Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

higashikata írta: 2022.01.09. 11:46a Dantalian no Shokát
Háh, pont emlékszem erre! Tisztán és világosan.

Grafika + animáció: a GAYNAX odaadta egy rakás zöldfülűnek és kifejezetten ocsmány lett a végeredmény. A raszterezett hátterek szépek, meg sok minden oké, de pl. Dalian karakterdesijét nettó elcseszték. Kaptunk egy klasszikus hime-samás kinézetet a goth loli helyett, ami a light novelben vagy a mangában is jelen van. Ugyanakkor piszok sok erőszakos, gore vagy body horror jelenetet kivágtak, nem mutatnak. Pl. beszélgethetünk a Stephen King: Tortúra áthallásos fejezetről, ahol a rajongó újra és újra megöli majd feltámasztja az írót, hogy végre úgy írja meg a kedvenc sorozata végét, ahogy ő azt szeretné. Na ott például mindkettőben van ilyen, de az animében csak pár karistolás van csak az istálló falán, meg háromhetes kiszáradt vérfolt. A misztikus könyvtár kinyitása is érdekes áthallással lett előadva, miközben...

Karakterek: Dalian itt is csorbát szenvedett. Megint csak a klasszikus hime-samás tsundere, miközben csak klasszikus tsundere. Hugh ugyanúgy papír, csak még a sárm is hiányzik belőle, amivel egyébként próbálja fűzögetni egyik-másik lányt időnként, és mindig kell neki a verbális seggberúgás a cselekvéshez. A manga és a fényregényben erre nincs szükség. Teszetosza kissé, de magától cselekszik javarészt és tud tartani egy cool faktort így is. Ezeken kívül kik vannak még? Gyakorlatilag az epizodikusság miatt senki más, de Raziel épphogy fel lett vezetve, ahogy az inkvizítor és a nyugidzsekis társa is, és akkor is sikerült egy sajtcetlire szorítani velük kapcsolatban mindent.

Történet: Maga a sztori elég érdekes, hogy tiltott könyveket vadásznak össze, amelyeknek a lore szerint "meg sem szabadott volna születniük". Mindegyik valami olyan földöntúli tudást tartalmaz és hatalmat biztosít, ami nagyon könnyen rosszra fordulhat. Van köztük egy-két klasszikus cím, ami egyébként a valóságban is létező mű. De az epizodikusság amúgy az alapanyagra is jellemző az első felében, később válik összefontabbá, de úgy igazán tétje nincs. Ez pedig igaz a sorozatra is, hatványozottan. Sok sztorit nagyon erősen megcsonkítottak, leegyszerűsítettek egy epizódosra vagy kisebbre, ami megint csak nem tett jót neki.

Hangok: Seiyuu--k elmennek, Daliané a szörnyű és a meh közt ingázik inkább, Hugh-é jelentéktelen. Előbbinél Sawashiro Miyuki, aki hoz egy újabb Shinkut, aki úgy picsog, mint Perrine Clostermann az első évadokban (mindkettőnek ő adta a hangját: Rozen Maiden és Strike Witches). Utóbbinál Hanazawa Kana (Nadeko a Monogatarikból, Kanade az Angel Beats!-ben vagy Amano Touko a Bungaku Shoujoban), ami megint csak olyan, hogy szemöldök-felhúzósan gyenge perf. És akkor ott van még Camilla, Hugh barátja, aki Mamiko Noto, és hát ő sem valami emlékezetes. Mellékszereplők közt vannak még nevek, olyanok, akiknek nem hinné az ember, hogy ennyire alul tudják magukat múlni.

De a zene. Na a zene legalább jó. Az OP jó, csak éppen nem adja vissza az eredeti hangulatot sem. Oké, a pszeudo-latin hitelesnek hangzik, csak épp olyan jellegtelen lesz tőle az egész. Főleg ezekkel a képsorokkal, ami csak erősít ezen. Viszont az ED... Na az minden tekintetben jó. Artsy? Igen. Gótikus fíling van? Van. Az egyetlen bajom vele, hogy a TV-size verzió nagyon hülyén van elvágva.

Hogy mondjam? Nagyon rosszul öregedett - talán rosszabbul is, mint a tej. Anno 2011-ben még egynek elment, talán még helyenként jó is volt. Az se segített sokat, hogy sokszor az író sem tudta mit kezdjen az alapanyaggal, ami nem csoda, ugyanaz írta, mint az Asura Cryin'-t, ami megint egy bitangpusztulatosan "minek szabadítottátok ezt a világra?"-féle középszerűségi fertő. Csak míg az középszer módon trash és nem is akar több lenni, a Dantalian no Shoka szeretne, látni benne a potenciált (akár még azzal is, hogy Salamon 72 démona közül a 71. a névsorban pont Dantalion, a művészetek és a könyvtárak mecénása, tanítója. De ezzel sem kezd a sorozat se semmit, addig se jutunk el, hogy ki "a könyvtár lánya", akit Hugh rendszeresen lát.)

Nem csak, hogy van elég baja, mint az alapanyag adaptációja (és milyen alapanyagé helyenként, te magasságos mennyei Szűzanya, aki a mennyben lakozol tiktokolva), de még full kezdőkre is bízták, akik letettek egy nagyon vajszívűen vállalható iparos kezdőmunkát, aminek se íze nem lett, se bűze, de még herélt is az alapanyagból, majd feltűzte az i-re a pontot azzal, hogy a kismilliárd kérdésedre annyit felelt gyakorlatilag, hogy "menj el olvasni az alapanyagot, kötsög".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2022.01.10. 12:00 Seiyuu--k elmennek, Daliané a szörnyű és a meh közt ingázik inkább, Hugh-é jelentéktelen.
Ehhh, Hugh-t nagyrészt Ono Daisuke játssza, de igen. :drop: Elég jellegtelenre és nyálasra sikerült, ami a Kuroshitsuji Sebastianjához képest is elég mehh...
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Dantalian no Shoka

Nem volt rossz anime. Igaz, hogy megvannak a hibái, de én így is el voltam vele.
Kicsit olyan érzésem volt, mintha az anime a light novel promociója/kedvcsinálója lenne. Tehát, ha a néző kíváncsi a részletekre, akkor olvasnia kell az eredeti művet.
Ez a probléma legjobban a karaktereknél érződik, hogy rengeteg közülük nem nagyon kezdtek semmit vagy csak hirtelen bedobták.
Huey még valamennyire ki volt dolgozva háttértörténetileg. Dandalianról sem lehetett többet megtudni, mint amit az elején felvázoltak róla.
SPOILER
A könyvégető és kényszerzubbonyos társa is hiába kapott külön részt, akkor is semmilyenek voltak.
A végén bedobták Razielt és a társát. De velük sem kezdtek túl sok mindent, azon kívül, hogy volt egy kitűzött céljuk.
Illetve még volt az a rejtélyes lány abban a könyvtárvilágban. Ő még nagyobb rejtély volt, mint az előző négy karakter összesen.
Szerintem, hogyha a Gainax dupla ennyit részt csinált volna belőle, akkor fentebb említett problémákat talán orvosolták volna
És igen ezen hibák ellenére mégis elvoltam a végéig.

7/10
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Fuu, olyan jól állok a naptárral, hogy el is felejtettem, hogy már február van. :drop:

No mindegy, Nightbird kedves, válassz havi alapanyagot! ::jeye::
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Köszi

Akkor én választásom februárra a Josee to Tora to Sakana-tachi.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Nightbird írta: 2022.02.03. 21:11 Köszi

Akkor én választásom februárra a Josee to Tora to Sakana-tachi.
Szeretném megnézni, de ma is elúsztam és nem fér már bele. Toljuk ki pár nappal ha lehet.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

pintergreg írta: 2022.02.28. 21:50
Nightbird írta: 2022.02.03. 21:11 Köszi

Akkor én választásom februárra a Josee to Tora to Sakana-tachi.
Szeretném megnézni, de ma is elúsztam és nem fér már bele. Toljuk ki pár nappal ha lehet.
Nem baj. Én is így vagyok, hogy nem sikerült megnéznem. Akkor kihúzom péntekig a határidőt, ha nem probléma a többieknek se.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Josee to Tora to Sakana-tachi

Amikor elkezdtem nézni valamiért erősen a koe no katachi feelingem volt. Csak annyi különbséggel, hogy egyik főszereplő nem siket, hanem mozgássérült. És már már a vége felé kezdett körvonalazódni bennem, hogy a készítőket egyértelműen a Koe no katachi inspirálta, viszont itt voltak a szereplőknek céljaik/álmaik amit próbáltak elérni.
Nekem a movie pozitív csalódás volt. Volt egy-két hibája amik rontottak a movie összképén, viszont a végére javítottak ezen a problémán.

8/10
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Hú, a francba, lassan 2 éve nem jártam ebben a topicban, hátha sikerül most visszakapcsolódni.

Josee to Tora to Sakana-tachi

Igazából semmi különleges nem volt ebben a filmben szerintem, meg minél többet gondolkodom rajta, annál több mindenbe tudok belekötni, de amúgy tetszett :lol: . Rég láttam már a Koe no Katachit, de ott azért jóval nagyobb írói figyelmet és központi elemet szolgált a főszereplő siketsége és én valahogy a Josee-től is valami hasonlót vártam, de talán egy-két kisebb jelenetet leszámítva nem éreztem fontos motívumnak azt, hogy Josee mozgássérült. Ez különösebben nem volt nekem negatívum, vagy csalódás, de itt egy elvesztegetett potenciált látok. I mean, bármilyen más problémája is lehetett volna a lánynak, ami miatt elzárkózik a külvilágtól és nem tapasztalja meg azokat a dolgokat, mint mások, meg a film üzenetét is ugyanígy el lehetett volna mesélni, mert azon kívül, hogy ráépítették a sellős metaforát, meg a filmnek a csavarját, egy bevált, de sablonos receptet kaptunk: hogy ne adjuk fel és küzdjünk az álmainkért. Láttuk már ezt sajnos, pont úgy, mint a két főszereplőt (tipik basic nice guy - tsundere kiscsaj) és a kapcsolatuk efféle irányba fejlődését. Jó volt egyébként a nem-középiskolás settingben lenni, de totál nem hittem el, hogy mégsem gimisek a főszereplők és hogy Josee például 24 éves. :weh: Nem hiányzott például a szerelmi háromszög sem, olcsó plot-device. Mai bunkózása gyerekes és céltalan volt, szerencsére nem vett el sok játékidőt.
Viszont! Szerintem mégis egy aranyos és szép kis mozi ez, ami az én kis túlérzékeny szívemnek jól esett most. Semmi újdonságot nem nyújt, vagy váltja meg a világot és kár érte, viszont végül én jól szórakoztam rajta. Egy-két nyúlását nem csipáztam a végén, mert eléggé szurkoltam neki, hogy aztán ne a kiszámíthatót hozza, de aztán mégis megtette. Valahol viszont mégis szívmelengető és kellemes volt látni, ahogy megnyílik Josee előtt a világ, barátokat szerez és fejlődik a személyisége - az a tipikus feel-good coming-of-age cucc, amiket szeretek és jó nézni. Csak lehetett volna sokkal jobb is. Amit még kiemelnék, mint pozitívum: nem éreztem túltoltnak az érzelmiességét. Tipikusan az a film, amit tele lehetne nyomatni igazi tearjerker, angst jelenetekkel és igen könnyű lett volna átesni a ló túloldalára is és őszintén számítottam is rá, de aztán (nekem) nem lett ilyen szerencsére.
Nekem megér egy gyenge 7-est, mert tényleg élveztem. Látvány és animáció szép volt, a zenéje nem hagyott nagyobb nyomot.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Akkor márciusra válasszon nekünk Akosss.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Josee to Tora to Sakana-tachi

Végül is egynek elment, nem untatott. Nagyjából az első pillanatban egyértelmű volt mi lesz a vége. Voltak jó pillanatai, de a kulcsmomentumok valahol a nem túl reális és a klisé határán mozognak, kezdve a találkozással, az a baleseten át a keretet képző újratalálkozásig.

Az ending alatti képsorba igazán befért volna egy, amikor a narancssárga halak között úszik... De úgy néz ki a menza a mexikóiakkal fontosabb volt.

5 pont, nagyon maximum 6.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Nightbird írta: 2022.03.05. 09:02 Akkor márciusra válasszon nekünk Akosss.
Köszönöm a lehetőséget. :D A márciusi anime legyen akkor a Scineram által ajánlott Eiga Daisuki Pompo-san.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Eiga Daisuki Pompo-san

Meglepő, mennyire jól működött ez a film, főleg úgy, hogy semmit nem vártam tőle.

Tulajdonképpen nem több az egész, mint egy jókora, egzakt 90 percig (ez fontos, hogy pont eddig, a filmből kiderül!) tartó szerelmeslevél a filmkészítésnek címezve, méghozzá a live actionök felé, á la álomgyár. Ad egy kicsit a lelkesedésből, kulisszatitkokból, a filmkészítés, mint olyan procedúrájából, a vágások és az utómunkák okozta nehézségekből, de sosem száraz, végig szórakoztató, nagybetűs CINEMATOGRÁFIA az egész, egyszóval a látványfilm kreatív oldalát ragadja meg és nem az agyhalott büdzsétemetést.
Ugyanakkor sajnos gondoskodik róla, ne nagyon feledjük el, hogy ez egy japán alkotás, a gondolkodásmóddal például meg sem próbálták megidézni az amerikait, ráadásul a producer szerepét is egy kvázi-loli tölti be, aki szerintem nagyon nem illett bele ebbe a brancsba. A sztoritól sem szabad semmi komolyat várni - nagyon idealista és optimista. Itt mindenkinek minden összejön, majdhogynem elsőre sikeresek, kudarc, csalódás nem létezik ebben a világban, szóval valahol azért mégis eltalálták a hollywoodi giccs-mentalitást. Nem mondom, hoz egy jópofa, kellemes hangulatot, de a sztori a könnyed limonádén túl nem jut messzebb. Tetszettek viszont a karakterek (leszámítva az előbb említett kvázi-lolit). Senkiben nincs igazán semmi pláne, de mindannyian tele voltak élettel, remekül támogatva a cselekményt.

All in all, a Pompo-san éppen az a film, amire most szükségem volt: Jópofa, szórakoztató, kreatív, feszes tempójú, ihletett, aranyos és valahol hiánypótló. Kicsit talán lehetett volna több filmes referencia és kikacsintás, de most ez legyen a legkevesebb.

7/10 (A jövő havi ajánlójelöltek közül viszont szeretnék kimaradni.)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Eiga Daisuki Pompo-san

Valójában már jó ideje megnéztem, csak lusta voltam írni róla. :D Pedig először nem a jó animét kezdtem el. Csak arra emlékeztem, hogy az utolsó movie, amit a plan-to listára tettem, az a havi kihívás. Igen ám, csak rosszul emlékeztem, mert a Cider no You ni Kotoba ga Wakiagaru volt az utolsó. Pár perc után feltűnt, hogy ezek egy plázában vannak. Ebből nehezen lesz filmkészítés. De akkor már végignéztem azt is: tipikus nyáron játszódó romi cucc. Ha valaki épp ilyenre vágyik egynek teljesen jó.

Ennyi mellébeszélés után akkor a lényegről is.

Röviden: nekem nagyon tetszett, bár nem hibátlan. Pontosabban, a hiba egy érdekes kifejezés, inkább a Junchi által is említett irreálisan idillikus világ lehet kicsit zavaró. Az animáció szép, ráadásul mintha minimálisan is, de többféle lenne. Az esős jelenet (főként a szélvédőn keresztül), még az elején már-már Kotonoha no Niwa-ásba hajlik, így eső rajzolás tekintetében, de ez eső ábrázolását mindig is szerettem, így ez cseppet sem zavar. Máshol egyszerűbb, de továbbra is szép.

Pompo-san túl harsány és eltúlzott, de hát japánok... Nathalie legelső felbukkanásakor tudni lehet, hogy főszereplő lesz. Gene szerethető, könnyű vele azonosulni. A díjátadós poén külön üt. Egyébként ezzel egyetértek Pompo-sannal, annyira nem szeretem ha egy film hosszú.

Ahogy Junchi írta ez egy szerelmeslevél a filmkészítésnek; teljesen beszippantott, így én 8-ast adtam rá. Lehet, hogy picit sok, de 7,67435-öt nem lehet. :roll:

Szintén scineram ajánlása alapján utána megnéztem a Shirobako filmet is, ott nem ilyen idilli a helyzet, sőt kifejezetten az árnyoldalakra megy rá (bár anime filmet készítenek). Szerintem eléggé független a sorozattól, hogy önmagában is élvezhető legyen, bár a sorozat zseniális így mindenki nézze meg. (Ez nem ajánlás volt a kövi hónapra XD)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Eiga Daisuki Pompo-san

Túl hosszú nem leszek, mert főleg az előttem szólókat tudnám csak ismételni, de legyen azért tőlem is egy firkantás: szerintem fantasztikus volt, nagyon élveztem! Még talán azt is mondanám, hogy a Koe no Katachi óta a kedvenc animés filmélményem. Kreatív, egyedi, szerethető és nagyon látszik rajta, hogy az alkotók is azonosultak azzal a lelkesedéssel, amiről szól a film. Ügyesen játszott a 90 perces játékidővel is. :) A cinematográfiát én is kiemelném külön, annyira játékos és ötletes volt, hogy látványban is igazán emlékezetes maradt. Több figyelmet érdemelne!!


Áprilisra válasszon valamit Greg! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akosss 2022.05.01. 12:22-kor.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Elnézést, hogy eddig nem néztem ide. Választom áprilisra az Ongakut!

https://myanimelist.net/anime/40331/Ongaku

Megtaláltam 9animén, ha valaki nem szeret torrentezni: https://9anime.st/watch-anime/ongaku/eps/001
A Google Playen is láttam, 1.99 USD-ért, de nekem inaktív. Nem tudom, hogy régiókódos, vagy csak az a gond, hogy nincs társítva bankkártya.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nem tudom pontosan mi az animés havi kihívás, de ha az a lényeg, hogy valaki bedob egy címet, amit mindenki akinek úgy szottyan, megnézi majd írunk ide - akkor ebben én is benne vagyok, erre az áprilisra, az Ongakuval : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Ayla írta: 2022.04.13. 14:40 Nem tudom pontosan mi az animés havi kihívás, de ha az a lényeg, hogy valaki bedob egy címet, amit mindenki akinek úgy szottyan, megnézi majd írunk ide - akkor ebben én is benne vagyok, erre az áprilisra, az Ongakuval : )
Pont erről szól. :D

Ongaku

Az Ongaku főszereplője talán Kenji, a középiskola rettegett „delikvense”, aki egyszer csak szerez lenyúl egy basszusgitárt, majd hirtelen indíttatásból kitalálja, hogy 2 haverjával együtt alapítsanak egy bandát. Olyannyira nem értenek a zenéhez, hogy végül 2 basszusgitárral és egy fél dobszettel állnak neki. Az eredmény meglehetősen... monoton. No, nem a felállás miatt, hanem mert nagyjából egy ütemet tudnak ismételgetni. Ennek ellenére úgy adódik, hogy egy rock fesztiválra is beneveznek...

Az anime nem hosszú, de nem is pörgős. Az animáció egyszerű, sőt, helyenként spórolósnak ható. Ezt azonban sikerült a sztori részévé tenni, helyzetkomikum formájában. Kenji finoman szólva sem az a szószátyár, de helyenként olyan hosszú hatásszüneteket tart, hogy már komikussá válik a jelenet. Azt is mondhatnám, hogy a többi karakter reakciói viszik előre a történetet, amiben ő meglehetősen passzív résztvevő.

Az egész egy meglehetősen abszurd humort eredményez amin igen jól szórakoztam, így nálam 8 pontot ért el.

Kenji rezzenéstelen arcának (félre)értelmezéseiről picit az Angel Densetsu jutott eszembe, a rock fesztiválos kifejlet pedig az Aburakurasu no matsuri című filmet is felidézte bennem, bár nem mintha történetileg sok köze lenne hozzá.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Pótoltam az Ongakut én is, kár hogy nem nézte meg senki Gregen kívül, bár még Ayla hátha.^^

Egyetértek, nagyon mókás volt! XD Baromi laza, full életérzés az egész, így hatásos. A zenei oldala is egyszerre kellően egyszerű és elvont.:'D Kedvenc jelenetem talán az volt, mikor hosszúhaj váltott és nagyobb átéléssel kezdett játszani... Az a kék & színes ceruzarajzos látvány volt talán a film animációjának csúcsa.xd Mondjuk az élőképeket/felvételeket is jól átdolgozták.
A koncert egész frusztrálóra sikerült xD de működött!
Szumma legtöbbet talán a két bandatagon derültem X'D, a főhős trollsága mellett is... Sokszor szinte semmit nem csinálnak, csak állnak egyhelyben... de már alapból mókásan festenek. xDD

Azért jó, hogy csak 70 perces, és hogy egykötetes mangát adaptált. Valamikor majd megnézem a mangaka és a rendező többi közös kis szösszenetét is.^^
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Catrin írta: 2022.05.08. 00:07 Pótoltam az Ongakut én is, kár hogy nem nézte meg senki Gregen kívül, bár még Ayla hátha.^^
Akkor ajánlj nekünk valamit!
Vagy ha nem szeretnél, akkor marad ez még egy hónapig. :LOL:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Erre gondoltam, hátha motiválom végre magam a megnézésére, mert mindig elfelejtem, hogy terveztem. :')

Umibe no Étranger

Aki pedig mégsem szeretne egyórás BL sol-t nézni, az ebben a hónapban is írhat még az Ongakuról.^^

(Hm, bár most nézem, ezt az Umibe cuccot többen is láttak innen -elvileg nem havi kihívás keretében X'D-, szóval hátha jön róla néhány vélemény.^^)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

2022. április Ongaku

Egy kő egyszerű történethez egy nagyon minimalista animáció. Ez így volt tökéletes, semmi sem volt jól kifejtve csak a legminimálisabb infók amik feltétlenül szükséges a történet megértéséhez. A film bizonyára jobban tetszett volna, ha a zene közelebb állt volna az én világomhoz különösen meg lettem volna a fuvola szóló nélkül is.

Hét pont lenne, de mivel semmire nem akarok hetest adni, így 6-os.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Umibe no Étranger

Azt hittem olyasmi lesz mint a Doukyuusei, így nem zavart a Boys Love címke, de később már külön sajnáltam, hogy a MAL átalakította a címkézését, mert ez már egy ponton nálam közelíti a yaoit. Annyira nem voltam kíváncsi a ki mit hova dugjon párbeszédre.

A grafika szép! Úgy egyébként meg sima romi cucc, láttunk már ilyet egy párat. Nyilván tudtam kit választ, de azért drukkoltam kicsit, hogy hátha „észhez tér” és a csajt. Tulajdonképpen amilyen döntésképtelennek tűnik a főhős még az is belefért volna. A furán adagolt visszaemlékezésekből elsőre nem jött le, hogy tényleg meleg, vagy inkább csak sodródik/érdeklődő.

A grafikán túl a legnagyobb erénye, a hossza. 5 pontot kapott.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Umibe no Étranger

Fú, hát nekem ez most nagyon nem működött. Komolyan, ezek 20 évesek? Mert nem úgy viselkedtek, főleg Miot éreztem gyerekesnek. Az egész annyira rövid volt ebben a formában, hogy egyáltalán nem jött át az a nagy szerelem. A párbeszédek is többnyire semmitmondóak, azzal a búcsúzkodós "csókolj meg" jelenettel a csaj részéről meg nem tudok mit kezdeni :D. Gondoltam arra is, hogy talán csak azért nem jön be, mert belepaszírozták a sztorit egy alig 1 órás filmbe, de úgy láttam, hogy a manga is csak 4 fejezet, szóval kétlem, hogy sokat javítana rajta. Egyébként a sokszor random bedobott visszaemlékezéseket se tudtam mindig hova rakni, általában inkább csak kizökkentettek, de azokban sokkal több érdekes téma rejlett, mint amit fősztoriként kaptunk... és valószínűleg ezek kibontása lett volna az, ami elérhette volna nálam, hogy megkedveljem a párost :D.

Részemről 4/10, azt is leginkább a szép animáció miatt.
    Avatar
    iskariotes
    Fórumfüggő
    Fórumfüggő
    Hozzászólások: 1173
    Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
    Nem: Férfi
    Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

    Re: Animés havi kihívások

    Hozzászólás Szerző: iskariotes »

    2022. május Umibe no Étranger

    Ez egy hihetetlenül traumatizált film volt.

    Chibana egy apa nélküli családban élt és ahogyan utaltak is rá erősen szűkös anyagi körülmények közt, plusz ő meleg. Ellehet képzelni, hogy a társadalom (akár kortársai akár a szomszédok stb.) mennyire finoman bánt vele. Egy olyan közegben ami erősen büntet bármilyen eltérést a többségtől. Ha ez még nem lenne elég még árvaságra is jut és mivel a rokonságából senki nem fogadja be, mehet állami gondozottnak. Hogy a jakuza nem húzta be és nem csinált belőle férfi prostit vélhetőleg annak volt köszönhető, hogy a végletekig akart hinni Hashimoto szerelmében.

    Aztán ott van a már említett Hashimoto. Itt már effektíve megjelenik az ijime és ezzel párhuzamosan az LMBTQ+ közösséget érintő negatív vélemények. A családja a hagyományokra oda figyel, már gyerekkorában kinézték maguknak a jövendőbeli leányt. De a fiú lelécelt. Az északi zárkózottságot egy déli, de még kisebb ergo még elzártabb környezetre cserélte le. Sok mindenre lehet gondolni, de egy biztos a fiú nem azért költözött ide, hogy szerelmet találjon. Ő itt bujdosott a volt iskolatársak elől, a volt menyasszonya elől, a szülei elől és legfőbb képen saját maga elől. Azt gondolom azért volt első körben hideg Chibana-val szembe, mert tudta, hogy ha megtalálja a szerelmet akkor a múltjával is szembe kell néznie azokkal akiket hátrahagyott.

    Vezetéknevetnemérdemlő Sakurako-t pedig nagyon sajnáltam. Hashimoto család nagyra becsült szeretetét élvezi. Senkinek sem könnyű azt feldolgozni, hogy ha valaki dobja őt azt meg pláne nem, ha az a vőlegénye, duplán pláne ha ő a gyerekkori szerelme/barátja. Gondolom milyen pletykákat kellett megtűrnie, hogy milyen lehet a csaj, hogy a pasija dobja és elmenekül tőle, vagy hogy mennyire béna hogy még egy meleg srácnak sem kell. Ja csak nem menekült el, hanem vállalta saját magát és a környezetét. A csók kérést én simán megértem. Itt áll a szegény Cseresznyevirág a húszon túl és még soha nem csókolózott az az egy kívánsága van, hogy élete első csókját a vőlegényétől kapja ami egyben az utolsó is lesz tőle. De még azt is elveszik tőle.

    Értelmezhető grafika volt.

    6 pont.
    "A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
    "Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
    Válasz küldése