez ne lenne igaz, de mégis: ennyire durván egyforma fejeket azért nem sok produkál… -najódeXD- mondjuk itt nincsenek színes hajak, ami tök jó…)
- Nehéz megjegyezni a totálisan hasonló neveket, bár ez nem a donghua, hanem a néző hibája, ha nincs hozzászokva a kínaihoz. Ráadásul mindenkinek két megszólítása van! (Mondjuk ez inkább csak a főszereplők szempontjából érdekes, pl. a születési nevük Wei Ying és Lan Zhan, míg az udvarias megszólítás a Wei Wuxian és a Lan Wangji. Utóbbi formát használják általánosságban a karakterek, de amikor ők ketten elkezdik egymást az eredeti nevükön hívni - valamennyire piszkálódásból -, az engem totál a japán keresztneves intimitásra emlékeztetett, ami tetszetős. - UHH UHH UUUUHH és külön üt a végén mikor egymásra ordítva erről visszaváltanak!!!) <<<< ennél a bekezdésnél mondjuk külön vicces, hogy azt elfelejtettem megemlíteni, hogy amúgy nekik van egy harmadik nevük is, afféle rangjuk: Yiling Laozu és Hanguang-Jun XDDDDD)
- Ezekkel jár, hogy a sok (hasonló) karakter miatt senkin sincs igazán hangsúly (na jó, azért Wei szála a meghatározó^^), pontosabban a főszereplők többször sodródnak az eseményekkel és a többiekkel, pedig lenne még hová mélyíteni őket. Bár az ábrázolásuk, az élmények adta fejlődésük így is kézenfekvő.
- Érdekesen indul a sztori, kiemelve a múlt szerepét, de azt nem gondoltam volna, hogy két epizód után az évad maradék részét a karakterek múltjával töltjük. Lehetett volna párhuzamos, bár így sem rossz, csak így pontosan tudjuk, mi lesz ennek a végkimenetele, míg a “jelent” illetően tűkön ülhetünk, már ha érdekel az ottani probléma és a BL szál haladása. (És ehhez képest a vége, így is teljesen izgalmas és hatásos volt!!!! Plusz végül nem ott vágták el, ahol vártuk.) Jó hír, hogy több évados lesz.

Merthogy ez egy befejezett regény adaptációja, ahol egyébként párhuzamosabban halad a múlt és a jelen, a BL pedig csak a végén ér révbe (egy-két csókjelenetet leszámítva), szóval igazából nem hibáztatom az animés tálalási megoldását. Elvileg összesen három évados lesz, egyenként 15 résszel, de majd kiderül. Fut most egy webmanhua feldolgozás is, ami eléggé rövidke fejezetekből áll.

Eleinte amúgy fenntartásokkal ültem le elé, azt hittem, unalmas zombisztori lesz, BL “nyállal”, majd első ránézésre lassan és szinte semerre sem haladt, ami szintén nem volt túl motiváló. De annyira tetszett a zene (kínai hangszerek, epic hangulat, hasonlóan tradicionális hatású, de populáris OP és ED) és a látvány kettőse (gyönyörű tájképek és helyszínek, részletes hátterek, amibe illeszkednek a rajzolt karakterek, nem zavaró az itt-ott megjelenő cgi sem - bár eleinte sokkal hangsúlyosabb), Wuxian seiyuujének játéka (az amúgy is állandó, és megszerethető kínai szövegelés hallgatása), hogy végül néztem tovább. Sőt, azt vettem észre, hogy egyre jobban beszippant, ahogy minimálisan, de tágul a világképe. És már ott tartok, hogy egyből letöltöm és megnézem rawban is a részeket, mert az angol feliratra egy hetet kell várni. Szóval minden epizód dupla élvezet, azt hiszem így vált valahogy szezonkedvenccé a cucc… pedig azt azért még nem mondanám, hogy történetileg vagy karakterileg is új kedvenceim születtek volna, de a hangulata maximálisan a helyén van.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

A conos hétvége miatt majdnem átsiklottam a hír felett, de animét kap Bakarina! Ha ez megnyitja a zöld utat a shoujo isekai adaptációk előtt, akkor nagyon remélem, hogy a következő cím majd a Koushaku Reijou no Tashinami lesz. :3

Yuasa Masaaki pedig új project(ek?)en dolgozik.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Goblin (vagy GibGob) Slayer ep3

Azt nem mondanám 100%-ig, hogy ezzel az epizóddal kellett volna kezdenie a sorozatnak, de ha az első három részt mint annak bemutatásának fogom fel, hogy milyen előadásmóddal fog rendelkezni a cucc, akkor toronymagasan ez a rész mutatta a legtöbbet. Az első részben ugye a megerőszakolás és a hentelés volt terítéken, a másodikban meg GS mint szereplő, de ezt a két részt nyugodtan egybe lehetett volna tömöríteni, mert ahhoz képest a harmadikban már feltűnik három másik faj (elf/törp/relatíveminisárkány), akik nem csak a saját fajaik közti viszonyt szellőztetik meg mind "politikailag", mind hozzáállás terén, de egyben a végre nem túlnyomorészt edgy hangulatot is magukkal hozták. Ami magában foglal egy bizonyos szintű száraz humort ugyanúgy, mint ahogy GS maga is inkább jön le egy olyan alkalmi humorforrásnak, ami nem direkt annak van szánva (nincsenek SD fejek vagy hasonlók), de vannak olyan megnyilvánulásai, ami a többiek szemszögéből bizonyos értelemben csodabogárrá teszik, és néha még akár a "comfy" jelző is működhet a cuccra, mert a táborozós jelenet kis túlzással ótvar keményen ellentétet képvisel az első részbeli rape-hez képest. GS múltját is kicsit másképp tálalja ez a hozzáállás, amire így sem mondanám, hogy *igazán* megkapó vagy sutyiban ultra komplex szereplővé tenné, de amennyire próbálta bizonygatni az első két rész, hogy ez a cucc mennyire kemény és edgy lett, a harmadik rész pont azzal lett több az első kettőhöz képest, hogy nem feszítette be magát annyira, és mert viszonylag könnyedebb lenni, az pedig már csak slussz poén, hogy az eddig is szándékos régivágású RPG hatás továbbra is megmaradt, sőt, kicsivel erősebb is lett ebben a részben. Mondjuk azt továbbra se mondanám, hogy hirtelen 300 százalékos javulást ért el a cucc, de az első két részhez képest már sokkal jobb úton jár ahhoz, hogy egy félig ironikusan, félig ténylegesen kedvelhető "RPG anime" legyen belőle egy bizonyos adag Doom utánérzéssel megfejelve, olyan 6.5/10-es átfogó szinten. Így sem ér fel a Golden Age érás Berserkhez most még, de amilyen háborús Elfen Lied flashback-et idézett elő nálam az első rész, a harmadik rész közel nem volt olyan vészes, mégha szezon legjobbja így se lesz szerintem.


Yagate Kimi ni Naru ep1-2

Már csak azért is, mert a Yagate Kimi ni Naru (innentől Yagate) már egy trükkösebb cucc, és nem csak azért, mert eleve shoujo-ai műfajú valamiről van szó. Spoilerezni nem fogok, de jó lépés volt a sztori szempontjából hogy nem csak azzal indít, hogy a főszereplő csajszi még nincs tudatában a "másságával", de azzal se hogy valaha találni fog-e olyan szerelmet ami tényleg annak érződik a részéről, hiába tudja hogy "amúgy" mit jelent az. És ha az első két rész alapján következtetni lehet akkor a sztori ezt a belső dilemmát fogja alapul venni, mert már a második részben csavar egy kicsit a történéseken olyan szinten, hogy egy kérdőjellé tegye a sztori alakulását, legalábbis olyanná ami egyelőre engem érdekelni tud. Az is segít mondjuk, hogy amúgy a tálalás autentikusan shoujo-ai, de a karakterdizájnokban mégis ott látszik rejtőzni a sztori azon szándéka, hogy csavarjon egy keveset a shoujo-ai jellegen, anélkül hogy átmenne DEKONSTRUKCIÓBA az egész, hiába vannak benne olyan vizuális allegóriák és gondolatmenetek, amik egyeseknek lehet túlspilázott lesz. Ezt úgy mondom, egyébként, hogy a második részen én is ültem egy keveset mint a Buddha szobor, de végül oda jutottam hogy most még ez a jelleg belefér a sztori alakulásába, de természetesen a későbbi történések még változtathatnak ezen. Ennek ellenére furcsamód ez az egyik olyan cucc, amit hétről hétre a legjobban várok per pillanat (másik az SSSS.Gridman), úgyhogy van a Yagate-ban kakaó, akármennyire "leültető" tud lenni egyik-másik húzás. Ja, és mindenképpen az Asenshi feliratozásában érdemes nézni, mert a hivatalos feliraton érződik, hogy sokszor fogalma nincs hogyan fogalmazza meg a szereplők mondandóját, és csak nagy vonalakban ír körbe baromságokat.
Kép Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Pfft, kiderült, kik alakítják majd az áprilisban induló Kono Oto Tomare! főszereplőit, és Shinpachi Kurata Takezou hangját nem Sakaguchi Daisuke adja. Mekkora kihagyott ziccer!
Szerk.: character designs
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Kicsit öhh... el vagyok késve az előző szezonos véleményekkel, de akkor most pótolom... :drop:

Chio-chan no Tsuugakuro:

Az első rész nem nyűgözött le, de a másodikat a Bloody Butterfly-félreértéssel már igencsak eltalálták, és onnantól kezdve többé-kevésbé nagyon élveztem a sorozatot. :D A kedvencem egyértelműen Chio és Manana szétszívatjuk-a-másikat barátsága és Andou jelenetei voltak (az külön édes volt, ahogy Chio nemlétező BL-fétisére próbált rájátszani XD). A kabbadi-senpait és Andou valagbökős kishúgát mondjuk nem hiányoltam volna, de Yuki-channak és Momo-senpainak is voltak emlékezetes pillanatai. Ja és best ever: a wifilopó gamer öregasszony. :lol: 7/10-et nekem simán megér.

Akkun to Kanojo:

Sokkal aranyosabb anime lett ebből, mint amit vártam. Eléggé féltem, hogy mennyire lesz durva a verbális abúzus Akkun részéről, de látszott, hogy Nontan fel se veszi, ráadásul amikor kiderült, hogy az apukája pont ugyanezt az attitűdöt hozza, végleg megnyugodtam. :'D (Btw azt külön imádtam, hogy Akkun és az apósjelölt milyen országos cimborák voltak. XD) Az végig látszott, hogy Akkun nem akarja megbántani Nontant, hanem rettenetesen erőlködik, hogy ki tudja fejezni a valódi érzéseit, csak egyszerűen nem sikerül, és ez tényleg nagyon aranyos volt. A mellékszereplők annyira nem fogtak meg, sőt a tanár-diák vonal itt-ott idegesítő/kényelmetlen is volt, úgyhogy 6/10-et adok a sorira, de összességében bírtam, és nagyon szívesen továbbnézném. Még akár hosszabb részekben is.

Boku no Hero Academia 3:

Azért ez eléggé elmaradt a második évad színvonalától. Az első felében voltak emlékezetes pillanatok, de a hősjogosítvány-szerző vizsga már rendesen el volt húzva, és nem tudom, mire föl, mert nem volt olyan érdekes. :'D A Deku-Kacchan konfliktus oldódását mindenesetre örömmel fogadtam, a karakterek meg még mindig bőven elviszik a hátukon a sorozatot.
Az aláfestő zenék is szuperek; az az opera, ami All For One jeleneteinél szokott menni, hátborzongatóan hatásos. Az openingek szvsz a Sora ni Utaebát nem überelik, de a másodikat azért eléggé megszerettem.
7 alá/10.

Hataraku Saibou:

Őszintén szólva én nem nagyon értem a sorozat körül kialakult hype-ot. Jó persze, kedves, játékos ismeretterjesztésnek tökéletes, és általános iskolás koromban bizonyára nagyon élveztem volna, de felnőtt fejjel ez nekem egy kicsit soványka. Az még egy dolog, hogy repetitív, végül is shounenről beszélünk, és hát az emberi testben is a legtöbbször ennyi történik, hogy bejön valami vírus, aztán le kell győzni. De. Igaz, hogy a karakterek csak sejtek, de ha már úgymond személyiséget adtunk nekik, akkor próbáljunk már kezdeni velük valamit... Vörösvértest konkrétan annyit tud felmutatni tulajdonságként, hogy állandóan eltéved. A vérlemezkék meg annyit, hogy cukik. Igazából egy mellékszereplő, a rákos sejt volt a legjobban kifejtve. (Meg amúgy messze az volt a sorozat legerősebb epizódja, már csak Ishida Akira miatt is.)
Az a megnyugtató női hangon előadott epizódkezdő szöveg is kb. már a harmadik résznél elérte, hogy ásítozni kezdjek alatta, és úgy igazából nekem az egész sorozat szájbarágós és kicsit unalmas volt.

Mindegy, nyilván nem én vagyok a célkorosztály, úgyhogy adok rá egy jóindulató 6/10-et.

Mo Dao Zu Shi:

A szezon legkellemesebb meglepetése volt ez. Először azt hittem, csak valami eyecandy lesz (a japán stúdiók 98%-a mindenesetre példát vehetne róla), és a kínai nyelvet is nehezen szokta meg a fülem, de ahogy haladtunk előre, egyre jobban magával ragadott a sztori is, de főleg a főszereplő alakja. Olyan jó arányban ötvözték benne a játékosságot, a komolyságot, az erőt-ügyességet, az érzelmeket, a szinkronszínész pedig úgy eltalálta a karaktert, hogy élmény volt nézni is, hallgatni is. Nagy kedvencem volt még Jiang Chenggel való kapcsolata is, abszolút átjött, hogy ezek ketten testvérként szeretik egymást még úgy is, hogy Jiang Chengben okoz némi kisebbrendűségi komplexust Wei Wuxian hozzáértése a harchoz és a "kultiváláshoz" (biztos nem ez a legjobb magyar szó erre XD). Azt is érdekes volt végigkövetni, hogy a tartózkodó Lan Zhan hogyan melegedik fel (unintended pun XD) WWX irányába. Egy-két női karakter is A+++ (btw nagyon érdekesnek találtam a Jiang szülők személyiségének ütközéseit és úgy egyáltalán a házasságuk bemutatását).

Apróbb negatívumok: Wen Ruohan, Wen Chao és Wen Chao ribanca elég egydimenziósra sikeredtek (bár szerintem a kínai hagyományban alapvetően jobban jelen is vannak a fekete-fehér jellemek, mint a japánban). A jelenben és a múltban játszódó részek elosztását kicsit esetlennek éreztem: fura volt, hogy volt két résznyi, elég részletes jelenbemutatás, aztán teljesen visszatértünk a múltba. Szerintem ezt úgy kellett volna, hogy vagy éppen csak egy picike jelen, és utána ugyanígy a múlt; vagy pedig ha már ennyi időt szántak a jelenre, akkor időnként visszatérni rá. Illetve ami még zavaró - vagy inkább zavarbaejtő volt nekem, az a karakterdizájn hasonlósága. Értékelem a normális hajszíneket, de akkor ne legyen már mindenkinek full ugyanolyan bishi arca, mert nem lehet őket megkülönböztetni. XD

Az opening vizuálja csodaszép, és bár a zene eléggé tucatkínai pop (egyszer letöltöttem egy taiwani színész egyik albumát, és mindegyik dal tök ugyanilyen volt), klasszikusra hangszerelve, aláfestő zeneként fantasztikusan jól működött.

Szóval összességében tényleg nagy élmény volt a sorozat, és már most tűkön ülve várom a folytatást. Bár nem bánnám, ha a BL vonal kicsit markánsabb lenne, de anélkül is simán megállja a helyét a sorozat. 8/10.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Risa írta: 2018.11.04. 13:38
Hataraku Saibou:

Őszintén szólva én nem nagyon értem a sorozat körül kialakult hype-ot. Jó persze, kedves, játékos ismeretterjesztésnek tökéletes, és általános iskolás koromban bizonyára nagyon élveztem volna, de felnőtt fejjel ez nekem egy kicsit soványka.
Ilyen szempontból érthető hogy miért nem győzött meg a sorozat, és tényleg volt pár olyan rész, ami nyugodtan kimaradhatott volna, de a "kedves, játékos, ismeretterjesztésnek tökéletes" jelzők (meg a vérlemezkék) nettóra leírják, hogy miért volt egy egyébként viszonylag gyorsan leült hype a cucc körül. Tényleg süt róla, hogy elsősorban a fiatalabb generációnak van szánva, és épp emiatt nem is kell olyan sok mindent várni tőle, de amire szánva volt, azt szerintem egy (gyengébb) 7.5/10-es szinten hozta, mert van benne egy ilyesféle cuccokra jellemző báj ami viszonylag kortalanná tudja tenni (plusz a vörösvértest/fehérvérsejt románckát meglepően aranyosnak találtam), és a népszerűségén az is lódított egy nagyot, hogy nem kúszik fel nagyon a "animusság-skálán".

Bár mondjuk inkább az lódított nagyot a népszerűségén szerintem, hogy a 'net hajlamos úgy tenni, mintha nem lennének vállalható animék a Cowboy Bebop/FMA/Jojo/satöbbin kívül, és ahogy a Hero Academia esetében, úgy itt is egy kissé fel lett fújva a "Hataraku Saibou nem szar/kínos/szégyellnivaló anime" közvélemény, de ettől függetlenül tényleg olyan cuccról van szó, amihez nem kell anime/manga fannak lenni ahhoz hogy kedvelje az ember, és akármennyire leült a hype a közepe tájékán, ez a mentalitás egész végig kitartott. Mindentől függetlenül nekem se volt a nyári szezon toplistása, szóval hype ide vagy oda, egy gyengébb 7.5/10-en fölül én sem adnék rá, és egy év végi kommentben se lenne említve az elsők között a részemről.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha már feljött a Hataraku Saibou téma, nekem a legkellemesebb csalódás volt a szezonból, még ha nem is feltétlenül én vagyok a fő célközönség a magam 27 évével. :drop: A lelkesedésem ugyan nem ült le, csak szimplán elmaradoztak a posztjaim róla, pedig terveztem 2-3 epizódonként valamit összeütni. Az elején ez még egész jól ment. X'D
A legtöbb részben volt valami jelenet, beszólás, stb., amin hangosan felröhögtem, és be kell valljam, az utóbbi években ilyenre nem sűrűn volt példa. Talán a Tiramisu, ami még hasonlóan megnevettetett. Az egészet nagyon cukinak éreztem, ahogy haladtam előre, nem tekertem át az openinget és az endinget, hanem énekeltem. :D
Még, ha el is tudtam volna viselni több magyarázatot, vagy kissé szerteágazóbb témát, amit vártam az animétől, azt simán hozta. Ez volt az egyetlen olyan cucc, amit tényleg vártam hétről-hétre, bizony még a Shingekit is maga mögé taszította, pedig tudjátok rólam, miként állok hozzá.
Részemről simán megér egy 8/10-et, persze nem úgy, mint egy komolyabb anime, hanem mint szórakoztató darab.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Igaz, hogy még csak félidőben vagyunk az ősziben, de már nézelődöm a téli szezonban.

A Kakegurui pl. elveszített engem ahhoz, hogy érdekeljen a második évada, de mivel majd elég lesz lektorálnom, belefér.
Január 26-ra kiírták a Grisaia: Phantom Triggert, ami most eléggé meglepett. Tavaszra vártam. Úgyhogy veselkedhetek neki a karácsonyi szünetemben a 4 VN-epizódnak.
Lesz egyszer egy Boogiepop wa Warawanai, ami részint örvendetes. Külön kételyűző, hogy a Madhouse vág bele.
Hasonlóan vagyok az új Dororo animével is, ami meg MAPPA-Tezuka Prod. kombós. Az artja eléggé világossá teszi, hogy nem fognak szarral gurigázni: kapunk egy démonos horror-kalandot, ahol a 48 démonra fogunk vadászni, hogy visszaszerezze Hyakkimaru 1-1 testrészét.
A Mahou Shoujo Tokushusen Asukát egy haverom mesélte, hogy mangában nagyon kemény cucc: katonai célra használt mahou shoujók, akik egy szörnyű PTSD-vel küzdenek egy évekkel korábbi incidens miatt. De ez inkább csak nézős lesz, mivel Lidenfilms, nekik meg nem igazán sikerült meggyőző sorozatot letenniük az asztalra (Terra Formars, Miss Monochrome, Arslan Senki meg talán).
A Girly Air Force-ba meg legfeljebb belenézek. Ha másért nem is, akkor ezért. Azért mi ez már? Olyan színe van, mint a bolti kényeztető-rezgőhengernek. :dirr:


