Milyen mangát olvasol mostanában?

Minden téma, ami Japán képregényekkel kapcsolatos
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

SaiyaGin írta: 2024.01.25. 21:21
GentleRain írta: 2024.01.25. 17:10 Marry My Husband UPDATE!

Bár ne olvastam volna el!
Húha! Ez aztán a gyors véleményváltoztatás!
A feléig tényleg nagyon jó volt. Úgy a 40. fejezetig. Aztán olyan mélyzuhanás jött, hogy még! Logikátlan és főleg felesleges történetszálak, irracionális döntések, meg persze egy olyan cukorhabos-szirupos happy end, hogy én éreztem tőle rosszul magam. Alapvetően nem lett volna egy rossz történet, de nagyjából a 45 fejezetben minden (is) megoldódik. A többi időhúzás, rinyálás, nyálas romantika és a gonosz női szereplő egy olyan agyatlan oka a gyűlöletre, hogy a fejem fogtam. Sajnos jellemfejlődés nincs, valaki vagy angyalian jó, vagy nagyon gonosz. Pedig vártam volna, hogy legalább a főszereplő csaj változzon egy kicsit, de sajnos erre hiába vártam. Erős nőnek írja le mindenki, de ez annyiban kimerül, hogy a problémáit mindig megoldják helyette, ő meg odamondogat a negatív karaktereknek néhány szót. A tipik jószívű, naiv, kedves szomszéd lány, akibe belezúg a tipik gazdag, elsőre mufurcnak tűnő jóképű főnöke. A csaj legjobb barátnője egy r*banc, a volt pasija meg amellett, hogy gonosz és nőverő, még hülye is. Tipikus karakterek, ahogy a többi pozitív karakter is. Szóval, amilyen jól és érdekesen indult, olyan unalmassá, sablonossá és egyszerűen rosszá vált. Pedig sok mindent ki lehetett volna hozni belőle, ha a rajzolója kissé eltér a ismert kliséktől.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

GentleRain írta: 2024.01.26. 18:31 Szóval, amilyen jól és érdekesen indult, olyan unalmassá, sablonossá és egyszerűen rosszá vált. Pedig sok mindent ki lehetett volna hozni belőle, ha a rajzolója kissé eltér a ismert kliséktől.
Így már értelek...
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Milyen mangát olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

SaiyaGin írta: 2024.01.28. 09:37
GentleRain írta: 2024.01.26. 18:31 Szóval, amilyen jól és érdekesen indult, olyan unalmassá, sablonossá és egyszerűen rosszá vált. Pedig sok mindent ki lehetett volna hozni belőle, ha a rajzolója kissé eltér a ismert kliséktől.
Így már értelek...
Most viszont a Bloody Monday-t olvasom, aminek az élőszereplős verzióját jó pár éve már láttam. A manga is zseniális, de mivel ugye a 11 részes adaptáció sűrített és ki is hagyott dolgokat a 96 fejezetes mangából, vannak meglepetések. De nem mondom, hogy az adaptáció rossz, csak más, viszont a maga módján egy mestermű.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése