Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Emule

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Most olvastam az Emule-s leírást az oldalon, és tényleg nagyon jó! 8)
Ki írta azt a leírást? Hikari vagy Panuru?

Egyébként azért hoztam létre ezt a thread-et, mert elég sokat tudok az Emule-ről, többek közt a modokról is amiket hozzá kiadtak... 8)
Ezenfelül minden nap szoktam olvasni az Emule fórumját, szal tudom a legújabb fejlesztéseket, stb...

Ha valakit érdekel a dolog, én szívesen segítek minden Emule-s kérdésben... 8)

Nah, várom a kéréseket... (és remélem nem okoztam gondot ezzel a thread-el... :( )

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

udv!

most csak 1 kerdesem lenne: keresesnel nem lehet vhogy beallitani, hogy ne csak 201 talalatot mutasson, hanem amennyit csak talal.
mas: szereztem crackelt emulet (emule 0.29a-cracked upload-speed and ipfilter_-eecher.rar) <- ez a filenev. Errol hallottal vmit?

byez: gabranek
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:udv!

most csak 1 kerdesem lenne: keresesnel nem lehet vhogy beallitani, hogy ne csak 201 talalatot mutasson, hanem amennyit csak talal.
mas: szereztem crackelt emulet (emule 0.29a-cracked upload-speed and ipfilter_-eecher.rar) <- ez a filenev. Errol hallottal vmit?

byez: gabranek
Oké, essünk neki:
1. Erről már szó volt a fórumon, az eredmény, hogy a jövőben kijövő Emule verziók már több találatot fognak kiírni...
Addig is használj www.jigle.com-ot, ha oda beírsz egy keresést, akkor kiadja az összes találatot...

2. áááááááááááá!!!! Hát persze hogy hallottam róla, és szerintem ne pakold fel, és sürgősen töröld le...
Hogy miért? Mert ez egy "LEECHER MOD", egy olyan mod, amiből kiszedték a feltöltést, csak letölteni tudsz, ráadásul ellopja mások creditjeit, átírja a konfigurációs fájlokat, stb... :shock:

Persze a "LEECHER MOD"-osok ellen már elkészült 1-2 védelem, mint például a védett credit, meg egyebek, magyarul bannolva leszel, ha a "LEECHER MOD" megpróbálja ellopni a védett creditet...
Szóval ne telepítsd fel, töröld le, különben bannolva leszel, és az Emule-t semmire nem tudod majd használni...

3. Fogalmam sincs hogy miért kell crackelt Emule-t használni, mivel az Emule teljesen ingyenes, és nyílt forráskódú (open source) spyware és adware mentes... 8)
Tölts le egy Emule 0.29c-t a hivatalos site-ról, és ha akarsz akkor egy normális modot innen: www.emule-mod.de

Sok szerencsét!

CHRONOS
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Chronos írta: 2. áááááááááááá!!!! Hát persze hogy hallottam róla, és szerintem ne pakold fel, és sürgősen töröld le...
Hogy miért? Mert ez egy "LEECHER MOD", egy olyan mod, amiből kiszedték a feltöltést, csak letölteni tudsz, ráadásul ellopja mások creditjeit, átírja a konfigurációs fájlokat, stb... :shock:

Persze a "LEECHER MOD"-osok ellen már elkészült 1-2 védelem, mint például a védett credit, meg egyebek, magyarul bannolva leszel, ha a "LEECHER MOD" megpróbálja ellopni a védett creditet...
Szóval ne telepítsd fel, töröld le, különben bannolva leszel, és az Emule-t semmire nem tudod majd használni...

3. Fogalmam sincs hogy miért kell crackelt Emule-t használni, mivel az Emule teljesen ingyenes, és nyílt forráskódú (open source) spyware és adware mentes... 8)
Tölts le egy Emule 0.29c-t a hivatalos site-ról, és ha akarsz akkor egy normális modot innen: www.emule-mod.de

Sok szerencsét!

CHRONOS
ok nem fogom hasznalni, csak kivancsi voltam hatha hasznos dolgokat valtoztattak meg móbenne. Kulonosebben nem zavar a feltoltes. 12-k ra allitottam a korlatot.
0.29c -t hasznalok shivka moddal.

kerdes: a prioritasnak van jelentosege? ha kijelolok vmit letoltesre akkor auto-magas-t kap. igy gyorsabban tolti le mintha normalis lenne?

byez: gabranek
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Anonymous írta: ok nem fogom hasznalni, csak kivancsi voltam hatha hasznos dolgokat valtoztattak meg móbenne. Kulonosebben nem zavar a feltoltes. 12-k ra allitottam a korlatot.
0.29c -t hasznalok shivka moddal.

kerdes: a prioritasnak van jelentosege? ha kijelolok vmit letoltesre akkor auto-magas-t kap. igy gyorsabban tolti le mintha normalis lenne?

byez: gabranek
bocs, ez en voltam csak elfelejtettem beregelni :(

byez: gabranek
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Emule

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Chronos írta:Ki írta azt a leírást? Hikari vagy Panuru?
Szerény személyem követte el ^_^. Jó ötled egy ilyen topic, mert azért mindent nem írtam bele, csak tényleg olyan alapokat, amivel valaki nekiállhat letölteni.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Gabranek írta: ok nem fogom hasznalni, csak kivancsi voltam hatha hasznos dolgokat valtoztattak meg móbenne. Kulonosebben nem zavar a feltoltes. 12-k ra allitottam a korlatot.
0.29c -t hasznalok shivka moddal.

kerdes: a prioritasnak van jelentosege? ha kijelolok vmit letoltesre akkor auto-magas-t kap. igy gyorsabban tolti le mintha normalis lenne?

byez: gabranek
Én is 0.29c-t használok sivka mod-dal, és nekem nagyon bejött... (mellesleg a 3 legjobb mod = sivka, morph, lsd)
Más:
A letöltendő fájlok prioritását te is megszabhatod, de a program maga automatikusan megszabja, és ez a források számától függ, pl:
-Nagyon magas (kevés a forrás)
-Magas (egy kicsit több)
-Normális (úgy kb. 50 - 100 között)
-Alacsony (100-200 forrás)
-Nagyon alacsony (200-300 forrás)

Ez csak egy példa volt, természetesen minden Mod máshogy használja a prioritást... 8)
Szóval szerintem fölösleges a letöltés prioritását állítani, viszont a feltöltés prioritását állíthatod... (itt a legalacsonyabb prioritású fájlodat fogod a legtöbbször feltölteni, vagyis több pontot kapnak az emberek ha feltöltenek neked, de cserébe te is többet adsz nekik... 8) )
Hikari írta:
Chronos írta:Ki írta azt a leírást? Hikari vagy Panuru?
Szerény személyem követte el ^_^. Jó ötled egy ilyen topic, mert azért mindent nem írtam bele, csak tényleg olyan alapokat, amivel valaki nekiállhat letölteni.
Nekem nagyon tetszett a leírás... 8)
És az IRC-s is... de én örülnék neki, ha leírnád, hogy hogyan kell benne chatelni, meg a botok használata, stb...
Mert én abszolút lamer vagyok az IRC-hez, és elkéne egy kis segítség... 8)

CHRONOS
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Igazság szerint az irc leírás akkor készült, amikor összesen ennyit tudtam az irc-ről, mint ami le van írva. :P
Ez is ahhoz elég, hogy valaki a hőn áhított anime részeit, vagy ost-eket le tudja tölteni.
Azóta Panuru-vel folyamatosan próbálgatjuk a programot, botokat, stb, lehet hogy ki lesz még egészítve néhány dologgal előbb-utóbb, de még nekünk is sok a tanulnivalónk. ::japsmil::
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Nah, újabb avatar váltás... 8)

CHRONOS
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

klassz... ::sugoi::
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Ynah írta:klassz... ::sugoi::
Örülök neki, hogy tetszik... 8)
És egyben ezzel indulok a következő avatar versenyre is...
(ha addig nem találok valami jobbat)

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Hoi Chronos!

mar csak 1 problemam van emuleval: ha ugy kapcsolodok, hogy muxik a firewall kicsi id-t kapok. Zone Alarm Pro van fent, engedejeztem a 4661, 4662 -es tcp portokat vmi megse stimmel. udp portot is hasznal emule? Bar hiaba engedelyezem azokat is akkor sem jo.
otlet?
nem nagyon akarok tuzfal nelkul futkozni neten, tegnap is emiatt felnyomtak a gepem.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:Hoi Chronos!

mar csak 1 problemam van emuleval: ha ugy kapcsolodok, hogy muxik a firewall kicsi id-t kapok. Zone Alarm Pro van fent, engedejeztem a 4661, 4662 -es tcp portokat vmi megse stimmel. udp portot is hasznal emule? Bar hiaba engedelyezem azokat is akkor sem jo.
otlet?
nem nagyon akarok tuzfal nelkul futkozni neten, tegnap is emiatt felnyomtak a gepem.
Ne a portokat engedélyezd, hanem a programnak engedélyezd az internetes hozzáférhetőségét, mind server mind kliens szerint, vagyis:
Program control --> Access és Server mind engedélyezve
Nekem így van beállítva, én is Zonealarmot használok, és soha nem volt vele baj...

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

gabranek írta:Hoi Chronos!

mar csak 1 problemam van emuleval: ha ugy kapcsolodok, hogy muxik a firewall kicsi id-t kapok. Zone Alarm Pro van fent, engedejeztem a 4661, 4662 -es tcp portokat vmi megse stimmel. udp portot is hasznal emule? Bar hiaba engedelyezem azokat is akkor sem jo.
otlet?
nem nagyon akarok tuzfal nelkul futkozni neten, tegnap is emiatt felnyomtak a gepem.
asszem megvan a bibi, firewallon engedelyezni kell, hohy emule server modban fusson. De ha hulyeseget mondtam csak szolj.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:
gabranek írta:Hoi Chronos!

mar csak 1 problemam van emuleval: ha ugy kapcsolodok, hogy muxik a firewall kicsi id-t kapok. Zone Alarm Pro van fent, engedejeztem a 4661, 4662 -es tcp portokat vmi megse stimmel. udp portot is hasznal emule? Bar hiaba engedelyezem azokat is akkor sem jo.
otlet?
nem nagyon akarok tuzfal nelkul futkozni neten, tegnap is emiatt felnyomtak a gepem.
asszem megvan a bibi, firewallon engedelyezni kell, hohy emule server modban fusson. De ha hulyeseget mondtam csak szolj.
Nem mondtál hüyeséget, pontosan ezt akartam hogy állítsd be... 8)
Remélem működni fog...

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Chronos írta: Nem mondtál hüyeséget, pontosan ezt akartam hogy állítsd be... 8)
Remélem működni fog...

CHRONOS
igy mar muxik, thx :)
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hikari, Panuru:

Ezek ti vagytok?
http://anidb.ath.cx/perl-bin/animedb.pl ... oup&gid=95

Nem is tudtam, hogy animéket is rippeltek... 8)

CHRONOS
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

:LOL:
Azért itt még nem tartunk. ::jsmile::
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hikari írta::LOL:
Azért itt még nem tartunk. ::jsmile::
Sejtettem... 8)

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Chronos írta:
Hikari írta::LOL:
Azért itt még nem tartunk. ::jsmile::
Sejtettem... 8)

CHRONOS
Ha lenne miből rippelni hidd el megtennénk. :wink:
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Gyerünk emberek, nem hiszem hogy mindenki tökéletesen kiismeri az Emule-jét, meg hogy nincs gondja vele... 8)
Kérdezzetek nyugodtan...
Bárki kérdezhet! Hikari és Panuru is! 8)
Szal várom a kérdéseket...

--------

Kijött a legújabb Emule a 0.30a! 8)
Itt vannak az ujítások és a letöltés is:
http://www.emule-project.net/board/inde ... ntry172146

Egyébként pár dolgot rendkívül hiányolok ebben az új verzióban:
-Nincsen még Kademlia network támogatás
-Nem oldották meg a kisebb fájlok gyorsítását és a ritka fájlrészek (chunkok) szabad slotos megoldását sem... :(

Azt hiszem a készítők úgy gondolták, hogy most inkább a GUI-t és a programkódot javítják, mint hogy az egyéb kiegészítéseket, mint pl:
Az intelligens feltöltőrendszert, stb...
Bár már arra is gondoltam, hogy azért nem rakták bele, mert ezeket a kiegészítéseket a legúajbb modok úgyis támogatni fogják... 8)

Mindent összevetve nagyon jó, stabilabb emule verzióval van dolgunk...
Mindenki töltse le, és próbálja ki, írja meg tapasztalatát ide ebbe a threadbe... (én még várok egy mod kijöveteléig)

Más:
Emule 0.29c használóknak:
Most jött ki pár napja egy olyan mod, ami olyan dolgokat is támogat, amiket mások nem, és a legújabb újítások is benne vannak:
http://www.emule-mods.de/?mods=theblackhand

Használjátok egészséggel... 8) (útmutató: binary-t letöltöd, és kicsomagolod a tartalmát az Emule könyvtáradba... ha megkérdezi, hogy felülírja-e, akkor igen, írja felül...)

Sok szerencsét!

ui: Ha valami kérdésetek lenne, vagy valamit nem értettetek meg, válaszolok...

CHRONOS
Avatar
emperor
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.07.16. 12:57
Tartózkodási hely: Geofront

Hozzászólás Szerző: emperor »

Chronos, mi lenne velünk nélküled :D
Amugy én tűzfal nélkül nyomom, mert mindig gubanc volt vele és az emuleval, de lehet, hogy nem kéne? :?:
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

emperor írta:Chronos, mi lenne velünk nélküled :D
Amugy én tűzfal nélkül nyomom, mert mindig gubanc volt vele és az emuleval, de lehet, hogy nem kéne? :?:
Emule-hez nem szükséges tűzfal, mert nem tartalmaz se Adware-t, se Spyware-t, és a kliensek és serverek közötti kapcsolatokra saját biztonsági rendszere van... 8)
Nekem mindig be van kapcsolva a tűzfalam, és még soha nem írt ki semmilyen hibát Emule-vel kapcsolatban... 8)
Tehát ha problémáid voltak vele tűzfallal, akkor nyugodtan használhatod tűzfal nélkül is...

CHRONOS
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Az lehet, hogy az emulének nincs szüksége a tűzfalra, de én nem hagynám nyitva a házam ajtaját, csakmert egy csacsi téblábol a kertemben. Emperor, rakd csak vissza azt a tűzfalat, mert egy jóindulatú hacker bemér portscannerrel, és akkor annyi az otthoni hálózatnak, meg a többi anyagodnak is. Próbálj meg inkább utánnanézni az emule, és a tűzfalad ütközési pontjainak.
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Panuru írta:Az lehet, hogy az emulének nincs szüksége a tűzfalra, de én nem hagynám nyitva a házam ajtaját, csakmert egy csacsi téblábol a kertemben. Emperor, rakd csak vissza azt a tűzfalat, mert egy jóindulatú hacker bemér portscannerrel, és akkor annyi az otthoni hálózatnak, meg a többi anyagodnak is. Próbálj meg inkább utánnanézni az emule, és a tűzfalad ütközési pontjainak.
Én nem azt mondtam, hogy ne használjon tűzfalat, hanem csak azt, hogy Emule-hez nem szükséges tűzfal...(Ott az IPFilter meg az ellenőrző rendszer) 8)
Egyébként mindenkinek ajánlom a tűzfal használatát, és valamilyen memóriarezidens vírusirtó használatát, amely az összes bejövő adatot ellenőrzi... (NAV-nál az auto protect funkció)

CHRONOS
Válasz küldése