Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Az UY új openingje 10/10 (megkapjuk az élményt, milyen lehet bespeedezve animét nézni :lol: ), plusz némi fan-brainstorming részemről: mivel láthatóan ez az "ajtós arcot" fogja többek között feldolgozni, ami már némileg "előszobája" a final arcnak, ezért mennyire ütne, ha a szezon második fele ténylegesen a final arc lenne. :D Az előző szezonnak a felénél volt op/ed váltás, ha most is így lesz, akkor elvileg a következő OP-ban ennek már látnunk kell majd a nyomait. :D Mondom ezt úgy, hogy a régi "UY Movie 5: The Final Chapter" a kedvenc animefilmem valaha, de azért epizodikus formában, a David Production előadásában nagyon megnézném a lezárást, ugyanis mostanra már 1000%-osan világossá vált, hogy akik ezt csinálják, azok nagybetűs UY-fanok, kevés cuccnál láttam eddig olyat, hogy az adaptálást végzők ennyire együtt rezonáljanak az eredeti cucc hangulatával, remake-ek esetében pedig az ilyesmi végképp fehér holló a sok soulless cash grab "feltámasztások" tengerében.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kusuriya no Hitorigoto OP

Ízléses, stílusos, megkapó és pazar. Ebben a sorrendben, minden tekintetben - zene, egymást követő képsorok, stuff. Ajaknyalás és head tilt at the end for glory.

Kár, hogy a második OP-járól már nagyon nem lehet ezt elmondani, ami viszont a generikus fogalomkörét maxolja ki, de úgy minden tekintetben.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Valamilyen szinten biztosan az elfogultság beszél belőlem, de nem olyan rossz azért az a második Kusuriya no Hitorigoto opening sem, viszont nekem is egy másik nyitány a kedvencem a szezonból: Bucchigiri?! :musical_note:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Vártam, hogy esetleg Titkos belinkeli, de mivel nem így történt, jöttem én. :D

Metallic Rouge opening és ending.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Rui-chan írta: 2024.03.31. 16:43 Vártam, hogy esetleg Titkos belinkeli, de mivel nem így történt, jöttem én. :D

Metallic Rouge opening és ending.
És milyen helyesen tetted, ezek miatt kezdtem el én is még hetekkel ezelőtt nézni a sorozatot. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2024.03.31. 16:43Vártam, hogy esetleg Titkos belinkeli, de mivel nem így történt, jöttem én. :D
Teljesen jogos. :) Szerintem csak azért nem linkeltem őket, mert végül mégsem lett belőlük számomra ilyen "egész héten át non-stop ezt hallgatom, annyira király!" jellegű OP/ED, de ettől még teljesen jó számok, amik mind zeneileg, mind vizuálisan ott vannak a szeren és passzolnak a sorozathoz is. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta: 2024.01.12. 01:43...mennyire ütne, ha a szezon második fele ténylegesen a final arc lenne. :D Az előző szezonnak a felénél volt op/ed váltás, ha most is így lesz, akkor elvileg a következő OP-ban ennek már látnunk kell majd a nyomait. :D
És benne van, BENNE VAN!!!!!4444 Final arc in a TV series format, let's goooo!!! ::jthrill:: (A Triggernek ugyan nem sikerült anno a Kill la Kill-el "megmentenie az animét", de Davidéknek ezzel igen. :D XDDDD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A Kaijuu no 8. endingjét a OneRepublic énekli. :o

Az openinget még szoknom kell, vizuálisan nagyon menő, a zene valahogy nem igazán az én stílusom.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

A mostani szezonban egyik op/ed-re sem pörögtem rá. még.

Az előzőből viszont ki akartam emelni:
- a Kingdom végre kapott jó OP/ED párost!!! tudni kell róla, hogy eddig mindegyik borzasztó felejthető, és alig illeszkedő volt.....
Szóval kaptunk egy openinget, ami az FMA (és egyéb shounenek) nyitányaira masszívan emlékeztet, jó jelenetekkel.^^
Meg egy lmao-kakkoiii rap-es endinget, Kan Ki-ra és embereire fókuszálva, ami nagyon jó döntés volt X'DDD

- volt itt egy nagyszerű mecha (és BL!!4 XDD) móka, a BANG BRAVE BANG BRAVERN!!!! XDDDDDXDDD
Aminek imádat az egyszerre BL és drámamecha endingeket parodizáló (és nem csak parodizálóXDDD) ED-je!!!! X"DDD
Meg ott a retro mechanyitányokat remekül visszaidéző opening is!! <33 XDDD
Mindegyik a seiyuuk jóvoltából, szóval extra fanservice, ahogy kell!!XDD

És meg kell említenem még a You Yao donghua (sok-sok travellert felvonultató, isekaiokat parodizáló, szívfacsaróan drámázó, menő és cringe akciót vonultató debilség) záróévadának openingjét. Amiért MEGVESZEK!!! XDD De komolyan ez az op önmagában nem egy nagy cucc, de telitalálat a kínai rap, a feeling, a nyálas váltás benne. És az a lol karakterfelvonultatás a végén. XDD
Válasz küldése