Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen, és egy vagon embertől hallottam már, hogy:
1. Milyen gagyi a Pokémon, biztos mindegyik ilyen dedós, az animések hülyék és dedósok, és én nem nézek ilyeneket.
2. Anime. Tehát a Pokémon. Te ilyen gagíyi izéket nézel.
3. *Yaten képeket néz interneten, hirtelen nem tudom, milyen anime képet, erre oda megy hozzá a gyerek* Hmmm, mi ez... Nem SM, nem DBZ, akkor biztosan Pokémon, igen, ez Pokémon.
-_-"
és tapasztalataim szerint az 1-nek említett emberekből van a legtöbb....
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Sajnos, baj hogy a magyar emberek nem tudják igazából, hogy mi is az anime. Bezzeg ha tudnák......
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Misato írta:Sajnos, baj hogy a magyar emberek nem tudják igazából, hogy mi is az anime. Bezzeg ha tudnák......
mondjuk az se lenen jó, ha tudnák és az anime divattá válna..az..szörnyű lenne, rosszab mint ami most van...
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Nem azt mondtam ,hogy legyen divat, csak azért DBZ, Pokemon = anime. Ez a képlet nem nagyon tetszik.

De igazad van abban, hogy szőrnyű lenne, ha divat lenne. Max. abban lenne jó, hogy több (és ha mázlink van), és talán jobb animeket nyomnának a TV-ben. Bár így is eljut hozzám. Most dilemmába estem. :?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Misato írta:Nem azt mondtam ,hogy legyen divat, csak azért DBZ, Pokemon = anime. Ez a képlet nem nagyon tetszik.

De igazad van abban, hogy szőrnyű lenne, ha divat lenne. Max. abban lenne jó, hogy több (és ha mázlink van), és talán jobb animeket nyomnának a TV-ben. Bár így is eljut hozzám. Most dilemmába estem. :?
Hihi^^ Végülis amit karunk megszerezzü, és a magyar szinkron úgyis pocsék^^....magyar feliratok kellenének, jó sok:) és, hogy csak az animések ismerjék az enimét..amikor az animéről beszélgetünk ,azo lyan a kívülállóknak, mint egy titkos nyelv, ez olyan vicces:)
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nem tudom miért vagytok ennyire rákattanva a Pokémonra... meg,hogy milyenek a magyarok, hogy ez az Anime nagy A-val.Kíváncsi lennék,hogy ti hogyan kezdtétek, egyből az Evangelion mély filozófikus mesterműre katttantatok rá és elgondolkodva a tartalmi és filozófiai tartalmon,rájöttetek milyen hatalmas eszmei és tartalmi mélységek is rejlenek ebben a műfajban?
Mindent el kell kezdeni valahol.Én speciel anno még SM-el ismerkedtem meg, amiről Tudtam,hogy anime,és nem csak most mondom,hogy jahh az is az volt mint a Csipp csupp csodák..vagy mittomén.
Totálisan magas lóról beszéltek pl a POkémonról ha már így feljött,de mondhatnám a Digimont is. Speciel pl a párom 10 éves öccse sokáig folyamatosan felvette a részeket és mindig nézte,így mostmár a többi is érdekli. Szerintem át kellene gondolni a hozzáállásotokat, mivel ez a sznob,lenéző taktika nem javítja a megítélését az animéseknek.
Bocs ha bárkit is megbántok.Amúgy speciel az én családom is a pOkémont és Digimont látta először de mostmár leülnek velem egy-egy movie-t vagy érdekes részt megnézni...ami szép teljesítmény tekintve anyám 50 éves!
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ynah írta:Nem tudom miért vagytok ennyire rákattanva a Pokémonra... meg,hogy milyenek a magyarok, hogy ez az Anime nagy A-val.Kíváncsi lennék,hogy ti hogyan kezdtétek, egyből az Evangelion mély filozófikus mesterműre katttantatok rá és elgondolkodva a tartalmi és filozófiai tartalmon,rájöttetek milyen hatalmas eszmei és tartalmi mélységek is rejlenek ebben a műfajban?
Mindent el kell kezdeni valahol.Én speciel anno még SM-el ismerkedtem meg, amiről Tudtam,hogy anime,és nem csak most mondom,hogy jahh az is az volt mint a Csipp csupp csodák..vagy mittomén.
Totálisan magas lóról beszéltek pl a POkémonról ha már így feljött,de mondhatnám a Digimont is. Speciel pl a párom 10 éves öccse sokáig folyamatosan felvette a részeket és mindig nézte,így mostmár a többi is érdekli. Szerintem át kellene gondolni a hozzáállásotokat, mivel ez a sznob,lenéző taktika nem javítja a megítélését az animéseknek.
Bocs ha bárkit is megbántok.Amúgy speciel az én családom is a pOkémont és Digimont látta először de mostmár leülnek velem egy-egy movie-t vagy érdekes részt megnézni...ami szép teljesítmény tekintve anyám 50 éves!
Akkor neked mázlid volt. Legtöbb emberrel ugyanis más a helyzet.
A Sailor Moon-nal kezdtem én is, de szerintem az sem egy szinten mozog a Pokémon-nal, még anno, a németen kezdtem, ahol nem azért indult annó, hogy a németeknél előidézze, a mára sajnos süledező, anime-manga áradatot. Nem hirdették annyira, hogy még a csapból is az follon.
A Digimon-nak még azért komolyabb storya van, mint a Pokémon-nak, de ez nem ide tartozik, és nem is megyek bele. És a legtöbb Pokémon rajongó kisgyerek, akit ismerek, ma már nem nézi a Pokémon-t, mert "kinőttek belőle", csak egy átfutó korszak volt nekik, és nem is tudták, hogy japán.
Németo-ban meg szerintem nem véletlen, hogy mostanában egyre több amcsi rajzfilmet adnak, animék helyett. Sajnos ők is átvették ezt az agyon reklámozás mániát. Elfelejtették, mivel indultak. Hogy a Sailor Moon-nak anno, miért volt sikere. (Vagy a régebbi animéknek, de a Sailor Moon indított el végül mindent). Most már csak azt veszik, amit az amcsik adnak. És eszükbe se jutna a régi animéket adni, amiket az SM előtt még gondtalanmul, kérdés nélkül leadtak bármikor. Most persze a két válasz, amit adnak a nincs pénz, és nincs hely a műsorban (6 éve persze még volt). Vagy a legrosszabb indok a német ORTT. Röheles, mikor egyes filmekből kiszedetnek egy mondatot, és egy másik szinkronnal elmondatják az újat-.- (ezt amerikaiaknál is láttam, és nem csak animéknél).
Egyébként a Sailor Moon és a DBZ után közvetlenül a Bubblegum Crisis, a Macross, az Aika, az NGE, a Mononoke Hime és az AnC jött nekem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.01.15. 22:12-kor.
Kép
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Ynah írta:Nem tudom miért vagytok ennyire rákattanva a Pokémonra... meg,hogy milyenek a magyarok, hogy ez az Anime nagy A-val.Kíváncsi lennék,hogy ti hogyan kezdtétek, egyből az Evangelion mély filozófikus mesterműre katttantatok rá és elgondolkodva a tartalmi és filozófiai tartalmon,rájöttetek milyen hatalmas eszmei és tartalmi mélységek is rejlenek ebben a műfajban?
Mindent el kell kezdeni valahol.Én speciel anno még SM-el ismerkedtem meg, amiről Tudtam,hogy anime,és nem csak most mondom,hogy jahh az is az volt mint a Csipp csupp csodák..vagy mittomén.
Totálisan magas lóról beszéltek pl a POkémonról ha már így feljött,de mondhatnám a Digimont is. Speciel pl a párom 10 éves öccse sokáig folyamatosan felvette a részeket és mindig nézte,így mostmár a többi is érdekli. Szerintem át kellene gondolni a hozzáállásotokat, mivel ez a sznob,lenéző taktika nem javítja a megítélését az animéseknek.
Bocs ha bárkit is megbántok.Amúgy speciel az én családom is a pOkémont és Digimont látta először de mostmár leülnek velem egy-egy movie-t vagy érdekes részt megnézni...ami szép teljesítmény tekintve anyám 50 éves!
A digimon én is szeretem, a Pokemonból meg az első 50 részt még szerettem aztán már uncsi lett, de azt is szerettem, a digimont meg még mindíg, de a közemberek úgy gondolják, hogy ezek mind vackk "rajzfilmek"...szal csak ezekkel lehet példálozni
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Már ne haragudj, szerintem ennek a vitának nyitnunk kellene egy másik topicot,de:
Az,hogy reklámoznak valamit nehogy már az aktuális anime hibája legyen,valmelyik másik topicban olvastam,hogy akkor ennyi erővel az InuYasha és Eva is egy ilyen anime, mert azokat is agyonreklámozzák és most ne kezdjünk el arról vitatkozni hogy mi volt elöbb a tyúk vagy a tojás...ugyanis véleményem szerint te sem úgy ébredtél egyik reggel,hogy tudtad honnan lehet leszedni magadnak szerinted" értékelhető" anime-okat, hanem hallottad valakitől vagy hasonló, és ez bizony nálam már besorolható a reklám kategóriába.
És a legtöbb Pokémon rajongó kisgyerek, akit ismerek, ma már nem nézi a Pokémon-t, mert "kinőttek belőle", csak egy átfutó korszak volt nekik, és nem is tudták, hogy japán.
Erről meg csak annyit,hogy a műfajt megszeretni nem attól fogod,hogy tudod,hogy japán vagy mert tudod hogy anime, én speciel a rajzok miatt, a képi megjelenése miatt szerettem bele és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.A képi megjelenés pedig éppúgy megtekinthető a POkémonban mint bármelyik másikban.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Egyetértek, persze, nem azzal, amit mondtál, fejezzük be^^
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Itt lehet folytatni a vitát a magyar hozzáállásról, pokemonról, stb.
A leválasztott témának egyelőre ezt a címet adtam, ha valakinek más javaslata van, szívesen megváltoztatom.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Na, ezt kicsinálta? *pislog*
Mondjuk, most zártuk le. Legalábbis, én nem naon fogok hozzá szólni, mivel nem tudok fogalmazni, és nincs is kedvem leírni.
De elárulok egy titcot. Pl. mufurc és Ynah is olyanokat mondtak, hogy mondtam, hogy lottóznom kéne, mert előre tudtam, mit fognak reagálni. És én ezekre nem fogok írni, mert ezt kéne kifejtenem, és ezt nem is fogom^^
Animék helyzete Mo-n meg hát, ahogy egy barátnőm mondta egyszer a régészetről, a béka popsija qalatt van^^
Sajnos van nekünk egy ORTT-nk, meg egy nemzeti hitünk, hogy a Dragonball Z brutális, minden anime az, és gyerekes is. Az az érdekes, hogy, szerintem, ez a két fogalom nem fér meg egymás mellett.^^
Ami a brutalitásat illeti, szerintem tény, hogy a japán animék többsége, komolyabb, még a kicsiknek szólóknak valókban is van olyan, amihez nem szokhatunk hozzá. Bár szerintem a Tom & Jerry durvább, és most erre kérem, a kommentárokat mellőzétek (mindenki nézett Tom és Jerry-t meg hasonlók), mivel világ életemben utáltam az egészet úgy, ahogy van.
De! Az animék komolysága, és az, hogy szókimondóbbak, hozzá állás kérdése. Más a kultúra, a felfogás, és még sok minden különbözik.
Mert pl. a grimm mesék japán változata, főleg a Kék Szakáll elég durva, de nekem tetszett, igaz, ezt azért még én se adnám le gyerekeknek. Aki még nem látta, ajánlom.^^

