AMV

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Annak pedig aki az ACE codec packból csak a Morgan codecre kiváncsi annak itt a linkje:http://www.morgan-multimedia.com/download/m3jpegv3.exe
plusz ha még azis érdekli, hogy miképpen regisztrálja, annak ajánlom, hogy püben keressen meg.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yukimura írta:plusz ha még azis érdekli, hogy miképpen regisztrálja, annak ajánlom, hogy püben keressen meg.
:LOL:

CHRONOS
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Nahát, itt mindenki mjpeggel nyomul? Annyira jó?

Lehet, hogy senkinek sem újdonság, de én eddig nem is tudtam erről:
http://animemusicvideos.org/members/mem ... _id=130920
Őt ismeri valaki? A sesshomarus videó nagyon jó lehetett volna, ha törődik egy kicsit a minőséggel, és nem nyolc percesre csinálja. Én azonnal törlöm az AMVt amint meglátom az első feliratot, ezt is csak azért néztem végig, mert magyar. Viszont így a "megtartandó" kategóriába került nálam, minden hibája ellenére. Ha csak a jó jeleneteket hagyja bent, talán ki is jött volna a három perc 8)

Arra az esetre, ha más is úgy érezne a local downloaddal kapcsolatban mint én 8)
http://193.202.89.86/tarsonis/amv/HKSes ... 20Dark.avi
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Speciel én is láttam és szerintem nagyon jó. A feliratokról csak annyit, hogy nehéz olyan részeket szerezni amin nincsen felirat....
Én is csak akkor indulok a versenyen ha a barátaim akik kedden jönnek haza Németországból elhozzák nekem azt a DVD-t amit kértem...
Mondjuk elmenni biztosan elmegyek hiszen anno az elsőn is ott voltam, de nálam ez egy elég sarkos kritériumnak számít, hogy van rajta felirat...
Mosz szereztem meg a Premiere 7 Pro-t... ismerkedem :wink: Lassan de azért biztosan
Avatar
Endrosz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.29. 02:15
Tartózkodási hely: A Szél Völgye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Endrosz »

http://www.animefuntv.fr.st/

No comment.

(De, mégiscsak van egy megjegyzésem. Kedves Tarsonis, majd ha te is fogsz többezer AMV-hez sávszélességet biztosítani ingyér, mint Phade,akkor nekiállhatsz fanyalogni a letöltési procedúra miatt.)
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Kedves Endrosz, már ezerszer ki lett beszélve ezer helyen, hogy a "csinálj jobbat" nem érv. Nem kell tudnom tojást tojni ahhoz, hogy lehessen véleményem az állagával kapcsolatban.
Egyébként pont most írok egy hasonló oldalt a magyar AMVknek(majd meglátjuk, lesz e rá igény^^'), és én tényleg ingyen fogom csinálni, Phade havi hétezer dolcsiért csinálja. A siteért minden elismerésem neki, de a letöltést szerintem másképp kellett volna megoldani...
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Endrosz írta: majd ha te is fogsz többezer AMV-hez sávszélességet biztosítani ingyér, mint Phade
Amennyiben havi 5000 dollár támogatás kikényszerítése (mert sajnos néha arról van szó) nálad azonos jelentéssel bír az "ingyér" szóval, akkor jogos a kötözködésed.
Addig viszont légyszíves tartózkodj az ehhez hasonló meggondolatlan kijelentésektől.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Rage most szápen leoltott.

Rage: Majd gyönyörködj csodás remekművemben, ha már végre lesz hangfalam, hangkártyám, Kenshin részeim.

Lehet hogy elöbb befejezem az Inuyasha AMV-met : :wink:
Kép
Avatar
Endrosz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.29. 02:15
Tartózkodási hely: A Szél Völgye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Endrosz »

Rage írta:.
Addig viszont légyszíves tartózkodj az ehhez hasonló meggondolatlan kijelentésektől.
Egy felhívás: Jelentkezzen az, aki akár csak egyetlen dolcsit is átutalt az amv.org támogatására (én pl. nem).

Ha ilyen nincs, miféle kényszerítésről beszéltek?

Ha van ilyen, kérem nyilatkozzon, hogyan történt az eset, mert én sem szeretem, ha kényszerítenek valamire.

tarsonis:
NEM a szolgáltatásokról van szó (bár éppen most is keresnek php programozót), hanem azon, hogy ne menjen rá a gatyája a sávszélesség fizetésére.

Az, hogy ahhoz vagytok szokva, hogy minden, amit megkívántok, szinte azonnal elérhető jó minőségben, ingyér, érvként sajnos nem fogadható el.

tarsonis:
Ugye te (ti) is nemzetközi szinten kívánsz jelen lenni, bárkinek, aki csak beregisztrál, soha nem lesz semmiféle korlátozás (mondjuk az 1 szál/felhasználón kívül). Hatalmas "gomen naszai"-t kapsz tőlem, ha ez megvalósul, ÉS még akkor is bírni fogjátok, amikor a havi forgalom az amv.org-éval összemérhető lesz...
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Endrosz: Álomvilágban élsz... 8)
Majd szólj, ha felébredtél, és akkor elmagyarázom, hogy mi is történik a "valóságban" az amv.org-on, mert nem az van vele, ami a honlapon van írva, bár erre te is rájöhettél... 8)
Ja, és a kényszerítésről ennyit: A site készítője megmondta, hogy amennyiben nem jön össze a sávszélességre a pénz, (ami ráadásul egy nevetséges összes azért az "apró" sávszélességért) akkor lelövi a local downloadsokat tartalmazó servert...
Erről van itt szó...
Ráadásul amennyi pénzt kér azért a sávszélességért az nevetséges, én biztos vagyok benne, hogy legalább az 1/4-dét zsebre vágja, bár lehet hogy az 1/3át...
Alig kér kevesebbet, mint amennyit a sharereactor kért egyszer (nem havonta, egyszer!) és ők azon a pénzen megduplázták a sávszélességet, image mirror servereket béreltek belőle, és vettek még 1 servert, ami az akkor elérhető legjobb technológiával készült... 8)

Úgyogy akár tetszik, akár nem: AMV.org = No comment...
Sokszor nehéz belátni a kulisszák mögé, de akinek sikerül, az tudja miről is van szó...
Ja, és azt még el is felejtettem megemlíteni, hogy az a "méregdrága" szélessáv nincs is meg 100mbit, holott fele annyi pénzért lehetne olyat is kapni... 8)

Ez a post az én magánvéleményemet tükrözi, kéretik nem belekötni, köszönöm...

CHRONOS
Avatar
Endrosz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.02.29. 02:15
Tartózkodási hely: A Szél Völgye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Endrosz »

Chronos írta:Endrosz: Álomvilágban élsz... 8)
CHRONOS
Kaptam egy pü-t tarsonistól is, és felébredtem. Tényleg nem számoltam utána, hogy mennyi is az annyi, úgyhogy bocsi minden érintettől.

Egyáltalán nem trollkodni jöttem ide, csak elsőre nekem ez a szokásos nyafogásnak tűnt, ami veszettül nem bírok. Még egyszer elnézést, vissza a normális műsorhoz.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Endrosz írta:
Chronos írta:Endrosz: Álomvilágban élsz... 8)
CHRONOS
Kaptam egy pü-t tarsonistól is, és felébredtem. Tényleg nem számoltam utána, hogy mennyi is az annyi, úgyhogy bocsi minden érintettől.

Egyáltalán nem trollkodni jöttem ide, csak elsőre nekem ez a szokásos nyafogásnak tűnt, ami veszettül nem bírok. Még egyszer elnézést, vissza a normális műsorhoz.
Felőlem semmi probléma... 8)
Én sem akartam flamelni... :)

CHRONOS
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

Sui: te is? Lehet, kisebb Yasha floodnak leszünk tanúi a versenyen^^'
Azt hiszem csinálok egy Vandreadet is, és azzal nevezek, amyleikből kevesebb lesz^^ Vandread valami jó kis dance számra, ilyet úgyse láttunk még :drop:

Úgy kb tudjátok már, hogy milyen videóval fogtok indulni?
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Hát én még nem tudom, mivel indúlok, egyelőre a nemrég elkészűlt AMV van erre a sorsra ítélve, természetesen kisebb-nagyobb javításokon át fog esni, ha valóban így lesz. :)
De a versenyig még egy klippet mindenképpen el akarok készíteni, de erre most már jobban oda fogok figyelni és több időt fogok rászánni.
Tényleg, mikor is lesz nyáron AnimeCon? Mert ugye a májusin nem lesz AMV contest.
Csak, hogy tudjam hogy időzítsek az elkészítésével.

Amúgy szerintetek hány mű fog nevezni a versenyre? Ha jól tudom az előzőn 26 volt...
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Amúgy szerintetek hány mű fog nevezni a versenyre? Ha jól tudom az előzőn 26 volt...
Hát örülnék neki, ha legalább 50 lenne... 8)

CHRONOS
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuber írta:Tényleg, mikor is lesz nyáron AnimeCon?
Én úgy hallottam, hogy júliusban. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Tarsonis : Lehet hogy Inuyashaval, de lehet hogy Kenshinnel indulok. a Kenshin AMV-t már előre jól kigondoltam (most már csak meg kéne csinálni). Habár nem lesz egyszerű egy 7 perces számra megcsinálni (főleg nekem :dirr:).
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Suikotsu írta:Tarsonis : Lehet hogy Inuyashaval, de lehet hogy Kenshinnel indulok. a Kenshin AMV-t már előre jól kigondoltam (most már csak meg kéne csinálni). Habár nem lesz egyszerű egy 7 perces számra megcsinálni (főleg nekem :dirr:).
Az ilyen hosszú amvknél vigyázni kell nagyon, hogy ne legyen unalmas, különben az a 7 perc fél órának fog tűnni... 8)

CHRONOS
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Na készen van az első AMV-m.
Nem lett valami nagy szám, bár nekem tetszik.
Slayersből csináltam alatta pedig Alvin és a mókusok : Gyere őrült megy
Már el is kezdtem a következőt ami Azumanga, Ranma, Dragon Half és Slayers keverék lesz.
:lol:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Miért érzem úgy, hogy a magyar amv készítők többsége elhamarkodja műveit?

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Zsan: És nem teszed közkinccsé?

Chronos: Lehet azért, mert valóban így van? :wink:
De hogy magamra tereljem a szót, a köv klippemre több időt fogok szánni. :)
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Zsan: És nem teszed közkinccsé?

Chronos: Lehet azért, mert valóban így van? :wink:
De hogy magamra tereljem a szót, a köv klippemre több időt fogok szánni. :)
Hát ja, én csak azt mondom, hogy az idő ne menjen az amv rovására... 8)

CHRONOS
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Nem is tudom, annyira nem biztos, hogy jó lett.
Meg nem is tudom hol lehet közkinccsé tenni???
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Zsan írta:Nem is tudom, annyira nem biztos, hogy jó lett.
Meg nem is tudom hol lehet közkinccsé tenni???
Felrakod valami ingyenes tárhelyre. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Közben fejben már elkészítettem a köv AMV-met. 8)
Most hozzá is kéne látni, hogy legyen is belőle valami...

Kérdés:
A felitarokat hogy is tudnám eltűntetni az anime-ből? Levágni, vagy nem tudom milyen módszerek vannak még erre.
Arra nem látok nagy esélyt, hogy felirat nélkűl szerezzem be.
Kép
Válasz küldése