Golden Kamuy

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

185. fejezet:
SPOILER
Ogata hiába próbálkozott a mézes-mázas szöveggel (amiben szeretném azt hinni, hogy volt némi őszinte aggodalom is), Asirpa nem hülye. :D Egyre közelebb a két csapat találkozása, szorul a hurok a macskaember nyaka körül... Sírnék a nevetéstől, ha megint lelőné távolról Sugimotót. xD Természetesen Svetlanát is pont most kellett megtalálni, szóval Tsukishima kapott egy új gyereket (vagy egy possible love interestet? hmm... :3) a nyakába. :'D
186. fejezet:
SPOILER
Ogata érzi a vesztét, ezért jobb híján leleplezi Kiroranke Wilk és Sugimoto lelövésében betöltött szerepét, éppen csak azt felejti el megemlíteni, hogy ki volt az a bizonyos sniper. Asirpának nincs sok ideje átgondolni a hallottakat; kíváncsian várom a döntését. Sofia emberei nem jelentenek valós veszélyt Sugimoto csapattársaira, ám miközben Koito csatlakozik Tsukishimához, Tanigaki összetalálkozik Kirorankéval, aki Asirpáék keresésére indult. Payback's a b*tch. ¯\_(ツ)_/¯
Az ilyen fejezetek emlékeztetnek rá, hogy miért is szeretem annyira ezt a mangát: itt nincs fekete vagy fehér, csak szürke; mindenki hoz rossz, de megindokolható döntéseket. A rossz döntéseknek pedig ára van.

187. fejezet:
SPOILER
Uh-oh. Lelepleződött a macskaember, ráadásul fegyvert fogott Asirpára Sugimoto előtt... maradjunk annyiban, hogy nem áll jól a szénája. Nagyon lassan építi Ogata karakterét a mangaka, kíváncsi vagyok, végül mit hoz ki belőle (antiklimatikus lenne, ha itt és most meghalna, többek között Asirpa karakterfejlődéséhez is szükség van még rá szerintem).
188. fejezet:
SPOILER
ÓMÁJGÁD! x'D Ilyenkor talán inkább letagadnám, hogy rajongok ezért a mangáért. xD Az első fele viszont uhh... Gondolom ezzel véget ért Ogata sniper pályafutása. [Szerk.: elvileg egy szem is elég a célzáshoz, szóval még van remény.] Remélem, valahogy megmentik [a démonaitól], és utóbb badass grumpy uncle-lé válik (ennél jobb befejezést nem tudok számára elképzelni). Asirpa meg kapja össze magát, most már tényleg kijár neki is a karakterfejlődés.
Btw az utolsó vacsorás mangapanelen kinek a helyén ült a macskaember? Hmmmmmmm...
189. fejezet:
SPOILER
A 182. fejezetben Tsukishima és Tanigaki is rálőtt a tigrisre, noha nem találták el. Mostanra mindketten súlyosan megsebesültek... lehet valami a Nanai törzs legendájában. >.< Még mindig van egy beteljesítetlen death flagünk (a repedt csont még korábbról), ami egyelőre úgy néz ki, hogy Kiroranke halálát hozhatja el, viszont Sofia már túl régóta pöszmötöl a háttérben...
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Risa írta:[...]Golden Kamuy[...]
Az igazat megvallva szemezek már velük egy ideje. Néha nagyon guszta fanartok jönnek szembe velem twitteren. XD
Lehet, hogy a tavaszi szabim alatt belelesek. :D
Inkább ide írok, mert már nem számít friss, ropogós új animének a sorozat. Először is inkább a mangát ajánlom, mert ugyan nem vérlázítóan rossz az anime, de sok dolgot kihagytak az adaptáláskor (oké, volt olyan szál is, amit le sem vetíthettek volna a tévében >.<). A manga mellett szól még, hogy a fordítók lelkiismeretesen kifejtenek minden popkultúrás utalást, kapcsolódó történelmi eseményt és néprajzi tudnivalót a fejezetek végén. A szinkronszínészek kiváló játéka miatt azonban megéri belenézni az animébe is, ha megtetszik a történet.
Btw nem csupán guszta fanartok léteznek, gyakran maga a szerző is elég durván tolja a fanservice-t az olvasók képébe, így például az utolsó néhány fejezet olvasásakor már én is kényelmetlenül éreztem magam a pucér férfitestek miatt. >.< De ez a kedves gesztus is elég sokat elárul a mangaka hozzáállásáról. :'D
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: Risa »

annarancs írta: 2019.04.08. 22:32De ez a kedves gesztus is elég sokat elárul a mangaka hozzáállásáról. :'D
WTF. XDDD

Köszi a tippeket! Azért szerintem én maradok az anime --> manga sorrendnél, ahogy általában szoktam, mert akkor kevesebbet mérgelődöm az anime hibái miatt. :'D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

200. fejezet:
SPOILER
Ok, Ogata batshit crazy (még várom, hogy kiderüljön a motivációja, de már így is felveszem lassan a kedvenc karaktereim közé), de azért Sugimoto sem marad el sokkal mögötte (milyen romantikus már, ahogy a teljes felépülésében reménykedik :3). Ahogy azt sejtettük, Tsurumi állhatott az ifjú Koito elrablása mögött, bámulatosan manipulatív karakter. Asirpa lassan tényleg felmutathatna valami fejlődést, mert így el fog veszni a sok impresszív felnőtt között.
MangaDex komment írta:gay culture reference, male nipples and flashing penis, as expected from a golden kamui chapter.
201. fejezet:
SPOILER
Egy újabb tipikus GK fejezet. :D Az elején wholesome kajálás (bár a megcsócsált rizs számomra gusztustalan), utána viszont hamar váltunk az akcióra. A snipernek ép a jobb szeme, szóval biztosan nem Ogata az, egyébként sem hasonlít rá alkatilag, annál inkább Vasilyre... vajon szövetségre lépett a macskaemberrel? Hmmm...
202. fejezet:
SPOILER
Omg, Ogatának nem a szövetségese, hanem inkább a riválisa lehet Vasily amolyan Sonic vs Saitama stílusban (még fanartot is készített róla! :'D). Most, hogy könyörtelenül levadászta őt Sugimoto, remélem csatlakozik a csapathoz. :3
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

238. fejezet: What tf did I just read??? Néha elgondolkozom rajta, hogy miért is olvasom ezt a mangát, mert olykor már túl naturalista az én ízlésemnek... :'D
SPOILER
Eközben Ridiculously Handsome Pirate még csak most csatlakozott kis csapatunkhoz, de máris rátapintott az egyik leglényegesebb kérdésre, amit előbb-utóbb muszáj lesz majd letisztázni.
Bele sem merek gondolni, hogy miket tervez még Noda-sensei, de hajrá, olvassátok a mangát. :'D

239. fejezet: Kiégtem. Legalább úgy tűnik, közeleg a várva várt Hijikata vs. Tsurumi leszámolás. Remélem, hogy az hagyományosabb módon zajlik majd. Sírok. :'D

240. fejezet: Ohohó, Állam bácsi enters the fray! Lassan nehéz lesz megjegyezni, hogy ki kinek a malmára hajtja a vizet valójában. :'D Ogata álruhája elszomorított.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

3rd Season ep. 9.: Mangaolvasóként remegtem végig. Volt már egy korábbi arcban egy egészen finom utalás arra, amit itt most bemutattak, de az a történetszál az animesorozatból kimaradt, azt meg nem tudom hirtelen, hogy OVA-ban megkaptuk-e (tippre nem, ami nagy kár). Főként a picit hézagos adaptálás miatt ajánlanám inkább a mangát a sorozat iránt érdeklődőknek.
Remélem az mindenkinek feltűnt, hogy az epizód legvégén
SPOILER
a lángoló házban a holt feleségnek (és ha jól emlékszem, a babának is, csak azt itt nem mutatták) hiányzik a jobb kisujja.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Golden Kamuy

Hozzászólás Szerző: annarancs »

268. fejezet(ig): Elég nagy revealek voltak az utóbbi néhány fejezetben, gyaníthatóan közeledünk a manga végéhez. Tsurumi továbbra is remek antagonista, de (Ogata mellett) nekem még mindig Koito és Tsukishima a kedvenceim, jól áll nekik a karakterfejlődés. :D Asirpa már éppen eleget sodródott az árral, ideje lesz elhatároznia magát.
Válasz küldése