Még annyit, hogy, tudom! Nem tudok fogalmazni! Tudom! Nem tudok helyesen írni, ami szégyen, de így van. Így kő szeretni^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.01.15. 22:58-kor.
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nem tudom.Mostanában nem nagyon írogatok ide a fórumra aminek megvan az oka, de valahogy mindig felmérgel ha igazságtalannak érzek valamit.Most speciel a Pmon megítélését...van egyféle modorom elnézést ha sértő valakinek,de ilyen vagyok.
Mindenesetre szerintem nem kellene leszólni,de meghallani sem kellene az ilyen beszólásokat mint amiket írtál,hogy hallottál,miszerint milyen dedós..stb.
Ha van elég pénzed és meglátsz egy Peugeot mondjuk mert az a kedvenc autód hiába mondják azt neked,hogy a francia autók nem épp a legjobbak, te azt fogod megvenni,mert szereted és tudod,hogy mélyen egyénisége lesz a kocsidnak, lesz egy különös kpaocs köztetek, mivel te érzel benne valamit amit más nem. Szerintem ez vonatkozik az anime-ra is.
Dedós? Igen vannak dedósak, de vannak felemelőek,dokumentumfilmjellegűek,akció és sci-fi történetek. Nem kell senkit meggyőznöd arról,hogy miért szereted,nem kell igazolnod magad...
és ha ezek az emberek kicsit a látszat mögé is néznének talán teljesebbnek látnák a világot.Nem nekünk kell helyettük rálépnünk, talán csak kicsit félre kell húzni a függönyt,résnyire.

A reakcióimról meg annyit,hogy a tömeganime-k szeretete sajnos tömegreakciókra sarkall.(SM,Pokémon,Digimon,InuYasha) :boom: Ilyen vagyok :lol:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Krhm, én a hozzászólásokat mondtam, amiket hallottam^^
Nem mondtam, hogy szerintem rossz lenne^^ Azt írtam, amit hallottam, és ami a véleményem^^
Ha neked nem tetszik, akkor ne olvasd, épp ezt írtad, nem?^^
És én kb. 100 részig bírtam, addig még értelmes volt, aztán elment abba az irányba, ami már nem teccet, innentől nem néztem. A moviekból az első kettőt szeretem, és a videójátékot veszem mai napig (Zafír nagyon rossz. Nem ajánlom senkinek, fele olyan hosszú nincs, mint a Silver-Gold-Crystal, és egy csomó olyan újjítást kihagytak a GBA-s Zafír-Rubin verzióról, ami szerepelt a Jotho játékokban).
Te félreértettél vmit. Nem szidtam. Az álltalános megítélést mondtam, amit minden második embertől hallok az utcán, akinek megemlítem a témát.
Szerintem spec. nem dedós, csak láttam nála ezerszer többre értékelhető animét, legalábbis egyre inkább átmegy unalmasba, míg az elején még képes volt lekötni.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ja, és az SM nem tömeg anime^^
Sose volt az, csak sokan nézik.
A Pokémon eleve a videójátékra épül, és a világon mindenhol azért vették eleve, mert pénz anime, és félig a Warner Bros keze is benne van.
A Yu-Gi-OH! is alapból a kártyákra épül, és a nagy reklámnak köszönheti a hírnevét.
Takeuchi-san és Rumiko művei is nagy eladási cikkek, de ők annak idején nem ezért kezdték a szakmát, mígy a Game Freak anno arra készítette a Pokémon-t, hogy eladják.
Önmagában ez nem lenne rosz, csak ha megnézed, a legtöbb szülő utálta a Pokémon-t, és nem véletlenül. Olvass utána, én megtettem, és tapasztaltam is.
Sajnálom, mert alapjába véve nem lett volna rossz anime. De pl. sok helyen azért lett közutálat tárgya, mert a szülők nem akarták megvenni a játékokat a gyerekeknek.^^" Ami megint csak nem az anime hibája. A hozzá állás a gond, és a minden gonosz anime, mert minden Dragonball, meg a minden japán erőszakos megrontó, meg ilyenek!
Tényleg, észrevettétek, hogy ami híres, és sok gyerek szereti, abba rögtön bele kötnek? Pl.: a Harry Potter könyvek égetése. Ezen röhögnék, néha röhögök is, csak kár, hogy igazából ez szomorú, mivel egy ember mondd vmit, és ezzel sajnos sok embert képes befolyásolni^^"
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Nos nemi kulonbseget azert tegyunk:
Az SM es a DBZ, igaz, hogy "tomeganimek", es semmivel sem magasztosabbak, mint a Pokemon (amugy keves anime magasztosabb), de az anime fo vonalaba tartoznak, vagyis a fiataloknak (teenagertol egyetemistaig) szolo shoujo illetve shounen mangakhoz. Tehat aki SM-t vagy DBZ-t nez, az eleg jol sejtheti, milyen is az anime. Megjegyzeskent azert hozzatennem, mielott kotekedtek, vegyetek figyelembe, hogy mindketto regebbi anime, szoval ne a 98-99 koruli stilusvaltas utani animekhez hasonlitsatok oket.
A pokemon pedig ugy 10 eveseknek keszult, es kevesbe jellegzetesen anime. A digimon atmenet a ketto kozott szerintem.

Es most valami mas:
Az ember azt hiszi megszokta, hogy "szar az anime" " mit lattal?" "pokemont". Minap viszont egyik ismerosom kerdezte, hogy megis mi a jo az animeben? Megkerdeztem, hogy mit latott, kiderult, hogy Love Hinat, es baromsagnak talalta. Mondjuk speciel a Love Hinatol en se ajultam el, de azert erdemes ezen is elgondolkozni.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Stoker
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2003.07.17. 22:13
Tartózkodási hely: dolog
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Stoker »

Mostmár én se maradhatok ki ebből.. Ynah: Pokémont én is szeretem, szóval 1 véleményen vagyunk..
Tenshi Rally Vincent írta:Ja, és az SM nem tömeg anime^^
De az ^^ vagy netalántán tévedek? mert ugye az a tömeganime amit sokan néznek, nemde? szóval akkor SM is az.. de abban, hogy Tom & Jerry brutális és stb.. abban egyetértünk..

