Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

to Urashima: nagyon egyetértek veled, ez az elamerikaiosodás egy nagyon pocsék dolog, de nem csak itt jelenkezik. Zenei életben sem lehet ázsiai zenét hallgatni, sőt európiai zenéket is csak akkor, ha angolul vannak felénekelve. Mitől lenne rosszabb egy finnül-japánul-stb. nyelven énekelt szám? A barátnő, kicsit megsértődött, mert a tőle ajándékba kapott CD-ről a magyar előadókat még nem hallgattam, mert hogy nekem nem tetszenek a magyar számok... (megj.: a mostaniak nem igazán bűvőlnek el...). Mire másnap említettem neki, hogy milyen szép japán számot töltöttem le. ˇJapán? El ttudom képzelni milyen lehet...ˇ..elég hülye hozzáállsá szerintem ez is. A lényeg hogy amerikának kinyaljuk a .....t... és ez elég szomorú dolog...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Ayanami írta:to Urashima: nagyon egyetértek veled, ez az elamerikaiosodás egy nagyon pocsék dolog, de nem csak itt jelenkezik. Zenei életben sem lehet ázsiai zenét hallgatni, sőt európiai zenéket is csak akkor, ha angolul vannak felénekelve. Mitől lenne rosszabb egy finnül-japánul-stb. nyelven énekelt szám? A barátnő, kicsit megsértődött, mert a tőle ajándékba kapott CD-ről a magyar előadókat még nem hallgattam, mert hogy nekem nem tetszenek a magyar számok... (megj.: a mostaniak nem igazán bűvőlnek el...). Mire másnap említettem neki, hogy milyen szép japán számot töltöttem le. ˇJapán? El ttudom képzelni milyen lehet...ˇ..elég hülye hozzáállsá szerintem ez is. A lényeg hogy amerikának kinyaljuk a .....t... és ez elég szomorú dolog...
az se lnne jó ha teszem azt japánnal tennénk ugyanezt....
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Wishmaster írta:
Ayanami írta:to Urashima: nagyon egyetértek veled, ez az elamerikaiosodás egy nagyon pocsék dolog, de nem csak itt jelenkezik. Zenei életben sem lehet ázsiai zenét hallgatni, sőt európiai zenéket is csak akkor, ha angolul vannak felénekelve. Mitől lenne rosszabb egy finnül-japánul-stb. nyelven énekelt szám? A barátnő, kicsit megsértődött, mert a tőle ajándékba kapott CD-ről a magyar előadókat még nem hallgattam, mert hogy nekem nem tetszenek a magyar számok... (megj.: a mostaniak nem igazán bűvőlnek el...). Mire másnap említettem neki, hogy milyen szép japán számot töltöttem le. ˇJapán? El ttudom képzelni milyen lehet...ˇ..elég hülye hozzáállsá szerintem ez is. A lényeg hogy amerikának kinyaljuk a .....t... és ez elég szomorú dolog...
az se lnne jó ha teszem azt japánnal tennénk ugyanezt....
Hát nem. De én nem is teszem ezt... :mosoly:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Ayanami írta:to Urashima: nagyon egyetértek veled, ez az elamerikaiosodás egy nagyon pocsék dolog, de nem csak itt jelenkezik. Zenei életben sem lehet ázsiai zenét hallgatni, sőt európiai zenéket is csak akkor, ha angolul vannak felénekelve. Mitől lenne rosszabb egy finnül-japánul-stb. nyelven énekelt szám? A barátnő, kicsit megsértődött, mert a tőle ajándékba kapott CD-ről a magyar előadókat még nem hallgattam, mert hogy nekem nem tetszenek a magyar számok... (megj.: a mostaniak nem igazán bűvőlnek el...). Mire másnap említettem neki, hogy milyen szép japán számot töltöttem le. ˇJapán? El ttudom képzelni milyen lehet...ˇ..elég hülye hozzáállsá szerintem ez is. A lényeg hogy amerikának kinyaljuk a .....t... és ez elég szomorú dolog...
na jó szerintem inkább azért hallgatok angol számokat, mert azokat értem ^^, a jó magyarokat is meghallgatom, csak abból kevés van
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Na, akkor offolás 8)

Szerintem pont azért jó az angol zene, amiért az anime rajzok. Animében nincsenek csúnya szereplők, gyakran nem is gondolunk arra, hogy igazi emberben hogyan nézne ki valaki. Habár jól beszélek angolul, mégis tudom úgy hallgatni a számaikat, hogy nem is figyelek arra, hogy mit mondanak. Magyarban ez nem fordulhat elő, ott általában pont a szöveg viszi el a számokat. Szinte mindig megbántam, amikor rákerestem egy angol dal szövegére, mert amit elképzeltem, sokkal jobb volt :(

Azonkívül az angol és a francia szép nyelvek, gyakorlatilag akármit kimondhatsz bennük, és az jól fog hangzani még egy olyan embernek is, aki nem érti. Szerintem simán lehetne magyar, vagy japán számokat exportálni, ha figyelnének a szövegezésre...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát én meg egyetértek tarsonissal ebben a kérdésben.Annyit teszek hozzá,hogy én úgy vagyok vele,hogy a jó zene nem nyelv kérdése.Engem nem zavar milyen nyelven énekelnek és mit, mert magyarban éppúgy találok számomra értékelhetőt mint angolban,japánban,németben, sőt nemrégiben kaptam egy finn albumot. Ilyen szempontból elég szomorú ha csak azért nem tetszik valami valakinek mert spec. a szerencsétlen énekes angolnak,magyarnak született...
spk001
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.01.17. 18:15

Hozzászólás Szerző: spk001 »

Csak ugye a piac diktál...

és mivel kevesen ismerik az animét, mangát ; a japán zenéket, ráadásul ez az elamerikanizálódás... szóval nagyobb mértékben kéne megismertetni az emberekkel ezeket a dolgokat, de ehhez piacot kell teremteni (offline), a mostani helyzet -gáz- ...
mind ehhez pedig cash-re van szükség -> no az meg nem áll rendelkezésre megfelelő mértékben ezen dolgok számára mert nincs rá elég nagy igény és egyébként is csak a pokémon meg sailormoon szintű animék jönnek be...

szörnyű...
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

tarsonis írta:Azonkívül az angol és a francia szép nyelvek, gyakorlatilag akármit kimondhatsz bennük, és az jól fog hangzani még egy olyan embernek is, aki nem érti.
Vitába szállok! Bármit is mondasz franciául, nekem biztos, hogy borzasztóan fog hangzani!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Meglivorn írta:Bármit is mondasz franciául, nekem biztos, hogy borzasztóan fog hangzani!
Nekem is :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Megli, Rage: Biztosan azért, mert ti már tanultatok franciául :wink: Én is ismerem a nyelv "másik oldalát", és bevallom, elszörnyülködöm, ha csak rá gondolok^^ De ha megpróbálom objektíven nézni, akkor azt látom, hogy bizony francia számból jóval több jut ki a nemzetközi toplistákra, mint bármelyik másik nem-angol nyelvből. És szeretem a hangzását is... Persze ez nem jelenti azt, hogy nektek is kell^^
Szerintem abból a szempontból is különleges, hogy nagyon gyakoriak benne az s,f,kr, és társaik, amik általában kizökkentenek a zene hangulatából, de itt valahogy mégsem... Valahogy pont oda illenek...

Hogy példával is éljek: Kedvenc számaim közt van a Moi lolita és a Libertine, és mindkettő nagyságrendekkel rosszabb lenne, ha nem franciául énekelnék őket.
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Az a baj az angollal, hogy sok béna csak egymásra dobálja a szavakat meg a kifejezéseket, aztán azt hiszi, hogy mondott is valamit... :) Apropó magyar: Egyszercsak nevű együttest ismeri valaki, nekem tetszik.

Nyelvek hangzását illetően meg... hát, mindenkinek más jön be, nekem német és orosz :thumb:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Urashima, egyetértek veled!!
Én hallottam már jó kínai számokat ::daisuki::, tehát ez tényleg nem nyelvi kérdés.
Kép
Avatar
Dosetsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.10.28. 19:14
Tartózkodási hely: pont ott...

Hozzászólás Szerző: Dosetsu »

Szerintem ez az egyik ok, hogy: nem adják le a KOMOLYABB animéket műsoridőben, csak a "dedós" pokémont. Változna a helyzet, ha leadnák az Evangeliont, Rurouni kenshin-t, Scryed-et. Csak ezeket pár dolog akadályozza: vér, ronda beszéd, stb, ezek miatt pedig nem adják le őket, mert nem tesz jót a gyerekeknek("dedósoknak"). Azt hiszik, hogy a közönség 10 év alatt nem néz tévét.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Dosetsu írta:Változna a helyzet, ha leadnák az Evangeliont, Rurouni kenshin-t, Scryed-et.
Hát, nem biztos hogy változna... Sokmindentől függ, pl. hogy milyen műsoridőben adják, milyen a szinkron (persze, persze eredeti nyelven felirattal a legjobb, de olyan tuti nem lesz), mennyire vágják meg, stb. Szerintem különösebben nagy sikere nem lenne. Hiába, itt nem erre van igény. (csak egy példa: A South Park elég sokak kedvence, és mégis akkora bukta volt mint az állat.)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Chihirot vetítették moziban és sztem a tavalyi év legnagyobb mozis bukásainak egyik lett belőle. Én kb. 1 héttel a premier után, tökegyedül ültem a moziteremben (igaz, kora délután, de későbbre se adtak el jegyet, megnéztem).

Nem olyan egyszerű ez a dolog, mint amilyennek tűnik, rengeteg dolog
tevődik össze. Ha valami is változik, az lassan fog változni.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Max Power írta:
Dosetsu írta:Változna a helyzet, ha leadnák az Evangeliont, Rurouni kenshin-t, Scryed-et.
Hát, nem biztos hogy változna... Sokmindentől függ, pl. hogy milyen műsoridőben adják, milyen a szinkron (persze, persze eredeti nyelven felirattal a legjobb, de olyan tuti nem lesz), mennyire vágják meg, stb.
Jah... Innen "belulrol" konnyu azt gondolni, hogy egy "komolyabb" anime megvaltoztatna a nagykozonseg gondolkodasat, de egy Eva/Kenshin/stb. max. annyiban valtoztatna az altalanos velemenyen, hogy "none, az ezek az animek meg eroszakosabbak is tudnak lenni"... Akkor mar szerintem inkabb a Grave of the Fireflies, Millennium Actress, GitS, stb. [Edit]Es persze a Cowboy Bebop, hogy hagyhattam ki.. ^^;;[/Edit]

Egyebkent IMHO a Chihiro amugyse a legjobb valasztas, ha azt szeretnenk bizonygatni, hogy ez az anime, ez komoly dolog... Mert jopofa film (bar IMHO messze nem Miyazaki legjobbja), meg minden, de akkor is csak egy gyerekmese. (Persze, felnotteknek is tetszhet - de ez elmondhato barmelyik Disney-filmre is.)
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Szeintem az Evangelion egyáltalán nem durva. Simán mehetne a tv-den. Jó, nem a kölyöklubban, de mondjuk 8-9 körül simán. A szinkron miatt aggódnék inkább.
Kiváncsi vagyok, hogy az Evangelion filmet hogy csinálják meg. Meg az is érdekel, hogy japán vagy amerikai szinészek játszák-e?
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Általában én védem meg a ilyen téren az EVÁt, de azért nem lennék biztos benne hogy a keresztek és angyalok hatására nem habzana egy biznyos kör szája...
::reliev::

Ami meg a filmet illeti, amcsik, és szerintem sok jót ne várj. Egy piszok látványos, szimpla akciófilm lesz belőle (!! SZERINTEM !!)
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Evangelionnal fölösleges addig próbálkozni, amíg az anime nem ér el minimális sikereket az idősebbek körében, Mo-n, mer eléggé olyan sorozat hogy vagy bejön vagy nem, és egy ilyennel nem igazán lenne nyerő kezdeni^^'

szerintem is inkább egyestéseket kéne előbb vetíteni...
Kép
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Meglivorn írta:Általában én védem meg a ilyen téren az EVÁt, de azért nem lennék biztos benne hogy a keresztek és angyalok hatására nem habzana egy biznyos kör szája...
::reliev::
na igen ez a másik ok....
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Ok, lehet, hogy országunk még nem érett ehy NGE-re. (valszeg nem is értenék :roll: )

Tényleg csak amerikaiak? Óóó, ez most sziven ütött. DE, ha nevetségessé teszik a hülye akciófilmük miatt az NGE-t, én olyan mérges leszek........
Személyesen megyek él Amerikába. Felkeresem a rendezőt. És :gun:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Misato írta:Tényleg csak amerikaiak? Óóó, ez most sziven ütött. DE, ha nevetségessé teszik a hülye akciófilmük miatt az NGE-t, én olyan mérges leszek........
Személyesen megyek él Amerikába. Felkeresem a rendezőt. És :gun:
Hát NGE film azért még nem mostanában lesz. Lehet, hogy már mind meghalunk végelgyengülésben, mire mozikba kerül. :P Unokáink sem fogják látni. :D
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Azért, remélem nem lesz igazad. :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Offtopic, de...
Misato írta:Szeintem az Evangelion egyáltalán nem durva. Simán mehetne a tv-den. Jó, nem a kölyöklubban, de mondjuk 8-9 körül simán.
Oooo... hogy az Eva nem durva? :shock: Sz'al... oke, nem ez a legverbentocsogosabb anime (bar az is van benne boven), de a lelki resze azert eleg brutal. (Shinji tehetetlenul vegignezi, amint az Eva szetszedi Toujit... Asuka vs. vmelyik angyal az Oromodas reszben.... esatobbi...) #____# A 8-9-es musorsavban en max. jol megvagva, 12 even felulieknek karikaval mutogatnam. ^^;;
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

meg az egész EoE úgy ahogy van....
Kép
Válasz küldése