Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Úgy alakult, hogy kivételesen leszek a téli Conon. Nem tudom, ki várható még/lesz-e külön meetünk, de aki lesz, azzal remélem, tudok ütközni.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Most is Ricznél fogok vendégeskedni, plusz 11-től előadok a kisszínpadon (Guess what? :D ). Igaz, 20 percnél tovább sosem engedtek rizsázni, szóval fel van adva a lecke. ^^"

Na de tényleg, ki lesz még a télin?
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Szokástól eltérően most én is leszek, úgyhogy ha lesz helyben meet, akkor részemről is lesz jelenés.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ha minden igaz, az árusok most a D csarnokban lesznek (ahol szerintem 2-3 évvel ezelőtt voltunk), ott megtaláltok egész nap. :)
Kép
Avatar
Yatagarasu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2019.11.03. 11:50
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Pawtuxet melletti kis farm

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Yatagarasu »

Eddig úgy tűnik én is megyek conra. Igaz, még le kell zsírozni a szabit szombatra, de szerintem megoldható lesz, de azért mindenesetre lesz nálam benzines kanna és termit, biztos ami biztos.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Nekem a téli MondoCon szinte az előadói színpaddal kezdődött és ért véget. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy önként jelentkeztem a témával az illetékeseknél és szegény témavezetőmet szinte a sírba kergetem a rizstermesztéssel. ^^"
Minden apró kellemetlenség és lányos zavarodottság ellenére egy élmény volt számomra , amint lesz hasonlóan kidolgozott témám, visszatérek! Ettől függetlenül azért kérhetek tanácsot, hogy legközelebb mire figyeljek oda? ^^"
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Arról nem is ír senki, hogy az Animés kerekasztalon most 4 Aoi fórumtag is volt? :D Ha nem lenne twitterem, nem is tudnék róla. 4-5 con óta az első kerekasztal volt, amit megnéztem. Amúgy oké, hogy téli con és egy napos, így sűríteni kell a programokat a nagyszínpadon is, de egy ilyen nagy témára, ami az évtized animéit foglalja össze, én adtam volna másfél órát. Főleg úgy, hogy korábban voltak olyan kerekasztalok, ahol 1 animéről volt szó 1 órán keresztül (Boku no Hero Academia, Dragon Ball). A vége felé azért már eléggé látszott, hogy lett volna még miről beszélni, a rossz animékre is csak pár szó jutott, mert sietni kellett.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Igen, a másfél órás terjedelem "elhagyása" nekem is nagy szívfájdalmam volt, szal mind a téma, mind mi simán elbírtunk volna ennyit.

Egyébként nem tudom, nézői szemmel milyen lehetett a mostani kerekasztal, de én résztvevőként nagyon élveztem. Szerintem jót tett most az is, hogy nem vettük ilyen merev-informatívra, meg didaktikusra a formátumot, hanem tényleg mindenki beszélhetett a kedvenceiről/csalódásairól/bármiféle élményéről az animés évtizedet illetően, nagyjából kötetlenül. Nem ragadtunk le egy-egy címnél hosszasan időzve, hanem többet is felhoztunk, megvolt a kissé személyesebb hangvétel és többször is reflektálgattunk a másik meglátásaira, nem csak mondta mindenki a magáét.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Naaa, gratu srácok, majdnem "full Aoi team". :D Meg a Junchi-Ricz duó cosplaye is ott volt! :)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Akosss írta: 2020.01.15. 03:19 Arról nem is ír senki, hogy az Animés kerekasztalon most 4 Aoi fórumtag is volt? :D Ha nem lenne twitterem, nem is tudnék róla. 4-5 con óta az első kerekasztal volt, amit megnéztem. Amúgy oké, hogy téli con és egy napos, így sűríteni kell a programokat a nagyszínpadon is, de egy ilyen nagy témára, ami az évtized animéit foglalja össze, én adtam volna másfél órát. Főleg úgy, hogy korábban voltak olyan kerekasztalok, ahol 1 animéről volt szó 1 órán keresztül (Boku no Hero Academia, Dragon Ball). A vége felé azért már eléggé látszott, hogy lett volna még miről beszélni, a rossz animékre is csak pár szó jutott, mert sietni kellett.
Személy szerint nem is vártam, hogy ilyen hamar felteszik a felvételt, meg én amúgy is rendszertelenül jelentkezek be a fórumra, szóval yeah. :) Azért az egy óráért tényleg kár amúgy, mert ez tényleg érdekes téma volt, és szerintem simán belefért volna a tematikába, hogy mindenkinek ki lett volna listázva az, hogy melyik kategóriára milyen címeket nevezett meg az e-mailben, már csak azért is, hogy olyan cuccokról is essen szó, amik nincsenek annyira benne a mainstream köztudatban. Ennek ellenére szerintem most jól volt összeválogatva a meghívott-felhozatal, nagyon jót tett a tempónak és a hangvételnek az hogy nem voltak "teen-bait", nem annyira tapasztalt arcok beválogatva, hanem tényleg mindenkinek volt rálátása az évtizedre, és nem is féltek attól, hogy ne direkt a legfrissebb, legnépszerűbb cuccokra helyezzék a hangsúlyt a mondandójuk szempontjából.
Kép Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nohát ez a beszélgetés nagyon jól esett, sajnos mindazok ellenére, hogy én úgy nézek YouTubeot mint a boomerek TVt, hajlamos vagyok elfelejteni, hogy a Mondoconok is elérhetőek már!

Miközben beszélgettetek, folyton vissza és visszagörgettem a leíráshoz, mert hiába regisztrálta az agyam, hogy nem lett listázva senki blogja, twitterje és miegymás, de mégis, vártam, hogy akkor majd a kommenteknél vagy valahol felbukkan a beszélgetőpartnerek listája.

Ha ezt olvassák az Aoisok a színpadról, nagyon szépen megköszönjük ha bemásoljátok ide az elímélezett listáitokat! és egyéb online véleményező platformjaitokat

Több helyen hangosan felnevettem és azt kívánom bárcsak láttátok volna az arcom amikor közösen jelöltek kedvencei között felbukkant a Shiki. Visszaolvasva a bejegyzéseim, a hozzászólásokat, továbbra is kitartok az 5/10 véleményem mellett illetve rájöttem, hogy nekem teljesen más vámpír-fantasy világ ideológiám van, mint az aoizók többségének. De ki tudja, lehet idén ősszel újranézem, mert sokkolva vagyok.

Miközben újra böngésztem a fórumot, megnéztem Shiki openinget és trailert, pár cosplayt is, ismét elszomorodtam azon, hogy továbbra sincs kielégítve az az éhségem, ahol valahol kopizzák már (ha mást nem tudnak) ezt a melankólikus gót dark fantasyt Kuroshitsuji, Trinity Blood, Pokoli lány, Cosette no Shouzou, (Haibane Renmei)az anime iparban, mert másra nagyon nincs kedvem manapság időt fordítani. Valaminek nagyon jónak és kiemelkedőnek kell lennie, ahhoz, hogy megnézzem. Pl. a SteinsGate egy ilyen jóság.

Azért mert valami véres, vagy szívszorongató még nem fogom megnézni. Legyen filozofikus vagy nagyon szórakoztató vagy máshogyan releváns a mindennapjaimhoz, mint pl köv hónapban megyek viking fesztiválra, így abszolút megnézendő a Vinland Saga. Amúgy nem néztem volna meg, pedig nem is rossz.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Ayla írta: 2020.01.27. 23:37 Ha ezt olvassák az Aoisok a színpadról, nagyon szépen megköszönjük ha bemásoljátok ide az elímélezett listáitokat! és egyéb online véleményező platformjaitokat
Személy szerint ezekből válogattam, pluszként meg max. a JoJot és rosszakat írtam fel az emailezett listára, és ez utóbbinál eléggé tematikus voltam: trendgányok.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi a visszajelzéseket és örömködéseket!
Ayla írta: 2020.01.27. 23:37 Ha ezt olvassák az Aoisok a színpadról, nagyon szépen megköszönjük ha bemásoljátok ide az elímélezett listáitokat! és egyéb online véleményező platformjaitokat
Itt az ava alatt a kapcsolatoknál megtalálod az AniMagazin oldalát (a szerkesztés mellett szoktam véleményeket és néha hosszabb cikkeket írni), meg a twitteremet.......... X'D

