Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Szaisztok SM fanok!

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy legyen már egy topic az Smnek si, mert még sajna nincs neki! Szóval akit érdekel írjon, meg minden! például nektek ki a kedvenc Negatív hősötök? (Rólam lehet sejteni , nem si tudom honnan :) ) ÉS a pozitív? Sokan szerepelnek a sorozatban az tuti! És mit szóltok a legújjabb SM Livehoz?
Szóval szerintem feldobtam pár kérdést, várom a leleményes válaszotokat!

HEY!
Demando
UI: És ne felejtsétek:
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Régen láttam már a full sorozatot. (bár németül megvan az utolsó széria VHS-en ::jthrill:: .
Kedvenceim: Haruka, Michiru, Sailor Saturn
Kedvenc gonoszok: Black Lady, Sailor Galaxia, Neherenia
Hozzátenném, hogy mindig változtak a kedvenceim, így tényleges adatokat akkor tudnék szolgáltatni, ha újra, egyben, JAPÁNUL megnézném a filmet.

Amúgy tényleg jó volt létrehozni ezt a topicot, mert sokaknak az SM volt a lökőerő... :D :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Hát nekem először mindig agy lágy dallam jut eszembe a filmről amit egy amulett játszott.
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Higi írta:Hát nekem először mindig agy lágy dallam jut eszembe a filmről amit egy amulett játszott.
Jaj, azt annyira szerettem! Jó lenne ha meglenne az OST is, nagyon jó zenék voltak a filmben... :mosoly:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Ayanami írta:
Higi írta:Hát nekem először mindig agy lágy dallam jut eszembe a filmről amit egy amulett játszott.
Jaj, azt annyira szerettem! Jó lenne ha meglenne az OST is, nagyon jó zenék voltak a filmben... :mosoly:
Hát nekem elég sok zene megvan. Az Outer-ek zenéje sem rossz.
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem kazin vannak normális számok... de háttérzenék nincsenek :(
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Ayanami írta:Nekem kazin vannak normális számok... de háttérzenék nincsenek :(
Mondom nekem van egy pár. ha gondolod felpakolom őket egy tárhelyre meló után. :roll:
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Higi írta:
Ayanami írta:Nekem kazin vannak normális számok... de háttérzenék nincsenek :(
Mondom nekem van egy pár. ha gondolod felpakolom őket egy tárhelyre meló után. :roll:
Korlátozott a netem, így majd februárban tölteném le. :oops: de amúgy köszi
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Csak szólj ha aktuális :wink:
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Wááááá, Sailor Moon :D Kedvenc témám, na ehhez még hozzászólok.
Kedvenc szereplőim: Minako, Chibi-usa, Usagi ha anime, manga esetében pedig mindenkit nayon szeretek. Chibi-usa-t először utáltam, aztán elolvastam a mangát, és végül megszerettem.
Negatív: na ez változó volt, és sok is volt. Leginkább Galaxya-sama és.... mondjuk az Amazon Quartett volt nagy kedvencem.
Musical-ből imádott kedvencem Ono Hikari-sama ::daisuki:: Személyszerint a kedvenc szerepem tőle Prince Demando. Imádom. A kedvenc Sailor Moon-om pedig Kanbe Miyuki.
A Moviekból mindegyiket szeretem, hozzám az S áll legközelebb, mert abban nem voltak másolt jelenetek a sorozatból, és az az egyetlen, aminek manga alapja is volt. Specialok közül a vápíros tetszett a legjobban (annak a manga változata is érdekes volt :shock:).
A Live Action pedig nem teccik, mégpedig azért, mert a színészek nem színészek az én szemembem. De kinek mi, nem? :D
A sorozat zenéit imádom, és megverem a franciákat, mert nem adták ki a többi Artbook-ot, pedig náluk volt külföldön a legjobb minőség.
Szeretem ezt az animet. :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

::daisuki:: Black Lady! ::daisuki::
She's my Mistress! :x_x: Kép
:gurul:

Nah, szóval nagyon tetszik Naoko Takeuchi munkája és nem véletlenül pihen itt a polcon majdnem a teljes SM és Sailor V manga eredeti japán kiadásban. :wink:
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, pozitív szereplő úgy Istenigazából egyik sem fogott meg az SM-ből, de a negatív közül a generálisokat bírtam a legjobban, azok közül is Kunzite-t
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Diamondo, tudtam, hogy fogsz nyitni ilyen topicot ^.^

Én is naon szerettem régen az SMet, és pont tegnap volt az, hogy gondoltam egyet és meghallgattam az egyik Sailor Moon CDmet. Aztán előhalásztam a dalszövegeket és elkezdtem énekelgetni ^^'' Eléggé meglepődtem magamon, hogy még mindig kívülről tudom őket ^^''' De tök jó volt ^^

Amúgy nekem Chibiusa volt a legnagyobb kedvencem, meg Pegasus ^^ A moviekból pedig Perurut szerettem ^^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

imádom a SM-t! ::daisuki:: amikor régebben az RTl2-n ment, láttam az öszzes részét +a 3 movie-t is. ::sugoi:: nagyon oda voltam érte :D 7 kazim tele van vele :wink:
kedvenceim: sailor moon, sailor venus, sailor neptun, amazon quartett, chibi-chibi. :wink:
a moviekból az 1 és a 2 tecett nagyon...(a harmadik talán azé nem mert chibi-usa volt az 1ik főszerplő...és hát nem igazán kedvelem mert mindig rí...) :roll:
Kép Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én a zenéit imádtam nagyooon! Télleg, nincs meg vkinek a német zene? mármint nem az openingek, hanem a japán számok, amiket átírtak. Mert nekem meg volt, de elszállt a gépem, azóta nemt'om megszerezni T.T
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Van nekem néhány Sailor Moon számom. A japán opening zenéje megvan, meg az a hegedűs szám.
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

De örülök hogy nem vagyok egydül a szenvedélylemmel. Amúgy és is tudtam Sora hogy fogok nyitni egy ilyent! :) Na most jövök én. Jómagam kifejezetten nem szeretem a belső kört. mármint ok, aranyosak meg minden, de én inkább a misztikusabbakért rajongok :) Ezért is imádom a külső kör összes szereplőjét :) MINDET!
És tudom hogy mit fogtok szólni, de én akkor is szeretem a Csillagosokat! Sailor Star Healer a legjobb! meg Seya of course! :) Taikin kéne még dolgozni! :)
Az ellenségekből nekem is változó ízlésem van, de legjobban Demando és a Black Lady néz ki, ez vkitathatatlan. amúgy akik még isteniek, azok a generálisok. Imádoma Deth Buster sorozatot, avyg az S szériát. nekem ép az tetszik hogy ott midnenki megöli a másikat! A sötét hold család meg ISTENI! Nem si hiába! Galaxiáék alatt még a poénok is frissülnek és Aluminium Siren alakja valami fantasztikus. Vagy Iron Muose, de ő már csak akkor mikor menekül a telefonok elöl! :) Született gonosz avygok :twisted: Egyedül a fa gyre,mekeit nem szeretem, bár mivel a kártyákért rajongok, íyg abban az ellenségek a jók :)
Najó azért van amit nem szeretek az SMben, az pedig a Live sorozat. Hát azon vísítva röhögtem szét magam!!! Holnbap már Usagi a műanyag csörgőjével űzi a gonoszt??? borzalmasan ygenge! ennyit ma éjszakára! majd holnap jövök!

Ui: Dejó hogy ennyein szereti...
Akit éredekel tudok címeket ahol le lehet tölteni egy két részt...
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem meg inkább a belső kör a kedvencem. Hozzám ők állnak a legközelebb, mert mindegyikőjükben találtam magamból valamit. Számomra a legemberibb karakterek.
Emlékszem annó, hogy utáltam Haruka-t és Michirut. Aztán végül megszerettem őket, de még annó a németen nem miattuk szerettem bele a Sailor Moon-ba, és a mangában sem ők fogtak meg annyira. De kinek mi tetszik.
Nekem a Live-al két bajom van.
1. Összehasonlítottam a régi Power Rangers-el és rájöttem, hogy az jobban volt megcsinálva.
2. A színészekről inkább nem nyilatkozom, mivel színészek nincsenek benne^^" (hú, ezért mit fogok kapni)
Tényeg, Demando, de jó hogy mondod, Iron Mouse a mai napig az egyik fő kedvencem.
Demando-t amúgy csak a musicalbe szerettem, szegénytől a manga elvette a kedvemet^^, bár animében sem szerettem túlzottan. Viszont hű Ono Hikari fanként a musical béli Demando-t naaaagyon szeretem^___^
Sailor Moon 4ever
és persze Hii-sama 4ever^________^
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Sailormoon forever! :)

Hat nagy szerelmem Setsuna (Pluto), o a legszebb, legelegansabb, egyszerre misztikus es kozvetlen, kedves ::daisuki:: (meg mindig nincs egy rendes druul smiley). No igen, ugy tunik, nekem mindig az idosebbnok jonnek be :)
De persze azert Usagirol se feledkezzunk el, ot nem lehet nem szeretni! Bar ismerek ilyen egyent, de hagyjuk.

Gonoszok kozul... Kaolinte! Druuuuuuuul! Dogos voros babe ::daisuki::
Aluminium Siren nagyon aranyos...amugy a legmereszebb ruha dijat is megerdemli :) Naoko amugy is jo ruhakat tervez, bar keves lany venne fel azokat :)

Akit meg nagyon megkedveltem, pedig csak ket reszben szerepelt az Kakyuuhime. Ebben seiyuuja is sokat segitett, nagyon jo!

Hm, ujra meg kellene nezni a Sailormoont.
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Acheron írta:No igen, ugy tunik, nekem mindig az idosebbnok jonnek be :)
de ennyire? :D

Na akkor én is sorolom:
kedvenc szereplő: Hotaru (misztikus, kedves, és még póverful is)
legkevésbé kedvelt szereplő: Starlights (szerintem elég egyértelmű, hogy miért)
egyébként ugye mindenki Mamoru-t, és Chibi-usa-t szokta utálni. Mamoru-val semmi bajom, ráadásul a vége felé már alig szerepel, Chibi-usa az R-ben és az S-ben még aranyos, de a SuperS-ben kifejezetten idegesítő (ráadásul lehet, hogy én nem vagyok elég szabadelvű, de hogy valaki szerelmes legyen egy lóba... :))

kedvenc negatív karakter: hát, tudja fene, talán Fiore az R movieból, vagy Tomoe professzor (szigorúan beárnyékolt arccal, gonosz kacajjal)

sorozatok rangsorolása: holtversenyben nyer az eredeti és az S, aztán az R, a Stars, és a SuperS az utolsó

kedvenc movie: R movie, az zseniális (az S-ben túl gagyi az erőltetett öko-üzenet :()
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Hát igen!

Kakyuu Hime szerintem is tök jó, kár hogy 2 részig él! (kihagyuka feltámadásokat). Ami az idősebb nőket illeti, (Pluto) nekjem is ő az egyik favoritom, meg szaturn. Bárszaturuszt csak egyetlen mondatáért szeretem az pedig az, amit Neheleinának mond, miután az feltámadt, és mikor épp hazsnálni akarja a Silent Glave Surpirise-t és a Neheleian kiröhögi hogy úgysem meri! :) Az a legjobb benne! Tényeleg neki van a sorozatban átváltozása? Mert egyesek szerint nincs. Én sem emlékszem nagyon rá hogy lenne.inkább megkérdem.. Szóval itt az újjabb kérdés! :)
Michiru si nagyon jó fej! Bár szerintem csak Haruka melett ér valamit. egyedül nem lenne jó! :)
Szóval Saturnnak van átváltozása?
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Pr Demando írta:Hát igen!

Kakyuu Hime szerintem is tök jó, kár hogy 2 részig él! (kihagyuka feltámadásokat). Ami az idősebb nőket illeti, (Pluto) nekjem is ő az egyik favoritom, meg szaturn. Bárszaturuszt csak egyetlen mondatáért szeretem az pedig az, amit Neheleinának mond, miután az feltámadt, és mikor épp hazsnálni akarja a Silent Glave Surpirise-t és a Neheleian kiröhögi hogy úgysem meri! :) Az a legjobb benne! Tényeleg neki van a sorozatban átváltozása? Mert egyesek szerint nincs. Én sem emlékszem nagyon rá hogy lenne.inkább megkérdem.. Szóval itt az újjabb kérdés! :)
Michiru si nagyon jó fej! Bár szerintem csak Haruka melett ér valamit. egyedül nem lenne jó! :)
Szóval Saturnnak van átváltozása?
Ha jól tudom, a sorozatban nincs (sohasem mutatják), viszont valamelyik (szerintem PS1-es) játékban van, az ebből kivakart animációt le is lehet kaparni a netről valahonnan.
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép :wink: :wink: :wink:
Kép Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nekem sorozatok rangsorolásban, húúhh, hát, nem tudom.
Az első és az R a kedvenceim (-mínusz az űrmanós részek^^"), aztán SS és S egy helyen, és a sor legeslegvégén a Stars.
A movieknál az ökóüzenetet nem értem. Nekem 1. az volt az első 2. az mangából van írva 3. abban nincsenek a sorozatból vett elemek, míg az R-ben van néhány az első sorozatból 4. nincs semmi ökó üzenet, Usagi nem arra utal, kár, hogy nem értetted 5. Kaguya hime:) és még sorolhatnám.
De mindegyiket szeretem.
Kép
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Acheron írta:Hm, ujra meg kellene nezni a Sailormoont.
Én is erre a következtetésre jutottam a minap...már csak idő kéne hozzá ^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Válasz küldése