Utena

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Utena

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Csak mert így egyszerűbb, ne más threadeket pakoljunk tele oda nem illő dolgokkal...
Meroko írta: Már megint az Utena, komolyan nem értem miért szereted ennyire...^^
Én meg kíváncsi vagyok, vajon te miért nem szereted ennyire. ^^ Mármint, az avatarjaidból/stb. nekem eddig úgy tűnt, te szereted az ilyen shoujo dolgokat, meg minden... ^_^" Sz'al csak kíváncsi vagyok, miért vagy ennyire Utena-ellenes. (meg persze bárki más írhat, hogy neki miért tetszik/nem tetszik az Utena)
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Re: Utena

Hozzászólás Szerző: Meroko »

mufurc írta:Csak mert így egyszerűbb, ne más threadeket pakoljunk tele oda nem illő dolgokkal...
Meroko írta: Már megint az Utena, komolyan nem értem miért szereted ennyire...^^
Én meg kíváncsi vagyok, vajon te miért nem szereted ennyire. ^^ Mármint, az avatarjaidból/stb. nekem eddig úgy tűnt, te szereted az ilyen shoujo dolgokat, meg minden... ^_^" Sz'al csak kíváncsi vagyok, miért vagy ennyire Utena-ellenes. (meg persze bárki más írhat, hogy neki miért tetszik/nem tetszik az Utena)

Végülis a sorozat úgy-ahogy elmegy, de a movie, na az tényleg rossz. Anthy(hmmm..lehet nem így írják^^) egy rossz k***a, Nem értem minek bekavarni azt az autós dolgot, és minek kell összehozni a végén Utenát meg Anthy-t.

A sorozat-ot meg nem mondom, hogy rossz, mert van annál rosszabb is, de nem fogott meg, talán mert túl szimbolikus volt nekem^^
És még mindíg ki vagyok borulva, amiért a legjobb pasinak az egész sorazatból rózsaszín haja van (Mikage)
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: Utena

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Meroko írta:Végülis a sorozat úgy-ahogy elmegy, de a movie, na az tényleg rossz. Anthy(hmmm..lehet nem így írják^^) egy rossz k***a, Nem értem minek bekavarni azt az autós dolgot, és minek kell összehozni a végén Utenát meg Anthy-t.

A sorozat-ot meg nem mondom, hogy rossz, mert van annál rosszabb is, de nem fogott meg, talán mert túl szimbolikus volt nekem^^
És még mindíg ki vagyok borulva, amiért a legjobb pasinak az egész sorazatból rózsaszín haja van (Mikage)
Izé... (bocsi, h belepofátlankodok ;) ) a sorozat meg a movie 2 nagyon különböző dolog semmi köze egymáshoz (jóóóó persze a nyilvánvalóakon kívül)... Szoval a movie-bol ne vonj le hosszutávu következtetést a sorozatra (azonkívül, hogy imho gyönyörű a grafikája mindkettőnek ::daisuki::

valszeg a legjobb pasiknak/bigéknek mind rózsaszín a hajuk a sorozatban (vagy valami hasonló árnyalat) :roll:
Kép Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Utena

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Meroko írta:Végülis a sorozat úgy-ahogy elmegy, de a movie, na az tényleg rossz. Anthy(hmmm..lehet nem így írják^^) egy rossz k***a, Nem értem minek bekavarni azt az autós dolgot, és minek kell összehozni a végén Utenát meg Anthy-t.
Azééért, hogy a végén a sok nyáladzó fanboy örüljön. :D Amúgy ahogy már Angelwings is mondta, a movie az egy dolog, a sorozat meg egy másik. (a manga meg egy harmadik XD) :)
Meroko írta:A sorozat-ot meg nem mondom, hogy rossz, mert van annál rosszabb is, de nem fogott meg, talán mert túl szimbolikus volt
nekem^^
A, sou ka...
Meroko írta:És még mindíg ki vagyok borulva, amiért a legjobb pasinak az egész sorazatból rózsaszín haja van (Mikage)
Angelwings írta:valszeg a legjobb pasiknak/bigéknek mind rózsaszín a hajuk a sorozatban (vagy valami hasonló árnyalat) :roll:
Jaja... Akio....... ::daisuki:: Lehet, hogy egy utolsó, szemét, undorító dög, de.... uuuu........ (nyáladzó smiley nincs? :D)
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Re: Utena

Hozzászólás Szerző: Luluko »

mufurc írta:Jaja... Akio....... ::daisuki:: Lehet, hogy egy utolsó, szemét, undorító dög,
Az! Én nagyon nem bírom... :?

