Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:okay,köszi!:)
Np... 8)
Ha valami egyéb problémád is lenne a közeljövőben, szívesen segítek... :wink:

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Chronos írta: 1. Portátállítás 1000-10000-ig bármilyen szám megfelel portnak
2. Legalább 12 kb/s-es konstans feltöltés...
3. Csatalkozás: Server/Kademlia
CHRONOS
hoi!

portatallitasnal a kad udp-t is at kell allitani? ja es lehet mindegyiknek ugyanazt a portot megadni?

mas: kademlia ala melyik a tuti mod? ugy lattam shivka meg nincs ra, black hand meg csak amd-vel muxik.

thx: gabranek
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:
hoi!

portatallitasnal a kad udp-t is at kell allitani? ja es lehet mindegyiknek ugyanazt a portot megadni?

mas: kademlia ala melyik a tuti mod? ugy lattam shivka meg nincs ra, black hand meg csak amd-vel muxik.

thx: gabranek
1.Kadnak a portját nem kell átállítani, de ha akarod, átállíthatod... 8)
2.Igen, lehet mindegyiknek ugyanazt a portot megadni...
3.Black Handet már átalakították, úgyhogy "elvileg" most már más processzorokkal is megy...
Szerintem a Black Hand mod a legjobb kad mod, pont ezért linkeltem azt be...(ugyanis az összes modot megnéztem hogy hogyan működik, és ez volt a legjobb)

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Chronos írta: 1.Kadnak a portját nem kell átállítani, de ha akarod, átállíthatod... 8)
2.Igen, lehet mindegyiknek ugyanazt a portot megadni...
3.Black Handet már átalakították, úgyhogy "elvileg" most már más processzorokkal is megy...
Szerintem a Black Hand mod a legjobb kad mod, pont ezért linkeltem azt be...(ugyanis az összes modot megnéztem hogy hogyan működik, és ez volt a legjobb)

CHRONOS
thx, akkor kiprobaljuk a blackhand-t. kad udp-t meg mar atirtam, arra meg nem emlekszem mi volt az alap, szal marad igy :)
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

A german patent lawyer registered the trademark eMule for a dialer related company and is now trying to shutdown or take over major eMule related websites. Since many of our developers as well as many webmasters live in germany we consider this as a serious threat for the community and development.
Therefor we deceided to work together with the first attacked website (emule.de) and go to court with the aim to remove this trademark. However beeing a non-profit project we need your support to accomplish this.
Please visist http://www.freemule.net to view more background information, news and ways to help us.


Your eMule Team

Hmm nagy hiba ,de csak most vettem észre a hírek között az emule-project.neten.... :( :( :( :(

szóval FREEMULE:):)
Kép
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Na megnéztem a híreket,úgy tűnik megoldódtak a gondok nagyjából!:):) ÉLJEN!:):):)


byez:ekho
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:Na megnéztem a híreket,úgy tűnik megoldódtak a gondok nagyjából!:):) ÉLJEN!:):):)


byez:ekho
Azért még nem ért véget:
Even if we reached primary aim, there are still some legal "battles" ongoing.
FREE THE MULE! Kép

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Emule 0.42b OUT!

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Kiadták az Emule 0.42a-t, és rögtön másnap a 0.42b-t! 8)
Itt vannak információk róla: http://forum.emule-project.net/index.ph ... opic=40872

Amit elmondhatok, hogy most már lehet választani kademliát is és sok csak modokban megtalálható dolgokat is beleraktak, ami egy gyorsabb, jobb emule már megint... 8)
A deveknek pedig csak ennyit üzennék: "Keep up the good work!" :wink:

Ui: Ha valakinek nem esett volna le, most már official lett a kad, ezért a kademlia userek száma drasztikusan nőni fog, ezért nagy újdonság ez az új verzió... 8)

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

na fel is raktam:):):)

Valóban elég jónak tűnik!!
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

kiprobaltam a blackhand-ot, de allandoan fagyott. aztan rajottem , hogy valszeg az a hiba, hogy 0.41a-ra valo modot probaltam raeroszakolni a 0.41b29-re. tegnap feltettem a 0.42b-t es eszrevehetoen gyorsabb.

hol tudom beallitani, hogy hanyan tolthetnek tolem?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:kiprobaltam a blackhand-ot, de allandoan fagyott. aztan rajottem , hogy valszeg az a hiba, hogy 0.41a-ra valo modot probaltam raeroszakolni a 0.41b29-re. tegnap feltettem a 0.42b-t es eszrevehetoen gyorsabb.

hol tudom beallitani, hogy hanyan tolthetnek tolem?
Bár még nem próbáltam ki a 0.42b-t, de elvileg az USS-nél (Upload Speed Sense) kell beállítani, hogy kevesebb legyen a slot... 8)
Ha nincs ott ilyen opció, akkor nem tudom...

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Chronos írta:Bár még nem próbáltam ki a 0.42b-t, de elvileg az USS-nél (Upload Speed Sense) kell beállítani, hogy kevesebb legyen a slot... 8)
Ha nincs ott ilyen opció, akkor nem tudom...

CHRONOS
ott van olyan hogy "lowest allowed upload speed" ez most 1, ha atirom 3-ra akkor elvileg 4-en tudnak tolem tolteni, 12-es upload limitnel. jol gondolom?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:ott van olyan hogy "lowest allowed upload speed" ez most 1, ha atirom 3-ra akkor elvileg 4-en tudnak tolem tolteni, 12-es upload limitnel. jol gondolom?
Igen, elvileg igen... 8)

CHRONOS
Meetal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.03.05. 00:33
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meetal »

Hello!
Még csak most ismerkedem az Emule-val.
0.42b MFCK V1a-ban hogyan lehetne beállítani, hogy feltöltés ne legyen, vagy csak minimális??
Az a bajom, hogy chello-n netezem és 15 GB- adatforgalom után korlátoznak. A feltöltések pedig zabálják a rendelkezésemre álló bájtokat :(
Remlem tudtok segíteni.
Köszi!!!


Amugy tetszik a forum, sokat tanultam itt. Csak igy tovább.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Meetal írta:Hello!
Még csak most ismerkedem az Emule-val.
0.42b MFCK V1a-ban hogyan lehetne beállítani, hogy feltöltés ne legyen, vagy csak minimális??
Az a bajom, hogy chello-n netezem és 15 GB- adatforgalom után korlátoznak. A feltöltések pedig zabálják a rendelkezésemre álló bájtokat :(
Remlem tudtok segíteni.
Köszi!!!


Amugy tetszik a forum, sokat tanultam itt. Csak igy tovább.
MFCK-nél viszonylag egyszerű...
Csak annyit kell csinálnod, hogy a speciális beállításoknál megkeresed a "minimal upload per client" részt, és oda raksz egy 1-est... 8)
Lehet próbálkozni vele, de sajnos jó letöltéshez legalább 8 kb upload kéne, chello-s nettel pedig ez valóban sok, és nem éri meg...
Ha nagyon drámaira fordul a helyzet, akkor megpróbálhatod még a "leecher" modokat, bár használatuk nem stabil, azért egy próbát megér, ha korlátozva vagy...
Csak keress rá az emule keresőjében, és kiad pár találatot...
Mondjuk én még egyiket sem próbáltam ki, szóval felelősséget nem vállalok semmiért ezzel kapcsolatban...

CHRONOS
Meetal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.03.05. 00:33
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meetal »

Köszi a segítséget, kiprobálom és meglátjuk mi lesz.
Majd beszámolok az eredményről!
:D
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

NNya én is felraktam az MFCK-t és meg kell hogy mondjam elég szimpatikus így elsőre:)
Az meg csak egy jópofa dolog,hogy kiírja,hogy honnan van a kliens.. :D

Aztán,hogy mennyire válik be a későbbiekben,majd kiderül:):)

byez
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

mi az az mfck?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:mi az az mfck?
Egy mod az emulehez... 8)
Mint a Black Hand, csak ez más tulajdonságokkal bír... :wink:

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:NNya én is felraktam az MFCK-t és meg kell hogy mondjam elég szimpatikus így elsőre:)
Az meg csak egy jópofa dolog,hogy kiírja,hogy honnan van a kliens.. :D

Aztán,hogy mennyire válik be a későbbiekben,majd kiderül:):)

byez
Nekem a következő történt:

Felpakolom, és megnézem mit tud, beállítok mindent...
Mondom kb. 3szor gyorsabban megy mint a Black Hand, gyorsabban hashel, stb... szóval hogy király.
Erre elindítom, hogy letöltés közben is megfigyeljem, hogy működik...
Több forrást talál, gyorsabban keres, ügyesen kezeli az uploadot...szóval még ilyenkor is bíztatónak igérkezett a mod...
A problémák csak ezután történtek...
Kb. fél óra futás után a mod újraindította a gépemet! :shock:
Beállítottam újra, hogy a legkevesebb cpu-t és ramot foglalja le, erre háromnegyed óra után újra újraindult! :shock: :shock:

Úgyhogy én úgy döntöttem, inkább visszapakolom a black handet, ami majdnem tökéletesen működik nálam... 8)
Mondjuk feltűnt, hogy a mod szerkesztő a "hivatalos" kiadás után 2 nappal kiadta a modot... :?
Mert ha elhamarkodás okozta a hibákat, akkor nagyon sajnálom az illetőt (MFCK-t) hogy ezt csinálta... :evil:
Pedig olyan jó modnak bizonyult... :?

Szóval én most úgy vagyok, hogy várnom kell egy új 0.42b-s modra... 8)

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

1 óra 13perce raktam fel és még nem volt gond:):)De majd kiderül,remélem nem indítja újra,meg semmi ilyesmi...ami prockó+memó igényt illeti...Hát nem tudom,mikor melózok azok a progik amúgy is elsőbbséget élveznek,egyszóval ha nem dolgozok,foglalja csak nyugodtan:):)Amúgy meg nem okoz gondot:)

Na majd jelentek 1 óra múlva mi történik:):):)
Kép
Meetal
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.03.05. 00:33
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meetal »

Seholsem találom azt a leecher modod :cry:
Amugy nekem az mfck 2 napja megy folyamatosan, s nem fagyott a gépem. pedog közben azért pötyögök ezt azt.
Viszont ritka fileokat töltök, mert naggyon lassú, és sokat kell várnom mire egyáltalán elkezd tölteni.
De a feltöltést nem sikerült még letiltanom.
Az is elég lene nekem, ha mondjuk 1 vagy 2 Kb-tal tudnának csak húzni tőlem, úgy hogy nekem mondjuk 20 -25-tel megy.
Nem sok reményt fűzök hozzá, így lehet félrepakolom Emulet. (pedig kezdtem megszeretni) :( :( :(
Sajnos így hamar lekorlátoz a Chello.
Na szevasztok!
::argh::
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Eddig teljesen jó,semmi galibát nem okozott!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tényleg gyorsabb,mint a blackhand,meg a sima (a S.W.A.T az katasztrófálisan sz@r volt:):):)

Eddig ez tetszik a legjobban....


byez:)
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:1 óra 13perce raktam fel és még nem volt gond:):)De majd kiderül,remélem nem indítja újra,meg semmi ilyesmi...ami prockó+memó igényt illeti...Hát nem tudom,mikor melózok azok a progik amúgy is elsőbbséget élveznek,egyszóval ha nem dolgozok,foglalja csak nyugodtan:):)Amúgy meg nem okoz gondot:)

Na majd jelentek 1 óra múlva mi történik:):):)
Én mondtam, (vagy nem?) hogy minden gépen máshogy műxik az emule és modjai, szóval lehet, hogy neked tökéletesen fog működni... 8)
Ez esetben szerencsés vagy... :wink:
Én meg várok egy új 0.42b-s black handre tovább is... :)

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

ui: én lemondtam a chellot..... adsl tényleg jobb...bár én is nagy chellos voltam,de egyszerűen az üzletpolitikájuk érthetetlen......és a minőség is khmmm....

na mindegy:)

Az Emule tényleg csak a ritka fileok leszedésére jó,az új dolgok úgyis meglesznek innen-onnan :):)
Kép
Válasz küldése