Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Április: Kimi no Suizou wo Tabetai

Ezeket a kliséhalmaz tinidrámákat a zsebkendőipar szponzorálja? >.< A lényeget már megint összefoglaltátok előttem (pedig most direkt nem az utolsó napon írok, egyszerűen csak úgy tűnik, a legtöbben ma teljesítettük a kihívást :D). Számomra már a film elején világossá vált, hogy nem a betegsége viszi majd el a lányt (a Leara által már említett híradós jelenet miatt), arra viszont nem számítottam, hogy fényes nappal szúrják le (ennyit a kiváló japán közbiztonságról...). A rágós srác nem kapott túl nagy szerepet, de örülök, hogy végül megtalálta a boldogságot. Ami leginkább megragadta az egészben a figyelmemet, az az egyik könyv, amit a főszereplő olvasott, Natsume Sōseki Kokorója. Még nem volt szerencsém az eredeti regényhez, csak az Aoi Bungaku Seriesből, illetve a wikipédiás szócikkből ismerem valamennyire, ezért nem teljesen világos, hogy milyen párhuzamot próbáltak vele felállítani a film készítői. (Gyengébb) 6/10-et ért most nekem ez az élmény, mert a látvánnyal és a hangokkal nem volt gondom.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Kimi no Suizou wo Tabetai

Úgy láttam a legtöbben vasárnap időzítették az áprilisi filmet, én is így voltam vele, csak egyszerűen nem volt kedvem azonnal írni. Listán volt nálam, én is ezt ajánlottam volna, egyszerűen megfogott a címe már első olvasatra, annyira szürreális, hogy akár valami zseniális is lehetett volna. De nem lett. Pedig nagyon próbálkozott, és túlgörcsölte az egészet. Valaki kb úgy jellemezte anno, hogy meg akar ríkatni, ez nem is lenne baj, csak épp nem egyszer, hanem vagy háromszor. Azt hiszem igaza volt.

Pedig a grafika szép, kifejezetten tetszetős, a karakterdizájn sem rossz. Bár középtájt az a sok állókép fájt, akkor inkább lett volna 1,5 perccel rövidebb. Az ilyet nem értem és főleg nem értékelem.
Még Harukival is megpróbáltam azonosulni, én is elég zárkózott voltam/vagyok, bár ez a sztereotipikusan a könyvekbe temetkező és mindenkit leszaró állapot is túl lett tolva. Oké, leszar mindenkit, nem kellenek neki kapcsolatok, elvan magában, még a könyv is oké, mert könnyű ábrázolni. De hogy még a könyvtárban is dolgozzon, ráadásul milyen iskola az, hogy a könyvtár egy Szabó Ervinnel vetekszik... Kicsit ezt itt túltolták.

Hát meg nem csak ezt, meg nem csak itt. Ez az elején deklaráljuk, hogy meg fog halni még nem feltétlenül baj, még lehet drámai, meg letaglózó és meg kifejezetten úgy álltam neki, hogy na, gyerünk nyitott vagyok rá, meg akarom kajálni a szívszorítást, de nem ment. Egyszerűen nem volt benne annyi. Közel sem. Annyira egyértelmű volt ez a húzzuk ki a magányból a szerencsétlen srácot, aztán majd a végén fájjon hogy meghal.

Tegnap este hirtelen felindulásból 7 pontot húztam még be neki MAL-on, de ezt azóta korrigáltam 6-ra.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Ahogy láttam vasárnap nagyon fepörgött a topic. Én is még gyorsan végignéztem tegnap este.

Kimi no Suizou wo Tabetai
Én még pár hete olvastam a mangáját. Egész korrekt volt az is.
Maga a movie sem rossz, de nem világmegváltó.
Karakterek közül Sakurával nem volt semmi bajom, úgy voltam vele, hogy inkább legyen vidám mintsem végiglelkizze a műsoridő nagy részét azzal, hogy ő nemsoká meg fog halni.
Az elején ez a ,,Meg akarom enni a hasnyálmirigyed" egy kicsit kannibalista elképzelés volt, de szerencsére nem hangoztatta a későbbiek folyamán.
Mondjuk a végén, hogy
SPOILER
nem a betégség miatt halt meg, hanem leszúrták az nyílt utcán ráadásul fényes nappal
az egy kicsit váratlan volt.
Aztán ott volt a másik főszereplő akinek egyszerűen rém unalmas volt a karaktere az elején, tehát konkrétan fapovával reagált mindenre. Jó tény, hogy végén megváltozott a karaktere, de azért elég zavaró volt. Emlékszek a mangában a srác nevére mindig úgy hivatkoztak, hogy ,,tök átlagos osztálytárs" meg ehhez hasonlóak.
Meg aztán ott volt a környezetük, akik elég furcsán kezelték kettejük kapcsolátát.
Na még kitérek gyorsan Sakura barátnőjére Kyokora, akinél szerintem nála túlzásba vitték az aggodalmát. Értem, hogy aggódott Sakuráért, de pont egy olyan karakterrel járt aki még a légynek sem ártott volna. Ha a srác erőszakosabb lett volna, akkor még aláírom. De így ebben a helyzetben.
Egyébként a grafika egész szép volt.

Ha értékelném az animét, akkor én Akosss pártján állok, de ahogy elnézem a másik tábor áll fölényben.
7/10
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Kimi no Suizou wo Tabetai

Nos, miután újra megnéztem ezt a filmet, sem változott sokat a véleményem. Kicsit hasonló, mint a Shigatsu wa Kimi no Uso, csak az egy sokkal jobb anime volt, és nem csak a komoly zene miatt. Kousei is néha az agyamra ment, de ez a srác….Annyira irritálóan hiper pesszimista és aszociális, hogy komolyan nem értem, mit látott benne Sakura? Azt értem, hogy miért hagyta el az előző barátját, és keresett helyette egy másik típusú srácot (szerintem az exbaráttal való balhé, és a késelés között van összefüggés…), de miért pont Haruki? Könnyűszerrel talált volna nála sokkal jobbat is. No mindegy, azért szódával elment, ezért marad az 5/10. Sajnos sokkal többet már nem tudok hozzátenni ahhoz, amit már leírtattok.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Akkor hát új hónap, új kihívás és akkor legyen új tag is: reméljük, Nightbird ajánl nekünk valami jót ;).
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Leara írta: 2019.05.01. 16:26 Akkor hát új hónap, új kihívás és akkor legyen új tag is: reméljük, Nightbird ajánl nekünk valami jót ;).
Köszönöm, Leara!

Nem gondoltam, hogy most én leszek soros. Kicsit gondolkodtam, hogy milyen movie legyen ebben a hónapban?
Legyen akkor a Kokoro ga Sakebitagatterunda.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Btw, összegyűjtöttem az eddigi kihívásokat, hogy ha valaki újat akar ajánlani, annak ne kelljen végignézni az egész topikot, hogy eddig mik voltak. Valamelyik moderátor esetleg belerakhatja tulokos nyitóposztjába is:

2016. december: Kaguya-hime no Monogatari
2017. január: Tokyo Godfathers
2017. február: Redline
2017. március: Harmony
2017. április: Buddha
2017. május: Kimi no Na wa.
2017. június: Giovanni no Shima
2017. július: Omoide no Marnie
2017. augusztus: Happy Birthday: Inochi Kagayaku Toki
2017. szeptember: Flanders no Inu
2017. október: Bartender
2017. november: Kappa no Coo to Natsuyasumi
2017. december: Ouritsu Uchuugun: Honneamise no Tsubasa
2018. január: Doukyuusei
2018. február: Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome
2018. március: Chainsaw Maid & Bloody Date kisfilmek
2018. április: Chironup no Kitsune
2018. május: Da Yu Hai Tang
2018. június: Chirin no Suzu
2018. július: Uchiage Hanabi, Shita kara Miru ka? Yoko kara Miru ka?
2018. augusztus: Hirune Hime: Shiranai Watashi no Monogatari
2018. szeptember: Glass no Usagi
2018. október: Tsumiki no Ie & Furiko & Ninja and Soldier & By Your Side kisfilmek
2018. november: Byeolnala Samchongsa
2018. december: Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou
2019. január: Asagao to Kase-san
2019. február: Angel Cop
2019. március: Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi
2019. április: Kimi no Suizou wo Tabetai
2019. május: Kokoro ga Sakebitagatterunda.
2019. június: Rokka no Yuusha
2019. július: Hashire Melos
2019. augusztus: Gyakusatsu Kikan
2019. szeptember: Nijiiro Hotaru: Eien no Natsuyasumi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akosss 2019.09.18. 07:57-kor.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

2019. május: Kokoro ga Sakebitagatterunda.

Mivel tavaly nyáron néztem ezt a filmet először nem is akartam újrázni, de végül is tetszett meg gondoltam a kihívás kedvéért mégis lehet róla szó.
Különösen kíváncsi voltam, hogy ezúttal -igyekezve kritikusabban szemlélni- milyen benyomást tesz, mivel tavaly 9 pontot kapott. Bár hozzá kell tenni, hogy igazából 8,5-et. :D

Van egy kislány (Jun), aki oda meg vissza van a hercegekért és mivel a város szélén van egy nyugati stílusú kastélyt formázó (love)hotel időnként arra csatangol. Egy szép napon meglátja, amint az apja onnan jön ki (a szemében) mint egy herceg. Ezt gyorsan el is újságolja az anyjának azzal az információval együtt, hogy egy másik hercegnővel volt. A szülők szétmennek, a gyerek azon kérdésére, hogy „miért mész el apa?”, csak annyi választ kap, hogy „az egész a te hibád”. (Nyilván...) Ekkor eltörik benne valami és megfogadja, hogy többet nem szólal meg. Ehhez társul egy szimbolizmus, ahogy a gyerekben ez lejátszódik és amely végig jelen van a filmben.

Következőleg a felső középiskolában találkozunk a lánnyal, aki szavak és barátok nélkül tengeti napjait. Az osztálya feladatul kapja, hogy szervezzen egy előadást a közösségi napra, amihez a tanáruk az osztály 4 legkevésbé összeillő tanulót válogatja össze.
A fent említett lányt, a baseball csapat sérült és nagy szájú nagymenőjét, egy átlagosszerű, de a zenéhez értő fiút és egy „pomponlányt”.
Innentől kezdve lehet sejteni, hogy a „néma lány” énekelni fog, az össze nem illő karakterek meg jól összebarátkoznak és a többiek életéből is kapunk némi drámát, bár nyilván a lányé a főszerep.
Emellett szerelmi sokszög is kibontakozik.

Az történet talán nem túl bonyolult, de szerintem mégis jól működik, a grafika és a zene is rendben van. A karakterekkel sem volt semmi bajom. Daiki az elején kicsit idegesítő, de konkrétan ez a karakter feladata, neki kell a rosszfiúnak lennie. Később azonban fejlődik. Aki tényleg irritált pár jelenetben az az egyik mellékszereplő pomponlány (Youko), de szerencsére nem sokat látni.

Az egész film fő üzenete, hogy a szavakkal nagyon meg lehet valakit bántani. Na igen, ez így van. Ennél kevesebbre is felhúztak már egy egész estés filmet (khm Mirai...). Érdemes azt megfigyelni, hogy az anya hogyan kezeli a helyzetet (a lehető legrosszabb módon) és hát persze ez más karakterek interakcióiban is előjön. Jun naiv, gyakorlatilag épp, hogy csak nyitott a világra, beleszeret egy fiúba, de ez viszonzatlan. A viselkedése talán nem túl érett, de nem is annyira vészes, persze a végén minden szép és jó lesz a maga módján.

Így másodjára is tetszett ez a film. Én ezt a Koe No Katachi előtt láttam pár hónappal, bár egy évvel megelőzi azt. Mindezt azért említem, mert valamiért nekem hasonló kicsit a hangulata még ha a története teljesen más is, valamint azért mert ez sokkal jobban tetszett.
Nem akar mindenáron megríkatni mint a hasnyálmirigyes, nem túl csöpögős, nem (annyira) túldramatizált, kellemes darab. Arra a bő 8 pontra még mindig simán jó nálam.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Kokoro ga Sakebitagatterunda.

Nem tudom, lehet, hogy kezdek immunis lenni a drámákra, mert valahogy ez se jött át annyira, mint amennyire talán kellett volna. A témája és a mondanivalója alapvetően tetszett, viszont a karakterek annyira nem érdekeltek, hogy nagyon.
Meg egyébként is: milyen apa az ilyen? Fúú, baromira idegesített. Oké, az anya se kezelte a legjobban a dolgokat, de ő legalább a végére változott (amúgy nem bántam volna, ha kicsit nagyobb hangsúlyt kapnak a szülők).
Az mondjuk kifejezetten tetszett, hogy
SPOILER
a párosokon csavartak egyet és nem a két főszereplő jött össze egymással. Mondjuk vicces, hogy Tasaki mindkét lánynak szerelmet vallott a film alatt :D.
A dalok elég fülbemászóak voltak, de hát kell is, ha egy musical is a középpontba kerül.
Nagyon nem is tudok többet írni erről a filmről, ez is ment az "egynek elment" listámra, de összességében azért jobban tetszett, mint a Kimi no Suizou wo Tabetai. 6/10
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Kokoro ga Sakebitagatterunda
Az ilyen animék végignézése után merül fel bennem, hogy ennyire drága a pszichológus Japánban? Gyakorlatilag egy gyermekkori lelki törés miatt nem beszél hosszú időn keresztül, és válik teljesen aszociálissá, és nem tesz semmit? A csesztetés, vagy a "jaj, vajon mit fognak szólni mások" megjegyzések nem éppen a legalkalmasabbak eme probléma megoldására. Ahhoz képest meg kicsit sok áldozatot hoz, hogy egy ennyire a külvilágnak megfelelni akaró, amúgy nemtörődöm nő legyen. És ez a végéhez sem illik...
A koncepció tetszett, a zenék is jók voltak, viszont a szerelmi sokszög, meg ahogy azt tálalták már annyira nem jött be.
SPOILER
Belőlem inkább amolyan wtf érzést váltott ki, amikor 5 perccel a szívszorító vallomás után, a baseball csapat sztárjával jön össze.
Meg volt néhány szereplő, aki igazán kaphatott volna több játékidőt is. Mindezek ellenére, egy viszonylag kellemes mozi volt, úgy hogy egy 6/10-t kap tőlem is. Elnézést, amiért nem írtam róla többet, de most csak ennyire futotta tőlem.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Akkor én is gyorsan elmondom a véleményem.

Kokoro ga Sakebitagatterunda
Pintergrerghez hasonlóan én is már láttam korábban, úgy kb. 2 éve. De akkor a megnézése után úgy gondoltam, hogy ezt szerintem újrakellene nézni, hogy jobban átlássam az egészet.

Hol is kezdjem?
Az a legnagyobb baj a movieval, hogy a készítők túl sok mindent raktak bele 2 órába. Aminek az lett az eredménye, hogy valamire túl kevés idő jutott, valamire meg kapott elég időt.
Itt van Jun háttértörténe, amire túl kevés időt kapott. Bár azért itt is voltak bosszantó dolgok. Meg főleg szülei. A legjobban boszzantott, hogy az hogy az apja lehet ekkora barom
SPOILER
Elkezdi csalni a feleségét, amit később Jun lefüleli egy másik nővel. Utána persze a felesége dobja. És persze ki a legnagyobb hibás: Jun. Most komolyan? Valaki csalja a feleségét és lefülelik, de az az ember a legnagyobb hibás aki látta. De semmi szégyenérzet nem volt benne.
Ez teljesen logikátlan.
Ott van Jun anyja, aki szerintem túlságosan is csőlátású volt. Nem értem, hogy nem tünt fel neki, hogy a lánya évek úta nem beszél? Azért tudom, hogy munka mellett nehéz a gyerekre figyelni, de ezért ez már eléggé befigyel.
És végül Jun. Valamennyire át lehetett érezni a fájdalmait, de sokszor már nagyon túlzásba vitték az önmarcangolását. Főleg a végén. Néha már én magam sem tudtam, hogy sajnáljam vagy utáljam.

Ott a többi karakter is.
Daiki háttértörténetével az volt legnagyobb baj, hogy egyszerúen kilógott az egészből. Tény, volt valami előrehaladás a történetéban, de nem lett belőle semmi.
Meg ezek szerelmi háromszögek. Amik egy kicsit izzadságszagúak voltak.
SPOILER
Tehát először Nito szerelmmes volt Takumiba, de igazából alig volt valami köztük.
Aztán Jun és Takumi. Szerintem nem sok értelme volt belereakni.
Meg a végén bedobták, hogy Daiki szerelmes Junba. Kb. olyan érzést keltett bennem, mintha a készítők az utolsó pillanatban dobták volna ezt a váratlan fordulatot.
Látvány terén nem semmi bajom, de néha voltak olyan részek, főleg ilyen sötétetbb hhelyszínek ahol mintha rondább lett volna, mint világosabb helyszínen.
A mondanivalója az így rendben volt és a zenék egész szépek voltak.

Összeségben lehetett volna jobb is, de ha kibontottál volna például kb 12-13 részbe, akkor jobban kitudtak volna bontani mindent.
6/10


Egyébként Dresthar felvetette joggal a kérdést, hogy ennyire drága a pszichológus Japánban?
Szerintem éppen az a baj, hogy a japánoknak túl kevés szabadidejük van és így nem tudnak pszichológushoz fordulni. Mert ugye reggeltől estig dolgoznak/tanulnak és este meg örülnek, hogy vége a napnak. Legalábbis ez az én álláspontom
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Még mielőtt áttérnénk júniusra akkor én ki is jelölöm a következő tagot aki nem más mint dresthar. Mit ajánlasz nekünk júniusra?
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Mielőtt kiválasztanám az e havi kihívás tárgyát, meg kell kérdeznem valamit: muszáj lezárt sorozatnak lennie, vagy lehet olyanis, aminek még nincs, illetve kétséges, hogy valaha lesz-e folytatása? Mert azt olvastam, hogy 13 résznél nem hosszabb sorozatot lehet, de nem tudom, hogy erre vonatkozóan van-e valami szabály.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Szerintem nincs akadálya. Ha egyszer talán lesz folytatása, akkor akinek tetszett, az majd folytatja, akinek meg nem, az nem, a lényeg, hogy ott a választás lehetősége. Jó, mondjuk vannak olyanok, akik ha már elkezdtek egy franchise-t, akkor megnéznek hozzá mindent, akár tetszik, akár nem, de ők max. nem csatlakoznak be a kihívásba akkor (vagy vállalják a következményeket :twisted: ).
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Akkor ebben az esetben, ha megfelel, legyen a Rokka no Yuusha. Gondoltam, a két sulis slice of life után, a változatosság kedvéért lehetne egy akció-kaland fantasy sorozat. Mivel nem láttam, ezért csak remélhetem, hogy jó, vagy legalább nézhető.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

dresthar írta: 2019.06.01. 18:17 Rokka no Yuusha
Linkelném a CUCCal kapcsolatos meglátásaimat, csak nehogy elvegye a kedvét senkinek, vannak ott pozitívabb értékelések is.
Akosss írta: 2019.05.01. 19:35 Valamelyik moderátor esetleg belerakhatja tulokos nyitóposztjába is
MOD: a post-szerkesztés csak Hikarinál működőképes, anno ez az opció kikerült a mod-hatáskörök közül.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

dresthar írta: 2019.05.31. 16:22 ennyire drága a pszichológus Japánban? Gyakorlatilag egy gyermekkori lelki törés miatt nem beszél hosszú időn keresztül, és válik teljesen aszociálissá, és nem tesz semmit?
Szokták mondani, hogy japánban kijárhatod az iskolákat anélkül, hogy meg kellene szólalnod. (Amennyire én tudom) feleltetés nincs, csak írásbeli minden (a JLPT nyelvvizsgákon sincs szóbeli rész). Szerintem teljesen reális, hogy egy ilyen gyerek végigmegy a rendszeren anélkül, hogy bárki különösebben foglalkozna vele.
Nightbird írta: 2019.05.31. 21:57 Nem értem, hogy nem tünt fel neki, hogy a lánya évek úta nem beszél? Azért tudom, hogy munka mellett nehéz a gyerekre figyelni, de ezért ez már eléggé befigyel.
Az már egy sokkal érdekesebb kérdés, hogy az Anya észrevette-e. Természetesen igen, Takumi nagyszüleinek nem azért mondja szerintem, hogy cserfes, mert nem tudja, hogy nem beszél, hanem mert szégyelli, hogy nem beszél. Ez is teljesen tipikus japán reakció! Csak kívülről nem látsszon, hogy gond van. Az látszik, hogy az Anya bosszúnak érzi azt, hogy a lánya nem beszél és ellenséges lesz vele szemben. Ez a pénzbeszedős résznél is egyértelmű.

Ahogy az is, hogy egyszerűen a haragját a lányán vezeti le és nem figyel rá. Ez már akkor látszik, mikor Jun elmondja, hogy mit látott. Onnantól kezdve (de lehet, hogy már előtte is, ez nem derül ki) nem figyelt arra amit Jun mond. Egyszerűen belemerült a saját fájdalmába. Nem pszichológus kell ide, egyszerűen ha az anya leült volna beszélni a lányával, meghallgatja, figyel rá, akkor az egész film nem történt volna meg. Mint ahogy rengeteg ember rengeteg problémája „könnyen”orvosolható lenne ha az emberek beszélnének egymással és figyelnének arra amit a másik mond. Ez ilyen civilizációs átok kb. A lány nem tud beszélni a trauma miatt, de nem őt kell hibáztatni. Eleve az apja minősíthetetlen. A színdarabbal tudja végre elmondani az anyjának, hogy mi van vele és anyja akkor először figyel rá rendesen.

Ami a szerelmi sokszöget illeti, Daiki vallomása lehet, hogy relatíve hirtelen, de valójában az egész cucc elég rövid időalatt játszódik le, másrészt pedig Jun már korábban „megérinti”. Szerintem nincs ezzel akkora baj. Az tetszett, hogy nem Takumi és Jun jön össze, de Takumin látszik, hogy csak kedves törődő, Jun meg beleszeret, de ez ebben a szituban teljesen várható.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Bár eddig mindegyiket teljesítettem, de egészen egyszerűen a mostani kihívást nem lehet véghez vinni. A ma ismert fizikai törvények nem teszik lehetővé, hogy egy ennyire hosszú sorozatot ennyire rövid idő alatt végig nézzen az ember.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

iskariotes írta: 2019.06.03. 22:49 Bár eddig mindegyiket teljesítettem, de egészen egyszerűen a mostani kihívást nem lehet véghez vinni. A ma ismert fizikai törvények nem teszik lehetővé, hogy egy ennyire hosszú sorozatot ennyire rövid idő alatt végig nézzen az ember.
Ezt... most nem értem. Ez az anime egy darab epizóddal nyom többet, mint a korábbi kihívásban szereplő Bartender, amit ráadásul te hoztál be, mint kihívás-matéria, szóval nem vágom mitől olyan nagyon hosszú, hogy teljesíthetetlen legyen.

Egyébként ebbe én is beszállok, igaz, csalok kicsit, mert a korábbi véleményemet másolom csak be ide, de a célnak végül is megfelel (újranézni meg nem fogom): Klikk

Nekem pár éve egész kellemes meglepetés volt, de most is inkább pozitívan gondolok vissza rá, semmint ellenérzésekkel.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Az elején azt hittem, hogy nem lesz több egy átlagos fantasy kalandnál, de tévedtem.
SPOILER
Ez a „ki a hamisítvány” feladvány nem csak ötletes, hanem viszonylag jól kivitelezett is volt. Legalábbis engem le tudod kötni.
A harcok közt is akadt pár érdekesebb, és kifejezetten tetszett, hogy a főhős a fegyvereivel trükközött, és nem csak öklét használta.
Apropó, karakterek: Fremy háttértörténete is jó, és érdekes, amire viszont nem számítottam. Az elején nem volt több mizantróp jégkirálynőnél, akiről azt lehetett sejteni, hogy az ügyeletes tsundere lesz majd. Ehhez képest a végeredmény sokkal jobb lett.:) Sajnos a többi karakter már nem lett ennyire jól megírt. Hans-t sikerült a végére megkedvelni úgy ahogy, és Adlet-nek is volt egy-két értékelhető húzása. A többi karakter viszont kicsit jellegtelen volt, vagy túl keveset mutattak belőle. Illetve fontosnak érzem megjegyezni, hogy elején Nashetania nyuszijelmez kicsit zavart, de megszoktam. Amúgy is beleillik a bulémiás, a macskaőrült, és a többi különc közé. (Csak ismételni tudnám az egyik karaktert, aki megállapította, hogy egyik hős sem teljesen normális.XD)
Összeségében a történet maga jó, bár a végén megjelenő új karaktert teljesen fölöslegesen éreztem. Ha valaki olvasta az eredeti művet, az leírhatná, hogy annak amúgy van-e bármi értelme. Az összképet tovább rontják az ocsmány cgi monszták, ami alaposan belerondít a sorozat látványvilágába. Pedig amúgy az azték környezet, elégé hangulatos lenne. Én olyan 7/10-re értékelem ezt az egészet.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Rokka no Yuusha

Anno volt egy-két haver, aki ajánlotta nekem ezt a címet, de valamiért semennyire sem vonzott sem a borító, sem az alapszitu.
Ehhez képest eléggé vegyes érzésekkel sikerült viseltetnem iránta.

Először a pozitívumok:
- Végre egy olyan rövid sorozat, ami nem egy sablon fantasy kaladszar akar lenni! :D Maga a "ki és miért a felesleg?"-gondolat már a Harry Potter és a Tűz Serlege idején is felcsigázott. (Az már más kérdés, hogy Rowling is csak hangulatfokozóként hagyta a levegőben lógni és egy pillanatig se hagyta a karaktereket ezen tűnődni.) Ebben a sorozatban idővel benne volt egy jó kis pszicho-fantasy lehetősége; már ezen az alapon jó esélyekkel indult.
- A közép-amerikai törzsi setting kellően látványos és szimpatikus lett, többet is el tudtam volna viselni belőle. Kár, hogy nem tartották többre egy 12-részes szerencsecsomagnál. :(
- Nincs harmadik, csak hatásvadász akartam lenni. :-P

Ami azonban nem tetszett:
- A sablonos zenei felhozatalt, valamint a közepesnél gyengébb élvezet nyújtására is képtelen OP/ED kombót magamra se vettem, de a karakterdesign szabályszerűen erőszakolta a szememet. Goldof, Nashetania és Freamy megjelenése nettó fanservise, Hansról pedig mintha durván megfeledkeztek volna. Ilyen színvonalú designt szerintem bármelyik fórumozó tudott volna csinálni, már nem azért a húsz fillérért.
- A CGI-ról alapvetően az a sarkos véleményem, hogy vagy végig azzal a technikával készül el egy anime, vagy nem. Itt inkább a szörnyekhez és egyéb harci pillanathoz használták fel, de ha ennyivel kevesebb látványelemmel is beérték volna, az is jobb lett volna. Ennek a CGI-nak egyszerűen nem volt létjogosultsága a Rokka no Yuushában, mert úgysem a harcok lettek volna itt a kulcselemek.
- A történet ugyan érdekes volt a maga módján, de nem éreztem eléggé átgondoltnak.
SPOILER
1. Értem én, hogy Adlet megkedveltetéséhez kellett a viszonylag hosszú felvezetés, de ha úgyis a "ki a hetedik?"-sémát akarták kibontani, ahhoz feleslegesnek tartom.
2. Tetszett, ahogy Adlet szemszögéből igyekezték a nézőt kétségek között tartani, de asszem túl sok olyan infóra támaszkodtak a készítők a probléma kidolgozásához, ami egyfajta "előismeretként" kellene tudni, de csak abban a szent minutumban ismertetik. Lehet ez inkább az én személyes pechem, de engem borzasztó módon tud irritálni.
3. Maga Adlet piszkosul irritáló karakter. A 2. pontban ismertetettek miatt mindenképp kellett egy nem is annyira okos, nem is annyira erős, de mindezeket elegendő kitartással és magabiztossággal kompenzálni képes, rafkós főhősre, de ez inkább a "jóból is megárt a sok"-kategória volt. Én kérek elnézést, de ezt anno a Narutónál se kajáltam be. :-P
4. Az a konklúzió... :hammer: Gyerekek, az egy dolog, hogy Nashetania gyanúsan pozitív volt az első részek óta, de ilyen trehány kifogást életemben nem hallottam... :wwall: Még a Mnemosyne főgonoszában is több tartás volt, mint ebben a lewd-nyuszicosplayes naív géshagolyó-roppasztóban... A zűrös családi háttérből sejthető lett volna, hogy valami nincs rendben a füle között (ba-dumm-tshhh), de ezt sem igyekezték eléggé kidomborítani, így nekem nagyon sovány vigaszul szolgált. :wtf:
Ja, és az megvan, hogy elvileg az Egyszerű Virág Istennője választja ki a hősöket? Az a luvnya mi alapján szedte össze ezt a nyomorultak gyülekezetét?! Ja, hogy ha több tudatosság szorult volna Őnagyságába, akkor ez a sorozat se született volna meg. Oooké, nem szóltam...
Összességében egy "egyszer okés" darabnak tartom, mert voltak ugyan érdekes pillanatai, de többszörösen túlgondolta magát a sorozat. Sok nyitott kérdés maradt a befejezés kapcsán, de nem hiszem, hogy valaha is kapna folytatást. Ahhoz többszörösen túlbonyolították a végére a cuccost, így nem bánom. Egy 6/10-et megért, de többet semmiképp sem vagyok hajlandó adni neki.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Rokka no Yuusha

Az a fura, hogy ez a sorozat engem totál elkerült. Mármint még a címe se rémlett, pedig látom, hogy itt a fórumon is többeknek sokan ajánlották és azért nézték meg... szóval nekem kapóra jött most ez a kihívásosdi, még akkor is, ha felemás érzéseim vannak az egésszel kapcsolatban.

Maga az alapsztori tetszett, nagyon szoktam szeretni az ilyen "egy valaki kilóg a sorból" típusú sztorikat, szóval hamar felkeltette az érdeklődésemet. Mondjuk a pozitívumok listája nagyjából ennyiben ki is merül, bár az tény, hogy az utolsó 4-5 rész nagyon pörgött.

És hogy mik voltak a bajaim? Többek közt:
- ezek a béna karakter designok... könyörgöm, egy érdekes fantasy világba és sztoriba miért akarják, hogy komolyan vegyek egy nyuszifüles csajt? Vagy Fremy miért nem öltözhet fel rendesen? Meg minek az a virág a fejére :'D? Nálam az ilyesmik nagyon hangulatromboló dolgok. Ja, meg ott van a tehenes csaj is, azon is csak röhögni tudtam.
- és maradjunk a karaktereknél: egyiket sem sikerült megkedvelnem. Még talán Fremy kapta a legértékelhetőbb háttérsztorit, meg Adletről is megtudtunk valamennyit, a többiekről meg talán 1-2 info derült ki. Adlet kifejezetten idegesítő főszereplő, már az első rész felénél éreztem, hogy ivós játékot lehetne szervezni erre a "világ legerősebbje" szövegre. Nashetania még úgy-ahogy érdekesnek tűnt, de ahogy már említettem, a designja sokat rontott a komolyan vehetőségén, ráadásul
SPOILER
a motivációi is elég furák, viszont a kattant énjéből még lehettek volna érdekes dolgok.
Mora és Goldov teljesen feledhető karakterek, még a cicafiút bírtam úgy-ahogy, de a folyamatos "nyaa" beszéd idegesített (ez amúgy mindig szokott). Chamo pedig... az hagyján, hogy alapból sem szoktam kedvelni az ilyen fiatal, de rohadt erősnek beállított karaktereket, de ha még a koránál is direkt gyerekesebben viselkedik, azzal ki lehet üldözni a világból. Komolyan azt vártam végig, hogy valaki jól ellássa a baját :P. Ja, és ráadásul a képessége is undorító XD.

Összességében olyan 6,5 pontosnak érzem, de mivel nálam a karakterek sorsdöntőek ilyenkor, ezért inkább 6 pontot adok neki. Ennek ellenére érdekes, hogy érdekelne egy folytatás, még azon is elgondolkodtam, hogy beleolvasok majd a light novelbe, hisz az anime csak az első kötetet dolgozta fel. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a folytatás pont annyira mélyítené el és hozná közelebb a karaktereket, hogy utólag ez az évad is jobbnak tűnne.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

A korábbi kommenteket olvasva feltűnt, hogy már voltak ilyesfajta csalók, és abban az esetben ajánlhattak valamit, ha azt tényleg akkor nézik meg ők is. Ezt figyelembe véve, Junchi kapja meg a lehetőséget, hogy ajánljon valamit, amennyiben betartja ezt. Ha nem, akkor higashikata lesz a következő.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Sure, bár kicsit szét kellett nézzek, mert nem is volt semmi a fejemben talonba. Aztán meglett. Mindenkit megnyugtatok: visszatérünk a filmes formátumra ÉS a non-trash vonalra (habár az ajánlott címre persze nem vállalok felelősséget, mert lehet, hogy ugyanígy itt köt majd ki, de azért ránézésre nem egy Angel Cop & co., na).

A júliusi alany a Hashire Melos. (A nyaa-vogáson van hozzá torrent.) Akik btw látták az Aoi Bungakut vagy eleve képben vannak ezzel a sztorival, azok szerintem nagyjából tudják, mire számíthatnak, mindenesetre ez a film tűnik annyira decensnek, hogy egy próbát megérjen, mint kihívás-matéria.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi kedves, ezt komolyan gondoltad?

Annyit még én is tudok, hogy ami YouTube-on fullban megtalálható, az nem szokott jó anime lenni... :D
(Most azon merengek, hogy bele merjek-e kezdeni...)
Válasz küldése