Escaflowne

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Escaflowne

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Osu mindenkinek!!!

Itt mindenki kiélheti magát Escafowne-ilag.
Írjátok le mit szerettek és mit úúútáltok benne. Kedvenc szereplők, történet, jelenetek stb. :sing:
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nagyon tetszett az Escaflown. Először a moviet láttam, az nem annyira kapott meg, de a sorozati igen. Az egész hangulata odaszegezett a képernyő elé...
Amit nem szerettem benne: a két főszereplő
Kedvenceim: Dryden; Allen (ne kérdezzétek miért, általában az ilyen karaktereket nem bírom); Dilandau (egyszer megtanulom leírni); Folken.
A zene meg isteni ^_________^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Nah hamár idetévedtem, ha nem haragszotok, leírnám az anime címét helyesen: Escaflowne.

Köszönöm a lehetőséget. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nekem is tetszett az Esca. Engem igazán a mesés szereplők, és a történet ragadott magával. A zenéje is nagyon szép neki, nem kedvencek, de mindegyiket meg tudom hallgatni.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én is szeretem az Escát. A movie és a sorozat is tetszett, bármennyire szidják az előbbit ^^'
A kedvencem pedig Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan *.*
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Sora írta:Én is szeretem az Escát. A movie és a sorozat is tetszett, bármennyire szidják az előbbit ^^'
A kedvencem pedig Vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan *.*
Nekem niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiincs :mrgreen:
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Én a végére már bírtam Dilandu-t (bocs ha rosszul irtam a nevét) is. Egyik osztálytársnőmre emlékeztet :D
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Én is szeretem a sorozatot és a moviet is. Utóbbinak a zenéje is jobb szerintem ^^ A kedvencem Van-sama és Dilandau. Allent meg ki nem állhatom ^^""

Edit: Jujj, Folkent is szeretem! Én baka kihagytam ^^"""
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luluko 2004.05.02. 19:11-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az Esca az elokelo legelso helyet foglalja el a valaha keszitett legjobb animek Mufurc-fele toplistajan. :) Ez az anime (a tv-sorozat, nem az a szerencsetlen movie) egyszeruen ugy zsenialis, ahogy van, es annyira tokeletes, amennyire egy anime csak lehet. Bezony.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Én is nagy Esca (és Van *_*) rajongó lennék (és HATALMAS Allen-gyűlölő ^^" de ezt hagyjuk...)...a movie-t elsőre utáltam, másodszorra már elfogadtam mondjuk úgy, de hangulatilag is sokkal jobb az anime nálam ^_^ A zene meg fantasztikus, éljen Yohko Kanno-sama ::jbow::
Egyébként voltatok már úgy animével, hogy másodszori nézésre jobban megértettétek? Sztem az Esca pont olyan, hogy fel kell hozzá nőni ^^" Mert sajnos sokaknak akiknek ajánlottam, nem jött be -_- Igaz, lehet hogy tényleg fiatalok voltak hozzá (...14), v. csak egyszerűen tényleg melléfogtam és nem jön be nekik ^^"""
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Ez még az egyik első anime volt, amit anno letöltöttem ustem-ről.^_^ És én bizony nagyon szeretem. Szerintem a szereplők nagyon jól el vannak találva, a hangulata pedig óriási...az elején teljesen úgy érzi az ember, mintha valóban belecsöppent volna egy tündérmesébe. A dolgok később kicsit komolyabbra fordulnak, de ez szinte fel sem tűnik, nincs az a hirtelen hangulatváltás, minden csak szép sorjában. A szereplők közül szerintem Dryden nagy arc, de Merle gyerekességeit is bírtam, de Folken ius a kedvenceim között van. Van nekem annyira nem volt szimpatikus, dehát ez van. Külön öröm a tarot kártyák szerepeltetése^_^
A zene meg egyszerűen zseniális, leírhatatlan...megkéne már néznem újra a sorozatot. :)
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Én speciálllll Van gyűlölő vagyok. Éljen sokáig DILANDAO!!!!!!!!
Ha vmit rosszúl írtam 1000 GOMEN!!! ::jblush2::
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Húúú Escaflone! ::neko:: Végre egy ilyen fórum is van. Én még egyenlőre csak a moviet láttam, a sorozatot most kezdtem el letölteni. De mivel mindenkinek szinte a sorozat tetszett jobban ezért biztos az is állati. Nekem a legjobban a zene tetszett. Főleg ami a movie végén van. Gyönyörű, olyan szinten megfogott hogy potyogtak a könnyeim :sobsob: és nem tudtam abbahagyni a sírást, pedig egyáltalán nem vagyok egy érzékeny lélek. Vansama a lázadó jellegével nagyon megfogott, de a többi szereplő is szimpatikus. Hitomi egy kicsit hisztis az elején, de utána belejön. Elkezdem nézni a sorozatot a hétvégén aztán megmondom a véleményem. :D Addig is további jó anime nézést. :angel:
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Hi!
Nos én a sorozat híve vagyok,valami fantasztikus ezaz anime...szinte mindenkit megszerettem benne !!! ::jeye::
Allen,Hitomi,Van,és Folken,sőt Meruru Fan vagyok,szóval inkább azt mondanám Esca-Fan!!! :hee:
A sorozatot elősször a német MTV-n láttam úgy 1-éve ha nem több...sőt...és akkor ragadtam le elősször így Német szinkronos anime elé a Nadia után!!!Egyszerűen alig vártam mindig a következő részeket...
A Movie-ját is megnéztem,gondolva csak jó lehet hisz Esca...de valami sokkoló volt a Movie....
Valahogy a sorozat nyomába sem ér!!!
A hercegnő elég furcsa lett!!!Szegény Allen még nem is volt ebben sem olyan ronda,de azért ő is sokkolt...Hitomi jujjj... és Van a tetoválásával ami a sorozatban nem igen volt...teljesen leblokkolt... ::jtears::
A sorozat egy érzelmesebb dolog...Ott van Allen és Dilandau,Van és Hitomi,Folken és Van,a Hercegnő és Allen.... ::jeye:: Bár szerintem nem ez a lényeg!
Aztán rájöttem a movie nem lenne olyan rossz,ha nem az lenne a címe ami!!!Escaflowne! ::jtears::
Végülis ha leszámítjuk,hogy Dilandau pasi marad,és Gatti,és a többiek életben maradnak ez egész jó...De Folken és Van kapcsolata azért nem volt valami huhhh,mint az anime-ben...meg szegény Folken úgy nézett ki,mint valami érdekes J-Rock énekes... ::bawl:: ::jhihi::
Nya nyem baj!!!
A lényege annak amit itt összeírtam röviden!!!
Esca sorozat... :thumb:
Esca Movie... ::bawl:: :osgy: ::jhuh::
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én még sajna nem láttam a sorozatot, de a zenéjét azt nagyon-nagyon imádom! :) Nem tudjátok, honnan tudnám megszerezni, minél kevesebb letöltéssel, és esetleg magyar felirattal?
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Nekem van egy nagyon jó Escaflowne-os klippem!!!
Zene: Korn
Dal címe: Let's get this party started
ISMERITEK?????? ::sugoi::
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Korn+Escaflowne=O.o''

Legalábbis szerintem...nekem biztos nem tetszene^^'
Kép
Avatar
tarsonis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.11.23. 19:29
Tartózkodási hely: Crystalline Passage

Hozzászólás Szerző: tarsonis »

LeWish írta:Korn+Escaflowne=O.o''
Nézd csak meg :wink: Ez Fluxy egyik régi videója, nagyon alap^^

Dilandau szeret téged :twisted:
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

LeWish írta:Korn+Escaflowne=O.o''

Legalábbis szerintem...nekem biztos nem tetszene^^'
Pedig az egy nagyon jó szám, biza. 8)
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Na, csak meggyőztetek..merre is lelhető fel?=)
Kép
Avatar
Gohan_
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2003.05.07. 20:14
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gohan_ »

Rage írta:
LeWish írta:Korn+Escaflowne=O.o''

Legalábbis szerintem...nekem biztos nem tetszene^^'
Pedig az egy nagyon jó szám, biza. 8)
Hi!
Jónak biza jó, de nem Escaflowne hangulata van szerintem :lol:
Kép
Avatar
Freya
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2004.04.30. 22:46
Tartózkodási hely: Cegléd

Hozzászólás Szerző: Freya »

Arra én is kiváncsi lennék hol lelhető fel. Ma néztem meg az első sorozatrészt. Nadon tetszik alig várom hogy lejöjjön a többi. :lol:
Avatar
Thalis
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2004.02.28. 07:08
Tartózkodási hely: Arossebsetudja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Thalis »

Narumi írta:Én még sajna nem láttam a sorozatot, de a zenéjét azt nagyon-nagyon imádom! :) Nem tudjátok, honnan tudnám megszerezni, minél kevesebb letöltéssel, és esetleg magyar felirattal?
Én mostanában nem vagyok otthon, de ha vásárhelyi vagy, keresd meg Helmuth-ot. Ő tuti segít.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Thalis írta:
Narumi írta:Én még sajna nem láttam a sorozatot, de a zenéjét azt nagyon-nagyon imádom! :) Nem tudjátok, honnan tudnám megszerezni, minél kevesebb letöltéssel, és esetleg magyar felirattal?
Én mostanában nem vagyok otthon, de ha vásárhelyi vagy, keresd meg Helmuth-ot. Ő tuti segít.

Már írt nekem mailt, de nem ismerem a gyereket. De névrokonom! ^^
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

Narumi-san:Nekem meg van az Esca magyar felirattal,de csak Rm-ben,tehát nem egy huh...viszont meg is tudom szerezni,jobb minőségben ha érdekelne... ::jeye::
Ha jársz meet-re,mert mintha én szoktalak volna látni,keresd Icát,vagy Tsukushit....neki van egy kis listája,és biztosan szívesen átveszi,csak vigyél rá neki üres CD-t! ::jeye::
ÁÁÁÁ...letöltöttem Sakamoto Mayaa Concert-Escaflowne c.-élő klippjét!! ::jeye::
Nagyon szép...annyira tetszik!!!!Most töltöm a többi albumocskáját,kiadott számait,meg ijeneket... ::japsmil::
Kép
Válasz küldése