Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Véleményem szerint ha valaki veszi a fáradtságot, és végignézi a topic összes postját, az valamennyire megérti, hogy mi az az Emule, Ed2k hálózat, protokollok, stb...

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hali!

Le akarnám szedni az Emule legfrisebb verzióját a hivatalos oldaláról, de nem megy.
Pontosabban innen szeretném: http://content.emule-project.net/view.php?pid=35
Nektek megy?
Mi lehet a gond?

Esetleg tudnátok adni egy más helyet, ahonnan biztosan le lehet kaparni?

THX!
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

StabWest írta:Nézd meg ezt a linket:
http://prdownloads.sourceforge.net/emul ... taller.exe
Sajnos nekem nem megy... Semilyen letöltő progival...
Neked elindúl a letöltés?
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Nekem megy a töltés... 1 perc és kész.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

StabWest írta:Nekem megy a töltés... 1 perc és kész.
Érdekes... :roll: Én ha elindítom egy letöltő progival, akkor tölt 1 másodpercet és eltűník a listáról...

:roll: :roll: :roll:
Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Próbáld simán a honlapon keresztül! Nem nagy progi.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

StabWest írta:Próbáld simán a honlapon keresztül! Nem nagy progi.
Bármelyik mirror-t próbálom, nem megy. Csak nem tudom mi lehet a gond, bármi más progi simán jön lefelé.

Ha nem letöltő progival próbálom, akkor a "A lap nem jeleníthető meg." hibát kapom.

Hmmmmmmmmmmmmmmm..................................... :? :roll: :roll:
Kép
Tiadar
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.02.21. 19:46

You Have Lowid

Hozzászólás Szerző: Tiadar »

Hi!
Létszi valakimondja meg mit kell tenni akkor ha lowidem van!
Az e-mule honlapján sem találom.
Legalább közvetlen linket adjov valaki.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Re: You Have Lowid

Hozzászólás Szerző: Rage »

Tiadar írta:Létszi valakimondja meg mit kell tenni akkor ha lowidem van!
El kell olvasni ezt a topicot végig. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Sokan kérték, ezért most leírom:

Lowid: Akkor kapod, ha a portod nem elérhető valami oknál fogva...(vagy ha az adott server hibásan van beállítva)
Az ilyen user csak lowides userekkel tud kommunikálni, és ez hatalmas veszteségeket okoz...

Hogyan kerüljük el a lowid-et?

A válasz egyszerű és hatásos...
Először is a tűzfalon engedélyezni kell az emule-t a programok engedélyezése menüpontnál...(minden normális tűzfalnak lennie kell)
Másodszor ha router vagy egyéb dolgok kapcsolódnak a netre, engedélyezni kell a routeren az emule portjait...(ezeket a portokat itt találjuk: beállítások/kapcsolat)
Érdemes az windows-os tűzfalat lekapcsolni, mert az is blokkolhatja a portot...

Milyen portot állítsunk be? Hagyjuk meg az "alap" portot?

A válasz egyértelműen nem.
Az internetszolgáltatók külföldön, (de főleg amerikában) blokkolják az emule alap portját, mert túl nagy rajta a kimenő/bemenő adatforgalom, és pl. ezért is kaphatsz lowidet...
Ezért a portokat megváltoztatva az emule-ben általában 10-20%-s letöltés növekedést tapasztalhatunk...(nálam az átlagos 30 kb/s most már átlagos 50-60 kb/s-el megy)
A portnak bármilyen számot megadhatunk 1000-10000-ig, én szerintem az 1000-2000 közötti portok jó választások...

Kademlia?? Hogy is van ez?

Úgyisvanez, hogy a Kademlia egy új protokoll, hasonló az overnet protokolljához, de jobb abban, hogy szabadon bővíthető, (open-source) míg az overnet nem...

És hogy működik?

Az emule idáig szerverekkel működött, úgy, hogy az adott user bejelentkezett a serverre, és a server szolgáltatta ki neki a többi user megosztott fájlainak listáját, és a keresés is a serveren ment...
Természetesen ez a megoldás nagyon gyors a Kademliához képest, viszont sok hátránya is van...
Tehát akkor tisztázzuk:

----------------------
Server-es Emule:
----------------------
-------------
Előnyök:
-------------
-Gyors keresés, gyors forrás keresés, gyors user identification...
-A fájlokat könnyebben és gyorsabban lehet megtalálni...
-------------
Hátrányok:
-------------
-Leecher modok használói (ezek olyan modok, amik nem engedik a feltöltést, ellopják a user hash-t, stb...)
-Server leterheltség...
-Ha a server ledob, elveszik az adatátvitel...
-Dos attack...

-----------------------------------------------------
És most jöjjön a Kademlia...
-----------------------------------------------------
Kademliás Emule:
-----------------------

-------------
Előnyök:
-------------
-A userek nem ipvel azonosítják egymást, hanem user id-el...
-Emiatt olyan, hogy leecher mod, megszűnik, mert nem lehet kihasználni...
-A Riaa és egyéb copyright cégek nem bírják látják az ipdet, nem tudják honnan töltesz le...
-Nincsenek serverek, userek vannak, minden user egy "node"-ként szolgál, vagyis nincsen lowid...
-Az adatátvitel sokkal gyorsabb, mert nem serverről csatlakozol, hanem "direct connect"-el, emiatt alacsonyabb pingeket kapsz...
-Mivel a usereket nem ip szerint keresi, hanem id szerint, ezért az ideket le tudja tárolni egy fájlban, és később csak az idekre fog rákeresni, ez gyorsabb keresést tesz lehetővé, mivel hiába változik meg az ipje az illetőnek, az id ugyanaz marad...

---------------
Hátrányok:
---------------
-Lassú keresés...
-Lassú user keresés...(kivéve, ha már több mint egyszer csatlakoztál, mert akkor már letárolta fájlba)

Több hátrány nincs!

Tehát akkor most csak Kademliát, vagy serverest használhatok igaz?

Nem...
Lehet mindkettőt egyszerre futtatni, tehát egyszerre lehetsz fent a servereken és a kademlián is, hiszen a kademliás emule már hybrid kliens...(több hálózathoz csatlakozik)

Nem tudok Kademliához csatlakozni! Mit tegyek?

Ahhoz hogy kademliához tudjál csatlakozni, előtte fel kell csatlakoznod a serverekre, keresned kell egy usert, aki fent van a kademlián (meg kell nézni, hogy milyen klienst használ, ha O.40 fölöttit, akkor valószinűleg fent van a kademlián) és "bootstrap"-elned kell őt, ezzel megkéred az adott user-t, hogy csatlakoztasson fel téged a kademliára...
Ha már egyszer ezt megcsináltuk, és csatlakoztunk legalább 100 emberhez a kademlián, legközelebb ha elindítjuk az emule-t, már csak a kapcsolódás gombot kell majd megnyomnunk, nem kell többé "bootstrap"-elni...

Csak 500 ember? Ilyen kevesen használnak Kademliát?

Igen, mert a Kademlia még csak béta verzióban van, ezért még nem rakták bele az eredeti kliensbe...
Egyébként kb. 2-3000 ember van fent a kademlián, de a nagyobb pinggel rendelkezőket kiszűri az emule, ezért látsz csak 500 embert...

Ha ilyen kevesen vannak, akkor minek csatlakozzak?

Lehet, hogy kevesen vannak, de én állandóan találkozom velük egyes fájlok esetében, és nagyon jó feltöltőknek bizonyulnak...
Nekem kb. 10 kb/s-et gyorsult az emule-m, amióta Kademliára is csatlakozom, pedig a források nem változtak a fájlokra...

Vannak olyan userek, akik csak Kademliára csatlakoznak?

Vannak, kb. 100 db, és ezek a userek azt állítják, hogy ők állandó 40 kb/s-el töltenek le csak a Kademliáról...
Szóval érdemes csatlakozni...

Szóval végeredményben milyen beállításokkal kaphatom a legnagyobb sebességet a letöltésben?

1. Portátállítás 1000-10000-ig bármilyen szám megfelel portnak
2. Legalább 12 kb/s-es konstans feltöltés...
3. Csatalkozás: Server/Kademlia

Ez a 3 dolog a legfontosabb, és ha még jobb teljesítményt kell, akkor ajánlom a modok használatát:

Kedvenc modom: Blackhand

Wow! Köszi a segítséget, minden jól működik!

Én köszönöm, hogy végigolvastad ezt a faq-t... 8)
Ha mégis valami nem működne, szívesen válaszolok a fórumban, vagy e-mailben...[chronos@pro.hu]

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Megkérhetném az egyik adminisztrátort/moderátort, hogy rakják ki az emule tutorial részlegbe ezt a kis faq-t...
Köszönöm... 8)

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Helló Chronos!

"Nem tudok Kademliához csatlakozni! Mit tegyek?"
Hát én sem, de sajnos sem japánul, sem benfentes "userul" nem tudok, meg csak normál emuléző vagyok, ezért a leírásodból -legalábbis ezen részéből egy kukkot nem értettem! Magyarul, ha kérhetném, hogy a mezei felhasználó is megértse! Köszi előre is!
Ha lehet, kérlek, ne szólj meg azért, mert nem tudom, mi a Bootstrap. Ez van. (és még hányan vagyunk így)

Még egy számomra homályos dolog: írod, hogy portot kell állítani. De hol? A Beállítások--Kapcsolat-nál találtam (TCP, UDP)portállítási lehetőséget: TCP=4662, UDP=4672. A TCP-t átírtam 1100-ra, de az UDP-t nem engedte 4000 alá írni. Akkor hogyan fogadjam meg a javaslatodat, és állítsak 1000 és 2000 közé?

Látod, ilyen hülyék is próbálnak emulézni (mert emulézni jó!), ezért kérlek, hogy mos még egyszer, de "magyarul" mond el, hogyan is lehetne kaméliázni, azaz Kademliázni!

Köszönettel: szaki
szaki58
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Valamit elfelejtettem az előbb megkérdezni, pedig már régen fúrja az oldalam.
Korábbi verziónál 200 találat volt a max, a mostaninál pedig 300.
Miért van ez a korlát, hogyan lehet átlépni, és miért lehet, hogy néha megfeledkezett magáról az emule, és beadott 364 találatot? (ez két-három alkalommal fordult elő)

Üdv: szaki
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Helló Chronos!

"Nem tudok Kademliához csatlakozni! Mit tegyek?"
Hát én sem, de sajnos sem japánul, sem benfentes "userul" nem tudok, meg csak normál emuléző vagyok, ezért a leírásodból -legalábbis ezen részéből egy kukkot nem értettem! Magyarul, ha kérhetném, hogy a mezei felhasználó is megértse! Köszi előre is!
Ha lehet, kérlek, ne szólj meg azért, mert nem tudom, mi a Bootstrap. Ez van. (és még hányan vagyunk így)
Hát ennél egyszerűbben nehéz lenne, de azért megpróbálom...
Bootstrap csak akkor van, ha legalább emule 0.41a-t használsz...
Megtalálható a bal felső sarokban lévő Kademlia részlegnél...
A többi úgy műxik, ahogy mondtam:
-Fellépsz a serverekre, megvárod, míg megtalálja a forrásokat a fájlaidra, és utána megkeresed a források közül azokat a usereket, akik legalább 0.41a-t használnak...
Ezután kademlia részleg, megnyomod a csatlakozást, és ezután ha egy 0.41a-t használó userre jobb gombbal rákattintasz, ott lesz a bootstrap...
Addig próbálgatod a bootstrapelést ezeken a usereken, míg nem csatlakozik a kademlia...
Ha csatlakozott, akkor az idáig sárgán lévő userek átváltanak zöldre...
Ezután a művelet után pedig soha nem kell többe bootstrapelni, mert valahányszor elindítod az emule-t, elég a kademlia részlegben a csatlakozás gombot lenyomni...
Ennyi...

Egyébként én soha nem mondtam, hogy a kademlia az "mezei" usereknek való...
Még egy számomra homályos dolog: írod, hogy portot kell állítani. De hol? A Beállítások--Kapcsolat-nál találtam (TCP, UDP)portállítási lehetőséget: TCP=4662, UDP=4672. A TCP-t átírtam 1100-ra, de az UDP-t nem engedte 4000 alá írni. Akkor hogyan fogadjam meg a javaslatodat, és állítsak 1000 és 2000 közé?
Valamit elnézhettél, mert nekem mindkettő (tcp, udp) 1337-re van állítva, és gyönyörűen működik...
Látod, ilyen hülyék is próbálnak emulézni (mert emulézni jó!), ezért kérlek, hogy mos még egyszer, de "magyarul" mond el, hogyan is lehetne kaméliázni, azaz Kademliázni!

Köszönettel: szaki
Megvolt... 8)

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Valamit elfelejtettem az előbb megkérdezni, pedig már régen fúrja az oldalam.
Korábbi verziónál 200 találat volt a max, a mostaninál pedig 300.
Miért van ez a korlát, hogyan lehet átlépni, és miért lehet, hogy néha megfeledkezett magáról az emule, és beadott 364 találatot? (ez két-három alkalommal fordult elő)

Üdv: szaki
Hát a verziónak maximum annyi köze van hozzá, hogy elküldi a lekérési parancsot...
Sokkal inkább a server tehet ezekről a dolgokról, de megpróbálom ezt is "értelmesen" elmagyarázni:

Rákeresel valamire, talál a serveren mondjuk 500 találatot...
Ezt az 500 találatot nem írja neked rögtön ki, mert nagyon terhelné a hálózatot...
Ezért először csak 300at jelenít meg, és ha ezután a MORE gombra kattintasz, akkor kiegészíti 500ra...
Ha ilyen kereséseket kapsz, mint 350 az azért van, mert ha érzékeli a server, hogy 300 körül van a találat, akkor inkább többet ad le neked, elkerülve ezzel azt, hogy te használd a more parancsot, magyarul a terhelést csökkenti... 8)

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

thanxx!!

Hozzászólás Szerző: ekho »

Köszi chronos a tutort:):)


Ennek örömére fel is tettem a blackhandet:) (ismét:)


byez:ekho
Kép
Avatar
endberg
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2003.09.11. 01:11
Tartózkodási hely: hol is vagyok?

emule szerverek

Hozzászólás Szerző: endberg »

Hi Minnasan!

aprocka problemacka (lehet hogy mar volt, akkor gomen!)
Fo bajom mostansag az emuleval, hogy hihetetlen mennyisegben van fenn francia, spanyol, nemet nyelvu holmi, de original anglius cucc aligalig (legalabbis filmek tekinteteben)
Van vmi megoldas erre? (alternativ szerverlista, vagy akarmi mas)
A multkor is a guta csapott agyon, amikor tobb napnyi kuzdelem utan szert tettem egy francia (!) nyelvu Princess Blade-re....


udv:
endberg
--- champuruuuu! ---
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Chronos!

Köszönöm a segítséget!
A portátírás is sikerült, de valóban nem lehetett az első négyest törölni. A felülírás viszont sikerült. A sok-sok találat is megvan, a "kaméliát" majd ezután próbálom ki.
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: emule szerverek

Hozzászólás Szerző: Chronos »

endberg írta:Hi Minnasan!

aprocka problemacka (lehet hogy mar volt, akkor gomen!)
Fo bajom mostansag az emuleval, hogy hihetetlen mennyisegben van fenn francia, spanyol, nemet nyelvu holmi, de original anglius cucc aligalig (legalabbis filmek tekinteteben)
Van vmi megoldas erre? (alternativ szerverlista, vagy akarmi mas)
A multkor is a guta csapott agyon, amikor tobb napnyi kuzdelem utan szert tettem egy francia (!) nyelvu Princess Blade-re....


udv:
endberg
Sajnos az ilyen dolgokra nincsen szűrő, szerverlista pedig fölösleges, mert az összes serverhez lesz kapcsolat előbb-utóbb a program futása során...
Sajnos soha nem lehet tudni, hogy milyen nevű egy fájl, de az esetek 80%-ában egy fr szócska szerepel a fájlnévben...
Nálam az az 5let jött be, hogy várd meg míg összegyűlnek a források a fájlra, és utána nézd meg a fájl tulajdonságait, ott a fájlneveket, és ha ott találsz fr szót, akkor az francia lesz... 8)
Sajnos ez minden amit tudok ezzel az esettel tenni...

CHRONOS
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chronos 2004.02.25. 19:09-kor.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: thanxx!!

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:Köszi chronos a tutort:):)


Ennek örömére fel is tettem a blackhandet:) (ismét:)


byez:ekho
Jól tetted... 8)

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Chronos!

Köszönöm a segítséget!
A portátírás is sikerült, de valóban nem lehetett az első négyest törölni. A felülírás viszont sikerült. A sok-sok találat is megvan, a "kaméliát" majd ezután próbálom ki.
Mindig örömmel tölt el, ha egy elégedett emule felhasználóval találkozom... 8)
Örülök hogy sikerült és remélem jó barátod lesz ez a p2p program... :wink:

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

kérdés:

Blackhandnél lehet állítani,hogy hány embernek töltsek fel???,csak mert nem találtam:(:( vagy én lenni vak? :twisted:

köszi:)


ekho
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:kérdés:

Blackhandnél lehet állítani,hogy hány embernek töltsek fel???,csak mert nem találtam:(:( vagy én lenni vak? :twisted:

köszi:)


ekho
Próbáld meg a következőt:
Beállítod a feltöltésnél az "Upload speed sense-t", majd ott van rögtön alatta 3 kocka, abból a legfelsőt kell kipipálni, és akkor csak annyi embernek fog feltölteni, amennyivel ki van használva a sávod...(kb. 2-3 embernek)

Más megoldás a black hand beállításoknál beállítani a max. 2 slotot, de ez instabil uploadot fog okozni, szal inkább ajánlom az előző megoldást...

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

okay,köszi!:)
Kép
Válasz küldése