Egyébként meghatározóként Timinek én a Monogatari szériát, Yuri on Ice-t, Love Live-ot, Freet-t, Madokát, Shingeki no Kyojint írtam (és, hogy isekaiok, amiket én nem nézekXD).
Legjobbként: Mo Dao Zu Shi (reméltem, hogy kicsit kikacsinthatunk Kínára... egyébként ahol erről beszélek ott van is a videóban egy nagy és elég jól észrevehető vágás - máhol nem fedeztem fel XD, de nemcsak az én túlrizsám, hanem az Amával folytatott rövid párbeszéd is hiányzik. Naivan azt remélem, itt cseréltek memóriakártyát a kamerában vagy valami... de attól tartok más oka van, annak a nagy vágásnakXD hangsúlyosabb BL content - megemlítettem, hogy a két férfi főszereplő az eredeti mű végén összeházasodik -, amit yt-re nem akartak bevállalni és túl hosszú fangirlség??XD - mondjuk kicsit nem kár, hogy pont erről a rizsámról nem maradtak fenn a nyomok, mert visszanézve biztos kínos nagy fanságot toltam a kerekasztal minden utolsó percét kihasználvaXD), YoI, Steins;Gate, Shiki, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu, Fate/Zero (de itt kicsi objektivitást tartottam, mert ezeknél pl. sokkal jobban fanolom a Wotakoit vagy a Nobunaga Concertót).
Legrosszabbként: Pupa, Mayoiga, Basilisk folytatás, One Ounch Man folytatás, Kuzu no Honkai
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ayla írta: 2020.01.27. 23:37 Ha ezt olvassák az Aoisok a színpadról, nagyon szépen megköszönjük ha bemásoljátok ide az elímélezett listáitokat! és egyéb online véleményező platformjaitokat
Olvassuk, hiszen azért vagyunk itt. :D

A magam részéről - ha most az Aoi fórumot nem számítom - egyedül a Mondo magazin az a felület, ahová bármilyen animés véleményt/cikket/egyéb gondolatot prezentálok még. A listáimat, amiket a kerekasztalra adtam be, viszont most előkerestem.

Az objektív lista tételei: Jojo, Steins;Gate, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter, Madoka Magica
A szubjektív listám nagyjából hasonló volt, Steins, Madoka ide is, illetve Vinland Saga, Shoujo Shuumatsu Ryokou és Tatami Galaxy. (Nem emlékeztem, hogy én jelöltem-e ide a Shikit vagy sem, de ezek szerint nem.)
Az 5 legrosszabbra meg ezeket taksáltam: Berserk új évadok, Guilty Crown, SAO, Mayoiga, Aldnoah Zero.

Btw köszönjük a visszajelzést.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ayla írta: 2020.01.27. 23:37 Ha ezt olvassák az Aoisok a színpadról, nagyon szépen megköszönjük ha bemásoljátok ide az elímélezett listáitokat! és egyéb online véleményező platformjaitokat
Egyik esetben sem szándékoztam rangsorolni a felsoroltakat, szimplán olyan sorrendben lettek leírva ahogy eszembe jutottak.


Legmeghatározóbb: Space Dandy, Osomatsu-san, Yuri on Ice, Girls und Panzer, Sword Art Online

Legjobb: Watashi ga Motenai no wa Dō Kangaetemo Omaera ga Warui! (Watamote), Non Non Biyori Repeat, Jinrui wa Suitai Shimashita, Planet With, Shoujo Shuumatsu Ryouko

Legszarabb: Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai (OreImo), Mahouka Koukou no Rettousei, Gyakuten Saiban: Sono "Shinjitsu" Igi Ari!, Saenai Heroine no Sodatekata (SaeKano), Kuma Miko


Nem mindegyikhez van kategorizálását "igazoló" hozzászólásom, de megpróbálom átláthatóan kifejteni azt, amit arra érdemesnek gondolok:

- A Space Dandy önmagában nem volt velem egy hullámhosszon (Duck Dodgers/Johnny Bravo-szerűség akart lenni, de szerintem azok jobbak és markánsabbak voltak), de tekintve, hogy a közösségi média elterjedésével sokkal könnyebb névhez kötni az egyes anime/manga ipari teljesítményeket és követni a munkájukat, zseniális húzás volt Watanabe részéről, hogy az szakma új és régi arcaiból egyaránt hívjon meg embereket, hogy beletegyék a maguk részét a sorozatba. Volt aki rendezett, volt aki animált, volt akinek jó ideje az SD volt az első munkája, de jó alkalom volt a sorozat arra, hogy az egyre népszerűbb médiummal megismertesse a szakma nagyjait, akik szerencsére nem is féltek beleadni a saját stílusukat.

- Az SAO finoman szólva nem a legjobb cucc a világon, de tekintve, hogy mennyire időt álló eddig a nu-isekai trend, azt senki nem tagadhatja szerintem, hog igenis meghatározó címről van szó, ami egyben azt is bizonyítja, hogy a legmeghatározóbb cuccok nem mindig a legjobbak. Viszont azt is túlzás lenne mondani természetesen, hogy semmi jót nem termelt volna ki ez a hullám, mert pölö a tavalyi Shinchou Yuusha-n, vagy a kicsivel korábbi Slime-on lemérhető, hogy mostanra eltelt annyi idő, hogy a sajátosabban megmunkált sztorik előtérbe kerülhessenek. Nem arra gondolok, hogy ezzek *annyira* földet rengetőek lennének, hanem arra, hogy inkább érződnek a két-három évtizeddel ezelőtti fantasy cuccok folytatásainak egy bizonyos adag "játékos" utóízzel, szóval több önálló élettel rendelkeznek ezek a címek.


- "Objektíve" nem tudom, hogy a Watamote mennyire lenne érdemes a nagyok melletti szereplésre, de tekintve, hogy szerintem egy közel tökéletes keveréke a fekete humornak és szorongások/fóbiák húsba vágóan kegyetlen ábrázolásának, nem volt szívem nem megemlíteni.


+1 a legjobbhoz: a Monogatarit talán beletettem volna, de tekintve, hogy kifejezetten csak egy arc-ot tartok annyira jónak hogy a listába tegyem, inkább meggondoltam magam. De a legmeghatározóbbak közé simán beletettem volna ha lett volna egy plusz hely, tekintve hogy nem egy "tudálékos hárem" cuccot inspirált az elmúlt évtizedben, és a Haruhi mellett simán a vezető oka annak, hogy az LN adaptációk megszaporodtak.


- A Gyakuten Saiban talán a legszubjektívebb cím az egész listában, mert voltaképpen nem volna botrányosan rossz, de tekintve, hogy mennyire szeretem az Ace Attorney játéksorozatot, ahhoz mérten siralmas volt az anime: Shu Takumi írói stílusából effektive semmi nem jött át, a játék zenéi alig voltak használva, a grafika annyira A-1 QUALITY, hogy a 2006-os Suzumiya Haruhi AA jelenete több generációig visszamenőleg tiporja a sárba, és a tárgyalótermi drámából is aligha érződött bármi is.