Nya, akkor most én jövök. A sorozatot amióta ismerem nagyon szeretem, egyik kedvencem. Meg is akartam szerezni a moviet, de mivel december óta van végre rendesen netem, sokáig kellett rá várni... -.-" Nak... izé... Panurunek hála sikerült letöltenem a moviet és hiába próbált valaki gőzerővel lebeszélni arról, hogy megnézzem (*ujjal mutogat Merokora*), mégis azonnal rávetettem magam ^___^ És kb ekkor lett az abszolút kedvenc animém. A movie nekem rettenetesen tetszik, még a sorozatot is felülmúlja.
A manga is nagyon tetszik, májusban megvettem az első 3 kötetet németül, és már megvetettem a 4. és 5. kötetet is és hamarosan remélem megkapom! ::tenshii::
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Re: Utena

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Luluko írta:
Nya, akkor most én jövök. A sorozatot amióta ismerem nagyon szeretem, egyik kedvencem. Meg is akartam szerezni a moviet, de mivel december óta van végre rendesen netem, sokáig kellett rá várni... -.-" Nak... izé... Panurunek hála sikerült letöltenem a moviet és hiába próbált valaki gőzerővel lebeszélni arról, hogy megnézzem (*ujjal mutogat Merokora*), mégis azonnal rávetettem magam ^___^ És kb ekkor lett az abszolút kedvenc animém. A movie nekem rettenetesen tetszik, még a sorozatot is felülmúlja.
A manga is nagyon tetszik, májusban megvettem az első 3 kötetet németül, és már megvetettem a 4. és 5. kötetet is és hamarosan remélem megkapom! ::tenshii::
Te aztán tényleg nagy Utena fan vagy. Ez persze egyáltalán nem baj :twisted:
Kép
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Egyébként mibajotok van az Utena-autoval? Meg dork-Akioval? :twisted:
Okay nem kérdeztem semmit... *aggódva tekint a baltákra*

mufurc: napokkal ezelőtt valamiért én is azt a smileyt hiányoltam, emlékezze ;)

Adminooook: adjatok a népnek nyáladzó smiley-kat légyszilégyszi *.*
Kép Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Sziasztok!

Utena rulez! Bar valobban nem mindenkinek valo, elegge elvont, meg telleg lehet kicsit gondolkodni a szimbolikajan...vagyis nem magan a szimbolumokon mert azok eleg ad-hock jelleggel mentek, de a tortenet fontos resze azokon at zajlik. Hu ez most nagyon deep lett :drop:
A movie az meg egy parodia! movie Akio! :gurul:
Egyebkent is Utenaban a legjobb pasi Toga! A movieban is total kuul!
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Angelwings írta:Egyébként mibajotok van az Utena-autoval? Meg dork-Akioval? :twisted:
Okay nem kérdeztem semmit... *aggódva tekint a baltákra*
Kehehehe, nekem semmi... Mondjuk, Utena autó jobb lenne, ha kicsit... autószerűbb... lenne, de dork-Akio vicces volt. :lol: Az Utena movie jópofa, csak nem kell komolyan venni. XD
Acheron írta: Utena rulez! Bar valobban nem mindenkinek valo, elegge elvont, meg telleg lehet kicsit gondolkodni a szimbolikajan...vagyis nem magan a szimbolumokon mert azok eleg ad-hock jelleggel mentek, de a tortenet fontos resze azokon at zajlik. Hu ez most nagyon deep lett :drop:
Dunno, sztem szimbólumok nélkül is érthető.... legfeljebb nem egy a szokásosnál elvontabb, "felnőtté válás" sztorit lát az ember, hanem egy picit weird sztorit egy lányról, aki herceg akart lenni, oszt' ez történt vele. :)
Saori
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2003.06.19. 16:03
Tartózkodási hely: Szombathely
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Saori »

Gome de ezt muszály volt...

Kép
"Mosolyogj, s az egész világ hülyének fog nézni" (Anonym)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én nagyon szeretem az Utenát, annak ellenére, hogy sokszor nehezen érthető.
Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Sziasztok!

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Valaki mondja már el Nekem, hogy miről szól az Utena! ::daisuki::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Re: Sziasztok!

Hozzászólás Szerző: mufurc »

IchiGo írta:Valaki mondja már el Nekem, hogy miről szól az Utena! ::daisuki::
http://animenewsnetwork.com/encyclopedi ... php?id=207
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hét részt láttam belőle, de nagyon tetszett, főleg, hogy olyan elvont. Van 3 AMW is, nagyon jók, és nagyon szeretném megszerezni végre a filmet. :P
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Re: Sziasztok!

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

IchiGo írta:Valaki mondja már el Nekem, hogy miről szól az Utena! ::daisuki::
Egy szóban egy tündérmese (IMHO!)
Herceggel, fehér lovon; hercegnő-in-distress-szel,
gonosz akárkivel, akitől meg kell menteni a hercegnőt,
hogy végül egymáséi lehessenek a herceggel.

A fehér ló movie-ban kicsit jobban van, bár rózsaszín,
és autó, de a naplementébe elvágtatás céljának megfelel ^_^
Kép Kép
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

Acheron írta:Sziasztok!

Utena rulez! Bar valobban nem mindenkinek valo, elegge elvont, meg telleg lehet kicsit gondolkodni a szimbolikajan...vagyis nem magan a szimbolumokon mert azok eleg ad-hock jelleggel mentek, de a tortenet fontos resze azokon at zajlik. Hu ez most nagyon deep lett :drop:
A movie az meg egy parodia! movie Akio! :gurul:
Egyebkent is Utenaban a legjobb pasi Toga! A movieban is total kuul!
Ki az a Toga? Hogy néz ki? ::hehe::
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

IchiGo írta: Ki az a Toga? Hogy néz ki? ::hehe::
Toltsd le az Utenat, es nezd meg! :roll: Az eg szerelmere...
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Kép
Toga
Az USTeamről le lehet szedni a sorozatot (én félúton vagyok :) ).
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én is úgy szeretném megszerezni, de sajna netem korlátozott. Kérdésem: van valaki, aki átírná nekem? CD-t küldenék+állnám a költségeket. :osaka:

Toga tényleg jó (már amennyire meg lehetett 7 részből ismerni)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Ayanami írta:Én is úgy szeretném megszerezni, de sajna netem korlátozott. Kérdésem: van valaki, aki átírná nekem? CD-t küldenék+állnám a költségeket. :osaka:
Én pl szívesen kiírom neked, ha Bp-i vagy, és elhozod a nyers cd-ket, illetve a végeredménnyel sem nekem kell utánad rohangálnom.
Mondjuk szerintem ezzel az itteniek legnagyobb része így van.
Amúgy elég nagy falat ám, szerintem jó, ha 2 dvd-re ráfér majd az egész. Tényleg az USteam-en az utolsó részek csak ratyi .asf-ben vannak fent, nincs az meg valakinek jó minőségben (mondjuk a D-A félében, mert abban nincs "ráégetve" a felirat), ha igen, plz upload...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Köszönöm, akadt jelentkező... az a problémám épp, hogy nem pesti vagyok :| szóval én olyan embereket keresek, akik postai úton tudják eljuttatni a CD-ket (én állok minden anyagit persze).
De köszönöm a felajánlást. ::jbow:: . Utenát nagyon érdekes filmnek találtam, és tényleg régóta tervezem, hogy jó LENNE megszerezni...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayanami írta:Utenát nagyon érdekes filmnek találtam, és tényleg régóta tervezem, hogy jó LENNE megszerezni...
Figyelmeztetes: az Utena filmnek kb. az egvilagon semmi koze a sorozathoz, leszamitva, hogy nagyon szep az artwork es az animacio, es kelloen elszallt az egesz. ^_^;; En speciel azt gondolom, hogy az Utena film jo eyecandy, de a sorozat ezerszer jobb. ^^
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

mufurc írta:
Ayanami írta:Utenát nagyon érdekes filmnek találtam, és tényleg régóta tervezem, hogy jó LENNE megszerezni...
Figyelmeztetes: az Utena filmnek kb. az egvilagon semmi koze a sorozathoz, leszamitva, hogy nagyon szep az artwork es az animacio, es kelloen elszallt az egesz. ^_^;; En speciel azt gondolom, hogy az Utena film jo eyecandy, de a sorozat ezerszer jobb. ^^
mármint én a sorozat első hét részére gondoltam ^_^""
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
IchiGo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2003.08.15. 12:32
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest ^^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IchiGo »

sodd írta:
Ayanami írta:Én is úgy szeretném megszerezni, de sajna netem korlátozott. Kérdésem: van valaki, aki átírná nekem? CD-t küldenék+állnám a költségeket. :osaka:
Én pl szívesen kiírom neked, ha Bp-i vagy, és elhozod a nyers cd-ket, illetve a végeredménnyel sem nekem kell utánad rohangálnom.
Mondjuk szerintem ezzel az itteniek legnagyobb része így van.
Amúgy elég nagy falat ám, szerintem jó, ha 2 dvd-re ráfér majd az egész. Tényleg az USteam-en az utolsó részek csak ratyi .asf-ben vannak fent, nincs az meg valakinek jó minőségben (mondjuk a D-A félében, mert abban nincs "ráégetve" a felirat), ha igen, plz upload...
Szia! Nekem nem tudnád leírni? Ha viszek CD-t, sajnos én sem tudom letölteni, sehonnan. Amúgy én Budapeti vagyok, leírnád Nekem? :wink:
Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.
Avatar
Gauss_chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2003.05.16. 09:14
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gauss_chan »

Ayanami írta:Toga tényleg jó (már amennyire meg lehetett 7 részből ismerni)
Hehe, ha 7 rész után jónak tartod Toga-t, akkor 14 rész után imádni fogod. :twisted: Nem mondom el hogy miért, majd meglátod. :twisted:
Válasz küldése