Meg persze jönnek majd mozik is: Sors HF2, Psycho-Pass SS Case mindhárom filmje (1-1 hónapnyi különbséggel, ami azért szép...), az agyon tologatott City Hunter mozi/OVA (már a rák se tudja, mert ez is változott).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.11.09. 08:25A Mahou Shoujo Tokushusen Asukát egy haverom mesélte, hogy mangában nagyon kemény cucc: katonai célra használt mahou shoujók, akik egy szörnyű PTSD-vel küzdenek egy évekkel korábbi incidens miatt. De ez inkább csak nézős lesz, mivel Lidenfilms, nekik meg nem igazán sikerült meggyőző sorozatot letenniük az asztalra (Terra Formars, Miss Monochrome, Arslan Senki meg talán).
Eddigi magnum opusukat, a Killing Bites-ot még csak szóra sem méltatod? Ejnye. :lol: Amúgy a Lident annyiból megvédeném, hogy amiket eddig nézegettem tőlük, azok nem azért voltak trashek, mert a stúdió lenne egy igénytelen szar, hanem jellemzően magából az alapanyagból nem nagyon lehetett többet kihozni. A KB esetében még apró betoldásokkal némileg fel is javították az eredeti mangát, a Terra Formars mangában is ugyanaz a debil Csillagközi Invázió-koppintás, mint animében, csak "rendes" bogarak helyett niggacsótányokkal, az Arslan Senki meg ezeknél talán valóban normálisabb, de abban sem nagyon volt semmi extra, az egyetlen, ami kiemelte a tucatanimék tengeréből, hogy Hiromu "FMA" Arakawa csinálta hozzá az artot (de sajnos a sztorit/karikat már nem...). Na és most rákeresve erre a Mahou Shoujo Tokushusen Asukára, eleve már a mangaborítók képe sokat elmond arról, hogy mennyire is "komoly" ez a cucc, kezdve pl. rögtön ezzel, avagy a Tomoe Mami-klón, F-cupos loli, szakadt harisnyában és vérrel beterítve pszichopatán vigyorog, ja, ezek után képzelem, hogy mennyire fog ez komolyan arról szólni, hogy "háború utáni PTSD", meg hasonlók, fanservice lesz valszeg maxra húzva. XD (De tényleg, ilyen "Madoka akarok lenni" + Strike Witches fúziónak tűnik így első blikkre és ez még csak az alapmű, a Liden itt még hozzá sem nyúlt. XD) Szal az tény, hogy Lidenék nem éppen arról híresek, hogy AAA-s animéket hoznak ki, csak szerintem meg kell különböztetni azt, amikor egy stúdió az amúgy még jól is elsülő eredetit barmolja szét (lásd Pierroték esete szinte bármelyik shounen fight cuccal), vagy azzal, ha a stúdió önmagában véve nem béna, épp csak szándékosan trash-jellegű cuccokat adaptál, amik már eredetiben is valahol a B és Zs kategória között mozognak félúton. XD Ahogy látom, a Liden inkább az utóbbit teszi, de a feeling, meg úgy minden általában ettől még jól átjön az eredetiből. XD
Ricz írta: 2018.11.09. 08:25A Girly Air Force-ba meg legfeljebb belenézek. Ha másért nem is, akkor ezért. Azért mi ez már? Olyan színe van, mint a bolti kényeztető-rezgőhengernek. :dirr:
LOL és tényleg, echte ugyanaz a színárnyalat. XDDD (Meg a képen végülis a csaj lábai között van....bocs. :dirr: XD) Bár nekem nem is ez ugrott most be róla, hanem az, hogy biztos tisztelegni akarnak a hasonlóan "klasszikus" és "komoly" katonai animék előtt és ha már a Girls und Panzer ellőtte azt, hogy pink tankkal nyomulnak az erdő/mező közepén és így próbálnak "rejtőzködni", meg mit tudom én, akkor úgy érezték, hogy itt az ideje a rózsaszín vadászgépeknek is. :lol:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A Lidenre azt mondtam, hogy "nem igazán sikerült meggyőző sorozatot letenniük az asztalra", nem azt, hogy szarok lennének. :dirr: Csak az írás közben átnyálaztam a listájukat, amiből a Miss Monochrome egyszer elmegy jobbára (na, de nem 3 évadon át...). a Terra Formars mangában is inkább egy agyatlan csépelde, bár a koncepciója elég érdekes, noha nem kap kellő figyelmet. A Senyuu elment rövidnek, de amúgy lóf*sz tormával az egész. A Schwarzesmarken azért elviselhető volt, legalább annyira, mint az Arslan Senki. Az Aiura olyan volt, hogy a 7. rész után tudott csak valami mosolyt csalni az arcomra, de az... a C×C-elven működik ("cuki lányok × cuki dolgok"). Killing Bites nem, még mindig nincs megnézve. :P Ja, és besegédkeztek a 2 borzalmas Berserk CGI-évadba is, bár azon az se segített volna, ha mellé áll a KyoAni, a Madhouse és J. C. Staff mondjuk, és azt mondják ruhaujjat feltűrva, hogy "ezt skubizzátok, taknyosok"... Lényegében eddig elég hit 'n' miss, bár jobbára "miss"-stúdió az övéké.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.11.09. 18:01Killing Bites nem, még mindig nincs megnézve. :P
Esetedben amúgy ezt csak annyiból furcsálltam, hogy azt hittem, mint fellow nekolányos/szörnylányos, úgy fogsz ráugrani helyből a cuccra, mint én. :D (Azért pl. számomra simán nagyobb élményt nyújtott, mint mondjuk a Nekopara anime, amit ugyan mindketten végigszenvedtünk, de minek...? XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2018.11.09. 08:25 Hasonlóan vagyok az új Dororo animével is, ami meg MAPPA-Tezuka Prod. kombós.
Ezt én is kinéztem a téli szezonra, szal valahogy nagyon hiányzott már egy jófajta démonirtós, feudális Japános sztori, ami nem lolsónen. Külön plusz pont, hogy 4 kötet az egész manga, szóval vígan beleférhet 12 részbe. Szorítok azért érte.

