Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Catrin írta: 2019.05.02. 20:58 Carol & Tuesday
A 4. rész egyszerűen zseniális! Nemcsak az erősen mókás (Space Dandy részekre hajazó) Watanabe stílus miatt, hanem mert ez a jövőkép a Marson egyre inkább működik, és egyre kevésbé zavarnak a sztereotip sablonjai is (annyira jól fedik le a mostani és kilátásban lévő aktualitásainkkal)!

Sört vedelő robot készít nekik videóklipet, és ahogy összerakják, aztán a végeeee, óriási! Imádom! Emellé még Roddy fanságát és odaadását is megkapjuk. ÉS Gus (fiatalabb képeXD) ex-neje a full természetesen liberális hangulatával is ütött.
Visítós egy rész lett!
Ezt a posztot kellett volna (újra)olvasnom mielőtt elkezdem. Eddig a 4. rész nálam az alja, konkrétan egy filler szintjén mozog, valahol a Narutó ninja struccai környékén. Vagy ha nem annak szánták akkor nagy baj van, mert én jobb menedzser lennék mint ez a Gus.
6 rész után elég nagy csalódás, talán heti egy részben nem lett volna ilyen szembeötlő, hogy mennyire komolytalan az egész.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem lehetett volna szó arról, hogy ahelyett, hogy a Pokémonban még mindig Asheznek és kapott egy olyan "nyomidizájnt" a teljes sorozat, helyette inkább kaptunk volna egy Trigger-stílusú rebootot? Nem? Jó, csak úgy kérdeztem... XD
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Valaki tudna ajánlani olyan animé(ke)t, vagy mangá(ka)t, amiben normális azonosnemű pár románc van, és nem csak egy gagyi fanservice show?
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Leara »

dresthar írta: 2020.11.21. 18:42 Valaki tudna ajánlani olyan animé(ke)t, vagy mangá(ka)t, amiben normális azonosnemű pár románc van, és nem csak egy gagyi fanservice show?
Given. Nem mondhatom, hogy sok ilyen témájú animét láttam, de azok közül ebben tetszett a legjobban a románc :).
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

dresthar írta: 2020.11.21. 18:42 Valaki tudna ajánlani olyan animé(ke)t, vagy mangá(ka)t, amiben normális azonosnemű pár románc van, és nem csak egy gagyi fanservice show?
Sasameki Koto
Aoi Hana
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Leara írta: 2020.11.21. 20:11 Given. Nem mondhatom, hogy sok ilyen témájú animét láttam, de azok közül ebben tetszett a legjobban a románc :).
Köszönöm, már fel is vettem a listámra.
Ricz írta: 2020.11.22. 12:06 Sasameki Koto
Aoi Hana
Az animéket már láttam, a mangáik elolvasása pedig tervbe véve, de azért neked is megköszönöm a segítséget.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos a 2010-esből írta: 2020.11.30. 06:22 Én annyit tudok mondani, hogy mindenképp egy egyedi élmény, shounen fight fanok szerintem feltétlenül tegyenek vele egy próbát, illetve talán jó ajánlólevél a tény, hogy olyanokat is meggyőzött a cucc, akik már az egész alműfajból nagyrészt kiábrándultak (Junchira gondolok XD)
Ugyan a plot és annak vezetése nagyjából mindegyik partban problémás, csak más-más módokon, illetve megvannak néha a maga generic húzásai még ennek is, de az kétségtelen, hogy van a franchise-nak alle zusammen valami varázsa, nem is véletlen, hogy szinte várom a part 6 animéjét, még úgyis, hogy az ótvar part 5 azért hagyott néminemű keserűséget a számban.

Egyébként nálam a part 2 vezeti eddig a mezőnyt, mert az volt az a szegmens, ami overall a leginkább megmaradt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2020.12.01. 00:07És mindig attól tartok, ha engedek a tl;dr késztetésnek, abból valami nagyon kínos dolog és iszonyatosan nagy időpocsékolás sülhet ki (szerk.: így is lett XD).
Szerintem meg semmi gond nincs ezzel, egyrészt jókat röhögtem rajta (kedvenc részem: "A bishouneneknek általában nem szoktak mellbimbót rajzolni...DE MOST ELJÖTT VÉGRE AZ IGAZSÁG NAPJA!" :lol: ), másrészt ahogy már a játék elején is írtam, számomra pont az lenne ennek az egésznek a lényeges része, hogy bemutassuk másoknak, hogy nekünk ez vagy az a cucc miért lett a személyes kedvencünk. Nyilván stílustól és vérmérséklettől függ, hogy ki-ki ezt hogyan éli meg, ki fanboykodva/fangirlködve, ki tárgyilagos "szakmai elemzés" formájában, ez már az adott illetőn múlik, a lényeg az, hogy a többieknek átjöjjön, hogy neki mit adott az adott sorozat. Ha az éppen BL-fanservice, akkor legyen BL-fanservice, senkit nem utálunk ki miatta szerintem, Surcinál nyelvezős lolik voltak, nálam állatlányok, stb... XDDDD (Speciel ma Facebook PM-ben amúgy kissé neki is álltam "basztatni" Scineramot, mondván, hogy oké, hogy a TOP 3 valami pantyshotos izé, a TOP 2 meg egy mobiljáték alapú lolishow, de akkor örültem volna, ha 1-2 rövid bekezdésnél többet is mesél ezekről, hogy mégis mi fogta meg őt annyira bennük, hogy dobogós helyre kerültek? Oké, nincs kötelező karakterszám, meg ilyesmi, csak na, remélem azért a TOP 1-e pl. nem úgy fog kinézni, hogy "2019 - Loliland. Perfection.", hanem ennél valamivel bővebb lesz. :dirr: Nyilván azzal együtt, amit te is írsz, hogy sokszor pont a legnagyobb kedvencekről a legnehezebb írni, pont azért, mert annyira szubjektív élmények, hogy igazából egy érzést kellene másoknak elmagyaráznia az embernek írásban, ami nem mindig sikerül. De ha nekem képes volt SMS-t küldeni egyik hónap utolsó napján ilyen "lehet, hogy nyakig vagy a WoW-ban, de legyen éjfélre a havi munkád az asztalomon!" stílusban, plusz ha jól rémlik, eleve ő az egész játék érdemi szerzője, akkor gondoltam, picit jobban megerőlteti majd magát ő is. :-P XD Junchi is megszenvedett még a játék elején a zombi idoljaival, szóval na... XD)
Catrin írta: 2020.12.01. 00:07III. Figyelitek ezt a címet?? Mikor az előbb ide leírtam, valamiért felderengett talán még tulokos(?) régi posztja, amiben azon (is) szörnyülködött, milyen undorító hatásvadászattal voltak képesek leírni azt, hogy Yuri a jégen.XDDD Nosztalgikus. Ahogy az is, amit emlegettek már a többiek itt korábban: hogy az ember tényleg először leszbi lányokat hitt, amíg ki nem jöttek a srácokról a képek, AMIRŐL ELŐSZÖR MÉG EGYÁLTALÁN NEM GONDOLTAM/TUK, HOGY YAOIONICE LESZ. (utálom ezt a kifejezést rá btw xd)
LOL, hogy te mikre nem emlékszel... XD Amúgy igen, neki volt ez a baja. XD Leszbi lányos cuccnak helyette ott volt félig-meddig a Keijo, amiben ugyan hivatalosan csak egy leszbi volt és a mangához képest visszább is vettek a yuri subtextből, viszont legalább az is sportanime, plusz annak a címe után minimum kétszer annyi felkiáltójel van, mint a Yuriéban, így a "bűnös hatásvadászat" is megtörtént annál a címnél is... :dirr: XD (Amúgy nem azt mondom, hogy nem voltak igazságok annak a fazonnak a szavaiban, de "enyhén" túltolta már ezt a "az egész animeipar egy hulladék lett napjainkra!" tézisét, ami pontosan ilyeneken látszódott meg, amikor kínjában már azon rugózott, hogy hány fekiáltójel van egy adott címben, vagy hogy a random No Game No Life figura mennyire egy giccses gagyi véleménye szerint. Szal én is tudok random hülyeségeken hosszan rugózni, lásd ezen postom első bekezdése itt fentebb, viszont van, ami már nekem is sok... XD)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2020.12.01. 06:47 Junchi is megszenvedett még a játék elején a zombi idoljaival, szóval na... XD)
A zombi idolok a tizedik legjobb dolog, ami történt ebben az évtizedben az animeiparral, és punktum! Sok hülye szezonos cím helyett nemhogy ennek jönne végre a második évada, talán ott a Meiji-kori kurtizánról is megtudunk végre többet. : )

Egyébként meg javában osztom, amit az első bekezdésben írtál, nem véletlenül jeleztem magam is a bevezető/szabályokat közlő posztomban, hogy tényleg mindenki a saját ösztöneire hallgasson és a szubjektív kedvenceit hozza le, mert ez a játék lényege. Eddig úgy láttam, mindenki betartotta.

Mellesleg jöhet az utolsó hajrá, elérkeztünk a végére, szóval kitartás, energia, miegymás, a célegyenesben járunk. Sajnálom egyébként, hogy páran lemorzsolódtunk menet közben, szóval a beígért statisztikázás is elmarad így, de azért bízom benne, hogy - hozzám hasonlóan - mindenki megtalálta a maga szórakoztató-faktorát ebben a majd' egy évig tartó játékban, lett légyen az a saját posztok gyártása, vagy mások impresszió-kivonatának olvasgatása.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2020.12.01. 08:28szóval a beígért statisztikázás is elmarad így
Kár, pedig titkon reméltem, hogy belerondítottam valamelyest az adathalmazba. :dirr:
Titkos írta: 2020.12.01. 06:47 Ha az éppen BL-fanservice, akkor legyen BL-fanservice, senkit nem utálunk ki miatta szerintem, Surcinál nyelvezős lolik voltak, nálam állatlányok, stb... XDDDD
Hát, ilyen fétispaletta mellé igazán dukált valami érdemibb shounen ai-féleség is.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2020.12.01. 14:31 Kár, pedig titkon reméltem, hogy belerondítottam valamelyest az adathalmazba. :dirr:
Ugyan, inkább könnyítetted a dolgom, kivéve talán a "nem írok évszámokat a választott címeim mellé, hiába kérte ez a hüle" miatt járna egy kiadós seggberúgás. Tőlem. Neked. Viszont így, hogy nem lesz stat... noss... így is jár!
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2020.11.30. 19:13 Egyébként nálam a part 2 vezeti eddig a mezőnyt, mert az volt az a szegmens, ami overall a leginkább megmaradt.
Nekem a Part 2, és a Part 3 második fele az, ami a leginkább megmaradt, és pontosan azért, mert szerintem abban a két Partban a "legőszintébb" a Jojo saját magával - egy régi vágású, hústornyos, egyrészt ölég egyszerű cucc amin valamelyest érződik a kora, másrészt viszont van benne annyi kreativitás, jópofaság, extravagáns dizájnok/képességek és szinte már színpadi mértékű üvöltözés, hogy a cucc egyszerre tud idejétmúlt és üde friss maradni. Arról nem is szólva, hogy időnként NAGYON vicces tud lenni, mert ilyen téren a Part 3-II egyszerűen telitalálat, pölö Hol Horse dupla részén szerintem fél percenként röhögtem fel, annyi jól és elmésen kitalált marhaság volt benne, amit Araki remekül volt képes előadni és eladni.

A Part 4-t viszont a tizenvalahanyadik résznél dobtam, mert mintha annyira kiveszett volna a cuccból valami. Vagy inkább "csak" annyi történt, hogy Araki próbálta időtállóbbá, karakter központúbbá, hangulatilag közvetlenebbé és "otthonosabbá" tenni a sztorit, amitől nekem már önmagához képest túl uras lett a stuff. Egyszerűen kiveszett belőle az az "izomagyú shounent megcsavarom és flamboyant köntöst adok rá" alapkoncepció, ami szerintem markánssá tette a Jojót. Nem azt akarom mondani ezzel, hogy a P4 ne lenne markáns, hiszen ügyes húzás volt Arakitól az, hogy a cselekményt egyetlen kisvárosba helyezte a P3 világ körüli útjához képest, és most sem gondolom, hogy érdemtelenül lett felkapva hosszútávon a franchise, de... dunno, nekem már túl lecsiszolttá vált önmagához képest a Jojo a P4-el.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dodgers írta: 2020.12.04. 21:53 Nekem a Part 2, és a Part 3 második fele az, ami a leginkább megmaradt
Yepp, a part 3-at nálam is a második fele menti meg az apokaliptikus bukástól, szóval minden, amiben a p3 első fele gagyi volt, azt a második javította, főleg a humorával, ami nálam is okozott nem egy nagyon kellemes pillanatot, többek között az általad is említett Hol Horse epizódok.

A part 4-et amúgy nálam egyedül Kira karaktere (és valamennyire Shinobu) menti meg, szóval vedd ki őt, és kapsz egy kisvárosi slice of life-ot némi sónenkedéssel, izomkolosszus karakterek nélkül. (Ugye addigra már lecsengett a 80-as/90-es izomshounen korszak, de még pont nem volt meg a mai bájgúnár prettyboy éra, szóval fizimiska szempontjából még Jousuke a legtűrhetőbb dizájnú Jojo, mivel ügyesen balanszíroz e két kellemetlen véglet határmezsgyéjén.)
Dodgers a 2010-esből írta: 2020.12.04. 21:39 2. Shoujo Shuumatsu Ryokou (2017)
Ah, I see, you're a man of culture as well.jpg

Mondjuk arra emlékeztem, hogy neked is nagyon bejött, de nem gondoltam volna, hogy nálad is top 10 matéria. A leendő első helyezésedre meg van egy, aránylag egészen használható tippem. :D
SPOILER
Remélhetőleg a harmadik évada sem okoz majd csalódást.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Junchi írta: 2020.12.05. 10:18 [...]fizimiska szempontjából még Jousuke a legtűrhetőbb dizájnú Jojo, mivel ügyesen balanszíroz e két kellemetlen véglet határmezsgyéjén.
Ilyen szempontból nem gondoltam bele Josuke dizájnjába, de ezt bepótolva igen, azt mindenképpen aláírom, hogy a Jojók között az övé a legjobban kiegyensúlyozott darab, kiváltképpen úgy, hogy Araki P5-től kezdődő rajzstílusa nekem sem jön be kimondottan - mindenképpen egyedi és felismerhető, de nincs különösebb oka amiért nem tetszik, egyszerűen nem jön be és kész. Nem mintha a régi hústornyos dizájn jobb lett volna, de ott legalább megvan az, hogy annak a tetejébe jön rá a P3-tól kezdődő extravagánsabb egyéni divat, ami szvsz jobban és őszintébben illeszkedő megközelítés a franchise számára.

Junchi írta: 2020.12.05. 10:18 Mondjuk arra emlékeztem, hogy neked is nagyon bejött, de nem gondoltam volna, hogy nálad is top 10 matéria.
Annak idején lehet nem tartottam volna top 10 matériálnak, mert ugye akkor új volt a cucc és nem ülepedett le annyira még, de a listára potenciálisan esélyes cuccokon gondolkodás közben jött a felismerés, hogy voltaképpen mindig is elég pozitívan, amolyan best of 2010s stílusban gondoltam vissza a cuccra. Meg szerintem az is bejátszik, hogy az eltelt idő alatt jobban kiforott az ízlésem az ilyesféle "show, don't tell" cuccokkal kapcsolatban, ennek fényében pedig még jobban kedvelem az SSR által képviselt mentalitást és minőséget mint anno, szóval nem volt kétséges, hogy a listámban szerepelnie kell előbb vagy utóbb.

Junchi írta: 2020.12.05. 10:18 A leendő első helyezésedre meg van egy, aránylag egészen használható tippem. :D
SPOILER
Remélhetőleg a harmadik évada sem okoz majd csalódást.
A spoiler elolvasása előtt még úgy voltam, hogy "aw, de kedves :)", mert még én sem tudom eldönteni, hogy mit rakjak be első helyezettnek, de aztán elolvastam a spoilert, és szerintem erre gondoltál. :D Ha tényleg ez volt a tipped, akkor nem jártál volna messze az igazságtól, mert mindenképpen az első helyezettre potenciális cuccok közt lenne nálam amúgy, viszont nem hiába emeltem ki azt a kihívás elején, hogy szigorúan "ahogy jönnek, úgy íródnak" módon lesz kreálva a lista. Pölö a Keijóra nem mondanám rá azt, hogy az évtized legjobbja (akkora fanboy azért én se vagyok), de nincs szívem valamivel szemben "gyengébbnek" kihozni, mert az volt szerintem a leginkább katartikus élmény nekem az évtizedben, ha a THIS SHIT IS FUCKING STUPID AND WELL DONE, AND I LOVE IT élvezhetőségi faktort nézem. Ilyen téren meg pölö persze az SSR alulmaradna, de iszonyat hülyeség lenne rámondani, hogy *tényleg* gyengébb a Keijónál, szóval érted, kellett egy kis cop-out ahhoz, hogy nyugodt szívvel tudjak választani a helyezésre érdemes cuccok között. :D

(Amúgy yeah, én is remélem, hogy az a harmadik évad is jó lesz, és igyekszek is majd úgy hozzáállni, hogy ne egy S2-II várományost várjak el tőle)
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.12.01. 08:28Sajnálom egyébként, hogy páran lemorzsolódtunk menet közben, szóval a beígért statisztikázás is elmarad így, de azért bízom benne, hogy - hozzám hasonlóan - mindenki megtalálta a maga szórakoztató-faktorát ebben a majd' egy évig tartó játékban, lett légyen az a saját posztok gyártása, vagy mások impresszió-kivonatának olvasgatása.
Én teljesen. :D A többiek lemorzsolódását pedig dettó sajnálom, bár a szabályrendszer most nincs a fejemben, de azért remélem lesz arra lehetőség, hogy akár jövőre így "játékon kívül" lassan, de biztosan megírják ők is a TOP 10-ük maradék címeit (lásd ahogy Isk is halad vele pl., csak ő most tart a negyediknél, illetve ha jól rémlik, többen is jelezték itt, hogy szeretnék majd befejezni, csak ez jelenleg magánéleti dolgok miatt nem lehetséges, pl. Surci, Ákos, stb.), mert speciel kíváncsi lennék, hogy kinek mik voltak az évtized etalonjai és miért. :)

Ja, illetve:
iskariotes írta: 2020.12.05. 23:32Végezetül annyit, hogy az openinget már többször dicsértem most is ide rakom a linkjét: https://www.youtube.com/watch?v=xXriNZjvPyk&t=4s
Erre én is csak egy +1-et tudok nyomni, jó párszor meghallgattam, amikor anno kijött. :D
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2020.12.06. 09:33 csak ez jelenleg magánéleti dolgok miatt nem lehetséges, pl. Surci
Na azért jelzem hogy nincs itt semmi nagyonkomoly válságról szó, csak épp az idén, főként az év 2. felében munka és egyebek miatt kissé kiestem az animevilágból, és ezért nem éreztem magam kapacitálva az írásra. Viszont anno összeraktam a listámat, asszem a 7. helyezettig el is jutottam (és gondolom nem árulok el nagy titkot ha jelzem hogy a Madoka lett volna az Internesönel Nambör Van :P ).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dodgers írta: 2020.12.05. 13:07 A spoiler elolvasása előtt még úgy voltam, hogy "aw, de kedves :)", mert még én sem tudom eldönteni, hogy mit rakjak be első helyezettnek, de aztán elolvastam a spoilert, és szerintem erre gondoltál.
Ó F-, erre eskü nem emlékeztem, hogy már hoztad a Biyorikat. Mea culpa, bennem volt az, hogy egyike a kevés 10/10-eidnek, szóval tuti első kell legyen, de akkor ezexerint nálad nem volt olyan szigorú értelemben vett, effektív rangsor, mint ami nálam.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Titkos írta: 2020.11.30. 06:22 Szóval lehet megérné megkérdezni Hirano Koutát, hogy Araki mangája mennyiben inspirálta az ő saját szerzeményét, nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy eléggé.
Elmondása szerint két Akira az egyik Toriyama a másik pedig Sakuma volt, aki játékok fejlesztésében vett részt meg pár animében. De mivel '87-es a JoJo amikor Hirani 13-14 éves volt így simán lehet, hogy olvasta.

Savazás
Nem tudom, hogy a Dragon Ball,- Yu Yu Hakusho,-One Piece,- Naruto,- InuYasha,- Bleach,- D.Gray Man,- Fairy Tail,- Hero Academia vonalat miért kell piszkálni mert a JoJo se különb. Iszonyatosan hosszú széria szám. 151 epizód szám ami csak 2 résszel kevesebb mint az eredeti DB, a YYH-nál 39-el több például. Manga formátumban pedig ez fut a legrégebb óta, és még mindig nincs befejezve.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2020.12.09. 22:08 Savazás
Nem tudom, hogy a Dragon Ball,- Yu Yu Hakusho,-One Piece,- Naruto,- InuYasha,- Bleach,- D.Gray Man,- Fairy Tail,- Hero Academia vonalat miért kell piszkálni mert a JoJo se különb. Iszonyatosan hosszú széria szám. 151 epizód szám ami csak 2 résszel kevesebb mint az eredeti DB, a YYH-nál 39-el több például. Manga formátumban pedig ez fut a legrégebb óta, és még mindig nincs befejezve.
Visszakerestem már, hogy mire gondolhatsz (mert ilyen nem történt, hogy cím szerint elkezdtem beszólogatni sorozatoknak, vagy "versenyeztettem" volna őket, hogy "amelyik a hosszabb, az a gagyibb!" XD), sejtésem szerint a postom ezen részére:
Titkos írta: 2020.11.30. 06:22Míg a legtöbb neverending shounen jellemzően ugyanazokkal a szereplőkkel operál, 500-1000 mangafejezeten/epizódon át láthatjuk a fejlődésüket, tápolódásukat, stb., ami egyfelől ugyan kétségtelenül jó élmény, másfelől viszont 90%-ban elkerülhetetlenül magával hozza azt a szomorú tényt is, hogy az adott karikban már nem marad "szufla" ennyi időn át, unalmassá válnak, nem lehet már mit kihozni belőlük, százszor láttuk, hogy egy adott helyzetre hogyan reagálnak, százegyedjére is valószínűleg ugyanúgy fognak reagálni, ráadásul mivel egy ilyen hosszú cuccnál az is törvényszerű, hogy arconként be kell hozni vagy 10-20 új szereplőt, a korábbiak sokszor egyre inkább visszaszorulnak a háttérstatiszta szerepkörbe.
Ezt ennél jobban nem tudom elmagyarázni, ez arról szólt, hogy mivel a JoJo cseréli a karaktereit, helyszíneit, korszakait, stb-jeit X epizódonként, ezért számomra "frissebbnek" (vagy legalábbis hosszútávon kevésbé megunhatónak) hat, mint a többi shounen, ahol jellemzően van egy X tagú "főbrigád" akiket az istennek nem mernek lecserélni, megölni, akármi, szóval őket kell néznünk X epizódon át, ha tetszik, ha nem. Persze ettől még simán lehet jó az adott sorozat, csak általában idővel kifogy belőle a szufla, pláne, ha nem mondjuk epizodikus marháskodás (lásd mondjuk Urusei Yatsura, ami azért kerülte el ezt, mert effektíve nem volt története XD), hanem próbálnának egy összefüggő történetet, karakterfejlődést, stb-t elmesélni. (Lásd Ash Ketchum, akinek pusztán anyagi okok miatt kellett sok száz részen át a "lúzert" játszania, mivel nem merték bevállalni, csak tavaly vagy mikor, hogy végre Pokémon-mesterré váljon. XD) Szóval az epizódszám kvázi mondhatnám, hogy tökmindegy, azt az "500-1000 részen át" dolgot leginkább csak azért írtam, mert nyilván minél hosszabb egy történet, annál nehezebb az írónak újszerűnek maradnia, kerülnie az önismétlést, plothole-okat, karakterek jellemének megerőszakolását, stb. Megjegyzem, a JoJo-ban is picit csípte a szememet, hogy Dio egyfajta "örökké visszatérő" és megkerülhetetlen gonosz lett, kissé unalmas már a sokadik húzásnál, hogy Dio először, Dio másodszor, Dio fia, Dio által inspirált szektás gonosz, stb. Mondjuk ez még bocsánatos bűn, de én ennyire nem erőltettem volna ezt az egy antagonistát. De akkor pár szóban a fenti címekről... XD

DB - Ez pont szép példája annak, hogyan sikkadnak el a kezdetben fontos karakterek. Úgy a Goku vs. Freeza fighttól kezdve, aki nem nameki vagy egy/fél/negyed saiyan, az már labdába sem tud rúgni az ellenfeleknél. Az ilyen, kezdetben tök tápos karik, mint Krillin, vagy Tien Shinhan, partvonalról bámuló senkikké silányultak. Yamchát már fel sem hozom, ő kb. a DBZ eleje óta egy "mémként" funkcionált, mindenki azon röhögött, hogy hiába edz úgy, mint az összes többi szereplő, mindig a legelső gyengus "lvl 1-es boss" leveri. XD (Vegitáék érkezésekor a legelső robbanó saibaman, az androidoknál a 20-as, aki amúgy egy gyenge nagypapa, stb. XD)

Yu Yu Hakusho - Ennek a története szvsz az első huszonvalahány részben volt a legérdekesebb/eredetibb, utána egyrészt belecsúszik egyfajta erős DB-koppintásba, másrészt itt is megjelenik, amit a DB karaktereiről írtam: a kezdetben Yusuke riválisaként bemutatott Kuwabara pl. már úgy a Dark Tournament Saga alatt eléggé elsikkad, ott még ugyan helytáll valahogy, de ott is kb. a fő cselekedete, hogy kamu-halálával előhozza Yusukéből az állatot, aki úgy már le tudja verni a Schwarzenegger-Togurót. XD Ezután a Sensui Arcban már csak damsel in distress szerepet kap, Togashinak láthatóan ötlete nincs, hogy a Dragonballos erősségű démonbossokkal szemben hogyan írhatna a fénykardos srácnak egy tisztességes fightot, ezért nem is ír neki, helyette egy plot device lesz szerencsétlenből: az ő kardja képes egyedül átvágni a démonrácsot, ami féken tartja a dögöket. Aztán az utolsó arcra szegény már ennyi szerepet sem kap, nemes egyszerűséggel kihagyják az egész arcból. :/ (És ez a karakter a történet elején a főhős legfőbb riválisa, képzeljük el, ha mondjuk Vegita vagy Bakugo lenne ilyen lazán kiírva a sztoriból.)

One Piece - Ezt passzolom, nem ismerem behatóan, akár még jól is kezelheti 900 vagy hány részen át az összes szereplőt. (Bár pl. amit szegény Robinnal műveltek, az nekem fanboyként eléggé fájt... :()

Naruto - Nem osztom, osztottam már eleget, ennek nálam már az első 10-20 epizódnál gondjai voltak, szal itt a hosszának semmi köze a fő problémáimhoz, de azért érdemes itt is megvizsgálni, hogy Kishimoto miket ki nem talált már kínjában, kedvencem volt a "tisztára mosdatott" Itachi és Orochimaru, de úgy általában véve is elég lazán kezelték a Naruto világában az ilyen-olyan árulásokat és hasonlókat, Sasuke is aránylag remekül megúszta a kvázi államellenes szemétkedéseit, gyilkossági kísérleteit, stb.

Inu Yasha - Ez egészen pontosan 10-15 kötettel volt hosszabb, mint kellett volna. Rettenetesen izzadtságszagú a cucc utolsó negyede, rohadtul érződött az egészen, hogy Rumiko vagy a pénzért, vagy szerkesztői nyomásra nyújtja, mint a rétest. Ugyanazokat a köröket futották, Naraku hatszázadjára is mindig elmenekült (ezt eleinte még magyarázgatták így-úgy, később már azzal sem vesződtek, csak be lett mondva, hogy "VIGYÁZZ, SHOUKI!" és az a mérges gáz elég volt arra, hogy semmilyen módon ne követhessék), meg a Tessaigát tápolták az egekbe, már sárkánypikkelyes, meg fekete lyukas változata is volt. XD Animében ez kevésbé lett zavaró, mivel tömörítettek/kivágtak belőle, de jól jelzi a cucc rétes-jellegét, hogy a Kanketsuhen kb. 20 kötetet rakott bele 26 részbe és mégsem mondogatták nagyon a fanok, hogy "úgy érzem, mintha sietnének/kihagynának fontos eseményeket", sőt, emlékszem, még Junchi dicsérte, hogy milyen jól pörög a cucc a korábbi sorozathoz képest. Persze, mert egy csomó elnyújtott izét kihagytak, vagy gyorsabbra vettek az animében. XD

Bleach - Túlzás lenne azt állítanom, hogy ennek is valami nagy professzora/tudora lennék (mondjuk arra itt van nekünk Junchi :D), de azért ebben is ment az "ide-oda/össze-vissza írom a sztorit", nem véletlen, hogy sok fan szerint a Soul Society (ami még csak a második arc volt a sztoriban) végén kellett volna ezt az egészet abbahagyni. Emlékszem, ott röhögtünk, hogy a kezdetben simán csak "halottlátó" Ichigóról a végére már kiderül, hogy egy quincy-hollow-shinigami-arrancar, franctudjamégmicsoda többszörös "hibrid". XD Ez persze nem logikusan lett végigvezetve, hanem asspullok képében bedobálva így random a történet pontjain, de Kubo egyébként is mestere volt ezen írási formának. xD Ja és ennél a sorozatnál is befigyelt a DB effektus, pl. Orihime vagy Chad, akik a sztori elején még fontos tagjai a csapatnak, a végére szinte totálisan lemorzsolódnak, mert megint az van, hogy aki nem saiyan, pardon quincy, vaizard, vagy hasonló, az már labdába nem rúghat.

D. Gray-man - Ahogy Vito Corleone mondotta vala: "Look how they massacred my boy!" :( Én imádtam ezt a cuccot, még ma is akarnám imádni, de olyan szinten félrement a sztorija, hogy gyakorlatilag egy ideje már arra nem bírom magamat rávenni, hogy a legújabb fejezeteit elolvassam. Jó, itt az sem segít a dolgon, hogy extrém lassan jönnek ki az új fejezetek, gyakorlatilag jópár éve már, hogy a manga ráállt egy olyan tempóra, ami kb. a Berserk manga megjelenési sebességével vetekszik. Hallani lehetett sokmindent azzal kapcsolatban, hogy ez miért van, kezdve onnantól, hogy a mangakának valamilyen ízületi betegség támadta meg a kezét (ebben amúgy lehet valami, mert egy erős dizájnváltáson is átesett a cucc az elmúlt években), egészen odáig, hogy nézeteltérések támadtak közte és a főnökei között. Meg még ezer másik hírt, dehát nem voltunk ott, így csak találgatások vannak. Viszont sajnos ez a sztorira is rányomta a bélyegét: talán a Noé Bárkája arc volt az, ahol utoljára éreztem azt, hogy mind a protagonisták, mind az antagonisták csapata kellően képviselteti magát, mindenki kap elég screentime-ot, mindenki megkapja a maga méltó harcát, stb. Aztán valahogy onnantól kezdve többen "parkolópályára" kerültek és szvsz egészségtelen mértékben ráment arra Hoshino, hogy vagy ezzel, vagy azzal a karakterrel foglalkozzon, de akkor aztán tényleg csak azzal. Kanda háttérsztorija pl. tök érdekes volt, csak éppen közben senkire nem volt idő, most meg Allennel csinálja ugyanezt, szerintem már vagy két éve minimum csak róla szól a manga, még az egyes fejezetcímek is ilyen "Allen Walker keresése, Allen Walker titka" stb-stb. címet viselnek. Kiderült már a srácról, hogy ez, az és amaz, lassan csak azt nem mondják ki róla, hogy magának Jézus Krisztusnak a reinkarnációja (bár még eljöhet ez a pont... XD), aztán hogy közben volt itt minimum vagy 8-10 másik főszereplő, az le van ejtve. (Fanok körében pl. már mém, hogy Lavi kvázi "két éve egy székben ül", mivel utoljára annyit láttunk belőle, hogy a gonoszok egy székhez kötözték valami elhagyatott házban és minimum két éve várunk arra, hogy ez a plotline mozduljon valamit...) Az külön tetszik, hogy bezzeg ilyen "a kutyát nem érdekli" kategóriás karikat meg néha olyan jól előrángat a történet. Pl. hogy Johnnyt miért kellett kvázi Allen után a második legfontosabb szereplővé előléptetni (miközben ahogy már mondtam, 8-10 korábbi fontos karakter meg örül, ha kapnak 1-1 képkockát, hogy lássuk, még ők is élnek), azt szerintem csak Hoshino tudja. A sztori meg zavaros és szintén összevissza megy már egy ideje, talán értelmezhetőbb lenne, ha nem félévente jönne ki 1-1 chapter, de az a gond, hogy kb. az ember lelkesedése is megszűnik ilyen megjelenési formátum mellett, szóval kb. eljött sok fannál az a pont, hogy "ezt meg azt most még ugyan nem értem a sztoriban, de őszinte leszek: annyira már nem is érdekel". Kár érte, az FMA után ez volt az a shounen, ami szintén rendesen berántott és azért ennél jóval többet néztem ki belőle, mint ahol jelenleg tart.

Fairy Tail - Ennek megint csak nem vagyok felkent professzora, viszont azért sokat elmond az egészről az a fanmondás, hogy "a fairy tail egy hentai, aminek van valami mellékes sztorija". XD Eléggé össze-vissza megy ez is, gondosan ügyelve arra, hogy a csöcs-segg arány mindig legalább kétszer annyira jelen legyen, mint az értelmes történet, vagy karakterizáció. XD Illetve nem tudom hány karinál lőtte már el a mangaka ezt a "meghaltam...lol, mégsem!" húzást. Junchi olvasta vagy nézte egy darabig, ha jól rémlik, esetleg ő lehet tudna róla bővebben mesélni majd.

Hero Academia - Ez eddig egész tűrhetően kezeli a sztoriját/szereplőit, bár hozzátenném, hogy tudtommal még messze nem annyira hosszú, mint a fenti többi cím, szóval majd úgy 1-2 év múlva meglátjuk, hogy kitart-e a mangaka mostani "ereje". :D

Na és így a végére: szóval a JoJo ezeket a fent felsorolt dolgokat jellemzően mind ügyesen kikerülte (dacára annak, hogy valóban ez a sorozat is marha hosszú és még nem látni a végét... XD), mivel ha 50 részenként cseréled a teljes gárdát/sztorit/settinget/főgonoszt, meg úgy majdnem mindent 1-2 átkötő kari kivételével, akkor a történet kevésbé lesz redundáns, a karikat nem tudod megunni, vagy túlzottan szétbarmolni (mivel hamarabb véget ér az adott part, minthogy ezt megtedd XD), illetve fightok terén sincs egekbe tápolódás, meg "akinek nincs lvl 100-as Standje, az már nálunk labdába sem rúg!" jellegű történetvezetés, mivel eleve a karik ereje sem úgy van megírva, hogy "ez csak 10-es egység, a másik meg over 9000!!!!", hanem inkább az ellenséges Standek egyedi képességeit kell úgymond "körbejátszania" hőseinknek, illetve a sajátjaikat ügyesen kombinálni/kihasználni. Ez nem azt jelenti, hogy mostantól minden shounen fight cucc automatikusan gagyibb, mint a JoJo, csak azt, hogy szerintem a JoJo hozott egy kvázi "újfajta felállást" történeti értelemben ebbe az egészbe, amivel eleve kiküszöbölt nem egy "shounen betegséget". Ettől még amint látjuk, valakinek "cringe", mások meg élvezték ugyan, de úgy part 4-től kezdve "belefáradtak", tehát nem arról van szó, hogy Araki ezzel a húzásával feltalálta volna a Bölcsek Kövét (mert az Arakawa volt és az ő sztorija pl. szerintem is vitathatatlanul jobb XD), csak számomra hozott egy érdekes új "ízt" a némileg egykaptafás shounen-szisztémába, plusz tetszik, hogy (Kata sztorijánál maradva) pontosan ismerte a saját rossz memóriáját annyira, hogy kvázi ezt az egészet egyfajta "fail-safe mechanism"-ként (hajnal 6 van, nem jut most eszembe, mi ez magyarul... ^^") alakította így. XD
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:...sőt, emlékszem, még Junchi dicsérte...
...mondjuk arra itt van nekünk Junchi :D...
...Junchi olvasta vagy nézte egy darabig...
Szegényt előléptetted ügyeletes shounenszakértővé? xD
Titkos írta:Bár pl. amit szegény Robinnal műveltek, az nekem fanboyként eléggé fájt... :(
Ezt kifejtenéd kérlek bővebben?

Szerintem egyébként az valahol rendjén van, hogy a "sima" emberi szereplők nem tudnak egy idő után lépést tartani a lore szerint sokkal erősebb faj(tá)hoz tartozó társaikkal (feltéve, hogy az adott műben felépített világ viszonyai között tényleg nincs hiteles eszköz arra, hogy a "sima" emberek is elképzelhetetlen erőre tegyenek szert). Ha nem így lenne, nehezen lehetne komolyan venni az erőviszonyokat. Engem az jobban zavar, amikor a főszereplőt csak mindenféle bs húzások árán tudja az író az egyre erősödő ellenfelek szintjén tartani.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

annarancs írta: 2020.12.10. 12:51 Szegényt előléptetted ügyeletes shounenszakértővé? xD
De hát deklaráltan az volt a hőskorban, akadémiai székfoglalóját pedig a Blőcsből tartotta, amit sokévnyi szakmai kutatómunka előzött meg! :vigyor:

Btw Titki szépen összeszedte a neverending sónenek legszembetűnőbb hibáját, konkrétan hogy nem tud szabadulni a főszereplő(i)től, akiknek egy idő után már nincs hová fejlődniük, csak az egyre durvább, végül már GODMODE ellenségek DBZ-szintű gyepálására futnak ki. Juteszembe aki nézi a DB Szuperszart (én Makinak "köszönhetően" úgy-ahogy képben vagyok vele sajna :P ) az látja hogy már ott tartanak hogy Univerzumok közötti (na mit?) Nagytornát tartanak (mily meglepő) SSJ7853847 szintre nyomva Gokut és Vegitát meg visszahozva egy rakat ezer éve elfeledett karaktert - baszki Dermesztő konkrétan már HATODJÁRA támadt fel. De míg van olyan hajszín ami szerepel az emberi szemnek megfelelő érzékelési tartományban és még nem lőtték el, addig nyomni fogják... Ja és mindennek TÉTJE is van mert amelyik univerzum veszít az elpusztul - dehát mindenki tudja hogy Somboku úgyis nyer SSJ998394329839843989 szinten lila hajjal és majd kéri a már bolygóméretű kristálygömböket h mindenki támadjon fel... RETEK Kedvencem a Saiyan és a Namek-Saga volt ebbőlis, ott rendes sztori volt harcokkal, lehett érezni a tétet, Vegita jellemfejlődését meg mindent ami egy tizenéves okés sónenbe kell, utána meg már csak a rétestészta maradt debil ellenségekkel (Buu) és nagytornákkal (minden más) - bár én Cellt és az SSJ2 szintet nagyon bírtam.

Na mind1 a többire is áll amit Titki leírt, azt meg én szoktam sokszor hangoztatni hogy az a mangaka aki 20 kötet vagy az az animerendező aki max 50-70 rész alatt nem tudja elmondani amit el szeretne, az valamit rosszul csinál (ritka kivételek vannak, de azok is csak a szabályt erősítik).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Surci írta:De hát deklaráltan az volt a hőskorban, akadémiai székfoglalóját pedig a Blőcsből tartotta, amit sokévnyi szakmai kutatómunka előzött meg! :vigyor:
Ebben az esetben elnézést kérek. Úgy tűnik, hogy mire a fórumra érkeztem, már szakirányt váltott. :D Ha jobban belegondolok, könnyebb úgy kiábrándulni egy műfajból vagy korcsoport szerinti kategóriából, ha előtte valaki tonnaszámra habzsolja az odatartozó műveket.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2020.12.10. 13:58 De hát deklaráltan az volt a hőskorban, akadémiai székfoglalóját pedig a Blőcsből tartotta, amit sokévnyi szakmai kutatómunka előzött meg! :vigyor:
Olyannyira deep volt az akkor elkövetett kemény tanulás és az álmatlan, de garantáltan Bleach-teljes éjszakák száma, hogy még a mai napig emlékszek belőle egy csomó mindenre, például a kapitányok kardjának nevét most is idevágnám neked fejből. :dirr:
annarancs írta: 2020.12.10. 17:06 Ha jobban belegondolok, könnyebb úgy kiábrándulni egy műfajból vagy korcsoport szerinti kategóriából, ha előtte valaki tonnaszámra habzsolja az odatartozó műveket.
Nálam ez csak olyan 50%-ban játszott. Szóval az igaz, hogy akkortájt kimondottan kerestem ezeket a lolshouneneket és valóban túladagoltam, viszont itt azért az is közrejátszott, hogy pont arról a műfajról (hívjuk így) beszélünk, ami gyakorlatilag képtelen saját magát megújítani. Néha befigyel egy-egy Hunter x Hunter, Kenshin vagy Jojo, amik képesek azért kilépni ebből a generic masszából, de a legtöbbjére pont nem ez a jellemző. A lényeg valami olyasmi, hogyha látott belőlük az ember minimum kettőt, akkor látta kábé az összeset. (Mondjuk az Akame ga Kill manga rohadjak meg, de kicsit hiányzik. Jó volt hónapról-hónapra követni, /a/-ra menni állandóan a threadek és a spoilerek miatt, shippingelni, drukkolni a kedvenceimnek, hogy éljék túl.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2020.12.11. 09:23-kor.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2020.12.10. 05:48 Yamchát már fel sem hozom, ő kb. a DBZ eleje óta egy "mémként" funkcionált, mindenki azon röhögött, hogy hiába edz úgy, mint az összes többi szereplő, mindig a legelső gyengus "lvl 1-es boss" leveri. XD (Vegitáék érkezésekor a legelső robbanó saibaman, az androidoknál a 20-as, aki amúgy egy gyenge nagypapa, stb. XD)
Ne is mondd... Amikor tavasszal-nyáron újranéztem az eredeti sorozatot, ahogy haladtam, egyre jobban sajnáltam Yamchát.

Titkos írta: 2020.12.10. 05:48 Inu Yasha - Ez egészen pontosan 10-15 kötettel volt hosszabb, mint kellett volna. Rettenetesen izzadtságszagú a cucc utolsó negyede, rohadtul érződött az egészen, hogy Rumiko vagy a pénzért, vagy szerkesztői nyomásra nyújtja, mint a rétest. Ugyanazokat a köröket futották, Naraku hatszázadjára is mindig elmenekült
Annak idején az első ötvenvalahány részt, amit az RTL Klub leadott, megnéztem, de már ott kezdett zavarni hogy Naraku folyton elmenekült. Amikor olvastam, hogy 167 rész alatt nem bírták kinyírni a francba, akkor nem is folytattam. (Aztán 1-2 évvel később naivan és mit sem sejtve több ismerős lelkesítése miatt elkezdtem a Bleach-et. :knife: Mondjuk amikor nekiláttam, akkor még viszonylag az elején járt, ha tudtam volna, hogy az lesz belőle, ami, akkor messziről elkerülöm.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

annarancs írta: 2020.12.10. 12:51 Szegényt előléptetted ügyeletes shounenszakértővé? xD
Ahogy Surci is írja, Junchi igazából nem egyet nézett a fenti címek közül, szóval igen, nem vagyok rest tőle segítséget kérni, még olyanokat is látott, amiket én nem, pedig a fenti irományomból gondolom átjött, hogy azért a híresebb shounen címekkel így vagy úgy, de magam is összefutottam. XD De pl. a Bleachnek kifejezetten fanboya volt (amit én kb. csak így hallomásból/hírek alapján követtem), a Fairy Tail-ről pedig szintén rémlik, hogy velem ellentétben legalább egy darabig olvasta. XD (Sőt, most ugrik be, hogy a One Piece-t dettó... :D XD) Aztán igen, azóta "átképezte magát", kinőtte ezeket, vagy pedig valóban arról van szó, hogy annyit nézett belőlük, hogy az egész alműfajtól megcsömörlött, stb. Illetve igen, nyilván attól is függ, hogy ki miből doktorált, Dragonball témában pl. Catrint hívnám, ha nem tudnék valamit. XDDD
annarancs írta: 2020.12.10. 12:51
Titkos írta:Bár pl. amit szegény Robinnal műveltek, az nekem fanboyként eléggé fájt... :(
Ezt kifejtenéd kérlek bővebben?
Természetesen. :D *fanboy mode bekapcs* Szóval Nico Robin kb. az összes Strawhat közül talán az a karakter, akire a leginkább igaz, hogy megjelenésekor volt a legjobb (dizájnra, öltözködésre, stílusra, jellemre, stb.) majd szvsz mintha arcról-arcra egyre inkább veszített volna valamit önmagából, mígnem a történetben bekövetkező két éves time jump volt az, ami az utolsó koporsószöget is végleg beleverte a karakterbe. Szóval amikor először találkoznak vele, az pl. egy 10/10-es jelenet, a rendezés, a zene, a fejek amiket vág, a sílusa, az, hogy itt még titkolják, hogy mi a Devil Fruit powerje, stb. (De igazából egész Alabasta alatt nagyon ott van. Btw, direkt az angolt linkeltem, szegénynek szerintem elég semmilyen a japán hangja, de legalábbis valamiért olyan nagymamás, legalább 20 évvel idősebbnek hangzik, mint amennyinek a karakter kinéz. XD) Igen, tudom, hogy itt még azért csinálták ennyire coolra, mert "gonosz" és azoknak mindig erősebbnek/menőbbnek kell lenniük, mint a jófiúknak, de elég kár, hogy pl. ez a stílusa elkezdett elég hamar kikopni. (Ha Vegita vagy Bakugo pl. non-stop seggfejek lehetnek egészen végig, Robin miért nem maradhatott kissé ilyen "incselkedő"? XD Még a fenti jelenetben sem masszívan szemét, csak láthatóan húzza picit az agyukat... XD) Aztán jöttek azok az arcok, ahol becsatlakozott a csapathoz (Skypiea, Water 7), de itt még érződött, hogy valami úgymond "nem stimmel vele", szóval legalább a karakter misztikumából megmaradt valami. Majd jött Enies Lobby, ahol kiderül, hogy mi "nem stimmelt", jön a gyerekkori flashback, amit minden One Piece kari meg szokott kapni, stb. És kb. az ezutáni arcoktól kezdődően mintha egyre kevesebb szufla lenne szegényben. Ami még érthető lenne és ha csak erről lenne szó, meg sem említettem volna, de aztán jött a két éves time jump és azzal együtt a borzalom: Oda, ez mi a jóélet??? A "whitewashing" még egy dolog (az egyébként is érdekes, mivel a mangában végig fehér bőrű a kari), bár szvsz azért is kár volt, mert Robinnak pont jól állt ez az egyiptomi-style, kreolbőr, Kleopátra-frizura, stb., viszont ahogy a linkben is írják, az egész arcberendezése is megváltozott, ez már nem is whitewashing, hanem Michael Jackson komplett arcplasztika. :dirr: Fehér lett és még az orra is másmilyen... XD De legalább a kötelező, Oda-féle mellfeltöltést megkapta, amit a time jump után kb. az összes női kari, mert ha már fanservice, akkor nyilván az a "fontosabb", nem is az, hogy ha van egy alapból szexi stílusú karim, akkor csak ne csesszem el... :dirr: Plusz valahogy emiatt a teljes kari atmoszférája, stílusa is átalakult, semmiféle "Robinságot" nem érzek már benne, dizájnra kb. mint valami gyengébb Boa Hancock-klón, stílusra meg szimplán csak semmilyen. Btw, pont tegnap találtam erről egy baromi jó, találó idézetet: "Robin went from "We can have drinks at my place" to "I love starbucks!!" " -> Ez, köszönöm! XDDD Illetve ahogy szintén megjegyezte valaki: "And she also lost her fashion-sense", szóval igen, számomra érthetetlen, hogy aki a "part 1" alatt végig képes volt olyan ruhákat választani magának, hogy "mmmmm...:3", azt mi lelte part 2-re, hogy konkrétan egyetlen értékelhető szerelést nem láttam még rajta, az a kalap a fején, mint valami salátástál, amit megspékelt egy plázaszemüveggel, aztán ennyi. (Ja és a frizurája is gagyibb lett, de ezt már írtam.) Szóval na, iskolapéldája lett nálam ez a karakter annak, hogy hogyan NE csináljon valaki redizájnt. Amúgy a másik ilyen röhejes karakter a time jump után Franky lett, aki part 1-ben még csak úgy nézett ki, mint valami gettós Kamina, part 2-re viszont kitalálta, hogy ő egyszemélyben lesz Kamina ÉS a mecha is, aztán egy akkora nagy drabál (és marha röhejes) "tankot" csinálta magából, hogy csodálom, hogy konkrétan nem húzza le a hajót horgonyként ennyi vas, amit magára pakolt... XDDD Csak Franky őszintén szóval nem igazán érdekelt sohasem, míg Robin meg a One Piece bestgirlje...volt. :( (Persze Oda próbál most itt nyalizni nekem, behozta Carrotot, akinek még ilyen Black Hanekawa-szerű "sulong formát" is adott, de semennyi félfurry/kemono fanservice nem tudja lemosni a szégyent, hogy a bestgirlt kiherélte... :P XDDD) *fanboy mode kikapcs*
annarancs írta: 2020.12.10. 12:51Szerintem egyébként az valahol rendjén van, hogy a "sima" emberi szereplők nem tudnak egy idő után lépést tartani a lore szerint sokkal erősebb faj(tá)hoz tartozó társaikkal (feltéve, hogy az adott műben felépített világ viszonyai között tényleg nincs hiteles eszköz arra, hogy a "sima" emberek is elképzelhetetlen erőre tegyenek szert). Ha nem így lenne, nehezen lehetne komolyan venni az erőviszonyokat. Engem az jobban zavar, amikor a főszereplőt csak mindenféle bs húzások árán tudja az író az egyre erősödő ellenfelek szintjén tartani.
Amúgy ezt úgy lehetne orvosolni, hogy ha van mondjuk a jófiúk oldalán egy "Postás Józsi", akkor az aktuális gonosz brancsban is kellene lennie egy "Kukás Csabinak", így ők ketten egy relatíve kiegyenlített fightot nyomhatnak. Csak ugye ha ott van az a szabály, hogy "a következő ellenfélnek mindig erősebbnek kell lennie az előzőnél", akkor egy idő után ezekre a "laza fightokra" már nem jut hely/idő, illetve az írók is elkezdenek attól tartani, hogy a közönséget esetleg nem kötné le, hogy épp a csapat leggyengébb tagja milyen harcba keveredett, ha helyette lehet valami SSJ 4-5-6-stb. harcokat rajzolni/írni az épp aktuális genyóval, aki már szintén olyan tápos, hogy bolygókat reggelizik. XD
Surci írta: 2020.12.10. 13:58(én Makinak "köszönhetően" úgy-ahogy képben vagyok vele sajna :P )
Öhm...amúgy ő kicsoda? XD
Surci írta: 2020.12.10. 13:58De míg van olyan hajszín ami szerepel az emberi szemnek megfelelő érzékelési tartományban és még nem lőtték el, addig nyomni fogják...
:lol:
Surci írta: 2020.12.10. 13:58Kedvencem a Saiyan és a Namek-Saga volt ebbőlis, ott rendes sztori volt harcokkal, lehett érezni a tétet, Vegita jellemfejlődését meg mindent ami egy tizenéves okés sónenbe kell, utána meg már csak a rétestészta maradt debil ellenségekkel (Buu) és nagytornákkal (minden más) - bár én Cellt és az SSJ2 szintet nagyon bírtam.
Btw, a DB esetében még "rendes is voltam" és nem említettem az úgynevezett "ősfanokat", akik váltig állítják, hogy nem a GT-től csesződött szét ez a franchise, hanem már úgy a sima DB vége/DBZ eleje környékén, mert "egy aranyos, vicces kisfiú emberi léptékű verekedései átcsaptak egy japán Superman sztoriba, ahol már repül, teleportál és az univerzum legerősebb lényeit veri le". XD Csak ezeket a fanokat nem kevertem ide (pláne, hogy én nem értek velük egyet, szerintem úgy egészen a DBZ végével bezárólag jó volt ez, még a Buu sagának is voltak értékelhető pontjai, pl. amikor Vegita végre elismeri, hogy kettőjük közül igenis Goku a faszább gyerek XD), de jelzem, hogy a DB esetében még van egy ilyen réteg is, szóval ha van shounen, ami pont rohadt sokat változott az eleje óta (az már fantól függ, hogy ki szerint épp milyen irányba), az pont a DB. XD
Kép
Válasz küldése