-A SaeKano viszont az a cucc a listából, ami iránt aktív, tapintható mérget érzek, "szimplán" annak köszönhetően, hogy úgy akar tudálékos, dekonstruktív, "haha, én tudom mik a hárem klisék, és nem félek ujjal mutogatni rájuk" cucc lenni, hogy közben nettó azokban a buktatókban akad fel szépen és intenzíven. Ide értve azt, hogy NAGYON látványosan akarja demonstrálni azt, hogy a kuudere és a tsundere típusokért sokan csak a felületességek miatt vannak oda, miközben a látszólag semilyen kiscsaj felett elsikkad az átlagos otaku szem, pedig a jelleme a másik két csaj fölé helyezi magasan. Ami igaz is szerintem, mert simán a legjobb szereplő az egész cuccban, de a másik két csaj sztoriját is komolyan akarja venni a cucc az eredeti szándékok mellett, és annyira tipikusan "LN-esen" túlbonyolított, blőd baromság módon vannak összerakva, hogy a stuff önmagát lövi lábon egy duplacsövű sörétessel. Amiért nagyon keményen kár, mert a "semilyen" kiscsaj amúgy tényleg jó kivitelezése a "girl next door" karatípusnak, és a cucc jó munkát is végez a vele kapcsolatos mondanivaló közlésével, szóval inkább az dühít a cuccal kapcsolatban, hogy emellett a jó pont *mellett* rondít bele elég vastagon a saját levesébe.


Kimondott véleményező platformom nincsen (pontosabban van egy Wordpress blogom, de a blogolással felhagytam egy jó pár éve), de van egy Twitter fiókom (@DodgersHUN), amivel kapcsolatban a Timi általi "véleményvezér" titulust még most sem tudom hova tenni. :D Viszonylag össze-vissza időközönként írok animékről rajta, de per pillanat ez a legközelebbi dolog az online véleményező felülethez az itteni fórumos regisztrációt leszámítva.
Kép Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

:goodpost:

Köszi az extra fáradalmakat el is felejtettem, hogy Aoi-n vannak kapcsolati gombok :D
Ezekhez a bejegyzésekhez fogok visszatérni a következő hónapokban, mert valami alapján prioritásba kell helyeznem a jelenleg oly sok tucatnyi felfüggesztett és majd megnézem listáimon lévő animéket! Nézelődtem már, az erre kifejezetten elkészült topikokban (Mi volt számodra a 20xy év animéje) de azok még is csak egy-egy évről szólnak, míg itt egy évtizednyi lett vágva, ami rögtön praktikusabb az olyan időhiányos embernek mint jómagam.

Szóval, köszik!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, már épp azon gondolkodtam, mikor is jelentsem be itt, hogy pont a kialakult helyzetre való tekintettel én zicher, hogy nem leszek most tavasszal a conon, de aztán a conszervezők megelőztek. Szerintem helyesen cselekedtek.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2020.03.10. 21:02 Na, már épp azon gondolkodtam, mikor is jelentsem be itt, hogy pont a kialakult helyzetre való tekintettel én zicher, hogy nem leszek most tavasszal a conon, de aztán a conszervezők megelőztek. Szerintem helyesen cselekedtek.
Sajnálom, de a jelenlegi helyzetben alighanem valóban ez a megfelelő döntés.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nekem amúgy sem jött volna most össze ez a con, szóval pont "kapóra is jön", hogy elmarad.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Úgy tűnik, meg lesz tartva a Nyári Con augusztus 22-23-án. (Ha csak közben le nem mondják újra...) AnimeLand megkért, legyen ott a teljes csapat, úgyhogy ha lesz Con, megtaláltok. :) Arról még nincs info, pontosan hol. Rebesgetnek valami szabad teret is, remélem csak elferdített információáramlás, mert se a tűző Nap, az erős szél, vagy eső nem tenne jót.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

LOÁL
Sziasztok! ‼FONTOS OLVASS EL‼

Szomorú hírt kell közölnöm, fájó szívvel, de arra jutottunk, hogy most augusztusban nem fogjuk megtartani a Nyári MondoCon 2020-at. :(

Amint a napokban írtuk is, számos óvintézkedésekkel készültünk fel arra, hogy a rendezvényt biztonságossá tegyük, és véleményünk szerint ezekkel az óvintézkedésekkel valóban biztonságosan meg lehetett volna tartani a rendezvényt.

Azonban részint az általános járványhelyzet, részint pedig az elmúlt napok romló statisztikái miatt, sorban lépnek vissza partnereink, előadóink, fellépőink de még a versenyzőink is. Erre természetesen valamilyen szinten számítottunk előre, és bizonyos szintig tudtuk kezelni (például a visszalépő külföldi zsűritagok helyett magyarokat hívtunk, a kieső programok helyére egy harmadik anime filmvetítést licenszeltünk), de a folyamatos visszalépések miatt most már úgy látjuk, hogy nem tudnánk a MondoContól megszokott és elvárt színvonalat biztosítani, főleg ha a jövő héten várhatóan tovább romlik a helyzet, és további visszalépések történnek.

Emiatt, és az általános bizonytalan helyzet miatt jutottunk arra a döntésre, hogy mégsem tartjuk meg most augusztus végén a Nyári MondoCont.

Nagyon sajnáljuk, hogy ez a nyár Con nélkül fog eltelni. Tudjuk, hogy sokan már nagyon várjátok a rendezvényt. Amint a körülmények lehetővé teszik, hogy színvonalas és persze biztonságos rendezvényt szervezzünk, meg is fogjuk ezt tenni. Emellett pedig arra készülünk, hogy az elmaradó con bizonyos programjait, versenyeit, online formában bepótoljuk.

Természetesen minden megvett jegy árát visszatérítjük.

Akik online foglaltak és bankszámláról utaltak, azoknak nincs semmi tennivalójuk, visszautaljuk a pénzt a bankszámlára, ahonnan az érkezett.

Akik online foglaltak, és készpénz befizetéssel utalták el a pénzt, azokat kérjük írjanak az info@mondocon.hu címre, és a levélben írják meg a foglalási azonosítójuk és egy bankszámlát, amire a pénzt visszautalhatjuk.

Akik boltban vették a jegyüket, azok az adott boltban tudják visszaváltani azt.

Köszönjük a megértéseteket és reméljük hamarosan találkozhatunk egy következő rendezvényen!

~ MondoCon Szervezők ~
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akosss 2020.08.15. 17:37-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szvsz ez még mindig jobb, mintha jövő héten mondjuk a Fidesz mondta volna be, hogy "bocs, most már annyi a fertőzött, hogy megint tilos 500 főnél nagyobb rendezvényeket tartani" és ha akkor közvetlenül előtte kellett volna a szervezőknek közölni a vendégekkel, hogy "hát, akkor ez van srácok..." (Erre amúgy minden esély megvan, tegnap már egy nap alatt 45 fertőzöttet találtak, ami azért érdekes, mert tavasszal 43-nál léptették életbe a lezáró intézkedéseket.) Maga a con amúgy egy kurva nagy fertőző góc lett volna, persze lehet, hogy ősszel is az lesz, de legalább addig is "időt nyerünk". (Meg ki tudja, lehet majd az is elmarad.) Ha az utcán is leszarja már ezt az egészet az átlagemberek nagy része, akkor nem hinném, hogy majd a tizenéves tinik lettek volna a fegyelem mintapéldái. Főleg úgy, hogy nézegetem Face-en, hogy miket írogatnak 1-1 ilyen vírusos-conos bejegyzés alá és a fele arra adott a szervezőknek tippeket, hogy hogyan lehetne a törvényt is kijátszva mégis cont tartani (tehát megint ott tartunk, mint tavasszal, hogy az animecon még az életnél is fontosabb :dirr:), a másik fele meg közölte, hogy "ha kötelező lesz conon a maszkviselés, akkor én már nem is megyek!" Utóbbi főleg ROTFLOL, értitek, nyomatják itt a "con nélkül nem tudok élni!" hattyú halála dumákat, de onnantól, hogy esetleg nekik is valami kompromisszumos együttműködést kellene tanúsítani (pl. legalább beltéren felvenni azt a kurva maszkot), arról már szó sem lehet, inkább visszamondják a jegyrendelésüket arról a rendezvényről, ami elvileg fontosabb, mint az életük. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.08.14. 13:58 Főleg úgy, hogy nézegetem Face-en, hogy miket írogatnak 1-1 ilyen vírusos-conos bejegyzés alá és a fele arra adott a szervezőknek tippeket, hogy hogyan lehetne a törvényt is kijátszva mégis cont tartani (tehát megint ott tartunk, mint tavasszal, hogy az animecon még az életnél is fontosabb :dirr:)
Miközben mutogatnak, hogy a Comic Con egyébként november meg lesz tartva, és ezért is kell ez... És akkor a logik, hogy üsson:
> Novemberben.
> A várható második hullám kellős közepén.

Jó, a csiki-csukizás maradjunk abban, hogy nem volt szerencsés semmi szín alatt, de bizakodóak voltak. Megjelent egy jogszabály, amit utólag kezdtek el magyarázni, hogy miként értik. Így végül beleestek, hogy meg lehetett volna tartani. Innentől meg az egész egyetlen hatalmas hazárdjáték volt, hogy Madame Fortuna vénkisasszony hogyan gondolja a továbbiakat. Mert a kiöregedett luvnyája szeret mocskosan játszani, különösen idén. Megpróbálták, megkísérelték. Megvan a Macskafogó egyik jelenete?
Poljakoff: Ne feledje, Edlington. 99% az esély, hogy nem éli túl a bevetést.
Edlington: Ne aggódjon, főnök, bízom az 1%-omban.
Hát nekik nem jött össze. Na bumm.

Hogy mekkora nagy góc lett volna, az kérdéses, mert nem tudjuk mennyi jegyet mondtak vissza (én 22-ről tudok összesen, és ebben talán nincs benne Artemievnek kálváriája, sem a boltban vett jegyek), illetve Nitta úgy fogalmazott Twitteren, hogy "Lehetett volna mondani, hogy legalább az anime fanok tudnak tömegrendezvényen viselkedni, a nagy többséggel ellentétben." Vele ellentétben nem vagyok ennyire naiv, sem optimista, hiszen a maszkra is próbáltak kijátszogatást, hogy ne kelljen viselni.
> A maszkot.
> Conon.
> Ahol akkor is hordták eddig, ha nem kellett és nem volt előírva.

Egyre jobban azt érzem, hogy egy szervezett népirtás hamarabb felfrissíti ezt a génselejtekből álló állományt, mint egy újabb pestis.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.08.14. 14:50 Miközben mutogatnak, hogy a Comic Con egyébként november meg lesz tartva, és ezért is kell ez... És akkor a logik, hogy üsson:
> Novemberben.
> A várható második hullám kellős közepén.
Addigra az már az influenzával egyszerre támadó harmadik hullám lesz valszeg, lévén a másodikat szépen elintézi nekünk heteken belül a teljes magyar társadalom, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy már nem félnek úgy, mint tavasszal féltek, és emiatt le is szarják a védekezést. :dirr: De amúgy eleve ezért is vicces ilyesmivel érvelni, hogy "ha a Comic Con meg lesz tartva, akkor a MondoCont is meg kell tartani!", mivel még senki nem tudja, hogy mi lesz pontosan novemberben. Tavasszal még a Mondoról is azt hittük, hogy a nyári már tuti meg lesz tartva, mivel a második hullám csak ősszel jön, aztán nem így lett.
Ricz írta: 2020.08.14. 14:50Hogy mekkora nagy góc lett volna, az kérdéses, mert nem tudjuk mennyi jegyet mondtak vissza (én 22-ről tudok összesen, és ebben talán nincs benne Artemievnek kálváriája, sem a boltban vett jegyek), illetve Nitta úgy fogalmazott Twitteren, hogy "Lehetett volna mondani, hogy legalább az anime fanok tudnak tömegrendezvényen viselkedni, a nagy többséggel ellentétben." Vele ellentétben nem vagyok ennyire naiv, sem optimista, hiszen a maszkra is próbáltak kijátszogatást, hogy ne kelljen viselni.
> A maszkot.
> Conon.
> Ahol akkor is hordták eddig, ha nem kellett és nem volt előírva.
Itt főleg arra utaltam, hogy ha valami, akkor a con aztán mintha pont "gyárilag" arra lenne kitalálva, hogy egy ilyen jellegű vírus röhögve szétterjedjen. Nagyrészt beltéri programok, mangáknál több százan letapizzák az árut (igen, olvastam, hogy elvileg most csak nézegetni lett volna szabad, de...), általános zsúfoltság és emiatt akaratlanul is egymásra lihegés, freehugozás akár vadidegenekkel is, stb. Ebből a szempontból szvsz durvább, mint egy koncert vagy focimeccs, mert azért azok még mindig a szabad ég alatt vannak, vagy pl. egy moziteremben sem mászkálnak össze-vissza az emberek a vetítés alatt, nem ölelgetik egymást randomba, stb. És ekkora embertömeg mellett az is lehetetlen, hogy mindig mindenkit folyamatosan ellenőrizzenek, hogy valóban nem nyúlkál-e a mangákhoz, valóban nem húzza-e le a maszkját időnként, stb. Szóval szvsz ez most a szervezők részéről egy sokkal belátóbb döntés volt, mint azt méricskélni, hogy hogyan lehet mégis kijátszani a dolgokat, vagy hardcore "csendőrcont" tartani, ahol tényleg amolyan "a Nagy Testvér figyel téged" stílusban folyamatosan azt lesik, hogy vajon ki mikor szegi meg a szabályokat. Bár ezt nyilván nem ide kéne írnom, hanem Face-en a sok "szakértőnek", akik most a lemondás híre alá írogatják a sok "okosságot", kezdve az ilyen "én abban sem hiszek, hogy ez a vírus egyáltalán létezik" dumákkal és folytatva hasonló színvonalú egyéb szövegekkel.

Nittát nem ismerem, de no offense, akkor nem sok conon lehetett még, ha számára úgy tűnt, hogy az animések úgy általánosságban "tudnak viselkedni". XD Meg pont a fenti Facebook postokból sem ez jött le nekem, amikor még csak a "safe con" postok alá is ilyeneket írt nem egy ember a szervezőknek, hogy "Ha kötelező lesz a maszk, akkor ennyi volt, én nem megyek, majd szóljatok ha ez a "vírus" őrület elmúlt." Ilyen felelőtlen fazonnal én sem lennék szívesen egy conon egy ilyen helyzetben, szóval nem is baj, ha ő nem jött volna. (Amúgy biztos pl. a külföldi vendégek is a "semmitől félnek", azért mondták vissza a meghívásokat sorban... :roll: )

Amit a maszkról írsz, az meg valóban lol így belegondolva. :D Szóval igen, ha a saját és mások egészségéről van szó, akkor "teher", meg "felesleges", ellenben ha valamelyik kedvenc animekarimat vagy J-pop/K-pop bishimet cosplayelem, aki történetesen canonilag maszkot hord, olyankor nem "fullasztó", fél napig abban mászkálok, meg ilyesmi... :dirr: (Franc, szólni kellett volna a japánoknak, hogy hozzanak ki valami hype animét, amiben minden szereplő FFP 2-es maszkot hord folyamatosan, lenne most sok cosplayer egyből, akiknek hirtelen már nem lenne teher betartani a szabályokat... XD)
Ricz írta: 2020.08.14. 14:50Egyre jobban azt érzem, hogy egy szervezett népirtás hamarabb felfrissíti ezt a génselejtekből álló állományt, mint egy újabb pestis.
Azért ne menj át terroristába, de ha ez vigasztal valamennyire, én is átérzem a fájdalmad. XD
Kép
Válasz küldése