A másik, amibe lehet, hogy belekukkantok, az az új Boogiepop. A régi bejött anno, szóval miért ne. (Ráadásul ott van Yuuki Aoi neve a stáblistán, szal még inkább yaay.) Hátha ez most egy jobban sikerült "feltámasztás" lesz, amit nem csesznek össze.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Double Decker: eddig tetszik a sorozat, de néha már kicsit sok benne a hülyeség, a 6. rész poénjai pl. nagyon túl voltak nyújtva szerintem.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Már múlthéten is akartam írni, de ha már eddig elhúztam, hát megvártam a mostani epizódot, ami alapján kijelenthető, hogy ez a Goblin Slayer nem igazán váltja be a guilty pleasure-ként hozzá fűzött reményeket. Röviden: szar. De nem úgy szar hogy már vicces, hanem csak simán. Unalmas, kiszámítható, idióta, a világa meg nonszensz (már ha lehet "világról" beszélni ez esetben... :P Az is kész, hogy a szereplőknek még nevük sincs, csak a "kalandor osztályuk" alapján nevezik meg őket... eleve "kalandozók" WTF? -_- nem tudom túltenni magam ezen) . Most már kezd átmenni valami kretén háremépítésbe is, ti. minden csaj elkezd belezúgni a világ legunalmasabb bádogemberébe. Meh. Eleve egy olyan csávóról beszélünk aki még evés közben sem veszi le a sisakját, de még a rostélyt se hajtja fel (a csirkecombot valahogy mégis át tudta szuszakolni rajta, mert volt ilyen kajálós jelenet). A másik kedvencem még a vontatottan.... és erotikusan.... beszélő.... csöcsvarázsló... nő. XDDD

Nem hagy ki semmit aki kihagyja ezt az izét, szerencse hogy csak 12 ep, aztán hamar mehet is a levesbe. A nagy hájpot se látom újabban, az első pár rész után lecsengett. Úgytűnik még a tiniknek is túl retard volt a véééér ellenére is.

Berszark S3-at akarok. MOST.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése