Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

ein írta:Most néztem meg a Dogma c. filmet, ajánlom mindenkinek aki szereti a Kevin Smith filmeket, annak is aki nem, vagy aki egy jót akar röhögni. Mondjuk mélyen vallásosaknak nem (vagy pont nekik igen? :wink: ) ildomos megnézni.
SZVSZ iszonyatosan gyenge egy film, már-már nézhetetlenül. Pedig én bírom Kevin Smith-t. :)
Szerintem is a Clerks tőle a legjobb amúgy.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

akkor csak az újdonság erejével ütött :PP
mondjuk nem ez a kedvencem :) a Jay and Silent Bob Strikes Backet vagy negyvenszer láttam.
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Elfújta a szél...
*Ayanami csodálkozik, hogy bírt megnézni egy totál szerelmes filmet*

Nagyon tetszett egyébként, bár néhol kicsit túlcsorogott a nyál... :?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Ayanami írta:Elfújta a szél...
A film szerintem elég gagyira sikeredett, de ez az egyik kedvenc könyvem... ^.^
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Luluko írta:
Ayanami írta:Elfújta a szél...
A film szerintem elég gagyira sikeredett, de ez az egyik kedvenc könyvem... ^.^
Az a film a valaha készített legjobb könyv adaptáció. Nem hagyom, hogy csak úgy legagyizd Sidney Howard, Victor Fleming, Max Steiner és persze David O. Selcznick munkáját.
Én minden évben megnézem minimum 1x (persze eredeti hanggal és képaránnyal és nem úgy ahogy a magyar kereskedelmi tvk adják), a nagyszerű színészi játék, a hangulatoz igazított zene, a.klasszikus innen származó beállítások (pl. az a valószínűtlenül narancs égbolt a hídon elköszönő jelenetben) és még ki tudja mi miatt.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

to PaTKany: én még csak most láttam először, de nagyon szívesen megnézném eredetiben is. (anyáék lehet azt unták meg, hogy állandóan azon problémáztam, milyen pocsék a magyar szinkron :drop: ) . Egyébként régen nem is voltak nagyon rossz filmek, így biztos voltam benne, hogy nem csalódok. :wink:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

paTKany írta:Az a film a valaha készített legjobb könyv adaptáció. Nem hagyom, hogy csak úgy legagyizd Sidney Howard, Victor Fleming, Max Steiner és persze David O. Selcznick munkáját.
Bocsi ^^"" Ettől én még szeretem, de akkoris a könyvet részesítem előnyben (ami meg sokak szerint unalmas... szerintem meg nem, de nem baj ^^""). A filmet én is láttam már jósokszor, és szeretem is... csak... pár dologgal nem vagyok teljesen kibékülve, ez minden...

Ayanami: Hehe, a magyarszinkronos dolgot már tudom rólad :mrgreen:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Luluko írta: Ayanami: Hehe, a magyarszinkronos dolgot már tudom rólad :mrgreen:
^^. Csak kicsit zavar, ha nem úgy mozog a száj, ahogy a szöveg van... :drop: . Meg olyan "stúdió-szagú" az egész. ^^"
Mondjuk most a Matrix DVD-ről hiányolom a magyart (mármint az első részről beszélek), mert az magyarul is nagyon tetszett. Na meg ez az 5.1-es hang... tud arra valaki valamit, hogy hogyan lehet valamit állítani? Nem nagyon értek az ilyesmihez, de zavar az, hogy max. hangerőn értem igazán a szöveget, viszont akkor meg szétrepeszti a dobhártyám a fegyveres rész... :cry: szóval a hátterzajt (fegyver, zene) le kéne halkítani, a beszédet meg kierősíteni. :?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Ayanami írta:Mondjuk most a Matrix DVD-ről hiányolom a magyart (mármint az első részről beszélek), mert az magyarul is nagyon tetszett.
Már kiadták szinkronosan is a Matrix-ot, bár sztem annak elég pocsék a szinkronja :)
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Pala írta:
Ayanami írta:Mondjuk most a Matrix DVD-ről hiányolom a magyart (mármint az első részről beszélek), mert az magyarul is nagyon tetszett.
Már kiadták szinkronosan is a Matrix-ot, bár sztem annak elég pocsék a szinkronja :)
Tudom, de azért csak nem veszem meg mégegyszer ugyanazt :?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ayanami írta: Na meg ez az 5.1-es hang... tud arra valaki valamit, hogy hogyan lehet valamit állítani? Nem nagyon értek az ilyesmihez, de zavar az, hogy max. hangerőn értem igazán a szöveget, viszont akkor meg szétrepeszti a dobhártyám a fegyveres rész... :cry: szóval a hátterzajt (fegyver, zene) le kéne halkítani, a beszédet meg kierősíteni. :?
Na ez most "házimozis-talk" lesz: :P
Az erősitőn kell állítani néhány +dB-t a centersugárzóra. Illetve a többi hangsugárzóra néhány -dB-t tenni. A párbeszéd a legtöbb esetben a centerből szól (kb. csak akkor nem, ha beszélő pozíciója egyértelműen látható/érezhető akkor természetesen az adott irányból fog szólni).
Mindenestre nagyon óvatosan kell bánni ezekkel a beállításokkal az erősítőn, mert el lehet rontani jól a hangképet.
Btw. engem nem szokott zavarni a "dobhártyarepesztő" effekt, pont azért építettem a házimozimat, hogy ezeket élvezzem. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Luluko írta:Bocsi ^^"" Ettől én még szeretem, de akkoris a könyvet részesítem előnyben (ami meg sokak szerint unalmas... szerintem meg nem, de nem baj ^^""). A filmet én is láttam már jósokszor, és szeretem is... csak... pár dologgal nem vagyok teljesen kibékülve, ez minden...
A könyv is nagyon jó (/me is olvasta már nem is 1x) és azért is tartom az egyik legjobb könyvadaptációnak mert számomra a film képi világa (Twelwe Oaks, Tara, Peach Street) abszolút visszaadta azt amit a könyv alapján elképzeltem.
Kép
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

paTKany írta:Btw. engem nem szokott zavarni a "dobhártyarepesztő" effekt
Hehe, a szomszédokat sajna igen...:D
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Tegnap megnéztem (vagyis megnéztük Elyékkel^^) a Magyar Vándort, és bárki bármit is mond, nekem tetszett! ^^ Én nagyon nem szeretem a mostani magyar filmeket, mert a színvonaluk eléggé hogyismondjam...kiábrándító... De ez a film vhogy más volt. Szerintem jól eltalálták^^ Bár a poénok néha télleg kicsit fárasztóak ^^'' Ezenkívül még sztem a zenét nagyon jók benne.
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

A zenéjét Hrutka Róbert csinálta... én is tervezem a megnézését...

Én most kezdtem el a Jóbarátok első évadját DVD-ről megnézni. Imádom őket 8)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

A király visszatér

Másodszorra, most végre már lehetett levegőt is kapni a moziban (rajtunk kívül kb. 5 ember)...=ĐĐĐ
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Rém álom az Elm utcában 4. Na jó, annyira nem volt nagy szám, az első 3 részhez képest 0 volt. Hiányzott belőle az a sajátos hangulat. Támasszuk fel Freddyt, hagy gyilkoljon (mostmár nem csak elm utcai gyerekeket). Ez volt a lényeg. :roll:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

danig írta:A király visszatér

Másodszorra, most végre már lehetett levegőt is kapni a moziban (rajtunk kívül kb. 5 ember)...=ĐĐĐ
Igen az tényleg egy jó film......
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Pénteken lehet megint megyek. :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Huh, de jó valakinek...... :wink:
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Most megy a Dűne az mtv1-en. Alapmű. :wink:
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

Őrnagy írta:Most megy a Dűne az mtv1-en. Alapmű. :wink:
nézzük
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Őrnagy írta:Most megy a Dűne az mtv1-en. Alapmű. :wink:
Én is meg akartam nézni, de ott volt Fredd is... :D

Hegylakó: örültem volna, ha az egész film a középkorban játszódik... :wink: De amúgy a betétdalok tetszettek a legjobban :lol: :lol: :lol:
Freddy 5: vélemény ugyanaz mint 4-nél, de ez most jobban tetszett. Amúgy ha valaki ismeri a Rémálom az Elm utcábant, mi a véleménye róla? Nagyon nem ismerek más horrorfilmet, így nem mondhatom, hogy műfajában a legjobb, vagy épp a legrosszabb... :P
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Freddy 5: belenéztem és ideges is lettem, ugyanis szanaszét vágták a filmet. Nem értem ha már a 18as karikát kiteszik és este adják, minek kell megvágni a filmet???
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Pala írta:Freddy 5: belenéztem és ideges is lettem, ugyanis szanaszét vágták a filmet. Nem értem ha már a 18as karikát kiteszik és este adják, minek kell megvágni a filmet???
Tényleg? :osbleh: akkor ezért tűnt nekem olyan rövidnek... :( még most láttam először a Freddys filmeket, így nekem ilyen nem tűnik fel. A 4. résznél volt az, hogy olyan össze-vissza vannak a jelenetek :? .
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése