Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2019.05.07. 01:06 Illetve a többieknek: na, így második (egyeseknél sokadik XD) találkozására már szerintem mindenkit be tudok majd lőni arcról is, ha legközelebb találkozunk, Learát nem láttam sokat, ő úgy "elbújt" Junchi mögé abból a szemszögből, ahol én ültem, szóval bocsi, ha legközelebb random szembejönnék conon és elsőre nem tudnám, hogy ki köszön rám, de majd próbállak memorizálni. ^^"
Lol, hát annyira nem vettem a szívemre, szerintem kb. egyszer találkoztunk még pár éve és akkor még nem is voltam itt aoi fórumon XD. Nekem csak annyi az előnyöm, hogy jó az arcmemóriám :D.

A conról nekem nem sok beszámolnivalóm van, igazából csak az AMV verseny érdekelt, de kb. másfél óra volt, mire bejutottam, szóval csak az utolsó 20 percet láttam :drop: . Örülnék, ha egyszer valamikor később kezdenék, mert valahogy sosem sikerül időben odaérnem XD. Amúgy a programok már elég régóta nem vonzanak, max. néha némelyik előadás, most is inkább csak a társaság miatt mentem + azért, hogy beszerezzem a Nanát (de azért még maradt felvásárolnivaló a Mangafannál, de már nem sok hiányzik :D). Még a vasárnapi fansub kerekasztal érdekelt volna, de úgy voltam vele, hogy szombaton eláztam párszor + ugye tudtam, hogy hétfőn meg legalább 4 órát fogok ácsorogni egy koncerten, amikorra még szintén hasonlóan kellemes időt ígérnek, így arra jutottam, hogy a vasárnapi ázást inkább kihagynám.

Nyári conra szerintem max. akkor megyek majd, ha nem lesz kánikula, az őszi meg még messze van XD.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos: Persze, Hirotaka, azt hittem régebben már találkoztatok, de utána ő is kérdezte, ki voltál a fórumról, Titkos gyanúval. X'D
Lilla és Dani pedig nem fórumoznak sehol, és úgy voltak veled, mint a többiekkel, akikkel összefutok: fórumos ismerős. XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2019.05.07. 09:07 Titkos: Persze, Hirotaka, azt hittem régebben már találkoztatok, de utána ő is kérdezte, ki voltál a fórumról, Titkos gyanúval. X'D
Lilla és Dani pedig nem fórumoznak sehol, és úgy voltak veled, mint a többiekkel, akikkel összefutok: fórumos ismerős. XD
Ja, oké. :) Nem, Hirotaka eddig kimaradt, csak én is így kizárásos alapon betippeltem, hogy ő lehet. XD
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Hamarosan kiteszik az animés kerekasztal videóját Facebookra, nemrég posztolták ki premier módban.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Annyit azért még megjegyzek, hogy Lilla regizve van ide, de fél évtizedes regnálása alatt egyet szólt hozzá így nem csoda, hogy nem rémlik ki ő.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Minden Conra igyekvőnek jó szórakozást és kevésbé esős hétvégét kívánok!
Ja és várom majd az élménybeszámolókat... ;)

Holnap végre készülök kimenni Szolnokra könyvtárazni, de igyekszem lélekben veletek lenni. :D Fizikailag majd ősszel leszek.

(Egy kérdés: Felőletek mennyire lenne érdeklődés egy rizstermesztéses kisszínpadi előadásra, mondjuk ősszel? A múlt félévben sokat foglalkoztam a témával és nem tudom magamban tartani. :V Szerintetek lenne értelme egy ilyet felvetni a Staff felé? Persze, igyekezném MondoCon-kompatibilis formába önteni és csak a szükséges esetben belőni szakzsargonnal.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Közérdekű közlemény, mindenkinek aki jön Conra! A mostanira elő lettem léptetve nagyfigurás eladónak, úgyhogy ott találtok meg mindkét nap. :D (Palidy a Tátrában hegyet mászik, úgyhogy kicsit meg kellett variálni a dolgokat.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ez most elég hamar kikerült.

Amúgy röviden: kábé annyi volt részemről a nyári con, hogy szombaton 10 magasságában be, parolázás az árusok közt, majd bevártam Hanamát, és úgy mentünk a kerekasztalra. Amaz lement, megnéztem még a sort a karaoke terem előtti kajáldánál, majd konstatáltam, hogy majd a benzinkúton veszek inkább inni, végül áttangózás a fél városon a Klinikákra kórházi látogatásra, ahonnan meg haza. Mindezt hidegháborús szövetségi német egyenruhában és fegyverrel, menetfelszerelésben. A vasárnapot már meg se próbáltam, mert akkor meg vissza a Klinikákra újabb látogatásra és haza.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Most néztem végig az animés kerekasztal anyagát.

Szegény Gergő elnyomta magát, mint egy szál cigi; Ricz mindenkit kinyom töriből...

És egy bazinagy fekapont jár a csapatnak. HOGY MERTÉTEK KIHAGYNI A FULLMETAL ALCHEMISTET?!? Századforduló, vonatok kora igenis adta volna magát, DE! Az első sorozat végén és a Shamballa hódítójában ott vannak a nácik, basszus! Hogy a JoJo 2. etapja nem került be, azt még elviselem (Francokat, az azték testépítő csapat és a géppuskagyomorral megáldott náci katona miatt megért volna egy misét :/ ), de hogy az egyik legismertebb animesorozat kimaradjon egy történelmi leosztású diskurzusból, az szégyen-gyalázat. :V

Amúgy szerintem korrekt kerekasztal volt, ilyet és többet kérek! :V
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2019.08.07. 21:03Ricz mindenkit kinyom töriből...
Ez azért erős túlzás, tekintve Gergő töri tanár. Hanama - saját szavaival élve - "kiugrott történész", Ama meg kábé padawan a téren. Azért nem kicsit erős ezt így kimondani. :v

Az FMA-t inkább kihagytam. Abban csak analógiák vannak, ami összeköti a valósággal, az a Shambala film, ami egyébként azt mutatja, hogy a mi világunk még csak ismerkedni fog a fasizmussal, és csak aztán jön el a világégés emlékeim szerint. De kimondott valós történelmi alap talán csak a fasizmus felemelkedése lenne, de az minden országban máshogy zajlott (és nem is mindenütt tényleges fasizmus, hanem nemzetiszocializmus, falangizmus, unionizmus, irrendentizmus stb.), így csak egy idea marad.
A JoJo meg azért meg nem néztem, de azon a részen és alapon akár a Hellsing Ultimate is lehetne. És ha csak ennyi a fekete pont, akkor már nyugodt vagyok. (Tekintve, ahogy Timi is mondta a téma elején, nem kis munka van benne a részemről. Meg Gergőé, aki meg rendszerezte azt...)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Helló népek!

Mivel hamarabb nem tudok Pestre szabadulni, a kérdésem az lenne, hogy lenne-é a csapatnak azon a hétvégén a con margójára péntek vagy szombat este valamilyen összeülés? Vagy csak conon? Egyáltalán ki lesz most ősszel? (A másik sleppnél áttették az ivóestet a con utáni hétre, viszont szeretném veletek is végre meginni a pertut. :D )
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Újfent mindkét nap leszek (bár vasárnap nem sokáig), viszont beülés nálam most nem játszik (ha csak nem a con közvetlen területén ejtjük meg). Meg lehet rákukkantok a csajokra, akiket hívtak dalolni, még ha a zenéjük nem is igazán az esetem.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mindkét nap leszek én is, ugye legutóbb pont beszéltük, hogy ha szombaton estefelé lesz valami iszogatás, akkor én is csatlakozom, csak akkor majd írjátok meg, hogy hová megyünk pontosan, hány órától, stb. :)
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Junchi írta: 2019.10.17. 18:15 Újfent mindkét nap leszek (bár vasárnap nem sokáig)
Vasárnap én se maradok sokat, vissza is kellene mennem Debrecenbe.
Titkos írta: 2019.10.17. 19:41 ugye legutóbb pont beszéltük, hogy ha szombaton estefelé lesz valami iszogatás, akkor én is csatlakozom, csak akkor majd írjátok meg, hogy hová megyünk pontosan, hány órától, stb. :)
Pontosan erről szeretnék érdeklődni, mert úgy akarok a maradék manival spórolni.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Én valószínűleg kihagyom a mostani cont, továbbra is sajnálok kiadni ennyit a jegyért úgy, hogy kb. nincs is olyan program, ami igazán érdekelne (kb. vásárolni mennék ki XD) :drop: . Viszont ha szombat este tényleg lenne kedvetek még beülni valahova, arra szívesen mennék :).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ha látok egy programot, akkor mondom, hogyan lesz, de egyelőre a szombat biztos részemről.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Mindkét nap leszek, úgyis nyár kimaradt. Szombati afterparty is beleférhet akár, attól is függ mikor és hol.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én is leszek conon, remélhetőleg mindkét nap, de még nem biztos. Attól függ, fenn tudok-e aludni tesómnál. Ha igen, akkor én is szívesen beülnék valahova szombat este. :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Leszek mindkét nap, AnimeLand segítőként. Ez azt jelenti, hogy nálam sajnos a szombat este nem játszik. AnimeLand csapattal beülünk mi is kajálni, aztán irány haza és alvás. (Vasárnap korán kelés.)
A Hungexpo csarnokait felújítják, úgyhogy megint valami új hodályba kerülünk. A G pavilon a 25-ös csarnok után van, szóval ott keressetek. :)
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Miután vasárnapra már eleve nem akartam menni, a szombat se valószínű, de az esti iszogatásban benne vagyok, ahogy a fórumtali topikban utaltam már rá.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Akik jönnének szombaton talira a con után: meddig terveztek maradni a conon? Csak hogy mikortól foglaljunk majd helyet :D. Személy szerint vagy a szokásos Corvinus Cafe Körutat ajánlanám, vagy azon a környéken valamelyik másik helyet, mert mindenki számára könnyen megközelíthető.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Én már jeleztem hogy Con megint ugrik (szombatonként képzésre járok), de este ráérek, Corvin vagy hasonló jöhet.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Azt after-party most is kimarad, de a szombati napra mindenképpen ott leszek, szokás szerint.
Kép Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

A conra megyek, de most aligha maradok túl sokáig.
Válasz küldése