Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta: 2021.02.18. 07:25évenként max. ha 3-4 cuccal vagy konkrétan képben
Inkább úgy mondanám, hogy "képben lenni" bőven többel képben vagyok, az az évenkénti 3-4 csak azok a címek, amik annyira lekötöttek, hogy végig is bírjam nézni őket, vagy legalábbis az epizódok jelentés részét, mielőtt rájuk unok. XD Plusz továbbra sem lettem időmilliomos, mindig irigyeltem azokat, akik mondjuk szombat reggel nekiülnek és az adott hét mondjuk 25 sorozatának epizódjaiból 20-at végigtolnak és ezt csinálják egészen vasárnap estig, ezzel teljes hétvégéjüket az animére áldozva, de sajnos ez nekem régen sem ment volna és valszeg a továbbiakban sem fog, ergo gondosan meg kell választanom, hogy mi az a 3-4 cím, amiket kinézek és "hűséges" is leszek hozzájuk egészen amíg futnak. (Cserébe jellemzően jóval tovább és keményebben fanboykodom a nekem tetsző cuccokon. Lásd Shingeki, amibe itt mostanra mindenki vagy beleunt, vagy közölték, hogy soha nem is volt nekik akkora cím, esetleg csak szimplán S1 alatt már megutálták, ám Titkos még mindig csillogó szemekkel nyomja, hogy "WHOOOOAAA! ATTACK TITAN!!! MONSTER-MONSTER!" stb. XD Szóval minőség >>>>> mennyiség, kevesebb cuccot nézek, cserébe azokba jobban és mélyebben belemászom, mint az átlagfan, aki ahogy véget ér egy adott szezon, a látottak 90%-át egyből el is felejti.)
Dodgers írta: 2021.02.18. 07:25(általában a mainstreamebb/lármásabbjával-nem annyira szolidjával ráadásul)
Ehhez képest az elmúlt években pont ilyen Killing Bites-okat, meg Monster Musume no Oishasan-okat néztem, amik finoman szólva sem voltak azok a népszerű/felkapott, Shingeki-kultusszal rendelkező animék... :D (Vagy "kedvenc" Magical Girl Asukánk, ami nekem ugyan inkább volt negatív élmény, de ott mondogattad, hogy simán átsiklottál volna felette, ha a "reklámom" hatására észre nem veszed, hogy az a sorozat egyáltalán létezik. XD) Vagy ha a "lármás-szolid" dolgot nem a fogadtatásra, mint inkább az anime stílusára érted, akkor erre meg csak azt tudom mondani, hogy én mindig is "fantasy-adventure guy" voltam elsősorban, tehát valszeg ezek a címek fognak jobban bevonzani, nem a teát iszogató lánykás animék. XD Persze az ilyen szörnylányos címek esetében valóban elő lehet ugyan venni a Ricz által is felhozott "de azok meg fétisanimék!" dumát, de erre azt tudom mondani, hogy pl. Scinnek sem rója fel senki, hogy "Ro-Kyu-Bu!, mint a világ egyik legjobb anméje? Bevetted ma a gyógyszered?", szal ja...:P (Btw, rötyögés helyett díjaznám, ha ő pl. az évi megnézett 600 animéjéből párról írna is ide, nem csak szellemként járna fel, vagy legalább ha a TOP 10-es játékunk első helyezettjét leírná végre így 2 hónap késéssel a játék vége után... Ha már panaszkodunk itt egymásra... :P) Ami pedig a mainstream animéket illeti: sajnos egyre ritkábban merem már azt csinálni, mint mondjuk 15 éve, hogy pusztán 1-1 poszter alapján vágjak bele 1-1 animébe, mert ahhoz túl sokszor futottam már lyukra a különböző random címekkel (itt olvashattok egyébként az idei szezonból is két ilyen élményemről), szóval igen, sajnos figyelnem kell a fanok visszajelzéseit is, mert abban reménykedik az ember, hogy ami sok embernek bejön, az hátha nagy eséllyel lesz jobb. (Aztán néha persze ez is csúnyán félremegy és beüt a "több millió légy nem tévedhet!" esete, de ezzel nem lehet mit csinálni. XD) Pl. hogy megint egy aktuális címet mondjak: ebben a Mushoku Tensei nevű csodában továbbra sem látom a zsenialitást, pedig még a fétist is próbálja keményen a pofámba tolni, állatlány-maidek, cool oneesan nagymellű kemonomimi "kiképzőtiszt" meg mit tudom én, csak sajnos ez sem feledteti velem, hogy bár a főhős állítása szerint "jobb ember akar lenni", mint volt előző életében, gyakorlatilag ugyanaz a weeb gyökér és istállókban alvó loli-chan társát egyből képes nyálcsorgatva megcsöcsörészni, meg ilyenek. Nekem sajnos innentől kezdve elkezd lefelé menni egy cucc "awesome-mérője" és csúszik bele a "WARNING! WARNING! GENERIC SHIT DETECTED!" tartományba. XD Aztán lehet, hogy ha elérünk úgy a második szezon végére, addigra már egy TTGL-szintű epic isekai animét kapunk, majd ez kiderül, de addig részemről kuka. Mint ahogy én sem pörgök azon, hogy "Dodgers, the voltál a kiválasztott! Aki még egy B-animét is vígan végigül! Erre fel azután, hogy "testvérekként" végignéztük itt a KB-t, Keijót, stb. elvéreztél a Kaifukun! Ami jelenleg a nézettségi mutatók szerint is a TOP 10 legnézettebb anime között van?" stb... XDDD
Dodgers írta: 2021.02.18. 07:25de ha jól rémlik a Dirty Pair is várat a sorára még mindig. :D
Ez igaz, csak éppen az egy 80-as években készült anime, ergo akár tetszeni fog, akár nem (bár jó eséllyel igen XD), a jelenlegi témánkon ("a modern animék nagy része szar") ez vajmi keveset változtat. XD Itt már picit átcsúsztál a másik kedvenc püfölési felületre, a "Titkos nem néz animét" témába. Amivel csak annyi bajom van, hogy ez egyrészt ugye ebben a formában nem igaz (vagy akkor nem tudom, a Kaifuku pl. micsoda, biztos valami izlandi indie rajzfilm... XD), másrészt ha úgy módosítjuk, hogy "Titkos nem néz elég animét.", nos, úgy már van benne valami, viszont akkor meg felmerül a kérdés, hogy "mennyi az annyi"? :D Ugye ez kb. mindenkinek tök szubjektív, van, aki elvan egy szezonban egyetlen animével, míg más meg a szezon 25 futó címéből minimum 20-at rendszeresen követ. Itt megint csak azt tudom mondani, hogy régen sem voltam ez a "20 címet abszolváltam egy szezonban"-fajta néző, inkább ráfüggtem akkor is 1-1 olyan (akár hosszúságban az átlag cuccok sokszorosát elérő) címre, ami bejött és azzal elvoltam akár egy évig is. XD Ez még nem azt jelentette, hogy közben lövésem sem volt egyetlen más animéről sem, épp csak nem volt időm/kedvem azokat is nézni. Attól pl., hogy én IY-ztem, még tisztában voltam vele, hogy épp mi történik mondjuk egy Bleachben vagy One Piece-ben. Ugyanez a mostani szezonos, 12 részes cuccok esetében pedig még egyszerűbb, mivel nem 200-600 részes történetek folyamatosan updatelődő plotjával kell tisztában lennem. XD Nyilván ez nem ugyanolyan, mintha az összeset ténylegesen nézném is, de nem is fogom, ha amúgy nem kötnek le, csak azért, hogy akkor elmondhassam, hogy "teljesen képben vagyok mindennel!", mert ennyit az egész nem ér, akkor inkább cseszegessetek továbbra is ezzel. XD (Max annyiból zavar, amikor a teljes véleményemet próbáljátok azzal lesöpörni, hogy "á, a tiéd nem számít, mivel te nem nézel animét", mintha az ember egyből már a teljes fandommal "disconnectálna", amiért X vagy Y sorozat kimaradt az életéből. Nyilván egyből semmissé teszi 15-20 év fandom-tapasztalatát, ha mondjuk jelenleg épp nem nézek mondjuk Mushokut, hogyne, ez így működik... :P)

A másik meg az, hogy persze, írhatunk itt ki "kvótát" arról, hogy mennyi számít "elég" nézett animének (bár ugye ez is olyan, hogy jellemzően mindenkinél épp annyi cím, amennyit ő általában nézni szokott... XD), de ha pl. meghúzunk egy határt, hogy "minden aktuális szezon címeiből nézzetek legalább 10-20 cuccot!", akkor van egy olyan sanda gyanúm, hogy pl. a Scineram-Ricz duó kivételével a teljes fórum "kiesik", szal én már csak annyira ezért sem erőltetném ezt, nem csak magam miatt. XD (Hacsak titokban nem mindenki egy binge-watcholó "anime-állat", akkor viszont hajrá, pörögjenek a topicok, mert a fórum nem egészen ezt tükrözi vissza... XD) Plusz ugye én sem csinálom ezt "megfordítva", pl. hogy "csak annak a véleményét veszem komolyan, aki hozzám hasonlóan végigtolt ilyen 100-200 résznyi Rumiko cuccokat" vagy mit tudom én, szóval már csak ezért sem vagyok annyira pártolója az ilyen jellegű "fan-méricskélésnek", mert mindenki animés pályafutásában vannak olyan részek, amikben erős, más témában meg gyengébb... XD (Btw, tudom, itt a mangák most nem játszanak, de ha már a témánál vagyunk, teszem azt ez sem egy olyan cím, amit szerintem sokan olvastak volna a fandomban, pedig hatalmas királyság, fun alapötlet, jó poénok és mindemellett még isekai is, épp csak nem az a démonuras/úrnős-hősös lerágott csont izé, amit animékben orrba-szájba nyomatnak. :P)
Ricz írta: 2021.02.18. 09:03Vagy fétiscímmel, mert ha van egy monster musume darab is, akkor csillogó szemekkel ugrik utána. :dirr:
Naná, Mushoku helyett is inkább jött volna egy MonMusu S2. :P XDDD Vagy hogy ne csak mindig ezt a címet ekézzem ma: a deklaráltan yuriként reklámozott Urasekai Picnic helyett egy Killing Bites S2, még utóbbiban is több "yuri" jelenet van, mint ebben a másikban...XD Mondjuk ha már fétisek, a szörnylányokat ugye te sem veted meg, csak esetedben még egyéb kombinációk is működnek, pl. a "moe/szexi lánykák + bármilyen militarista setting (fegyverek, hajók, repülők, tankok, stb. XD)" szinte szavatolja, hogy Ricz listáján nem fog a cucc 6/10-es értékelés alá menni... XDDD Ez a "mi a fétisanime?" meg igazából olyan dolog, hogy ma már kis túlzással majdnem mindegyik az. XD Az ilyen Kaifukuk esetében nyilván nem kell magyarázni, hogy miért "majdnemhentai", mivel kiböki az ember szemét, mint ahogy a doktoros meg a darling-kunos MonMusuknál sem csak merő véletlenség volt, hogy mindenki szörnylány. Viszont ott vannak az ilyen "rejtettebb" cuccok, mint pl. a Gleipnir, ami első látásra simán csak egy fursuitos seinen fightnak tűnik, csak éppen elkezded nézni és hamar rájössz arra, amit pl. Sentry is írt itt még amikor futott a cucc, idézem: "igazából csak egy softcore hentai ami azt hazudja, hogy sztorija is van." és valóban, sokkal inkább arra megy ott rá a "sztori", hogy a lúzer srácot hogyan femdomolják/peggingelik a csajok, mint bármiféle érdemi cselekményre. XDDD (Megjegyzem, én ettől még simán felvettem a plan to watch listámra, csak jelzem, hogy akkor ez is egy olyan cím lesz, amit megint simán le lehet majd szólni azzal, hogy "Jó, hát ezt tényleg nézi Titkos, de ez meg egy fétisanime, ergo szintén egy "nem számít"-kategóriás sorozat." :P XD) Aztán ott van az egész "cute girls doing cute things" alműfaj (khm...Ro-Kyu-Bu!, igaz Scin? XD), ami aztán tényleg majdhogynem semmi másra nem épül, mint arra, hogy "cuki piruló lánykák + iyashikei-feeling" (ahol az adott sorozat "vérmérsékletétől" függően még ízlés szerint belekevernek némi pantyshotot, ál-leszbülést, stb.-t), érdekes módon ezek mégis legtöbbször "free pass"-t kapnak, amikor előkerül, hogy melyik sorozat mennyire fétisanime, mert "de ezek csak cukik!" (aham, aztán mégis van mindből egy rakat hentai doujin, biztos csak unatkoztak a rajzolók, véletlenül sem azért rajzolnak ilyesmiket húszkötetes mennyiségben, mert a nézők igénylik...:P XD), plusz végezetül ne felejtsük el, hogy még az amúgy értelmesen összerakott cuccok is simán lehetnek valakinek a fétisei. Lásd pl. Beastars, aminél oké, hogy a különböző állatfajok nem annyira a fétisekre mennek rá, mint inkább társadalmi/pszichológiai/rassz áthallásuk van, de ettől még jobb, ha elhiszitek nekem, hogy a furry community egy emberként ünnepelt, afféle: "Ez az, végre eljött a mi időnk!" stílusban, amikor végre kijött ez a sorozat, mint ahogy abban is biztos vagyok, hogy a vore-fanok minimum megnyalták a szájuk szélét a Shingekit látva... XDDD Fangirl-fronton meg ugye ott van a "A kínai szépirodalom legszebb művei" topicunk (XD), amik biztos nagyon jó könyvek, de valszeg azokat sem olvasnák fele ennyien sem, ha a BL szálat teljesen kiszednénk belőlük. XD Szal röviden: ennyi erővel elég sok minden "fétisanime", itt sem nagyon látom a "kvótázás" értelmét, ahogy a "hány animét nézel / év" kérdésben sem. XD

De egyébként még ehhez a "fétisanime" témához: ahogy a mondás tartja "sex sells", szal higgyétek el, hogy én örülnék a legjobban, ha szezononként (vagy akár csak évenként) kapnánk egy FMA-t, Shingekit, Madokát, stb., de egyrészt ha a szezon 90%-a valamilyen "fétiscucc", akkor én is csak a "hozott anyagból" válogathatok, másrészt meg ezekbe abból a szempontból valamivel bátrabban vágok bele, hogy ha a történetet ne adj isten szét is barmolják (amire rendszerint sokkal nagyobb az esély, mint hogy értelmesen kézben tudják tartani, pláne, ha valami sokszezonos cuccról beszélünk), még mindig ott van a fétis/fanservice, mint "képernyő előtt tartó erő". XD Szal egy Kaifukunál majdhogynem tökmindegy, hogy hová fut ki végül a sztori, mert elsősorban senki nem ezért nézi, ellenben egy Shingekinél "kissé" ragelnék, ha mondjuk Final Season-ra összegányolják az egészet. Ezért is van az, hogy míg egy fétis/fanservice darabra helyből rá merek ugrani, addig egy történetorientált sorozatnál sokszor akár két teljes szezonig is kivárok, mert nem bízom a készítőkben annyira, hogy hosszabb távon kibírják az adaptálást szétbarmolás nélkül. (Megint csak egy példa a friss szezonból: a Yakusoku no Neverland fanok kb. két évet vártak a második szezonra, majd kaptak egy olyan tákolmányt, ahol a manga teljes középső részét kiszedték az anime második szezonjából, csak hogy S1 után egyből kvázi a végére ugorhassanak a sztorinak, biztos közben jöttek rá, hogy ők ezzel már nem akarnak foglalkozni, vagy nem tudom... :dirr: Ha anno az S1-et végignéztem volna, most rendesen anyáznék, ellenben így, hogy "kivártam", elintézem annyival, hogy "hát...akkor valszeg ezt sem fogjuk már megnézni soha a büdös életben, mert van így is épp elég olyan címem most, amit követek mangában, mert animeadaptáció vagy eleve nem készült belőlük, vagy készült, de S1 után elhalt az egész projekt".) Szóval a dolog ezen részét én inkább a japánokra kenném, szóljatok nekik, hogy kevesebb fanservice-el operáló és több történetorientált darabot adaptáljanak, utóbbiakat lehetőleg tisztességes formában, nem ilyen Tokyo Ghoul-módban.

Illetve a végére még egy kis "preview": ha összegyűlt az erőm, majd írok erről a csodáról is, ami egyrészt gyönyörűen magán viseli az összes "modern animés" gyermekbetegséget (sőt, mintegy új szintre emeli azokat), másrészt megint csak egy olyan cím, amit a MAL alapján innen még senki nem látott rajtam kívül, pedig az egész internet azzal van tele, hogy tavaly óta "VTubers are the hot shit!", olvastam már olyan kommentet is, aki már ott tart, hogy szívesebben nézi ezeket, mint hogy animézne, amire még én is úgy reagáltam szerény animenézési sebességemmel, hogy "oké, azért ez már tényleg nonszensz..." XD Szóval ahogy mondani szokták, "I take one for the team", hősként alászálltam ebbe a nagyon mély és nagyon sötét nyúlüregbe, aminek falai moedzsuvától csöpögnek és a totális randomkodás orrfacsaró bűze lengi be, hamarosan majd igyekszem írni is róla, stay tuned! XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.02.18. 16:10Mondjuk ha már fétisek, a szörnylányokat ugye te sem veted meg, csak esetedben még egyéb kombinációk is működnek, pl. a "moe/szexi lánykák + bármilyen militarista setting (fegyverek, hajók, repülők, tankok, stb. XD)" szinte szavatolja, hogy Ricz listáján nem fog a cucc 6/10-es értékelés alá menni...
Na... Ezt a kanonizálatlan JoJo Partot kikérem magamnak, mert akkor kéretik megmagyarázni pl. a Girly Air Force és a Kantai Collection 3 pontos, az Azur Lane 4 pontos, Azur Lane: Bisoku Zenshin! 5 pontos értékeléseit (specialokat, OVA-kat, filmeket most nem vettem számításba); továbbá azon megjegyzésemet, amit a MAL-on is meg lehet találni a KanColle jövőre kiírt folytatásához, miszerint - idézem - "nagyon remélem, hogy nem akarják ezt a vonatszerencsétlenséget folytatni, hogy 9/11 mértékű katasztrófa lehessen belőle".

Szóval jöhet a teória. A Titkos-teória. :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2021.02.18. 18:59Na... Ezt a kanonizálatlan JoJo Partot kikérem magamnak, mert akkor kéretik megmagyarázni pl. a Girly Air Force és a Kantai Collection 3 pontos, az Azur Lane 4 pontos, Azur Lane: Bisoku Zenshin! 5 pontos értékeléseit (specialokat, OVA-kat, filmeket most nem vettem számításba); továbbá azon megjegyzésemet, amit a MAL-on is meg lehet találni a KanColle jövőre kiírt folytatásához, miszerint - idézem - "nagyon remélem, hogy nem akarják ezt a vonatszerencsétlenséget folytatni, hogy 9/11 mértékű katasztrófa lehessen belőle".

Szóval jöhet a teória. A Titkos-teória. :lol:
Olyan nagy teóriát nem kerekítenék most ehhez, szimplán nem volt kedvem fél óráig a MAL-t bogarászni, hogy minden egyes "military girls" jellegű címnél egyenként ellenőrizzem a pontszámaidat, így a kényelmesebb megoldást választottam, azaz magamból indultam ki, valahogy úgy, hogy "amiken én ennyit pörgök, azokra tuti nem adnék 5-6 pontnál alacsonyabb értékelést". XD Ezt láthatóan valóban több cím esetében bebuktam, pl meglepett a 3 pontos Upotte, vagy 4 pontos Azure Lane, főleg az utóbbiról hittem azt, hogy minimum 5-6-ra felmegy majd nálad. XD A KanColle már egy viccesebb dolog, mivel azzal én is szenvedtem, ami mondjuk még sokat nem jelent (lévén engem az összes ilyen jellegű cucc hidegen hagy általában), az viszont már igen, hogy azt többségében a fanok is eléggé lehúzták, még a játék rajongói is, gondolom több dolog is csúnyán félremehetett adaptáláskor, vagy ilyesmi. Illetve ami még meglepett, hogy a Girls und Panzer nálad még mindig "plan to watch", pedig a témája és tálalása adná, hogy minimum futásakor nézd, vagy legkésőbb akkor, amikor végig kijött. XD Végezetül viszont említsük meg a "másik oldalt" is, vannak ott azért feljebb pontozott darabok, pl. a Strike Witches/Sky Girls duó, mindkettő 8/10-es értékeléssel, szal nem volt ez azért annyira JoJo-jellegű, légből kapott túlzás részemről, max lusta voltam rendesen elvégezni a házi feladatomat. XD (Mondjuk szó se' róla, megéri azért nézegetni a listádat, mert van itt szórás bőven, Youjo Senki 1 pont, wow... XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2021.02.18. 19:45-kor.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2021.02.17. 20:16
Junchi írta: 2021.02.17. 19:47
Catrin írta: 2021.02.17. 11:45 Valamit elmond a jelenlegi animékkel való viszonyomról.XDD Szeretem ofc a japán cuccokat, mint ahogy az az elmúlt hónapok hsz-eiből is látszik, de igazán újíthatnának valami működőt, alkothatnának/adaptálhatnának még tartalmasabb, színvonalasabb történeteket. Régi lemez. Hehe.
You, young lady, has officially and irreversibly joined our side. The dark side. The "modern anime sucks" side.
EZ! :lol: (Főleg, hogy asszem pont Catrin, illetve néha még Dodgers szokta elővenni ezt az "elég már ebből a kiégett, "oldschool animés vagyok" vénfaszoskodó szövegből!" dumát, erre lám... XDDD Hiába, egyszer mindenki "oldschool" lesz... :D XD Btw, hozzá a zene. XDDD)
Öregszünk, na.
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 Plusz továbbra sem lettem időmilliomos, mindig irigyeltem azokat, akik mondjuk szombat reggel nekiülnek és az adott hét mondjuk 25 sorozatának epizódjaiból 20-at végigtolnak és ezt csinálják egészen vasárnap estig, ezzel teljes hétvégéjüket az animére áldozva, de sajnos ez nekem régen sem ment volna és valszeg a továbbiakban sem fog, ergo gondosan meg kell választanom, hogy mi az a 3-4 cím, amiket kinézek és "hűséges" is leszek hozzájuk egészen amíg futnak.
Időm nekem sincs millió az biztos, és hogy őszinte legyek, nekem is mindig ilyen superman képességnek jött le az, hogy valaki minden szezonban tudja követni mind a 30-40 cuccot, és csont nélkül ki tudnád kérdezni az aktuális részről, mert kapázsból el fogja mondani neked a tartalmát. És félreértés ne essen, én se emiatt viccelődök veled kapcsolatban, mert én is tudom milyen az, amikor x szezonból bepróbálsz pölö 15 címet, de abból csak 3-4 az, ami igazán megmarad. Egy kicsit magamat fényezve van annyira szeszélyes ízlésem, hogy több általában úgyse akad horogra, és azok közül is nem egyszer van az, hogy egy amúgy 7/10 cucc az, ami igazán megragad valamiért, míg pölö az AoT S1-ét, vagy a Madokát a mai napig túlértékeltnek tartom. Ezért is írtam a
Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 Ehhez képest az elmúlt években pont ilyen Killing Bites-okat, meg Monster Musume no Oishasan-okat néztem, amik finoman szólva sem voltak azok a népszerű/felkapott, Shingeki-kultusszal rendelkező animék... :D (Vagy "kedvenc" Magical Girl Asukánk, ami nekem ugyan inkább volt negatív élmény, de ott mondogattad, hogy simán átsiklottál volna felette, ha a "reklámom" hatására észre nem veszed, hogy az a sorozat egyáltalán létezik. XD)
-hoz az "általában" jelzőt, mert hiába élcelődök most, az még tőlem is túlzás/hazugság lenne ha azt mondanám, hogy pölö az isekaik meg a látszólag K-on copy cuccok alapján ítélkeznél. Tudom jól, hogy te is kapható vagy a jobb 7/10-s ökörségekre, viszont innen van a különbség, amire próbáltam utalni, és amire te magad akaratlanul utaltál erre:
Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 pl. Scinnek sem rója fel senki, hogy "Ro-Kyu-Bu!, mint a világ egyik legjobb anméje? Bevetted ma a gyógyszered?", szal ja...:P
Gondolom nem titok, hogy Scineram is bele tud mászni az obscureabb, "objektíve" gyengébbnek számító cuccokba, viszont az a fő eltérés, hogy egyrészt ő több cuccba szokott beletenyerelni szezononként, másrészt -szerintem- tisztában van azzal, hogy az ízlése nem feltétlenül metric arra, hogy a szakma ténylegesen hogyan halad minőség-trendek terén, tehát úgy közelíti meg a témát, hogy minden szezonban van legalább 2-4 olyan cucc, ami jobban az ember szívéhez nő, csak meg kell találni. Emellett pedig felesleges elvárni azt, hogy minden szezonban lesz egy NGE vagy egy AoT, mert sajnos-nem sajnos nem az az átlag előfordulási esély, hiába lehetne jobb is. Valahol gondolom amolyan defeatist "nuh-uh, vannak jók is, csak te vagy vak meg előre ítélő" az, amit írok, de az én szemszögemet az is befolyásolja, hogy a videojátékozás az ős-hobbim úgymond, és ott van olyan, hogy évente (!) csak 1-3 cucc jön be úgy isten igazán, és az is sokszor olyan, hogy a kutya nem ismeri az IRL-netes közelemben (a mostani avám is egy olyan, 2019-s cuccból van, ami szerintem a béka segge alá nincs felírva az általános geek szférában, holott az volt nálam az évtized egyik legjobb cucca). Ez nyilván inkább az ízlésről szól, de ezért is mondom sokszor, hogy nem feltétlen az ipar rossz/kifulladt, csak [adott illető] ízlése és az ipar jellege olyan, ami nem esik egymásba annyira gyakran, mint amennyire esetleg [adott illető] annak idején érezte volna. Mi is növünk/idősödünk, és nem tudni, hogy mikor fog olyasmi landolni, ami furcsamód le fog kötni: erre példának fel tudom hozni a Gotoubun no Hanayomét, amiről az anime előtt nulla fogalmam volt, és a promócíós anyag se váltott ki különösebb, aztán az S1 jó ideje az első volt az általam látott romkomok közül, ami tényleg lekötött és érdekelt, hogy miként alakítja az író a sztorit. De pölö shounenek terén most bejövős nálam a Jujutsu Kaisen, ami röviden "valaki elég Togashit olvasott ahhoz, hogy észrevehető szinten közelítse meg az általános írói mentalitását".
Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 Ami pedig a mainstream animéket illeti: sajnos egyre ritkábban merem már azt csinálni, mint mondjuk 15 éve, hogy pusztán 1-1 poszter alapján vágjak bele 1-1 animébe, mert ahhoz túl sokszor futottam már lyukra a különböző random címekkel (itt olvashattok egyébként az idei szezonból is két ilyen élményemről), szóval igen, sajnos figyelnem kell a fanok visszajelzéseit is, mert abban reménykedik az ember, hogy ami sok embernek bejön, az hátha nagy eséllyel lesz jobb.
Na igen, ezért is hoztam fel a GnH-nál a promóciós anyagot, mert az nem mondott nekem sok mindent a várható minőségről, aztán a belső mozgatórugók jók és működnek is, és voltaképpen az ilyen benyomások mondatják velem azt, hogy globálisan nincs haszna értelme foglalkozni azzal, hogy milyen a globális piac, mert a franc nem tudja, hogy miről maradok le éppen, miről nincsen tudomásom. Valamilyen szinten persze kifogásnak érződhet ez arra, hogy csak a homokba dugjam a fejem, és ne vegyem észre az olcsójánosabb trendeket/vonásokat, mert mindentől függetlenül én is tudom, hogy mit nem szívlelek (animéknél pölö a most is nyomott nu-isekai mánia sokszor nem kifizetődő, játékoknál meg a steril nyugati AAA ilyen "thanks but no thanks") , de yeah, valahol el kell fogadni, hogy akármennyire igazságtalan, de neked kell menni a jót megkeresni, és díjazni/tájékoztatni arról, ami szerinted jó. On that note:

Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 Mint ahogy én sem pörgök azon, hogy "Dodgers, the voltál a kiválasztott! Aki még egy B-animét is vígan végigül! Erre fel azután, hogy "testvérekként" végignéztük itt a KB-t, Keijót, stb. elvéreztél a Kaifukun! Ami jelenleg a nézettségi mutatók szerint is a TOP 10 legnézettebb anime között van?" stb... XDDD
Ezért sem ítélkezek az általános piacról, mert -csak hogy magyarázzam a bizonyítványom- én csak azért élcelődök veled, mert olyan hévvel kritizálod a piacot, mintha minden szezon összes cuccát végignézted volna, mert pölö a mostani szezonban két iyashikei-SoL nagyágyú második évada megy (Yuru Camp és Non Non Biyori), aminek a korábbi évadját-évadjait nem tudom, hogy láttad-e (vagy akár a Kirara magazin egyik-másik munkáját, mert szvsz nem a K-on a mérvadó, és a Yuru Camp is onnan van). Nem azt mondom most ofkorsz, hogy MUSZÁJ megnézned ezeket, de érted, sose tudni, hogy miről maradsz le, ahogy a Killing Bites-ról és az Asukáról lehet csak évekkel később lett volna személyes tapasztalatom (a Kaifukut pedig dobtam, mert van gyomrom, de szart lehetőleg nem ennék ha nincs benne legalább egy kicsi ironic fun élvezetem, akármennyire volt szándékosnak szánva vagy sem). On that note #2:
Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 Ez igaz, csak éppen az egy 80-as években készült anime, ergo akár tetszeni fog, akár nem (bár jó eséllyel igen XD), a jelenlegi témánkon ("a modern animék nagy része szar") ez vajmi keveset változtat. XD
Jó, hogy felhoztad a '80-as éveket, mert pölö az akkori OVA felhozatal jellege nem tért el sokban attól, ami a 2010-s években kialakult az TV animék terén: van annyi belőlük mint a szemét, nem ritka hogy rosszba tenyerelsz bele (mert szerintem sok OVA durva mód unalmas/jellegtelen), úgyhogy talpra magyar és keressél magadnak jót. De az akkori TV-s felhozatal is olyan, hogy pölö a DP-nek hál' istennek van hosszútávú vonzereje, de Isten tudja, hogy hány sorozatot elnyelt az idő mocsara ilyen vagy olyan okból kifolyólag. Pedig isten lássa kedvem, nekem is bejön annak a kornak az általános szelleme (hell, sokszor olyan korból vannak avatarjaim Twitteren/Discordon), de így sincs szívem-érzékem rámondani, hogy az az éra objektíven jobb volt, mert egyrészt én se láttam mindent akkorról, másrészt szerintem láttam eleget ahhoz, hogy pölö Youtube vaporwave nosztalgiára ne építsek fellegvárat.
Titkos írta: 2021.02.18. 16:10 (Max annyiból zavar, amikor a teljes véleményemet próbáljátok azzal lesöpörni, hogy "á, a tiéd nem számít, mivel te nem nézel animét", mintha az ember egyből már a teljes fandommal "disconnectálna", amiért X vagy Y sorozat kimaradt az életéből. Nyilván egyből semmissé teszi 15-20 év fandom-tapasztalatát, ha mondjuk jelenleg épp nem nézek mondjuk Mushokut, hogyne, ez így működik... :P)
Nyilván én is viccelődtem veled most, de a részemről még véletlenül se úgy értsd, hogy nem veszem komolyan a véleményed, mert pölö el szoktam olvasni a hosszabb epizód kivesézős kommentjeidet, és egyszer nem fordul meg a fejemben, hogy ez csak betűleves, mert úgysincs tapasztalat mögötte. Tudom jól, hogy régebb óta űzöd az ipart, és nem is arra akartam kilyukadni, hogy szó szerint nettó nulla tapasztalattal írod azt, amit. Sokkalta inkább arra utaltam, hogy mindig az az érzésem, hogy mintha nem látnád a fától az erdőt, mintha túl komolyan akarnád összefésülni a személyes ízlésed kielégülését az általános piaci helyzettel. Jók a meglátásaid, de érted - mondtam fentebb is, de 1000%-ig megértem, hogy milyen az, amikor úgy érzed, hogy nincsen elég fogadra való cucc, és ezért erőltetem mindig, hogy nézzen, keressen, tapasztaljon az ember, mert MINDIG van olyasmi, amiről nem tud. Szót nem szólni a piacról és magadba gubózni persze nem lehet, és nem is érdemes, de szerintem előbb-utóbb eljön az idő minden hobbiban, amikor minden szemlélet mellet csak az érdekel, hogy megtaláld a neked jót, mert tudod, hogy valahol, akárhol, de van. Hogy ez mit jelent neked, nekem, bárkinek, az persze egyén válogatja, és én sem a személyes értékrendemet akarom rád erőltetni, de -hogy egy extrát élcelődjek a végén- ezért van az, hogy akárhányszor a "new anime sucks" a téma (vagy inkább a norma), azért sem tudok egyetérteni. Értem, hogy kinek-honnan jön a személyes dörgés, de na, amivel nem értek egyet, azzal nem értek egyet. :D
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.02.18. 19:44Végezetül viszont említsük meg a "másik oldalt" is, vannak ott azért feljebb pontozott darabok, pl. a Strike Witches/Sky Girls duó, mindkettő 8/10-es értékeléssel, szal nem volt ez azért annyira JoJo-jellegű, légből kapott túlzás részemről, max lusta voltam rendesen elvégezni a házi feladatomat. XD
Annál meg nekem van mentségem, hogy nem fogok mintegy 4500+ címet végigbogarászni, hogy átállítsam a reálisabb, átgondoltabb értékelésre a 7+ éve látott címeket, amikor még ritka volt, hogy 4 pont alá mentem. Különösen, hogy azon címek felére nem emlékszem, vagy olyan szinten, hogy "ja, ebben volt amikor egy hárem dongott körbe egy buddhista papsrácot, de kábé ennyi maradt meg belőle". A Stroke Bitches két évada inkább lenne 5 és 4 pont, a Sky Girls meg 3-4 közt mocorog jelen álláspont szerint (mivel elképesztően unalmas volt és a három főszereplő dizájnjából 2 minden, amire emlékszem belőle, ha ne számoljuk azt, hogy Kosaka Riyu adta az openingjét - ami meg csak azért maradt meg, mert egyike volt azoknak, akiket füleltem anno), amik a műfajukban gyakorlatilag tényleg sztenderd pontszámok.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:Fangirl-fronton meg ugye ott van a "A kínai szépirodalom legszebb művei" topicunk (XD), amik biztos nagyon jó könyvek, de valszeg azokat sem olvasnák fele ennyien sem, ha a BL szálat teljesen kiszednénk belőlük. XD
Nem csupán BL cuccokról olvashatsz abban a topicban, van ott "sima" hetero románcról szóló regény is ismertetve (és ha egyszer téged is összehoz a sors valamilyen kínai irománnyal, várjuk a te beszámolódat is oda). :D A danmei cuccoknak egyébként pont azért örülök/lünk ennyire, mert a címek jelentős része a BL szál nélkül is megállja a helyét (ezt az animált vagy live action adaptációk is alátámaszthatják, amelyekből jó kínai szokás szerint kicenzúrázták a BL-t). >.<
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta: 2021.02.18. 19:46Sokkalta inkább arra utaltam, hogy mindig az az érzésem, hogy mintha nem látnád a fától az erdőt, mintha túl komolyan akarnád összefésülni a személyes ízlésed kielégülését az általános piaci helyzettel.
Amúgy tényleg nem kizárt, hogy erre én jobban rápörgök általában, mint amennyire kellene/egészséges lenne, de igazából ez a része azért lenne fontos, mivel személyes ízlés ide vagy oda, folytatása, nagy fandomja, stb-je annak lesz, amit a piac követel. Oké, nyilván ezek nem előfeltételei annak, hogy élvezzek akármilyen animét, csak éppen a személyes ízlésemnek tetsző cuccokat a hajamra kenhetem, ha mindet 12 rész után kaszálják. XD Ergo mivel a piac diktál, abból lesz trend, meg sorozatgyártás, amire a nézők közül sokan rárepülnek, ezért próbálom tényleg kínomban "összefésülni" a piaci kívánalmakat a személyes ízlésemmel, mivel ha esetleg sikerül valami mainstream dologba beleszeretnem, akkor még talán esély is lesz rá, hogy minimum úgy 2-3 szezonja elkészüljön, mielőtt kaszálják, vagy ha tényleg nagy mákom van, végig is vigyék. (Btw, JoJo Stone Ocean-ről hallott valaki valamit? A manga régen kész, a part 5 sem épp tegnap futott már, nem akarják Dávidék kissé félretenni a Soul Eateres Tűzoltók kalandjait és újra JoJózni picit? XD) Ugyanez fordítva: legújabb félelmem pl. az, hogy az isekai után a Vtuber-animék lesznek a következő nagy trend, amire megint rá lehetne mondani, hogy "neked, aki kvázi semleges vagy ebben a témában, nem tökmindegy ez?", mire az a válaszom, hogy nem, mivel a japánok ritkán állnak meg 1-2 címnél, arra meg nem vágyom, hogy ilyen VTuber izék vegyék el 1-1 szezon felében a helyet az értékesebb/értelmesebb sorozatok elől. Aztán persze lehet, hogy szimplán arról van szó, amit te is írsz, vagy ahogyan egyik haverom megfogalmazta: "Minek azon görcsölni, hogy mi lesz X szezon múlva, pláne, ha egyszeri kalóz-letöltőként innen Magyarországról úgysincs semmi beleszólásod?" XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2021.02.19. 15:56 Amúgy tényleg nem kizárt, hogy erre én jobban rápörgök általában, mint amennyire kellene/egészséges lenne, de igazából ez a része azért lenne fontos, mivel személyes ízlés ide vagy oda, folytatása, nagy fandomja, stb-je annak lesz, amit a piac követel. [...] Aztán persze lehet, hogy szimplán arról van szó, amit te is írsz, vagy ahogyan egyik haverom megfogalmazta: "Minek azon görcsölni, hogy mi lesz X szezon múlva, pláne, ha egyszeri kalóz-letöltőként innen Magyarországról úgysincs semmi beleszólásod?" XD
Haverod ellőtte azt a választ, amit én terjengősebben fogalmaztam volna meg, de igen, ez is a valósághoz tartozik, hogy mi, Magyarországról aligha tudunk beleszólni abba, hogy odaát merre csörögjön a dió, legfeljebb annyit tudunk csinálni, hogy vagy a.) megpróbáljuk kihalászni az aktuális fadből azt, ami jobbra sikerült (pölö a Bofuri is "csak" egy SAO-seggperem mászó, de szvsz az az egyik legjobb nu-isekai, amit eddig adaptáltak), b.) ignoráljuk a fadet, és minden másra próbálunk figyelni. Nyilván a b.) kivitelezése nehezebbnek tűnik úgy, hogy a fadeknek általában van 3-4 adaptált követője szezononként, de ahogy 10-14 éve sem OreImo meg Queen's Blade követő volt minden, úgy most is van bőven aktuális fad-en kívül eső cucc. Ez a VTuber téma is szerintem generálni fog egy kisebb fadet, de akkora nagy hatása nem lesz szerintem, mert erre a témára nehéz konkrét franchise-t felhúzni a konkrét sztori szükségességének relatíve hiánya miatt, és különben sem hiszem, hogy különösebben elorozná majd a helyet más adaptálandó cuccok elől. Pölö a Chainsaw Man az egyik legbefutottabb/legnépszerűbb manga a közeljövőből, és már annak is készül az adaptációja a Netflix közreműködésével. De ha már Netflix, az hatalmasat számít manapság, hogy a Netflix, a Crunchy, és a többi streamer szolgáltatás tudja jól, hogy Nyugaton is van közönsége az animének, ahogy azt is tudják, hogy nem minden japáni fad lesz kompatíbilis a Nyugattal, így valamivel jobban mernek más vágányon haladó cuccokat adaptáltatni, mint ahogy pölö a Beastars esetében is kérdéses, hogy "csak úgy" lett-e volna adaptációja, vagy éppen lett volna olyasvalaki, aki Yuasa mellé áll a Devilman Crybaby kapcsán.

Nyilván túlzás lenne azt mondani, hogy a japáni oldal 100%-osan lehúzza a változatosságot, de ettől függetlenül is kiegyensúlyozottabbak az esélyek így, hogy nem csak az ottani commiteek osztják a lapokat. És természetesen az se mindegy, hogy 10 évvel ezelőtthöz képest is felnőtt egy olyan generáció, akkor már a '90-es, vagy a "modernebb" 2000-s cuccokon nőtt fel, szóval ez is egy változót dob bele a halmazba, és emiatt is bírok ilyen passzívabb szemszöggel, mert tényleg nem tudod, mikor mivel fog előállni valaki. Fadek ettől függetlenül persze lesznek, ameddig világ a világ, de valahol ez sajnos a szórakoztató média egyik gyerekbetegsége, amit soha nem fog kinőni - pont úgy, ahogy pölö a '90-s években a japáni folklórra építő shounenek divatosak voltak, aztán mostanra szinte az írmagjukat is elmosta az idő, de a helyébe lépett másik fad, aztán megint másik, és így tovább.
Titkos írta: 2021.02.19. 15:56 (Btw, JoJo Stone Ocean-ről hallott valaki valamit? A manga régen kész, a part 5 sem épp tegnap futott már, nem akarják Dávidék kissé félretenni a Soul Eateres Tűzoltók kalandjait és újra JoJózni picit? XD)
Szerintem vissza fognak állni a Jojóra, mert tudtommal nincs tervben új Captain Tsubasa project, a World Witches adaptációk szinte mindig más stúdiókhoz kerülnek idővel, és ha jól rémlik az Enen no Shoubutaiból sincs hirtelen annyi material, hogy simán ki lehessen hozni egy újabb two court, szóval szerintem azt próbálják majd egy évadra nyesni. Vagy ha más nem, azt eldönteni, hogy az EnS brigádnak milyen project jusson, mert az a brigád szinte csak SHAFT menekültekből áll, és a Jojónak amúgy is kialakított a DP egy olyan stílust, ami nem feltétlenül fésülődne össze könnyen a SHAFT stílusával, mert az EnS-n kimondottan érezhető, hogy miféle kutyának a kölyke úgymond. Mondjuk felőlem átirányíthatják a brigádot Jojózni, mert a Jojo nekem túl "uras" lett önmagához képest a Part 4 kezdete óta (szvsz a marharépa '80s-as izomagy egyszerűség - flamboyant oddity kombó a definitív Jojo), de szvsz úgyis a Part 6 lesz a következő nagy projectje a stúdiónak általánosságban.
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nem lesznek nagyon vtuber animuk, ezt így előre megmondom. Ahhoz ugyanis kreatívnak kéne lenni, és az utóbbi időben a japókról mindent el lehet mondani, csak ezt nem. Plusz már próbálkoztak azzal, hogy összefűzzék egyszer rendes 12 részbe, az volt a Virtual-san ga Miteiru című vidrahányásban főtt hímtagtúró, és ugyanaz a formátum, amit ellőnek a streamekben, nem működik sorozatként. Ha még annyira összefűznék talán a karaktereket, mint az angolok teszik, és akkor hirtelen máris lehet a főgárdájukkal csinálni valami Idolm@ster-utánzatot, ami megint csak nem kreatív, meg annyi ötlet van benne, mint pedofilban a kriptaszökevény asszonyok iránti nemi vágy. Bebukott elég szépen a nagy keretes fos, most csinálják kicsiben, ahogy pl. az Aikatsu! széria is fut: rövid részekkel erőszakolják meg a konyhai fémreszelőből hajtogatott óvszerrel az ember halló- és egyéb járatait hetente 3 percben, szavatolva azt a vitatárgyat, hogy lehet sok volt az a két atom... vagy éppen kevés, ez nézőpont kérdése.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2021.03.29. 10:09
Sajnos kezdem azt érezni, hogy annyira mégsem áll közel hozzám ez az egész iyashikei-dolog, mert oké, hogy ott az Aria, de valahogy a többit rendre csalódásnak élem meg egy idő után/egy bizonyos ponton túl.
Szerintem egyszerűen csak arról van szó hogy vannak műfajok, amikből bizonyos idő után nem lehet többet kihozni úgy, hogy ne váljanak önismétlővé. Mert ha egyszerű, a hétköznapi életet bemutató sorozatokat veszünk alapul, akkor ugye itt előjön hogy mivel is telnek az átlagemberek (gyerekek, kamaszok, felnőttek, stb...) hétköznapjai? Hacsak nem titkos ninják vagy mahou shoujo-k, akkor nagyjából ugyanaz a menetrend: reggel otthon nyitunk, kaja, indulás suliba/melóba, ott interakció a többiekkel, aztán haza, ott tanulás/házimunka, majd tévé-játék és alvás. Hétvégén meg szabadság/nyáriszünet alatt esetleg kimozdulás valamerre ( kedvenc bikinis beach vagy puczér onsenes epizódok ugye :P :D). Ez max akkor változik ha a cuccnak van valami tematikája, pölö a Yuri (:D) Campban a túrázás, UsaDroppuban a gyereknevelés, Azumangában az iskolai élet, stb... A NNB-ben ráadásul még ez sincs, ott az egyszerű vidéki életet mutatja be annak minden bájával, de kihívása és árnyoldalai nélkül.

Én szeretem azt a sorozatot (3. szezont ugyan még nem láttam de sanszos hogy megnézem a nyáron, jó kis nyári feelingje van), de szerintem ettől, illetve magától a műfajtól többet elvárni nem lehet. Még így is ezerszer jobb ez a műfaj, mint az erőltetett otakubait SoL-sorozatok aka Lucky Star, vagy a New Game, ami ugyan papíron szintén ezen a "lightos-aranyos" vonalon fut de amúgy mindenki tudja mire megy ki a játék (legjobb amikor még tagadni is próbálják :D ), vagy a rém fárasztó kamutermészetfeletti műmelodoramás KEY-fényregények és kopipasztált utánzataik.

Szerintem szigorú vagy ezzel a műfajjal, mert a fent említett címek a NNB-vel egyetemben MINDENT teljesítettek amit vállaltak.

Ps. a fentiek miatt is örülnék ha végre a Natsumében menne valamerre a sztori vagy a nyugdíjas ólomlajhár-"gyorsaságú" karakterfejlődések-és kapcsolatok begyorsulnának kicsit. :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta: 2021.03.29. 10:58
Junchi írta: 2021.03.29. 10:09
Sajnos kezdem azt érezni, hogy annyira mégsem áll közel hozzám ez az egész iyashikei-dolog, mert oké, hogy ott az Aria, de valahogy a többit rendre csalódásnak élem meg egy idő után/egy bizonyos ponton túl.
Szerintem egyszerűen csak arról van szó hogy vannak műfajok, amikből bizonyos idő után nem lehet többet kihozni úgy, hogy ne váljanak önismétlővé.
Anno még a Danubius rádióban kérdezték Tarr Bélát, hogy honnan jönnek az új ötletek egy-egy filmjéhez? A rendező azt válaszolta, hogy az összes történetet már megírták az Ószövetségbe. Tehát ő új történettel nem tudd előrukkolni. Amit ő személy szerint hozzátud tenni egy-egy történethez az sokkal inkább a körítés mondhatni a külcsin.

A lányok azért buzultak szerettek bele a kínai regényekbe mert egy új impulzust kaptak. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ennyire falnák-e a regényeket hogyha Japánban játszódna?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Risa »

iskariotes írta: 2021.03.29. 20:25A lányok azért buzultak szerettek bele a kínai regényekbe mert egy új impulzust kaptak. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ennyire falnák-e a regényeket hogyha Japánban játszódna?
Nem tagadom, hogy élmény egy kicsit más helyszíneket, ruhákat és nagyon más díszleteket látni, de nem ez a lényeg. :D Inkább az, amit már többször említettünk itt is, hogy a danmei regények jó része nemcsak egy románcot mutat be, hanem egy izgalmas, nagyszabású, szerteágazó történetet is körít mellé, szerethető, érdekes mellékszereplőkkel. Ez a japán BL-ben még nagyon ritka. Sőt ezen a szinten talán egyik sincs.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2021.03.29. 10:58 Szerintem szigorú vagy ezzel a műfajjal, mert a fent említett címek a NNB-vel egyetemben MINDENT teljesítettek amit vállaltak.
Maybe. Maybe not. Vagy egyszerűen csak az Aria túl magasra rakta a lécet, és nem ahhoz kéne méricskélnem az összes iyashikeit (vagy animét úgy általában : P). Egyébként ott van nálad is a kulcsszó, nevezetesen a MINDENT. Igen, MINDENT az első két évadban. Ezért sem volt szerintem már olyan nagy szükség erre a harmadikra, vagy legalábbis nem így.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

MAL-on van rá bármi mód, hogy ezt az új, rikítósárga, számomra szembántó fejlécet visszaállítsam valami barátibb színűre (akár pont olyanra, amilyen a régi volt), vagy ez is amolyan Facebookos "lol, így jártatok!"-jellegű kötelező újítás?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Telefonról? Vagy ha nem, milyen monitorról?

Csak azért kérdezem, mert nálam semmi ilyen rikító sárga dolog nincs a fejlécen, de még más helyen sem. A szokásos húsvéti header van most kint.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, legalább ennek ürügyén végre rászántam magamat, hogy regizzek Imgurra, mert sajnos hosszútávon a Surci által ajánlott képfeltöltő hely nem vált be (értsd: lehet, hogy neki a nyelvezős lolis gifjeit is meghagyják, de tőlem elég hamar töröltek valami szolid cuccot is, "mert csak", az ilyet meg nem csípem, így érzékeny búcsút vettem a tárhelytől :dirr:), szóval nálam így néz ki jelenleg a MAL fejléc. A "sárga izé" az a mező, amiben az anime címe van. (De ha nyitogatom le a menüket, "anime, manga, community" stb., ott is ugyanez a "sárgaláz" fogad, szóval érdekelne, hogy ez valami végleges átalakítás, esetleg lehet valahol állítgatni, vagy ez tényleg csak a húsvéti dizájn része és holnapra eltűnik majd?) Ja, amúgy PC-ről vagyok, a monitor meg egy LG...franc tudja, hogy azon belül micsoda. XD Egy ehhez hasonló, de kétlem, hogy pont ilyen, mert magamat ismerve nem hinném, hogy 50.000-ért vettem volna monitort, aztán a fene emlékszik, régen volt már 2017. XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Talán ide (is) elfér: Meghalt Miura Kentarou.

Igen... Szóval kavarognak bennem a gondolatok rendesen. Egyfelől tragédia, hiszen 54 éves volt csak, ráadásul aorta disszekció okozta a halálát, ami nem egy kellemes dolog.
Ugyanakkor várható volt, hogy sírba fogja vinni az életművét és soha nem lesz befejezve, szóval legyünk őszinték: annak a hamisítatlan japán munkamorálnak és szorgalomnak, amit jól ismerünk, az írmagja sem volt meg benne, szóval az elég egyértelmű volt, hogy ha 33(!) év alatt képtelen volt befejezni a mangát, akkor az már soha nem is fog elkészülni.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Részvétem, eléggé sokkoló volt azért ezzel a hírrel kezdeni a reggelt. O_O :( A mangához: persze, azt szándékosan húzta minél tovább, előbb-utóbb mondjuk biztosan befejezte volna, mert ha csigatempóban is, de haladgatott azért a plot, csak gondolom ő úgy számolt magában, hogy van még minimum 15-20 éve lezárni, hát nem volt. :( Kíváncsi vagyok amúgy, hogy ilyenkor mi van, tényleg félbemarad az egész, vagy egy új író/rajzoló folytatja? Vajon Miura legalább ilyen körülbelüli vázlatokban leírta előre, hogy mégis mit szán a sorozat végének?
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Eléggé kérdéses ilyenkor a történet.

A verzió: A mangaka rendelkezett, hogy ne folytassák a sorozatot, akkor úgy marad ahogyan van.
B verzió: A művész nem hagyta meg mi legyen a szériával így az örökösökön múlik minden. Dönthetnek úgy is, hogy ne folytassák azt, így befejezetlenül marad.

C verzió: A képregényalkotó a szerkesztőjével megbeszélte, hogyan folytatódjon a manga mi legyen a befejezése sőt esetleg ajánlott is valakit erre a feladatra, hogy ha ő meghalna vagy valamiért nem tudná folytatni.
D verzió: A mangakának nem volt elképzelése vagy legalábbis azt nem osztotta meg. A jogörökösök pedig beleegyeznek, hogy folytassák a sorozatot.

A legismertebb ilyen esett Tada Kaoru az Itazura na Kiss alkotójának aki 38 évesen halt meg egy otthoni baleset folyamán. Felesége pedig beleegyezett abba, hogy folytassák a nagyon népszerű shoujo mangát.

Morbid, de a Berserk fandomban már több éve azt írogatták, hogy Miura már meghalt csak éppen titkolják és más valakik rajzolják a művet.

off: közben Puhl Sándor is meghalt ez a nap egyre szomorúbb.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Egy AoT fangirl a Wit stúdió felgyújtásával fenyegetőzött

Azért látom a női rajongók körében sem ismeretlen az elmebetegség, bár a cikk írja is, hogy ez a nő valóban nem volt beszámítható.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

ZeroProcess írta: 2021.07.19. 18:47 Amúgy át is futott az agyamon h milyen jó lenne egy olyan alternatív világban játszódó animét nézni, ahol a nácik elbuknak, de 45-ben a japók atomot dobnak az usa-ra (mielőtt még ők meg tennék ezt).
iskariotes írta: 2021.07.26. 21:21 Konpeki no Kantai? Ember a Fellegvárban? Illetve gondolom a rengeteg manga mélyén csak találni egy ilyen történetet.
A Konpeki miatt hozom ide elsősorban, és akkor már gyorsan le is zavarom az Ember a fellegvárban részét: az nem foglalkozik ezzel a részével. Nagyon európai fókuszú, lévén Dick arról tudott többet, ezért van az, hogy a regényben a németek tesztelnek előbb nukleáris fegyvert, amivel megfogják az Egyesült Államokat, így Japánnak van esélye győzni a Csendes-óceánon. Viszont maga a mű nagyon semmit sem kezd a japán térféllel. Hogy a sorozat változat további 3 évada eddig mivel bővítette ki a koncepciót ebben, az passz, de ahogy néztem az összefoglalókat, továbbra is a németek dominálnak.

Na de, Konpeki no Kantai. Ennek az alapfelütése az, hogy Yamamoto Isoroku repülőgépét nem lövik le Guadalcanalnál, és a tengernagy nem tűnik el, hanem képes hazatérni és a fejleményekkel módosítani a Midway elleni támadás tervét, felkészülve arra, hogy a Kidou Butai nem 2, hanem 3 hordozóval fog majd farkasszemet nézni. Ugyanis a Korall-tengeri csatában azt hitték, hogy a Lexington mellett a Hornetet is a hullámsírba küldték, miközben a Hornet kisebb-nagyobb károkkal, de visszatért. Így a japánok megnyerik a midway-i csatát, és onnantól a sorozat arra megy ki, hogy a Béke Istennő-doktrínát juttatják érvényre, vagyis egy hidegháborús patthelyzetet teremtenek az amerikaiakkal szemben a Csendes-óceánon.

A japán atombomba projektről anime nem emlékezett meg (mangára nem esküszöm meg, de vélhetően az sem), és nem is fog. Részint azért, mert a dokumentáció nagyja vagy megsemmisült vagy nem publikus; illetve évtizedekig összeesküvés elméletnek is tartották, akként kezelték minimális valószínűséggel egyes elbeszélések nyomán - míg nem 2000 táján komoly megerősítést nem nyert. Az alternatív történelem sem éppen a dívó dolog. Ha más ilyen címeket kell említeni, akkor előbb jut eszembe a Konpeki no Kantai folytatása, a Kyokujitsu no Kantai és a Zipang. Már ami a japán frontot illeti a második világháborúban, mert inkább az európait viszik ők is. Ennek okát Iskkel ellentétben inkább abban látom, hogy eddig is tudtunk arról, hogy közel jártak az atomhoz. Elvégre kettőt kaptak, és a Hadashi no Gen első filmje azért ki tudott magaslani, noha nem igazán vették jó néven a trauma felhánytorgatását (mint a Szentjánosbogarak sírja esetében sem, de ott más okok miatt), hát még a szőnyeg alá lettek söpörve az olyan művek is, mint a Nagasaki 1945: Angelus no Kane. Az Üvegnyuszira nem emlékszem milyen mélyen foglalkozott a témával, pedig abban is megjelennek a hiroshimai események, viszont egy kiadós gyomorforgatásra érdemes megtekinteni a Himeyurit, ami nyers naturalizmussal meséli el, mit álltak ki az okinawai gimnazista lányok a háború szolgálatában. És akkor világossá válik, hogy például a 731-es egység is miért csak díszletként jelenik meg többször (pl. Itou Junji GYO mangájában utalnak rájuk a szereplők, hogy az ő kísérleteik miatt vannak ezek a mutáns zombihalak inváziója).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ricz írta: 2021.07.27. 00:11 Ember a fellegvárban részét: az nem foglalkozik ezzel a részével. Nagyon európai fókuszú, lévén Dick arról tudott többet, ezért van az, hogy a regényben a németek tesztelnek előbb nukleáris fegyvert, amivel megfogják az Egyesült Államokat, így Japánnak van esélye győzni a Csendes-óceánon. Viszont maga a mű nagyon semmit sem kezd a japán térféllel. Hogy a sorozat változat további 3 évada eddig mivel bővítette ki a koncepciót ebben, az passz, de ahogy néztem az összefoglalókat, továbbra is a németek dominálnak.
Én meg csak a sorozatot láttam, de meg tudom erősíteni amit írtál, hogy bizony abban is a németek vannak középpontban. Én például sajnáltam, hogy egyszer se mutattak japán területet (pl vmelyik japán nagyvárost mint Tokiót) a megszállt nyugati parton kívül. Illetve a sorozatban a japánok kicsit el vannak maradva technológiailag a németek mögött és az atom bombát is igen későn hozzák össze.
Ricz írta: 2021.07.27. 00:11és a Zipang.
A Zipang az egyik kedvencem, kár hogy nem folytatták (na majd egyszer neki esek a mangának). Amúgy abban azért pont, hogy az időben visszakerült legénység próbálja minimalizálni a beavatkozást, illetve az akkori japánok oldalán is felbukkannak olyanok akik a japán vereséget szeretnék. Szóval nem kizárt, hogy a háború végkimenetele nem változik meg, de ugye az anime idáig nem jut el. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, ez nem biztos, hogy egy olyan mű melyben az alternatív történelem annyira eltérne a miénktől. Persze ha a mangában (mint írtam még nem olvastam) máshogy van akkor nem írtam semmit

A többi műről nem tudok nyilatkozni lévén csak tervezettek nálam.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ricz írta: 2021.07.27. 00:11 A japán atombomba projektről anime nem emlékezett meg (mangára nem esküszöm meg, de vélhetően az sem), és nem is fog.
Ennek okát Iskkel ellentétben inkább abban látom, hogy eddig is tudtunk arról, hogy közel jártak az atomhoz. Elvégre kettőt kaptak, és a Hadashi no Gen első filmje azért ki tudott magaslani, noha nem igazán vették jó néven a trauma felhánytorgatását (mint a Szentjánosbogarak sírja esetében sem, de ott más okok miatt), hát még a szőnyeg alá lettek söpörve az olyan művek is, mint a Nagasaki 1945: Angelus no Kane
Innen is ki lehet indulni. Ebben az esetben az alapélmény az, hogy Japán a II. Világ Háború első számú áldozata. Bárki bármit mond az hazudik, de legalábbis csorbítja a japán nép szenvedéseit. Bármi aki egy kicsit is másképpen mutatja be a helyzetet vagy más textusba helyezi Japán szerepét a Világháborúban minimum nem jó ember, de sokkal inkább brüsszeli-washingotni-pekingi-moszkvai-szöüli báb aki nemzet áruló és gyalázó. Ennek köszönhető, hogy ma már a Mezítlábas Gent is kezdik kiszorítani az iskolákból mert ott bizony kényes témák is felbukkannak.

Az pedig megint egy más kérdés, hogy aki túl élte az atomcsapásokat azokat a társadalom erősen kiközösítette mert hogy sugárveszélyesek voltak, így sok japának titkolnia kellett, hogy honnan származott.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Tavaly újranéztem a Dragon Ballt, tavasszal megnéztem a Kimetsu no Yaibát, pár napja pedig elkezdtem a Jujutsu Kaisent, és feltűnt valami: a 2010-es évek shounenjei sokkal brutálisabbak azoknál, amiket fiatalabb koromban láttam. A DB nem volt tele kibelezett, félbevágott, végtagjukat vesztett emberekkel*, a One Piece-ből az Alabasta arc végéig láttam viszonylag sok részt, és ott se rémlik komolyabb vérfürdővel járó harc, a Slayers-ben sem, stb. A Bleach mangájában már voltak durvább dolgok, de az anime enyhített ezeken. Aztán megjelent a Shingeki no Kyojin, ahol az óriások tömegesen ették meg az embereket, volt akiből csak a karja maradt meg, és a többi. Utána pedig jött a fent említett két cucc.

Jól látom, hogy tényleg volt egy észrevehető változás, vagy csak én futottam be véletlenül különböző brutalitású darabokba életem különböző szakaszai során?


*Tenshinhan halála előtti karvesztése talán az egyetlen példa, rajta kívül csak azokkal történt ilyesmi, akik nem emberek voltak, és akik többnyire képesek voltak a regenerációra.
Válasz küldése