Golden Kamuy

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Golden Kamuy ep1

Középszerű kezdés, egyetlen kiemelkedő részlettel: DAT BEAR! :vigyor: Ez már nem is gány CG ezen a ponton, hanem valami medvejelmezbe öltözött fószer.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Golden Kamuy ep2

Ezúttal sajnos nem volt maCGó, szóval az unintentional comedy hiányzott, viszont volt helyette célzottan erre építő, szal mikor Sugimoto, meg az a másik pasas elkezdenek a fagyos vízben szórakozni, meg töltényt keresni, hát azt nehezen bírtam megállni kacagás nélkül - zseniális jelenet. :LOL:

Egyébként a sztori egész rendben van, a karakterek nem rosszak, annyira nem is veszi komolyan magát, úgyhogy eddig egész kellemes csalódás.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2018.04.26. 16:21 Egyébként nekem a Golden Kamuy a szezon nr. two-ja. Semmi különösebb extra (illetve de: a CG-medvék haláliak), de valahogy mindig egész gyorsan elmászik az a 20 perc.
Azért a semmi extrát én vitatnám :D. Oké, való igaz, hogy ezt most leginkább az ainu téma miatt mondom, mert lássuk be, nem igazán szoktak animékben felbukkanni (kíváncsiságból megnéztem baka updatesen és összesen 5 darab mangát dob fel az ainu tag-re... persze simán lehet, hogy nem teljes a lista, de na). Ebből a szempontból viszont nagyon is érdekes sorozat, szóval akiket hozzám hasonlóan érdekel az ainuk világa, azok mindenképpen nézzenek majd bele. A CG medvék viszont továbbra is... hát, viccesek XD.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Golden Kamuy ep5

Nem nagyon használom ezt a kifejezést, de most muszáj: Hijikata egy badass mofo. Ezzel a designnal + a karddal és puskával + Nakata Joujival (már el is felejtettem, mennyire zseniális a pali, olyan keveset hallani mostanság, vagy csak én nézek rossz animéket hozzá?) mondjuk nem nehéz.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2018.06.25. 22:19 Golden Kamuy
Számomra ez volt a szezon legértékelhetőbb animéje, kicsit talán a Baccanóra emlékeztetett ezzel a sok karakterrel, meg szállal, ami pozitívum. Mondjuk a sztori végül sehová nem jutott, a low-budget grafika fájt, a humorát meg én inkább mondanám ambivalensnek: volt, hogy működött (Shiraishi kiváló comic relief), máskor meg ilyen gyerekes poénokkal dobálózott.

Jó hír, hogy októberben lesz folytatás, bár én alapból kerültem volna a split-court ennél a cuccnál - szerintem ez egybe két szezonnal jobban ütött volna. Na mindegy, legalább jut valami nézhető az őszi szezonra is. 6/10
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Elindult végre a Golden Kamuy folytatása is... OMG, én azt hittem, hogy már kimaxolta a sorozat a furcsa karaktereket, erre most ezzel indít XD. A rész első felén mondjuk folyamatosan nevettem, annyira abszurd volt az egész XD. Most már inkább meg se próbálom elképzelni, milyen furcsaságokat tartogathat még :D.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

pintergreg: Még majd megfontolom azt az új Boogiepopot, hiszen ezek szerint nem spoilerez le semmit a régi sorozatból.

Golden Kamuy S2 so far: De miért??? Miért kell ennyire rohanni? Már nem csak az ismeretterjesztő ainu kultúrás részeket és a vadászatot/főzést mellőzik, de komplett íveket is kihagynak... :mad:
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Golden Kamuy (még csak S1)

Nagyon tetszik ez a Hokkaidón játszódó történelmi seinen. A legjobb benne a téli erdősségben játszódó (többszintű) vadászat és az ainu kultúra bemutatása. Külön élvezem az ainu szövegeket és dolgok megnevezését. (hinna hinna :vigyor: ) Asiripa és Sugimoto karaktere is nagyon jó.

Megvannak persze a „kötelező” klisék, amik szerintem fölöslegesek némiképp le is rontják az animét, pl. a „kötelező” felugrás a tengernél, vagy Shiraishi nyelvkinyújtós „lökött vagyok, nézd el nekem” grimaszai. Egyszerűen nem illenek a korábbi véres, naturalista ábrázolásba. Nem hiányzik belőle ez a moesítés.

Az utolsó két rész (fogadó, lovi) nem igazán tetszett, kicsit fillerszagú volt vagy elsietett. A hozzá tartozó mellékkarakterek ráadásul irritáltak is.

Grafikailag érdekes megoldás a kék kontúr, rájátszik a téli világra. Az opening különösen tetszetős, mind vizuálisan mind zeneileg. Jól hallom, hogy három nyelven van? ::^_^:: Mind a tizenkétszer meghallgattam, ami nálam nagy szó. Az ending sem rossz, de az csak úgy ment a háttérben amíg bejelöltem MAL-on az adott részt. :P
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

pintergreg írta: 2018.11.15. 21:17 Golden Kamuy
Elkezdtem közben én is a második évadot, de valahogy nem tudom eldönteni, hogy ezt most akkor érdemes-e (tovább) követni vagy sem. Mikor nézem, úgy ahogy bejön, a karakterek egész sokszínűek, nincs két egyforma figura, ahogy a sztori is egész fogyasztható a maga minimalista módján. Néha még a poénokon is röhögök. Az epizód végeztével meg valahogy ilyen "mehh, ez is megvolt" érzés kap el. Nehéz lenne az overall impresszióimat összeszedni róla.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

annarancs írta: 2018.11.16. 18:07 Az az S1 végi két rész nem filler, csak elsiették. Volt itt egy lényegében kihagyott ív, amit OVA-ban fejtettek ki bővebben (hogy mennyire jól, azt nem tudom, nem láttam még). Nem ártott volna a fő sorozatban leadni, mert árnyalja kicsit a jellemeket.
Nem tudom, hogy ennek most meg kellene-e nyugtatnia, vagy sem. XD Volt egy kósza gondolatom, hogy megnézem még az OVÁ-t a második évad elkezdése előtt, de naiv elképzelés volt, hogy elérhető lesz felirattal...
annarancs írta: 2018.11.12. 23:20 Golden Kamuy S2 so far: De miért??? Miért kell ennyire rohanni? Már nem csak az ismeretterjesztő ainu kultúrás részeket és a vadászatot/főzést mellőzik, de komplett íveket is kihagynak... :mad:
Beértem az animét. Az első évad utolsó két részétől a második első 3/3,5 részéig a szememben egyre inkább csak süllyedt, voltak olyan pillanatok, amikor gyakorlatilag így csak bámultam a képernyőt, de hogy megfogni nem tudott az biztos, sőt egyes részeknél (Edogai) konkrétan elment tőle a kedvem.

Igazából az ismeretterjesztős slice-of-life részek a kedvenceim, kár, hogy helyette kreténségeket tesznek az animébe.
Junchi írta: 2018.11.16. 18:52 Elkezdtem közben én is a második évadot, de valahogy nem tudom eldönteni, hogy ezt most akkor érdemes-e (tovább) követni vagy sem.
Én biztos végignézem ha már lekezdtem, de gondolkodtam rajta, hogy akkor most az adaptáció ment ennyire félre, vagy a mangának sikerült rossz utat választania annak érdekében, hogy sokáig húzható legyen...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Golden Kamuy S2: Meh, kihagyták a Perverted Kemono Friend ívet is (nem mintha hiányzott volna a kerge fickó, de bosszant, hogy nem követik a mangát). Nagyon ajánlom, hogy a tengeri vidrás sztori ne maradjon ki, kell valami vigasz, ha már a történetvezetés értékelhetetlen... Hogy valami pozitívumot is kiemeljek, tetszett a mai részben Ogata szinkronszínészének a játéka. Tsukishima mellett Ogata a másik kedvenc karakterem, így elszomorít, hogy a karakterizációját elhanyagolja az anime.
Ricz írta:Ki kéne nyírnom ennek is az eredeti sorozatát.
Elvileg rebootot kapunk, szóval nem kötelező a régi sorozatot megnézni az új előtt.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

annarancs írta: 2018.11.20. 20:38 Golden Kamuy S2: Meh, kihagyták a Perverted Kemono Friend ívet is (nem mintha hiányzott volna a kerge fickó, de bosszant, hogy nem követik a mangát). Nagyon ajánlom, hogy a tengeri vidrás sztori ne maradjon ki, kell valami vigasz, ha már a történetvezetés értékelhetetlen... Hogy valami pozitívumot is kiemeljek, tetszett a mai részben Ogata szinkronszínészének a játéka. Tsukishima mellett Ogata a másik kedvenc karakterem, így elszomorít, hogy a karakterizációját elhanyagolja az anime.
Ez az Ogata múltja blokk nekem elég random jött most ide, amúgy meg nem történt semmi. XD Persze a tengernél megint fel kellett ugrani, mert miért ne... ¬_¬
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

annarancs írta: 2018.11.20. 20:38 Golden Kamuy S2: Meh, kihagyták a Perverted Kemono Friend ívet is (nem mintha hiányzott volna a kerge fickó, de bosszant, hogy nem követik a mangát).
Igen, az a baja az s2-nek, hogy itt már nagyon érezhető, hogy kihagynak dolgokat. Az első évadból is sok minden kimaradt, de azért többnyire olyasmik, amik nem zavartak bele a képbe... most meg sokszor olyan érzésem van, mintha ide-oda ugrálnánk csak úgy. Ettől függetlenül még mindig baromira élvezem (bár tény, hogy nem sok mindent nézek ezen kívül a szezonból), de ha véget ér, mindenképp sort kerítek a mangára, mert úgy lesz az igazi.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Titkos írta: 2018.11.26. 21:51 Kezdem azt hinni, hogy itt valami Narutós Kakashi-féle "fú, vajon hogy néz ki az arca?" "misztériumra" gyúrnak a készítők ennél a karakternél is, mert utoljára annál volt ennyire erőltetett ez az "arcomra nőtt a maszkom" stílus.
Mondjuk azon főleg fillerekben lovagoltak és ott tényleg erőltetett volt.

Golden Kamuy S2E08

Ez az afrodiziákumos szumó nekem nem hiányzott, itt nem bánom, ha kihagytak ezt-azt az animéből. :D
Egyébként meg úgy érzem, hogy a szálak össze-vissza kuszálása zajlik ahelyett, hogy haladna a történet.
A második részben a „beépülős” dolog kicsit megint olyan hirtelen. Lezárásban meg főleg.
Ezzel most ki szerint van elintézve? Innen is kimaradt egy fél ív? XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Golden Kamuy S2: A beépülésnek lesz még folytatása, viszont előtte még jövő héten megkapjuk a másik fanservice epizódot is. A szumó nem fajult el jobban a mangában sem, ezt a részt elég pontosan adaptálták (és én ezt nem bánom, az animét már amúgy sem tudom túl komolyan venni, annyi mindent kihagytak). >.< Egyébként ez volt a kedvenc jelenetem a részből. :3
Szerk.: OMG, a heti Golden Douga Gekijou epizódban (rövid, limitált ideig elérhető ONA-k, melyek főként a fejezetek poénos borítóképeit dolgozzák fel) megkaptuk Tanigaki dalát! :'DDDDDDDDD
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Golden Kamuy S2E09: Végre egy „Golden Kamuy epizód”, vadászattal. Úgy éreztem gyorsan eltelt ez az epizód, kár, hogy végén nem egyedül oldotta meg a dolgot Sugimoto.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

pintergreg írta: 2018.12.06. 18:15 Golden Kamuy S2E09
MOD: Kissé megkésve, de: van igény Golden Kamuy topicra?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Hamarosan befejeződik a sorozat, a mangát pedig egyelőre csak én olvasom (persze szívesen fejezetblogolom a Gintamához hasonlóan, ha ez nem zavar senkit), másrészt viszont a második évad fináléjával kapcsolatban biztosan lesz majd mit megbeszélni, szóval én támogatom az ötletet.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Támogatom a Kamuy threadet. Ugyan a manga nem érdekel, mert annyira azért messze nem fogott meg az anime, de az annarancs-féle véleményeket szívesen veszem, legalább látom, milyen irányvonalat vesz fel a későbbiekben a cucc. Meg hátha lesz valami az animu utolsó pár részében, ami megérhet féleszemecserényi gondolatot.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Surci írta: 2018.12.06. 23:42 MOD: Kissé megkésve, de: van igény Golden Kamuy topicra?
Felőlem is jöhet, úgyis tervezem, hogy elkezdem a mangát (az elejétől), ha véget ér az anime. Majd max. annaranccsal kitárgyaljuk a heti adagokat, amint sikerült beérnem (és ami remélhetőleg nem tart majd fél évig XDDDD).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

183. fejezet:
SPOILER
Egészen kíváncsi vagyok már Asirpa anyjára, nem először kerül szóba, de sosem mutatják be rendesen.
Úgy tűnik, végre megfejtheti Asirpa a kódot, és ez a felismerés nem kerülte el Ogata figyelmét. Ez egy jó alkalom lehet arra, hogy kiderüljön, miért is eredt a rossz macska az arany nyomába.
Oh, egyébként a következő OVA elvileg Shiraishi múltjáról fog szólni. Nagyon hiányoltam ezt a történetet a TV animéből, így örülök neki, hogy legalább ilyen formában megkapjuk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert igazán epic sztori. :D Kár, hogy csak márciusban jelenik meg (plusz ki tudja, mikor fordítják le)...

184. fejezet:
SPOILER
Uh-oh, Ogata rátért a lényegre. Még mindig kérdéses, hogy mit tervez az információval, illetve mit akar tenni Asirpával, miután megtudja tőle. Sofia szerintem észrevette, hogy a rossz macska készül valamire, szóval nem hiszem, hogy sokáig kettesben maradhatnak majd. Egy pillanatra elhittem, hogy Shiraishitől itt veszünk búcsút, de a nyaklánca (:'D) és a bff-je megmentette. :3
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: Leara »

S2 vége: jól van, sejtettem, hogy
SPOILER
Nopperabou meg fog halni, de hogy ilyen hamar... szegény Asirpa, reméltem, hogy azért beszélhet pár szót vele, ha már eljött idáig.
Eseménydús befejező részeket kaptunk, de elég nagy cliffhanger a vége, szóval a magam részéről reménykedem egy 3. évadban, még akkor is, ha megvannak az adaptáció hibái (leginkább az érezhetően sok kihagyás + az igencsak változó minőségű animáció... viszont az utolsó részre azért kaptunk még egy CGI medvét, hurrá :D!). Összességében azért nekem megért ez 7 pontot, simán az egyik legélvezhetőbb sorozat volt az idén.

A karaktereket nagyon bírom, nem is tudom, mikor láttam utoljára olyan sorozatot, ami ilyen jó szereplőgárdát vonultatott fel. Asirpa és Sugimoto kapcsolata különösen szeretni való. Most pedig jöhet a manga, kíváncsi vagyok, az milyen élmény lesz (legalább a sok kihagyás miatt biztosan tartogat újdonságokat XD).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Leara írta:kaptunk még egy CGI medvét, hurrá :D!
Engem egy korábbi részben Inkarmat
SPOILER
majdnemhalálakor
teljesen kizökkentettek a CGI medvék, itt már az az egy nem zavart annyira. :'D

Huhh. Még mindig mérges vagyok erre az évadra a már felsorolt hibák miatt, ugyanakkor ez a sorozat maradt az egyetlen az őszi szezonban, amit hétről hétre azonnal megnéztem, amint kijött. A mangájáért odáig vagyok, és még ebben a tesco gazdaságos megvalósítási formában is egészen élvezhető volt az anime (már amikor éppen nem a kihagyások miatt morogtam), szóval tőlem is kap egy vérszegény 7-est. A befejezés egyértelműen folytatásért kiált, de (az adaptáció változó, leginkább rohanó tempója mellett) kérdés, hogy mikorra lesz elég alapanyag egy új évadhoz (a 139. fejezettel zártunk, a mangából pedig a 184. jött ki utoljára).

Remélem Tsurumi ott lesz az idei Crunchyroll Anime Awards legjobb antagonista jelöltjei között. Manipulatív, komplex és karizmatikus karakter, megérdemelné a díjat.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: Leara »

annarancs írta: 2018.12.25. 02:56 Remélem Tsurumi ott lesz az idei Crunchyroll Anime Awards legjobb antagonista jelöltjei között. Manipulatív, komplex és karizmatikus karakter, megérdemelné a díjat.
Simán megérdemelné :D. Amennyire bírom a karaktert, legalább annyira kiráz tőle a hideg XD.

Egyébként azt elfelejtettem megemlíteni, hogy azért is örülnék egy harmadik évadnak, mert a seiyuuk telitalálatok voltak. Meg is lepett, amikor néztem, hogy Sugimoto seiyuujának még nem volt sok szerepe, de pl. Asirpáé is viszonylag új, mégis remek munkát végeztek.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Az utolsó kettőt egyben akartam nézni, szóval ma került rá sor.
Leara írta: 2018.12.24. 22:34 Összességében azért nekem megért ez 7 pontot
annarancs írta: 2018.12.25. 02:56 tőlem is kap egy vérszegény 7-est
Nálam is hetes (?még), az előző évad még 8-as volt, de itt még ezzel túl jó indulatúnak érzem magam. Az ainu vonal nagyon tetszik, a karakterek nagyszerűek (többnyire; ha nem burjánzanak el), de a történetvezetést nem díjazom a 2. évadban. Oké, értem, hogy az adaptáció hibája, de én csak azt értékelem. :D Még a zene is jobb volt az első évadban.

Ami a CGI maci(kat) illeti... meg lettem volna nélkülük, így finoman szólva. :D

Nem tudom lesz-e 3. évad (OVA jön, meg van még benne bőven), jó lenne; az egyetlen bajom, hogy a manga is fut még. Már most látszik, hogy túlnyújtják és kuszálják azt a tésztát, de tartok tőle, hogy ez még semmi ahhoz képest ami jön.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése