Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:hmm jó lenne nagyon,de az időhiány itt is állandó:(:(
hmm,,,hmmm,,hhmmmmm..nemtudom...esetleg:):)még megálmodom :)
Én nem erőltetek semmit...
Ha nincs időd rá, vagy sok a munka, akkor természetesen nem kell elvállalni...
Maximum majd megcsinálja valaki más, akinek van ideje rá...

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

na jah:):) azért mondtam,hogy még megálmodom:)Viszona ami érdekelne,hogy hnya emule-os van kishazánkban?:)
2 tuti :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

jujj,ezt nagyon csúnyán elgépeltem....
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Hát az igaz, hogy nem valami gyorsan terjed az "ige", de szerintem minden nap legalább 1 új magyar emulessel nő a "tábor"... 8)

Viszont hála az új "IP2Country"-nak, már ki is lehet szűrni, hogy hány magyar emules van fent a servereken... 8)
Persze sajnos "sima" felhasználó nem tudja megnézni, csak azt, hogy egy bizonyos fájl kiknek van meg... :)

Az a baj, hogy az emberek többsége így gondolkodik:
-Emule? Az gyors?
-Hát...nem valami gyors.
-Akkor meg kit érdekel! Nekem ott van az FTP, IRC, BT, majd ezekről lejön a cucc...
CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

nekem ott van az ftp..oké,de csak a legfrissebb cuccok,pölö lehetetlen volt megszerezni a starship troopers/roughnecks videókat,,emulenak hála lejött mind:):):)


mi az a BT? :oops:


szóval én ftp+emule....):):):):):) ez elég
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ekho írta:mi az a BT? :oops:
-OFF- BitTorrent -/OFF-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

jahogyjaaa,így már hallottam:)

basszus,most állandóan meg-megszakad az emule:(:(:( utána megy egy fél óra mire connectel a hálóra:(:(:(


sx
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

azt meg lehet vhogy oldani, hogy 1 file miatt nezze at ujra a halot, kozben nem e jott fel vki akinek megvan? vagy milyen idokozonkent csinalja ezt ha automatikus?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:azt meg lehet vhogy oldani, hogy 1 file miatt nezze at ujra a halot, kozben nem e jott fel vki akinek megvan? vagy milyen idokozonkent csinalja ezt ha automatikus?
A frissítés a serveren valós idejű, a többi server között max. 30 perc a forráscsere... 8)
Tehát ha a serverre, ahol te is vagy, fellép egy ilyen user, akkor rögtön látnia kell a forrást a programnak...
Ha egy másik serverre lépett fel, akkor a server leterheltségétől függően max. 30 perc... 8)

CHRONOS
knifemaster
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2003.09.21. 16:14

Hozzászólás Szerző: knifemaster »

Üdv Mindenkinek,
régen voltam mert nem volt gondom:)
Végigolvastam a topicot,és kicsit bele is keveredtem:),ebbe a 2 rendszer párhuzamos használatába.

Ha leszedem az eMule 0.42d -t,ahhoz milyen MOD ot érdemes használni,ha intel procim van?
Jól gondolom,hogy ez a mod alkalmas lesz a kademlia "rendszer" használatára is akkor?
Nem hülye vagyok,csak tudatlan....
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

knifemaster írta:Üdv Mindenkinek,
régen voltam mert nem volt gondom:)
Végigolvastam a topicot,és kicsit bele is keveredtem:),ebbe a 2 rendszer párhuzamos használatába.

Ha leszedem az eMule 0.42d -t,ahhoz milyen MOD ot érdemes használni,ha intel procim van?
Jól gondolom,hogy ez a mod alkalmas lesz a kademlia "rendszer" használatára is akkor?
1. Tökmindegy... 8)
2. Igen... 8)

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Üdvözlök Mindenkit!

TUDOM, hogy béna vagyok! Ez a korábbi hozzászólásomból is kiderülhetett. Elakadtam megint! Segítsetek!
Viszonylag régóta emulézek, és többé-kevésbé semmi problémám nem volt vele. (0.30e)
A fórumot olvasva kíváncsi lettem a kademliára. Nosza, feltettem a legújabb változatot. Megadtam a korábbi könyvtárakat. Első nekifutásra engedtem mind a két működési módot. Megyegetett, nem túl jól. Újra telepítettem a gépet (azt gondoltam valamit bekapott a netrő), és most csak a kademliát engedtem.
Azt írja eD2K nincs kapcsolat, Kademlia kapcsolódva. Gondolom, így kell lenni. A Kademlia gombra bökve 610 személyt talált.
Borzalmasan nehezen megy!(természetesen a korábbihoz viszonyítva. Az 20-28 között ment, ez most 1.7-tel)
-A kérdésem a következő (nem bootstrapoltam, mint azt korábban írtátok, mert szerintem ennél a változatnál a kademlia hálózathoz kapcsolódás, ha azt jelölöm be, automatikus) Mellesleg nyomkodhattam én jobb egérgombot nem találtam semmi bootstrap-ra utaló nyomot. (mint említettem lelkes, de hülye vagyok hozzá): lehetséges, hogy azokat a behúzott fájlokat, amiket a korábbi változattal tettem be nem látja, vagy csak részben? Mondjuk, csak azoknál látja, akik szintén kademlián vannak?
-Ha így van, hogyan lehet, hogy tőlem 0.30-al is töltenek éppen most, amikor az eD2K nincs engedve, és legjobb tudásom szerint nem kapcsolódok szerverhez? (ha jól értem, ez a kademlia egyik lényege)
-Lehet-e egyszerre mindkettő engedélyezve, és ez milyen hatást eredményez?
Ha csak a kademlia van engedve, csak azon kereshetek-e (gondolom, ateljes hálózaton nincs értelme, ha az eD2K nics engedve)
Mit nem értettem meg?
Ne toljatok nagyon le, képzeljétek el, hány hozzám hasonló nem meri feltenni ezeket a kérdéseket, mer fosik a következményektől.
szaki58
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Még valami: néha lemerevedik a gépem, és hosszú másodpercekig semmit nem csinál. A proci 100%-on jár. A fel- és letöltésben ilyenkor meredek szakadék keletkezik, áll minden. Ez a korábbi változatnál csak ritkán volt, most elég sűrűn előjön. Mi a francot csinál ilyenkor?
szaki58
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Visszanéztem a fórumot, és persze az egyik kérdésemre megtaláltam a választ: mindkettő mehet párhuzamosan.
Ez rendben van!
szaki58
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

0)nyugi azért van ez a fórum,hogy supportot nyújtsunkegymásnak nem igaz?:)senkinek nem harapták le még a fejét:)MÉÉG :twisted: :twisted:

1)igen mehet mindkettő (de erre rájöttél te is:)

2)mivel csak a kademliát engedted azért nem connectelt az ed2kra:) (ha engedélyezed mindkettőt akkor mindkettőre connectel zokszó nélkül.

2)a) vagy mittomén:)

nekem még a kad első verziójánál kelett bootstrapelni a legújabbnál már nem ,szóval nyugi az nem gond!!! (szerintem) :lol:

1212)w)

Ha mindkettőre connectelsz és pölö keresel egy filet (mondjuk globálisan) akkor az ed2ks találatokat írja ki elvileg,(márha conenctelsz:)DE ha elindítod a letöltést akkor már a kadra csatlakozó klienseket is nézi!

Tehát mindkettőről szeded lefele a cumót:)

1848)mi is?:)

na de komolyan.Nekem is néha gondolkozik egy sort de ez ritkán fordul elő,és nem fogja meg a gépet maxx1-2 másodpercig,valamilyen modot használsz?

ha nem érdemes lenne feltenni valamilyet!!!
Chronos favorit: Blackhand :roll:
Énfavorit: MFCK :wink:

ha érdemleges segítséget nem is adtam ,remélem azért némi támpontot sikerült adnom:)

byez:)
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Ha csak Kademliára kapcsolódsz, akkor is láthatnak téged a csak serverre kapcsolódók, sőt, tölthetnek is tőled, tehát ez nem befolyásol semmit...
Azért érdemes serverre kapcsolódni, mert vagy 1000x gyorsabb a forráskeresés mint a KADon, de elvileg Kadon is elérhető az összes forrás, mert amikor csak Kadon keresel, akkor a Kad lekérdezi a servereket is...
Tehát a lényeg, hogy nyugodtan csatlakozz mindkettőhöz, mert úgy a legjobb... 8)
Nekem csak akkor szokott nagyon lassú lenni az emule, amikor hashel, vagy amikor megalkot egy új fájlt...
Egyébként tökéletesen megy, szóval a hiba vagy a beállításokban van, vagy ez a fajta emule amit felpakoltál nem kedveli a gépedet...
Ajánlom egy mod feltelepítését: www.emule-mods.de
Itt válogathatsz kedvedre, legjobb választások az MFCK és a MorphXT jelenleg...
Sok szerencsét!

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!

Elkezdtem egy hosszabb hozzászólást, de megúsztátok! Nem tudtam a screenshotokat lekicsinyíteni és bevinni, egyelőre. Ha összejön, megteszem, mert érdekes dolgokat tapasztaltam!
Most csak annyit, hogy nekem ezek az új programok nem igazán jól működnek. Eddig a legjobb a 0.30e volt. Most az általatok javasolt MFCK megy, de hegy-völgy az egész. Ez igaz a feltöltésre és a letöltésre egyaránt. A korábbinál a feltöltés többnyire egy egyenes vonal volt, most egy borzalom. mindenféleképpen meg szeretném mutatni, hamarosan előkészítem, és beviszem a képeket. A MorphXT mod nálam nem jó, mert valami hibákat generált a win2000.

Néhány rövid kérdés addig is:

- Az MFCK-nál miért cserélgetik a helyüket a letöltési listában levő bejegyzések?
- a korlátokhoz 500-500-at írtam. Jól tettem-e. Ha nem, mennyit kell írni?
- a forgalomnál az erősen pirosat tölti, de a többi szín mit jelent? Néha az is erősen piros, ami nem töltődik.
- a bár utáni öt számból az elsőt és az utolsót nem értem. A többi a korábbi változatoknál is szerepelt, azok tiszták.
- a portokat átírtam 1337 és 1347-re. Jól tettem-e?
- mi az, hogy "letöltve" és mi az, hogy "befejezve"? Szóval értitek, hogy hogyan nem értem, ugye? Ha egyszer így, akkor miért úgy, és miért különböző értékek?

A többit majd később!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Most az általatok javasolt MFCK megy, de hegy-völgy az egész.
Persze, mert elfelejtetted beállítani az uss-t...(Upload Speed Sense)
Alapból 1re van állítva, és ezért ugrált annyira...
Állítsd át 10re, és megszűnik az ugrálás...
Néhány rövid kérdés addig is:

- Az MFCK-nál miért cserélgetik a helyüket a letöltési listában levő bejegyzések?
Én ilyet nem tapasztaltam...
- a korlátokhoz 500-500-at írtam. Jól tettem-e. Ha nem, mennyit kell írni?
Max. forráshoz nyugodtan írhatsz 800at, a max kapcsolatok maradhat ennyi...
- a forgalomnál az erősen pirosat tölti, de a többi szín mit jelent? Néha az is erősen piros, ami nem töltődik.
A folyamatábrára gondolsz?
Mert akkor a piros azt jelenti, hogy: vagy nincs forrás a fájlra, vagy egy bizonyos rész senkinek sincs meg...
Tehát a piros részek a folyamatábrán csak rosszat jelentenek...
- a bár utáni öt számból az elsőt és az utolsót nem értem. A többi a korábbi változatoknál is szerepelt, azok tiszták.
Most nem MFCKt használok, de ha jól emlékszem, akkor:
Első szám az A4AF (Ask For Another File) források száma...
Ezek azok a források, akik több fájlnál is jelen vannak, amiket éppen letöltesz, de egyszerre csak az egyik fájlnál állhatsz náluk sorba...
Amint a fájl lejött, ezek a források átvándorolnak egy másik fájlra...
Az utána lévő 2 szám a források száma...
Az utolsó szám a max források száma, ha ezt a szintet eléri a források száma, akkor több forrást már nem keres a fájlra...
- a portokat átírtam 1337 és 1347-re. Jól tettem-e?
Ha tűzfalad van, akkor engedélyezd ezeket a portokat...
Egyébként tökéletes...
- mi az, hogy "letöltve" és mi az, hogy "befejezve"? Szóval értitek, hogy hogyan nem értem, ugye? Ha egyszer így, akkor miért úgy, és miért különböző értékek?
Letöltve: Az összes adatmennyiség, amit letöltöttél a fájlból, beleértve a hibás részeket is...
Tehát pl: letöltöttél 100 mb-ot és 3 mb volt a veszteség = 103 mb letöltve...
Befejezve: A tényleges letöltött adat, nincs benne a hibás részek, stb... csak maga a hibátlan adatmennyiség...
A többit majd később!
Szívesen segítünk máskor is!

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

kellene 1 kis help:
le szeretnem tolteni a star trek voyager 1 seasonjat dvd-ripben emulerol. trw.sharereactoron (vagy vmi hasonlo neve van az oldalnak) be is volt linkelve, de az oldal mar napok ota nem elerheto. hogyan tudnek szert tenni a linkekre?
nem tudtok olyan oldalt ahova sorozatokat linkelnek?
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Ez ugyan mi lehet?:

"
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 2: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 1: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 2: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:48: Case 1: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:48: Case 2: Limiting downspeed...
"
Alul kiírta, megnéztem, a kiszolgálók naplójában találtam, és rohant, mint az állat!
A beállítás: 8 fel, 43 le.
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Ez ugyan mi lehet?:

"
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 2: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 1: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:47: Case 2: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:48: Case 1: Limiting downspeed
2004. 03. 18. 15:37:48: Case 2: Limiting downspeed...
"
Alul kiírta, megnéztem, a kiszolgálók naplójában találtam, és rohant, mint az állat!
A beállítás: 8 fel, 43 le.
Fogalmam sincs, de ha jól emléxem, akkor 8as uploaddal nem enged 40 kbnál nagyobb letöltési sebességet...
De lehet hogy rosszul emléxem...

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Kérnék minden kedves emule felhasználót,hogy szedje le tőlem ezt a képet!!!!!!!!!!!!!nyugi,semmi spam,vagy egyéb ártó cumó:):),csak kíváncsi vagyok a véleményetekre,hogy IGAZ-E VAGY SEM!!!!???!!!!!!!

ed2k://|file|mol.jpg|170383|6D82AFF08D147D642DE3C8C764B62CB0|/



amit még kérnék:szerintem a véleményeteket ne ide írjátok,hanem ide:

http://forum.supergamez.hu/listazas.php ... 1079655847

csak,hogy ne terheljük "offtopiccal" a fórumot

ui: eszembe jutott,hogy akár fel is tölthetem.....

szóval itt a link:


http://ekho.tx.hu/mol.jpg
Kép
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

tegnap felraktam a 42d-t mfck 1b moddal. 5 oran keresztul futott , de ezalatt 1 deka adat nem jott le. visszaraktam 42b-t mfck 1a-val, fel ora mulva mar 30k-val toltott le.
ma este azert megprobalom mod nelkul felrakni, hatha az volt a gondja.

kademliahoz mikor fog kijonni shivka mod?
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

gabranek írta:kademliahoz mikor fog kijonni shivka mod?
Lehet hogy hülyeséget fogok mondani, de egy jó darabig nem lesz...vagy soha... :(

CHRONOS
Avatar
gabranek
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2003.07.10. 07:53
Tartózkodási hely: zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: gabranek »

Chronos írta:Lehet hogy hülyeséget fogok mondani, de egy jó darabig nem lesz...vagy soha... :(

CHRONOS
vazz, az kar lenne, szerettem azt a modot.
Válasz küldése