Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:ilyen fontos plot-pointok belekerültek, mint a közös kádban való fürdőzés
De hiszen a Fairy Tailben ezek a fontos történetelemek. ¯\_(ツ)_/¯ Egyébként a szám meglepően kellemes, viszont egy háborús történetszálhoz nem éppen ezt választottam volna...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2019.01.31. 23:19
Titkos írta:ilyen fontos plot-pointok belekerültek, mint a közös kádban való fürdőzés
De hiszen a Fairy Tailben ezek a fontos történetelemek. ¯\_(ツ)_/¯
Jogos egyébként, ahogy valamelyik YT kommentben olvastam: "Fairy Tail doesn't have fanservice....fanservice has Fairy Tail". :lol:
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2019.01.31. 16:52 Sima j-pop szám, de mégis kb. naponta meghallgatom, mióta kijött. :) Mondjuk a klip is sokat hozzátesz, örülök, hogy ilyen fontos plot-pointok belekerültek, mint a közös kádban való fürdőzés, a kyojin-Happyn meg jót röhögtem. :lol:
Ezt a számot valahogy jobban el tudnám képzelni egy olyan endingnek, amiben a szereplők táncolnak, mint egy hangulatkeltő openingnek (mondom ezt a történet felettébb mérsékelt ismeretében).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Itt az új JoJo opening és ending. :3
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Kár, hogy a Tate no Yuusha openingje ilyen szokásos fiúbanda felénekel valami shounen cucchoz illő számot, mert a képi világa nagyon bejön.
Viszont az ending szép lett, tetszik is, azt majdnem mindig meghallgatom. :)
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Azóta megérkezett a második openingje, és endingje a Tate no Yuusha-nak. Ennél is az ending sikerült jobban szerintem.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

dresthar írta: 2019.04.07. 16:46 Azóta megérkezett a második openingje, és endingje a Tate no Yuusha-nak. Ennél is az ending sikerült jobban szerintem.
Ez a második opening kicsit jobban tetszik, mint az első. Az ending megint szép lett.

A Kimetsu no Yaiba openingje is bejön, szeretem Lisa énekhangját.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Végre, Revo megint visszakapta az openinget! :D Megértem, hogy az előző etaphoz jobban illett a nyálas fiúbanda stílus, de azt többszöri hallgatásra sem tudtam megkedvelni. Amúgy ez a szám most még nagyobb egyveleg, mint az előzőek. XD Annyira mondjuk nem érdekel, szeretem a Linked Horizon számokat és ez is hozta, amit elvártam tőle.

Az endinget megint a Cinema Staff adja elő, de a Great escape az első évadnál jobban sikerült. A képi világa bejön, csakhogy maga a zene szerintem olyan semmilyen, sokszor hallott shounen cucc.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Vinland Saga endingje gyönyörű lett, mind zeneileg, mind képileg. Amúgy is nagyon szeretem Aimer hangját, egyből megvett kilóra.

Az opening viszont nem jön be, vagyis az eleje még csak-csak, a végén lévő ordításnál abszolút elvesztettek.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hihi, nálam a vinland op pont fordítva van... Rémesen unalmas shounen szám, amit a végén a hörgés feldob a tök menő jelenetekkel. XD de egyik száma se lesz szezon kedvencem...
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem talán az El Melloi II openingje tetszik eddig legjobban a szezonból (csak mert még nem jött ki a modao).
Sajnos hirtelen csak ebben a feltöltésben tudom linkelni, de annyira hatásos és menő, hogy nem hagyhattam ki.^^
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Teljes még nincs belőle, de én inkább erre (az OP-ra) esküszöm.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Végre folytatódik a Mo Dao Zu Shi, így ide is jövök áradozni.

Az opening zene maradt, de a szöveg új és a képek is, AHHH elején a mosolygós Wangxian, imádom őket! De minden mást is. Most is esélyes nálam az év openingjére.^^

Az ending pedig huhh, nagyon megvett, Addictson már fanoskodtam róla:
Ez az új ending tegnap óta annyira a fejembe mászott... Ráadásul este revaccsoltam a részeket... Így még jobban.
Valami elképesztően jó minden sora és dallama, emellett baromi jól illik a képváltásokhoz is.
Az az énekhang ahogy kezdi... Aztán amikor egyre jobban pörög. Úristen elsőre fapadosabb endingnek tűnt, de szerintem baromi hatásos.
Egyik kedvencem benne, amikor Yanli az esküvői ruháját mutatja!! A zene ott is, aztán ahogy beindul... UHH
Érdekes, hogy a korábban kiadott képek közül a legutolsó gusus együtt hangszeres, nyulas kép nem került bele, csak a múltas zombis. Nem zavar, mert még ráérős kép, csak feltűnt.
Avatar
Nashira
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2019.08.05. 18:41
Nem:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Nashira »

Gondoltam írok ide. :)
Jelenleg nekem a Given openingje eléggé tetszik.
https://youtu.be/O38EXLKLPqE
MAL profilom:
https://myanimelist.net/profile/Riyuki94
- Itt még nem Nashira vagyok, de leszek majd! XD
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

hmm... Szerintem tipikus BL-opening. Nekem nem mond semmit. Egyetlen egy jó BL-openinget tudok, a Hitorijime My Hero openingje, a Heart Signal. Amúgy olyan érzetet adnak a BL openingek és endingek, mintha a homoszexualitás valami megfoghatatlan, elérhetetlen dolog lenne számukra. Ki akarják fejezni zenében, de nem tudják, hogyan tegyék, és akkor kijön egy általában szenvedélyesnek hangzó, de valójában semmitmondó dal.

Mindazonáltal a Given magasan a legjobb BL-anime, amit eddig láttam. Egy anime nem volt, mely ennyire szerethetően mutatta volna be a homoszexualitást.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

A Given opening kapcsán egyszer olvasd el a szövegét, ha még nem figyeltél fel rá, mert ez esetben a szöveg szerintem nagyon összhangban van a történettel :D
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

A szövegre még nem figyeltem, ezt megmondom őszintén, de mindenképp el fogom.
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Tegnap este megnézve a 6. részt, olvasva a szöveget, igen értem már. :) De akkor is azt érzékelem, hogy a zene nem adja vissza a szöveg mondanivalóját. Ilyen szöveghez én lassabb, melankólikusabb zenét írnék. Azokat a zenéket szeretem igazán, ahol nem kell érteni a szöveget, mert annyira visszaadja az érzésvilágot, amiről a szöveg szól.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megérkezett a Vinland Saga új opening és ending párosa.
Az opening határozottan jobban tetszik, a képi világa is különleges lett. Mondjuk a Man with a Mission vagy olyan számot hoz össze, amire rákattanok, vagy olyat, amitől visítva menekülök. Utoljára azt hiszem a Log Horizon Database lett favorit. Ezt is meg fogom hallgatni többször. :)
Az ending viszont visszaesés az előzőhöz képest, Aimer száma sokkal jobban tetszik. A fakó festményszerű grafika kölcsönöz egy bizonyos fajta hangulatot, az bejön.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Fate/Grand Order új endingje mind zeneileg, mind képileg nagyon tetszik, azt hiszem új kedvenc lett. :)

Közben a Vinland második endingjét is megkedveltem, Milet hangja egészen különleges, úgyhogy rá fogok keresni a többi számára.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kőkeményen függök az Eizoukenen, de nem tehetek róla, ami cselekvéshez még az openingje is nagyban hozzátud járulni. Az enyhén porlepte, pókhálókkal borított "anime zene" folderem így bővülni tudott egy új számmal, bár persze kellenek a képsorok is mellé, mert közösen adnak csak igazán megsemmisítő audiovizuális lenyomatot. (Ja, meg van új avatarom is, a három csaj objektíve legjobbja.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Remélem állandó marad a Dorohedoro 2. endingje, mert nagyon megtetszett, sokkal jobb, mint az első. :D (Sokadszori megnézésre tűnt csak fel, hogy az ajtó, ami kinyílik a 13. másodpercnél egy VHS kazetta felülnézetből. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Bocsi, amiért duplázok, de eléggé kihalt lett a topic.

Korábban azt írtam, remélem marad állandóra a Dorohedoro 2. endingje, azóta viszont kijött a harmadik. :D Ez még nagyobb kattantság, mint az előzőek, szintén ment a kedvencek közé. XD
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kellemes tavaszi főcímdalok vol.1/?: Kakushigoto op, ed.
Válasz küldése