Sailor Moon, avagy a rizsnyuszi és rajongói

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Tenshi Rally Vincent írta:Hogyne adták volna ki. A DB-t is kiadták (legalábbis a Z-t tuti), és nem csak Amerikában, hanem japánban is.
Japánban mindent kiadnak DVDn, ott van elég süti otaku aki megveszi. :)

btw, a Sailor Moon-nak van többféle kiadása is, pl. egész jól befürödhet az az egyszeri amerikai aki a DiC féle verziót szerzi be az uncut-box helyett...
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

paTKany írta:btw, a Sailor Moon-nak van többféle kiadása is, pl. egész jól befürödhet az az egyszeri amerikai aki a DiC féle verziót szerzi be az uncut-box helyett...
Mwuhahahahahhaaaa ::japhaha:: Izé, az biztos, az ciki.^^"
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

hát igen...
mondjuk kár hoyg nem játszák mőár sehol...
Tudnám élvezni :)
DE szeretncsére netről letölthető egy pár rész! :)
ha van érdeklődés akkor beírhatok egy két címet, amit én is kaptam, meg hát találtam, meg izé izé... tudjátok :)
Szóval egy két rész címét azért tudom :)
Amúgy ha valakit nagyon érdekel, akkor a legjobb mód a beszerzésre a barátok! :) Ez egy yolan matematikai izé, minél több van belőle, annál több SM részed ledsz :)
De annak avne yg csúnya hátráyna is: fel kell állni a gép elől. Az meg uygebár néha nem is yolan könnyű...
Már ennyi az idő? na én rohanok (vagyis felállok), de várom hoyg írjatok sok sok szépet a Dícső és Örökfényű Sailor Moonról. Mondjuk hogy miért kell a legutolsó részekben már yolan giccses "varázsigét" kántálnia. Tudjátok azt a Starlight the honneymoon, therapy kiss-t!
AZ kicsit már nagyon folyik... :)
de azért még isteniek! És aprópó, aki tud, az írjon ide oldalcímeket avyg Bittorennes letöltés helyeket oksi?

Hálás köszönetem! :)

üdv:
Demando

UI: Sodd, Sora neketek van egy privi üzenetetetk, amit már vagy egy hete kaptatok de lusták avygtok bváalszolni!!!! :) gyerünk, még fel se kell állni, csak kattintani! :)
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ano, az Starlight Honeymoon Therapy Kiss. Amúgy meg azért van, mert a Sailor Moon egy mahou shoujo manga, és, ha megfigyeljük, nem is akármilyen. Alapja a giccs, amit a japánok - és én is - alapból imádnak. És én pl. pont ezért -is- szeretem. Tipikus, hétköznapi lány voltam, akit ez és nem a sötét oldal fogott meg 10-11 évesen. ....10 voltam^-^

Kép
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

é'tem...
azért nem modntam hogy nem jó:) Az is kell az embernek :)
Nem de bár?:)
"The moonlight carries the message of love"
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Mért ilyen kegyetlen a világ?!!!!!
Nincs Sailor Moon a magyar RTL Klubbon.Igazán leadhatnák még egyszer,nem? :(
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Edina-chan írta:Mért ilyen kegyetlen a világ?!!!!!
Nincs Sailor Moon a magyar RTL Klubbon.Igazán leadhatnák még egyszer,nem? :(
Hát, azzal a szinkronnal (bár, ha adnák, a semminél jobb lenne).... inkább a németen nézném... szemét UPC levette az RTL2-őt!!
Kép
Avatar
Pr Demando
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.01.11. 08:46
Tartózkodási hely: a Hold másik oldala

Hozzászólás Szerző: Pr Demando »

Tenshi Rally Vincent írta:
Edina-chan írta:Mért ilyen kegyetlen a világ?!!!!!
Nincs Sailor Moon a magyar RTL Klubbon.Igazán leadhatnák még egyszer,nem? :(
Hát, azzal a szinkronnal (bár, ha adnák, a semminél jobb lenne).... inkább a németen nézném... szemét UPC levette az RTL2-őt!!
Tényleg nekem sincs RTL2őm! szemétségÍ! AZon pedig van néha tök sok jó odlog! Például a mononoke Himet is leadták karácsonykor!!
Mondjuk azért az RTL klubb is leadhatná az Smet, nem sértődnék meg!
így netről beszerezni őket, kissé halálosan bonyolult. szóval aki tjud címeket szívesen vezsem!
"The moonlight carries the message of love"
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Edina-chan írta:Mért ilyen kegyetlen a világ?!!!!!
Nincs Sailor Moon a magyar RTL Klubbon.Igazán leadhatnák még egyszer,nem? :(
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!! Könyörgök bármit, csak azt ne!!!!!!!!!!!!! Az a szinkron egy egyszeri katasztrófa volt, és még a sztorin is hihetetlen mód torzítottak vele. Már sírtam fájdalmamban, hogy hagyják már abba. És hála Istennek abbamaradt!!!!!!! 8) Soha nem adják le többet, vagy csináljanak rá normális szinkront, ahol Harukanak átváltozatlanul nem férfihangja van, Artemisnak nem női, a gonoszoknál nem újrahasznosított szinkronhangok vannak, én a neveken se változtassanak, nem mondják azt egy szerelmespárról, hogy testvérek, találjanak ki jobb szövegeket, ahol hülyén hangzik a fordítás, és akkor beszéljenek a szereplők, mikor tátognak, Azt hiszem mindez alap lenne..... :roll: De ennyit a magyarokról!
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Na igen, egy animot magyarosítani, hát, nem a legjobb megoldás. A magyar nagyon szép nyelv, de az anime a japán kultúrában született, és szerintem elveszti a varázsát, ha a szinkront lefordítják, teljesen mindegy, milyen nyelvezetre. Mert ez egyrészt maga után vonja sokszor a nevek megváltozását (általában a helyi rendező saját szakállára), és már az érzelmek kifejezése sem olyan a szinkronban, mint az eredeti japán. Én amondó vagyok, egy anime eredeti japánban a legjobb. Bár ez magánvélemény, kinek hogy tetszik persze.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Mondjuk a fordítás az pocsék...
" Varázslatos álmok "
Ez sokkolóan hatott rám.Na jó,akkor a német adón adhatnák!
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

mayu írta: Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!! Könyörgök bármit, csak azt ne!!!!!!!!!!!!! (...) De ennyit a magyarokról!
Mayu! Ez most lehet, hogy durva lesz, de:
Ha nem tetszik a TV műsor akkor NE NÉZD! Ott a távirányító ki lehet kapcsolni...

Az RTL Klub Rajzfilm Klubja, minden hibája ellenére az egyik fontos mérföldkő volt a magyar animés történelemben. Azóta sincs ilyen jellegű műsorblokk...
Lehet bírálni, azt mondani rá, hogy nem tetszik. De ezt???
Mindenesetre a könyörgésed eredményes egyelőre, és nézheted a kedvenc kibeszélő talkshowdat délután a Sailor Moon helyett. :P :P :P

Szóval ha lehetne választani Balázs&Mónika ostobaságai és a magyar SM között akkor azért én inkább az SM-et választanám...
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

paTKany írta:Mayu! Ez most lehet, hogy durva lesz, de:
Ha nem tetszik a TV műsor akkor NE NÉZD! Ott a távirányító ki lehet kapcsolni...

Az RTL Klub Rajzfilm Klubja, minden hibája ellenére az egyik fontos mérföldkő volt a magyar animés történelemben. Azóta sincs ilyen jellegű műsorblokk...
Lehet bírálni, azt mondani rá, hogy nem tetszik. De ezt???
Mindenesetre a könyörgésed eredményes egyelőre, és nézheted a kedvenc kibeszélő talkshowdat délután a Sailor Moon helyett. :P :P :P

Szóval ha lehetne választani Balázs&Mónika ostobaságai és a magyar SM között akkor azért én inkább az SM-et választanám...
Ez aranyos volt! :twisted: Tudod én mindent megnéztem, még a Pokémon több sorozatát is, hogy tudjam miről van szó, és csak azután nyílvánítsak róla véleményt. Elég nagy bunkóságnak tartom, ha valaki elkezd valamit szidni, pedig nem is látta, csak hallotta/gondolja. És bocsáss meg nekem, én SailorMoon rajongó vagyok, és igenis megnéztem magyarul. Csak tudod nem nagyon érintett jól, hogy akkor az a sorozat, ami legtöbbet jelentette számomra, ilyen formában kerül a nagyérdemű elé. Itt csak a saját véleményemet írtam le, ami azt hiszem elég egyértelmű. Nem gondolom magam atyaúristennek, hogyha én ezt nem szeretem, akkor az rossz is. Szeresd! Nézzed! Én egyszer megnéztem, többször nem fogom. És leborulok előtted esedezve, hogy ennyi szólásszabadságom hagy legyen már! 8)
Elismerem a műsor fontosságát, de ez azon nem változtat, hogy a SailorMoont rosszul fordították, de nagyon. Hát ennyi!
És bocsánat a magyarok bírálásáért, de szervezésileg igen gyengusok minden téren, nem igen jól felszereltek. Aztán ezért is le leszek gyakva! Mindegy, ez a véleményem, és állok hozzá.
Hmmm.... Mi van? Milyen sók? Jah, anyukám nézi. Gondolom rengeteg ideje lehet annak, aki ilyeneket bámul, de én személy szerint nem nézek TVt, esetleg hétvégén, és akkor se magyar műsorokat. De személy szerint inkább visual-kei videóimat nézegetem, ha megengednéd. :wink: Avval rengeteg idő elmegy hidd el. Kinek kell TV? Az enyém fél éve nem működik, és csodásan ott porpsodik a szekrényen ^^". No meg a sok anime! Kinek van ideje TVt nézni, akinek még egyetemre is kell járnia? :P
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Titkos írta:
Xellos írta:Én amondó vagyok, egy anime eredeti japánban a legjobb. Bár ez magánvélemény, kinek hogy tetszik persze.
Szerintem ezzel az anime rajongók 90%-a így van. Nekem pl. még az olyan animéknél is jobban tetszik a japán szinkron, amelyiknél mindenki más esküdözik, hogy az angol a jobb (pl. Ranma).
Nekem mondjuk a GitS jobban tetszik angolul, bár a japánba csak belehallgattam :drop: de amúgy JAPÁN rulz
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Már megint veszekedés...
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Edina-chan írta:Már megint veszekedés...
Hm... én a véleménynyilvánítást még nem nevezném veszekedésnek ^^"" Ahhoz azért egy picit több kell... ^^"

Nya ha már Sailor Moon téma, mindjárt megyek megnézni a live action 18. részét is ^^
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Hát igen,így kezdődnek a veszekedések.De mindegy!
:D
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Xellos írta:. Én amondó vagyok, egy anime eredeti japánban a legjobb.
Jujj, ez mennyire igaz. Nagyon sok a animét el lehet rontani a rossz szinkronnal, na és mikor megváltoztatják az eredeti háttérzenét. Pfúúj. Eredeti a király.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Misato írta:Jujj, ez mennyire igaz. Nagyon sok a animét el lehet rontani a rossz szinkronnal, na és mikor megváltoztatják az eredeti háttérzenét. Pfúúj. Eredeti a király.
Főleg, mikor kivágják a zenéket. Lásd SM, mikor Chibi és Pegasus repülnek. ÁÁáááááá, csak kicsit volt feltűnő.....-.-
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Edina-chan írta:Hát igen,így kezdődnek a veszekedések.De mindegy!
:D
LOL :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

Nah igen, valahogy az RTL Klubos SM intro sem volt a legjobb, aztán jött a kudarc. Hihehtlen sz@r szinkronhangok, és szinkronok. Teljesen eltorzítják az eredeti történetet. Viszont anno az RTL2-on mondhatni tökéletes volt. Eredetiben sajna még nem hallottam, de a mi késik nem múlik. :roll:
Jah amúgy ki a kedvenc szereplőtök a sorozatban? 8)
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Edina-chan írta:Már megint veszekedés...
Jah, velem mindig megesik, mert szókimondó vagyok nagyon, és semmit nem szeretek annyiban hagyni ^^".

Higi: Egyetértünk! És kedvencem Haruka!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::daisuki::
Kép
Avatar
Higi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.01.10. 20:28
Tartózkodási hely: Wired in Pécs

Hozzászólás Szerző: Higi »

mayu írta: Higi: Egyetértünk! És kedvencem Haruka!!!!!!!!!!!!!!!!!! ::daisuki::
Nekem Haruka stílusa, szenvedélye Michiru szépsége és Ami ::jthrill::
Egy álmot álmodék, de álmom eltávozott tőlem.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Higi írta:Viszont anno az RTL2-on mondhatni tökéletes volt. Eredetiben sajna még nem hallottam, de a mi késik nem múlik. :roll:
Jah amúgy ki a kedvenc szereplőtök a sorozatban? 8)
Én hallottam eredetiben, és a rtl2-s szinkron megállja a helyét (pedig én nagyon nem vagyok szinkronpárti, még a halálradícsért angol Ranma-szinkron sem tetszett). Viszont tökéletes azért nem volt, ott is befigyelt némi cenzúra-jellegű férfi-nő szinkronhang-eltérés. Mondjuk legalább Haruka-t nem bántották, ez mindenképp pozitívum.

Kedvenc karakterem pedig Hotaru (bár mintha már írtam volna valahova...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

sodd írta:
Higi írta:Viszont anno az RTL2-on mondhatni tökéletes volt. Eredetiben sajna még nem hallottam, de a mi késik nem múlik. :roll:
Jah amúgy ki a kedvenc szereplőtök a sorozatban? 8)
Én hallottam eredetiben, és a rtl2-s szinkron megállja a helyét (pedig én nagyon nem vagyok szinkronpárti, még a halálradícsért angol Ranma-szinkron sem tetszett). Viszont tökéletes azért nem volt, ott is befigyelt némi cenzúra-jellegű férfi-nő szinkronhang-eltérés. Mondjuk legalább Haruka-t nem bántották, ez mindenképp pozitívum.

Kedvenc karakterem pedig Hotaru (bár mintha már írtam volna valahova...)
Ha már az RTL 2-nél meg Ranmánál tartunk, akkor elmondanám, hogy szerintem a Ranma német szinkronja sokkal jobb mint az angol (talán 1-2 szereplőnek nem találták el a hangját, míg az angol verzióban kb. az 50%-uknak). A Sailor Moon szinkronja szintén elég jó volt, bár azt azért megjegyeztem, hogy Zoisitnak női hangja volt, mert ő még a magyar verzióban is kapott normális férfi hangot. :x
Kép
Válasz küldése