[OFFTOPIC]((én is mindíg utáltam azt a mesét, mert mindíg az a kis rohadt egér volt a májer és szivatta szerencsétlen macskát.. csak 1 jó rész volt benne ahol egymással szívóztak aztán a végén összefogtak a 3 kis genya macska ellen és jól megleckéztették őket ^^))[/OFFTOPIC]
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igaz, bár ennyi erővel átértékelhetjük a tömeganime kifejezést (illetve, ezekszerint csak én nekem jelent mást ez a fogalom), mivel minden animéből lesz vmi eladási cikk, de a mangákból is, csak például nem mindegy, hogy Tanemura Arina, Takeuchi Naoko, vagy Takahashi Rumiko az ötletét miért veti papírra, és utána az animációs stúdió miért animálja meg. (Sok esetben ezért tetszenek jobban a mangák, mert tudom, hogy egy író miért írta. Természetesen, tisztelet a kívételnek.)
Nekem a tömeg anime fogalom mást jelent, de akkor inkább hagyjuk ezt a jelzőt^^
Egyébként anno az SM-nek mangában és animében is bekellett volna fejeződnie, tehát nem a nagy fokú eladásra készült, csak aztán siker lett.
Erre több, mint tökéletes példa lenne a DB GT, de ez meg ilyen szeret-nem szeret téma lenne, amibe nem mennék bele. Annyit elárulok, én nem szeretem, és azért, mert nekem ez már nem DB.
Az pedig még hozzátartozik. A Pokémon tényleg nem egy színvonal, a Digimon pedig elég komoly történet (az első 2 egybe tartozik, és elég komoly történet lesz a vége, és moviek is jók, ha mind a 4-et megnézzük, értjük, miről van szó, és nem vágottan nézzük, mivel ezeket, pl. ellentétben a DB v. SM moviekkal, betudjuk helyezni a történetbe. SM moviekat szeretem, mindd a 3-at, DBZ filmekkel már sok kifogásom volt^^"). A Tamers is az, bár nekem ehhez meg van a magán véleményem, de ez megint más. Tehát én a 12-es korosztályra tenném.
Az SM és a DB pedig valóban egy teenager korosztálynak készült, és sokkal előbb, mint a mostani animék. És sajnálom is, hogy nem adják már a németek.^^"
A Pokémon egyébként '95-ös anime, és, ha jól emléksze, anno a Nintendo és a GB megmentésére készült ez a játék, '91-ben indult a tervezés, és a GB-re készült, de GBC-n színes.
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Stoker írta:Mostmár én se maradhatok ki ebből.. Ynah: Pokémont én is szeretem, szóval 1 véleményen vagyunk..
Na, ha elolvassátok fentebb írottakat, akkor tudjátok mi a véleményem a Pokémonról, és a játékról. Előző oldalon van, asszem. A jövőben ezeket olvassátok el, mielőtt lehordtok, jó^^
Stoker írta:[OFFTOPIC]((én is mindíg utáltam azt a mesét, mert mindíg az a kis rohadt egér volt a májer és szivatta szerencsétlen macskát.. csak 1 jó rész volt benne ahol egymással szívóztak aztán a végén összefogtak a 3 kis genya macska ellen és jól megleckéztették őket ^^))[/OFFTOPIC]
Ebben teljesen egyet értünk. 8)
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

eszembe jut, mikor még régebben volt a fókuszban a mangáról egy műsor, amit kicsit erősen összekevertek a hentai-al.
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Na most volt türelmem végigolvasni.... Nade lányok, ne öljétek meg egymást, ha kérhetném! Csak egyetlen egyet kérdeznék. Adva van egy ország x TV adóval, az összes működik egy y összegből, ha teszemazt el akarnak oda jutni, hogy eredeti kópiát akarnak beszerezni esetlegesen más komolyabb animékből, mi az első lépés? Nos? Természetesen az úgymond - bár ez tényleg rossz szó rá, de nemtudok mást - tömeganimék vetítése és miért? Hogy legyen anyagi háttér és persze RAJONGÓTÁBOR a téma iránt. Mert ugye a TV a nézőkből él, ha nincs aki nézze és vásárolaja az erekjéket és kiegészítőket, nincs pénz, ergo nem tudnak beszerezni jobb darabokat. Csak egy a bibi, nálunk egyszerűen nem hajlandóak valami újba belekezdeni vezetők, ha nincs háttere, mert időigényes pénzt hozni belőle az országak. Vagyis megpróbálják eltűntetni. Sajnos be kell látni, ez egy ilyen ország...és csak reménykedhetünk, hogy egyszer példát vesznek más országokról, ahol ez működött és próbálják tökéletesíteni.

De meglátásom szerint az elkövetkező 50 évben hiába fogunk várni... Őszintén szólva nekem jó ahogy van!

(Izé, remélem érthető volt kb, mert én se tudok fogalmazni)

Lényeg a lényeg, míg nincs haszon belőle itt nem lesz minőségi anime...sajnos! És míg nincs minőségi anime, haszon se lesz... Micsoda paradoxon! :(
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Na és azért még annyit hozzátennék...ha az emberek hozzáállása se ilyen lenne, mennyivel egyszerűbb lenne elfogadni és tényleg mögélátni a dolgoknak. Mert míg nem értik meg, hogy ez is egy művészeti ág, mint bármi más, addig a TV is cseszheti úgy ahogy van... Tudjuk, hogy reagál a magyarok többségre az újra...

Na pá, míg még több hülyeséget összehordanék -_-"
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Na igen, nagy probléma van az emberek megítélésével, akik az animet és a mangát egyszerűen gyerekes mesének titulálják.

Ha megnézzük a tévéműsorok nézőközönségét, a több mint 50%-a a valóságshowokat nézi, és ehhez hasonlókat. Ilyen körülmények között az animenak egyenlőre esélyét nem látom Mo.-n, hogy élesbe vetítsék, mert amíg a vezetőség azt látja, hogy a valóságshowokból jön a pénz, nem fognak új témához nyúlni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Kono írta:De meglátásom szerint az elkövetkező 50 évben hiába fogunk várni...
Ezt azért nem hiszem. Előbb vagy utóbb valaki rá fog jönni, hogy ez egy (itt Mo.-n is) jó üzlet lehet. Akármennyire is nem tetszik, mostanában kifejezetten divat az anime, és ezt itthon is ki lehet használni.
Szerintem biztosan lesz valaki, aki megpróbálkozik majd anime forgalmazással, és szvsz csak attól függ, hogy belebukik-e, vagy jól fog menni neki, hogy milyen filemekkel fog kezdeni.
Ja, és hogy mit fognak kiadni, annak semmi köze a "minőséghez". Egyrészt még mi itt a fórumon sem tudunk megegyezni arról, hogy melyik anime jó, és melyik rettenetes (Lásd: legrosszabb anime topic :)), másrészt minőségtől függetlenül az fog megjelenni, ami leginkább népszerű külföldön.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tenshi Rally Vincent írta: Nekem a tömeg anime fogalom mást jelent, de akkor inkább hagyjuk ezt a jelzőt^^
Ee... IMHO a "tomeganime" (mainstream anime, whatever) az, ami szelesebb retegnek keszult, es sokan nezik. :P Pl. az SM, a Fushigi Yuugi, az Inuyasha, a Trigun, a DB, a Fullmetal Alchemist, esatobbi (most randomba' mondtam parat). Mig pl. a LoGH, meg meg egy rakat mas nem "mainstream", mert egyszeruen nem vonzza a tomegeket... es nem is "mindenkinek" keszult. Egy anime nem attol lesz mainstream, hogy hosszu, vagy az iro miert irta, vagy a studio miert animalta, vagy van hozza sok-sok merchandise vagy vmi... legalabbis imho. Hanem mert egyszeruen olyan a tortenet/rajz/szereplogarda, hogy a legtobb embernek megtetszik, es direkt igy is keszul, hogy sok embernek tetsszen. Mig a nem-mainstream cuccok inkabb kivalasztanak egy bizonyos celcsoportot, es az o igenyeikhez probaljak szabni a dolgokat, vagy egyszeruen egy kisebb csoportot vonzanak.

Es persze nem azt akarom mondani, hogy akkor ami mainstream az rossz, es a nem-mainstream az jo... csak e'ted, a tenyek azok tenyek. ^^
Tenshi Rally Vincent írta:Az SM és a DB pedig valóban egy teenager korosztálynak készült, és sokkal előbb, mint a mostani animék.
IZE. Az SM es a DB speciel eppenhogy nem tinedzser-korosztalynak keszultek... ^^;;; Mindket manga (es anime!) tipikusan a pre-teen (12-tol lefele) korosztalyt megcelzo eset.
Válasz küldése